Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX - Strona 174 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-09-19, 14:34   #5191
201605161428
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 219
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Ja dziś przeglądałam zdjęcia z wakacji i stwierdziłam, żem mega zadowolona ze skrętu na wyjeździe. Zmywałam je szamponem alltery, potem odrobina bootsa i schnęły same. Ze 2-3 razy dałam joanne b/s. Przeżyły tak tydzień non stop moczone w wodzie z basenu/morza i suszone na słońcu, choć nosiłam kapelusz i są super. W ogóle nie widać zniszczeń Pochwale się foteczką, która najbardziej podoba mi się pod względem skrętu.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCN7117.jpg (114,9 KB, 41 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1050096.jpg (75,1 KB, 42 załadowań)
201605161428 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-19, 14:46   #5192
*Basia*
Mod-Śnieżynka
 
Avatar *Basia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 364
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez ShrinkingViolet Pokaż wiadomość
O matko, chyba aż tak to by mi się nie chciało. Jasne, fajna sprawa ale chyba nie zebrałabym się przyjechać do Częstochowy gdybym tu nie studiowała. Pewnie na kolejnym spotkaniu będzie równie dużo ludzi, szkoda trochę, nie wiem czy odnajdę się w takim wielkim towarzystwie.
Myślę dokładnie to samo. Z tego właśnie powodu nie pojawię się na kolejnym spotkaniu. Poszłam z ciekawości, nic mi to nie dało, a może tyle, że wiem, że nie bawią mnie takie rzeczy. Fajnie poczytać, wystarczy jak dla mnie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMGP2360.jpg (112,4 KB, 26 załadowań)
__________________


Edytowane przez *Basia*
Czas edycji: 2014-09-19 o 14:52
*Basia* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-19, 14:55   #5193
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez *Basia* Pokaż wiadomość
Myślę dokładnie to samo. Z tego właśnie powodu nie pojawię się na kolejnym spotkaniu. Poszłam z ciekawości, nic mi to nie dało, a może tyle, że wiem, że nie bawią mnie takie rzeczy. Fajnie poczytać, wystarczy jak dla mnie.
Ja nigdy nie spotkałam się z żadną włosomaniaczką, moje koleżanki mają proste włosy i traktują je raczej po macoszemu stąd chętna jestem na spotkanie Vidią.

O, jakie fajne kociska. To może ja w zamian dorzucę swoje.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg WP_20140909_024.jpg (74,4 KB, 30 załadowań)

Edytowane przez ShrinkingViolet
Czas edycji: 2014-09-19 o 15:01
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-19, 15:11   #5194
*Basia*
Mod-Śnieżynka
 
Avatar *Basia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 364
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez ShrinkingViolet Pokaż wiadomość
Ja nigdy nie spotkałam się z żadną włosomaniaczką, moje koleżanki mają proste włosy i traktują je raczej po macoszemu stąd chętna jestem na spotkanie Vidią.
A, takie kameralne spotkanie to co innego

Cytat:
O, jakie fajne kociska. To może ja w zamian dorzucę swoje.
Cudny. A na zdjęciu nie moje (to taka atrakcja z mojego wesela ), moja Mała jest w avku.
__________________

*Basia* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-19, 15:15   #5195
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez *Basia* Pokaż wiadomość
A, takie kameralne spotkanie to co innego
Cudny. A na zdjęciu nie moje (to taka atrakcja z mojego wesela ), moja Mała jest w avku.
Jakbyś chciała do mnie i Vidi dołączyć to śmiało, nie obrazimy się.
Wyszłam jakbym nie wiem co mu robiła ale nieważne, nie miałam zamiaru ujmować mojej twarzy na tym zdjęciu. Ale kiciak piękny.
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-19, 17:53   #5196
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez TheUnlike Pokaż wiadomość
Ja dziś przeglądałam zdjęcia z wakacji i stwierdziłam, żem mega zadowolona ze skrętu na wyjeździe. Zmywałam je szamponem alltery, potem odrobina bootsa i schnęły same. Ze 2-3 razy dałam joanne b/s. Przeżyły tak tydzień non stop moczone w wodzie z basenu/morza i suszone na słońcu, choć nosiłam kapelusz i są super. W ogóle nie widać zniszczeń Pochwale się foteczką, która najbardziej podoba mi się pod względem skrętu.
Śliczne falki, a jaki kolor fajny teraz mają ;D

