Niemcy IV :) - Strona 91 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-09-12, 08:46   #2701
sarah67
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 777
Dot.: Niemcy IV :)

nieuznane - powinno byc, pisze szybko i pozniej buble sa
sarah67 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-12, 09:32   #2702
kajaccn
Rozeznanie
 
Avatar kajaccn
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Wegberg/Niemcy
Wiadomości: 762
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Chardon Pokaż wiadomość
Czyli dobrze rozumiem ze na minijob nie jest sie ubezpieczonym?
Istnieje mozliwosc bycia zgloszonym do ubezpieczenia przez wspolmalzonka tak jak w Pl?
Z tego co ja wiem gdy chcesz podjąć Minijob musisz być już ubezpieczona bo na minijob płaci się tylko jakieś częściowe składki. Jeśli się jest zameldowanym w Jobceter to oni chyba już ubezpieczaja i można od razu podjąć minijob, podobnie jest gdy małżonek jest ubezpieczony państwowo to możesz zostać do jego ubezpieczenia dopisana.
Możesz też znaleźć pracę na ponad 450 euro i wtedy już masz ubezpieczenie normalnie
kajaccn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-12, 09:58   #2703
lasoa
Zakorzenienie
 
Avatar lasoa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 16 346
Dot.: Niemcy IV :)

Hej Dawno się nie odzywałam. Zamieszanie miałam, gości przez 3 miesiące. Masakra jakaś.

Powiedzcie mi płacicie podatek na kościół? W zeszłym miesiącu ściągneli nam kupe kasy i to dwa razy (raz za wypłate, dwa za premię)
lasoa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-12, 11:56   #2704
mimi05
Raczkowanie
 
Avatar mimi05
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 331
GG do mimi05 Wyślij wiadomość przez MSN do mimi05 Send a message via Skype™ to mimi05
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Na razie nie szukam pracy, tylko jezyka chcialabym sie nauczyc, bo moje dyplomy na nic sie zdadza
i jak zostana nie uznane to juz calkiem masakra
mam licencjat z prywatnej szkoly
mgr z panstwowej
ciekawe czy uznaja
do tego jeszcze 3 kierunku podyplomowe

a bedziesz tlumaczyla dokumenty w PL?
Ostatnio troche szukalam w tym temacie, a wiec jesli twoja uczelnia znajduje sie w tym wykazie http://anabin.kmk.org to bedziesz miala uznany dyplom od raz. Natomiast jesli nie mam twojej uczelni na ww stronie to musisz proces nostryfikacji rozpoczac na wlasna reke, minus jest taki ze to dluzej trwa i wiecej kosztuje.
Ja dokumenty bede tlumaczyla w Niemczech, bo wystarczajaco sie naczytalam o bledach w polskich tlumaczeniach wiec wole to zrobic za jedynm razem w Niemczech.
Teraz jestem na etapie szukania informacji gdzie sie udac z kompletem papierow i co musi byc w tym komplecie oprcz dyplomu.
Moj maz jak robil nostryfikacje to musial miec certyfikat jeyzkowy wczesniej nie mogl tego robic, ale on jest z kierunku medycznego wiec to troche inaczej wyglada, ja mam ukonczony kierunek humanistyczny.
__________________
رحلة الألف ميل تبدأ بخطوة

The journey a 1000 miles begins with one step.
mimi05 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-12, 12:37   #2705
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez kajaccn Pokaż wiadomość
Takie jest prawo, że wpływy z prac Mini job nie mogą przekroczyć 450euro miesięcznie bo ta kwota jest zwolniona od podatku.
Gleitzone to MIDIjob, jest to prezdział zarobków między 450 i 850 euro, tam już jakieś podatki mogą być i jest ubezpieczenie.

Ja zaczynając 3 lata temu w Niemczech miałam minijob+midijob.
Ale jakie ubezpieczenie? Normalne ubezpiczenie jest w obu przypadkach( przeciez jak bedzie sie mialo wypadek w pracy to trzeba byc ubezpiczeonym), ale tylko powyzej 450€ ma sie ubezpiczenie rentowe. Wczesniej skladka rentowa nie bedzie odciagana i zdrowotnej tez nie.


