Droga do idealnej sylwetki - Wspólne odchudzanie - Sojuszniczki poszukiwane - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-18, 22:38   #1
Andraia
Raczkowanie
 
Avatar Andraia
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 89
Lightbulb

Droga do idealnej sylwetki - Wspólne odchudzanie - Sojuszniczki poszukiwane


Witajcie.

Nie jestem osobą otyłą, moje BMI jest prawidłowe (52 kg, 164 cm). Niestety nie jestem zadowolona ze swojej figury. Mam duży brzuch, czasami imitujący ciążę oraz mocno rozbudowane uda.

Moja dieta jest tak fatalna, że wstyd się przyznać. Nie jem żadnych owoców, a warzywa tylko wtedy gdy są na pizzy lub w hamburgerze. Piję mnóstwo piwa i jem czekoladę jak ziemniaki na obiad.

Marzę o figurze odpowiedniej do mojego wzrostu.
Znalazłam następującą tabelę w której wypisane są idealne proporcje ciała.




Przy wzroscie 164 moj typ budowy to 1,
ze względu na obwod klatki piersiowej (84 cm).
Z resztą nie jest dobrze:
talia 70 cm ( powinno być 61)
biodra 90 cm ( powinno być 87 wiec nie jest źle)
udo 53 cm ( powinno być 47,5)

Z resztą nie mam problemów, może z wyjątkiem tego, iż łydki oraz ręce mam ciut za szczupłe. Dlatego tym bardziej muszę wyszczuplić brzuch i ten udziec barani.

Dziewczyny !
Jeśli jesteście w podobnej sytuacji to zapraszam do wspólnej walki ze zbędnym sadłem.

Andraia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-18, 23:04   #2
asi_ula
Zadomowienie
 
Avatar asi_ula
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 1 191
Dot.: Droga do idealnej sylwetki - Wspólne odchudzanie - Sojuszniczki poszukiwane

Cześć Bardzo ciekawa tabela No cóż.. ja też mam tu i ówdzie za dużo na dodatek bardzo ciężko przychodzi mi utrata centymetrów Wg tabeli przy wzroście 174 jestem typem 3, a przy 176 też typem 3 mam ok. 175, więc będę patrzeć na te 2 wytyczne.
biust: ok. 92cm powinno być ok. 95 cm
talia: 73cm ma być 69 cm
biodra: 99cm 97 cm

2 ostatnie wymiary miałam jeszcze parę miesięcy temu, ale przez moją własną głupotę przytyłam 9kg no i są efekty
Fajnie, że założyłaś ten wątek Mam nadzieję, że i Tobie i mnie uda się osiągnąć wymarzoną sylwetkę Pozdrawiam
__________________



She ricochets!
And you don't notice.
She's in your head!
And you just don't notice...
<3

>10<





asi_ula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-19, 11:13   #3
Andraia
Raczkowanie
 
Avatar Andraia
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 89
Dot.: Droga do idealnej sylwetki - Wspólne odchudzanie - Sojuszniczki poszukiwane

Hej!

A wiec przedstwię swój plan treningowy. Codziennie ćwiczenia "8 minut" na brzuch i na nogi. Może też na pośladki. Zamieszczam linki do filmików z tymi ćwiczeniami. Lepiej się ćwiczy oglądając to niż samemu.

AEROBIK 8 Minute:

na brzuch - 8 Minute Abs
http://pl.youtube.com/watch?v=sWjTnBmCHTY

na nogi - 8 Minute Legs
http://pl.youtube.com/watch?v=uLIfN-...eature=related

na posladki - 8 Minute Buns
http://pl.youtube.com/watch?v=dnBhn7...eature=related

(jest też seria na ramiona jakby ktoś chciał to łatwo znalźć)

------------------------------------------

Ćwiczenia na brzuch (8 Minute Abs ) są bardzo przyjemne, nie obciążają pleców i szyji. Należy skoncentrować się na pracy mięśni brzucha i najlepiej patrzyć się w sufit nie przechylając ciagle głowy. Te ćwiczenia w porównaniu do 6W nie powodują przyrostu mieśni, tylko niwelują nasze sadełka

24 minuty dziennie to naprawdę niewiele, a możę dużo zdziałać. Ponoć już po 2 tygodniach widać pierwsze efekty.
Andraia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-19, 11:29   #4
Andraia
Raczkowanie
 
