Niemcy IV :) - Strona 139 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-02-09, 08:58   #4141
kajaccn
Rozeznanie
 
Avatar kajaccn
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Wegberg/Niemcy
Wiadomości: 762
Dot.: Niemcy IV :)

tak na Minijob miałam 36 dni urlopu, teraz mam umowę na 24godziny/tygodniowo i też mam 36, tak to już jest w Aldi Sud.
Chyba przy 6-cio dniowym tygodniu pracy masz prawnie zagwarantowane 24 dni urlopu, przy 5-cio dniowym tygodniu pracy 20 dni urlopu ale pracodawca może dać więcej jak to jest w moim przypadku.
kajaccn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-09, 09:13   #4142
saslycek
Zakorzenienie
 
Avatar saslycek
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa/Ostrołęka
Wiadomości: 5 654
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez kajaccn Pokaż wiadomość
tak na Minijob miałam 36 dni urlopu, teraz mam umowę na 24godziny/tygodniowo i też mam 36, tak to już jest w Aldi Sud.
Chyba przy 6-cio dniowym tygodniu pracy masz prawnie zagwarantowane 24 dni urlopu, przy 5-cio dniowym tygodniu pracy 20 dni urlopu ale pracodawca może dać więcej jak to jest w moim przypadku.
To już jest midijob? Ja się nie znam, dlatego pytam


Też uważam, że powinno się zaznajomić z językiem i krajem do którego się wybywa i to my mamy się dostosować do nich, a nie oni do nas
Ja mimo wszystko uważam, że Niemcy (może nie wszędzie) są przesympatyczni. Jak byłam na urlopie i wyszłam z psem cioci na spacer to każdy mijany Niemiec po drodze się ze mną witał i życzył miłego dnia
__________________
Przygody dwóch labradorów - czarnego Rico i biszkoptowej Heleny KLIK

Będzie im miło za odwiedziny
saslycek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-09, 09:22   #4143
kajaccn
Rozeznanie
 
Avatar kajaccn
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Wegberg/Niemcy
Wiadomości: 762
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez saslycek Pokaż wiadomość
To już jest midijob? Ja się nie znam, dlatego pytam
Nie, to jest normalna umowa o pracę (od trochę ponad roku mam). Na początku (4 lata temu się tu przeprowadziłam) miałam Mini-job i Midi-job, na mini (aldi 7h/tygodniowo) miałam 36 dni urlopu, a midi tylko 24 dni (firma sprzatajaca 12h/tygodniowo).
kajaccn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-09, 16:00   #4144
Butterfly_27
Zakorzenienie
 
Avatar Butterfly_27
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 7 740
Dot.: Niemcy IV :)

Mam pytanko:
W jakim sklepie warto kupić zmywarkę do zabudowy? nie chcę nowej kuchni, tylko samą zmywarkę.
Butterfly_27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-09, 17:59   #4145
ogorekpazurek
Wtajemniczenie
 
Avatar ogorekpazurek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: niemcy
Wiadomości: 2 435
Dot.: Niemcy IV :)

Dni Urlopu zaleza tez czesto od firmy i Twojego wieku....Ja w Aldi Nord tez mam 36dni urlopu.. ale u nas maja tak wszyscy pracownicy niezaleznie od umowy, wieku i przepracowanych lat...

Moj kolega w firmie farmakologicznej dostal 22dni na poczatku mimo ze ma vollzeit umowe...