Dziewczyny mieszkajace na/przy Bilku w Düsseldorfie. Kiedy w Arcadach otworzyli sklep CCC? Normalnie mnie dzis zatkalo. Chlopa tez zainteresowalo( az mnie dziw wzial, pewnie taki kochany bo mi prezenty kupowal na urodziny hihihi) , weszlismy i wyszlam z szarymi trampkami w trupie czachy.

Edytowane przez 201608040942
Czas edycji: 2014-09-12 o 13:01
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-12, 13:18   #2706
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Niemcy IV :)

kajaccn dzieki za informacje odnosnie Mini Job.

Monika ano nie ma sie żadnego ubezpieczenia na Mini job. Ja bylam ubezpieczona przez JC...a skladki na retne pobieraja mi czesciowo bo tak chcialam( nie jest to koniecznosc). Mozna tez byc na małzonka ubezpieczonym- ale ja takiego nie posiadam
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-12, 14:19   #2707
kajaccn
Rozeznanie
 
Avatar kajaccn
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Wegberg/Niemcy
Wiadomości: 762
Dot.: Niemcy IV :)

Gdy ja szukałam pracy powiedziano mi, że ubezpieczenia na minijob nie ma więc szukałam midijob, Aldi ode mnie ubezpieczenie wymagał gdy dostawałam tam pracę na minijob.

Z minijob zentrale:

"Für Arbeitnehmer, die nur in Deutschland eine geringfügige Beschäftigung ausüben, gilt in der Regel auch nur das deutsche Sozialversicherungsrecht. Ansprüche gegenüber einer gesetzlichen Krankenversicherung im Herkunftsland, zum Beispiel in Form einer Familienversicherung oder Wohnortversicherung, entfallen dadurch. Eine eigene Mitgliedschaft in der deutschen gesetzlichen Krankenversicherung entsteht aber allein durch die Ausübung eines Minijobs für deutsche und ausländische Arbeitnehmer nicht. Arbeitnehmer, die nur einen Minijob ausüben, müssen sich deshalb mit einer deutschen gesetzlichen Krankenkasse ihrer Wahl in Verbindung setzen, um die notwendigen Formalitäten für ihren Krankenversicherungsschut z abzustimmen. Wenn Personen in Deutschland nicht durch andere Vorschriften einen Anspruch auf eine Absicherung im Krankheitsfall haben, gelten sie als sogenannte „Nichtversicherte“. Für den Personenkreis der Nichtversicherten besteht Versicherungspflicht in der gesetzlichen Krankenversicherung gemäß § 5 Absatz 1 Nummer 13 Sozialgesetzbuch - Fünftes Buch - (SGB V). Die gesetzliche Krankenkasse prüft in diesem Fall, ob eine Versicherung in der gesetzlichen oder in der privaten Krankenversicherung erfolgen muss."



na Wikipedii jest tak napisane:
"Bei einer geringfügigen Beschäftigung trägt der Arbeitgeber Lohnsteuer, Solidaritätszuschlag und Kirchensteuer sowie Sozialversicherungsbeiträ ge. Der Arbeitnehmer ist in dieser Beschäftigung versicherungsfrei in der gesetzlichen Kranken-, Pflege- und Arbeitslosenversicherung. Eine Befreiung von der Rentenversicherungspflich t ist möglich."

Artykuł z jednej ze stron internetowych:
"Die Leistungen einer Krankenkasse beim 450-Euro-Job werden nicht durch den Arbeitgeber gezahlt. Es wird lediglich ein pauschaler Betrag zur Sozialversicherung abgeführt. Wer einen 450-Euro-Job annehmen will, muss eine Krankenversicherung nachweisen, bevor er die Tätigkeit beginnt. Hat er zu diesem Zeitpunkt keine Versicherung, muss er sich selbst krankenversichern."