Avatar Andraia
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 89
Dot.: Droga do idealnej sylwetki - Wspólne odchudzanie - Sojuszniczki poszukiwane

Teraz coś na temat diety. Codziennie obowiązkowo:

  • 2 razy herbatka Vitax smukła talia ( przyspiesza spalanie )
  • Jogurt Activia ( na pozbycie się nadętego brzuszka i podobno można po tym schudnąć )
  • rozpuszczalne witaminy z biedronki i magnez
  • chleb gracham na śniadanie
  • coś słodkiego by nie zwariować
Jadłospis:

-Śniadanie wg mnie powinno być dość obfite. Ja dziś spożyłam 4 kromeczki grachama bez masła. Na wierzch liść sałaty, pomidor malinówka, cebula i dwie oliwki. Aby nie było za suche polałam odrobiną śmietany 12%. Bardzo dobre i sycące.

-Na drugie śniadanie na przyklad trochę płatków z mlekiem. Te czekoladowe mogą być? Chyba nie... Owoc, najlepiej jabłko albo arbuz. Można też zjeść wafelka ryżowego.

-Na obiad mam w planie zapiekankę brokułową, czyli Brokuły, cukinia, pieczarki, cebula, mleko i 2 jajka by to ładnie zapiec Do tego przyprawy i zioła, BEZ SOLI!!!

- na deser galaretka z owocami, ale bez bitej piany!

- na kolację.. hmmm jeszcze nie wymysliła, może ktoś poradzi? Wczoraj na kolację się nie najadłam i źle mi się spało bo byłam głodna
Andraia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-19, 16:12   #5
Iwcia87
Przyczajenie
 
Avatar Iwcia87
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7
Dot.: Droga do idealnej sylwetki - Wspólne odchudzanie - Sojuszniczki poszukiwane

Dziewczyny chyba postaram sie przyłączyć do Waszej walki z nadwagą ) własnie przeanalizowałam tą tabelkę, i trochę się podłamałam ( mam 175 cm wzrostu, ale patrząc na ta tabelkę, moje "gabaryty" nie mieszcza sie w zadnej ( wszędzie za dużo o ok. 10 cm, lub więcej ( najgorsze sklonnopsci mam do tycia w brzuchu( wygladam jak w ciazy ( ćwicze, ale nie widać efektów pomórzcie ;(( zastanawiam sie nad dieta kopenhaska, ale... boje sie efektu joijo... moze któras z Was stosowała ta dietę??
Pozdrawiam Wszystkie walczące z nadwagą ) ;*
Iwcia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-19, 18:17   #6
Andraia
Raczkowanie
 
Avatar Andraia
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 89
Dot.: Droga do idealnej sylwetki - Wspólne odchudzanie - Sojuszniczki poszukiwane

Iwcia, u mnie z centymetrami jest podobnie. A jakie ćwiczenia stosujesz, że nie pomagają? Może wyproboj te linki ktore podałam, podobno te ćwiczenia aerobowe są bardzo dobre.

Jeśli chodzi o diete to nie probowalam tej i nie bede żadnej konkretnej już robila. Kiedyś mialam kapuścianą ale to jest masakra.
Teraz tylko patrzę na tą tabelę : http://www.female.pl/tabela.php3 i wybieram produkty mało kaloryczne i o małej zawartości tłuszczu.

Iwciu czytając jadłospis diety kopenhaskiej myślę, że tylko się po niej wykończysz i zniechęcisz.

Śniadanie:1 kubek kawy, 1 kostka cukru ??
Po takim czymś nie bedziesz miała siły przez cały dzień.
Ja na śniadanie jem chlebek gracham jak wyzej wspomnialam i jest pyszny i zdrowy zarazem. Nie stosuj tej diety, myśle, że po niej nadrobisz szybko stracone kilogramy.

Myśle, że powinnyśmy razem opracowywać zdrowe, smaczne i niskokaloryczne potrawy, ale takie po których bedziemy miały także siłę w ciągu dnia.