Dokladnie, najwazniejsze nauczyc sie jezyka, wykazac chceci do pracy, poznania kultury to bedzie latwiej sie zintegrowac...Nie ma nic gorszego niz obcokrajowiec ktory tylko oczekuje czegos od panstwa nic w zamian nie dajac...w sumie nie tylko obcokrajowiec ale wiadomo ze Ci musza sie bardziej postarac

Jejku jaka wczoraj mialam paskudna migrene..zreszta jeszcze dzisiaj z rana zaliczylam kibelek w pracy masakra...ale widac ze stali klienci mnie znaja bo od razu wyczuli ze jestem inna..dostalam czekoladki i jeszcze na moj kaszel cukierki do ssania
__________________
16/2015
ogorekpazurek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-09, 18:16   #4146
bejata440
Zakorzenienie
 
Avatar bejata440
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Oberbayern
Wiadomości: 8 014
Dot.: Niemcy IV :)

Ja sie wybieram pojutrze do polski na dwa tygodnie , obronę pracy dyplomowej mam i sobie w końcu wolna bez zobowiązań wracam na Bawarię żyć z tz najgorzej ze ciagle u tz mieszka jego kolega... I on nie ma kasy na własne mieszkanie itd ... A dla mnie to sie robi mega męczące.
Ps dzis jest międzynarodowy dzień pizzy ;D
__________________
inst
bejata440 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-09, 20:41   #4147
Maja 77
Zadomowienie
 
Avatar Maja 77
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Valhalla
Wiadomości: 1 756
GG do Maja 77
Dot.: Niemcy IV :)

Hej. Podczytuję Was od jakiegoś czasu, bo za niedługo też wybywam do Niemiec i w końcu postanowiłam się ujawnić i przywitać. Będę w okolicach Frankfurtu nad Menem. Mam nadzieję, że przyjmiecie mnie do swojego grona.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=dKVxC7Adl0o





Maja 77 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-09, 20:51   #4148
Fixi_Pixi
Zakorzenienie
 
Avatar Fixi_Pixi
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: De
Wiadomości: 3 132
Dot.: Niemcy IV :)

Witam dziewczyny

Cytat:
Napisane przez bejata440 Pokaż wiadomość
Ja sie wybieram pojutrze do polski na dwa tygodnie , obronę pracy dyplomowej mam i sobie w końcu wolna bez zobowiązań wracam na Bawarię żyć z tz najgorzej ze ciagle u tz mieszka jego kolega... I on nie ma kasy na własne mieszkanie itd ... A dla mnie to sie robi mega męczące.
Ps dzis jest międzynarodowy dzień pizzy ;D
w jakim mieście mieszkasz na bawarii?
__________________
make dreams come true
Fixi_Pixi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-10, 07:38   #4149
Dragusia88
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 5 748
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Maja 77 Pokaż wiadomość
Hej. Podczytuję Was od jakiegoś czasu, bo za niedługo też wybywam do Niemiec i w końcu postanowiłam się ujawnić i przywitać. Będę w okolicach Frankfurtu nad Menem. Mam nadzieję, że przyjmiecie mnie do swojego grona.
witaj
czemu nikt do Berlina nie przybywa?
__________________

Dragusia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-10, 09:07   #4150
bejata440
Zakorzenienie
 
Avatar bejata440
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Oberbayern
Wiadomości: 8 014
Dot.: Niemcy IV :)

Fixi pixi jestem z Weilheim a Ty ? Jejku takie słonko piękne dzis !! A tyle mam rzeczy w domu do zrobienia plis nauka... Ale ubieram butki i wyjdę pobiegać )))
__________________
inst
bejata440 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-10, 09:33   #4151
*majka*
Zakorzenienie
 
Avatar *majka*
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 7 497
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Butterfly_27 Pokaż wiadomość
Mam pytanko:
W jakim sklepie warto kupić zmywarkę do zabudowy? nie chcę nowej kuchni, tylko samą zmywarkę.
chyba obojetnie gdzie,wszedzie duzy wybor jezeli zalezy Ci na montazu i transporcie ,to do 28.02 media markt oferuje za 19€ "liefer luxus"

Cytat:
Napisane przez ogorekpazurek Pokaż wiadomość
Jejku jaka wczoraj mialam paskudna migrene..zreszta jeszcze dzisiaj z rana zaliczylam kibelek w pracy masakra...ale widac ze stali klienci mnie znaja bo od razu wyczuli ze jestem inna..dostalam czekoladki i jeszcze na moj kaszel cukierki do ssania
wspolczuje!
fajne takie mile gesty ze strony klientow
__________________

