Ice Bucket Challenge- co o tym sądzicie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-25, 21:25   #1
Syl993
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 705

Ice Bucket Challenge- co o tym sądzicie?


Dziewczyny ja z innej beczki, nie pytam was o rade ale o zdanie na temat Ice Bucket Challenge. Na poczatku to byl sposob na zebranie choc troche pieniedzy na organizacje ALS, teraz to super zabawa i sposob na jak nie zrobisz to wisisz krate piwa, fajki itp. To mija sie z celem calego wyzwania. Nie wiem czy ludzie, ktorzy to wykonuja nie maja zielonego pojecia jaki to ma cel czy sobie to olewaja.
Co sadzicie o tym zadaniu ? Co sadzicie o zbieraniu w taki sposob pieniedzy ? Co sadzicie o ludziach, ktorzy olewaja sobie zasady robiac sobie w taki sposob swietna zabawe nie patrzac na ludzi ktorych ta choroba dosiegla?
Przepraszam, jesli urazilam kogos przez ten watek, chce poznac opinie innych ludzi.

Edytowane przez Syl993
Czas edycji: 2014-08-25 o 23:53
Syl993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-25, 21:28   #2
Testujemy
Raczkowanie
 
Avatar Testujemy
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 229
Dot.: Ice Butter Challenge- co o tym sadzicie ?

Cytat:
Napisane przez Syl993 Pokaż wiadomość
Dziewczyny ja z innej beczki, nie pytam was o rade ale o zdanie na temat Ice Butter Challenge. Na poczatku to byl sposob na zebranie choc troche pieniedzy na organizacje ASL, teraz to super zabawa i sposob na jak nie zrobisz to wisisz krate piwa, fajki itp. To mija sie z celem calego wyzwania. Nie wiem czy ludzie, ktorzy to wykonuja nie maja zielonego pojecia jaki to ma cel czy sobie to olewaja.
Co sadzicie o tym zadaniu ? Co sadzicie o zbieraniu w taki sposob pieniedzy ? Co sadzicie o ludziach, ktorzy olewaja sobie zasady robiac sobie w taki sposob swietna zabawe nie patrzac na ludzi ktorych ta choroba dosiegla?
Przepraszam, jesli urazilam kogos przez ten watek, chce poznac opinie innych ludzi.
Dla mnie zabawa trochę tandetna, ALE tym razem (w przeciwieństwie do wyzwań piwnych i innych wynalazków) ma to jakiś pożytek, popularyzacja tej organizacji. Wiadomo, nie każdy wpłaca pieniądze i tylko leje sobie kubeł wody na głowę, ale jednak wiele osób wpłaciło i dowiedziało się o takiej organizacji i ma to jakiś pożyteczny skutek.
Testujemy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-25, 21:43   #3
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Ice Butter Challenge- co o tym sadzicie ?

Przepraszam, ale to jest Ice Bucket Challenge, a nie butter


Wyobraziłam sobie ludzi którzy dla challengu łykają kostki zmrożonego masła i kwiczę
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-25, 21:44   #4
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Ice Butter Challenge- co o tym sadzicie ?

ice butter xd?
ludzie mrożą masło xd?
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-25, 21:45   #5
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: Ice Butter Challenge- co o tym sadzicie ?

No mrożą i wywalają kostkę na łeb
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-25, 21:49   #6
Syl993
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 705
Dot.: Ice Butter Challenge- co o tym sadzicie ?

Czepiacie sie. Waszych opinni w taki razie nie dostane ?
Syl993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-25, 21:58   #7
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Ice Butter Challenge- co o tym sądzicie?

Myślę, że dzięki tej akcji stowarzyszenie zebrało już kilkanaście milionów dolarów i jest im wszystko jedno, czy część z tych pieniędzy jest od osób, które nie traktują tej choroby z taką powagą, na jaką zasługuje, i wpłacają "tylko" dlatego, że to internetowy hype myślę też, że nic się wielkiego nie dzieje, że część osób zupełnie nie załapało, że to o fundację chodzi, trudno.

