Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :) - Strona 165 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: co zrobić by włosy znów były ładne,nie zniszcone?
używać odpowiedniego szamponu 78 3,86%
częściej myć 10 0,49%
stosować różnego rodzaju odżywki 1 413 69,85%
domowe sposoby 522 25,80%
Głosujący: 2023. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-10-18, 17:27   #4921
eschate
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 22
Dot.: Re: zniszczone włosy(pomocy)

Witam! Jestem tu nowa i pragnę się dołączyć
Ja polecam jedwab z Lady Spa z olejkiem arganowym, jest bardzo wydajny i kupiłam sobie go własnie po dekoloryzacji, też jestem brunetką, lecz naturalne to ciemny blond, obecnie brąz, na końcówki używałam dosłownie kropelkę na suche włosy i nie pojawiały się strąki
__________________
eschate

Zapuszczam włosy: obecnie-33cm, wymarzone-45cm
eschate jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-18, 19:02   #4922
okularnica2000
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 7
Dot.: Re: zniszczone włosy(pomocy)

Cześć! Ja mam włosy farbowane, do tego używam nałogowo suszarki i prostownicy, dlatego też wiem, że muszę o nie bardzo dbać. Używam kosmetyków do włosów farbowanych (szampon i odżywka, najczęściej z Loreala), do tego po każdym umyciu włosów odżywki w sprayu regeneracyjnej z firmy Schwarzkopf. Z kolei po wyprostowaniu włosów nakładam olejek arganowy na same końce
okularnica2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-18, 19:28   #4923
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez sztanga Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź! Jutro idę na zakupy do Hebe i Rossmana i czekałam z niecierpliwością na jakąś radę
A szampon byś radziła zmienić? Bo kończy mi się ten Sleek Line i mogę kupić coś innego...Czy maska może pozostać używając ją raz w tygodniu albo raz na dwa tygodnie?
Szampon zmień, tylko może lepiej żeby nie był z innymi proteinami np z keratyną, bo tymczasowo Twoje włosy mogą mieć ich dość. Możesz do Sleeka wrócić za jakiś czas.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-19, 07:49   #4924
sztanga
Przyczajenie
 
Avatar sztanga
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 11
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Szampon zmień, tylko może lepiej żeby nie był z innymi proteinami np z keratyną, bo tymczasowo Twoje włosy mogą mieć ich dość. Możesz do Sleeka wrócić za jakiś czas.
możesz podać jakiś przykładowy szampon? kompletnie się na tym nie znam
sztanga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-19, 10:04   #4925
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Choćby któryś z serii Sekrety Prowansji Garniera, zdaje się że nie mają protein, wyglądają na "zwykłe" szampony bez bajerów.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-23, 19:04   #4926
CzekoladowyMus
Zadomowienie
 
Avatar CzekoladowyMus
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Wielkopolska, PN
Wiadomości: 1 117
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

A czy cos z johna friedy pomogloby suchym wlosom?
__________________
25 październik 2o1or - AVONujemy
1o maj 2o12r - jeździmy
22 grudzień 2o12r -kochamy
_____________

http://papuzki.webd.pl/forum/index.php KLIK! chcesz się poradzić? FORUM O PAPUGACH

KOTY TO MIĘSOŻERCY!!!
-czytaj skład karmy
CzekoladowyMus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-23, 19:09   #4927
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez CzekoladowyMus Pokaż wiadomość
A czy cos z johna friedy pomogloby suchym wlosom?
Maska do blondu jest super

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-24, 22:30   #4928
okularnica2000
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 7
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Dziewczyny! A z jakiej firmy polecacie farbę do włosów - mocno zniszczonych?
okularnica2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-25, 13:26   #4929
ysia
Zadomowienie
 
Avatar ysia
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 100
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

a chcesz rozjaśnić czy przyciemnić? Bo jak przyciemnić to raczej nie farbę, tylko jakiś szampon koloryzujący zakwaszający, wiem że wella ma taki w swojej ofercie
__________________
blog http://whitepointeshoes.blogspot .com Boyfriend Jeans

