Dlaczego żółty podkład? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-12-11, 15:39   #1
Hjordis
Raczkowanie
 
Avatar Hjordis
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 148

Dlaczego żółty podkład?


Hej, piszę z takim pytaniem: dlaczego wszyscy polują na żółte podkłady? Na forach i blogach ciągle czytam o paskudnych "świnkowych" różowych podtonach i "ładnych żółtkach". Tymczasem podobno większość Polek przedstawia sobą typ Lato, czyli chłodny. Tony żółte są natomiast ciepłe. Nawet nie widzę, żeby ktokolwiek zaznaczał, że różowe źle wyglądają na osobach o ciepłej/żółtej karnacji, tylko po prostu róż JEST brzydki. Skąd taka generalizacja? Czy mam przez to rozumieć, że osoby o różowej karnacji, czy chłodnej z różowymi tonami są z definicji brzydkie? No i czy żółta twarz jest naprawdę taka piękna, że trzeba ją za wszelką cenę mieć?

Jeśli ktoś ma trochę czasu i ochoty, to będę wdzięczna za wyjaśnienie.
Hjordis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-11, 15:56   #2
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Dlaczego żółty podkład?

Polecam poczytac dlaczego Bobbi Brown poleca zolte podklady. Wszystko ladnie wyjasnia.
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-11, 16:04   #3
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Dlaczego żółty podkład?

Z tego co obserwuję dużo dziewczyny z różowawą cerą kupują podkłady żółte, by zrównoważyć trochę koloryt cery. Taką filozofię makijażu promuje np. MAC i Bobbi Brown. Czyli mam różową cerę ze skłonnością do rumienia, być może rozszerzone naczynka, to stosuję żółty podkład, by cerę nieco wyrównać, a zaczerwienienia złagodzić. Podkład z różowymi pigmentami może zaś pogłębić problem zaczerwienień.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-11, 16:13   #4
Hjordis
Raczkowanie
 
Avatar Hjordis
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 148
Dot.: Dlaczego żółty podkład?

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Z tego co obserwuję dużo dziewczyny z różowawą cerą kupują podkłady żółte, by zrównoważyć trochę koloryt cery. Taką filozofię makijażu promuje np. MAC i Bobbi Brown. Czyli mam różową cerę ze skłonnością do rumienia, być może rozszerzone naczynka, to stosuję żółty podkład, by cerę nieco wyrównać, a zaczerwienienia złagodzić. Podkład z różowymi pigmentami może zaś pogłębić problem zaczerwienień.
Hmm czyli jeśli się kupi podkład dokładnie odwrotny do tego, jaki nam pasuje, to będzie najlepiej wyglądać? Ciekawe, jak to się ma to teorii 4 pór roku. Poza tym dalej nie rozumiem, dlaczego pisze się, że różowe podkłady są z definicji brzydkie. To trochę tak, jakby cała ludzkość miała różowe twarzyczki ze skłonnością do rumienia i kolor różowy był złem uniwersalnym Poza tym weźmy taką sytuację: mam jasną cerę z różowymi tonami i bez skłonności do rumienia. Po co mam cokolwiek łagodzić, wyrównywać czy równoważyć?
Hjordis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-11, 16:19   #5
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Dlaczego żółty podkład?

Cytat:
Napisane przez Hjordis Pokaż wiadomość
Hmm czyli jeśli się kupi podkład dokładnie odwrotny do tego, jaki nam pasuje, to będzie najlepiej wyglądać?
Nie, przeczytaj dokladnie to, co napisala Quench.

Cytat:
Napisane przez Hjordis Pokaż wiadomość
Poza tym dalej nie rozumiem, dlaczego pisze się, że różowe podkłady są z definicji brzydkie.
Moim zdaniem sa brzydkie. Podton zolty wyglada bardziej "zywo", swiezo. Widac to szczegolnie na bardzo jasnych cerach.

