sushi - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-26, 08:08   #481
_Gosiaczek_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 765
Dot.: sushi

Możesz mieć rację! Faktycznie ryż był jeszcze ciepły kiedy go nakładałam, więc i pewnie tym samym nie odparował wystarczająco.
Dziękuję
Czy ten intensywny zapach to również z uwagi na nasiąknięte nori czy to tak po prostu ma?
_Gosiaczek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-13, 12:47   #482
edek32
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 21
Dot.: sushi

Wiem, ze do sushi mozna dodawac wszystko co sie hce tka naprawdde, ale co polecacie? Nie chodzi mi o tradycyjne rzecy typu losos krewetki, avocado mango, ogorek, wegorz, czy tunczyk zalezy mi na czyms innym, czy probowaliscie np sushi z kurczakiem? Podajcie jakies pomysly!
edek32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 10:57   #483
ZuziaFruzia
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 445
Dot.: sushi

Hmm w sumie to nie eksperymentowałam do tego stopnia z sushi żeby rybę zastępować kurczakiem. Dla mnie sushi to kuchnia japońska i nie psułabym go kurczakiem, ma smakować tak jak smakuje a nie inaczej, to tak jakby do naszego bigosu dodać rybę zamiast golonki. Tak czy inaczej nikt nikomu nie broni pokombinować Apropo ryżu to musi on być chłodny powiedzmy temperatury pokojowej i studzimy go wachlując czymś, byc może ryż był za mokry, powinien być lepki i kruchy no i sushi najlepiej jest zacząć robić na godzinę przed podaniem (jeśli ryż mamy wcześniej przygotowany).

A powiedzcie mi gdzie kupujecie produkty do sushi i jakiej firmy? Wszystko z jednej firmy czy bez znaczenia? Pytam bo zazwyczaj kupowałam to co było u mnie nie ma za wielkiego wyboru, ale znalazłam sklepik online na facebooku gdzie cały zestaw wszystko jednej firmy jest dużo taniej niż kupując osobno - o taki zestaw Blue Dragon
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg sushi_zestaw.jpg (22,6 KB, 28 załadowań)
ZuziaFruzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 11:17   #484
Soso
Zakorzenienie
 
Avatar Soso
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 728
Dot.: sushi

Cytat:
Napisane przez ZuziaFruzia Pokaż wiadomość
Hmm w sumie to nie eksperymentowałam do tego stopnia z sushi żeby rybę zastępować kurczakiem. Dla mnie sushi to kuchnia japońska i nie psułabym go kurczakiem, ma smakować tak jak smakuje a nie inaczej, to tak jakby do naszego bigosu dodać rybę zamiast golonki. Tak czy inaczej nikt nikomu nie broni pokombinować Apropo ryżu to musi on być chłodny powiedzmy temperatury pokojowej i studzimy go wachlując czymś, byc może ryż był za mokry, powinien być lepki i kruchy no i sushi najlepiej jest zacząć robić na godzinę przed podaniem (jeśli ryż mamy wcześniej przygotowany).

A powiedzcie mi gdzie kupujecie produkty do sushi i jakiej firmy? Wszystko z jednej firmy czy bez znaczenia? Pytam bo zazwyczaj kupowałam to co było u mnie nie ma za wielkiego wyboru, ale znalazłam sklepik online na facebooku gdzie cały zestaw wszystko jednej firmy jest dużo taniej niż kupując osobno - o taki zestaw Blue Dragon
Różnie - ryż zwykle z Blue Dragona, ale to dlatego, że lubię ich sposób na przygotowanie ryżu - jest podany z tyłu. Nie przepadam za produktami House of Sushi, czy jakoś tak (czarno czerwone opakowania), choć nie pamietam już za bardzo czemu.