Andraia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-19, 18:59   #7
asi_ula
Zadomowienie
 
Avatar asi_ula
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 1 191
Dot.: Droga do idealnej sylwetki - Wspólne odchudzanie - Sojuszniczki poszukiwane

Iwciu spróbuj diety South Beach Jest bardzo lekka i dziewczyny z wątku szybko na niej chudną. Noo.. oprócz mnie Ale ja jestem nietypowym przypadkiem czyt. leniem do potęgi i strasznym żarłokiem
tu jest link do wątku, na 1 stronie pisze o zasadach. http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=261727
__________________



She ricochets!
And you don't notice.
She's in your head!
And you just don't notice...
<3

>10<





asi_ula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-19, 21:31   #8
Karmenka
Zakorzenienie
 
Avatar Karmenka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 9 296
Dot.: Droga do idealnej sylwetki - Wspólne odchudzanie - Sojuszniczki poszukiwane

Bardzo ciekawa tabelka.
Ja przy moim 170 jestem typem 2 ale gdzieniegdzie za dużo cm i przydałoby się spalić.

Przyłączę się do was i zobaczę jakie diety wymyśliłyście.

No i ćwiczenia. Podoba mi się ten aerobik 8 minut. Chyba poćwiczę
Karmenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-19, 21:38   #9
Iwcia87
Przyczajenie
 
Avatar Iwcia87
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7
Dot.: Droga do idealnej sylwetki - Wspólne odchudzanie - Sojuszniczki poszukiwane

DZięki dziewczyny Qrcze, cwiczenia... no standardowe brzuszki, troche na twisterze (choc efektów nie widze ;// ale wyprubuje te twoje ćwiczenia- dziekuje ) No musze sie przyzanc,ze nie jestem osoba zbyt wytrwałą, i bardzo szybko sie zniechecam- sczzegoolnie jak nie widze efektów ( na dodatek mam zespol jelita drazliwego, i praktycznie po kazdym posilku sie skrecam z bolu nie wspominajac juz o tym,ze zoladek nie pracuje, i wiem,ze to tez jest przyczyna mojego tycia co do diety kopenhaskiej, to mysle,ze bym sie na niej nie zameczyla Ona trwa tylko 13 dni, fakt ze jest bardzo rygorystyczna, ale podobno jej zadaniem jest ustabilizowanie metabolizmu ) ale fakt, skoro tyle sie na niej chudnie, to pozniej kg na pewno wracaja ale narazie wyprubuje te diete south beach ) tez juz kiedys o niej słyszłaam, moze akurat poskutkuje W sumie moja waga zwiekszyła sie ostatnio z mojej winy po powrocie znad morza, gdzie bylam 1.5 miesiaca, rzucilam sie na pyszne jedzonko mamusi i ...teraz nie umiem przestac ( i jestem przerazona, bo mimo,ze nie jestem głoda, to ciagle musze miec cos w ustach a kg rosna
Iwcia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-19, 22:52   #10
Andraia
Raczkowanie
 
Avatar Andraia
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 89
Dot.: Droga do idealnej sylwetki - Wspólne odchudzanie - Sojuszniczki poszukiwane

No to ćwiczymy dziewczyny !

W sumie jest dziś już troche za poźno ( nie zorganizowany czas ) ale chodzi o regułę. Ćwiczenia muszą wejść w nawyk codziennnie.

Iwcia, myślę, żę standardowe brzuszki działają tylko na jedną partie mięśni, do tego są zbyt monotonne. Na twisterze nie słyszałam, że można schudnąć.... hmmm, a może

Dobra, to ja odpalam 8 minute abs
Andraia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-19, 22:57   #11
Iwcia87
Przyczajenie
 
Avatar Iwcia87
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7
Dot.: Droga do idealnej sylwetki - Wspólne odchudzanie - Sojuszniczki poszukiwane

Nooo twister to na boczki ale masz racje... brzuszki to za mało ja tez zaraz trochę poświczę sprubuje tych ćwiczen, ktore podałaś w linku no i życze wytrwałosci (więcej,nioz ja mam )
Iwcia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-19, 23:22   #12
asi_ula
Zadomowienie
 
Avatar asi_ula
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 1 191
Dot.: Droga do idealnej sylwetki - Wspólne odchudzanie - Sojuszniczki poszukiwane