ShrinkingViolet - miód mam teraz w dr organic miodowym, ale tak to miód po prostu dodaję do maski/odżywki.
Takie spotkanie we dwójkę jest fajne, ale gdybym miała jechać na spotkanie gdzie będzie dużo ludzi to no way, nie cierpię tłumów

Jakie kotki urocze, mój parę lat temu zdechł ze starości już. Teraz nawet niem ogę mieć żadnego zwierza.
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-19, 19:09   #5197
Joanku
Zadomowienie
 
Avatar Joanku
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 159
Dot.: Zniszczone, kręcone włosy



Dziewczyny dorwałam z funciaka taki szampon, zaciekawiło mnie bo niby ma biotyne i kolagen.
Co prawda dopiero po zapachu ale dlaczego by nie spróbować?
Co mnie zastanawia, to pierwszy składnik, bo nigdy się z nim nie spotkałam i zastanawiam się czy ten szampon to nie jakiś super rypacz.?
__________________
07.2012 Włosowa, hormonalna apokalipsa
06.2013 Walka o lwią grzywę.
20.12.2013 Świadomie dobieram kosmetyki.
Joanku jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-19, 20:00   #5198
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Zniszczone, kręcone włosy

Cytat:
Napisane przez Joanku Pokaż wiadomość
Dziewczyny dorwałam z funciaka taki szampon, zaciekawiło mnie bo niby ma biotyne i kolagen.
Co prawda dopiero po zapachu ale dlaczego by nie spróbować?
Co mnie zastanawia, to pierwszy składnik, bo nigdy się z nim nie spotkałam i zastanawiam się czy ten szampon to nie jakiś super rypacz.?
Z tego co pamiętam to dosyć rypacz. Jest pozyskiwany z kokosów. Na większości stron gdzie o nim czytałam ma tag "wywołujący podrażnienia".

---------- Dopisano o 21:00 ---------- Poprzedni post napisano o 20:21 ----------

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
Śliczne falki, a jaki kolor fajny teraz mają ;D

ShrinkingViolet - miód mam teraz w dr organic miodowym, ale tak to miód po prostu dodaję do maski/odżywki.

Takie spotkanie we dwójkę jest fajne, ale gdybym miała jechać na spotkanie gdzie będzie dużo ludzi to no way, nie cierpię tłumów

Jakie kotki urocze, mój parę lat temu zdechł ze starości już. Teraz nawet niem ogę mieć żadnego zwierza.
Może kiedyś dorzucę miodu do odżywki jak wyjdę z tego przenawilżenia bo teraz to są w takim stanie, że nawet nie wiedziałabym jak zadziałał. To ma być jakiś konkretny czy pierwszy lepszy naturalny miód? I jeszcze spytam: czy miód jakoś łapie się moje ulubione chemiczne klasyfikacje humektant/emolient/proteina? Chyba to pierwsze ale wole spytać. XD

Ja bym się nie odnalazła chyba na tym spotkaniu z Anwen. Jak zarzuci znowu pomysłem to może się zjawie - zawsze to możliwość do poznania kogoś ciekawego o podobnych zainteresowaniach. Ale na pewno nie będzie mi łatwo bo jestem pupa wołowa.

Edytowane przez ShrinkingViolet
Czas edycji: 2014-09-19 o 20:02
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-19, 20:02   #5199
vidia9
Zadomowienie
 
Avatar vidia9
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 368
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez *Basia* Pokaż wiadomość
Myślę dokładnie to samo. Z tego właśnie powodu nie pojawię się na kolejnym spotkaniu. Poszłam z ciekawości, nic mi to nie dało, a może tyle, że wiem, że nie bawią mnie takie rzeczy. Fajnie poczytać, wystarczy jak dla mnie.
Cytat:
Napisane przez ShrinkingViolet Pokaż wiadomość
Ja nigdy nie spotkałam się z żadną włosomaniaczką, moje koleżanki mają proste włosy i traktują je raczej po macoszemu stąd chętna jestem na spotkanie Vidią.
Cytat:
Napisane przez *Basia* Pokaż wiadomość
A, takie kameralne spotkanie to co innego
Cytat:
Napisane przez ShrinkingViolet Pokaż wiadomość
Jakbyś chciała do mnie i Vidi dołączyć to śmiało, nie obrazimy się.
Wyszłam jakbym nie wiem co mu robiła ale nieważne, nie miałam zamiaru ujmować mojej twarzy na tym zdjęciu. Ale kiciak piękny.
Chętnie się z Wami spotkam