Edytowane przez cholernarejestracja
Czas edycji: 2014-08-25 o 21:59
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-25, 22:02   #8
Zahia
Raczkowanie
 
Avatar Zahia
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 37
Dot.: Ice Butter Challenge- co o tym sadzicie ?

Akcja rozprzestrzeniona na całym świecie, co jest jest świetne jeśli bierzemy pod uwagę pomoc dla tych ludzi. Dopóki ktoś promuje akcję i pomoc osobom potrzebującym wpłacając zarazem pieniądze na fundację to w porządku. Zabawa kończy się kiedy ludzie na facebooku całkowicie zapominają o idei akcji, nie wspominając o jej celu, wylewając na siebie kubeł zimnej wody by się pośmiać i dostać kilka lajków. Płytko.
Zahia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-25, 22:08   #9
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Ice Butter Challenge- co o tym sądzicie?

Jedyna akceptowalna dla mnie wersja:
https://www.youtube.com/watch?featur...&v=GXMUkLx_Vs0

Ogółem pomysł idiotyczny, wyjąwszy fakt darowizny na rzecz fundacji. Jestem wielką przeciwniczką wyczynów rodem z Jackass, w których ludzie robią sobie krzywdę tylko po to, by pokazać, że mają jaja Dla mnie to bezsensowna brawura i często głupota, kojarzy mi się z takim zachowaniem typu: "na złość mamie odmrożę sobie uszy" bądź gimbusiarskim "ja nie zjem tego gów**? ja nie zjem? ja? to patrz! <om nom nom nom>"
Co innego, kiedy pomysł na zakład nie jest szkodliwy ani dla nas, ani dla kogoś innego i jest zwyczajnie przygłupawy, ale zabawny. Takie cynamonowe wyzwanie jest dla mnie dużo łatwiej strawne, bo nikomu się krzywda nie stanie od tego, że zje czy nawet nawdycha się odrobiny cynamonu. Ale i tak najwolę wygłupy z pomysłem, typu:
http://joemonster.org/filmy/31719
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-25, 22:31   #10
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Ice Butter Challenge- co o tym sądzicie?

Cytat:
Napisane przez Pantegram Pokaż wiadomość
Jedyna akceptowalna dla mnie wersja:
https://www.youtube.com/watch?featur...&v=GXMUkLx_Vs0

Ogółem pomysł idiotyczny, wyjąwszy fakt darowizny na rzecz fundacji. Jestem wielką przeciwniczką wyczynów rodem z Jackass, w których ludzie robią sobie krzywdę tylko po to, by pokazać, że mają jaja Dla mnie to bezsensowna brawura i często głupota, kojarzy mi się z takim zachowaniem typu: "na złość mamie odmrożę sobie uszy" bądź gimbusiarskim "ja nie zjem tego gów**? ja nie zjem? ja? to patrz! <om nom nom nom>"
Co innego, kiedy pomysł na zakład nie jest szkodliwy ani dla nas, ani dla kogoś innego i jest zwyczajnie przygłupawy, ale zabawny. Takie cynamonowe wyzwanie jest dla mnie dużo łatwiej strawne, bo nikomu się krzywda nie stanie od tego, że zje czy nawet nawdycha się odrobiny cynamonu. Ale i tak najwolę wygłupy z pomysłem, typu:
http://joemonster.org/filmy/31719
Wylanie kubła wody z lodem na głowę jest bezsensowną brawurą, a zjedzenie łyżki cynamonu, który jest drażniący, powoduje kaszel, krztuszenie, dławianie, u niektórych nawet wymioty i w ogóle w najlepszym wypadku wyjątkowo wredne efekty, a w najgorszym wizytę na pogotowiu, już nie?
Co do drugiej opcji: gdyby za mną leciała grupa ludzi i nagle umyśliła sobie mnie podrzucać to dostałabym chyba ataku histerii. Dla mnie to pewnego rodzaju przemoc, bo niekoniecznie sobie życzę latać w powietrzu i być zdana na łaske nieznanych mi ludzi, którym nie ufam.