Cytat:
Napisane przez Iwcia87 Pokaż wiadomość
DZięki dziewczyny Qrcze, cwiczenia... no standardowe brzuszki, troche na twisterze (choc efektów nie widze ;// ale wyprubuje te twoje ćwiczenia- dziekuje ) No musze sie przyzanc,ze nie jestem osoba zbyt wytrwałą, i bardzo szybko sie zniechecam- sczzegoolnie jak nie widze efektów ( na dodatek mam zespol jelita drazliwego, i praktycznie po kazdym posilku sie skrecam z bolu nie wspominajac juz o tym,ze zoladek nie pracuje, i wiem,ze to tez jest przyczyna mojego tycia co do diety kopenhaskiej, to mysle,ze bym sie na niej nie zameczyla Ona trwa tylko 13 dni, fakt ze jest bardzo rygorystyczna, ale podobno jej zadaniem jest ustabilizowanie metabolizmu ) ale fakt, skoro tyle sie na niej chudnie, to pozniej kg na pewno wracaja ale narazie wyprubuje te diete south beach ) tez juz kiedys o niej słyszłaam, moze akurat poskutkuje W sumie moja waga zwiekszyła sie ostatnio z mojej winy po powrocie znad morza, gdzie bylam 1.5 miesiaca, rzucilam sie na pyszne jedzonko mamusi i ...teraz nie umiem przestac ( i jestem przerazona, bo mimo,ze nie jestem głoda, to ciagle musze miec cos w ustach a kg rosna
Kopenhaska wyniszcza organizm, a jedzonko na niej jest raczej mało smaczne Ja też jem, chociaż nie jestem głodna (właśnie przez to przytyłam 9kg.. co schudnę 2-3 to wracają ) i też chyba mam zespół jelita drażliwego SB jest dobrą dietą, posiłki na niej są pycha, tylko trzeba ograniczyć cukry, czego ja niestety nie umiem
__________________



She ricochets!
And you don't notice.
She's in your head!
And you just don't notice...
<3

>10<





asi_ula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-20, 06:31   #13
1111c4b9c157e15532fa9e27a07e9b9b22376b0b_65935273b71bb
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 1 639
Dot.: Droga do idealnej sylwetki - Wspólne odchudzanie - Sojuszniczki poszukiwane

Mam takie pytanie Gdzie znalazłaś tą tabele ??
1111c4b9c157e15532fa9e27a07e9b9b22376b0b_65935273b71bb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-20, 07:26   #14
Andraia
Raczkowanie
 
Avatar Andraia
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 89
Dot.: Droga do idealnej sylwetki - Wspólne odchudzanie - Sojuszniczki poszukiwane

[1=1111c4b9c157e15532fa9e2 7a07e9b9b22376b0b_6593527 3b71bb;8661848]Mam takie pytanie Gdzie znalazłaś tą tabele ??[/quote]

Na sportowym forum dyskusyjnym - http://www.sfd.pl/
Andraia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-20, 12:57   #15
Andraia
Raczkowanie
 
Avatar Andraia
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 89
Dot.: Droga do idealnej sylwetki - Wspólne odchudzanie - Sojuszniczki poszukiwane

Jestem wlaśnie po godzinie na rowerku stacjonarnym i 8 minet abs
Wcześniej wsunęłam sałatkę z sosem Winegret. Powiedzcie mi proszę czy taki sos jest może nie wskazany podczas stosowania odchudzania? Sos był połączony jedynie ze świerzymi jarzynami.
__________________

START ------------------------ META
52
- 51 - 50 - 49 - 48 - 47

Andraia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-20, 22:55   #16
makkejlo
Raczkowanie
 
Avatar makkejlo
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 36
GG do makkejlo
Dot.: Droga do idealnej sylwetki - Wspólne odchudzanie - Sojuszniczki poszukiwane

dziwna ta tabelka.
wg. niej mam za długie nogi, haha ^^
i to aż o 15 cm xD
__________________
the dreams in which I'm dying
are the best I've ever had
makkejlo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 06:53   #17
1111c4b9c157e15532fa9e27a07e9b9b22376b0b_65935273b71bb
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 1 639
Dot.: Droga do idealnej sylwetki - Wspólne odchudzanie - Sojuszniczki poszukiwane

Cytat:
Napisane przez makkejlo Pokaż wiadomość
dziwna ta tabelka.
wg. niej mam za długie nogi, haha ^^
i to aż o 15 cm xD
To chyba nie najgorzej
Cały czas sobie obiecuje ze sie zmierze i porównam z ciekawosci ale jakos nie moge znalesc metra
1111c4b9c157e15532fa9e27a07e9b9b22376b0b_65935273b71bb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 08:17   #18
pulce
Raczkowanie
 