Edytowane przez *majka*
Czas edycji: 2015-02-10 o 11:22
*majka* jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-10, 10:13   #4152
Butterfly_27
Zakorzenienie
 
Avatar Butterfly_27
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 7 740
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez bejata440 Pokaż wiadomość
Ja sie wybieram pojutrze do polski na dwa tygodnie , obronę pracy dyplomowej mam i sobie w końcu wolna bez zobowiązań wracam na Bawarię żyć z tz najgorzej ze ciagle u tz mieszka jego kolega... I on nie ma kasy na własne mieszkanie itd ... A dla mnie to sie robi mega męczące.
Ps dzis jest międzynarodowy dzień pizzy ;D
Ja też chce do Pl przygarnij mnie Hehe u nas znajomy mieszkał 2 tygodnie, przyjechał z Pl i szukaliśmy mu pracy, chce tu z żoną na stałe wyjechać. Udało się, praca jest, po świętach dołączy do niego żonka

Cytat:
Napisane przez Maja 77 Pokaż wiadomość
Hej. Podczytuję Was od jakiegoś czasu, bo za niedługo też wybywam do Niemiec i w końcu postanowiłam się ujawnić i przywitać. Będę w okolicach Frankfurtu nad Menem. Mam nadzieję, że przyjmiecie mnie do swojego grona.
Witam Ja tu mało bywam, ale chętnie cię przyjmę

Cytat:
Napisane przez Dragusia88 Pokaż wiadomość
witaj
czemu nikt do Berlina nie przybywa?
Do NRW Recklinghausen to też nikt nie chce przybyć

[QUOTE=*majka*;50178199]chyba obojetnie gdzie,wszedzie duzy wybor jezeli zalezy Ci na montazu i transporcie ,to do 28.02 media markt oferuje za 19€ "liefer luxus"

Widziałam to w media markt, ale ja mam pojemne autko Za to ceny zmywarek mnie powaliły
Butterfly_27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-10, 10:14   #4153
Fixi_Pixi
Zakorzenienie
 
Avatar Fixi_Pixi
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: De
Wiadomości: 3 132
Dot.: Niemcy IV :)

bejata 440 , ja z okolic monachium nie wiem nawet gdzie jest Weilheim :p
__________________
make dreams come true
Fixi_Pixi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-10, 10:25   #4154
*majka*
Zakorzenienie
 
Avatar *majka*
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 7 497
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Butterfly_27 Pokaż wiadomość
Widziałam to w media markt, ale ja mam pojemne autko Za to ceny zmywarek mnie powaliły
masz jakis model upatrzony?w sklepach internetowych mozna taniej znalezc
__________________
*majka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-10, 12:30   #4155
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez kajaccn Pokaż wiadomość
tak na Minijob miałam 36 dni urlopu, teraz mam umowę na 24godziny/tygodniowo i też mam 36, tak to już jest w Aldi Sud.
Chyba przy 6-cio dniowym tygodniu pracy masz prawnie zagwarantowane 24 dni urlopu, przy 5-cio dniowym tygodniu pracy 20 dni urlopu ale pracodawca może dać więcej jak to jest w moim przypadku.
a co jesli ja w swojej umowie nie mam nic o urlopie napisane? jak mam to rozumieć? ustawowo jakos jest przypisany urlop do Mini job?
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-10, 12:41   #4156
kajaccn
Rozeznanie
 
Avatar kajaccn
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Wegberg/Niemcy
Wiadomości: 762
Dot.: Niemcy IV :)