---------- Dopisano o 21:02 ---------- Poprzedni post napisano o 21:01 ----------

Cytat:
Napisane przez Miskaa78 Pokaż wiadomość
czy ktoś sie stęsknił za moimi kudłami
Piękne
vidia9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-19, 20:29   #5200
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Zniszczone, kręcone włosy

Cytat:
Napisane przez ShrinkingViolet Pokaż wiadomość
Może kiedyś dorzucę miodu do odżywki jak wyjdę z tego przenawilżenia bo teraz to są w takim stanie, że nawet nie wiedziałabym jak zadziałał. To ma być jakiś konkretny czy pierwszy lepszy naturalny miód? I jeszcze spytam: czy miód jakoś łapie się moje ulubione chemiczne klasyfikacje humektant/emolient/proteina? Chyba to pierwsze ale wole spytać. XD

Ja bym się nie odnalazła chyba na tym spotkaniu z Anwen. Jak zarzuci znowu pomysłem to może się zjawie - zawsze to możliwość do poznania kogoś ciekawego o podobnych zainteresowaniach. Ale na pewno nie będzie mi łatwo bo jestem pupa wołowa.
Ja używam taki najtańszy, zwykły naturalny miodek. Yop, humektant. W dr orgnaic jest miód manuka i mega odżywia, ale same miody manuka są okropnie drogie.

Ze mnie dziwny człowiek i przebywanie w towarzystwie kobiet gadających ciągle o włosach i kosmetykach doprowadziłoby mnie to wścieklizny chyba. Lubię czytać, lubię wiedzieć takie rzeczy typu podział olei czy działanie poszczególnych składników (detergentów itd, taka trochę chemia), ale nie pzepadam rozmawiać tak typowo kosmetycznie i urodowo. Kocham też rozkminy np. 'przenawilżenie i co tu robić', zawsze chętnie wtedy pomagam lubię myśleć i kombinować

a i muszę Ci polecić dwie fajne maseczki z silikonem:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...-jajeczna.html tylko nie pomyl z kompresem, moja ma takie białe opakowanie i musi to byś maseczka
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...wny-kolor.html tą już zachwalałam ileś razy b/s, jako maska też jest fajniutka

Edytowane przez Klaudenc
Czas edycji: 2014-09-19 o 20:32
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-19, 21:50   #5201
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Zniszczone, kręcone włosy

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
Ja używam taki najtańszy, zwykły naturalny miodek. Yop, humektant. W dr orgnaic jest miód manuka i mega odżywia, ale same miody manuka są okropnie drogie.

Ze mnie dziwny człowiek i przebywanie w towarzystwie kobiet gadających ciągle o włosach i kosmetykach doprowadziłoby mnie to wścieklizny chyba. Lubię czytać, lubię wiedzieć takie rzeczy typu podział olei czy działanie poszczególnych składników (detergentów itd, taka trochę chemia), ale nie pzepadam rozmawiać tak typowo kosmetycznie i urodowo. Kocham też rozkminy np. 'przenawilżenie i co tu robić', zawsze chętnie wtedy pomagam lubię myśleć i kombinować

a i muszę Ci polecić dwie fajne maseczki z silikonem:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...-jajeczna.html tylko nie pomyl z kompresem, moja ma takie białe opakowanie i musi to byś maseczka
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...wny-kolor.html tą już zachwalałam ileś razy b/s, jako maska też jest fajniutka
W sumie myślę, że temat włosów będzie na początek, potem oprócz tego wkręci się sto innych.

Dziękuję, zanotowałam choć narazie powoli wprowadzam silikony w tych odżywkach b/s, tych które zostawiam na koniec żeby pełniły funkcję ochronną.

W ogóle, miałam Cię pytać bo jakiś czas wrzuciłam tu i nikt nie odpowiedział, pomyślałam, że może Ty wiesz - czy po tych silikonach cyclo- , które odparowują z włosa zostaje jakikolwiek ślad? Jakaś warstwa ochronna czy nic zupełnie?

W ogóle muszę się pochwalić. Akcja denko idzie świetnie - wykorzystałam zapasy niedobranych i nadprogramowych kosmetyków do włosów.