A w temacie:
W pierwszym momencie pomyślałam, ze to głupota. Jednak, gdy dowiedziałam się, czemu ludzie sami sobie zawartość wiadra wylewają na głowę doszłam o wniosku, że wbrew pozorom nie jest to takie durne. Jako promocja i reklama jest to całkiem niezłe, bo [jak zresztą widać] ludzie są łasi na wygłupy i zakłady. Zbiórka pieniędzy i ruch medialny na temat ALS z tego co wiem ma się całkiem nieźle, a to uważam za bardzo ważne.
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-25, 23:04   #11
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Ice Butter Challenge- co o tym sądzicie?

Co sądzę? O ile ktoś się oblewa wodą z kostkami lodu, wpłaca pieniądze i w taki sposób rozprzestrzenia dalej akcję to jestem na tak. Chociaż zauważyłem, że polskie selebritis a teraz coraz częściej zwykli "śmiertelnicy" oblewają się żeby nie przegrać kraty piwa, nie dawać czekolady itp. co mija się całkowicie z celem.

Nie biorę udziału, nie wezmę udziału, bo wolę wpłacić jakąś drobną kwotę, na którą mnie stać na dom dziecka, schronisko na inną organizację bez żadnego szumu na fejsbuku, w telewizji czy innych mediach.
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-25, 23:06   #12
Donatella_Rosa
Zadomowienie
 
Avatar Donatella_Rosa
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 1 531
Dot.: Ice Butter Challenge- co o tym sądzicie?

Cytat:
Napisane przez Pantegram Pokaż wiadomość
Jedyna akceptowalna dla mnie wersja:
https://www.youtube.com/watch?featur...&v=GXMUkLx_Vs0

Ogółem pomysł idiotyczny, wyjąwszy fakt darowizny na rzecz fundacji. Jestem wielką przeciwniczką wyczynów rodem z Jackass, w których ludzie robią sobie krzywdę tylko po to, by pokazać, że mają jaja Dla mnie to bezsensowna brawura i często głupota, kojarzy mi się z takim zachowaniem typu: "na złość mamie odmrożę sobie uszy" bądź gimbusiarskim "ja nie zjem tego gów**? ja nie zjem? ja? to patrz! <om nom nom nom>"
Co innego, kiedy pomysł na zakład nie jest szkodliwy ani dla nas, ani dla kogoś innego i jest zwyczajnie przygłupawy, ale zabawny. Takie cynamonowe wyzwanie jest dla mnie dużo łatwiej strawne, bo nikomu się krzywda nie stanie od tego, że zje czy nawet nawdycha się odrobiny cynamonu. Ale i tak najwolę wygłupy z pomysłem, typu:
http://joemonster.org/filmy/31719
Jaka krzywda jest w tym, ze ktos jednorazowo wyleje sobie kubel lodowatej wody na glowe? Jasne, przyjemne to nie jest, ale krzywda sie nikomu od tego nie stanie. Poza tym ma to sens, poniewaz, z tego co czytalam, podczas tej choroby wystepuja takie ataki odretwienia jakby ktos wylal nam wiadro zimnej wody na glowe. Wedlug mnie to sa jak najbardziej wyglupy z pomyslem, zwlaszcza ze dzieki temu fundacja zebrala, o ile sie nie myle, jakies 80 mln dolarow
Donatella_Rosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-25, 23:21   #13
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Ice Butter Challenge- co o tym sądzicie?

