Blada Czy Opalona? - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-29, 11:32   #211
Kira87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 779
Dot.: Blada Czy Opalona?

Cytat:
Napisane przez DangerousEyes Pokaż wiadomość
Moim serdecznym zdaniem, jaśni, znaczy się blondyni lub rudzi, lepiej wyglądają bladzi. Nawet nie wiecie, jak naturalna blondynka brzydko wygląda bardzo opalona, oczywiście bez umiaru. (...)


Na przykładzie mojego chłopca mogę to potwierdzić.
Jasne włosy, jasne rzęsy i jasne brwi wyglądają dość nieciekawie, gdy podkreśli się je mocną opalenizną. Farbowane i ciemne blondynki rzecz jasna mogą inaczej wyglądać z opalenizną, zwłaszcza jeżeli posiadają ciemniejszą oprawę oczu.

A z brunetami i brunetkami, to jest różnie. Czasem rysy wręcz proszą się o muśnięcie słońcem, a czasem bladość dodaje im uroku (przykład: mój kolega o jasnoniebieskich oczach, bladej skórze i czarnych włosach. W opaleniźnie wygląda fatalnie).
__________________
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
~Lineage2 & Sigur Ros fan

Edytowane przez Kira87
Czas edycji: 2009-07-29 o 11:34
Kira87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-29, 11:43   #212
kkknnn
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 3 099
Dot.: Blada Czy Opalona?

Cytat:
Napisane przez Kira87 Pokaż wiadomość


Na przykładzie mojego chłopca mogę to potwierdzić.
Jasne włosy, jasne rzęsy i jasne brwi wyglądają dość nieciekawie, gdy podkreśli się je mocną opalenizną. Farbowane i ciemne blondynki rzecz jasna mogą inaczej wyglądać z opalenizną, zwłaszcza jeżeli posiadają ciemniejszą oprawę oczu.

A z brunetami i brunetkami, to jest różnie. Czasem rysy wręcz proszą się o muśnięcie słońcem, a czasem bladość dodaje im uroku (przykład: mój kolega o jasnoniebieskich oczach, bladej skórze i czarnych włosach. W opaleniźnie wygląda fatalnie).
Z tym się godzę. Szufladek tutaj nie ma Mam takie zdjęcie i opalona i blada. Dla mnie i to i to ładnie wygląda (w tym akurat wypadku)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg tan_2.jpg (19,7 KB, 167 załadowań)
kkknnn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-29, 11:53   #213
Kira87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 779
Dot.: Blada Czy Opalona?

Cytat:
Napisane przez kkknnn Pokaż wiadomość
Z tym się godzę. Szufladek tutaj nie ma Mam takie zdjęcie i opalona i blada. Dla mnie i to i to ładnie wygląda (w tym akurat wypadku)
Ta modelka w porównaniu z moim chłopakiem jest niemalże ciemnowłosa.

Pamiętam jak na ostatnich wakacjach mocno się opalił i wyglądał jak albinos, ponieważ jasne rzęsy i brwi były jeszcze bardziej widoczne. Mnie to się akurat niezbyt podobało, ale mama stwierdziła, że wyglądał zjawiskowo.
__________________
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
~Lineage2 & Sigur Ros fan
Kira87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-29, 12:05   #214
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Blada Czy Opalona?

dla mnie baardzo podoba się typ urody Keanu Reeves'sa: ciemne włosy jasna skóra i niebieskie/zielone oczy (a może to Louis z 'Wywiadu z wapmirem' Anne Rice); z drugiej strony widziałam kiedyś na ulicy chłopaka o niemal białych włosach i jasnej karnacji i wyglądał niesamowicie.
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-29, 12:25   #215
kkknnn
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 3 099
Dot.: Blada Czy Opalona?

Cytat:
Napisane przez Kira87 Pokaż wiadomość
Ta modelka w porównaniu z moim chłopakiem jest niemalże ciemnowłosa.