Zostały mi:
- Maski: 4 (kallos latte, czarna marokańska, biovax do zniszczonych, alterra granat)
- Odżywki:2 (balsam turecki i proteinowy glisskur)
- Myjadła: 2 (shauma zielona, płyn facelle)

Ale to już nie do denkowania bo te kosmetyki jak najbardziej lubię i się sprawdzają. No może z tą alterrą tylko nie ma szału. Muszę kupić jakąś maskę proteinową, czuję, że to będzie jakiś biovax.

---------- Dopisano o 22:50 ---------- Poprzedni post napisano o 22:07 ----------

Cytat:
Napisane przez vidia9 Pokaż wiadomość
Chętnie się z Wami spotkam
Miło mi to słyszeć, ja jestem chętna.

Edytowane przez ShrinkingViolet
Czas edycji: 2014-09-19 o 21:09
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-19, 21:56   #5202
Wizazanka5000
Zakorzenienie
 
Avatar Wizazanka5000
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 6 246
Dot.: Zniszczone, kręcone włosy

Powiem Ci Klaudenc, ze Twoj pomysk na golenie zakoli okazuje sie calkiem niezly na probe delikatnie podgolilam jedno zakole, to schowane pod grzywka i dzis zauwazylam, ze na prawde odroslo ciemniejsze tzn odrasta bo jeszcze dosc krociutkie te wloski, dzis podgolilam po drugiem stronie, jutro po umyciu zobacze jak to bedzie wygladalo i czy nie bedzie za bardzo widac bo wtedy bede musiala przedzialek na drugim boku zrobic
Wizazanka5000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-19, 22:23   #5203
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Zniszczone, kręcone włosy

ShrinkingViolet
One zostają jakiś czas, a potem odparowują i ich nie ma z tego co wiem. Miałam odzywki z takim silikonem np. alberto balsam mają te silikony.

Wizazanka - no mi teraz po podgoleniu sie ładnie zagęściło nawet po bokach, zrobię zdjęcie dla porównania warto wtedy wcierać coś w takie zakole np. olej rycynowy bo i tak się wchłonie do skóry. mi jeszcze jak przy czole bejbiki rosną, taka mini grzywka to podcinam nieco ich końce wtedy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC08541.jpg (39,8 KB, 35 załadowań)
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-19, 22:38   #5204
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Zniszczone, kręcone włosy

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
ShrinkingViolet
One zostają jakiś czas, a potem odparowują i ich nie ma z tego co wiem. Miałam odzywki z takim silikonem np. alberto balsam mają te silikony.
Dzięki. W sumie na upartego to mogłyby być zgodne z CG jeśli nic z nich nie zostaje ale to takie czysto teoretyczne rozważania bo CG już dawno nie jestem.
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-19, 22:46   #5205
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Zniszczone, kręcone włosy

Cytat:
Napisane przez ShrinkingViolet Pokaż wiadomość
Dzięki. W sumie na upartego to mogłyby być zgodne z CG jeśli nic z nich nie zostaje ale to takie czysto teoretyczne rozważania bo CG już dawno nie jestem.
Ja silikonów mało, ostatnio wcale nie było przez prawie miesiąc ;D ale mam już takie produkty, a z szamponów mam jeden delikatny i dwa mocniejsze wzmacniające - każdy z tych szamponów ma jakieś dobroci i zostawiam je teraz ok 2m inuty na włosach żeby co nieco się wsiąknęło do skóry np. kofeina. Uważam, że takie szampony są przydatne więc nie rezygnuję z nich mimo braku silikonów nawet

jeju znalazłam dziś mój ukochany żel do mycia ciała z lidla.. jaki piękny zapach *,* i cena - 79 pensów. a propo cien z lidla - odżywki fajne składy mają: panthenol, glicerynę i olejek macadamia. polecam spróbować, sama też kupię jak zdenkuję ziaję
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-19, 22:47   #5206
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Zniszczone, kręcone włosy

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
Ja silikonów mało, ostatnio wcale nie było przez prawie miesiąc ;D ale mam już takie produkty, a z szamponów mam jeden delikatny i dwa mocniejsze wzmacniające - każdy z tych szamponów ma jakieś dobroci i zostawiam je teraz ok 2m inuty na włosach żeby co nieco się wsiąknęło do skóry np. kofeina. Uważam, że takie szampony są przydatne więc nie rezygnuję z nich mimo braku silikonów nawet

jeju znalazłam dziś mój ukochany żel do mycia ciała z lidla.. jaki piękny zapach *,* i cena - 79 pensów. a propo cien z lidla - odżywki fajne składy mają: panthenol, glicerynę i olejek macadamia. polecam spróbować, sama też kupię jak zdenkuję ziaję
Chyba bałabym się zostawić szampon na włosach, ja spłukuję tak szybko jak umyję włosy.

