Kosmetyki mineralne Everyday Minerals - część V - Strona 101 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-07-30, 21:40   #3001
alioke
Raczkowanie
 
Avatar alioke
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 310
Dot.: Kosmetyki mineralne Everyday Minerals - część V

Nosz ...się porobiło. Płakać nie będę, ale zezłościłam się , bo gdybyśmy wiedziały to zrobiłybyśmy sobie małe zapasy. Tak na wszelki wypadek, gdyby szukanie odcieni z innych form potrwało trochę dłużej. Ja, przyznam się szczerze próbowałam lauress, lucy, meow, pixie i EDM. No i jak narazie byłam najbardziej zadowolona z EDM .
Ale nic, będę szukać dalej - wyciągnę jeszcze raz resztki z tych próbek, które zamawiałam z różnych firm i zaczynam zabawę od nowa...Luśka nie była taka zła (chociaż zależy kiedy - muszę odkurzyć szufladę :P ).
A jakby co to EDM-u mi starczy jeszcze na jakiś czas (może kupię na allegro jak się trafi w dobrej cenie), ale zdecydowanie zgadzam się z tym, że CZAS NA INNE FIRMY MINERALNE ( z tego sklepu na pewno nic nie kupię - rozumiem że muszą mieć drożej, koszta itd, ale poprostu w tej cenie kupię o wiele lepsze kosmetyki innych marek (wg. większości wizażanek).
Dziewczęta, mamy tyle możliwości! Z pomocą koleżanek na bank znajdziemy odpowiednie kolory i formuły z innych firm
__________________

alioke jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-30, 21:55   #3002
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Kosmetyki mineralne Everyday Minerals - część V

Is - dzięki za linka, a może założymy wątek gdzie będzie można wpisywać typowo odpowiedniki edmu? jest dość popularny i na pewno będziemy tu potrzebowały zdania doświadczonych osób!

Ja np będę potrzebowała dobrego odpowiednika korektora Sunlight, Mint i Multi-Intensive. Wiem, że firmy mają tego typu korektory ale która jest godna polecenia? i najbardziej zbliżona do EDMu?

no i te bazy... chlip. A tak mi się spodobały te proszki
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-30, 22:27   #3003
braworka
Zakorzenienie
 
Avatar braworka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 4 025
Dot.: Kosmetyki mineralne Everyday Minerals - część V

chyba nie ma sensu zakładać nowego wątku z odpowiednikami EDM,
na tym wiele razy były opinie o kolorach zbliżonych do...,
trzeba tylko się pomęczyć i poszukać.
z resztą nawet jeśli obie używamy kolor X to w innej firmie mi kolor Y może pasować a Tobie już nie.
ni i czasem kolor rożni się między formułami.
szukać i sprawdzą i na wymiankowym polować.
__________________
żegnaj Herko

braworka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-30, 22:35   #3004
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Kosmetyki mineralne Everyday Minerals - część V

Cytat:
Napisane przez braworka Pokaż wiadomość
chyba nie ma sensu zakładać nowego wątku z odpowiednikami EDM,
na tym wiele razy były opinie o kolorach zbliżonych do...,
trzeba tylko się pomęczyć i poszukać.
z resztą nawet jeśli obie używamy kolor X to w innej firmie mi kolor Y może pasować a Tobie już nie.
ni i czasem kolor rożni się między formułami.
szukać i sprawdzą i na wymiankowym polować.
heh, no jestem na tym forum już jakis czas, Ty zresztą też, i chyba obu nam wiadomo, że wyszukiwarka nie gryzie. Chodziło mi raczej o to, żeby stworzyć cos na kształt mini-bazy zamienników tylko i wyłącznie edm... ale ok, poradzę sobie
poza tym, argumenty o nie tworzeniu nowych wątków do mnie trochę nie trafiają, bo forum plotkowe jest zarzucone wątkami typu "ja skończę słowo na literkę d a Ty wymyśl następne zaczynające się na literkę d" itp a mi by się tylko przydało zestawienie informacji, jak zresztą wielu dziewczynom, które od edmu zaczęły i na edmie utknęły a teraz muszą się przerzucić. Nie znam się na innych minerałach, nie chodziło mi tez o opis typu "kolor za kolor" bo przecież jedne są bardziej suche, inne mają tendencje do zapychania, jeszcze inne za słabo/mocno kryją... a to wiedzą tylko użytkowniczki.
przepraszam, to była tylko propozycja.
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-30, 22:43   #3005
RoOxAnKaA
Wtajemniczenie
 