Brook najlepiej zapytaj sie pracodawcy ile masz, ale dziwne, że w umowie nic nie ma :/
Na stronie Minijob Zentrale możesz znaleźć info odnośnie Minijob. O urlopie jest napisane :
"Auch im Rahmen eines Minijobs hat jeder Arbeitnehmer Anspruch auf bezahlten Erholungsurlaub. Der gesetzliche Urlaubsanspruch beträgt jährlich mindestens 4 Wochen bzw. 24 Werktage bei einer 6-Tage-Woche (§ 3 Bundesurlaubsgesetz - BUrlG). Da das Bundesurlaubsgesetz jedoch von 6 Werktagen (Montag bis Samstag) ausgeht, muss der Urlaub auf die entsprechend vereinbarten Werktage umgerechnet werden. Dabei ist ausschließlich relevant, wie viele Werktage der Arbeitnehmer pro Woche arbeitet und nicht wie viele Stunden er an den Werktagen leistet.

Berechnung des Urlaubsanspruchs:

individuelle Arbeitstage pro Woche x 24 (Urlaubsanspruch in Werktagen)/6 (übliche Arbeitstage, Montag bis Samstag) =Urlaubstage

Beispiel
Einem Arbeitnehmer, der 5 Werktage pro Woche arbeitet, stehen 20 Urlaubstage zu, auch wenn er nur 10 Stunden in der Woche insgesamt arbeitet. Einem Arbeitnehmer, der diese 10 Stunden dagegen an nur 2 Werktagen ableistet, stehen trotzdem nicht 20 Urlaubstage, sondern nur 8 (2 x 24 :6) Urlaubstage zur Verfügung. "
źródło : http://www.minijob-zentrale.de/DE/0_...echt/node.html
kajaccn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-10, 13:22   #4157
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Niemcy IV :)

dzieki za wklejenie i linka
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-10, 14:33   #4158
Chardon
Zadomowienie
 
Avatar Chardon
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: zza zachodniej granicy
Wiadomości: 1 441
Dot.: Niemcy IV :)

Maja a okolice Frankfurtu n/M to gdzie? Bo ja w Worms mieszkam
__________________
Znowu henna!
19.10.2013
Chardon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-10, 16:40   #4159
Butterfly_27
Zakorzenienie
 
Avatar Butterfly_27
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 7 740
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez *majka* Pokaż wiadomość
masz jakis model upatrzony?w sklepach internetowych mozna taniej znalezc
konkretny to nie, myślę nad marką Bosch, Siemens albo AEG, najlepiej 60cm i srebrna., a tak to nie mam konkretów
Butterfly_27 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-10, 16:46   #4160
bejata440
Zakorzenienie
 
Avatar bejata440
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Oberbayern
Wiadomości: 8 014
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Butterfly_27 Pokaż wiadomość
Ja też chce do Pl przygarnij mnie Hehe u nas znajomy mieszkał 2 tygodnie, przyjechał z Pl i szukaliśmy mu pracy, chce tu z żoną na stałe wyjechać. Udało się, praca jest, po świętach dołączy do niego żonka
2 tygodnie! ten ziomek co u nas jest to jest od grudnia! i w sumie jest na utrzymaniu Tz, pracuje czasem tez przez nas po znajomosci coś, ale nie potrafi w ogole o siebie zadbać.. np. przedwczoraj nic nie jadł zajmuje wspanialy duzy pokoju z balkonem, mnie to po prostu drazni, bo to drugi raz w zyciu koles ma taka sytuacje, gdzie sobie jedzie do Niemiec z 15 euro w portfelu. W domu raczej rozmawiaja po niemiecku, ale gdy słyszę czasem cos, czego nie rozumiem ( mowia po wegiersku) to mnie trafiaaaaaaaaaaaaaa. robi balagan, nie robi zakupów nic. a jak sie mnie zapytal ostatnio co dzis na kolacje to msyslalam, ze mu walne ! tak.. ekhem. a czasem jest mi przykro i uwazam ze jestem złym człowiekiem.
Cytat:
Napisane przez Fixi_Pixi Pokaż wiadomość
bejata 440 , ja z okolic monachium nie wiem nawet gdzie jest Weilheim :p
50km od Monachium, Weilheim in Oberbayern.