Algi kupuję na allegro, bardzo się to opłaca. Ocet ryżowy kupuję różnych firm, w zależnosci od promocji, wszystkie są dość podobnej jakości. Sos sojowy tylko Kikkoman, kiedyś jadłam u znajomych sushi z jakąś podróbą sosu sojowego, coś z firmy Tao Tao, czy jakoś tak, ohyda. Wasabi przywiozłam z Krymu za śmieszne pieniądze i zdecydowanie wolę to w proszku. Sezam i tego typu drobiazgi często przy większych zakupach dostaję gratis.

ps. jaka mniej wiecej jest cena tego zestawu?
Soso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 13:50   #485
ZuziaFruzia
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 445
Dot.: sushi

Cytat:
Napisane przez Soso Pokaż wiadomość
ps. jaka mniej wiecej jest cena tego zestawu?
cena zestawu 45zł , w zestawie jest :
Książeczka z przepisami Blue Dragon 1 sztuka
Blue Dragon Listki prasowanych alg morskich 22g
Blue Dragon Ciemny Sos Sojowy 150ml
Blue Dragon Japoński Ocet Ryżowy 150ml
Blue Dragon Imbir do Sushi 145g
Blue Dragon Pasta Wasabi 45g
Blue Dragon Ryż do Sushi 500g

jak dla mnie to bardzo się opłaca sklep jest tutaj jakby ktoś chciał http://www.facebook.com/Swiatnataler...50410694992908

a i zapomniałam dodać są tam tez produkty kuchni chińskiej i tajskiej i mają poszerzyć ten asortyment także fajnie
ZuziaFruzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 14:53   #486
Ryska88
Rozeznanie
 
Avatar Ryska88
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 734
Dot.: sushi

Cytat:
Napisane przez edek32 Pokaż wiadomość
Wiem, ze do sushi mozna dodawac wszystko co sie hce tka naprawdde, ale co polecacie? Nie chodzi mi o tradycyjne rzecy typu losos krewetki, avocado mango, ogorek, wegorz, czy tunczyk zalezy mi na czyms innym, czy probowaliscie np sushi z kurczakiem? Podajcie jakies pomysly!
Ja jadm zwykle z łososiem, ale uwielbiam i robię z wędzoną makrelą
__________________
Kiedy się rodzimy potrafimy tylko żyć...
Ryska88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-26, 21:36   #487
gorica
Raczkowanie
 
Avatar gorica
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 397
Dot.: sushi

Dzisiaj zrobilam po raz drugi sushi i tym razem nkladalam ryz lopatka na algi, bo ostatnio strasznie mi sie lepil do lap, tez tak robicie??
gorica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-27, 07:32   #488
Soso
Zakorzenienie
 
Avatar Soso
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 728
Dot.: sushi

Cytat:
Napisane przez gorica Pokaż wiadomość
Dzisiaj zrobilam po raz drugi sushi i tym razem nkladalam ryz lopatka na algi, bo ostatnio strasznie mi sie lepil do lap, tez tak robicie??
Może był za ciepły?
Soso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 08:31   #489
gorica
Raczkowanie
 
Avatar gorica
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 397
Dot.: sushi

Cytat:
Napisane przez Soso Pokaż wiadomość
Może był za ciepły?
I ciepły i zimny sie lepi
gorica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 08:57   #490
Betty83
Zakorzenienie
 
Avatar Betty83
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 8 073
Dot.: sushi

Cytat:
Napisane przez gorica Pokaż wiadomość
Dzisiaj zrobilam po raz drugi sushi i tym razem nkladalam ryz lopatka na algi, bo ostatnio strasznie mi sie lepil do lap, tez tak robicie??
ma sie lepić, żeby się nie rozlatywało po uformowaniu

nakładanie ułatwia zwilżanie palców zimną wodą, wtedy się do nich nie przykleja
__________________
today's rain is tomorrow's whisky
Betty83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-02, 10:00   #491
emeraldgreen
Raczkowanie
 