Avatar pulce
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: siena
Wiadomości: 46
Dot.: Droga do idealnej sylwetki - Wspólne odchudzanie - Sojuszniczki poszukiwane

...dziewczyny przyjmiecie maly BALERONIK?...Patrzac na tabele powinnam mierzyc 180cm...minimum!!!!!!! a niestety mam 158......kiedys tak nie bylo.
niestety chaotyczny tryb zycia,stres,diety i lenistwo!!!! doprowadzily mnie do tej sporej nadwagi.....mam wszystkie sprzety potrzebne do schudniecia ale niestety odkurzam je tylko sciereczka....no i nie moge sie oprzec pizzy,buleczkom i makaronowi,chociaz makaron juz mniej....
__________________
67.66.65.64.63.62.61.60.59.58.57.5 6.
pulce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 08:56   #19
Andraia
Raczkowanie
 
Avatar Andraia
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 89
Dot.: Droga do idealnej sylwetki - Wspólne odchudzanie - Sojuszniczki poszukiwane

Pulce, jasne, że cie przyjmniemy.
Nie można cię co prawda rozciągnąć ale cię zwęzimy.
Od kiedy zaczynasz? Mam nadzieje, że od dziś.
__________________

START ------------------------ META
52
- 51 - 50 - 49 - 48 - 47

Andraia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-21, 09:00   #20
Andraia
Raczkowanie
 
Avatar Andraia
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 89
Dot.: Droga do idealnej sylwetki - Wspólne odchudzanie - Sojuszniczki poszukiwane

Cytat:
Napisane przez makkejlo Pokaż wiadomość
dziwna ta tabelka.
wg. niej mam za długie nogi, haha ^^
i to aż o 15 cm xD

Może źle zmierzylas. Dlugosc nog mierzy sie od wewnetrznej strony.
__________________

START ------------------------ META
52
- 51 - 50 - 49 - 48 - 47

Andraia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 09:58   #21
pulce
Raczkowanie
 
Avatar pulce
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: siena
Wiadomości: 46
Dot.: Droga do idealnej sylwetki - Wspólne odchudzanie - Sojuszniczki poszukiwane

Cytat:
Napisane przez Andraia Pokaż wiadomość
Pulce, jasne, że cie przyjmniemy.
Nie można cię co prawda rozciągnąć ale cię zwęzimy.
Od kiedy zaczynasz? Mam nadzieje, że od dziś.


juz zaczelam od jakiegos czasu...chleba juz nie biore do domu,makaronu nie jem.no chyba ,ze jestem w gosci.ale pizza PIZZA PIZZA....przez ten kawalek ciasta ja nie moge zyc!! zaczellam nawet rowerek,co dwa dni 40 min.niewiele ale dla mnie juz cos...dzieki za przyjecie
__________________
67.66.65.64.63.62.61.60.59.58.57.5 6.
pulce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 10:46   #22
Nezka07
Rozeznanie
 
Avatar Nezka07
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 879
Dot.: Droga do idealnej sylwetki - Wspólne odchudzanie - Sojuszniczki poszukiwane

Mam nadzieję, że znajdzie się trochę miejsca i dla mnie
Postanowiłam przede wszystkim nie jeść słodyczy i tłustych rzeczy, poza tym zamierzam codziennie ćwiczyć na orbitreku i pić dużo zielonej herbaty.
Kiedyś już widziałam na Wizażu tą tabelkę. Osobiście podchodzę do niej z przymróżeniem oka, Nie ma uniwersalnych wymiarów dla każdej kobiety- przeciez inne proporcje ma gruszka, inne klepsydra. Tabelka może być jedynie drobną wskazówką.
Nezka07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 12:09   #23
___just_me
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: wiocha
Wiadomości: 857
GG do ___just_me
Dot.: Droga do idealnej sylwetki - Wspólne odchudzanie - Sojuszniczki poszukiwane

jak Twoja dieta Andraia ?

czy ja mogę się dołączyć ^^ ?
__________________
SZAFA .

