pieluchy tetrowe - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-07, 21:36   #1
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877

pieluchy tetrowe


Witam, jestem ciekawa, czy są mamy, które używają pieluch tetrowych? Czy tylko pampery.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-07, 22:26   #2
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: pieluchy tetrowe

uzywam tertrowych jak sciereczek. do wlasciwych zadan ekologiczne pieluszki ale jednak wielokrotnego uzytku
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 07:47   #3
201710120930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 741
Dot.: pieluchy tetrowe

Ja.
Na początku z konieczności.Mała miała podejrzenie o bakterię i środowisko pampersowe miało doskonale pomagać w jej -tej-bakterii-rozwijaniu się.Cała ta sytuacja w końcu końców okazała się fałszywym alarmem i picem na wodę.Ale mi mięta do..tetry została.
Średniowiecze wiem Teraz szczególnie jak jest upał nie miałabym serca trzymać (w domu!) w pampersie-zaraz mam wrazenie ze ją wszystko gniecie/parzy, i faktycznie jak ściagam tego pampersiaka to są aż takie wgniecenia na skórze.Dziękuję.Nakupiłam masę tetry i mała po chałupie śmiga w tetrze i małych majtasach(jak była mniejsza to często jej wietrzyłam pupe -teraz to za bardzo już się nie da )
Jest więcej problemu ,bo jest, ale da się-kwestia przyzwyczajenia
Do tej pory nie wiemy co to nawet najmniejsze odparzenie o innych rewelacjach skórnych nekających niemowlaki nie wspomnę(odpukać!!!)
201710120930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 09:04   #4
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: pieluchy tetrowe

no właśnie, ciekawiło mnie to, że to ogólnie wzbudza takie zainteresowanie , jakby nie wiem, jazda na bicyklu , pielucha i majtki
też uważam że tetrowe są lepsze, nie ma odparzeń, nie trzeba się bawić w żadne na odparzenia kremy. W ogóle nie zauważyłam że tu jest ogólniejsze forum MzK , przepraszam, to forum chyba takie trochę bardziej społecznościowe.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 10:18   #5
Kasiulka22
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiulka22
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: U Pana Boga za piecem... :)
Wiadomości: 17 816
Dot.: pieluchy tetrowe

A ja kupuję pampersy i na odparzenia, zaczerwienienia, odgniecenia nie narzekamy Podziwiam mamy, które mają zacięcie do tetry, to jednak nie dla mnie i nie dla mojej córy
__________________
27.07.2008 r. Olcia
01.02.2015 r. Kamilek

Kasiulka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 10:46   #6
gosik79
Zakorzenienie
 
Avatar gosik79
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 4 009
Dot.: pieluchy tetrowe

My od początku używamy pampków i młoda miała raz zaczerwienioną pupę - po wirusowej biegunce, co akurat jest normalne. Odparzeń nie było nigdy. Używajcie to, co wam się wydaje najlepsze ale nie mówcie, że po innym rodzaju pieluch koniecznie musi być odparzenie bo to nieprawda. Wystarczy kupić pieluchy dobrej jakości a nie dziadostwo typu Tip.
gosik79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 11:22   #7
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: pieluchy tetrowe

Może to zależy od dziecka, nie wiem, jednemu odparzy drugiemu nie. W takim razie mamy, których dzieci nie mają żadnych zaczerwień to szczęściary. No bo przy tetrze robota jest, i idę o zakład, że codzienne pranie (woda, proszek, prąd, + czas), nie wychodzi taniej niż papierowe.
Choć spotkałam się też z opinią, że przez pampersy dzieci dłużej sikają w pieluchę, bo nie czują mokrego. Nie wiem, czy jest tak naprawdę ale jednak córka znajomej lat 2 z pieluchą jak widzę w wizyty chodzi, a z kolei z tego co moja mama mówiła, 1,5 roku to był maks, dziecko 14 miesięcy nie potrzebowało pieluchy. Mniejsza. Ale nie sugeruj dziadostwa i że 'wystarczy kupic pieluchy dobrej jakości'', bo nie mam na myśli dziadostwa tylko normalne ''firmówki''.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-08, 11:42   #8
sprezyna
Rozeznanie
 
