EPIDUO- jak na was działa? - Strona 128 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-22, 20:55   #3811
niebieska93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 100
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

U mnie jest wręcz przeciwnie. Od ponad pół tygodnia stosuje Epiduo. W drugim dniu stosowania miałam wysyp, a później cisza, nawet w drugim dniu @, a zawsze wtedy mi coś wyskakuje. Nie wiem co o tym myśleć, czy to cisza przed burzą czy zaczął mi już działać. Dodam, że nie mam jakiegoś wielkiego trądziku, za to mam parę krost które za nic nie chcą mi zejść.
niebieska93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 16:46   #3812
kicia2189
Przyczajenie
 
Avatar kicia2189
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 24
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez lipss Pokaż wiadomość
Dziewczyny trochę cierpliwości. skóra się przezwyczai i nie będzie tak reagować ale musi upłynąć trochę czasu.
Każdy by chciał stosować od początku codziennie bo wiadomo że szybciej wtedy zadziała, ale naprawdę lepiej "pomału a stale". Najpierw 3 razy w tygodniu a pozniej coraz częściej.
Ja już doszłam do takiego stanu że stosuję go codziennie na całą twarz dość grubą warstwą. Bardzo delikatnie mrowi skórę ale nie piecze. I widzę już niewielką poprawę. Zaskórniki już prawie zniknęły ! pryszczy też coraz mniej.

Cierpliwości, naprawde warto się z nim oswoić.


Ja kilka lat temu miałam swoje pierwsze podejście do Epiduo. Lekarka
zapisała receptę ale nie powiedziała jak często używać. Stosowałam codziennie wieczorem. Skóra piekła żywym ogniem więc zrezygnowałam z niego całkowicie. Warto przeczekać ten pierwszy okres i walczyć o zdrową skórę.
Ja też jestem tego zdania, bo naprawdę warto stosować Epiduo! U mnie przyzwyczajanie się trwało około 2 tygodni..zawsze stosowałam codziennie tylko w mniejszej ilości, a jak bardzo swędziało to po wchłonięciu smarowałam kremem nawilżającym stosuje go prawie 2 miesiące i po posmarowaniu już nic nie czuje.
kicia2189 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 12:53   #3813
damian2907
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 23
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

idę w czwartek do dermatologa i czekam aż wkońcu przepiszą mi coś co mi pomoże a nie zrobi wysyp i pogorszy stan cery..


epiduo stosuje co 3 dni więc podrażnien nie ma zbytnio(lecz gdybym dał codziennie to zaraz bym był cały czerwony) Trzyma mnie tylko to że niektóre osoby piszą ze trzeba czasu, zobaczymy co powie dermatolog ale po 2 miechach to powinien etap oczyszczania minac ...
damian2907 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 16:14   #3814
supriseapple
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 138
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?


Edytowane przez supriseapple
Czas edycji: 2014-03-26 o 12:26
supriseapple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-26, 16:50   #3815
Cos_
Zakorzenienie
 
Avatar Cos_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 8 766
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Ja po wizycie u dermatologa mam dalej stosować Epiduo bo fajnie zeszły mi przebarwienia itp. Ale trądzik to wina hormonów - niestety....
__________________
Kosmetyki:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=905036
Cos_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-27, 10:25   #3816
damian2907
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 23
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

heyka

własnie wróciłem od derma i czekałem na niego jak na wybawienie lecz chyba na próżno.. ... Powiedziała mi że jak mnie epiduo podrażnia do żebym go nie stosował więcej i przepisała mi klindacyn T - ( już go kiedyś brałem i bez skutków.....) i jak by mi się konczył już to potem Acnelec( mowiła ze nie zdązyła jeszcze o nim po czytać bo to nowy lek ale mowiła ze sama nazwa mówi że będzie dobry...) już miałem jej powiedzieć co ja królik doświadczalny?... Oczywiście jak nowość to wątpiłem by było to w aptece lecz poszedłem bo było po drodze i oczywiście nie było lecz wziałem zamiennik tego i co się źdzwiłem tamten był w cenie 23 zł ( ta nowośc) lecz w kremie nie mieli nawet na hurtowni tylko w żelu a zamiennik o nazwie Differin za 37zł... , ale co nie robi człowiek by wkońcu normalnie wyglądać..


Brał ktoś z was Differin lub Klindacin T??