Pamiętam jak na ostatnich wakacjach mocno się opalił i wyglądał jak albinos, ponieważ jasne rzęsy i brwi były jeszcze bardziej widoczne. Mnie to się akurat niezbyt podobało, ale mama stwierdziła, że wyglądał zjawiskowo.
Ładna musi z Was być paraCoś czuję ze Twoja mama miala rację U mnie w TŻ-owie z kolei jest jasna karnacja i ciemne oczy.

---------- Dopisano o 13:25 ---------- Poprzedni post napisano o 13:24 ----------

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
dla mnie baardzo podoba się typ urody Keanu Reeves'sa: ciemne włosy jasna skóra i niebieskie/zielone oczy (a może to Louis z 'Wywiadu z wapmirem' Anne Rice); z drugiej strony widziałam kiedyś na ulicy chłopaka o niemal białych włosach i jasnej karnacji i wyglądał niesamowicie.
Wydawało mi się, że Keanu ma czarne (ciemne) oczy, ale może z kimś go mylę.
kkknnn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-29, 15:08   #216
Kira87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 779
Dot.: Blada Czy Opalona?

Cytat:
Napisane przez kkknnn Pokaż wiadomość
Ładna musi z Was być paraCoś czuję ze Twoja mama miala rację U mnie w TŻ-owie z kolei jest jasna karnacja i ciemne oczy.
Nie wiem czy ładna, ale na pewno na swój sposób oryginalna.
Czasem się zastanawiam jak będą wyglądać nasze dzieci.
__________________
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
~Lineage2 & Sigur Ros fan
Kira87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-29, 15:30   #217
jeanette13
Raczkowanie
 
Avatar jeanette13
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 98
Dot.: Blada Czy Opalona?

Ja osobiscie nie lubie swiecic "bielizna"
Lepije sie czuje opalona, pomimo tego ze jestem blondynka, ale oczywiscie bez przesady.
Zwlaszcza na wakacje lubie opalic cialko, a na zime w wiekszosci i tak jest przykryte wiec wtedy skora ma czas na odpoczynek
jeanette13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-29, 17:15   #218
DangerousEyes
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Wieże że w życiu są ważniejsze sprawy ;>
Wiadomości: 21
Dot.: Blada Czy Opalona?

Cytat:
Napisane przez kkknnn Pokaż wiadomość
Z tym się godzę. Szufladek tutaj nie ma Mam takie zdjęcie i opalona i blada. Dla mnie i to i to ładnie wygląda (w tym akurat wypadku)
Moim zdaniem ta panna lepiej wygląda w opalonej karnacji. Bo nie jest ona bardzo mocno podkreślona - po prostu zwyczajność. Mi na ogół podoba się styl "blada czarna" Bo wygląda to nieco jak emo Co tragicznie mi się podoba! Dziś przerzuciłam się na właśnie ten styl i polecam. Jutro biegnę kupić ostro czarną farbę, a z karnacją jeszcze poczekam. W końcu zbladnę, bo w tym momencie jestem jak ta opalona modelka, a muszę być jasną (nieopaloną. Wolę użyć to zdanie niż blada )
DangerousEyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-29, 17:45   #219
kiika
Zadomowienie
 
Avatar kiika
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 099
Dot.: Blada Czy Opalona?

U niektórych osób podoba mi się bladość, ja sama lubię być opalona. Oczywiście bez przesady, ale staram się utrzymywać moją skórę w złotobrązowym odcieniu. Mam dość ciemną karnację, więc wystarczy raz na jakiś czas solarium, a latem słoneczko.
kiika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-29, 19:51   #220
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Blada Czy Opalona?

Cytat:
Napisane przez kkknnn Pokaż wiadomość
Ładna musi z Was być paraCoś czuję ze Twoja mama miala rację U mnie w TŻ-owie z kolei jest jasna karnacja i ciemne oczy.

---------- Dopisano o 13:25 ---------- Poprzedni post napisano o 13:24 ----------



Wydawało mi się, że Keanu ma czarne (ciemne) oczy, ale może z kimś go mylę.
być może - ja zawsze wyobrażałam go sobie jako idaelnego aktora do roli Louisa właśnie (a nie Brad Pitt!)i pewnie stąd te zielone oczy
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-29, 20:00   #221
kkknnn
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 3 099
Dot.: Blada Czy Opalona?

