Kolczyk w języku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy - Strona 64 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-02-16, 09:45   #1891
hdgasjdgasidgcbkjuasf
Raczkowanie
 
Avatar hdgasjdgasidgcbkjuasf
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 120
Dot.: Kolczyk w języku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

o lol co tu sie wogole dzieje:P dziewczyny każdy ma swoje racje i tyle x]
hdgasjdgasidgcbkjuasf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-16, 13:36   #1892
Paulalee
Raczkowanie
 
Avatar Paulalee
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Okolica Krk
Wiadomości: 80
GG do Paulalee
Dot.: Kolczyk w języku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez Yaza Pokaż wiadomość
a i owszem, po mojej stronie jest ironia, bo jak, jeśli z nutką ironii mam traktować kogoś, kto pisze o 'nowych prawach' dot. piercigu? Jakich 'prawach'? Czy w kraju, gdzie każdy podstawowy aspekt życia krzyczy o poprawienie, gdzie rząd nie robi od lat w sumie nic, myślisz, że ktoś ustanowi jasne i nowe prawa dotyczące tak marginalnego zjawiska, jakim jest piercing?! Że ludzie na stołkach będa sobie zawracać tyłek czymś tak niewartym uwagi? Dobrze poinformowane źródło? Phi, nie rozśmieszaj mnie, sama wyraż się rozumem, weź kodeks do ręki i poczytaj co tam jest napisane, bo jak mam wierzyć każdym 'dobrze poinformowanym źródłom', to już od dawna byłabym święcie przekonana, że osoba 16-sto letnia może legalnie przekłuć sobie cokolwiek. A nie może.

Parę lat temu wynikła na innym forum dyskusja między mną a Miśkiem54 (pozdro) dot. kłucia nieletnich, gdzie napisałam co gdzie i jak, mało tego, wytłumaczyłam jak dla ćwoka na język Polski jak to prawnie wygląda. Niestety, teraz to forum ma jakieś problemy z serwerem, jak miną, wrzuce link, poczytaj sobie dziewczyno i przestań mówić o rzeczach o których nie masz pojęcia i obrażać za to, że ktoś wytyka błędy. Błędy wytykać trzeba, inaczej każdy żyłby w iluzji.
Podtsawowe pytanie czy ja kogoś obrażam? Nie jeszcze nie zaczęłam bo nei mam zamiaru tego robić.. mam większe problemy niż te na forum.. i nei mam zamiaru sie nimi przejmować.. az poza tym ja mam swoje zdanie j jego będe sie trzymac.. Jeżeli masz inne to juz nie mój problem.. wierz w co chcesz..
Paulalee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-16, 17:29   #1893
natalczak
Zadomowienie
 
Avatar natalczak
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 184
Dot.: Kolczyk w języku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

owszem obrazasz,prosze tu przyklad:
Cytat:
Napisane przez Paulalee Pokaż wiadomość
Ty sie taka mądra nie rób... bo nie masz racji..a czytaj dokłądnie co pisze.. bo napisałam zebys sobie sama ich poszukała..Jak bys chciała wiedziec.. bo ja nie mam czasu na takie głupoty..
A po 2 skąd wiesz czym jest dla mnie percing..?? Hm.. no raczej masz błędne myslenie. Może dla Ciebie to jest zabawa, ale nie dla mnie..;/ "mama nie zobaczy" pfff... kobieto zastanów sie co piszesz.. Ty piszesz o sobie czy o kim? bo ja nie wiem haha
Po 3... będe pisac jak mi sie podoba...
KONIEC TEGO OFFTOPU.
natalczak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-16, 21:44   #1894
6f478752bd2871e8cc7e64201f2c815878556baf_60bff672628d8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 19 865
Dot.: Kolczyk w języku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez hdgasjdgasidgcbkjuasf Pokaż wiadomość
o lol co tu sie wogole dzieje:P dziewczyny każdy ma swoje racje i tyle x]
albo ma sie racje, albo nie ma.
szkoda juz tracic nerwow, bo zawsze na tym forum znajdzie sie ktos kto nie umie korzystac z wyszkuiwarki i zadaje dziwne pytania.
pozdrawiam.
6f478752bd2871e8cc7e64201f2c815878556baf_60bff672628d8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-18, 13:04   #1895
ilka1337
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 21
Dot.: Kolczyk w języku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Kłótnie kłótniami a ja naprawdę chciałam się czegoś od Was dowiedzieć..
ilka1337 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-18, 13:12   #1896
natalczak
Zadomowienie
 
