Uczulenie na podkład? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-29, 19:51   #1
Misseczka
Zadomowienie
 
Avatar Misseczka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 047

Uczulenie na podkład?


Witram, ostatnio kupilam sobie Pierre rene Skin balance, starczyło użyc przez ok. 4dni, a na twarzy wyskoczyly mi czerwone, suche plamy myślałam że skóra wysuszona, więc po prostu używałam kremu nawilżającego... I nic!
Odstawiłam podejrzewany alergen, ale czy jest możliwośc, że to zniknie samo z siebie? I przy okazji, czy stosowac kremy nawilżające, czy nie stosowac chemii?
Misseczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 16:55   #2
MaRySiAa666
Raczkowanie
 
Avatar MaRySiAa666
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 100
Dot.: Uczulenie na podkład?

Cytat:
Napisane przez Misseczka Pokaż wiadomość
Witram, ostatnio kupilam sobie Pierre rene Skin balance, starczyło użyc przez ok. 4dni, a na twarzy wyskoczyly mi czerwone, suche plamy myślałam że skóra wysuszona, więc po prostu używałam kremu nawilżającego... I nic!
Odstawiłam podejrzewany alergen, ale czy jest możliwośc, że to zniknie samo z siebie? I przy okazji, czy stosowac kremy nawilżające, czy nie stosowac chemii?

Ja też stosuję ten podkład,ale tylko na dobrze nawilżoną twarz,bo potrafi nieźle wysuszać i podkreślać suche skórki.W składzie nie ma niczego podejrzanego,znalazłam sobie analizę składu na necie.Mimo to nigdy nie wiadomo,ten podkład ma dużo silikonów które nie powinny robić krzywdy,ale wiadomo nigdy nic nie wiadomo.
MaRySiAa666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-01, 20:02   #3
Misseczka
Zadomowienie
 
Avatar Misseczka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 047
Dot.: Uczulenie na podkład?

Ja ogolnie mam pewne jedno uczulenie - na nikiel. Co ciekawe, właśnie po tym podkładzie wyskoczyły mi podobne objawy, jakie robi u mnie nikiel, co zauważyła moja mama i po tej obserwacji zamiast kremu nawilżającego stosowałam swoją maśc na tę alergię... I zeszło.
Nie rozumiem, czy w składzie może byc cos, będącego chocby pochodną niklu? Sama nie wiem co o tym myślec.
Misseczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-04, 20:18   #4
Cos_
Zakorzenienie
 
Avatar Cos_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 8 766
Dot.: Uczulenie na podkład?

Cytat:
Napisane przez Misseczka Pokaż wiadomość
Witram, ostatnio kupilam sobie Pierre rene Skin balance, starczyło użyc przez ok. 4dni, a na twarzy wyskoczyly mi czerwone, suche plamy myślałam że skóra wysuszona, więc po prostu używałam kremu nawilżającego... I nic!
Odstawiłam podejrzewany alergen, ale czy jest możliwośc, że to zniknie samo z siebie? I przy okazji, czy stosowac kremy nawilżające, czy nie stosowac chemii?
Zerknij sobie na tę stronę http://kosmetologia.com.pl/analizator-kosmetykow.html i posprawdzaj sobie skład kto wie może coś jeszcze Cie uczula co do tej pory nie występowało w kosmetykach których używałaś.? Najlepiej odstawić no i nawilżyć się porządnie.
Cos_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-04 21:18:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:12.