Edytowane przez kajaccn
Czas edycji: 2014-09-12 o 14:22
kajaccn jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-12, 18:14   #2708
sharmi
Raczkowanie
 
Avatar sharmi
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Dusseldorf
Wiadomości: 48
GG do sharmi
Dot.: Niemcy IV :)

Ja jestem teraz na midijob, pracuję 84,5 h i dostaje jakieś 550 e po ściągnięciu wszystkiego no i na klasie nr 3. okazuje się że ok, ubezpiecznie mam, traktują mnie gorzej niż tych co pracują na minijob (450 e za 64,5h ) i jestem dla nich pionkiem który musi pracować bo jestem przecież z Polski. mam aktualnie zrobione 130h i nadal muszę pracować a inni mają to w nosie a szefowa nie widzi problemu bo przecież "zapłaca mi za to!" a ja jestem na telefon- przyjdz na 2 h do pracy, przyjdz jutro na 1h itd. wszyscy się dziwią mi żę chciałam na półetatu bo bardziej się tutaj opłaca basis na którym pracuje większość niemców. czym więcej się zarabia tym więcej zabierają. paranoja ale no niestety. planuje zmienić pracę jak najszybciej po tym co się dzieje u mnie w hotelu, ale niestety... jeśli ktoś by coś wiedział w dusseldorfie to będę bardzo wdzięczna. nie znam języka zbyt dobrze ale jak dostałam tu pracę to może i gdzieś indziej się uda. nie żyję dobrze z jednym kablem z pracy, a niestety szefowie jak wiadomo zawsze za kablami... pierwszy raz doświadczyłam czegoś takiego... poniżania i upakarzania. Zaczynam myśleć że w Polsce to nie do dopuszczenia a tu- przecież zależy ci na pracy więc przyjdziesz a my ci zapłacimy i nie ma problemu :| nikt chyba nie chciałby pracować na telefon ach, mam dziś mega doła. musiałam się "wygadać"

moja rada na koniec- NIE DAJCIE SIĘ NIEMCOM I NIE POKAZUJCIE ŻE WAM ZALEŻY BO BĘDZIECIE W CZARNEJ D**** !
__________________
Działanie jest podstawowym kluczem do każdego sukcesu.” - Pablo Picasso
sharmi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-12, 19:29   #2709
Czarnooka_Paula
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnooka_Paula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 11 023
Dot.: Niemcy IV :)

Dziewczynki moge liczyc na wasze głosy ?

http://www.zostanmistrzemkuchni.pl/p...ucharek,id-262
__________________


Mia i Tosia <3


Czarnooka_Paula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-12, 20:03   #2710
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Niemcy IV :)

zaglosowane
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-12, 20:16   #2711
Czarnulka7891
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnulka7891
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 11 118
Dot.: Niemcy IV :)

Paula głosik oddany iiii... nienawidzę Cie tym samym za ten link
__________________

Czarnulka7891 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-12, 21:03   #2712
Dragusia88
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 5 748
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez sharmi Pokaż wiadomość
Zaczynam myśleć że w Polsce to nie do dopuszczenia a tu- przecież zależy ci na pracy więc przyjdziesz a my ci zapłacimy i nie ma problemu :| nikt chyba nie chciałby pracować na telefon ach, mam dziś mega doła. musiałam się "wygadać"
pocieszę cię że w polsce też tak jest to nie od kraju tylko od człowieka który kieruje
Cytat:
Napisane przez Czarnooka_Paula Pokaż wiadomość
Dziewczynki moge liczyc na wasze głosy ?

http://www.zostanmistrzemkuchni.pl/p...ucharek,id-262
zagłosowane
__________________

Dragusia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-12, 22:59   #2713
sarah67
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 777
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez mimi05 Pokaż wiadomość
Ostatnio troche szukalam w tym temacie, a wiec jesli twoja uczelnia znajduje sie w tym wykazie http://anabin.kmk.org to bedziesz miala uznany dyplom od raz. Natomiast jesli nie mam twojej uczelni na ww stronie to musisz proces nostryfikacji rozpoczac na wlasna reke, minus jest taki ze to dluzej trwa i wiecej kosztuje.
Ja dokumenty bede tlumaczyla w Niemczech, bo wystarczajaco sie naczytalam o bledach w polskich tlumaczeniach wiec wole to zrobic za jedynm razem w Niemczech.
Teraz jestem na etapie szukania informacji gdzie sie udac z kompletem papierow i co musi byc w tym komplecie oprcz dyplomu.
Moj maz jak robil nostryfikacje to musial miec certyfikat jeyzkowy wczesniej nie mogl tego robic, ale on jest z kierunku medycznego wiec to troche inaczej wyglada, ja mam ukonczony kierunek humanistyczny.
jesli moja uczelnia jest w tym wykazie, to wiesz moze jak wygladaja procedury? ja tez kierunek humanistyczny
Cytat:
Napisane przez Czarnooka_Paula Pokaż wiadomość
Dziewczynki moge liczyc na wasze głosy ?