Profil FB
https://www.facebook.com/whitepointeshoes
ysia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-25, 18:31   #4930
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Ja zaraz naloze sobie olej z orzecha wloskiego, ciekawe czy da mi jakis efekt wygladzenia i uwidoczni skret wlosa. Niestety olej migdalowy nic nie pomaga.. dobrze ze tanie te oleje bo bym zbankrytowala myslalam nad "hemp oil" z tesco, ale jakos wzzielam ten walnut oil za 1,25£.
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-27, 09:13   #4931
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

A ja dziewczyny mam taki problem, że mam włosy suche. Są naturalne, po hennowaniu. Nie prostuję, nie suszę, nie czeszę nawet po myciu, tylko roztrzepuję palcami. Stosuję metodę OMO, jako pierwsze O używam odżywki Hergon, potem myję szamponem babydream albo ziajką dla dzieci (bez sls). raz w tygodniu oczyszczam Saponicsem ziołowym lub Glisskurem z olejkiem arganowym. Jako drugie O używam odżywki granat i aloes albo bingo spa z drożdżami. Czasem do odżywki dodaję trochę spiruliny. Olejuję na noc (co drugą) babydream fur mama. Używam też odżywki ziaja bez spłukiwania do włosów delikatnych (żółta) ale spłukuję ją po kilku minutach. Czasem na noc nakremuję włosy oeparolem z olejem wiesiołka, używam wody brzozowej na skalp. Moim problemem jest także przetłuszczanie. Mam włosy krótkie, więc trudno mi zachować odstęp między skalpem a samymmi włosami. No i kurczę nie wiem, co ja robię nie tak, bo są suche jak nie wiem.
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-31, 20:51   #4932
zdrowox
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 4
Unhappy Pomocy kobiety ;(

WITAM ! jestem nowa, w sumie mam 16 lat żadna ze mnie kobieta ;p
ale mam straszny problem, przez moją głupotę zniszczyłam sobie włosy prostownicą, i 3 razy farbowałam, mam włosy bardzo takie wywinięte, falowane, nie raz loczki no różne w każdym razie każdy rodzaj więc prostowanie ich zajmowało mi długo czasu i dużo ich straciłam przez to ....

otóż pomóżcie mi, czy któraś miała ten problem ? opiszcie go ( DOŚWIADCZONE OSOBY) proszę o naturalne sposoby, a nie szampony za 100 zł, chodzi mi o domowe maseczki itd, będę bardzo wdzięczna ...
zdrowox jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-31, 21:11   #4933
suvetar
Raczkowanie
 
Avatar suvetar
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 152
Dot.: Pomocy kobiety ;(

Nie jestem "doświadczona" w tym sensie że świadomą pielęgnację włosów rozpoczęłam kilka miesięcy temu, ale włosy zniszczone prostownicą i farbami to bardzo powszechny problem i był już wielokrotnie omawiany. Radzę skorzystać z wyszukiwarki na Wizażu, bo nie ma sensu streszczać i powtarzać tego o czym była mowa tysiące razy. Poza tym o Twoich włosach wiemy niewiele, więc nie możemy dać Ci gotowej recepty.

Na początek możesz przeczytać ten post https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=250381 (wiedza w pigułce i garść przydatnych linków)
Sprawdź forum dotyczące pielęgnacji włosów, wręcz roi się tam od podobnych wątków: https://wizaz.pl/forum/forumdisplay.php?f=97

Poza tym sposoby na zregenerowanie włosów nie dzielą się na domowe i potwornie drogie. Pomiędzy nimi jest mnóstwo opcji. Kosztowne wcale nie musi równać się z dobrym, w sklepach znajdziesz zarówno toksyczne świństwa za 50 zł i doskonałe maski za dychę. Domowe metody są oczywiście jak najbardziej wskazane, ale nie widzę powodu żeby się do nich ograniczać.