Avatar RoOxAnKaA
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: woj.łódzkie
Wiadomości: 2 393
Dot.: Kosmetyki mineralne Everyday Minerals - część V

Cytat:
Napisane przez kasiaj85 Pokaż wiadomość
heh, no jestem na tym forum już jakis czas, Ty zresztą też, i chyba obu nam wiadomo, że wyszukiwarka nie gryzie. Chodziło mi raczej o to, żeby stworzyć cos na kształt mini-bazy zamienników tylko i wyłącznie edm... ale ok, poradzę sobie
poza tym, argumenty o nie tworzeniu nowych wątków do mnie trochę nie trafiają, bo forum plotkowe jest zarzucone wątkami typu "ja skończę słowo na literkę d a Ty wymyśl następne zaczynające się na literkę d" itp a mi by się tylko przydało zestawienie informacji, jak zresztą wielu dziewczynom, które od edmu zaczęły i na edmie utknęły a teraz muszą się przerzucić. Nie znam się na innych minerałach, nie chodziło mi tez o opis typu "kolor za kolor" bo przecież jedne są bardziej suche, inne mają tendencje do zapychania, jeszcze inne za słabo/mocno kryją... a to wiedzą tylko użytkowniczki.
przepraszam, to była tylko propozycja.

A ja właśnie bym była za tą propozycją Bo utknęłam na EDM, a nie mam kasy żeby kupować w ciemno próbki z każdej innej firmy i próbować. Także ja pomysł popieram
__________________
WYMIANA


Mój blog
RoOxAnKaA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-30, 22:47   #3006
braworka
Zakorzenienie
 
Avatar braworka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 4 025
Dot.: Kosmetyki mineralne Everyday Minerals - część V

kasiaj85 nie obrażaj się, przecież to nie było nic osobistego.
może inne wątki przeszukiwać pod kątem "EDM" wtedy powinny wyświetlić się dyskusje porównawcze koloru.np. kremowe to Lucy sypkie Sassy,

--
Cathy, która firma miała porównani kolorystyczne swoich podkładów z innymi firmami, wiem że jest to u ciebie na Blogu, może to będzie dla dziewczyn wskazówka.
__________________
żegnaj Herko


Edytowane przez braworka
Czas edycji: 2010-07-30 o 22:49
braworka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-30, 22:47   #3007
Fenris
Czekam na Ragnarok
 
Avatar Fenris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 23 241
Dot.: Kosmetyki mineralne Everyday Minerals - część V



Mi również się nie podoba, że EDM przestało wysyłać do Polski, ale
Podkład BIG na wspólnych zakupach kosztował tyle:
6,6 (podkład) + 1,14 (wysyłka podkładu) + 3,3 (mała rzecz np. cień) + 1,14 (wysyłka cienia) = $ 12,18 x 3,10 = 37,78zł + 6zł (wysyłka) = 43,78zł

U polskiego dystrybutora kosztuje 54 + 8 = 62zł

Także różnica to ok. 18zł. Nie ma tragedii, szczególnie, że taki podkład starcza na kilka miesięcy.

Oczywiście nie pasuje mi, że będę musiała dopłacać te 18zł, ale to nie jest dwa razy więcej, ani jakiś majątek. I tak - wiem, że w pierwszej opcji miałam podkład + np. cień, ale nigdy mi na tej małej rzeczy nie zależało, tylko właśnie na podkładzie. Więc traktuję tą cenę jako za sam podkład, bo bez małej rzeczy nie mogłam kupić samego podkładu na wspólnych zakupach.

Edytowane przez Fenris
Czas edycji: 2010-07-30 o 22:48
Fenris jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-30, 23:09   #3008
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Kosmetyki mineralne Everyday Minerals - część V

moze to nie jest zly pomysl... z takim awaryjnym watkiem...
Przyznam szczerze, ze nie usmiecha mi sie zasmiecac EDMowo innych watkow - pytaniami o Linen, czy inne kolorki w nowym miejscu pomoglyby te Wizazanki, ktore mialyby na to ochote...