Cytat:
Napisane przez Aimee_J Pokaż wiadomość
Wylanie kubła wody z lodem na głowę jest bezsensowną brawurą, a zjedzenie łyżki cynamonu, który jest drażniący, powoduje kaszel, krztuszenie, dławianie, u niektórych nawet wymioty i w ogóle w najlepszym wypadku wyjątkowo wredne efekty, a w najgorszym wizytę na pogotowiu, już nie?
A tak.
Byc może za mało filmów na ten temat obejrzałam, lecz na tych, które widziałam, ludzie po prostu krzywili się i go wypluwali, a i znaleźli się tacy, co z powodzeniem i bez żadnych skutków ubocznych łyżkę cynamonu przełknęli. O tym, by ktoś trafił po tym na pogotowie, nic mi nie wiadomo, za to wiem, że spożywanie cynamonu ogółem jest zdrowe. Porównaj to teraz z faktem, że wylanie na siebie kubła zimnej wody może spowodować atak serca (tak jak u ludzi, pod którymi załamał się lód i wpadli do lodowatej wody), no i nie wierzę, by dla przyzwyczajonego do ciepła mieszczucha miało jakiekolwiek pozytywne skutki zdrowotne. Spożywanie cynamonu jest więc dla mnie zdecydowanie bezpieczniejszym przedsięwzięciem, i dlatego "łatwiej strawnym" (nie napisałam, że jest jakieś super, najwyraźniej tego nie zauważyłaś).
Cytat:
Napisane przez Aimee_J Pokaż wiadomość
Co do drugiej opcji: gdyby za mną leciała grupa ludzi i nagle umyśliła sobie mnie podrzucać to dostałabym chyba ataku histerii. Dla mnie to pewnego rodzaju przemoc, bo niekoniecznie sobie życzę latać w powietrzu i być zdana na łaske nieznanych mi ludzi, którym nie ufam.
Masz rację. Powinnam wysilić się na lepszy przykład, ten padł, bo było mi go łatwo wygooglac. Wydawał się dobry, bo intencją autorów wg mnie nie była przemoc ani robienie krzywdy, chociaż faktycznie ofiara może to tak odebrać.

---------- Dopisano o 00:21 ---------- Poprzedni post napisano o 00:10 ----------

Cytat:
Napisane przez Donatella_Rosa Pokaż wiadomość
Jaka krzywda jest w tym, ze ktos jednorazowo wyleje sobie kubel lodowatej wody na glowe? Jasne, przyjemne to nie jest, ale krzywda sie nikomu od tego nie stanie.
Polemizowałabym. Siedzący tryb życia (pracy), stres, powszechne problemy z nadwagą/otyłością/wysokim cholesterolem, mało sportu a dużo komputera, to wszystko obciąża serce. A tu jeszcze takie ekscesy. Nawet jeśli nie zaszkodzi, to taki jednorazowy wybryk raczej też nie pomoże.
Cytat:
Napisane przez Donatella_Rosa Pokaż wiadomość
Poza tym ma to sens, poniewaz, z tego co czytalam, podczas tej choroby wystepuja takie ataki odretwienia jakby ktos wylal nam wiadro zimnej wody na glowe. Wedlug mnie to sa jak najbardziej wyglupy z pomyslem, zwlaszcza ze dzieki temu fundacja zebrala, o ile sie nie myle, jakies 80 mln dolarow
O, tego nie wiedziałam... w takim razie faktycznie ma to sens i pomysł w tym jest Tak, słyszałam, że zebrali dzięki temu kupę kasy, i to jest największy plus. Gdyby jednak pominąć fakt, że to wszystko w szczytnym celu, to nie przestanie mnie zadziwiać, jaką popularnością cieszą się różnorakie challenge.
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-25, 23:46   #14
coffee
and cigarettes
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 6 965
Dot.: Ice Butter Challenge- co o tym sądzicie?

Cytat:
Napisane przez Syl993 Pokaż wiadomość
organizacje ASL
ASL?
coffee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-25, 23:50   #15
michal100
Zadomowienie
 
Avatar michal100
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 1 825
Dot.: Ice Butter Challenge- co o tym sądzicie?