Moje włosy chyba się z macadamia nie lubią, muszę zrobić parę podejść do niego.
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-19, 23:07   #5207
Wizazanka5000
Zakorzenienie
 
Avatar Wizazanka5000
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 6 246
Dot.: Zniszczone, kręcone włosy

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
ShrinkingViolet
One zostają jakiś czas, a potem odparowują i ich nie ma z tego co wiem. Miałam odzywki z takim silikonem np. alberto balsam mają te silikony.

Wizazanka - no mi teraz po podgoleniu sie ładnie zagęściło nawet po bokach, zrobię zdjęcie dla porównania warto wtedy wcierać coś w takie zakole np. olej rycynowy bo i tak się wchłonie do skóry. mi jeszcze jak przy czole bejbiki rosną, taka mini grzywka to podcinam nieco ich końce wtedy
Geeste
ja tak bede naprzemiennie golic raz jedno zakole raz drugie ostatnio przed kazdym myciem wcieram nafte i o zakolach tez nie zapominam
a mini grzywke tez mam i z podcinaniem tez sprobuje dzieki za takie praktyczne rady, niby banalne, ale jakos sama nie pomyslalam, zeby se golic leb
Wizazanka5000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-19, 23:24   #5208
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Zniszczone, kręcone włosy

Cytat:
Napisane przez ShrinkingViolet Pokaż wiadomość
Chyba bałabym się zostawić szampon na włosach, ja spłukuję tak szybko jak umyję włosy.

Moje włosy chyba się z macadamia nie lubią, muszę zrobić parę podejść do niego.
Ja szamponik zostawiam tlyko na skórze głowy. Te szampony wzmacniające tego wymagają najczęściej i nawet są skuteczne. Teraz tżtowi podkradam taki z kofeiną

Wizazanka - bywa, że najprostsze rozwiązania są najlepsze osobiście jestem zadowolona z efektów i zacznę sobie jeszcze wcierać tam rycynowy olej, a samo podcinanie sprawia że końce są grubsze i troszkę mocniejsze
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-20, 00:56   #5209
krolewna_smieszka
Zakorzenienie
 
Avatar krolewna_smieszka
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Seattle, WA
Wiadomości: 9 866
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Przed wyjazdem oddałam kumpeli kosmetyki do włosów, które mi nie pasowały albo po prostu nie miałam już na nie miejsca w walizce. M.in. oddałam jej krem do loków o ten https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...amplifier.html i jest zachwycona. Oma włosy 2A/2B i podobno pięknie jej podkreśla skręt. A mi tylko robił posklejane strąki. xD
krolewna_smieszka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-20, 08:04   #5210
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 099
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez Joanku Pokaż wiadomość


Dziewczyny dorwałam z funciaka taki szampon, zaciekawiło mnie bo niby ma biotyne i kolagen.
Co prawda dopiero po zapachu ale dlaczego by nie spróbować?
Co mnie zastanawia, to pierwszy składnik, bo nigdy się z nim nie spotkałam i zastanawiam się czy ten szampon to nie jakiś super rypacz.?
Noo, wygląda na rypacza, choć nie widziałam tego detergentu jak dotąd w żadnym szamponie

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
Ja używam taki najtańszy, zwykły naturalny miodek. Yop, humektant. W dr orgnaic jest miód manuka i mega odżywia, ale same miody manuka są okropnie drogie.