Fenris - pomimo Twoich obliczen - dla mnie to nie jest cena za podklad - ale cena za cien i podklad - mimo tego, ze musialas domowic druga rzecz - te dwie rzeczy otrzymujesz.
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-30, 23:20   #3009
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Kosmetyki mineralne Everyday Minerals - część V

Cytat:
Napisane przez braworka Pokaż wiadomość
kasiaj85 nie obrażaj się, przecież to nie było nic osobistego.
może inne wątki przeszukiwać pod kątem "EDM" wtedy powinny wyświetlić się dyskusje porównawcze koloru.np. kremowe to Lucy sypkie Sassy,

Cathy, która firma miała porównani kolorystyczne swoich podkładów z innymi firmami, wiem że jest to u ciebie na Blogu, może to będzie dla dziewczyn wskazówka.
nie no, coś Ty, ja sie nie obrażam... wyrosłam z tego Kochana
tylko wiesz, jak każde szukam pomocy w tym trudnym dla nas okresie...
szukałam wcześniej na watku o Lumiere i znalazłam parę namiarów na np. Light Golden VV albo Light Medium Natural VV zamiast Linen. Ale o ile dobrze rozumiem, na Lumierki nie ma tych fajnych zniżek co na EDMki a za 4g chcą 12 dol. Nie lubię próbek w woreczkach strunowych i nie bardzo jarzę zamówienia z Lumiere, niedawno tak się cieszyłam że rozkminiłam w końcu zamówienia EDM... a tu bach
poza tym, Lumiere ma np mało kolorów korektorów neutralnych no i dla Minta szukam zamiennika a niestety jak się domyślam, zieleń - zieleni nierówna
miejcie trochę cierpliwości dla żółtodziobów świat minerałów mnie przeraża

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
moze to nie jest zly pomysl... z takim awaryjnym watkiem...
Przyznam szczerze, ze nie usmiecha mi sie zasmiecac EDMowo innych watkow - pytaniami o Linen, czy inne kolorki w nowym miejscu pomoglyby te Wizazanki, ktore mialyby na to ochote...

Fenris - pomimo Twoich obliczen - dla mnie to nie jest cena za podklad - ale cena za cien i podklad - mimo tego, ze musialas domowic druga rzecz - te dwie rzeczy otrzymujesz.
no, jest w tym jakiś sens, wszystkie wątki mineralne pewnie zasypałby grad pytań... po co się denerwować?
A co do cienia + podkładu, niby rzeczywiście to jest jak "kawa i wuzetka, coś jeszcze?" czyli zestaw obowiązkowy jedna duża + jedna mała rzecz. Ale zawsze zamaist cienia można było wziąć korektory które uwielbiam, albo róż (cieszę się że się załapałam na zachwalanego Wafelka). A jak już naprawdę nic nie pasowało to brać co popadnie i sprzedać na Allegro ostateczności...
żałuję że korektorów BIGowych nie kupiłam, szlag no... na tej stronie są po 43zł
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-30, 23:24   #3010
Krystle Carrington
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 565
Dot.: Kosmetyki mineralne Everyday Minerals - część V

przecież jest wątek biblioteka kolorystyczna gdzie dziewczyny opisują swoją cerę, podają jakiego podkładu używały przed minerałami i jakie podkłady (kolory, formuły) pasują im teraz.

Pozwolę sobie zacytować z pierwszego posta:
Wątek będzie poświęcony dobieraniu koloru i formuły podkładu. Ma on na celu pomoc nowym minerałkom identyfikację wizażanki używającej podobnych odcieni i na podstawie jej doświadczeń zamówienie odpowiednich próbek.
Wątek podwieszony na samej gorze podforum mineralnego...
__________________
jestem bezmyślna, nie mam poglądów ani nic ciekawego do powiedzenia

Edytowane przez Krystle Carrington
Czas edycji: 2010-07-30 o 23:30
Krystle Carrington jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-30, 23:41   #3011
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Kosmetyki mineralne Everyday Minerals - część V

Cytat:
Napisane przez Krystle Carrington Pokaż wiadomość
przecież jest wątek biblioteka kolorystyczna gdzie dziewczyny opisują swoją cerę, podają jakiego podkładu używały przed minerałami i jakie podkłady (kolory, formuły) pasują im teraz.