okej, dzisiaj miałam piękny poranek i dzień w sumie miły. rano pobudka, kawka z chłopakiem, dużo buziaczków. Zjadłam śniadnie, gazetka, i wyszłam biegać! było na prawdę miło ! później pilates pół godzinki i posprztalam łazienke teraz troche nauki i jedziemy cos kupic do jedzenia z Tz jak on wroci z pracy . to tyle mojej spowiedzi.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 10968511_1006938462668588_5025656935690595223_n.jpg (94,8 KB, 8 załadowań)
__________________
inst
bejata440 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-10, 16:47   #4161
sarah67
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 777
Dot.: Niemcy IV :)

[QUOTE=Butterfly_27;501788 42]Ja też chce do Pl przygarnij mnie Hehe u nas znajomy mieszkał 2 tygodnie, przyjechał z Pl i szukaliśmy mu pracy, chce tu z żoną na stałe wyjechać. Udało się, praca jest, po świętach dołączy do niego żonka


Witam Ja tu mało bywam, ale chętnie cię przyjmę


Do NRW Recklinghausen to też nikt nie chce przybyć

Cytat:
Napisane przez *majka* Pokaż wiadomość
chyba obojetnie gdzie,wszedzie duzy wybor jezeli zalezy Ci na montazu i transporcie ,to do 28.02 media markt oferuje za 19€ "liefer luxus"

Widziałam to w media markt, ale ja mam pojemne autko Za to ceny zmywarek mnie powaliły
fajnie, a jak u kolegi z jezykiem??
sarah67 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-10, 16:56   #4162
kajaccn
Rozeznanie
 
Avatar kajaccn
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Wegberg/Niemcy
Wiadomości: 762
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez bejata440 Pokaż wiadomość
2 tygodnie! ten ziomek co u nas jest to jest od grudnia! i w sumie jest na utrzymaniu Tz, pracuje czasem tez przez nas po znajomosci coś, ale nie potrafi w ogole o siebie zadbać.. np. przedwczoraj nic nie jadł zajmuje wspanialy duzy pokoju z balkonem, mnie to po prostu drazni, bo to drugi raz w zyciu koles ma taka sytuacje, gdzie sobie jedzie do Niemiec z 15 euro w portfelu. W domu raczej rozmawiaja po niemiecku, ale gdy słyszę czasem cos, czego nie rozumiem ( mowia po wegiersku) to mnie trafiaaaaaaaaaaaaaa. robi balagan, nie robi zakupów nic. a jak sie mnie zapytal ostatnio co dzis na kolacje to msyslalam, ze mu walne ! tak.. ekhem. a czasem jest mi przykro i uwazam ze jestem złym człowiekiem.
Ja bym nie wytrzymała, że Ty jeszcze wytrzymujesz to oznaka, ze na pewno nie jesteś złym człowiekiem. Nie rozumiem takiego pasożyta jakim jest ten znajomy, na pytanie o kolację bym odpowiedziała "to co sobie zrobisz". Są pewne granice wyrozumiałości kurde to chyba ja jestem niedobrym człowiekiem
kajaccn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-10, 16:58   #4163
sarah67
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 777
Dot.: Niemcy IV :)

dziewczyny macie moze inhalator-nebulizator
jaki mozecie polecic?
sarah67 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-10, 19:33   #4164
Butterfly_27
Zakorzenienie
 