Pani z pierwszego zalacznika ma rozowy podklad. Wyglada moim zdaniem jakby tydzien w zimnym jeziorze przelezala.
Julliane z kolei jest tego samego stopnia jasnosci, co aktorka obok, ale wyglada bardziej swiezo. Moim zdaniem wyglada lepiej.

Cytat:
Napisane przez Hjordis Pokaż wiadomość
To trochę tak, jakby cała ludzkość miała różowe twarzyczki ze skłonnością do rumienia i kolor różowy był złem uniwersalnym Poza tym weźmy taką sytuację: mam jasną cerę z różowymi tonami i bez skłonności do rumienia. Po co mam cokolwiek łagodzić, wyrównywać czy równoważyć?
Bobbi Brown to tlumaczy. Odeslalam Cie juz do niej.
Wyjasnilam tez wszystko wyzej.

Edytowane przez 4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Czas edycji: 2011-12-11 o 16:20
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-11, 16:28   #6
Hjordis
Raczkowanie
 
Avatar Hjordis
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 148
Dot.: Dlaczego żółty podkład?

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;31000896]Polecam poczytac dlaczego Bobbi Brown poleca zolte podklady. Wszystko ladnie wyjasnia.[/QUOTE]
Wyjaśnia, ale czy ładnie? Cytuję:
Cytat:
Look for foundations that have a slightly yellowish cast to them. This may surprise you, but whether you’re pale or dark, you have some yellow undertones in your complexion. (Even if you’re extremely pale, a pink, peach or whitish shade will look chalky and old-fashioned.) A yellow-based foundation will blend beautifully into your skin tone, making it look fresh and healthy, which is exactly what a great foundation should do.
Czyli krótko mówiąc kobita wmawia nam, że jakiego byśmy koloru cery nie miały, zawsze jest to żółty Oraz, że odcienie różowawe i brzoskwiniowe będą wyglądały - uwaga - kredowo i STAROŚWIECKO. Przepraszam, więc moja skóra jest staroświecka, bo ma sobie róż? W dodatku pani Brown twierdzi, że to właśnie żółty kolor sprawi, że będziemy wyglądać świeżo i zdrowo. No ciekawe od kiedy żółtawa cera kojarzy się ze zdrowiem i świeżością Mnie się wydaje, że ona chce po prostu stworzyć nową filozofię makijażu niezależnie od tego ile w niej sensu.

---------- Dopisano o 17:28 ---------- Poprzedni post napisano o 17:23 ----------

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;31001203]Pani z pierwszego zalacznika ma rozowy podklad. Wyglada moim zdaniem jakby tydzien w zimnym jeziorze przelezala.
Julliane z kolei jest tego samego stopnia jasnosci, co aktorka obok, ale wyglada bardziej swiezo. Moim zdaniem wyglada lepiej.[/QUOTE]
Moim zdaniem da się to wytłumaczyć całkiem łatwo: pani nr 1 jest typem letnim, czyli zimnym, a pani 2 jest typową Jesienią (ciepłym) więc nie ma to nic wspólnego ze stopniem jasności. Jak można w ogóle porównywać te typy?
Hjordis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-11, 16:37   #7
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Dlaczego żółty podkład?

Cytat:
Napisane przez Hjordis Pokaż wiadomość
Wyjaśnia, ale czy ładnie? Cytuję:

Czyli krótko mówiąc kobita wmawia nam, że jakiego byśmy koloru cery nie miały, zawsze jest to żółty Oraz, że odcienie różowawe i brzoskwiniowe będą wyglądały - uwaga - kredowo i STAROŚWIECKO. Przepraszam, więc moja skóra jest staroświecka, bo ma sobie róż? W dodatku pani Brown twierdzi, że to właśnie żółty kolor sprawi, że będziemy wyglądać świeżo i zdrowo. No ciekawe od kiedy żółtawa cera kojarzy się ze zdrowiem i świeżością Mnie się wydaje, że ona chce po prostu stworzyć nową filozofię makijażu niezależnie od tego ile w niej sensu.