Avatar emeraldgreen
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 81
Dot.: sushi

podbijam watek!

ostatnio byłam w barze sushi i wprost się w nim zakochałam! próbowałam kiedyś robić sushi w domu ale zupełnie mi nie smakowało. natomiast to w tej restauracji było przepyszne! nie miałam odwagi spróbować tego z surową rybą i zamówiłam z konserwowym tuńczykiem. w jego skład wchodziły jeszcze: zielony ogórek, sos, sezam, awokado. W załączniku fotka jak to mniej więcej wyglądało

chciałabym spróbować zrobić takie w domu. ryż i nori już mam. resztę dokupię. zastanawiam się tylko jaki to sos był w środku. (sojowy był podawany oddzielnie, tak samo wasabi i imbir marynowany) ale w środku sushi też był jakoś sos, chyba jasny i podobny trochę do majonezu. co to mogło być?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kappa maguro.jpg (10,0 KB, 40 załadowań)
emeraldgreen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-05, 16:31   #492
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: sushi

Cytat:
Napisane przez edek32 Pokaż wiadomość
Wiem, ze do sushi mozna dodawac wszystko co sie hce tka naprawdde, ale co polecacie? Nie chodzi mi o tradycyjne rzecy typu losos krewetki, avocado mango, ogorek, wegorz, czy tunczyk zalezy mi na czyms innym, czy probowaliscie np sushi z kurczakiem? Podajcie jakies pomysly!
Mi ostatnio kolezanka z Tajwanu przygotowala sushi. A ryb surowych nie jem wiec przygotowala wlasnie jedne z kurczakiem i inne z surimi
Bylo przepyszne .
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-15, 12:08   #493
misty4
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2
Dot.: sushi

Sos, którego szukasz to najprawdopodobniej Sriracha klasyczny.

Do sałatki dodaje się jeszcze majonez i biały sezam (koniecznie prażony).
My też serwujemy tę sałatkę, jest na prawdę doskonała.

Możecie zobaczyć jak wygląda w linku poniżej, w zestawach za 20zł
http://maikosushi.pl/#lunch-menu
misty4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-18, 20:26   #494
newelwa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 92
Dot.: sushi

Cytat:
Napisane przez edek32 Pokaż wiadomość
Wiem, ze do sushi mozna dodawac wszystko co sie hce tka naprawdde, ale co polecacie? Nie chodzi mi o tradycyjne rzecy typu losos krewetki, avocado mango, ogorek, wegorz, czy tunczyk zalezy mi na czyms innym, czy probowaliscie np sushi z kurczakiem? Podajcie jakies pomysly!
osobiście nie wyobrażam sobie sushi bez... marchewki. zwykłej, świeżej pokrojonej w cienkie paseczki. marchewka jest zawsze. może nie być avokado i ogórka ale nie marchewki.
do sushi pasuje mi również smak serka typu bri czy camembert. właściwie dowolnej marki, ale czym bardziej kremowy tym lepszy.
całkiem niezłe sprawuje się też śledź w oleju. (śledzie robię sama tych gotowych nie próbowałam).
no i pasta rybna domowej roboty, ale ten dodatek czasami można w barach sushi.
newelwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-19, 20:09   #495
Karochan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 5
Dot.: sushi

Sushi z philadelphią jadłam,ale z brie jakoś sobie nie wyobrażam, tak samo jak ze śledziem w oleju:/
ja mam wszystkie produkty do sushi ze sklepu www.***.pl
jest tanio i są gratisy

Edytowane przez La Monica
Czas edycji: 2012-09-04 o 10:29
Karochan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 11:15   #496
Betty83
Zakorzenienie
 
Avatar Betty83
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 8 073
Dot.: sushi

Cytat:
Napisane przez Karochan Pokaż wiadomość
Sushi z philadelphią jadłam,ale z brie jakoś sobie nie wyobrażam, tak samo jak ze śledziem w oleju:/
ja mam wszystkie produkty do sushi ze sklepu www.itadakimasu.pl
jest tanio i są gratisy
nieopłacona reklama