http://www.zostanmistrzemkuchni.pl/p...ucharek,id-262
głos oddany, deserki wygladaja pysznie
sarah67 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-13, 08:02   #2714
Czarnooka_Paula
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnooka_Paula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 11 023
Dot.: Niemcy IV :)

dziekuje dziewczynki!
__________________


Mia i Tosia <3


Czarnooka_Paula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-13, 08:20   #2715
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez sharmi Pokaż wiadomość
Ja jestem teraz na midijob, pracuję 84,5 h i dostaje jakieś 550 e po ściągnięciu wszystkiego no i na klasie nr 3. okazuje się że ok, ubezpiecznie mam, traktują mnie gorzej niż tych co pracują na minijob (450 e za 64,5h ) i jestem dla nich pionkiem który musi pracować bo jestem przecież z Polski. mam aktualnie zrobione 130h i nadal muszę pracować a inni mają to w nosie a szefowa nie widzi problemu bo przecież "zapłaca mi za to!" a ja jestem na telefon- przyjdz na 2 h do pracy, przyjdz jutro na 1h itd. wszyscy się dziwią mi żę chciałam na półetatu bo bardziej się tutaj opłaca basis na którym pracuje większość niemców. czym więcej się zarabia tym więcej zabierają. paranoja ale no niestety. planuje zmienić pracę jak najszybciej po tym co się dzieje u mnie w hotelu, ale niestety... jeśli ktoś by coś wiedział w dusseldorfie to będę bardzo wdzięczna. nie znam języka zbyt dobrze ale jak dostałam tu pracę to może i gdzieś indziej się uda. nie żyję dobrze z jednym kablem z pracy, a niestety szefowie jak wiadomo zawsze za kablami... pierwszy raz doświadczyłam czegoś takiego... poniżania i upakarzania. Zaczynam myśleć że w Polsce to nie do dopuszczenia a tu- przecież zależy ci na pracy więc przyjdziesz a my ci zapłacimy i nie ma problemu :| nikt chyba nie chciałby pracować na telefon ach, mam dziś mega doła. musiałam się "wygadać"

moja rada na koniec- NIE DAJCIE SIĘ NIEMCOM I NIE POKAZUJCIE ŻE WAM ZALEŻY BO BĘDZIECIE W CZARNEJ D**** !
W PL ponizanie i upokarzanie niemozliwe? To cie chyba nikt od k...wy , dauniaka, swietej krowy itp nie wyzywal. Do tego 350zl placone w ratach gdzie najnizsza krajowa byla wtedy 590zl netto. 9h w pracy z tego tylko 15min przerwy i takie wyzwiska od szefowej, to byl zaklad szwalniczy, aw Restauracji, jak spadl mi widelec gdy odnosilam talerze do kuchni to mnie szefowa zjechala przy calej sali gosci od glupkow itp.
Ja mam bardzo niemile doswiedczenia z PL.

edit<. pospieszylam sie, a widze ze Dragusia mnie ubiegla. Doklenie to nie od kraju zalezy a od osoby