---------- Dopisano o 17:28 ---------- Poprzedni post napisano o 17:23 ----------


Moim zdaniem da się to wytłumaczyć całkiem łatwo: pani nr 1 jest typem letnim, czyli zimnym, a pani 2 jest typową Jesienią (ciepłym) więc nie ma to nic wspólnego ze stopniem jasności. Jak można w ogóle porównywać te typy?
Mam dziwne wrazenie, ze rozmowa z Toba jest calkowicie bezproduktywna i Ty nie chcesz sie niczego dowiedziec, ale potrollowac.
Nikt Ci sie nie kaze zgadzac z tym, co tu napisalam czy z tym, co pisze BB. Niemniej postaraj sie chociaz przeczytac to, co sie do Ciebie pisze.



- BB nie pisze, ze kazda skora jest zolta, ale kazda ma zolty pigment w roznym natezeniu.

- Jesli chodzi o termin "old fashonioned" to gdy zainteresujesz sie sztuka zobaczysz, ze wiekszosc kobiet na plotnach prezentuje wlasnie rozowe tony.

- Slowo "chalky" nie oznacza tylko "kredowy", ale tez "bialy, blady".





Zgadzam sie, ze zolty ton skory wyglada bardziej swiezo i zdrowo, co moim zdaniem obrazuja zdjecia powyzej (czyli J. Moore i R. Evan Wood).
Gdybys zechciala sie wczytac w cokolwiek, co tu do Ciebie napisano zauwazylabys, ze wybor tonu podkladu nie ma wiele wspolnego z byciem zimna, wiosna czy latem.
Na dowod tego zalacznik przedstawiajacy ta sama kobiete.

Edytowane przez 4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Czas edycji: 2011-12-11 o 16:42
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-11, 16:45   #8
narjia
Zakorzenienie
 
Avatar narjia
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Polska;)
Wiadomości: 5 547
Dot.: Dlaczego żółty podkład?

Cytat:
Napisane przez Hjordis Pokaż wiadomość


Moim zdaniem da się to wytłumaczyć całkiem łatwo: pani nr 1 jest typem letnim, czyli zimnym, a pani 2 jest typową Jesienią (ciepłym) więc nie ma to nic wspólnego ze stopniem jasności. Jak można w ogóle porównywać te typy?
Dokładnie, a potem ktoś ma z natury różową twarz, nałoży ten żółty podkład i ma żółtawą twarz, a dalej różową szyje,dekolt i dłonie, no bo chyba cała się nie usmaruje podkładem.
Moim staroświeckim zdaniem różowa cera różowy podkład i tak samo z żółtym.
Inna sprawa jak ktoś ma przebarwienia czerwone, pryszcze, czy się czerwieni, to faktycznie ta żółć coś zamaskuje.

I tak na marginesie, to pani z 1-wszego zdjęcia mi sie bardziej podoba, wygląda świeżo, za to pani z 2-giego jak dla mnie jest kredowo żółto-zielonkawa, jakby jej niedobrze było, chociaż to moze przez te blade usta tak wygląda Także wszystko jest rzeczą gustu.

Edytowane przez narjia
Czas edycji: 2011-12-11 o 16:47
narjia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-11, 16:52   #9
Hjordis
Raczkowanie
 
Avatar Hjordis
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 148
Dot.: Dlaczego żółty podkład?

Nie wiem, skąd taka agresja, podejrzliwość i ton wyższości w Twoich wypowiedziach, niestety potwierdzają one opinię jaką mam o tym forum od jakiegoś czasu. Dobrze więc, ponieważ nie zechciewam przeczytać czegokolwiek, nie znam się na sztuce i jestem na tyle tępa, żeby nie dostrzegać wyższości żółtej cery nad różową czy alabastrową, myślę że na tym skończymy dyskusję Przypuszczałam, że tak to się własnie skończy i dlatego zastanawiałam się czy ten temat w ogóle zakładać - kłótliwość często bierze górę w kobietach, zwłaszcza kiedy jest ich dużo w jednym miejscu. Miedzy innymi dlatego z facetami się rozmawia o wiele łatwiej.