Idea słuszna - każdy sposób na zebranie kasy dla chorych na ALS jest dobry a tu raczej nikomu nic nie grozi w porównaniu do niektórych sieciowych "wyzwan".
Niestety niedawno zmarł współtwórca pomysłu Corey Griffin - utopił się - ot ironia losu
__________________
Utrzymuję w domu bałagan aby w razie włamania złodziej potknął się o coś i umarł
michal100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-25, 23:50   #16
Karinio
Zakorzenienie
 
Avatar Karinio
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 348
Dot.: Ice Butter Challenge- co o tym sądzicie?

Robi się żałosna moda na fejsbuku,bo ah jak fajnie się oblać zimną wodą.Celebrytów rozumiem,którzy się oblewają i wpłacają.
Karinio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-25, 23:58   #17
Syl993
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 705
Dot.: Ice Butter Challenge- co o tym sądzicie?

[QUOTE=Syl993;47858661]
Cytat:
Napisane przez coffee Pokaż wiadomość
ASL?
ALS Association, poprzestawialy mi sie literki. Nie widze jednak Twojej opinni na ten temat, tylko wytykanie poprzestawianych literek.

---------- Dopisano o 23:58 ---------- Poprzedni post napisano o 23:52 ----------

Cytat:
Napisane przez Karinio Pokaż wiadomość
Robi się żałosna moda na fejsbuku,bo ah jak fajnie się oblać zimną wodą.
Wlasnie to mnie dziwi, ze ludzie nawet nie zadza sobie trudu, aby rozumiec po co to wszystko, tylko sie oblewaja woda za krate piwa. Z ciekawego sposobu na zwrocenie uwagi na temat choroby zrobila sie zabawa.
Tak samo kiedys bylo ze zdjeciami kobiet bez makijazu, na poczatku wysylano smsy na organizacje, po 2 dniach juz kazdy o tym zapomnial. W tych czasach, gdy czlowiek goni za pieniadzem, nie ma czasu na pomyslenie o chorych, ktorzy wlasnie potrzebuja naszej pomocy. Mimo, ze robi sie takie wyzwania to za chwile zapomina sie po co to bylo i wyzwanie zostaje ale juz bez przekazu.
Syl993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-26, 00:03   #18
coffee
and cigarettes
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 6 965
Dot.: Ice Butter Challenge- co o tym sądzicie?

Cytat:
Napisane przez Syl993 Pokaż wiadomość
ALS Association, poprzestawialy mi sie literki. Nie widze jednak Twojej opinni na ten temat, tylko wytykanie poprzestawianych literek.
Tu Ci się poprzestawiały literki, tam Ci się nazwa pomyliła...
Kojarzysz takie przysłowie o drzazgach i belkach?

Moja opinia jest taka, że jeśli ktoś chce wesprzeć jakąś organizację charytatywną, walkę z jakąś chorobą, pomoc w leczeniu, to cała szopka wokół wsparcia jest niepotrzebna, a on sam powinien wiedzieć co wspiera, dlaczego i nie robić tego dla pokazania się na jutjubie czy "bo wszyscy, to ja też".
Ale czasy mamy takie, a nie inne, więc wiem, że dla większości woda i lód są fajniejsze niż poczytanie o ALS czy o innych trudnych słowach/skrótach.
coffee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-26, 00:39   #19
alczatka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 60
Dot.: Ice Butter Challenge- co o tym sądzicie?

Ja do niedawna w ogóle nie miałam pojęcia, że to ma na celu zbieranie pieniędzy na jakiś cel. Te filmiki, które obejrzałam najpierw polegały tylko na oblewaniu się wodą i piszczeniu, o rany, jaka zimna, a teraz nominuję Pana Celebrytę, więc uznałam, że to kolejna głupota w stylu wypiciu piwa na raz. Dopiero kilka innych (chyba lepszych) filmików mi uświadomiło, że tam jest jakaś organizacja i my zwracamy uwagę na ten problem i wpłacamy tyle i tyle tutaj.