Avatar natalczak
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 184
Dot.: Kolczyk w języku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez ilka1337 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich

Przeczytałam calutki wątek i mam pewne pytanko.
Czy materiał flexi jest dobry? Bo praktycznie nic o nim nie wiem, a ciekawią mnie te kolczyki flexi z allegro a mianowicie, planuję zamówić sztangę ptfe z kulkami 316L oraz kolczyk flexi i zamienić tylko kulki. Mogę tak zrobić? :P dodam, że to ma być kolczyk na gojenie się języka, bo zamierzam dopiero przebić i chciałabym mieć swój kolec. Przebijać się będę u pewnej dziewczyny po kursie, od znajomych wiem, że ma doświadczenie. Tylko muszę mieć swój kolec ale się rozpisałam.. :d przepraszam za zamotanie i z góry dzięki za odpowiedzi
hmm ja na gojenie mimo wszystko polecam tytan bo mozna go wysterylizowac,a kolczykow z flexi niestety nie. do tego jesli sama musisz zapewnic sobie kolczyk to polecam z wildcata,dlugosc CONAJMNIEJ 20mm i zaznacz ze maja go wysterylizowac. bo jesli zalozy ci nie wysterylizowany to gojenie dluzsze i mozliwe sa rozne komplikacje.
jestes pewna ze nie wolisz wybrac sie do studia gdzie zapewnia ci i kolczyk i w pelni sterylny zabieg?to nie jest zabawa i lepiej zainwestowac w dobrze i sterylnie wykonany piercing.
natalczak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-20, 09:22   #1897
ilka1337
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 21
Dot.: Kolczyk w języku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez natalczak Pokaż wiadomość
hmm ja na gojenie mimo wszystko polecam tytan bo mozna go wysterylizowac,a kolczykow z flexi niestety nie. do tego jesli sama musisz zapewnic sobie kolczyk to polecam z wildcata,dlugosc CONAJMNIEJ 20mm i zaznacz ze maja go wysterylizowac. bo jesli zalozy ci nie wysterylizowany to gojenie dluzsze i mozliwe sa rozne komplikacje.
jestes pewna ze nie wolisz wybrac sie do studia gdzie zapewnia ci i kolczyk i w pelni sterylny zabieg?to nie jest zabawa i lepiej zainwestowac w dobrze i sterylnie wykonany piercing.

Dzięki Właśnie zaczęłam się jednak zastanawiać nad studiem.. Muszę się gdzieś przejść. Kiedyś sama przekłułam sobie nos (dziecięca głupota) i włożyłam kolczyk z kulką z bazaru za 5zł... Syfiło mi się i bolało, dopiero w studiu w Niemczech piercer dał mi tytanowe kółko i było dobrze, teraz mam bioplast z Wildcata A niby innym nic się nie dzieje z nosem i zarówno językiem.. Dlatego ja wole się dowiedzieć jak najwięcej na temat kolczyków z różnych materiałów.
Jednak wybiorę się do studia, dzięki jeszcze raz
ilka1337 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-25, 12:38   #1898
kasicamail
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1
Dot.: Kolczyk w języku: tak czy nie i za ile?

Cytat:
Napisane przez monis.pl Pokaż wiadomość
Witam kochane Wizażanki.
Nie wiedziałam gdzie wpasować moje pytanie ale postanowiłam tutaj i mam nadzieję że nie zostanie ono usunięte ponieważ dotyczy ono poniekąd w jakimś rodzaju mody.
A mianowicie :
Chciałabym sobie zrobić kolczyk w języku ale zastanawiam sie jak wygląda cały zabieg przebijania go i jak jest po no i ile to mniej więcej kosztuje.
Interesuje mnie dosłownie wszystko na ten temat,czy dalej Wam się to podoba,co na to wasi faceci i jakie wrażenia.