Edytowane przez 201608040942
Czas edycji: 2014-09-13 o 08:22
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-13, 15:11   #2716
Czarnooka_Paula
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnooka_Paula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 11 023
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez sharmi Pokaż wiadomość
Ja jestem teraz na midijob, pracuję 84,5 h i dostaje jakieś 550 e po ściągnięciu wszystkiego no i na klasie nr 3. okazuje się że ok, ubezpiecznie mam, traktują mnie gorzej niż tych co pracują na minijob (450 e za 64,5h ) i jestem dla nich pionkiem który musi pracować bo jestem przecież z Polski. mam aktualnie zrobione 130h i nadal muszę pracować a inni mają to w nosie a szefowa nie widzi problemu bo przecież "zapłaca mi za to!" a ja jestem na telefon- przyjdz na 2 h do pracy, przyjdz jutro na 1h itd. wszyscy się dziwią mi żę chciałam na półetatu bo bardziej się tutaj opłaca basis na którym pracuje większość niemców. czym więcej się zarabia tym więcej zabierają. paranoja ale no niestety. planuje zmienić pracę jak najszybciej po tym co się dzieje u mnie w hotelu, ale niestety... jeśli ktoś by coś wiedział w dusseldorfie to będę bardzo wdzięczna. nie znam języka zbyt dobrze ale jak dostałam tu pracę to może i gdzieś indziej się uda. nie żyję dobrze z jednym kablem z pracy, a niestety szefowie jak wiadomo zawsze za kablami... pierwszy raz doświadczyłam czegoś takiego... poniżania i upakarzania. Zaczynam myśleć że w Polsce to nie do dopuszczenia a tu- przecież zależy ci na pracy więc przyjdziesz a my ci zapłacimy i nie ma problemu :| nikt chyba nie chciałby pracować na telefon ach, mam dziś mega doła. musiałam się "wygadać"

moja rada na koniec- NIE DAJCIE SIĘ NIEMCOM I NIE POKAZUJCIE ŻE WAM ZALEŻY BO BĘDZIECIE W CZARNEJ D**** !

tez mi sie wydaje ze trafilas na "miłych" ludzi
wszedzie sie znajdzie debili....

ja co prawda pracuje w Holandii, ale tez sie znajda "super" pracownicy, którzy tylko czekaja na twój błąd

wróciłam z zakupów, kupilam rowerek taki co sie nóżkami odpycha dla synka kolezanki, wlasnie roczek skonczył za 2 tyg jedziemy do polandii to sie z nia spotkam
__________________


Mia i Tosia <3


Czarnooka_Paula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-13, 23:01   #2717
sarah67
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 777
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez lasoa Pokaż wiadomość
Hej Dawno się nie odzywałam. Zamieszanie miałam, gości przez 3 miesiące. Masakra jakaś.

Powiedzcie mi płacicie podatek na kościół? W zeszłym miesiącu ściągneli nam kupe kasy i to dwa razy (raz za wypłate, dwa za premię)
Ja nie place
sarah67 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-14, 07:54   #2718
kajaccn
Rozeznanie
 
Avatar kajaccn
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Wegberg/Niemcy
Wiadomości: 762
Dot.: Niemcy IV :)

Sharmi miałaś pecha i tyle, ja dostałam dużą szansę od mojego szefa i wątpie żeby akurat w PL tak mi sie udało.
Jedyną radą na takiego szefa jest wkuwanie języka, bo juz nie uczenie a wkuwanie pozwoli Ci rzucić tą pracę i spokojnie znaleźć nową bez stresu "czy aby mi się uda z moją znajomością języka".

Co do Kirchensteuer ja płacę, nię są to jakieś duże kwoty kilka euro miesięcznie, zależy od wypłaty. Jeśli nie chcesz płacić to możesz idź do urzędu, żeby sie wypisać
kajaccn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-14, 10:04   #2719
sharmi
Raczkowanie
 
Avatar sharmi
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Dusseldorf
Wiadomości: 48
GG do sharmi
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez kajaccn Pokaż wiadomość
Sharmi miałaś pecha i tyle, ja dostałam dużą szansę od mojego szefa i wątpie żeby akurat w PL tak mi sie udało.
Jedyną radą na takiego szefa jest wkuwanie języka, bo juz nie uczenie a wkuwanie pozwoli Ci rzucić tą pracę i spokojnie znaleźć nową bez stresu "czy aby mi się uda z moją znajomością języka".
dokładnie też tak myślę i ta sytuacja motywuje mnie bardziej do nauki języka! Tylko tym jestem ograniczana. miałam drugą rozmowe z szefową i niby jest ok ale i tak zapamiętam to sobie i przezimuje u nich i po nowym roku będę szukać czegoś nowego. dzięki dziewczyny, musiałam się wygadać wypisać żeby trochę mi ulżyło
__________________
Działanie jest podstawowym kluczem do każdego sukcesu.” - Pablo Picasso
sharmi jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-14, 12:19   #2720
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez lasoa Pokaż wiadomość