PS: Pani na drugim ze zdjęć, które przesłałaś wygląda okropnie
Hjordis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-11, 16:52   #10
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Dlaczego żółty podkład?

Cytat:
Napisane przez narjia Pokaż wiadomość
Dokładnie, a potem ktoś ma z natury różową twarz, nałoży ten żółty podkład i ma żółtawą twarz, a dalej różową szyje,dekolt i dłonie, no bo chyba cała się nie usmaruje podkładem.
Moim staroświeckim zdaniem różowa cera różowy podkład i tak samo z żółtym.
Inna sprawa jak ktoś ma przebarwienia czerwone, pryszcze, czy się czerwieni, to faktycznie ta żółć coś zamaskuje.

I tak na marginesie, to pani z 1-wszego zdjęcia mi sie bardziej podoba, wygląda świeżo, za to pani z 2-giego jak dla mnie jest kredowo żółto-zielonkawa, jakby jej niedobrze było, chociaż to moze przez te blade usta tak wygląda Także wszystko jest rzeczą gustu.
Racja . Wszystko jest kwestia gustu.

Ja np mam rozne czesci ciala w roznych tonacjach. Troche to komplikuje wybor podkladu, ale sobie radze . Wiele osob tak ma. Czesto szyja i twarz maja przeciwne tonacje.

Ja osobiscie uwazam, ze kolor rozowy przy bladej cerze wyglada paskudnie. Jesli ktos ma rozowawa cere moim zdaniem powinien siegnac po podklad bezowy. Osoba z bezowym tonem moze siegnac juz po zolc.


Ja jestem bardzo blada i preferuje bez lub zolc. W rozu wygladam jakby z trumny wstala .

Edytowane przez 4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Czas edycji: 2011-12-11 o 16:54
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-11, 17:00   #11
Hjordis
Raczkowanie
 
Avatar Hjordis
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 148
Dot.: Dlaczego żółty podkład?

Cytat:
Napisane przez narjia Pokaż wiadomość
Dokładnie, a potem ktoś ma z natury różową twarz, nałoży ten żółty podkład i ma żółtawą twarz, a dalej różową szyje,dekolt i dłonie, no bo chyba cała się nie usmaruje podkładem.
Moim staroświeckim zdaniem różowa cera różowy podkład i tak samo z żółtym.
Inna sprawa jak ktoś ma przebarwienia czerwone, pryszcze, czy się czerwieni, to faktycznie ta żółć coś zamaskuje.

I tak na marginesie, to pani z 1-wszego zdjęcia mi sie bardziej podoba, wygląda świeżo, za to pani z 2-giego jak dla mnie jest kredowo żółto-zielonkawa, jakby jej niedobrze było, chociaż to moze przez te blade usta tak wygląda Także wszystko jest rzeczą gustu.
Zgadzam się co do wszystkiego. Sama mam bardzo bladą cerę z różowymi podtonami i w żółtym wyglądam, jakbym z trumny wstała Zresztą Bobbi, nie Bobbi, jakoś wszystkim się to podoba i zbieram same komplementy na ten temat, więc widocznie tak jest ok
Hjordis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-11, 17:07   #12
Niebieska.Kredka
Zadomowienie
 
Avatar Niebieska.Kredka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 811
Dot.: Dlaczego żółty podkład?

Cytat:
Napisane przez narjia Pokaż wiadomość
Dokładnie, a potem ktoś ma z natury różową twarz, nałoży ten żółty podkład i ma żółtawą twarz, a dalej różową szyje,dekolt i dłonie, no bo chyba cała się nie usmaruje podkładem.
Moim staroświeckim zdaniem różowa cera różowy podkład i tak samo z żółtym.
Inna sprawa jak ktoś ma przebarwienia czerwone, pryszcze, czy się czerwieni, to faktycznie ta żółć coś zamaskuje.