SZUKAM KREMU NA NOC Z IWOSTINU oraz [COLOR="rgb(0, 100, 0)"]ŻELU DO MYCIA[/COLOR] TWARZY Z TEJ SAMEJ SERII ! ! !
___just_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 12:14   #24
Iwcia87
Przyczajenie
 
Avatar Iwcia87
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7
Dot.: Droga do idealnej sylwetki - Wspólne odchudzanie - Sojuszniczki poszukiwane

Weszłam wczoraj na wagę- masakra 87 kg, przy 175 cm wzrostu ;( teraz to juz jestem pewna, zemusze cos z tym zrobić, bo w zimie zamienie się w niedzwiedzia (( laski, a może wspólnymi siłami sprubujemy ułozyć jakiś jadłospis, który pomorze w odchudzaniu )) ?
Iwcia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 12:24   #25
___just_me
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: wiocha
Wiadomości: 857
GG do ___just_me
Dot.: Droga do idealnej sylwetki - Wspólne odchudzanie - Sojuszniczki poszukiwane

super pomysl !

a moglabyś napisać taki swój codzinny jadłospis ;>
porównałabym do swojego
__________________
SZAFA .

SZUKAM KREMU NA NOC Z IWOSTINU oraz [COLOR="rgb(0, 100, 0)"]ŻELU DO MYCIA[/COLOR] TWARZY Z TEJ SAMEJ SERII ! ! !
___just_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 12:52   #26
Nezka07
Rozeznanie
 
Avatar Nezka07
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 879
Dot.: Droga do idealnej sylwetki - Wspólne odchudzanie - Sojuszniczki poszukiwane

Cytat:
Napisane przez Iwcia87 Pokaż wiadomość
Weszłam wczoraj na wagę- masakra 87 kg, przy 175 cm wzrostu ;( teraz to juz jestem pewna, zemusze cos z tym zrobić, bo w zimie zamienie się w niedzwiedzia (( laski, a może wspólnymi siłami sprubujemy ułozyć jakiś jadłospis, który pomorze w odchudzaniu )) ?
Może zamiast układać jadłospisy- wiadomo, każdy ma inny gust- lepiej byłoby po prostu napisać czego unikać, a co jest pomocne przy odchudzaniu?
Nezka07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 13:05   #27
Andraia
Raczkowanie
 
Avatar Andraia
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 89
Dot.: Droga do idealnej sylwetki - Wspólne odchudzanie - Sojuszniczki poszukiwane

No to ja napierw proponuję napisać listę rzeczy zakazanych do spozywania, gdyż własnie od niezdrowego żarcia zaczelam przybierac na wadze.

Zakazana lista:

  • FAST-FOOD ( pizza, hamburgery, kuksu, itp )
  • Białe pieczywo ( ulubione kajzerki z tesco )
  • Makarony ( chyba że te ciemne ale one smakuja jak łajno )
  • Słodycze ( cukierki, batony, cistaka, czekoladki .... )
  • Cukier, Sól
  • Sosy
  • Słodkie napoje ( łacznie z tymi wodami smakowymi i colą light )
  • Soki ze sklepów
  • Ziemniaczki
  • Masło i margaryna, olej
  • Potrawy smazone ( i to jest bardzo ważne, ba cebula surowa 100 g to 36 kcal, natomiast tyle samo cebuli smazonej to juz 164 kcal i do tego tłuszcz )
  • Sery żłóte
  • Potrawy z mikrofalówki ( najlepiej wogole jej nie uzywac )
  • Orzeszki

To narazie na tyle, co byście jeszcze dodały dziewczyny?

-----------------

A teraz może jakiś przykładowy zdrowy jadłospis


Już trochę pisałam wyzej o miom jadlospisie, to moze teraz zaproponuje jakies potrawy.

Na śniadanie do ciemnego chlebka czesto robie sobie taki serek, czyli:
-chudy twarozek
-chuda smietana
-cebula
-rzotkiewki
-papryka
-ziola (bazylia i takie tam)

jarzynki oczywiscie pokroic i wszystko ladnie wymieszac, nalozyc na 3 kromeczki grachama i jest pycha, sycace i zdrowe.
Do tego herbatka witax smukla talia i magnez rozpuszczalny.