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
być może - ja zawsze wyobrażałam go sobie jako idaelnego aktora do roli Louisa właśnie (a nie Brad Pitt!)i pewnie stąd te zielone oczy
Pasowałby myślę, po obejrzeniu Adwokata Diabła, nawet kolor oczu mógłby zostać
kkknnn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-30, 22:56   #222
marta179
Raczkowanie
 
Avatar marta179
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 246
Dot.: Blada Czy Opalona?

Ja należę do tych kochających biel Sama jestem super blada i ostatnio zaczęłam wyjątkowo się tym cieszyć. Kiedyś miałam z tego powodu kompleksy i się "brązowiłam", ale na szczęście minęło mi...
Sporo tutaj się wypowiada bladych, a szkoda że na ulicach was nie widzę Teraz, gdy mija słoneczny lipiec nieźle się wyróżniam na tle innych
I dobrze. A uwagi w stylu, że wyglądam jak wampir zupełnie mnie nie ruszają. Blade jest śliczne, a opalenizna ostatnio zaczyna mi się kojarzyć z brudem... tak wiem pewnie przeginam w drugą stronę...
Ogólnie dość wolno się opalam, więc przy smarowaniu się nawet tylko przy ostrym słońcu i tak jestem biała Mam ciemne oczy zielono-brązowe, a włosy przyciemniam, miałam już z odcieniem fioletu, czerwieni, brązu, aż do czarnych. I taki typ urody to dla mnie ideał Pozdrawiam blade
marta179 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-31, 08:30   #223
kkknnn
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 3 099
Dot.: Blada Czy Opalona?

Cytat:
Napisane przez marta179 Pokaż wiadomość
Ja należę do tych kochających biel Sama jestem super blada i ostatnio zaczęłam wyjątkowo się tym cieszyć. Kiedyś miałam z tego powodu kompleksy i się "brązowiłam", ale na szczęście minęło mi...
Sporo tutaj się wypowiada bladych, a szkoda że na ulicach was nie widzę Teraz, gdy mija słoneczny lipiec nieźle się wyróżniam na tle innych
I dobrze. A uwagi w stylu, że wyglądam jak wampir zupełnie mnie nie ruszają. Blade jest śliczne, a opalenizna ostatnio zaczyna mi się kojarzyć z brudem... tak wiem pewnie przeginam w drugą stronę...
Ogólnie dość wolno się opalam, więc przy smarowaniu się nawet tylko przy ostrym słońcu i tak jestem biała Mam ciemne oczy zielono-brązowe, a włosy przyciemniam, miałam już z odcieniem fioletu, czerwieni, brązu, aż do czarnych. I taki typ urody to dla mnie ideał Pozdrawiam blade
No tak czasem spojrzenie na avatar wystarczy Mnie opalenizna nie kojarzy się z brudem, ale jest nie-moja.
Moim znakiem jest bladość. I tak w połowie lata jestem blada
kkknnn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-31, 08:51   #224
Ishikawa
Crazy turtle lady
 
Avatar Ishikawa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Wiadomości: 8 911
GG do Ishikawa
Dot.: Blada Czy Opalona?

Ja jestem chyba blada, tzn, dzien wdzien filtr 30-50 na ciałko a widze ze i tak np. rece mi szybciej łapnelo
Podoba mi sie bladosc podkreslona, np. rozem czy brazerem. Kiedys bedac w US zawsze sie filtrowalam 50 a neichcialo m sie malowac w taki upal i potem czesto slszyalam, ze wygladam na chora
Poza tym mysle, ze ejstem raczej blada, bo wszystkie najjasniejsze podklady z sieciowek jakie mialam,byly ciut za ciemne
__________________
Instagram
Ishikawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-31, 09:16   #225
kkknnn
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 3 099
Dot.: Blada Czy Opalona?