I tak na marginesie, to pani z 1-wszego zdjęcia mi sie bardziej podoba, wygląda świeżo, za to pani z 2-giego jak dla mnie jest kredowo żółto-zielonkawa, jakby jej niedobrze było, chociaż to moze przez te blade usta tak wygląda Także wszystko jest rzeczą gustu.
Często twarz jest w różowej tonacji "dzięki" prześwitującym naczynkom, wypryskom czy innym niedoskonałościom, a reszta właśnie w żółtej i dobieranie podkładu do koloru skóry twarzy skutkuje właśnie odcinającą się do szyi maską.
Hmm, według mnie pani na drugim zdjęciu wygląda o niebo lepiej, ale to już kwestia gustu. Mam wrażenie, że wątkotwórczyni wcale nie czeka na argumenty
Niebieska.Kredka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-11, 17:17   #13
Taszanta
Zakorzenienie
 
Avatar Taszanta
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 456
Dot.: Dlaczego żółty podkład?

Dziewczyny a te różnice na zdjęciach to nie jest czasem wynik różnego oświetlenia, sprzętu, obróbki ?
__________________
"If your dreams don't scare you they're not big enough"....

Taszanta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-11, 17:17   #14
201605090956
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 157
Dot.: Dlaczego żółty podkład?

Ja mam oliwkową karnację z naczynkami. Więc używam bardzo jasnych żółtawych podkładów.

Oksydacja (utlenianie się) powoduje u mnie, to że wyłącznie żółtawe podkłady wyglądają dobrze. Beżowe - kierunek pomarańcza. Różowawe - świnka. Opalam się bardzo delikatnie - na brąz, ale bardzo delikatny. Co ciekawe mimo, oliwkowej cery ciemnoblond włosów jestem jesienią czyli typem ciepłym - w brew to co mówią "fachowe" poradniki, które usilnie kierują mnie na lato, a ja w kolorach dla lata wyglądam strasznie źle.

A więc u oliwkowych karnacji sprawdzają się żółte podkłady. I dla mnie pani ze zdjęcia numer II wygląda znacznie lepiej - to tak na marginesie.
201605090956 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-11, 17:24   #15
Noodle Soup
Zadomowienie
 
Avatar Noodle Soup
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 504
Dot.: Dlaczego żółty podkład?

Wg mnie drugie zdjęcie tej aktorki wygląda lepiej.
Ja mam różowawe tony twarzy - ale to wszystko przez cienką i płytko unaczynioną skórę. Reszta ciała jest neutralnie/żółtawo zabarwiona. Jeżeli byśmy szli wg zasady kolor podkładu do koloru skóry, to musiałabym kupować różowe podkłady - wyglądałabym jak prosiak, w porównaniu z resztą ciała. Różowe tony wyglądają na mnie źle. Unikam więc ich jak ognia. Wybieram te neutralne/z żółtawym zabarwieniem, żeby zrównoważyć jakoś koloryt, chociaż nie wiem czemu, wszystko i tak wygląda na mnie różowo... W dodatku dla bladolicej ciężko znaleźć coś jasnego, bez różowych tonów.
Z drugiej strony, chodzi opinia, że różowe podtony nadają cerze świeżości, bardziej zdrowego i promienistego wyglądu, więc zdania tak na prawdę są podzielone.
Noodle Soup jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-11, 18:06   #16
li_nka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 16
Dot.: Dlaczego żółty podkład?

A czy któraś z was może mi podać jakieś przykłady podkładów właśnie żółtawych ale niezbyt ciemnych? Najlepiej w rozsądnej cenie Zawsze takich poszukuję, ale z różnych skutkiem, bo nie jest to łatwe, zazwyczaj okazuje się, że coś co wyglądało jak złote, jest naprawdę pomarańczowe Też jestem zdania, że złotawa cera wygląda po prosu ładniej i zdrowiej. Jeżeli chce się postawić na podkład chłodny to moim zdaniem trzeba mieć po pierwsze nieskazitelna cerę, po drugie naprawdę wszystko dopasowane. Ja preferują chłodne kolory ubrań, staram się mieć chłodny odcień włosów i mimo to w takim podkładzie wyglądałabym po prostu jak... świnka.
li_nka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-11, 18:06   #17
Haylee
Zakorzenienie
 
Avatar Haylee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 650
Dot.: Dlaczego żółty podkład?

różowe tony dodają świeżości - owszem, ale jak dla mnie tylko na kościach policzkowych...
__________________
Haylee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-11, 18:12   #18
Hadassah
Zadomowienie
 
Avatar Hadassah
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 733
Dot.: Dlaczego żółty podkład?