Powiedzcie mi płacicie podatek na kościół? W zeszłym miesiącu ściągneli nam kupe kasy i to dwa razy (raz za wypłate, dwa za premię)
Tak płacimy.
Uważam, że jeśli korzystam ze "świadczen" to wypadałoby też za to zapłacić. Wolę rozwiązanie podatkowe niż "co łaska w kopercie" za wszytsko, tak jak jest w Polsce.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-15, 08:59   #2721
*majka*
Zakorzenienie
 
Avatar *majka*
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 7 497
Dot.: Niemcy IV :)

my tez placimy Ki.-St

Kajaccn oblowilas sie w outlecie?

Paula oddaalam pare glosow
__________________
*majka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-15, 13:42   #2722
kajaccn
Rozeznanie
 
Avatar kajaccn
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Wegberg/Niemcy
Wiadomości: 762
Dot.: Niemcy IV :)

Nie byłam w outlecie facet mi leży chory od piątku z paskudnym kaszlem i mam go w domu na caly tydzień ehh
kajaccn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-15, 14:31   #2723
Czarnulka7891
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnulka7891
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 11 118
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez kajaccn Pokaż wiadomość
Nie byłam w outlecie facet mi leży chory od piątku z paskudnym kaszlem i mam go w domu na caly tydzień ehh
brzmi jak armagedon
__________________

Czarnulka7891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-15, 16:36   #2724
sharmi
Raczkowanie
 
Avatar sharmi
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Dusseldorf
Wiadomości: 48
GG do sharmi
Talking Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez kajaccn Pokaż wiadomość
Nie byłam w outlecie facet mi leży chory od piątku z paskudnym kaszlem i mam go w domu na caly tydzień ehh
mój też chory, łączę się z Tobą w bólu bo wiem co to znaczy jak facet jest chory
__________________
Działanie jest podstawowym kluczem do każdego sukcesu.” - Pablo Picasso
sharmi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-15, 16:38   #2725
Czarnulka7891
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnulka7891
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 11 118
Dot.: Niemcy IV :)

Faceci nie chorują, faceci walczą o życie
__________________

Czarnulka7891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-15, 16:39   #2726
kajaccn
Rozeznanie
 
Avatar kajaccn
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Wegberg/Niemcy
Wiadomości: 762
Dot.: Niemcy IV :)

hahaha tak to mniej więcej wygląda
kajaccn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-15, 16:49   #2727
Czarnulka7891
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnulka7891
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 11 118
Dot.: Niemcy IV :)

Hahahha u mnie aktualnie 2 facetów podziebionych, plus ciężarna mdlejąco-mdląco- rzygajca... Wiec generalnie też jest wesoło
__________________

Czarnulka7891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-15, 18:03   #2728
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy IV :)

e tam, moj jak chory to mi zycia nie umila, gorzej jak jest zdrowy to mnie wku...c lubi
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-15, 20:09   #2729
88Ekaterina88
Zakorzenienie
 
Avatar 88Ekaterina88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 32 367
Dot.: Niemcy IV :)

Co wy tam wiecie, moj juz 6 ty tydxien na l4 na zlamana reke w domu siedzi. Gips jyz zdjety ale co tam puesci sie jak dziecko I ciagle syczy ze go boli a wszystko jest ok jeszcze z 4 tygodnie takie mnie czekaja ... a do tego atak tesciow za tydzien na tydzien - oszaleje
__________________



Razem już 10 lat
1.07.2012 Willkommen in Deutschland
29.09.2012 Ślub Cywilny
7.09.2013 Ślub Kościelny
25.08.2014 Marika Nasze szczescie

88Ekaterina88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-15, 21:08   #2730
Czarnooka_Paula
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnooka_Paula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 11 023
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez *majka* Pokaż wiadomość
my tez placimy Ki.-St

Kajaccn oblowilas sie w outlecie?

Paula oddaalam pare glosow
dziekuje mozna głosowac co kilka dni

a ja tez jestem chora dzisiaj w pracy miałam gorączkę;/
__________________


Mia i Tosia <3


Czarnooka_Paula jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-23 20:32:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:46.