Z góry serdecznie dziękuje i pozdrawiam!:c mok:

Po pierwsze nie robiłam tego dla szpanu tylko dla siebie i szczerze Ci powiem ze nie obchodzi mnie co mysla inni wazne jest tylko to co mnie kreci wiem ze nie sciagne kolczyka i ze warto sie było troszke pomeczyc co prawda moj chłopak nie miał nic przeciwko ale wiesz troche sie tym interesuje i wiem ze u kazdego jest inaczej mnie ososbiscie przebijanie jezyka nie bolało a przebiłam jakies 5 dni temu:Pposzłam do salonu nie do kosmetyczki i wszystko sterylnie itd. Przebicie kosztowało mnie 80zł wiec to nie drogo, miałam małe problemy z mowieniem i jedzeniem a calowałam sie z chłopakiem juz W 3 dniu od przebicia wiec nie jest tak zle on co prawda sie bał ze bedzie mnie przy tym bolało wiec zbytnio nie szalelismy. Co do pielegnacji jezyka po przebiciu i po zagojeniu i co do gojenia sie to masz taK:
jEZYK PO ZABIEGU PIERCINGU POWIENIEN W PEłNI ZAGOIC SIE MIEDZY 10 A 20 DNIEM PO PRZEBICIU. ROZWINIECIE SIE INFEKCJI JEST NIEMAL NIEMOZLIWE, PONIEWAZ SLINA MA DZIAłANIE BAKTERIOBOJCZE. PRZY NADMIERNYM(NIEZGODNYMZ ZALECENIAMI PRODUCENTA) UZYWANIU SRODKOW WSPOMAGAJACYCH LECZENIE, JEZYK MOZE ZMIENIC KOLOR NA ZIELONKAWY ALBO BRAZOWY. JEZELI ZDARZYłO CI SIE ZAUWAZYC ZMIANE KOLORU TWOJEGO JEZYKA ZMIEJSZ ILOSC STOSOWANYCH PłUKANEK. PO ZABIEGU MOZESZ ODCZUC JAK STOPNIOWO PUCHNIE CI JEZYK ALE NAJWIEKSZE NAPUCHNIECIE NASTAPI OD 2 DO 5 DNI PO PRZEKłUCIU WTEDY OBJETOSC JEZYKA MOZE ZWIEKSZYC SIE NAWET O 50% PODCZAS TEGO OKRESU MOZESZ MIEC PROBLEM Z MOWIENIEM I JEDZENIEM DZIEKI CZEMU BEDZIESZ ZMUSZONY|NA JESC TYLKO POTRAWY MIEKKIE NP:TAKIE JAK PUREE MAKARONY, ZUPY. OWOCE ZMIKSOWANE.PODCZAS CAłEJ REKONWALESCENCJI MOZESZ ZETKNAC SIE Z PAROMA PROBLEMAMI ALE NIE NALEZY PODNOSIC ALARMU GDYZ WSZYSTKIE TE OBJAWY POJAWIAJA SIE W WIEKSZOSCI PRZYPADKOW PODCZAS GOJENIA. TWOJE GRUCZOłY SLINOWE BEDA PRODUKOWAC NADMIAR SLINY, BEDZIE TO WYWOłYWAłO ODRUCH CIAGłEGO POłYKANIA SLINY CO MOZE BYC NIEKIEDY BOLESNE. POMOCA BEDZIE CIAGłE POPIJANIE WODY NIEGAZOWANEJ. STAN TEN MOZE POTRWAC OK. 5DNI PODCZAS KTORYCH TWOJE GRUCZOłY SLINOWE ZNAJDUJACE SIE POD PODBRODKIEM MOGA STAC SIE NABRZMIAłE. KUBKI SMAKOWE ZNAJDUJACE SIE NA KONCU TWOJEGO JEZYKA MOGA SPRAWIACPłONACE UCZUCIE LUB MROWIENIE. NA POCZATKU NIM SIE PRZYZWYCZAISZ MOZESZ ODCZUWAC LEKKI DYSKOMFORT GDY KULKI BEDA DOTYKAłY DODNIEBIENIA I DOLNYCH WEWNETRZNYCH DZIASEł. MOZESZ TAKZE ZAUWAZYC BIAłY PłYN WYCIEKAJACY Z RAZY ALE NIE NALEZY PANIKOWAC, GDYZ TEN BIAłY PłYN TO KREW KOMORKI JEST TO PROCES NORMALNEGO GOJENIA SIE. WSZYSTKIE RANY GOJA SIE WYPUSZCZAJAC NA POWIERZHNIE CIECZ, KTORA NA SUCHEJ SKORZE PRZYBIERA FORME STRUPA, NATOMIAST W USTACH Z POWODU SLINY STRUP NIE MOZE SIE UKSZTAłTOWAC. PO 3 DO 5-CIU DNI OPUCHLIZNA ZACZNIE SIE ZMNIEJSZAC, MIEDZY 7 A 10 DNIEM PO PRZEKłUCIU MOZESZ JUZ PRZYGOTOWYWAC SIE DO ZMIANY SZTANGI NA KOTSZA, CHOCIAZ ILOSC OPUCHLIZNY ZALEZY OD GRUBOSCI JEZYKA(WIDOMO CZYM GRUBCZY JEZYK TYM OPUCHLIZNY WIECEJ)