Cytat:
Napisane przez Ishikawa Pokaż wiadomość
Ja jestem chyba blada, tzn, dzien wdzien filtr 30-50 na ciałko a widze ze i tak np. rece mi szybciej łapnelo
Podoba mi sie bladosc podkreslona, np. rozem czy brazerem. Kiedys bedac w US zawsze sie filtrowalam 50 a neichcialo m sie malowac w taki upal i potem czesto slszyalam, ze wygladam na chora
Poza tym mysle, ze ejstem raczej blada, bo wszystkie najjasniejsze podklady z sieciowek jakie mialam,byly ciut za ciemne
ja też all over 50
kkknnn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-31, 09:26   #226
Ishikawa
Crazy turtle lady
 
Avatar Ishikawa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Wiadomości: 8 911
GG do Ishikawa
Dot.: Blada Czy Opalona?

Cytat:
Napisane przez kkknnn Pokaż wiadomość
ja też all over 50
I kurcze i tak mnie cos złapie czasem :P
__________________
Instagram
Ishikawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-31, 09:40   #227
kkknnn
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 3 099
Dot.: Blada Czy Opalona?

Cytat:
Napisane przez Ishikawa Pokaż wiadomość
I kurcze i tak mnie cos złapie czasem :P
bo to Ishi nigdy całkowicie nie zablokuje. Wycofanie blokeru 100 było spowodowane tym, że ludzie przekonani o jego działaniu używali za rzadko, za mało a itak sądzili, że są pod parasolem
kkknnn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-31, 10:17   #228
Ishikawa
Crazy turtle lady
 
Avatar Ishikawa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Wiadomości: 8 911
GG do Ishikawa
Dot.: Blada Czy Opalona?

Cytat:
Napisane przez kkknnn Pokaż wiadomość
bo to Ishi nigdy całkowicie nie zablokuje. Wycofanie blokeru 100 było spowodowane tym, że ludzie przekonani o jego działaniu używali za rzadko, za mało a itak sądzili, że są pod parasolem

Mam pare setek zachomikowanych na wyjazdy uff
__________________
Instagram
Ishikawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-31, 16:44   #229
sabbatha
Zakorzenienie
 
Avatar sabbatha
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 12 078
Dot.: Blada Czy Opalona?

ja opalona wygladam jak brudna, masakra. i to wystarczy leciutka opalenizna.
__________________
Blog lakierowy - SpookyNails Zapraszam


sabbatha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-31, 21:41   #230
marta179
Raczkowanie
 
Avatar marta179
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 246
Dot.: Blada Czy Opalona?

Ja w te wakacje(bo wcześniej mi tak nie zależało) smaruje się 50, ale cały rok to jakoś przy moim lenistwie chyba nie przejdzie... poza tym i tak jestem biała a jakieś mniejsze filtry zawsze mam w kremie do twarzy
marta179 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-17, 12:28   #231
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Blada Czy Opalona?

Stawiam na naturalny koloryt skóry. ja jestem blada i raczej to podkreślam i tuszuję, bo mi się podoba, raczej unikam opalania się, bo: 1. skóra szybciej się starzeje 2. mam sporo pieprzy na ciele, więc ryzyko raka skóry jest większe 3. po opalaniu moja skóra przez parę dni jest czerwona, potem bardzo krótko nieco ciemniejsza, a potem i tak szybko blednę.
Mi się podoba moja bladość, ale lubię też karnację oliwkową. Jak już mówiłam - stawiam na niezmieniony, ewentualnie podkreślony koloryt, a nie na zmianę z królewny Śnieżki w mulatkę
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-22, 09:17   #232
zuzass
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 206
Dot.: Blada Czy Opalona?

ja jestem blada , ale lubię i podobają mi się osoby opalone. Swego czasu chodziłam na solarium , żeby złapać trochę koloru, ale szybko zrezygnowałam , bo to nie na moje nerwy. Zazdroszczę dziewczynom o ciemnej karnacji, jednak np. Dita von Tess moim zdaniem jest równie sexowna co piękne mulatki !
zuzass jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-22, 11:42   #233
Emilcia_1616
Zakorzenienie
 