Avatar sprezyna
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 697
Dot.: pieluchy tetrowe

mysmy prze pierwsze 3 mce uzywali tylko tetry - mala miala kilka infekcji moczu i pozniej do 6mca na zmiane papersow i tetry tylko ze mialam takie specjalne majtki: bambino mio i do tego takie specjalne bibulki na ktorych zostawala kupa - duze ulatwienie przy przebieraniu i praniu - polecam...
http://www.bambinomio.com/
sprezyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 11:44   #9
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 3 317
Dot.: pieluchy tetrowe

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
Może to zależy od dziecka, nie wiem, jednemu odparzy drugiemu nie.
Nie ma co generalizowac, ze tetra to sama natura czy pieluchy jednorazowe nie przepuszczaja powietrza czy sa dla dziecka dyskomfortem. wszystko zalezy od dzieciecej pupy

Cytat:
W takim razie mamy, których dzieci nie mają żadnych zaczerwień to szczęściary.
No, ja jestem taka szczesciara, synek nigdy nie mial odparzonej pupy. Przy pierwsze 2 tyg uzywalam na zmiane tetry i Pampersow, teraz juz tylko Pampki


Cytat:
Choć spotkałam się też z opinią, że przez pampersy dzieci dłużej sikają w pieluchę, bo nie czują mokrego.
Z tym tez nie ma problemu, mozna kupic pieluchy jednorazowe tzw treningowe, dziecko czuje wilgoc, wie, ze nasiuralo

Cytat:
Nie wiem, czy jest tak naprawdę ale jednak córka znajomej lat 2 z pieluchą jak widzę w wizyty chodzi, a z kolei z tego co moja mama mówiła, 1,5 roku to był maks, dziecko 14 miesięcy nie potrzebowało pieluchy.
Uuu, to juz jest temat drazliwy, generalnie wiekoszosc Przyszlych Mam twierdzi, ze Jej dziecko to na pewno w wieku roku juz bedzie siedzialo na nocniku, czy tez nigdy nie dopusci zeby dwulatek sikal czy robil kupke do pieluchy. Ale najczesciej zycie te poglady weryfikuje i jest inaczej Nic na sile

Edytowane przez d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640
Czas edycji: 2009-07-08 o 11:57
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 13:31   #10
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: pieluchy tetrowe

Cytat:
Napisane przez katakumba Pokaż wiadomość
uzywam tertrowych jak sciereczek.
Ja rowniez.

Cytat:
Napisane przez Kasiulka22 Pokaż wiadomość
A ja kupuję pampersy i na odparzenia, zaczerwienienia, odgniecenia nie narzekamy Podziwiam mamy, które mają zacięcie do tetry, to jednak nie dla mnie i nie dla mojej córy
U nas tez nigdy odparzen nie bylo po pampersach.

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
Choć spotkałam się też z opinią, że przez pampersy dzieci dłużej sikają w pieluchę, bo nie czują mokrego. Nie wiem, czy jest tak naprawdę ale jednak córka znajomej lat 2 z pieluchą jak widzę w wizyty chodzi, a z kolei z tego co moja mama mówiła, 1,5 roku to był maks, dziecko 14 miesięcy nie potrzebowało pieluchy. Mniejsza. Ale nie sugeruj dziadostwa i że 'wystarczy kupic pieluchy dobrej jakości'', bo nie mam na myśli dziadostwa tylko normalne ''firmówki''.
Ale sa specjalne pampersy sluzace do nauki "nocnikowania" Nazywaja sie Feel & Learn (mieszkam w Anglii, nie wiem czy w Polsce mozna je kupic). Dziecko czuje w nich wilgoc co ma je sklonic do uzywania nocnika.
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 13:53   #11
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: pieluchy tetrowe

a czy te pieluchy z bambino.mio lepsze są niż zwykłe tetraki? bardziej nie przepuszczą czy coś?
generalnie, temat założyłam, bo byłam ciekawa, czy są mamy, które korzystają z tetry nie z jednorazówek, bo ta tetra to taka trochę sensację wzbudza i to mnie troszkę zdziwiło.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2009-07-08 o 13:55
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-08, 17:48   #12
siobhan1
Zadomowienie
 