wSKAZANIA I PRZECIWWSKAZANIA:
WSKAZANE JEST UZYWANIE PREPARATOW HASCOSEPT,DENTOSEPT. PRZED ZASTOSOWANIEM ZAPOZNAJ SIE Z ULOTKA I STOSUJ SIE DO DAWKOWANIA AZ DO ZMIANY SZTANGI NA KROTSZA. SRODKI TE MAJA WłASCIWOSCI BAKTERIOBOJCZE, PRZECIWBOLOWE I CO NAJWAZNIEJSZE PRZECIWZAPALNE, CO POMAGA ZREDUKOWAC OPUCHLIZNE I WSPOMAGA W GOJENIU SIE NOWO PRZEKłTEGO MIEJSCA. W TYM CZASIE BARDZIEJ NIZ ZAWSZE DBAJ O HIGIENE JAMY USTNEJ SZCZEGOLNIE PO KAZDYM NAWET DROBNYM JEDZENIU. ZWRACAJ BACZNA UWAGE PRZEZ CAłY CZAS NOSZENIA KOLCZYKA NA CZYSTOSC KULEK ZAROWNO TEJ GORNEJ JAK I DOLNEJ KULKI. USOWAJ NALOT MIEKKA SZCZOTECZKA DO ZEBOW. PODCZAS OKRESU LECZENIA USUWAJ GO Z WIELKA DELIKATNOSCIA ABY NIE PODRAZNIC PRZEKUTEGO MIEJSCA. PO OKRESIE LECZENIA RAZY KOLCZYK NALEZY RAZ W TYGODNIU WYJAC I WYCZYSCIC W SPIRYTUSIE. PRZED SCIAGNIECIEM SZTANGI RECE NALEZY UMYC MYGłEM ANTYBAKTERYJNYMI WYTRZEC W RECZNIK JEDNORAZOWEGO UZYCIA BADZ OSTROZNY|NA KIEDY ZUJESZ STARAJ SIE UTRZYMYWAC JEZYK PIONOWO TAK ABY KOLKA NIE DOSTAłA SIE POD TWOJE ZEBY! JESLI WYMIENISZ SZTANGE NA OPTYMALNIE KROTSZA DLA cIEBIE PRAWDOPODOBIENSTWO ZAGRYZIENIA KULKI JEST MNIEJSZE.
aBY ZMNIEJSZYC PROBLEM ZWIAZANY Z OPUCHNIECIEM JEZYKA MOZNA PLUKAC ZIMNA WODA, WCZESNIEJ WSTAWIONA DO LODOWKI DRUGA ALTERNATYWA JEST OKłAD Z KOSTEK LODU LUB KOSTKI LODU Z SZAłWI) NIE SPOZYWAJ ZYWNOSCI O WYSOKIEJ TEMPERATURZE, MOZE TO SPOWODOWACBOL I ZWIEKSZYC OPUCHLIZNE. WSKAZANE JEST SPOZYWANIE POTRAW CHłODNYCH I ZIMNYCH. NIE JEDZ ZADNYCH MOCNO PIKANTNYCH POTRAW,PRODUKTOW ZAWIERAJACYCH ZYWE KULTURY BAKTERII , NABIAłU, ALKOHOLU WYSTRZEGAJ SIE PALENIA PAPIEROSOW. WKłADANIE DO UST BRUDNYCH RZECZY TAKICH JAK NP: PAZNOKCIE, DłUGOPISY ITP, MOZE ZASZKODZIC W LECZENIU GOJACEJ SIE RANY.
NIE BAW SIE TEZ KOLCZYKIEM PODCZAS GOJENIA SIE JEZYKA. MOZE TO DOPROWADZIC DO NADMIERNEGOPODRAZNIENIA ZABLIZNIAJACEJ SIE TKANKI I OPONIENIA PROCESU GOJENIA. PAMIETAJ O TYM, ABY NIE WYCIAGAC KOLCZYKA W OKRESIE LECZENIA, ABY NIE DOPROWADZIC DO PODRAZNIENIA RANY.
PO USUNIECIU BIZUTERII Z JEZYKA, NAWET WYLECZONU KANALIK MOZE ZAROSNAC SIE JUZ W CIAGU JEDNEGO DNIA MAM NADZIEJE ZE POMOGłAM.
kasicamail jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-25, 17:49   #1899
elmo__
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 34
Dot.: Kolczyk w języku