Jestem załamany , myślałem że przepisze mi tetrocykline czy coś w tym stylu...

damian2907 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-27, 11:01   #3817
supriseapple
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 138
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

epiduo to cos takiego jak differin ,podobne.Ja biore tetre i powiem ci ze juz 2 msc biore i G mi to daje ,jest jeszcze gorzej...
supriseapple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-27, 15:31   #3818
Cos_
Zakorzenienie
 
Avatar Cos_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 8 766
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez damian2907 Pokaż wiadomość
heyka

własnie wróciłem od derma i czekałem na niego jak na wybawienie lecz chyba na próżno.. ... Powiedziała mi że jak mnie epiduo podrażnia do żebym go nie stosował więcej i przepisała mi klindacyn T - ( już go kiedyś brałem i bez skutków.....) i jak by mi się konczył już to potem Acnelec( mowiła ze nie zdązyła jeszcze o nim po czytać bo to nowy lek ale mowiła ze sama nazwa mówi że będzie dobry...) już miałem jej powiedzieć co ja królik doświadczalny?... Oczywiście jak nowość to wątpiłem by było to w aptece lecz poszedłem bo było po drodze i oczywiście nie było lecz wziałem zamiennik tego i co się źdzwiłem tamten był w cenie 23 zł ( ta nowośc) lecz w kremie nie mieli nawet na hurtowni tylko w żelu a zamiennik o nazwie Differin za 37zł... , ale co nie robi człowiek by wkońcu normalnie wyglądać..


Brał ktoś z was Differin lub Klindacin T??

Jestem załamany , myślałem że przepisze mi tetrocykline czy coś w tym stylu...


Ile ty w ogóle stosowałeś Epiduo.?
__________________
Kosmetyki:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=905036
Cos_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-27, 17:08   #3819
damian2907
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 23
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

prawie 2 miesiące, ale mnie strasznie podrażniało i mam wiecej tych ropnych duzych pryszczy niż przed stosowaniem..
damian2907 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-27, 18:07   #3820
supriseapple
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 138
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez damian2907 Pokaż wiadomość
prawie 2 miesiące, ale mnie strasznie podrażniało i mam wiecej tych ropnych duzych pryszczy niż przed stosowaniem..
to tak jak bym siebie widziala stosuje 2 msc i mam wiecej pryszczy niz mialam zanim stosowalam epiduo, postanowilam odłożyc epiduo, teraz lekarka zapisala mi differin nie wykupie juz tego bo to jest podobne do epiduo praktycznie na tej samej zasadzie,odstawiam wszystko
supriseapple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-27, 21:50   #3821
damian2907
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 23
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez supriseapple Pokaż wiadomość
to tak jak bym siebie widziala stosuje 2 msc i mam wiecej pryszczy niz mialam zanim stosowalam epiduo, postanowilam odłożyc epiduo, teraz lekarka zapisala mi differin nie wykupie juz tego bo to jest podobne do epiduo praktycznie na tej samej zasadzie,odstawiam wszystko


też chyba niedługo wszystko odłoże bo dość mam tego czyszczenia organizmu. Ciągle mi bedą jakieś nowosci przepisywać i oczyszczanie twarzy się nigdy nie skończy a nowych pryszczy będzie przybywać..
damian2907 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-28, 13:25   #3822
supriseapple
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 138
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

damian- dokladnie , lepiej odlozyc wszytsko i faktycznie przeczyscic jelita a ile ty masz lat?
supriseapple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-28, 19:05   #3823
damian2907
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 23
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

20 lat w lipcu


wie ktoś może czy po zastosowaniu Klindacin T mogę np po upływie z 30 minut nałożyć na niego np cetaphil. Mam stosować go 2x dziennie rano i wieczorem i nie ma kiedy nawilzać twarzy a czuje ze jest wysuszona.
damian2907 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-28, 19:27   #3824
supriseapple
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 138
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez damian2907 Pokaż wiadomość
20 lat w lipcu


wie ktoś może czy po zastosowaniu Klindacin T mogę np po upływie z 30 minut nałożyć na niego np cetaphil. Mam stosować go 2x dziennie rano i wieczorem i nie ma kiedy nawilzać twarzy a czuje ze jest wysuszona.
moze z wiekim ci przejdzie heh
a nie lepiej na odwrot najpierw cetaphilem odczekac z 20 min i potem klindacin t ?
supriseapple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-28, 19:38   #3825
damian2907
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 23
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

oby bo prędzej padne psychicznie....


no własnie niewiem bo niewiem czy ten cetaphil sie mi wchłonie, nakładam go teraz mało ale i tak jakoś wolno się wchłania. Już i tak Klindacinem posmarowałem twarz wiec nawilże cetaphilem . Na noc zawsze wiecej tego cetaphilu daje bo ide spac i wtedy mnie nie obchodzi czy się swiece bardzo czy nie.