Avatar siobhan1
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 1 103
Dot.: pieluchy tetrowe

założyłam podobny wątek jeszcze jak byłam w ciąży i muszę Ci powiedzieć, że dyskusja była taka napięta jakby kij w mrowisko wsadził

My używamy
W ciągu dnia są tetrówki a tylko na noc pampek.
Tetrowe pieluchy wkładam do majtek baby beehinds a wcześniej babymio i te beehindsy bardziej mi pasują. Nic nie przecieka, wystarczy tylko tetrowy wkład wymienić co 1-2h. No chyba, że niepodzianka sie pojawi to wtedy szybciej

Przy kolejnych dzieckach, też tak będę.

Teraz mały ma 6 m-cy więc jeszcze się troszke poterujemy. Majciochy mam po 3 szt z każdego rozmiaru i zawsze używam 6 szt (te dobre rozmiarowo i te rozmiar większe). Jak jene zasikane to wymieniam na nową parę a poprzednie się susza, jak zakupkane to idą do prali razem z pieluszkami.

Tetrowe może powodują więcej pracy (prasowanie, bo pranie odwala automat) ale przynajmniej szybko się pralka uzbiera i nie mam dziwnych zapachów mieszkaniu

Generalnie polecam, u nas się sprawdzają.
http://cgi.ebay.com/BAMBINO-MIO-2-Na...=|293:1|294:50
można kupić za grosze.

http://cgi.ebay.com/Baby-Beehinds-PU...3286.m20.l1116

te mi bardziej pasują, są miękksze.
siobhan1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 19:04   #13
201710120930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 741
Dot.: pieluchy tetrowe

Mowa.
Jak tak niespodziewanie wpadli znajomi a mała w majtach to miałam nieodparte wrażenie że oni myślą że ja oszczędzam.Acha

Dużo dzieci ma odparzenia.Dużo dzieciaków znajomych miało .
A nawet jak już mowy o odparzeniach nie ma to ja widzę przeogromną róznicę np w pachwinkach gdy sciągnę małej pampersa a majteczki.
Przy pampie skóra musi się'odprasować' przez jakiś czas.
Ja tam mojej małej za żadne skarby (juz teraz) bym na to nie skazywała .I to 24 h.I kupuje tylko markowe i-uprzedzam-w dobrym rozmiarze

Co do kremów itp np.
Uważam że mamy czasami zbyt pochopnie siegają po specjalistyczne specyfiki.
Ja miałam taką akcję. Na drugi dzień pobytu w domu przyszła połozna.Wiadomo.To pokazuję jej rączki i stópki córci na których się skórka łuszczyła.A ta mi bach-bach cała listę specyfików aptecznych .
Kupi pani to i to a jak nie pomoże to tylko to
A ja na spokojnie wziełam świetną,pożyczoną ksiązkę i w niej jak byk ze u dzieci tzw przechodzonych (czyli jak u mnie) na skutek działania wód płodowych to jest naturalne i w krótkim okresie samo przejdzie .I tak było.

Wzięta nefrolog mi sama mówiła że jest przerażona ilością kosmetyków jakich dzisiejsze mamy używają.A najgorsze -wg niej-to są chusteczki nawilżające.Za wygodę, owszem płacimy tym ze aplikujemy od pierwszych dni naszym dzieciom chemię ,chemię i chemię.
Jak się przyznałam do tetry to pójde dalej i sie przyznam ze małej to ja najcześciej tyłek po kupie to myję pod prysznicem.A takie mizianie kupy chusteczkami to tylko awaryjnie.