Ze mnie dziwny człowiek i przebywanie w towarzystwie kobiet gadających ciągle o włosach i kosmetykach doprowadziłoby mnie to wścieklizny chyba. Lubię czytać, lubię wiedzieć takie rzeczy typu podział olei czy działanie poszczególnych składników (detergentów itd, taka trochę chemia), ale nie pzepadam rozmawiać tak typowo kosmetycznie i urodowo. Kocham też rozkminy np. 'przenawilżenie i co tu robić', zawsze chętnie wtedy pomagam lubię myśleć i kombinować

a i muszę Ci polecić dwie fajne maseczki z silikonem:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...-jajeczna.html tylko nie pomyl z kompresem, moja ma takie białe opakowanie i musi to byś maseczka
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...wny-kolor.html tą już zachwalałam ileś razy b/s, jako maska też jest fajniutka
Kusi mnie ta ziajowa maseczka z silikonem
A wiesz, że byłam na spotkaniu takim z dziewczynami z forum włosowego, było nas z 8 i mało o samych włosach rozmawiałyśmy, bardziej u życiu i było świetnie

Cytat:
Napisane przez ShrinkingViolet Pokaż wiadomość
W ogóle, miałam Cię pytać bo jakiś czas wrzuciłam tu i nikt nie odpowiedział, pomyślałam, że może Ty wiesz - czy po tych silikonach cyclo- , które odparowują z włosa zostaje jakikolwiek ślad? Jakaś warstwa ochronna czy nic zupełnie?
Raczej odparowują w całości
myszka2020 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-20, 08:11   #5211
Milena_ 798
Raczkowanie
 
Avatar Milena_ 798
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 288
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Nie znalazłam tego co chciałam ale kupiłam to
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg odzywka.jpg (142,0 KB, 22 załadowań)
__________________
PIELĘGNACJA WŁOSÓW OD 1.12.2010
NIE PROSTUJĘ OD 1.07.2011
Moje włosy
Moje stare konto
Milena_ 798 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-20, 08:29   #5212
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

myszka2020- a jak się sprawuje ten złoty biowax? skład mi się podoba, ale droga i u mnie nawet jakby się pojawiła to pewnie z 10 funtów jak nic ^^ m się ziajka kończy, a upatrzyłam sobie odżywę z olejem arganowym za śmieszną cenę, więc pewnie kupię w zastępstwo i ten olej winogronowy.
http://2.bp.blogspot.com/-u1sabJXwkp...0/IMG_0043.JPG
tutaj skład, tylko ta co widziałam nie ma rycynowego. grzech za funciaka nie kupić ;D
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-20, 09:08   #5213
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 099
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
myszka2020- a jak się sprawuje ten złoty biowax? skład mi się podoba, ale droga i u mnie nawet jakby się pojawiła to pewnie z 10 funtów jak nic ^^ m się ziajka kończy, a upatrzyłam sobie odżywę z olejem arganowym za śmieszną cenę, więc pewnie kupię w zastępstwo i ten olej winogronowy.
http://2.bp.blogspot.com/-u1sabJXwkp...0/IMG_0043.JPG
tutaj skład, tylko ta co widziałam nie ma rycynowego. grzech za funciaka nie kupić ;D
O biovaxie mam już jako taką opinie wyrobioną, ostatnio dość często go używam Porowatość mi spadła, więc na drugi dzień jest lekki oklap (przez quaternium), jakby się uwziął, to by wytrzymał ten drugi dzień, ale myję wtedy przeważnie. Skręt jest po nim o dziwo bardzo fajny. Bałam się gliceryny, ale emolientów jest sporo i ładnie dociążą, chociaż z 2 godziny po myciu jest za lekko, potem dochodzą do siebie i już jest dociążono i gładziutko

Odżywka super, nic tylko brać
myszka2020 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-20, 09:41   #5214
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez myszka2020 Pokaż wiadomość
O biovaxie mam już jako taką opinie wyrobioną, ostatnio dość często go używam Porowatość mi spadła, więc na drugi dzień jest lekki oklap (przez quaternium), jakby się uwziął, to by wytrzymał ten drugi dzień, ale myję wtedy przeważnie. Skręt jest po nim o dziwo bardzo fajny. Bałam się gliceryny, ale emolientów jest sporo i ładnie dociążą, chociaż z 2 godziny po myciu jest za lekko, potem dochodzą do siebie i już jest dociążono i gładziutko

Odżywka super, nic tylko brać
Pewnie ta maska by była dobra dla mocno wysuszonych włosów.

Jeszcze tą lidlową bym chciała kupić:
Aqua, Stearyl alcohol, Cyclopentasiloxane, Stearamidopropyl dimethylamice, Cetyl alcohol, Glycerin, Panthenol, Benzoic acid, Cetrimonium chloride, Macadamia terniofilia seed oil, Parfum, Dimethiconol, Behentrimonium chloride, Citric acid, Benzyl salicylate, Potassium sorbate, Linalool, Isopropyl Alcohol, Citronellol.
bo miodkowy organic się kończy i potrzebuję humektantowe coś, a stwierdziłam że szkoda mi tyle kasy teraz wywalać na kosmetyki. Mam aloesową, ale średnia i miodu będę do niej dodawać.