Avatar Butterfly_27
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 7 740
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez bejata440 Pokaż wiadomość
2 tygodnie! ten ziomek co u nas jest to jest od grudnia! i w sumie jest na utrzymaniu Tz, pracuje czasem tez przez nas po znajomosci coś, ale nie potrafi w ogole o siebie zadbać.. np. przedwczoraj nic nie jadł zajmuje wspanialy duzy pokoju z balkonem, mnie to po prostu drazni, bo to drugi raz w zyciu koles ma taka sytuacje, gdzie sobie jedzie do Niemiec z 15 euro w portfelu. W domu raczej rozmawiaja po niemiecku, ale gdy słyszę czasem cos, czego nie rozumiem ( mowia po wegiersku) to mnie trafiaaaaaaaaaaaaaa. robi balagan, nie robi zakupów nic. a jak sie mnie zapytal ostatnio co dzis na kolacje to msyslalam, ze mu walne ! tak.. ekhem. a czasem jest mi przykro i uwazam ze jestem złym człowiekiem.
Złym człowiekiem napewno nie jesteś, ale tupet ma niezły, ja bym go wywaliła. U nas był znajomy, przyjechał z Pl i pomagałam mu przez 1,5 tygodnia szukać pracy, obecnie ma załatwioną tak jakby kawalerkę, pomogę im (tzn jemu i żonie) szukać mieszkania i tyle. Myśmy mieli inną sytuacje, bo sami go tu zaprosiliśmy, pełna kultura i wcale mi nie przeszkadzał, wręcz przeciwnie, było wesoło
A takiego pasożyta jak ty masz to bym napewno wywaliła, a twój się na to godzi?

Cytat:
Napisane przez sarah67 Pokaż wiadomość
fajnie, a jak u kolegi z jezykiem??
On umie tylko troszke po niemiecku, ale szybko się uczy i za niedługo pójdzie na kurs Narazie się dogaduje bo robi u polaka i z polakami
Butterfly_27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-10, 19:58   #4165
ogorekpazurek
Wtajemniczenie
 
Avatar ogorekpazurek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: niemcy
Wiadomości: 2 435
Dot.: Niemcy IV :)

Ja prawde mowiac wyleczylam sie z pomocy znajomym rodzinie nieznajomym...chetnie rada pomoge, skieruje gdzie mozna sie udac, ale nigdy nikogo juz nie zaprosze pod swoj dach... Niefajne doswiadczenia

U nas dzisiaj byla normalnie wiosna Piekne sloneczko, ptaki cwierkaly jak szalone, nawet wiatr byl mniej zimny Mialam wolne, wiec bylam na silowni, na saunie, na solarium, na zakupach a potem sprzatalam moja chalupe, zrobilam 3prania, a jak wrocil moj syn to w 5minut zrobil sie stary balagan
__________________
16/2015
ogorekpazurek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-10, 20:27   #4166
Maja 77
Zadomowienie
 
Avatar Maja 77
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Valhalla
Wiadomości: 1 756
GG do Maja 77
Dot.: Niemcy IV :)

[QUOTE=Butterfly_27;501788 42]Ja też chce do Pl przygarnij mnie Hehe u nas znajomy mieszkał 2 tygodnie, przyjechał z Pl i szukaliśmy mu pracy, chce tu z żoną na stałe wyjechać. Udało się, praca jest, po świętach dołączy do niego żonka


Witam Ja tu mało bywam, ale chętnie cię przyjmę


Do NRW Recklinghausen to też nikt nie chce przybyć

Cytat:
Napisane przez *majka* Pokaż wiadomość
chyba obojetnie gdzie,wszedzie duzy wybor jezeli zalezy Ci na montazu i transporcie ,to do 28.02 media markt oferuje za 19€ "liefer luxus"

Widziałam to w media markt, ale ja mam pojemne autko Za to ceny zmywarek mnie powaliły


Cytat:
Napisane przez Chardon Pokaż wiadomość
Maja a okolice Frankfurtu n/M to gdzie? Bo ja w Worms mieszkam
Worms kojarzy mi się z gierką z takimi fajnymi robaczkami, jak sama nazwa wskazuje. Będę w Steinbach (Taunus).
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=dKVxC7Adl0o