Staram się rozsądnie podchodzić do pewnych rzeczy.
Iść z duchem czasu ale tez nie do końca przekreślać doswiadczenia naszych mam a nawet babć.Głupia butelka.Torpedowana reklami/gazetami kupiłam Avent.Przecież tez chcę dla swego dziecka jak najlepiej.
I niby plastik ma byc taki naj? Kilka razy dziennie.
Ja tez wolę ze szkła pić i w sumie eksluzywne wody świata też sa sprzedawane w szkle a nie w plastiku.Kupiłam szklaną butlę i w uzytkowaniu jest o wieeele razy lepsza niz markowy Avent.
To tak przy okazji

Z doświadczenia wiem ze mało która mama przyzna się do błędu.
Każda wie swoje.Najlepiej! I okej .
Ja też

Edytowane przez 201710120930
Czas edycji: 2009-07-08 o 19:17
201710120930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 21:24   #14
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: pieluchy tetrowe

i mąka kartoflana
aha, oszczędzanie.
no właśnie chemia, kremy działanie mają, ale wątroba to przemielić musi. dupcia się wygoi, to ślady na nóżkach, zabawa jest. co do mycia, mydlo i woda, i do tego watka np., i do wyrzutu of kors, na co od razu nawilżające chustki. choć na początku szly w ruch. I dziecko za małe jeszcze na prysznic czy cuś. aventowe plastiki leżą, w sumie to gdyby nie były w prezencie to by ich nie było.
za to szczerze jestem ciekawa skóry pampersowych dzieciaków (kiedy nie odparza), bo po tetrze no to skorka odpukac jak jedwab.

---------- Dopisano o 22:24 ---------- Poprzedni post napisano o 20:46 ----------

dzięki Siobhan za wskazanie na temat, faktycznie kłotnia. Najlepsze te teksty o leżeniu w sikach po pachy (choć to sie zdarza), braku higieny i ogolnie brudzie. Tym bardziej, że dziecko jak sie scedzi to się wierci, że mu źle, więc lekko nie kumam tych tekstów o leżeniu w mokrym przez 2 h czy sprawdzaniu co 5 min.
Stety lub niestety, nie każde dziecko może mieć pampersy, bo przecież chyba niewiele mam nie kupi pampersow i ich nie sprawdzi tylko sobie zapoda na dzień dobry tetrę, i jak to się nazywa, wpakuje się z zaangażowaniem w robotę. I generalnie to chyba najbardziej zgadzam sie z opinia Kropki, sztuczna pielucha to sztuczna pielucha i tyle.
A co do prasowania na szczęście jest zbędne.
I, też na szczęscie, każdy sam decyduje, co wg niego najlepsze.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2009-07-08 o 21:31
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 22:34   #15
Spoora
Zakorzenienie
 
Avatar Spoora
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 17 525
Dot.: pieluchy tetrowe

My używaliśmy i używamy tylko pampersów, a tetrowe do wycierania (ale nie pupci ).
__________________
Teoria - to kiedy wiecie wszystko, lecz nic nie działa.
Praktyka - to kiedy wszystko działa, lecz nikt nie wie dlaczego.
W tym miejscu łączymy
teorię z praktyką - nic nie działa i nikt nie wie dlaczego.


Kto nie ma odwagi do marzeń, nie będzie miał siły do walki.
Spoora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 22:43   #16
Chaos_Girl
Zadomowienie
 
Avatar Chaos_Girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 150
Dot.: pieluchy tetrowe

My uzywamy Pampersow i czasem Haggisow. I moj synek tylko mial odparzona pupe po biegunce(wirusowej najpierw nam powiedziano, a potem mowili, ze bakteryjnej). Uzywamy tez talku a na to odparzenie rodzice mi porzadzili wlasnie make ziemniaczana.
Wlasciwie to nie zainteresowalam sie innymi rodzajami pieluch. Kiedy moj synek mial juz z pol roczku trafilam niechcaco na program o pieluszkch i mamy wypowiadaly sie na temat ekologicznych. Nie bylo mowy, ze sa lepsze dla dziecka. A na tetraki chyba nie starczylo by mi cierpliwosci.
Chaos_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-09, 07:04   #17
gosiaizbyszek
Raczkowanie
 