Sposób jest lekko głupawy, ale nikomu krzywdy nie robi, tylko jednak miło by było, gdyby faktycznie nacisk kładli nie na radosne piski, tylko na informowanie, ile sami celebryci z własnej kieszeni wpłacają (widziałam z tym, hm, może AŻ dwa filmiki?) i na co. Bo tak to, moim zdaniem nie zachęca zbytnio do wpłacenia samemu, jakby zachęciło, gdybyśmy na własne uszy usłyszały, że Pan Celebryta wpłacił na organizację dwie bańki i zachęca nas do podobnych rzeczy. O ile w tym polewaniu się wodą nadal im wszystkim chodzi o zbiórkę pieniędzy, a nie o lans na mokre podkoszulki.

Z Polski widziałam też, że nie wpłacają na na ALS Ass., tylko na rodzime organizacje zajmujące się stwardnieniem zanikowym bocznym typu Dignitas Dolentium.
alczatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-26, 01:05   #20
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: Ice Butter Challenge- co o tym sądzicie?

'Ciekawostka, Podczas zeszłorocznego zbierania funduszy dla organizacji inicjujacej ajsbuket czelendż zebrano 20 milionów dolarów, 25 procent przeznaczono na chorych jedynie, gdyż reszta została przeznaczona na edukację o chorobie, na którą cierpi 4:100 000 dorosłych amerykanów. Podczas Czelendżu zaś uzbierano 80 milionów, co przy zachowanej proporcji daje 20 milionów dla chorych, zakładając, że w Ameryce występuje górna granica zachorowań, chorych będzie 12500, co daje tej chwalebnej akcji możliwość pomocy tym ludziom w kwocie 1600 dolarów'
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-26, 02:33   #21
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomości: 4 902
Dot.: Ice Butter Challenge- co o tym sądzicie?

Ice Butter challange





Mi sie w ogole nie podoba wiekszosc organizacji charytatywnych, a moze lepiej "charytatywnych", bo niestety niewiele z nich przeznacza jakies konkretne kwoty na walke z choroba, pieniadze wydawane sa na wszystki, tylko nie na faktyczny cel....

W tym przypadku, jestem przeciwna, poniewaz leki na te chorobe sa testowane na zwierzetach, nie popieram okrucienstwa w "szczytnym" celu, tym bardziej ,ze okrutne testy na biednych zwierzetach tak naprawde niczemu nie sluza, organizm zwierzat rozni sie od ludzkiego, dla mnie to jest pozbawione sensu.
Zaraz pewnie ktos mi powie, ze jestem glupia i stawiam zycie zwierzat ponad ludzkie, ze takie testy sa "niezbedne" bla bla bla....durnoty, nic mnie nie przekona.

Oblewanie sie woda na poczatku bylo zabawne, ooki nie zaczely tego robic gwiazdki drugiej ,a nawet trzeciej kategorii, zeby sie wypromowac.
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-26, 07:45   #22
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Ice Butter Challenge- co o tym sądzicie?

Cytat:
Napisane przez Pantegram Pokaż wiadomość
O tym, by ktoś trafił po tym na pogotowie, nic mi nie wiadomo, za to wiem, że spożywanie cynamonu ogółem jest zdrowe.
nadmierne spożycie cynamonu może doprowadzić do marskości wątroby i uszkodzenia nerek, ponieważ zawiera kumarynę :d a zjedzenie na raz całej łyżki cynamonu to przekroczenie dziennej dawki
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-26, 09:23   #23
ewelinka2210
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 631
Dot.: Ice Butter Challenge- co o tym sądzicie?

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
nadmierne spożycie cynamonu może doprowadzić do marskości wątroby i uszkodzenia nerek, ponieważ zawiera kumarynę :d a zjedzenie na raz całej łyżki cynamonu to przekroczenie dziennej dawki
Nie wiedziałam. A że jedna łyżka to przekroczenie dawki tym bardziej
ewelinka2210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-26, 09:50   #24
Antilia
Uzależnienie
 
Avatar Antilia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 453
Dot.: Ice Butter Challenge- co o tym sądzicie?