Avatar Emilcia_1616
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: zza horyzontu;)
Wiadomości: 20 599
Dot.: Blada Czy Opalona?

ja lubie skore opalona nie zjarana, tylko opalona zlocista i promieniujaca i taka staram sie utrzymac

nie mam nic do bladosci ale nie podoba mi sie jak sie w niej wyglada chociaz wiadomo ze pasuje czasami komus, a tym bardziej nie rozumiem osob smarujacych sie codziennie filtrami i broniacymi sie przed sloncem
nie musicie mi tlumaczyc dlaczego tak robicie bo wiem
__________________
24.03.2016
Emilcia_1616 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-22, 12:18   #234
Kira87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 779
Dot.: Blada Czy Opalona?

Cytat:
Napisane przez Emilcia_1616 Pokaż wiadomość
(...)a tym bardziej nie rozumiem osob smarujacych sie codziennie filtrami i broniacymi sie przed sloncem
nie musicie mi tlumaczyc dlaczego tak robicie bo wiem
No to wiesz i nie rozumiesz na raz?

Gdybyś zobaczyła mój naturalny koloryt skóry, to zapewne uciekłabyś z przerażenia lub dostała ostrych mdłości

Dzięki wybieleniu skóry w końcu wyglądam w miarę "wyjściowo"...wcześni ej miałam wrażenie jakbym była brudna Niestety ciemna karnacja nie zawsze równa się brąz/złoto. Ja jestem z natury pożółkła jak stary kurczak curry z arabskiej budki .
__________________
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
~Lineage2 & Sigur Ros fan
Kira87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-23, 16:09   #235
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Blada Czy Opalona?

Cytat:
Napisane przez Emilcia_1616 Pokaż wiadomość
ja lubie skore opalona nie zjarana, tylko opalona zlocista i promieniujaca i taka staram sie utrzymac

nie mam nic do bladosci ale nie podoba mi sie jak sie w niej wyglada chociaz wiadomo ze pasuje czasami komus, a tym bardziej nie rozumiem osob smarujacych sie codziennie filtrami i broniacymi sie przed sloncem
nie musicie mi tlumaczyc dlaczego tak robicie bo wiem
no wiesz, ja na przykład (jak chyba większość bladolicych zresztą) po opalaniu jestem przez tydzień czerwona i opuchnięta, potem parę dni delikatnie opalona, a niedługo potem znowu blada; nie opłaca mi się męczyć tydzień, aż moja skóra przestanie być czerwona i opuchnięta i przestanie się łuszczyć a poza tym mam dużo pieprzy na ciele, trza na nie uważać.

a tak w ogóle to wiele dziewczyn/kobiet naprawdę lepiej wygląda, kiedy jest lekko opalona. i oczywiście, jasna skóra nie zawsze wygląda dobrze - kiedy ma się sińce pod oczami czy inne nieciekawe niedoskonałości. ale od czego mamy podkłady i korektory? :P
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-23, 19:35   #236
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Blada Czy Opalona?

Cytat:
Napisane przez Emilcia_1616 Pokaż wiadomość
ja lubie skore opalona nie zjarana, tylko opalona zlocista i promieniujaca i taka staram sie utrzymac

nie mam nic do bladosci ale nie podoba mi sie jak sie w niej wyglada chociaz wiadomo ze pasuje czasami komus, a tym bardziej nie rozumiem osob smarujacych sie codziennie filtrami i broniacymi sie przed sloncem
nie musicie mi tlumaczyc dlaczego tak robicie bo wiem
może dlatego, ,żeby nie mieć poparzonej skóry (jeśli ma się nadwrażliwość na promienie uv - jak ja), zmarszczek, przebarwień, czerniaka? promieniowanie uv jest czynnikiem najbardziej przyspieszającym starzenie się skóry (odpowiada za 70%zmarszczek).
ja też nie mam nic przeciwko opalonej skórze - z jednym tylko zastrzeżeniem: jeśli jest to opalenizna z tubki a nie efekt mechanizmów obronnych skóry broniącej się przed degradującym działaniem promieni uv
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-27, 10:24   #237
zuzass
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 206
Dot.: Blada Czy Opalona?