Pozwolę sobie zacytować z pierwszego posta:
Wątek będzie poświęcony dobieraniu koloru i formuły podkładu. Ma on na celu pomoc nowym minerałkom identyfikację wizażanki używającej podobnych odcieni i na podstawie jej doświadczeń zamówienie odpowiednich próbek.
Wątek podwieszony na samej gorze podforum mineralnego...
tak, jest, nawet go przeczytałam bo nie jest zbyt długi i chciałam napisać posta tam, ale to wątek dotyczący podkładów kolorówki tradycyjnej versus minerały. Mnie chodzi o wątek minerały versus minerały. Czyli: stosuję mieszankę Linen Matte i Fawna O'Glo. Jakieś pomysły na dupes z innych firm?
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-30, 23:51   #3012
Krystle Carrington
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 565
Dot.: Kosmetyki mineralne Everyday Minerals - część V

Cytat:
Napisane przez kasiaj85 Pokaż wiadomość
tak, jest, nawet go przeczytałam bo nie jest zbyt długi i chciałam napisać posta tam, ale to wątek dotyczący podkładów kolorówki tradycyjnej versus minerały. Mnie chodzi o wątek minerały versus minerały. Czyli: stosuję mieszankę Linen Matte i Fawna O'Glo. Jakieś pomysły na dupes z innych firm?
No nie do końca jest tak jak napisałaś...
większość dziewczyn podaje podkłady z więcej niż jednej firmy, pasujące im kolorystycznie - a chyba o takie zestawienie ci chodzi
np w losowo wybranym poście spotka(spotku wybacz, że cie tak wyciągnęłam )
__________________
jestem bezmyślna, nie mam poglądów ani nic ciekawego do powiedzenia

Edytowane przez Krystle Carrington
Czas edycji: 2010-07-30 o 23:54
Krystle Carrington jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-30, 23:51   #3013
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Kosmetyki mineralne Everyday Minerals - część V

Cytat:
Napisane przez kasiaj85 Pokaż wiadomość
tak, jest, nawet go przeczytałam bo nie jest zbyt długi i chciałam napisać posta tam, ale to wątek dotyczący podkładów kolorówki tradycyjnej versus minerały. Mnie chodzi o wątek minerały versus minerały. Czyli: stosuję mieszankę Linen Matte i Fawna O'Glo. Jakieś pomysły na dupes z innych firm?
w watku Blusche - jest kilka zdjec porownawczych Linen z Bluschowymi

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=334084&page=28
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-30, 23:58   #3014
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Kosmetyki mineralne Everyday Minerals - część V

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
w watku Blusche - jest kilka zdjec porownawczych Linen z Bluschowymi

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=334084&page=28
dzięki! jak English Toffee jest trochę bardziej żółty to nawet dobrze bo Linena musiałam lekko zażółcać właśnie Fawnem
dobre te Blushe? (pytanie retoryczne, nie ma konieczności wypowiadania się bo wiem, że to nie ten wątek )
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-31, 00:06   #3015
magrat16
Zakorzenienie
 
Avatar magrat16
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Cetrum :)
Wiadomości: 3 770
Dot.: Kosmetyki mineralne Everyday Minerals - część V

Cytat:
Napisane przez inc0rrect Pokaż wiadomość
o czymś nie wiem? kiedy?

aby bylo w temaciel i tak daleko zaszli jak na ludzi, którzy nie potrafią prowadzić interesow prywatnie cieszę się że od pół roku (prawie) nie dałam im zarobic
Mały OT podobno w sierpniu, trzeba śledzić wątek.
Cytat:
Napisane przez fenris
Mi również się nie podoba, że EDM przestało wysyłać do Polski, ale
Podkład BIG na wspólnych zakupach kosztował tyle:
6,6 (podkład) + 1,14 (wysyłka podkładu) + 3,3 (mała rzecz np. cień) + 1,14 (wysyłka cienia) = $ 12,18 x 3,10 = 37,78zł + 6zł (wysyłka) = 43,78zł

U polskiego dystrybutora kosztuje 54 + 8 = 62zł

Także różnica to ok. 18zł. Nie ma tragedii, szczególnie, że taki podkład starcza na kilka miesięcy.