Avatar gosiaizbyszek
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Gorlice
Wiadomości: 308
Dot.: pieluchy tetrowe

My używaliśmy pieluszek tetrowych do 4 m-ca życia Adasia, ale tylko do pieluchowania. Teraz tylko pampki. Też chyba nie miałabym cierpliwości do tetry bo moje dziecko jest z tych bardziej absorbujących)
Żadnych odparzeń nie zanotowałam Smaruję pupę tylko po kupce kremem bambino a jak coś zaczyna się zaczerwieniać to bepanthenem i jest pięknie. Teraz używam tetry do wycierania buziaczka po karmieniu)

Co do tetry to jeśli jakaś mama czuje się na siłach to jestem za!!!

Przyznam że teraz w lecie sama mam ochotę założyć młodemu tetrę chociaż na godzinkę w dzień bo mam wrażenie że się kisi w pampersie.
__________________
16.10.2008r. - Adaś
05.04.2012r. - Piotruś


gosiaizbyszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-09, 07:18   #18
Heksa
Wtajemniczenie
 
Avatar Heksa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 2 503
Dot.: pieluchy tetrowe

Podziwiam mamy, które używają pieluch tetrowych. Sama o tym myślałam, ale skapitulowałam. Jestem z maluszkiem sama po 12 godzin (mąż taką ma pracę), z dala od Polski od rodziny. Czasami ciężko znaleźć chwilę na ugotowanie obiadu, nie dałabym rady prasować tylu pieluch, jak mam chwilkę wolnego to wole sie położyć i zrelaksować Więc używamy pampersów z wygody. Mały póki co nie miał żadnego odparzenia (odpukać )

A co do mycia pupki to się zgadzam - my od początku używamy zwykłej wody do przemywania. Chusteczki nawilżające tylko w czasie przewijania na mieście gdy pojawi się kupka
__________________


Heksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-09, 08:59   #19
szperrr
Zakorzenienie
 
Avatar szperrr
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: wariatkowo
Wiadomości: 3 978
Dot.: pieluchy tetrowe

Troche dalyscie mi do myslenia dziewczyny..

W zasadzie za pozno, bo moja "dzidzi" ma juz 20 miesiecy (tak na marginesie, to pupa jej sie troche odparzala przy zabkowaniu, ale samo to tez szybko schodzilo), ale chcialabym sprobowac tetry chocby po to, zeby zobaczyc co mnie ominelo Jesli bedzie jej czasem przeszkadzala mokra pielucha, to raczej juz mnie to nie zmartwi

Sama tetre nawet mam, ale interesuja mnie te majtki Kupilabym ze 2-4 pary tak na zmiane. Wiecie moze, czy rozmiary pokrywaja sie z rozmiarowka pampersow?
__________________
szperrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-09, 14:20   #20
Chaos_Girl
Zadomowienie
 
Avatar Chaos_Girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 150
Dot.: pieluchy tetrowe

Ostatni jak moj maluch mial biegunke i odparzyla mu sie pupa, to najlepszy okazal sie zwykly puder made in Tesco i Johnsona. Zaden bpantheny i maki ziemniaczane. A woda teraz tez nie jest taka strasznie super-zawiera chlor i kto wie co jeszcze. Ja mieszkam w takiej miescinie i tu woda jest strasznei twarda. Do prania musze lac ogromne ilosci plynu do zmiekczania. Do tego zrobil mi sie osad na zebach, czego nigdy w Polsce nie mialam. Od dentystki dowiedzialam sie, ze to wlasnie od tutejszej wody.
Ja tez prawie cale dnie sama siedze z maluchem. Wiekszosc czasu spedzam na podlodze, bo moj synek sie grzecznie bawi, ale ja musze obok siedziec. Na prysznic mam czesto 5 min, kiedy tato jeszcze w domu. Ma glupia zmiane, bo od 12 do 20. Wychodzi o 11 z domu, a spac kladziemy sie kolo 2 rano.
Chaos_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-09, 15:49   #21
201710120930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 741
Dot.: pieluchy tetrowe