Maja 77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-11, 06:12   #4167
Czarnooka_Paula
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnooka_Paula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 11 023
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Butterfly_27 Pokaż wiadomość
konkretny to nie, myślę nad marką Bosch, Siemens albo AEG, najlepiej 60cm i srebrna., a tak to nie mam konkretów

no a tychsrebrnych jest mało... no i ceny powalają;D

dlatego my kupilismy zmywarke w pl

mamy około 200 euro w kieszeni
__________________


Mia i Tosia <3


Czarnooka_Paula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-11, 06:56   #4168
Butterfly_27
Zakorzenienie
 
Avatar Butterfly_27
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 7 740
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Czarnooka_Paula Pokaż wiadomość
no a tychsrebrnych jest mało... no i ceny powalają;D

dlatego my kupilismy zmywarke w pl

mamy około 200 euro w kieszeni
No własnie jest mało. Narazie muszę odłożyć zakup zmywarki na potem, teraz dopadła mnie grypa, okropnie się czuję
Butterfly_27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-11, 08:20   #4169
saslycek
Zakorzenienie
 
Avatar saslycek
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa/Ostrołęka
Wiadomości: 5 654
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez bejata440 Pokaż wiadomość
2 tygodnie! ten ziomek co u nas jest to jest od grudnia! i w sumie jest na utrzymaniu Tz, pracuje czasem tez przez nas po znajomosci coś, ale nie potrafi w ogole o siebie zadbać.. np. przedwczoraj nic nie jadł zajmuje wspanialy duzy pokoju z balkonem, mnie to po prostu drazni, bo to drugi raz w zyciu koles ma taka sytuacje, gdzie sobie jedzie do Niemiec z 15 euro w portfelu. W domu raczej rozmawiaja po niemiecku, ale gdy słyszę czasem cos, czego nie rozumiem ( mowia po wegiersku) to mnie trafiaaaaaaaaaaaaaa. robi balagan, nie robi zakupów nic. a jak sie mnie zapytal ostatnio co dzis na kolacje to msyslalam, ze mu walne ! tak.. ekhem. a czasem jest mi przykro i uwazam ze jestem złym człowiekiem.

50km od Monachium, Weilheim in Oberbayern.

okej, dzisiaj miałam piękny poranek i dzień w sumie miły. rano pobudka, kawka z chłopakiem, dużo buziaczków. Zjadłam śniadnie, gazetka, i wyszłam biegać! było na prawdę miło ! później pilates pół godzinki i posprztalam łazienke teraz troche nauki i jedziemy cos kupic do jedzenia z Tz jak on wroci z pracy . to tyle mojej spowiedzi.
O rety co za bezczelny typ z tym pytaniem co będzie na kolację! ja bym się nie opanowała i powiedziała co myślę! pffff... aż mnie się ciśnienie podniosło... A co Tż na to wszystko??

Jezu jaki piękny widok wstawiłaś! ale piękne tereny do spacerowania ja do De wyjadę z moim psem więc będziemy łazić a łazić
Macie jakieś doświadczenie z posiadaniem psa w De?
__________________
Przygody dwóch labradorów - czarnego Rico i biszkoptowej Heleny KLIK

Będzie im miło za odwiedziny
saslycek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-11, 15:10   #4170
Chardon
Zadomowienie
 
Avatar Chardon
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: zza zachodniej granicy
Wiadomości: 1 441
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Maja 77 Pokaż wiadomość
Worms kojarzy mi się z gierką z takimi fajnymi robaczkami, jak sama nazwa wskazuje. Będę w Steinbach (Taunus).
To faktycznie bardzo blisko Frankfurtu. A co do nazwy miasta - praktycznie wszyscy znajomi z Pl pytają mnie jak się mieszka w mieście, które nazywa się "Robaki" I otwierają oczy szeroko ze zdziwienia, jak im mówię, że po polsku to "Wormacja" jest, ta od Lutra i reformacji.
__________________
Znowu henna!
19.10.2013
Chardon jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-23 20:32:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:10.