Oczywiście nie pasuje mi, że będę musiała dopłacać te 18zł, ale to nie jest dwa razy więcej, ani jakiś majątek. I tak - wiem, że w pierwszej opcji miałam podkład + np. cień, ale nigdy mi na tej małej rzeczy nie zależało, tylko właśnie na podkładzie. Więc traktuję tą cenę jako za sam podkład, bo bez małej rzeczy nie mogłam kupić samego podkładu na wspólnych zakupach.
43 zł było jednak ceną za dwa produkty. Równie dobrze cienia mogłaś się pozbyć. W zbiorowych brałam przeważnie drobne rzeczy, których mi brakowało, ale większe zakupy robiłam z koleżankami. Wtedy nie musiałam nic dobierać do podkładu, chociaż i tak przeważnie coś drobnego wpadało mi w oko.
Więc podkład 6,6+1,14=7,74*3=23,22 przy tym 62 zł nie wygląda korzystnie.
Dobrze, że zbliża się jesień i mam już swój kolor jesienno-zimowy z innej firmy

---------- Dopisano o 01:06 ---------- Poprzedni post napisano o 01:03 ----------

Cytat:
Napisane przez kasiaj85 Pokaż wiadomość
dzięki! jak English Toffee jest trochę bardziej żółty to nawet dobrze bo Linena musiałam lekko zażółcać właśnie Fawnem
dobre te Blushe? (pytanie retoryczne, nie ma konieczności wypowiadania się bo wiem, że to nie ten wątek )
To jeszcze zaofftopuję Bardzo dobre- zwłaszcza róże leżą lepiej niż te z EDM, a mogę powiedzieć, że u mnie na policzkach odpowiednikiem bardzo popularnego Come What May jest rozświetlacz Babydoll.
Podkłady czasami w te upały były kapryśne, jednak wytrzymują cały dzień, ładnie się stapiają ze skórą. Polecam też primer- mój ulubieniec
__________________
Magrat znowu bloguje, ostatni post:Jak oszczędzać w kuchni
Przeczytane w2016 35( 2015:70;2014:33; 2013: 61)


03.10.2015
magrat16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-31, 00:22   #3016
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Kosmetyki mineralne Everyday Minerals - część V

Cytat:
Napisane przez kasiaj85 Pokaż wiadomość
dzięki! jak English Toffee jest trochę bardziej żółty to nawet dobrze bo Linena musiałam lekko zażółcać właśnie Fawnem
dobre te Blushe? (pytanie retoryczne, nie ma konieczności wypowiadania się bo wiem, że to nie ten wątek )
ja tez nie wiem moj ulubiony to Linen wlasnie...

chcialam tez wyprobowac Meow - jedna z Wizazanek mi podpowiedziala,ze dobry bylby Chartreux sleek (1-very light) -undertone peach&yellow- http://www.meowcosmetics.com/FoundationChartreux.htm

znalazlam tez Abbysinian sleek (1-very light) -undertone beige&yellow-- http://www.meowcosmetics.com/FoundationAbyssinian.htm

swatche Meow
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-31, 00:45   #3017
* Raboussamai *
Zadomowienie
 
Avatar * Raboussamai *
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Mars
Wiadomości: 1 854
Cool Dot.: Kosmetyki mineralne Everyday Minerals - część V

O!
Ile przydatnych informacji dla użytkowniczek Linen!
Dobrze wiedzieć, że nie jestem sama...
* Raboussamai * jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-31, 01:14   #3018
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Kosmetyki mineralne Everyday Minerals - część V

Cytat:
Napisane przez * Raboussamai * Pokaż wiadomość
O!
Ile przydatnych informacji dla użytkowniczek Linen!
Dobrze wiedzieć, że nie jestem sama...
kolejnej, cennej odpowiedzi na temat odpowiednika Linen udzielila Fergusson - KLIK

Linenowe Wizazanki- mysle, ze damy rade
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-31, 08:00   #3019
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Kosmetyki mineralne Everyday Minerals - część V

Zachecam do wpisow i poszerzania watku Biblioteka kolorystyczna
Owszem zaczelo sie od porownan podkladow tradycyjnych z mineralnymi ale dlatego, ze to byly nasze poczatki i kazda z nas miala niewielkie doswiadczenia "podkladowe-mineralne" na koncie. Watek jest na forum mineralnym i tej kategorii dotyczy (oczywiscie wpisy o poprzednich faworytach z tradycyjnej kolorowki mile widziane - kazdy jakos zaczynal i nowe Mineralki przestawiajace sie na ten typ kosmetykow chetnie sie dowiedza co czym zastapic ). Aha, mozna dodac tez swoje typy korektorow, sama chetnie sie dowiem co jest polecane posiadaczkom konkretnych kolorow podkladow.
Zachecam tez do aktywnego udzielania sie i poszerzania bazy Albumu mineralnego.
Oczywiscie lektura pierwszych postow tych watkow jest obowiazkowa, prosze sie zapoznac z regulami obowiazujacymi przy wpisach na poszczegolnych tematach

Lepiej rozwinac juz istniejacy watek, niz otwierac nowy z "waska specjalizacja", wiadomo, ze kazdy chetnie przeczyta o typach z roznych firm - odpowiednikami EDM zapewne bedzie kilka marek, nie tylko jedna, konkretna.