Dla zupełnej jasności.
Też sobie nie wyobrażam tetry całą dobę.O nie
Ja raczej traktuję jako odskocznię od pampera.W takie upały a zresztą w ogóle też bym nie chciala mieć dzien i noc, dzień i noc takiego czegoś na tyłku brr:
Chwila oddechu dla skóry.W domu.
I mala nie jest zesikana po pachy.Też coś Wcale nie jest.To juz niezły magik by musiał tę tetrę nałożyć
201710120930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-09, 19:41   #22
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: pieluchy tetrowe

Cytat:
Napisane przez szperrr Pokaż wiadomość

Sama tetre nawet mam, ale interesuja mnie te majtki Kupilabym ze 2-4 pary tak na zmiane. Wiecie moze, czy rozmiary pokrywaja sie z rozmiarowka pampersow?
sperr - a nie taki sam efekt będzie, gdy się włoży tetrę w zwykłe majteczki?

Ja teraz tak robię - w celu nauczenia dziecka, że ma mokro. Dziecko zauważa, że ma mokro - ale nie robi to na nim najmnijszego wrażenia

My od urodzenia jesteśmy na pampersach. Odparzeń nie było. Nawet w upały jakos nie mam wrażenia, żeby się "kisił". Tetrę zaczęłam używać w celu "treningu czystości"
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-09, 19:53   #23
ch_aga
Zadomowienie
 
Avatar ch_aga
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 1 835
Dot.: pieluchy tetrowe

My cały czas używaliśmy jednorazowych pieluch (nie pampersów) i rzadko kiedy mały miał odparzenia na pupie; jeśli już się zdarzyło to schodziło po kremie hippa lub bephantenie. Raz założyłam na próbę tetrowe pieluchy i majteczki ceratkowe - wtedy był kosmos. Kilkanaście minut pochodził, zlał się, więc pieluchę zmieniłam; za kilka minut to samo i po jakiś trzech czy czerech zmianach dupcia była odrobinę czerwona. Uważam, że co dziecko to inaczej. Mój mały ma dosyć wrażliwą skórę, że nawet nie mogłam pod prześcieradło na materacyk położyć folii, bo odparzały mu się plecki. A co do nauki sikania, to mimo "pampersów", jak miał 1,5 roku zaczął sikać na nocnik a od 2 lat całkowicie pozbyliśmy się pieluch.
Pozdrawiam
ch_aga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-09, 21:08   #24
oliwia300
Rozeznanie
 
Avatar oliwia300
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 523
Dot.: pieluchy tetrowe

Pampersy!!!!!!!!!! A tetra do wytarcia buzki, ale do przykrycia w wozku!!
__________________
To dla Nich te starania
oliwia300 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-09, 21:53   #25
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: pieluchy tetrowe

ale jednak zdejmujesz pampers, skóra wilgotna.
I to wszystko musi tam dziecku w środku parować.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2009-07-09 o 21:55
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-10, 08:12   #26
201710120930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 741
Dot.: pieluchy tetrowe

przy majteczkach ceratkowych to ja się wcale takiej reakcji nie dziwię
201710120930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-10, 08:47   #27
szperrr
Zakorzenienie
 
Avatar szperrr
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: wariatkowo
Wiadomości: 3 978
Dot.: pieluchy tetrowe

Primavera, tylko ze wtedy jak sie zsiusia, to przecieknie.. u Hani w pokoju jest wykladzina dywanowa, nie doczysci sie do konca, a nasza kotka od razu sie wkurzy i nasika tam jeszcze raz.. wtedy to dopiero bylyby zapachy... (siersciuch juz nam kiedys panele rozmoczyl i rozpulchnil, szkoda gadac)

No wlasnie, a z czego sa konkretnie te majtki Bambino Mio i Baby Beehinds?
Edit: Juz znalazlam odpowiedz. Ale nadal nie jestem pewna co do rozmiaru.. pewnie przejde sie do sklepu i obejrze je sobie
__________________

Edytowane przez szperrr
Czas edycji: 2009-07-10 o 08:55
szperrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-10, 09:50   #28
siobhan1
Zadomowienie
 