Luknęłam na bloga mysi i post odnośnie stresu i włosów.. i jest to wprost idealny opis moich objawów, nie jest dobrze : (
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-20, 11:18   #5215
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez myszka2020 Pokaż wiadomość

Kusi mnie ta ziajowa maseczka z silikonem
A wiesz, że byłam na spotkaniu takim z dziewczynami z forum włosowego, było nas z 8 i mało o samych włosach rozmawiałyśmy, bardziej u życiu i było świetnie

Raczej odparowują w całości
To fajne, ja zawsze chciałam być na takim spotkaniu. 8 to całkiem sporo, macie jeszcze jakiś kontakt czy po tym jednym się urwało?

Cytat:
Napisane przez Milena_ 798 Pokaż wiadomość
Nie znalazłam tego co chciałam ale kupiłam to
Wygląda fajnie, nigdy jej jeszcze nie widziałam, aż zerknę na skład.

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
myszka2020- a jak się sprawuje ten złoty biowax? skład mi się podoba, ale droga i u mnie nawet jakby się pojawiła to pewnie z 10 funtów jak nic ^^
Widziałam na przecenach w Superpharmie ten biovax za 8.99. Bardzo się opłacało ale miałam się opanować więc go nie wzięłam.
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-20, 12:11   #5216
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
Ze mnie dziwny człowiek i przebywanie w towarzystwie kobiet gadających ciągle o włosach i kosmetykach doprowadziłoby mnie to wścieklizny chyba. Lubię czytać, lubię wiedzieć takie rzeczy typu podział olei czy działanie poszczególnych składników (detergentów itd, taka trochę chemia), ale nie pzepadam rozmawiać tak typowo kosmetycznie i urodowo. Kocham też rozkminy np. 'przenawilżenie i co tu robić', zawsze chętnie wtedy pomagam lubię myśleć i kombinować
Też bym zwariowała. Już pomijam to, że z mało którymi kobietami się dobrze dogaduję, zdecydowanie częściej z facetami. A już gadanie o urodzie, włosach to traktuję jak taki temat zapchaj dziurę, kiedy nie ma o czym pogadać, a głupio siedzieć w ciszy.
Nawet czytać ostatnio mi się o włosach nie chce. Przelatuję te posty często. Już mnie chyba to nie bawi.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-20, 16:55   #5217
kincza
Raczkowanie
 
Avatar kincza
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 40
Dot.: Zniszczone, kręcone włosy

Cytat:
Napisane przez Joanku Pokaż wiadomość
Mam najpiękniejsze włosy odkąd pamiętam. Dziewczyny, nie wiem co się porobiło po ostatnim myciu, ale loki praktycznie od samej głowy...
one są cudowne ostatnie 3 dni czułam się wręcz jak julia roberts w pretty woman...
I tak mi strasznie szkoda je umyć bo wiem, że to już nie wróci choćbym użyła tego samego zestawu...
Ze to tylko taki teaser na chwilę
I serce się kraje.


Jakie sliczne zazdroszcze 😍💜
kincza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-21, 06:57   #5218
vidia9
Zadomowienie
 
Avatar vidia9
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 368
Dot.: Zniszczone, kręcone włosy

Jaka tu cisza moje ładnie dziś pokręciło ale pogoda taka , ze na fotach nic nie będzie widać w ogóle muszę farbować już, niby farbuję Wellatonem 5, tym co Ty Basiu, ale u mnie on się wypłukuję, może za często używam SLS - raz na tydzień. To będzie już mój 4 raz, farbuję średnio co 2 miesiące całość włosów i schodzi mi na to 2 opakowania farby.

Edytowane przez vidia9
Czas edycji: 2014-09-21 o 08:23
vidia9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-21, 10:40   #5219
vidia9
Zadomowienie
 
Avatar vidia9
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 368
Dot.: Zniszczone, kręcone włosy

Fanką disco nie jestem, ale znajoma wysłała mi taką nutkę : klik więc się dzielę
vidia9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-21, 11:29   #5220
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Zniszczone, kręcone włosy

Cześć
Chyba już powinien być nowy wątek, co?
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-22 13:44:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:23.