Jesli chodzi o EDM Fair Neutral intensive polecam przyjrzec sie podkladom Sassy - odcienie Fair. Mam wszytkie cztery, karnacja lekko zoltawa i najbardziej pasuje mi Warm Fair, chociaz pod wzgledem jasnosci kazdy z nich bylby odpowiedni ale:
- Golden Fair jest dla mnie odrobine za zolty
- Olive Fair nadaje mi zielonkawy, trupi odcien (czego np. u mnie nie dawal EDM Olive Fair)
- Neutral Fair jest zbyt neutralny wlasnie, wychodzi na mnie szarawo i niezdrowo podkresla bladosc
Wszystkie kolory sa bardzo ladne, zaznaczam, ze tak sie prezentuja na mojej cerze, jasnej, bez rumienia, lekko zoltej. Kryja troche mniej niz EDM intensive ale pod wzgledem jasnosci naprawde dorownuja EDM Fair Neutral

Pozniej sie wpisze na Bibliotece i dam znac cos wiecej

Edytowane przez vril
Czas edycji: 2010-07-31 o 08:21
vril jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-31, 08:44   #3020
sterylna
Rozeznanie
 
Avatar sterylna
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 582
Dot.: Kosmetyki mineralne Everyday Minerals - część V

Vril właśnie o taką bibliotekę mi chodziło. Każdy wypisuję wszystko co używał i używa. Tylko czy oprócz spisu tradycyjnych podkładów nie można byłoby dopisać spisu mineralnych podkładów zaczynając od EDM właśnie? Dla większości wizażanek EDM był punktem startowym do mineralnej mani i nawet jeśli nie trafiło się z odcieniem to jakąś orientację na temat kolorów się ma .
Sama tak zaczynałam, po długich poszukiwaniach udało mi się wybrać podkład dobry z EDMu, a pózniej ideał znalazłam w innej firmie
sterylna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-31, 08:52   #3021
adusiadu
Wtajemniczenie
 
Avatar adusiadu
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 144
GG do adusiadu
Dot.: Kosmetyki mineralne Everyday Minerals - część V

Dziewczyny, po co zaśmiecać nasze forum podobnymi wątkami? Jest biblioteka i tam się można wpisać tak jak vril napisala. Przecież są tam podawane odpowiedniki EDM. wystarczy rzucić okiem na posty...
dla przykładu moj WPIS.
Nie ma sensu tworzyć następnego wątku.
Zaktualizuję swój post po weekendzie i pewnie inne wizażanki też to zrobią.
adusiadu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-31, 10:12   #3022
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Kosmetyki mineralne Everyday Minerals - część V

Sama wczesniej juz myslalam o spisie w tym watku ale jednak uwazam go za zbedny (tak samo jak spis tradycyjnych podkladow, ktory prawdopodobnie zostanie usuniety) - wyszukiwarka w watku latwo "wypluje" odpowiednie posty po wpisaniu nazw.
Zalezy nam by Biblioteka sie rozrastala, a wtedy ciagla edycja pierwszego postu i wpisywanie kolejnych nazw bedzie "praca glupiego" skoro mozna skorzystac z wyszukiwarki. Po co komus kilometrowa lista, ktora zniecheci do jej przejrzenia skoro mozna samemu "wyklikac" poszukiwane posty - usprawnienia na sile to nie rozwiazanie.
Kazdy post w Bibliotece jest odrebnym tekstem na temat kazdej Wizazanki\Mineralki, warto nazwy podkreslac pogrubiona czcionka lub kolorem, tak jak robily to osoby wpisujace sie do tej pory, latwo dzieki temu mozna szybko ogarnac dany post - zachecam do podtrzymywania tej metody wpisow na Bibliotece

Rozumiem, ze czesc osob moze sie czuc skrepowana obostrzeniami na Mineralach ale z drugiej strony - nie bez powodu forum mineralne uwaza sie za jedno z najbardziej przejrzystych i uporzadkowanych na polskich stronach. Tutaj naprawde latwo sie odnalezc, trzeba tylko chciec