2 posty na forum i w obu link do tego samego sklepu

za reklamę się płaci
__________________
today's rain is tomorrow's whisky
Betty83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-03, 23:19   #497
NoPasaran
Zadomowienie
 
Avatar NoPasaran
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 292
GG do NoPasaran
Dot.: sushi

Dziewczyny! ja pierwszy raz spróbowałam sushi kiedy zaczelam pracowac w japonskiej restauracji specjalizującej się właśnie w sushi - zakochałam się!!! Od tamtej pory zawsze mam ochotę na sushi
__________________
Miss U Less See U More Love To Know U Better
NoPasaran jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 09:56   #498
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: sushi

U mnie w domu rodzinnym zawsze jadało się temaki sushi w niedzielę rano-na stół wyjeżdżały wszystkie składniki i każdy sam sobie komponował i zjadał, co chciał.
Ja sama wolę przygotowywać takie ładne, zgrabne nigiri.
Zdarzało mi się do tego stopnia wczuć w rolę, że wychodziły małe kurczaczki z ryżu z kalmarem w brzuchach, dziobem z marchewki i z odrobiną imbiru, tworzącą żółte "upierzenie"... to już nie było nigiri, to już w ogóle było coś dziwnego, ale fajnie się im odgryzało te śliczne główki.


Cudowne i wspaniałe, tanie i zawsze dostępne jest oczywiście kappa maki (ogórek, ryż, nori), no i omleciki z jaja. Do środka generalnie można włozyć wszystko. Ja lubię jajko na twardo, ser gouda i łososia wędzonego.

Najlepsze na świecie jest inari sushi (ryż w "kieszonce" z tofu, chyba marynowanego, głęboko smażonego), ale jakoś nie mogę znaleźć w Polsce tych "kieszonek" do niego. Jak mi się uda, będę jeść przez miesiąc.


Japończycy tak samo lubią modyfikować swoje jedzenie, jak my. Jasne, że najczęściej spotka się sushi z rybą albo z tamagoyaki, ale widziałam nawet takie z minihamburgerami i majonezem. Nie polecam, było ohydne.

Widziałam tu gdzieś (przepraszam, że nie podam autorki, ale wielki ten wątek) stwierdzenie, jakoby dla Japończyka sushi było filozofią i jakoby nikt się nim nie obżerał.
Rzecz jasna, jest to bzdura. Miałam przyjemność jeść parę razy sushi w jego ojczyźnie (ponoć to Japonia, chociaż Tajlandia się oburza, że to oni pierwsi byli...) wraz z autochtonami. Obżerałam się szalenie. Ale odpadłam w pewnym momencie. Japończycy zaś...Japończycy jedli dalej jeszcze dobrą godzinę, przegryzając surowymi ślimakami morskimi (pycha!).
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-06, 16:54   #499
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: sushi

nosferatku, zazdroszcze

a ja ostatnio mam fazę na glony wakame

kupiłam raz małe opakowanie na allegro, podałam jako sałatkę do sushi

z racji błogosławionego stanu zaczęłam mieć często zachciankę na wakame(kopalnia witamin pewnie dlatego)- kupiłam znowu dwa opakowania tylko nie zauważyłam,że prawie 1 kg
a wiecie,że tego daje się garsteczkę i w wodzie pęcznieje
będę teraz jeść chyba przez najbliższe 10 lat
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-07, 09:29   #500
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: sushi