hej. miałam 3 razy kolczyk w języku. 2 razy robiłam sama, ostatni raz koleżanka .
mnie W OGÓLE nie bolało. rodzice dowiedzieli się po fakcie. fajne uczucie, w sumie nawet język nie spuchł mi mocno ;D.
w 1 dniu posiadania jadłam chipsy, pizzę, piłam colę i na szczęście nic mi nie było .
żeby zlikwidować opuchliznę, ssałam cukierki szałwiowe, zamrożone kostki lodu, szałwią z rumiankiem płukałam jamę ustną.

jeśli ktoś ma jakieś pytanko co do pielęgnacji jakiegokolwiek miejsca piercingu, śmiało na priv. ; )))
elmo__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-25, 18:18   #1900
xxxerkaxxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 7
Dot.: Re: Kolczyk w języku

siemka
ja tez chce przebic ale sie boje;/ nie ktorzy pisza ze to nic nie boli a slyszalam ze to jest straszny bol i nie wiem komu mam wiezyc;/ moze ktos mi powiedziec jak to jest tak naprawde?? pozdrawiam
xxxerkaxxx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-25, 18:55   #1901
elmo__
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 34
Dot.: Re: Kolczyk w języku

Cytat:
Napisane przez xxxerkaxxx Pokaż wiadomość
siemka
ja tez chce przebic ale sie boje;/ nie ktorzy pisza ze to nic nie boli a slyszalam ze to jest straszny bol i nie wiem komu mam wiezyc;/ moze ktos mi powiedziec jak to jest tak naprawde?? pozdrawiam
uwierz- to naprawdę nie boli . a nawet gdyby, zawsze możesz poprosić o znieczulenie. ja raz miałam - ból przy znieczuleniu był większy niż bez..
elmo__ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-25, 19:17   #1902
nicole18
Raczkowanie
 
Avatar nicole18
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 180
Dot.: Re: Kolczyk w języku

Cytat:
Napisane przez xxxerkaxxx Pokaż wiadomość
siemka
ja tez chce przebic ale sie boje;/ nie ktorzy pisza ze to nic nie boli a slyszalam ze to jest straszny bol i nie wiem komu mam wiezyc;/ moze ktos mi powiedziec jak to jest tak naprawde?? pozdrawiam
Moim zdaniem to zależy od osoby. Mnie cholernie bolało, prawie mi łzy poleciały jak przebijała, szczególnie podczas trzymania szczypcami języka . Ale za to moją koleżankę nic nie bolało.
nicole18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-25, 19:30   #1903
6f478752bd2871e8cc7e64201f2c815878556baf_60bff672628d8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 19 865
Dot.: Re: Kolczyk w języku

Cytat:
Napisane przez nicole18 Pokaż wiadomość
Moim zdaniem to zależy od osoby. Mnie cholernie bolało, prawie mi łzy poleciały jak przebijała, szczególnie podczas trzymania szczypcami języka . Ale za to moją koleżankę nic nie bolało.
widocznie za mocno ci scisnela szczypcami.
6f478752bd2871e8cc7e64201f2c815878556baf_60bff672628d8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-26, 14:49   #1904
ola100018pl
Przyczajenie
 