Edytowane przez vril
Czas edycji: 2010-07-31 o 10:16
vril jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-31, 11:01   #3023
Fenris
Czekam na Ragnarok
 
Avatar Fenris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 23 241
Dot.: Kosmetyki mineralne Everyday Minerals - część V

A czy znacie może jakiś odpowiednik EDM Medium Beige Neutral w firmie Lucy Minerals?
Fenris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-31, 11:07   #3024
Zuziunia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 12 483
Dot.: Kosmetyki mineralne Everyday Minerals - część V

Cytat:
Napisane przez Fenris Pokaż wiadomość
A czy znacie może jakiś odpowiednik EDM Medium Beige Neutral w firmie Lucy Minerals?
ja na razie na all zamowię, a potem będę sie martwic jak mi sie skończy.
Ta strona Lucy jest dla mnie totalnie nie czytelna...

wkurza mnie to że znowu będę bawić się z próbkami a chce mi się jak nie wiem...
Zuziunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-31, 11:12   #3025
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Kosmetyki mineralne Everyday Minerals - część V

tak tylko nieśmiało przypomnę że każdy kolor danej marki można sobie prosto i tanio podrasować pigmentami/tlenkami np. z kolorowka.com
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-31, 11:14   #3026
Zuziunia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 12 483
Dot.: Kosmetyki mineralne Everyday Minerals - część V

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
tak tylko nieśmiało przypomnę że każdy kolor danej marki można sobie prosto i tanio podrasować pigmentami/tlenkami np. z kolorowka.com
tylko mi się zwyczajnie nie chce bawić i nie bedę miec na to czasu

muszę pojemniczki z kolorówki zamówić, chyba że na allegro znajdę takie jak trzeba.
Zuziunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-31, 11:19   #3027
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Kosmetyki mineralne Everyday Minerals - część V

Cytat:
Napisane przez Zuziunia Pokaż wiadomość
tylko mi się zwyczajnie nie chce bawić i nie bedę miec na to czasu

muszę pojemniczki z kolorówki zamówić, chyba że na allegro znajdę takie jak trzeba.
to już Twoja sprawa do niczego nie zmuszam.
A czasu to nie wymaga-robisz w torebce strunowej większą ilość mieszanki podkładu z pigmentami-nbardziej nasycona kolorystyka niż potrzebujesz (10 min miętolenia maksymalnie) i potem tylko dosypujesz do podkładu odpowiednią ilość. W ten sposób osiągasz idealny odcień bez konieczności żmudnego szukania koloru w różnych markach. Czas wykonaniaa takiej mieszanki to kilka minut a wystarcza na długo.
No ale Tobie nie chce się w to bawić
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-31, 11:28   #3028
Zuziunia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 12 483
Dot.: Kosmetyki mineralne Everyday Minerals - część V

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
to już Twoja sprawa do niczego nie zmuszam.
A czasu to nie wymaga-robisz w torebce strunowej większą ilość mieszanki podkładu z pigmentami-nbardziej nasycona kolorystyka niż potrzebujesz (10 min miętolenia maksymalnie) i potem tylko dosypujesz do podkładu odpowiednią ilość. W ten sposób osiągasz idealny odcień bez konieczności żmudnego szukania koloru w różnych markach. Czas wykonaniaa takiej mieszanki to kilka minut a wystarcza na długo.
No ale Tobie nie chce się w to bawić
Pomyslę... bo kompletnie nie mam pojęcia o własnoręcznym robieniu
podkładów...
Zuziunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-31, 11:48   #3029
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Kosmetyki mineralne Everyday Minerals - część V

Cytat:
Napisane przez sterylna Pokaż wiadomość
Tylko czy oprócz spisu tradycyjnych podkładów nie można byłoby dopisać spisu mineralnych podkładów zaczynając od EDM właśnie?
jak dla mnie jak znajdzie się wolontariuszka, czemu nie.
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-31, 12:36   #3030
Fenris
Czekam na Ragnarok
 
Avatar Fenris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 23 241
Dot.: Kosmetyki mineralne Everyday Minerals - część V

Ja to w sumie zawsze mogę sobie rozjaśnić pudrem bambusowym BU. Ale zapyłam, bo może ktoś wie
Fenris jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:49.