walka z trądzikiem to w moim wykonaniu jak walka z wiatrakami. Biorę nowy lek, maść , żel i jestem pełni nadziei a potem totalny dołek.. i dodatku kasa jak woda idzie...
damian2907 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-28, 22:11   #3826
weruuuuuuuuuuu
Raczkowanie
 
Avatar weruuuuuuuuuuu
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 156
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Damian nie tylko w Twoim wykonaniu.. Moim również. Ja stosuje Klindacin rano, przedtem smaruje twarz cetaphilem, ilość gdzieś około groszku zielonego i po jakimś tam czasie Klindacin. Tak mi zaleciła dermatolog. Jak idę do szkoły to po paru minutach, wiadomo, że w weekendy czekam dłużej.
weruuuuuuuuuuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-28, 22:28   #3827
supriseapple
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 138
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

u mnie to samo walka z wiatrakami ... no ty juz masz 20 lat wiec w sumie tradzik mlodzienczy sie powinien konczyc ,moze zrob sobie test w keirunku grzybow i bakterii (wymaz z twarzy)
supriseapple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-29, 09:53   #3828
zielonomio0
Raczkowanie
 
Avatar zielonomio0
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 38
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

************************* ***
__________________
Czekając na zbawienie...

Edytowane przez Antymionka
Czas edycji: 2014-03-29 o 14:01 Powód: próba sprzedaży leku na receptę.
zielonomio0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-29, 14:29   #3829
lanalee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 214
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

powróciłam do epiduo ,nareszcie mogłam już go kupić bez żadnych problemów pierwszy raz stosowałam epi rok temu,odstawiłam z powodu mojej niewiedzy i smarowałam nim buzie w zbyt dużej ilości i wiadomo jak to później wszystko wyglądało ... spowrotem zaczęłam używać,już dwa dni z rzędu a dziś myśle,że zrobie przerwe i jutro użyje ponownie już widze za pare tygodni twarz z mniejszymi zaskórnikami i krostami
lanalee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-29, 21:27   #3830
Cos_
Zakorzenienie
 
Avatar Cos_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 8 766
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez damian2907 Pokaż wiadomość
prawie 2 miesiące, ale mnie strasznie podrażniało i mam wiecej tych ropnych duzych pryszczy niż przed stosowaniem..
Robiłeś badania hormonalne.? Może przyczyna twojego trądziku jest inna.? Może dieta.? Wiesz prawie 2 msc to nie dużo w stosunku do Epiduo u mnie cera zaczęła się poprawiać dopiero jak kończyłam 3 msc. Widocznie masz dużo do "wyciągnięcia".
__________________
Kosmetyki:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=905036
Cos_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-31, 10:20   #3831
Lagoenaifyy
Przyczajenie
 
Avatar Lagoenaifyy
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 8
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Hej, dzis bylam u dermatologa i babka mi przepisala klindacin T 2 razy dziennie( punktowo na pryszcze) i epiduo na noc i tak sie zastanawiam czy wieczorem na epiduo mam dawac klindacin. Nie zdążyłam jej wypytać, bo gdzieś się spieszyla. I myślicie, że moge dawać krem nawilżający i podklad na ten klindacin, gdy będe go nakladala punktowo rano? Bo bez podładu z domu nie wyjde mam taki trądzik i przebarwienia ;( I jeszcze jedno pytanie, jaki krem nawilzajacy polecacie?
Lagoenaifyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-31, 15:00   #3832
Lagoenaifyy
Przyczajenie
 
Avatar Lagoenaifyy
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 8
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

aa i krem z filtrem stosowac na lek czy najpierw krem a potem na niego lek?
Lagoenaifyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-31, 18:56   #3833
Cos_
Zakorzenienie
 
Avatar Cos_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 8 766
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez Lagoenaifyy Pokaż wiadomość
aa i krem z filtrem stosowac na lek czy najpierw krem a potem na niego lek?
Najpierw lek później filtr
__________________
Kosmetyki:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=905036
Cos_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 10:43   #3834
ewciaa82
Zakorzenienie
 