Na drugie śniadanie mogę zjeść paprykę, merchewkę, do tego powinno być coś słodkiego by nie oszaleć, dltego myslę, że jakiś owoc bylby dobry, ale budyń, galaretka. Do tego jogurcik activia

Na obiad kasza gryczana, jakis maly kawalek mieska, kalafior, fasola szparagowa.
Ostatnio zrobilam pyszna zapiekanke brokulowa, podaje przepis jakby ktos chcial:

Zapiekanka brokulowa
- Brokuly ( jedno drzewko )
- Cukinia
-Pieczarki
- pare jajek, moga byc 2 lub 3
- mleko, ziola i przyprawy

Brokuly lekko obgotowac, najlepiej 5 minut. Pieczarki oczyscic i pokroic drobno, nastepnie poddusić je tak by byly miekkie. Cukinie pokroic w talarki. Nastepnie oddzielic z brokułu te drzewka od łodyg. Ukladac warstwowo te 3 skladniki do zaroodpornej brytfanki. Nastepnie rozbeltac jaja, dolac mleka i dosypacz przyprawy. Zalac nasze brokuly tymi jajkami z mlekiem i wstawic do piekarnika na jakies 40 min 180 stopni. Tak by jajko sie dobze scielo.

A jesli nie mozna sie obejsc bez sosu na obiad to najlepiej zrobic tzatyki.

Na kolację napewno nie pieczywo i pamietac by ja jesc jakies 2-3 godziny przed snem. Na przyklad salatka z tunczyka z sosem winegret ( wiem, ze sosy sa zakazane ale ten jest chyba inny ) Do tej salatki wiadomo pomidorek, cebula, mozna dac czosnek, ja dodaje tez pare oliwek. A do przygotowania sosu lepiej dać oliwę z oliwek, jest zdrowsza niz olej.



__________________

START ------------------------ META
52
- 51 - 50 - 49 - 48 - 47


Edytowane przez Andraia
Czas edycji: 2008-08-21 o 13:37
Andraia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 13:21   #28
Nezka07
Rozeznanie
 
Avatar Nezka07
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 879
Dot.: Droga do idealnej sylwetki - Wspólne odchudzanie - Sojuszniczki poszukiwane

lista produktów zakazanych jak dla mnie jest kompletna
produkty wskazane to przede wszystkim:
- nabiał (oprócz sera żółtego)
- woda
- warzywa i chleb oraz makaron razowy (błonnik)
- owoce (aczkolwiek tu trzeba uważać, bo owoce oprócz błonnika zawierają też sporo cukru)
- zielona i czerwona herbata
- chude mięso
nic więcej nie przychodzi mi do głowy
Nezka07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 13:28   #29
___just_me
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: wiocha
Wiadomości: 857
GG do ___just_me
Dot.: Droga do idealnej sylwetki - Wspólne odchudzanie - Sojuszniczki poszukiwane

największe problemy mam z obiadem ;/

rano zjem otręby+musli+mleko- jest cool
później jakiś owoc, a na obiad juz nie mam pojęcia co jeść : <
nie chcę aby był zbyt syty, ale musi mi też wystarczyć na znaczną część dnia, gdyż po obiedzie staram się zjeść tylko grejpfruta, bądź pomarańcza.

co jecie na obiad ? ;/
__________________
SZAFA .

SZUKAM KREMU NA NOC Z IWOSTINU oraz [COLOR="rgb(0, 100, 0)"]ŻELU DO MYCIA[/COLOR] TWARZY Z TEJ SAMEJ SERII ! ! !
___just_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 13:40   #30
Nezka07
Rozeznanie
 
Avatar Nezka07
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 879
Dot.: Droga do idealnej sylwetki - Wspólne odchudzanie - Sojuszniczki poszukiwane

Cytat:
Napisane przez ___just_me Pokaż wiadomość
największe problemy mam z obiadem ;/

rano zjem otręby+musli+mleko- jest cool
później jakiś owoc, a na obiad juz nie mam pojęcia co jeść : <
nie chcę aby był zbyt syty, ale musi mi też wystarczyć na znaczną część dnia, gdyż po obiedzie staram się zjeść tylko grejpfruta, bądź pomarańcza.

co jecie na obiad ? ;/
Ja niestety nie mam zbyt wielkiego wyboru i jem to, co ugotuje mama. Dzisiaj np. był to kotlet schabowy, ziemniaki i sałata.
Z obiadem jest taki problem, że w Polsce tradycyjnie większą część stanowią ziemniaki i ciężko je zastąpić czymś innym. Tak na dobrą sprawę zostają tylko jakieś kasze, ale też nie każdy to lubi. Dlatego obiad jem normalnie, ewentualnie nakładam sobie po prostu mniejszą porcję.
Nezka07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:38.