Przecież stosując kremy z filtrem też można się ładnie opalić.. !Nie rozumiem dlaczego ktoś ma takie skojarzenie : używanie kremów z filtrem = 0 opalenizny - bladość. Przecież kremy stosuje się po to, aby chronić skórę m.in. przed starzeniem!! Nie wspomnę już o nieestetycznych zaczerwienieniach, bolesnych poparzeniach czy różnych innych nieprzyjemnych rzeczach.. Brr
zuzass jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-27, 13:11   #238
lexxie
Wtajemniczenie
 
Avatar lexxie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 484
Dot.: Blada Czy Opalona?

Cytat:
Napisane przez zuzass Pokaż wiadomość
Przecież stosując kremy z filtrem też można się ładnie opalić.. !Nie rozumiem dlaczego ktoś ma takie skojarzenie : używanie kremów z filtrem = 0 opalenizny - bladość. Przecież kremy stosuje się po to, aby chronić skórę m.in. przed starzeniem!! Nie wspomnę już o nieestetycznych zaczerwienieniach, bolesnych poparzeniach czy różnych innych nieprzyjemnych rzeczach.. Brr
Dokładnie. Moje dzieci samruje w lato filtrem 50 (w zime stosuje mniejszy)i pomimo to sa delikatnie opalone, ale nigdy nie zdarzyło sie zeby były poparzone lub chociaz zeby skora była zaczerwieniona, odrazu brąz. Ja natomiast zawsze byłam blada mimo iz jestem brunetka (bardzo ciemny braz) mam brązowe oczy (niektorzy mowia ze czarne) i wrecz czarna oprawe oczu. Kolezanki kiedys smiały sie ze jestem "córka młynarza" a ja odopiadałam na to ze mam "arystokratyczna cere".
lexxie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-27, 16:16   #239
Lenka87
Rozeznanie
 
Avatar Lenka87
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 942
Dot.: Blada Czy Opalona?

Cytat:
Napisane przez Emilcia_1616 Pokaż wiadomość
ja lubie skore opalona nie zjarana, tylko opalona zlocista i promieniujaca i taka staram sie utrzymac

nie mam nic do bladosci ale nie podoba mi sie jak sie w niej wyglada chociaz wiadomo ze pasuje czasami komus, a tym bardziej nie rozumiem osob smarujacych sie codziennie filtrami i broniacymi sie przed sloncem
nie musicie mi tlumaczyc dlaczego tak robicie bo wiem
ja też lubię skórę opaloną na złociutko - brązowy kolor, w dodatku pasuje to do mojej urody - brązowo - złocistych włosów, brązowych oczu i ciemnej oprawy oczu
dlatego od kwietnia do października smaruję każdy wystający kawałek ciała filtrem 20
w efekcie mam skórę opaloną, w dodatku opalenizna ta utrzymuje się prawie cały rok, oczywiście blednąc powoli w dodatku zero poparzeń, zaczerwienień, mam poczucie, że chronię skórę zwłaszcza przed rakiem - w przeciwieństwie do Ciebie
twarz niestety muszę smarować blokerem, przez co jest zawsze jaśniejsza od ciała - ale umiejętnie stosuję bronzer
poza tym nie odbija się ona zbytnio od ciała, bo dekolt też z reguły smaruję blokerem, jeśli się już opalam (na plaży czy na łódce)
Lenka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-27, 16:59   #240
MiaVall
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 65
Dot.: Blada Czy Opalona?

Co moze sie stac jezeli zalicze pare sesji w solarium stosujac brevoxyl i skinoren? ewentualnie po jakim czasie od odstawienia tych specyfikow bede mogla skorzystac z solarium?
Pamietam, ze latem stosowalam te kremy i opalalam sie [naturalnym sloncem] i nie bylo jakis wiekszych problemow.
MiaVall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:38.