Avatar ewciaa82
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 6 508
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez damian2907 Pokaż wiadomość
heyka

własnie wróciłem od derma i czekałem na niego jak na wybawienie lecz chyba na próżno.. ... Powiedziała mi że jak mnie epiduo podrażnia do żebym go nie stosował więcej i przepisała mi klindacyn T - ( już go kiedyś brałem i bez skutków.....) i jak by mi się konczył już to potem Acnelec( mowiła ze nie zdązyła jeszcze o nim po czytać bo to nowy lek ale mowiła ze sama nazwa mówi że będzie dobry...) już miałem jej powiedzieć co ja królik doświadczalny?... Oczywiście jak nowość to wątpiłem by było to w aptece lecz poszedłem bo było po drodze i oczywiście nie było lecz wziałem zamiennik tego i co się źdzwiłem tamten był w cenie 23 zł ( ta nowośc) lecz w kremie nie mieli nawet na hurtowni tylko w żelu a zamiennik o nazwie Differin za 37zł... , ale co nie robi człowiek by wkońcu normalnie wyglądać..


Brał ktoś z was Differin lub Klindacin T??

Jestem załamany , myślałem że przepisze mi tetrocykline czy coś w tym stylu...

Ja bralam. Z reszta czego ja nie bralam. Akurat te wskazane przez Ciebie nie poprawily stanu mojej skory ani troche.Ostatnio przepisano mi Epiduo ale brak poprawy po 3 miesiacach stosowania,zuzylam w sumie 1,5 tubki ale nawet nie chcialo mi sie tego konczyc. Wybralam sie zatem ponownie do lekarza i Axotret mam brac (znowu), jestem zalamana
ewciaa82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 15:35   #3835
supriseapple
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 138
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Ludzie !! własnie dostałam wyniki , bo nic mi nie pomagalao zadne kuracje zadne masci i co sie okazalo mam na twarzy gronkowca złocistego !!! zrobcie badania a nie szpikujcie sie lekami a potem sie to okaze ze to nie tradzik tylko gronkowiec....jestem zalamana cała noc przebeczalam ale w sumie sa jedne plusy ze w koncu wiem co mi jest !! od dzisiaj zaczynam sie leczyc tydzien antybiotykiem jak nie pomoze to zastrzyki w dupke ,trzymajcie kciuki
ile ja przeszlam z tym cholerstwem to moje ,mam nadzieje ze wkoncu zaswita u mnie sloneczko
supriseapple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 17:40   #3836
lipss
Zadomowienie
 
Avatar lipss
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 1 726
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

A powiedz jak się nazywa takie badanie ?
__________________
wymiana
lipss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 18:32   #3837
supriseapple
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 138
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

to jest po prostu wymaz z zmiany ropnej (z twarzy ) na grzyby i bakterie , mi wyszedl gronkoweic zlocisty lecz grzybow brak .teraz czeka mnie walka z gronkowcem ...zaczelam dzis antybiotyk augumentin.
supriseapple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 20:13   #3838
Marcelina1995
Przyczajenie
 
Avatar Marcelina1995
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 3
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Ja stosuję epiduo ok 2 tygodnie. Początkowo raz na wieczór jednak po 5 dniach zaczęła mi bardzo schodzić skóra. Postanowiłam zrobić przerwę. wystarczyły 2 dni i znowu zaczęłam stosować codziennie. Zaraz po powrocie ze szkoły zmywam makijaż i nakładam epido, a później znowu zmywam i nakładam na noc( czyli 2x dziennie)+intensywnie nawilżający krem. Znów zaczyna mi schodzić skóra więc znów przerwa 1-2 dniowa. Jednak zauważyłam już, że moja twarz robi się gładsza mimo wyskakiwania nowych pryszczy i początkowego "opsypu". Zaskórników już prawie wgl nie ma Postanowiłam podejść do leku optymistycznie skoro ma tyle pozytywnych opinii. Nie ma się co zrażać jeśli nas wysypie. To znaczy, że lek zaczyna działać Głowa do góry! Za tydzień znów napiszę jak moje leczenie. Jest już naprawdę super jak na 2 tygodnie. Trzymajcie się kochani
Marcelina1995 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 22:34   #3839
damian2907
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 23
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez supriseapple Pokaż wiadomość
to jest po prostu wymaz z zmiany ropnej (z twarzy ) na grzyby i bakterie , mi wyszedl gronkoweic zlocisty lecz grzybow brak .teraz czeka mnie walka z gronkowcem ...zaczelam dzis antybiotyk augumentin.
a tam gdzie np pobierają krew wezmą mi taki wymaz???
damian2907 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-02, 13:22   #3840
supriseapple
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 138
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

takie badanie musisz zrobic w laboratorium, podejdz i zapytaj sie czy mozna
supriseapple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-01-25 13:42:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:59.