Cytat:
Napisane przez marsi11 Pokaż wiadomość
nosferatku, zazdroszcze

a ja ostatnio mam fazę na glony wakame
Tylko uważaj, bo one mają hordy jodu!!! I ja wiem, że w naszych warunkach częściej ma się niedobór, ale nadmiar też bardzo szkodzi.
Ale racja. Są boskie.
Dobre są w zupce miso. Kupujesz pastę miso, bulion dashi, do tego bierzesz wakame. Wakame namaczasz, do kubka/czarki/miseczki dajesz trochę bulionu (on jest w proszku) i trochę miso (im więcej, tym bardziej będzie aromatyczne i słone, każdy ma chyba swoje ulubione proporcje) no i wakame. To jest dopiero kopalnia witamin! I do tego bardzo sycąca i rozgrzewająca. I w ogóle przepyszna.
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 22:30   #501
NoPasaran
Zadomowienie
 
Avatar NoPasaran
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 292
GG do NoPasaran
Dot.: sushi

do miso mozna dodac tez kilka kostek serka tofu
__________________
Miss U Less See U More Love To Know U Better
NoPasaran jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 09:05   #502
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: sushi

Cytat:
Napisane przez NoPasaran Pokaż wiadomość
do miso mozna dodac tez kilka kostek serka tofu
A można. Byle miękkiego
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-16, 10:26   #503
Kasiamaja
Zadomowienie
 
Avatar Kasiamaja
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: London
Wiadomości: 1 536
GG do Kasiamaja
Dot.: sushi

Ja dopiero zaczynam przygode z sushi ,ale baardzo lubie Nie odwazylabym sie jednak go zrobic samodzielnie , podziwiam dziewczyny
__________________
Moja śliczna pszczółka Maja 10-01-2008, 00.11
pszczółka
I znowu odchudzanki

70,60...68,2.....66....64.....62....6 0
Kasiamaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-17, 10:06   #504
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: sushi

Cytat:
Napisane przez Kasiamaja
Ja dopiero zaczynam przygode z sushi ,ale baardzo lubie Nie odwazylabym sie jednak go zrobic samodzielnie , podziwiam dziewczyny
Kiedy w tym absolutnie nie ma nic groźnego.
To bardzo prosta potrawa, jak dla mnie łatwiejsza od chociażby schabowych, które nie dość, że trzeba dobrze rozbić, to jeszcze trzeba odpowiednio przyprawić bez próbowania a potem nie spalić na węgiel.

nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-18, 07:41   #505
Karochan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 5
Dot.: sushi

Całkowicie się zgadzam z nosferatku. Sushi naprawdę bardzo prosto jest zrobić. Oczywiście, są mistrzowie w Japonii, którzy uczą się 3 lata jak myć ryż. Ale nie możemy popadać w paranoje. Ugotowanie ryżu, wymieszanie go z zaprawą, rozłożenie na nori i zawinięcie z rybą, bądź innym dodatkiem - czy to brzmi tak awykonalnie? Wiele potraw stanowi większe wyzwanie. Kiedyś Anna Jantar pięknie śpiewała: "Najtrudniejszy pierwszy krok..."
Karochan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-18, 19:15   #506
Diablica z Tasmanii
Zakorzenienie
 
Avatar Diablica z Tasmanii
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z zielonej łąki:)
Wiadomości: 3 503
Dot.: sushi

Cytat:
Napisane przez nosferatku Pokaż wiadomość
U mnie w domu rodzinnym zawsze jadało się temaki sushi w niedzielę rano-na stół wyjeżdżały wszystkie składniki i każdy sam sobie komponował i zjadał, co chciał.
Ja sama wolę przygotowywać takie ładne, zgrabne nigiri.
Zdarzało mi się do tego stopnia wczuć w rolę, że wychodziły małe kurczaczki z ryżu z kalmarem w brzuchach, dziobem z marchewki i z odrobiną imbiru, tworzącą żółte "upierzenie"... to już nie było nigiri, to już w ogóle było coś dziwnego, ale fajnie się im odgryzało te śliczne główki.


Cudowne i wspaniałe, tanie i zawsze dostępne jest oczywiście kappa maki (ogórek, ryż, nori), no i omleciki z jaja. Do środka generalnie można włozyć wszystko. Ja lubię jajko na twardo, ser gouda i łososia wędzonego.