Mnie się najbardziej podobają faile

__________________

Ćwiczę z Ewką, bo nic się samo nie wydarzy!
Skalpel: 48 + 17
Skalpel II: 3

Bridezilla
Antilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-26, 10:07   #25
Wolha
Zadomowienie
 
Avatar Wolha
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 047
Dot.: Ice Butter Challenge- co o tym sądzicie?

Najlepsze i najwłaściwsze wykonanie
https://www.youtube.com/watch?v=Ty6-Ug1wk-0

Równie dobre wykonanie
https://www.youtube.com/watch?v=qat9gR5nrpM
__________________


Edytowane przez Wolha
Czas edycji: 2014-08-26 o 10:10
Wolha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-26, 10:07   #26
Niebieskooka arystokratka
Marszałkini II RP
 
Avatar Niebieskooka arystokratka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 547
Dot.: Ice Butter Challenge- co o tym sądzicie?

Pomysł sam w sobie jest dobry, jeśli pomaga chorym. Jednak widzę, że dla wielu ludzi to tylko zwykły ubaw i lansowanie się, a nie pomoc innym.
Niebieskooka arystokratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-26, 10:08   #27
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Ice Butter Challenge- co o tym sądzicie?

Cytat:
Napisane przez Antilia Pokaż wiadomość
Mnie się najbardziej podobają faile

dokladnie.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-26, 10:19   #28
Karinio
Zakorzenienie
 
Avatar Karinio
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 348
Dot.: Ice Butter Challenge- co o tym sądzicie?

Cytat:
Napisane przez Wolha Pokaż wiadomość
Najlepsze i najwłaściwsze wykonanie
https://www.youtube.com/watch?v=Ty6-Ug1wk-0

Równie dobre wykonanie
https://www.youtube.com/watch?v=qat9gR5nrpM
Zgadzam się.
Karinio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-26, 10:21   #29
Antilia
Uzależnienie
 
Avatar Antilia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 453
Dot.: Ice Butter Challenge- co o tym sądzicie?

A co do przekazywania pieniędzy na badania nad ALS - jest z tym trochę kontrowersji, znalazłam filmik, gdzie dziewczyna mówi, że nie wpłaci tam kasy, bo ktoś z jej bliskich chorował i zmarł a ta organizacja nie udzieliła im żadnej pomocy i woli wpłacić na jakąś lokalną fundacje, gdzie wie na co pójdzie kasa. Są tez głosy, że będzie z tym podobnie jak z rakiem - na nowotwory zbiera się ogromne ilości pieniędzy od wielu już lat a wciąż, gdy ktoś zachoruje, to musi sam szukać pieniędzy, by opłacić sobie leczenie, do tego po tylu latach badań na chorych wciąż czeka trująca chemia i śmierć w męczarniach.
__________________

Ćwiczę z Ewką, bo nic się samo nie wydarzy!
Skalpel: 48 + 17
Skalpel II: 3

Bridezilla
Antilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-26, 12:44   #30
Stace
Zakorzenienie
 
Avatar Stace
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 12 040
Dot.: Ice Butter Challenge- co o tym sądzicie?

Cytat:
Napisane przez coffee Pokaż wiadomość
ASL?
Jeju, literówka, ale doczepmy się zamiast odpowiedzieć na temat

Dla mnie również jest to fajne przedsięwzięcie, ale challenge o czekoladę czy piwo mnie irytują i nie ma to sensu
__________________
Narysuj mi coś

Cytat:
Wszystko sprowadzasz do "bo ja": "bo ja zawsze czytam", "bo ja umiem ocenic ryzyko". A poza toba jest multum spoleczenstwa, wiec lepiej zalozyc jego glupote, niz przecenic geniusz
No tengas miedo a volar
Stace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-24 22:55:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:16.