Zajrzyj też na forum dla Zakręconych https://wizaz.pl/forum/forumdisplay.php?f=126

Edytowane przez suvetar
Czas edycji: 2013-10-31 o 21:14
suvetar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-31, 21:20   #4934
Eleanorin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4
Dot.: Pomocy kobiety ;(

Może jeszcze za bardzo sie nie znam na pielęgnacji włosów, ale radzę poczytać wątek o olejowaniu:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=593364

Podobno oleje są niezrównane jeśli chodzi o poprawę kondycji włosa.
Eleanorin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-31, 21:26   #4935
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Pomocy kobiety ;(

polecam Ci blogi kascysko i blondhaircare
Na szybko mogę polecić olejowanie włosów, podcięcie, maski/odżywki proteinowe (poszukaj w google "spis odżywek proteinowych"), u fryzjera mogę polecić zabieg "botoks na włosy", robiony psikacz z keratyną (jak chcesz gotowy i tani to taki ma wo ofercie np. firma Ziaja), z tanich specyfików polecam też glutek z siemienia lnianego na włosy (temat siemienia lnianego znajdziesz na blogach włosomaniaczek).
I wyrzuć prostownicę!
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-02, 12:16   #4936
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Pomocy kobiety ;(

Jest tu tyle wątków o pielęgnacji włosów zniszczonych i walce o piękne włosy, że wystarczy użyć wyszukiwarki i znaleźć skarbnicę wiedzy na temat pielęgnacji dla Ciebie.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-02, 18:43   #4937
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
A ja dziewczyny mam taki problem, że mam włosy suche. Są naturalne, po hennowaniu. Nie prostuję, nie suszę, nie czeszę nawet po myciu, tylko roztrzepuję palcami. Stosuję metodę OMO, jako pierwsze O używam odżywki Hergon, potem myję szamponem babydream albo ziajką dla dzieci (bez sls). raz w tygodniu oczyszczam Saponicsem ziołowym lub Glisskurem z olejkiem arganowym. Jako drugie O używam odżywki granat i aloes albo bingo spa z drożdżami. Czasem do odżywki dodaję trochę spiruliny. Olejuję na noc (co drugą) babydream fur mama. Używam też odżywki ziaja bez spłukiwania do włosów delikatnych (żółta) ale spłukuję ją po kilku minutach. Czasem na noc nakremuję włosy oeparolem z olejem wiesiołka, używam wody brzozowej na skalp. Moim problemem jest także przetłuszczanie. Mam włosy krótkie, więc trudno mi zachować odstęp między skalpem a samymmi włosami. No i kurczę nie wiem, co ja robię nie tak, bo są suche jak nie wiem.
Bo w takich przesadzonych ilościach szkodzisz sobie.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska

Edytowane przez kathy579
Czas edycji: 2013-11-02 o 18:44
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-03, 06:07   #4938
madziula240295
Wtajemniczenie
 
Avatar madziula240295
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 271
Dot.: Pomocy kobiety ;(

Jakies 3 lata temu zaczelam prostowc moje rozjasniane wlosy . po roku czasu musialam je sciac bo nie nadawaly sie juz do niczego . krotkie i pofalowane byly okropne ale jakos dalo sis przezyc . Bez prostownicy wytrzymalam pol roku w tym czasie uzywalam ampulek do wcierania w skore glowy Radical kosztowaly ok 30 zl ale na prawde wlosy byly o niebo lepsze . dawalam rowniez maseczki z jajka i cytryny . pozatym uzywalam tylko sklepowych masek . Teraz prostuje i rozjasniam nadal.ale biore Skrzypowite i uzywam profesjonalnej pielegnacji i wszystko jest ok . Najbardziej polecam ci olejek sesa fajnie nawilza , skrzypovite. i Radical . Mozesz olejowac wlosy nawet zwyklym olejem
__________________
zapraszam na wymianę