Podkład ma za zadanie ujednolicać koloryt cery, większość problemów skórnych jest zabarwiona na czerwono/różowo (pryszcze, naczynka, podrażnienia) więc kładąc żółty podkład faktycznie neutralizujemy je. Druga przyczyna - zdecydowana większość kobiet używa różu, ma czerwony/różowy kolor ust który podkreśla, trzeba zachować równowagę w odcieniach na twarzy Chyba nigdy nie widziałam dziewczyny której od różowej szyi odcinałby się żółty podkład. Zazwyczaj mamy doczynienia z prosiaczkowym kolorem buzi niedopasowanym do niczego. Jeszcze jedna sprawa - to że podkład ma żółte tony nie znaczy że maluje twarz na żółto
Hadassah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-11, 18:34   #19
plineczka003
Zadomowienie
 
Avatar plineczka003
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 107
Dot.: Dlaczego żółty podkład?

Mało kto dobrze wygląda w podkładach o różowej tonacji. Polecane są tylko przy skórze szarej i zmęczonej.
Sama się o tym przekonałam gdy pani z Marionnaudzie źle mi podkład dobrała. Chciałam ten sam ale trochę jaśniejszy kolor niż te którego używałam w lecie. Wtedy jeszcze nie wiedziałam o co chodzi i czemu w nim tak dziwnie wyglądam skoro to ten sam kosmetyk, którego używałam wcześniej. Okazało się, że ten kolor ma przewagę pigmentów różowych
Kupuję podkłady żółte mimo tego, że wcale nie mam żółtej karnacji. Nie mam też różowej. Ale podkładów do oliwkowej karnacji chyba jeszcze nikt nie wymyślił (prócz minerałów).
Umaluj się różowym podkładem popatrz w świetle dziennym w lustro i wtedy pogadamy
plineczka003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-11, 18:52   #20
201607131114
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 330
Dot.: Dlaczego żółty podkład?

Oprócz tego, co dziewczyny już świetnie wytłumaczyły próbując wyjaśnić Ci dlaczego tony żółte w pokładach są tak popularne ja po prostu zapytam: a co Ci to przeszkadza, że większość dziewczyn lepiej się czuje w żółtych podkładach i właśnie takich szuka?

Dobrze się czujesz w różowych? To noś podkłady z różowymi tonami i nie forsuj swojej teorii spiskowej na temat "żółtej zmowy". I tyle

Edytowane przez 201607131114
Czas edycji: 2011-12-11 o 19:21
201607131114 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-11, 19:10   #21
iv3
Zakorzenienie
 
Avatar iv3
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 197
Dot.: Dlaczego żółty podkład?

Cytat:
Napisane przez Hjordis Pokaż wiadomość
Zgadzam się co do wszystkiego. Sama mam bardzo bladą cerę z różowymi podtonami i w żółtym wyglądam, jakbym z trumny wstała Zresztą Bobbi, nie Bobbi, jakoś wszystkim się to podoba i zbieram same komplementy na ten temat, więc widocznie tak jest ok