Avatar siobhan1
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 1 103
Dot.: pieluchy tetrowe

Cytat:
Napisane przez szperrr Pokaż wiadomość
Sama tetre nawet mam, ale interesuja mnie te majtki Kupilabym ze 2-4 pary tak na zmiane. Wiecie moze, czy rozmiary pokrywaja sie z rozmiarowka pampersow?
Musisz kierować się przedziałem wagowym

Cytat:
Napisane przez primavera Pokaż wiadomość
sperr - a nie taki sam efekt będzie, gdy się włoży tetrę w zwykłe majteczki?
Nie, bo zwykłe majteczki przeciekaja i będziesz miała wszystkie ciuchy do zmiany a nie tylko majty z pieluchą.

Cytat:
Napisane przez szperrr Pokaż wiadomość
No wlasnie, a z czego sa konkretnie te majtki Bambino Mio i Baby Beehinds?
Edit: Juz znalazlam odpowiedz. Ale nadal nie jestem pewna co do rozmiaru.. pewnie przejde sie do sklepu i obejrze je sobie
Bawełna w środku i folia na zew lub jak u bee hindsa folia pomiędzy warstwami bawełny. Obie firmy produkują maciochy oddychające, więc nie jest to taki zwykły worek.
siobhan1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-10, 10:33   #29
st_ella
Wtajemniczenie
 
Avatar st_ella
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: moje miasto
Wiadomości: 2 239
Dot.: pieluchy tetrowe

ja używałam pampersów,
ale odparzonej pupy nie miałyśmy nawet w 30-sto stopniowe upały...
ale u nas do tej pory wietrzenie pupy jest obowiązkowe...
nawet teraz (mała 14 miesięcy) śpi bez pieluchy bo w czasie drzemek i nocą nie moczy się już...

a dziewczyny używające pieluch tetrowych podziwiam!
ja sama jestem zbyt leniwa....
a tetra kojarzy mi się teraz z wysoką świadomością ekologiczną...
wiec duży szacun

u nas na majowych 2008 tylko jedna dziewczyna (z Danii) używała majtek/ pieluszek wielorazowych

Cytat:
Napisane przez ŁAJKA Pokaż wiadomość
Mowa.
Jak tak niespodziewanie wpadli znajomi a mała w majtach to miałam nieodparte wrażenie że oni myślą że ja oszczędzam.Acha
no i ładnie

Cytat:
Napisane przez ŁAJKA Pokaż wiadomość
Przy pampie skóra musi się'odprasować' przez jakiś czas.
a to prawda, dlatego też fajne jest wietrzenie


Cytat:
Napisane przez ŁAJKA Pokaż wiadomość
Uważam że mamy czasami zbyt pochopnie siegają po specjalistyczne specyfiki.

Wzięta nefrolog mi sama mówiła że jest przerażona ilością kosmetyków jakich dzisiejsze mamy używają.A najgorsze -wg niej-to są chusteczki nawilżające.Za wygodę, owszem płacimy tym ze aplikujemy od pierwszych dni naszym dzieciom chemię ,chemię i chemię.
prawda prawda
ja mała na początku myłam wodą, później co któryś dzień lałam oilatum lub nivea z oliwką czy hippa
do tej pory tak się myjemy
oliwka używana była sporadycznie, przez rok czasu nie zużyłam całego opakowania
podobnie sudokrem - tylko w awaryjnych przypadkach a nie przy każdej pieluszce
i pupa przemywana była i jest wodą...
...ale uzywam chusteczek nawilzajacych babydream
__________________

st_ella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-10, 10:45   #30
anja00
Raczkowanie
 
Avatar anja00
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 329
Dot.: pieluchy tetrowe

My próbowaliśmy kiedyś zawiązać tetrowe na miesięcznym wtedy synku...wszystko było mokre...powódź wszędzie...nie miał nam kto pokazać, jak to się robi...próbowaliśmy ale nie wychodziło Na szczęście szczęśliwie używamy do teraz Huggiesów
anja00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:06.