https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post76243851
madziula240295 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-03, 10:56   #4939
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 521
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
A ja dziewczyny mam taki problem, że mam włosy suche. Są naturalne, po hennowaniu. Nie prostuję, nie suszę, nie czeszę nawet po myciu, tylko roztrzepuję palcami. Stosuję metodę OMO, jako pierwsze O używam odżywki Hergon, potem myję szamponem babydream albo ziajką dla dzieci (bez sls). raz w tygodniu oczyszczam Saponicsem ziołowym lub Glisskurem z olejkiem arganowym. Jako drugie O używam odżywki granat i aloes albo bingo spa z drożdżami. Czasem do odżywki dodaję trochę spiruliny. Olejuję na noc (co drugą) babydream fur mama. Używam też odżywki ziaja bez spłukiwania do włosów delikatnych (żółta) ale spłukuję ją po kilku minutach. Czasem na noc nakremuję włosy oeparolem z olejem wiesiołka, używam wody brzozowej na skalp. Moim problemem jest także przetłuszczanie. Mam włosy krótkie, więc trudno mi zachować odstęp między skalpem a samymmi włosami. No i kurczę nie wiem, co ja robię nie tak, bo są suche jak nie wiem.
A spróbuj przez 2-3 tygodnie ograniczyć się do minimum: myj włosy jednym szamponem, stosuj jedną odżywkę do spłukiwania. Nie olejuj, nie rób metody omo, myj włosy raz na dwa, ew. trzy dni, jeśli dasz radę.

Mnie to pomogło, teraz tak pielęgnuję włosy, a tylko raz na jakiś czas (raz na miesiąc lub rzadziej), gdy stają się suche, bo np. źle wysuszyłam je suszarką kilka razy, funduję im parę dni olejowania, masek, odżywek itd.
Naprawdę, czasem mniej znaczy więcej.
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-05, 20:52   #4940
ashba
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 3
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

hej
mogłaby mi któraś z was polecić jakieś dobre produkty do suchych włosów z silikonami? chodzi mi o odżywki, sera, ew. szampony, po których włosy lepiej wyglądają
ashba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-05, 21:06   #4941
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Popatrz na Garniery i Loreale
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-05, 21:20   #4942
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez ashba Pokaż wiadomość
hej
mogłaby mi któraś z was polecić jakieś dobre produkty do suchych włosów z silikonami? chodzi mi o odżywki, sera, ew. szampony, po których włosy lepiej wyglądają
Maski Sleek, Organix, Elseve (ale nie wszystkie), Garniery - mało która odżywka ma silikony, Gliss Kury. Tylko że sama obecność silikonów nie zapewni dobrego wyglądu włosom, ale to pewnie wiesz
Sera - praktycznie wszystkie mają silikony, to ich główne składniki.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-05, 21:21   #4943
ashba
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 3
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

a coś konkretnie (z garnierów lub lorealów)?
ashba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-06, 07:40   #4944
jukaba
Zadomowienie
 
Avatar jukaba
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 403
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez ashba Pokaż wiadomość
a coś konkretnie (z garnierów lub lorealów)?
Uwielbiam TO stosunkowo prosty skład, piękny zapach, nie obciąża pięknie wygładza i nabłyszcza
jukaba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-06, 10:17   #4945
ametystek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 18
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Witam

Mój naturalny kolor włosów to taki wypłowiały ciemny blond więc od kilku lat robiłam sobie jasne blond pasemka u fryzjera. Wczoraj udałam się do fryzjera bo chciałam całkowicie przefarbować włosy na jasny blond.
I popełniłam 2 błędy. Po pierwsze poszłam do fryzjera u którego nigdy wcześniej nie byłam a po drugie dałam się zrobić stażystce.
Przez pierwsze minuty fryzjerka nadzorowała stażystkę tzn. stała przy niej i patrzyła jej na ręce ale później zabrała się za swoją robotę i tylko co raz dopytywała stażystkę czy jest ok.
Już w trakcie farbowania zaczęła mnie szczypać skóra głowy co zupełnie nie wzbudziło zainteresowania stażystki.
Ale przejdę do sedna sprawy... Pomijając to, że włosy wyszły RUDO ZIELONE to wyglądają katastrofalnie. Gdy weźmie się w palce kosmyk włosów (głównie z czubka głowy) to włosy się naciągają i urywają się w połowie długości.
czy można chociaż trochę poprawić ich stan?
Najgorsze jest to, że mam krótkie włosy i nie bardzo jest z czego obcinać....
ametystek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-06, 10:42   #4946
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez ametystek Pokaż wiadomość
Witam