Najlepsze na świecie jest inari sushi (ryż w "kieszonce" z tofu, chyba marynowanego, głęboko smażonego), ale jakoś nie mogę znaleźć w Polsce tych "kieszonek" do niego. Jak mi się uda, będę jeść przez miesiąc.


Japończycy tak samo lubią modyfikować swoje jedzenie, jak my. Jasne, że najczęściej spotka się sushi z rybą albo z tamagoyaki, ale widziałam nawet takie z minihamburgerami i majonezem. Nie polecam, było ohydne.

Widziałam tu gdzieś (przepraszam, że nie podam autorki, ale wielki ten wątek) stwierdzenie, jakoby dla Japończyka sushi było filozofią i jakoby nikt się nim nie obżerał.
Rzecz jasna, jest to bzdura. Miałam przyjemność jeść parę razy sushi w jego ojczyźnie (ponoć to Japonia, chociaż Tajlandia się oburza, że to oni pierwsi byli...) wraz z autochtonami. Obżerałam się szalenie. Ale odpadłam w pewnym momencie. Japończycy zaś...Japończycy jedli dalej jeszcze dobrą godzinę, przegryzając surowymi ślimakami morskimi (pycha!).
Mieszkasz w Japonii? Jak smakuje morski ślimak?
__________________
...gdyby tak człowieka skrzyżować z kotem,
człowiekowi wyszłoby to na dobre, ale kotu by z pewnością zaszkodziło...

Mark Twain
Diablica z Tasmanii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-19, 08:43   #507
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: sushi

Cytat:
Napisane przez Diablica z Tasmanii Pokaż wiadomość
Mieszkasz w Japonii? Jak smakuje morski ślimak?
W Europie tez sie je slimaki morskie . Latwo je dostac w miejscowosciach nadmorskich (W Baltyku nie ma ze wzgledu na niskie zasolenie). Kupuje sie ugotowane albo surowe ktore zazwyczaj piecze sie w piekarniku w muszlach z maslem, czosnkiem, bialym winem i pietruszka albo gotuje. Wyjmuje sie malym widelczykiem. Mieso konsystencja przypomina kurczaka i czasami jest lekko zielone...

Edytowane przez KarolinaK
Czas edycji: 2012-09-19 o 08:46
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-19, 09:07   #508
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: sushi

Cytat:
Napisane przez Diablica z Tasmanii Pokaż wiadomość
Mieszkasz w Japonii? Jak smakuje morski ślimak?
Nie, nie mieszkam, chociaż mam nadzieję kiedyś pomieszkać. Zdarzyło mi się być, ponadto-mam okołostudiowe zainteresowania tymi okolicami tudzież znajomych szereg z tego rejonu świata.

Morski ślimak...hmm..byłam trochę zbyt skupiona na tym, że przed chwilą był jeszcze całkiem żywy, bo jadłam surowe. Ale cóż, jest dobry. Coś pomiędzy naszym poczciwym winniczkiem i małżą. Od winniczka bardziej małżowate, od małży jędrniejsze. Ale to jeszcze zależy od ślimaka. Bo odmian jest sporo.
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-19, 09:18   #509
lillyblack
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 62
Dot.: sushi

Jeśli chodzi o morskie ślimaki i małże to polecam ostrygi Ponoć niezły afrodyzjak
lillyblack jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 05:06   #510
Drozdowianka
Raczkowanie
 
Avatar Drozdowianka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 318
Dot.: sushi

Cytat:
Napisane przez lillyblack Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o morskie ślimaki i małże to polecam ostrygi Ponoć niezły afrodyzjak
ja również polecam, są pyyyszne
__________________
kocham gotować mój blog: http://wariacjesmaku.blogspot.com/
Drozdowianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-07 19:53:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:47.