Avatar ola100018pl
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 17
Dot.: Kolczyk w języku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Hej słuchajcie chcialabym sobie przekłuć język, ale boję się nie przekłucia ale tego co może być tego efektem.Mianowicie naczytalam sie o jakiś utratach ruchu języka, o stracie smaku i o tym ze jak przebiję się te dolną zyłkę, chyba ścięgno to bedzie kiepsko. Boję się efektow. Widziałam że nie którzy mają po 3 kolczyki w języku. A jeśli w zlum miejscu przekłuje. Moja kleżanka przekłuwała mi brew i pępek wiec chciałąm by mi przekłuła języczek. Jeśli ktoś slyszal o podobnych np utratach smaku proszę o odp
ola100018pl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-26, 15:28   #1905
6f478752bd2871e8cc7e64201f2c815878556baf_60bff672628d8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 19 865
Dot.: Kolczyk w języku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez ola100018pl Pokaż wiadomość
Hej słuchajcie chcialabym sobie przekłuć język, ale boję się nie przekłucia ale tego co może być tego efektem.Mianowicie naczytalam sie o jakiś utratach ruchu języka, o stracie smaku i o tym ze jak przebiję się te dolną zyłkę, chyba ścięgno to bedzie kiepsko. Boję się efektow. Widziałam że nie którzy mają po 3 kolczyki w języku. A jeśli w zlum miejscu przekłuje. Moja kleżanka przekłuwała mi brew i pępek wiec chciałąm by mi przekłuła języczek. Jeśli ktoś slyszal o podobnych np utratach smaku proszę o odp
nie istnieje takie cos, a jesli tak to chyba o tym nie slyszalam. mit.
6f478752bd2871e8cc7e64201f2c815878556baf_60bff672628d8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-26, 16:45   #1906
malutka20068
Zadomowienie
 
Avatar malutka20068
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 118
Dot.: Kolczyk w języku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Hej może któś jest w stanie mi powiedzieć czy jest jakaś róznica cen przebijając sobie język w Anglii? tak sie zastanawiam bo niedługo sie wybieram i mogła bym sobie strzelić takiego i może tam sie lepiej opłaca... wiem że tam piercing jest o wiele bardziej popularny niz u nas i zastanawiam sie jak to się przekłada na ceny, i czy wogole jest jakas róznica. ma ktos jakies doświadczenia tego typu? była bym wdzięczna
malutka20068 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-26, 16:51   #1907
kala2505
Zakorzenienie
 
Avatar kala2505
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 736
Dot.: Kolczyk w języku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez ola100018pl Pokaż wiadomość
Hej słuchajcie chcialabym sobie przekłuć język, ale boję się nie przekłucia ale tego co może być tego efektem.Mianowicie naczytalam sie o jakiś utratach ruchu języka, o stracie smaku i o tym ze jak przebiję się te dolną zyłkę, chyba ścięgno to bedzie kiepsko. Boję się efektow. Widziałam że nie którzy mają po 3 kolczyki w języku. A jeśli w zlum miejscu przekłuje. Moja kleżanka przekłuwała mi brew i pępek wiec chciałąm by mi przekłuła języczek. Jeśli ktoś slyszal o podobnych np utratach smaku proszę o odp
Też się tego boję... jednak nie wiem czy do końca w to wierzyć?? Czy ktoś słyszał kiedyś o jakiś poważnych powikłaniach??

Już od dawna planuję przebicie języka ale jakoś nigdy nie dostałam takiego bodźca który zmotywował by mnie do pójścia do salonu i zrobienia go sobie...
Myślę że teraz jest dobry moment na to bo trochę dorosłam i wiem że chcę mieć w końcu ten kolczyk !!! Jednak póki co chce się dowiedzieć na ten temat wszystkiego. Poczytałam już trochę ten wątek i wiem już ciut więcej ale mam mimo to parę pytań: Jakie są zagrożenia? Czy kuleczka może się odkręcić(np w nocy) ? Jak długie węzidełko jest przeciwskazaniem do zrobienia kolczyka?? Czy to że rana po przekłuciu pępka zagoiła mi się szybko to możliwe że rana po przekłuciu języka też się szybko zagoi?? Z góry dziękuje za odpowiedzi,naprawdę pozdrawiam cieplutko
kala2505 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-26, 18:09   #1908
Paulalee
Raczkowanie
 
Avatar Paulalee
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Okolica Krk
Wiadomości: 80
GG do Paulalee
Smile Dot.: Kolczyk w języku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez kala2505 Pokaż wiadomość
Też się tego boję... jednak nie wiem czy do końca w to wierzyć?? Czy ktoś słyszał kiedyś o jakiś poważnych powikłaniach??