Mój naturalny kolor włosów to taki wypłowiały ciemny blond więc od kilku lat robiłam sobie jasne blond pasemka u fryzjera. Wczoraj udałam się do fryzjera bo chciałam całkowicie przefarbować włosy na jasny blond.
I popełniłam 2 błędy. Po pierwsze poszłam do fryzjera u którego nigdy wcześniej nie byłam a po drugie dałam się zrobić stażystce.
Przez pierwsze minuty fryzjerka nadzorowała stażystkę tzn. stała przy niej i patrzyła jej na ręce ale później zabrała się za swoją robotę i tylko co raz dopytywała stażystkę czy jest ok.
Już w trakcie farbowania zaczęła mnie szczypać skóra głowy co zupełnie nie wzbudziło zainteresowania stażystki.
Ale przejdę do sedna sprawy... Pomijając to, że włosy wyszły RUDO ZIELONE to wyglądają katastrofalnie. Gdy weźmie się w palce kosmyk włosów (głównie z czubka głowy) to włosy się naciągają i urywają się w połowie długości.
czy można chociaż trochę poprawić ich stan?
Najgorsze jest to, że mam krótkie włosy i nie bardzo jest z czego obcinać....
Pytaj na wątku fryzjerskim:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=606002&page=12
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=383717&page=19

A tak w ogóle to to jest sytuacja wołająca o pomstę do nieba i za taką usługę nie powinno się płacić.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-18, 15:07   #4947
201612051530
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 64
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Hej
Mam kilka pytań co do pielęgnacji włosów. Jakieś 8 miesięcy temu wpadłam na idiotyczny (teraz to widzę) pomysł zrobienia ombre. Zawsze miałam słabe włosy ale to wyjątkowo je dobiło. Włosy mam w dużej mierze porozdwajane, bardzo suche i szorstkie na końcach. Ostatnio próbowałam wyrwać włos i ku mojemu zdziwieniu urwał się w połowie . Szybko mi sie przetłuszczają więc muszę myc je codziennie rano, ale staram się suszyc je tylko z 2 razy w tygodniu. Do tego są takie napuszone a każdy nowy krótszy włos wywija się w na zewnątrz. No i dodatkowo mi wypadają, moje włosy można znaleźc dosłownie wszędzie, ale tak mam już chyba kilka lat.

Byłabym wdzięczna gdyby ktoś mógłby mi doradzic w kwestii doboru kosmetyków. Przez jakiś miesiąc używałam szamponu Alterry potem green pharmacy. Staram sie myc włosy systemem OMO: odżywka Garniera, szampon, odżywka Yves Rocher. No i zamierzam zacząc używac olejku ze słodkich migdałów albo arganowego ( a może lepiej innego?). I czy zrobienie maski z masła Isany byłaby dobrym pomysłem? (ile należy ją trzymac na głowie?)
Dodatkowo używam silikonu z biowaxa na końcówki, ale w sumie nie wiem ile razy w tygodniu mogę go używac żeby ich nie obkleic (chociaż włosy myję codziennie a czasami używam szamponu z sls z Yves rocher)
+ostatnio odrobinę mniej wypadaja mi włosy, czy to może byc od tego że biorę omegę 3?
Bardzo proszę o rady.
201612051530 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-18, 15:30   #4948
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez Zuza_Zuza_Z Pokaż wiadomość
Hej
Mam kilka pytań co do pielęgnacji włosów. Jakieś 8 miesięcy temu wpadłam na idiotyczny (teraz to widzę) pomysł zrobienia ombre. Zawsze miałam słabe włosy ale to wyjątkowo je dobiło. Włosy mam w dużej mierze porozdwajane, bardzo suche i szorstkie na końcach. Ostatnio próbowałam wyrwać włos i ku mojemu zdziwieniu urwał się w połowie . Szybko mi sie przetłuszczają więc muszę myc je codziennie rano, ale staram się suszyc je tylko z 2 razy w tygodniu. Do tego są takie napuszone a każdy nowy krótszy włos wywija się w na zewnątrz. No i dodatkowo mi wypadają, moje włosy można znaleźc dosłownie wszędzie, ale tak mam już chyba kilka lat.

