co zrobić aby pozbyć się farby z włosów i znów sie cieszyć naturalnym kolorem? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-06, 16:34   #1
panienkazwiankiem
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1
Exclamation

co zrobić aby pozbyć się farby z włosów i znów sie cieszyć naturalnym kolorem?


Cześć mam na imię Maria i mam 14 lat. Niecały tydzień temu pomalowałam sobie włosy na czekoladowy brąz a 2 miesiące temu miałam pofarbowane włosy na złoty blond, a przedtem miałam swój naturalny odcień włosów. no i teraz chcę się pozbyć farby ale przy okazji nie przycinając włosów i nie niszczyć ich też za bardzo, i chciałabym zrobić wszystko tak żeby te włosy mieć takie długie jak mam je w tej chwili, a i bardzo dam o swoje włosy, więc co mam zrobić aby znów cieszyć się swoim naturalnym kolorem włosów?
panienkazwiankiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-06, 16:38   #2
Asia10000
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 48
Dot.: co zrobić aby pozbyć się farby z włosów i znów sie cieszyć naturalnym kolorem?

Wszystko zależy czy farbowałaś włosy na ten brąz farbą czy szamponem koloryzującym.

Bo jeśli farbą to możesz mieć problem i raczej bez dekoloryzacji się nie obejdziesz.
Asia10000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-06, 21:03   #3
Meadow
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Sheffield / Żory / Bratislava
Wiadomości: 2 277
GG do Meadow Send a message via Skype™ to Meadow
Dot.: co zrobić aby pozbyć się farby z włosów i znów sie cieszyć naturalnym kolorem?

a ja zapraszam do naszego wątku powrotu do naturalnych włosów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=435703
chodzimy z odrostami, ale nie każdy chyba wybrałby taką opcję, po prostu trzeba bardzo chcieć i być cierpliwym...
ja mam 16 lat i odrost prawie 8 cm

Edytowane przez Meadow
Czas edycji: 2010-09-06 o 21:08
Meadow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-07, 14:55   #4
Kotka17
Zakorzenienie
 
Avatar Kotka17
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Okolice Bolesławca (Dolny Śląsk)
Wiadomości: 3 586
Dot.: co zrobić aby pozbyć się farby z włosów i znów sie cieszyć naturalnym kolorem?

Cytat:
Napisane przez panienkazwiankiem Pokaż wiadomość
Cześć mam na imię Maria i mam 14 lat. Niecały tydzień temu pomalowałam sobie włosy na czekoladowy brąz a 2 miesiące temu miałam pofarbowane włosy na złoty blond, a przedtem miałam swój naturalny odcień włosów. no i teraz chcę się pozbyć farby ale przy okazji nie przycinając włosów i nie niszczyć ich też za bardzo, i chciałabym zrobić wszystko tak żeby te włosy mieć takie długie jak mam je w tej chwili, a i bardzo dam o swoje włosy, więc co mam zrobić aby znów cieszyć się swoim naturalnym kolorem włosów?

przeczekać z odrostem...
__________________
ALFAPARF EVOLUTION CUBE 11.21 + utleniacz 12%
szampon dermena
vitapil
odżywianie włosków
Kotka17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-07, 23:43   #5
ela b
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5
Dot.: co zrobić aby pozbyć się farby z włosów i znów sie cieszyć naturalnym kolorem?

Wszystko zależy jaki naturalny kolor miałaś. No i czy to szampon półtrwaly czy farba trwała III stopień koloryzacji. Szamponetki i szampony bez amoniaku z czasem się spłuczą, choć często zostaje odcień i lekki odrost. Farby zmyć się nie da, tak aby "odsłonił" się Twój własny, bo trwała farba, a zwłaszcza rozjaśniająca wyciąga naturalny pigment z włosa i zastępuje go sztucznym. Gdy włos raz to przejdzie, to nawet przy wypłukiwaniu farby lub dekoloryzacji czy rozjaśnianiu wychodzą nienaturalne pomarańczowe i żółte odcienie, które trzeba i tak zafarbować.
Jeśli to szampon to przeczekaj, sam stopniowo zejdzie nie dając widocznych odrostów. A jeśli trwała farba, zwłaszcza taka ,która ma kolor całkiem inny od naturalnego, to odrost będzie bardzo widoczny i szpecący, więc lepiej uzbierać z kieszonkowego i pójść do dobrego fryzjera, który tak dobierze nową farbę, że będzie prawie identyczna z Twoim naturalnym odrostem, no i nie zniszczy włosów. Jesteś bardzo młodziutka i szkoda Twoich włosków.Tobie będzie bardzo trudno utrafić w kolor. Gdy fryzjer zrobi to profesjonalnie, to wtedy czekasz bez stresu na odrośniecie naturalnych włosów, stopniowo ścinając te farbowane.
ela b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-09, 12:41   #6
AnnaMK
Rozeznanie
 
Avatar AnnaMK
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 695
Dot.: co zrobić aby pozbyć się farby z włosów i znów sie cieszyć naturalnym kolorem?

Są tylko trzy opcje:
-zdjąć kolor np Elgonem ( ściąga tylko sztuczny pigment nie naruszając odrostów ) i wyrównac farbą w kolorze naturalnym
-ściąć włosy na łyso ( kiedyś w desperacji i o tym myslałam )
-czekać aż odrosną i tonować tylko końce
Osobiście jestem za pierwszą wersją, kiedyś tak własnie postapiłam i bez szczególnego uszczerbku dla kondycji włosów wróciłam bo ,,natury'' wspomagana chemią
AnnaMK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:45.