Już od dawna planuję przebicie języka ale jakoś nigdy nie dostałam takiego bodźca który zmotywował by mnie do pójścia do salonu i zrobienia go sobie...
Myślę że teraz jest dobry moment na to bo trochę dorosłam i wiem że chcę mieć w końcu ten kolczyk !!! Jednak póki co chce się dowiedzieć na ten temat wszystkiego. Poczytałam już trochę ten wątek i wiem już ciut więcej ale mam mimo to parę pytań: Jakie są zagrożenia? Czy kuleczka może się odkręcić(np w nocy) ? Jak długie węzidełko jest przeciwskazaniem do zrobienia kolczyka?? Czy to że rana po przekłuciu pępka zagoiła mi się szybko to możliwe że rana po przekłuciu języka też się szybko zagoi?? Z góry dziękuje za odpowiedzi,naprawdę pozdrawiam cieplutko

Poważne powikłania sa i to oczywiste.. można stracić smak... i takie różne.. we wcześniejszych postach to jest wiec nie będe o tym pisac.. Najgorsze jest to jak ktos ma zamiar sie przekłuć u kosmetyczki... czy po prostu miała by to zrobić koleżanka... ;P
Jakie są zagrożenia.. to po 1 (zalezy czy mówimy o sterylnym studiu czy czymś innym w Twoim przypadku) bo mozę to byc np: Ryzyko zakażenia żółtaczką a nawet AIDS
2 to kolczyk niszczy szkliwo (Metalowy) ale z tym nie ma najmniejszego problemu..
3 możesz straćić smak.. itd
W sumie to jeszcze nie znam osoby której cos takiego by sie stało.. ale wydaje mi się że to zalezy tylko od tego kto wykonuje taki zabieg i gdzie jest on wykonywany..

Tak kuleczka mzoę sie odkręcić w nocy... Ale jeżeli będziesz ją co jakiś czas dokręcać (jedna kulke w jedna strone 2 w drugą.. ) napewno nie bedzie sie odkręcac.

Wydaje mi sie że nie ma jakiegoś takiego przeciwskazania odnośnie wiązadełka.. zawsze mozesz przekłuć troszke w bok.. Zawsze możesz podskoczyc to jakiegos studia... i pricer Ci wszystko powie.

Język goi się dużo szybciej niż pępek... Gojenie języka całkowite do zmiany kolczyka na krótszy to ok miesiąca..., a niedogodności związane z przebiciem znikają po kilku dniach...
Paulalee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-26, 19:39   #1909
Yaza
Rozeznanie
 
Avatar Yaza
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 879
Dot.: Kolczyk w języku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez Paulalee Pokaż wiadomość
możesz straćić smak..


urban legend!
__________________
"When you loved the one who was killing you, it left you no options. How could you run, how could you fight, when doing so would hurt that beloved one? If your life was all you had to give your beloved, how could you not give it?

If it was someone you truly loved?"
Yaza jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-26, 20:17   #1910
zanag
Raczkowanie
 
Avatar zanag
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 118
Dot.: Kolczyk w języku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez malutka20068 Pokaż wiadomość
Hej może któś jest w stanie mi powiedzieć czy jest jakaś róznica cen przebijając sobie język w Anglii? tak sie zastanawiam bo niedługo sie wybieram i mogła bym sobie strzelić takiego i może tam sie lepiej opłaca... wiem że tam piercing jest o wiele bardziej popularny niz u nas i zastanawiam sie jak to się przekłada na ceny, i czy wogole jest jakas róznica. ma ktos jakies doświadczenia tego typu? była bym wdzięczna
nie liczylabym na to...
przebijalam "trojkatna chrzastke" w uchu w USA i zaplacilam $45 plus kolczyk, wyszlo mi razem blisko $60, co po przeliczeniu dawalo ok 160zl (przy owczesnym kursie dolara...)
w Polsce spokojnie bym zaplacila przynajmniej polowe mniej (za przebicie jezyka dalam 70zl, za ucho powinna byc zblizona cena)

no ale moze w Anglii jest inaczej...?
__________________
"All I ever wanted, All I ever needed
is here - in my arms…"


zanag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-28, 21:51   #1911
123456
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 6
Dot.: Kolczyk w języku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

hej ! znacie jakieś dobre salony piercelingu w wawie gdzie można zrobić kolczyk w języku? Możecie coś polecić
123456 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-28, 21:53   #1912
123456
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 6
Dot.: Kolczyk w języku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

hej! znacie jakieś dobre salony piercelingu w wawie gdzie można zrobić kolczyk w języku? Mozecie coś polecić?
123456 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-29, 19:51   #1913
ilka1337
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 21
Dot.: Kolczyk w języku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Czy można wysterylizować sztangę PTFE w autoklawie? Wydaje mi się że tak, ale pytam dla pewności.
ilka1337 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-29, 20:20   #1914
EveMW
Rozeznanie
 