Byłabym wdzięczna gdyby ktoś mógłby mi doradzic w kwestii doboru kosmetyków. Przez jakiś miesiąc używałam szamponu Alterry potem green pharmacy. Staram sie myc włosy systemem OMO: odżywka Garniera, szampon, odżywka Yves Rocher. No i zamierzam zacząc używac olejku ze słodkich migdałów albo arganowego ( a może lepiej innego?). I czy zrobienie maski z masła Isany byłaby dobrym pomysłem? (ile należy ją trzymac na głowie?)
Dodatkowo używam silikonu z biowaxa na końcówki, ale w sumie nie wiem ile razy w tygodniu mogę go używac żeby ich nie obkleic (chociaż włosy myję codziennie a czasami używam szamponu z sls z Yves rocher)
+ostatnio odrobinę mniej wypadaja mi włosy, czy to może byc od tego że biorę omegę 3?
Bardzo proszę o rady.
Tych, które się urywają to już nie uratujesz. Olej trzeba dobrać metodą testów, nikt Ci nie powie, czy lepszy będzie arganowy czy inny.
Dobrze, że stosujesz metodę OMO. Tylko co to za odżywka Yves Rocher? Przydałaby się jakaś maska, najlepiej z pasującymi włosom proteinami. Tu też niestety trzeba testować. Balsam do ciała stosowany przed myciem nie zastąpi maski do włosów.
Szampony masz normalne, o ile dobrze kojarzę, to Yves Rocher ma ALS, Alterra SCS, więc nie ma mowy o żadnym oblepieniu. Zresztą zniszczonym włosom to akurat jest potrzebne.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-18, 16:14   #4949
201612051530
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 64
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Tych, które się urywają to już nie uratujesz. Olej trzeba dobrać metodą testów, nikt Ci nie powie, czy lepszy będzie arganowy czy inny.
Dobrze, że stosujesz metodę OMO. Tylko co to za odżywka Yves Rocher? Przydałaby się jakaś maska, najlepiej z pasującymi włosom proteinami. Tu też niestety trzeba testować. Balsam do ciała stosowany przed myciem nie zastąpi maski do włosów.
Szampony masz normalne, o ile dobrze kojarzę, to Yves Rocher ma ALS, Alterra SCS, więc nie ma mowy o żadnym oblepieniu. Zresztą zniszczonym włosom to akurat jest potrzebne.
Dziękuję za odpowiedź. To, że nie odratuję tych łamiących się to wiem, juz częśc ich ścięłam ale więcej nie mogę bo brzydko mi w bardzo krótkich. Co do odżywki Yves Rocher to ta https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...nditioner.html
Maski do włosów dawno nie używałam, więc mam słabe rozeznanie i nie wiem za bardzo od czego dobrze jest zacząc testowanie. Może np od NaturVital aloesowej maski?
A co do sylikonu to czyli mogę używac go codziennie po myciu włosów?

Edytowane przez 201612051530
Czas edycji: 2013-11-18 o 16:27
201612051530 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-18, 16:29   #4950
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez Zuza_Zuza_Z Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź. To, że nie odratuję tych łamiących się to wiem, juz częśc ich ścięłam ale więcej nie mogę bo brzydko mi w bardzo krótkich. Co do odżywki Yves Rocher to ta https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...nditioner.html
Maski do włosów dawno nie używałam, więc mam słabe rozeznanie i nie wiem za bardzo od czego dobrze jest zacząc testowanie. Może np od NaturVital aloesowej maski?
A co do sylikonu to czyli mogę używac go codziennie po myciu włosów?
Nie ma niestety składu, ale chyba nie jest proteinowa. Ja bym poszukała czegoś proteinowego, na przykład wśród Biovaxów (saszetki na spróbowanie znajdziesz w aptekach), może Artiste z Natury albo Nivea Long Repair (keratyna), Sleek z jedwabiem. Tutaj trzeba testować, wielu osobom nie pasują niektóre proteiny.
Serum silikonowego możesz używać po każdym myciu.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-04 10:01:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:26.