Avatar EveMW
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: kraina czarow
Wiadomości: 695
Dot.: Kolczyk w języku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

w Anglii kolczykowanie jest tanie bo ludzie wiecej zarabiaja

Ja za mojego w nosie zaplacilam 10f w przeliczeniu 47zł

a za jezyk biora 35f - 164zł

tyle ze przeliczanie nie ma sensu
__________________
Wszyscy się odchudzają, odchudzam się i JA !

63kg (10.09.2008) - 62kg - 60kg ------> 58kg

Zapuszczam włosy
EveMW jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-29, 21:59   #1915
EdDaP2WS
Przyczajenie
 
Avatar EdDaP2WS
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 23
Dot.: Kolczyk w języku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Coś ostatnio boli mnie język .. znacie inne sposoby niz dentosept i lód na ból języka.. bo chyba naruszylam kanał zabawą;P
__________________

EdDaP2WS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-01, 10:30   #1916
miss venflon
Zakorzenienie
 
Avatar miss venflon
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: bielsko
Wiadomości: 3 607
Dot.: Kolczyk w języku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez ilka1337 Pokaż wiadomość
Czy można wysterylizować sztangę PTFE w autoklawie? Wydaje mi się że tak, ale pytam dla pewności.
jeżeli jest cała z ptfe-to tak-jeśli pręt jest z ptfe a kulki z akrylu to nie
ptfe często jest mylone z bioplastem-stąd moje pytanie
__________________
MISS VENFLON PORTFOLIO
miss venflon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-01, 11:19   #1917
jagadka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 23
P O M O C Y!!!!!!!!!

Mam kolczyka od prawie pół roku, do tej pory wszystko było dobrze, zmieniłam sztange na krótszą i prawie nie czułam, że mam kolczyka, a dzisiaj zauważyłam, że dolna kulka mi prawie wrosła w język!!!!!! przykrywa ją taka biała dosyć gruba błonka, ale otwór jest za mały żeby tą kulke wypchnąć z powrotem na zewnątrz. Co mam zrobić?? prosze o szybką odpowiedz!!!
jagadka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-01, 11:51   #1918
miss venflon
Zakorzenienie
 
Avatar miss venflon
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: bielsko
Wiadomości: 3 607
Dot.: P O M O C Y!!!!!!!!!

zdezynfekuj sobie ręce-przepłucz jame ustną dentoseptem bądź szałwią-i niestety musisz wypchnąć kulkę-jak ci się uda to wyciagnij kolczyk i wymień na dłuższy o 2-3mm-prze 2 tygodnie płukaj aż się wygoi
jak nie dasz rady sama albo się boisz-to marsz do studia piercingu-niech ci pomoga wyjąć kolczyk i wymienią na dłuższy
najprawdopodobniej sztanga była za krótka-stąd to wchłonięcie
__________________
MISS VENFLON PORTFOLIO
miss venflon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-01, 16:30   #1919
OliFka_
Raczkowanie
 
Avatar OliFka_
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 104
GG do OliFka_
Dot.: Kolczyk w języku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

ja mam pytanie dotyczące kolczyka w uchu dokladnie twistera.. matko jak zobaczylam jakie to grube, to sie wystraszyłąm. wolałabym przebić sama w domu, bo zawsze sama przebijałam? boli jak sie przekuwa.?
OliFka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-01, 16:41   #1920
miss venflon
Zakorzenienie
 
Avatar miss venflon
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: bielsko
Wiadomości: 3 607
Dot.: Kolczyk w języku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

temat jest o kolczyku w języku-nie rozumiem co tu robi pytanie dotyczące ucha
tak wogóle to twistery mają max. 1,6 mm
__________________
MISS VENFLON PORTFOLIO
miss venflon jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:37.