Komplementy, komplementami - większość ludzi jest z reguły fałszywa, żeby tylko być lepszym od Ciebie, dlatego mało komu da się wierzyć .
Najlepiej niech jakaś mądra Pani/Pan dobierze podkład, wtedy problemów nie będzie.
Jakoś nigdy nie interesowałam się typami tych 4 pór- nie dobierałam żadnych kolorów - z tego względu , że kobieta zmienną jest- kilka lat byłam blondynką - pasowały mi inne kolor, kilka lat ruda-znowu inne, teraz ciemno-brązowo z czerwonymi odcieniami - znowu inne.
Zawsze kupowałam najjaśniejsze podkłady bo jestem blada i ogólnie nie opalam się w lato/na solarium ale zauważyłam , że podkład o 2 tony ciemniejszy nie musi wcale robić "tapety" na twarzy, trzeba go tylko dobrze dobrać- używam beży - a nie jestem ani żółta a ni różowa- taka neutralna-róże i brązy na kości policzkowe.
To tak samo słyszałam kiedyś , że blondynki nie powinny używać czarnych tuszy do rzęs tylko brązowych - wtedy tak bardzo się nie odznacza- zawsze używałam czarnych bo lubie mocny efekt. Tutaj jest tylko i wyłącznie kwestia gustu, chodzi się w tym w czym jest najwygodniej
__________________
Kocham Cie !! - P

Ślub

Instagram
iv3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-11, 19:34   #22
fluoxetine
Wtajemniczenie
 
Avatar fluoxetine
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 2 034
Dot.: Dlaczego żółty podkład?

Większość szuka podkładów z żółtymi tonami, bo po prostu w takich wygląda lepiej.
Sama mam wrażliwą, skłonną do zaczerwienień skórę twarzy - ale szyja, dekolt i ogólnie reszta ciała jest zdecydowanie żółta/neutralna (jeśli już dzielić się na typy to jestem na pewno ciepłym). Gdybym użyła podkładu z różowymi tonami wyglądałabym jak w prosiaczkowej masce na buzi, odcinającej się od reszty - co mi się zdarzało, gdy zaczynałam się malować i nie miałam pojęcia, że jest coś takiego jak ciepła/chłodna tonacja. Każdy musi dobrać to do siebie indywidualnie.
__________________
czytam!
stop wishing - start doing
be fit, not skinny!
176/56
fluoxetine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-11, 21:12   #23
trihomonas
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Utrecht
Wiadomości: 1 544
Dot.: Dlaczego żółty podkład?

Ja uzywalam róznych odcieni podkladów,jednak juz wiem,ze do mojej cery nie pasuja te z zóltymi pigmentami.Mam jasna cere (nie rózowa) i wybieram najjasniejsze podklady.Te z zóltym pigmentem zawsze odcinaly sie od szyji,co nie wygladalo korzystnie.Moze i ocieplily mi troche koloryt cery ale ja czulam sie sztucznie...Wybierajac podklad,zawsze testuje na twarzy-musi sie idealnie stapiac z cera a te z zóltymi tonami zupelnie nie stapiaja sie z moja karnacja-widac,ze mam podklad (mimo iz jasny) a ja nie chce,zeby podklad byl widoczny.Tak wiec ja nie naleze do tej wiekszosci,którym pasuja zólte odcienie a moja twarz pokryta podkladem bezowo-rózowym wyglada zdrowo,naturalnie,jak ''druga skóra'' i wcale nie przypominam prosiaka...
trihomonas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-11, 21:20   #24
201607131114
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 330
Dot.: Dlaczego żółty podkład?

Cytat:
Napisane przez trihomonas Pokaż wiadomość
Ja uzywalam róznych odcieni podkladów,jednak juz wiem,ze do mojej cery nie pasuja te z zóltymi pigmentami.Mam jasna cere (nie rózowa) i wybieram najjasniejsze podklady.Te z zóltym pigmentem zawsze odcinaly sie od szyji,co nie wygladalo korzystnie.Moze i ocieplily mi troche koloryt cery ale ja czulam sie sztucznie...Wybierajac podklad,zawsze testuje na twarzy-musi sie idealnie stapiac z cera a te z zóltymi tonami zupelnie nie stapiaja sie z moja karnacja-widac,ze mam podklad (mimo iz jasny) a ja nie chce,zeby podklad byl widoczny.Tak wiec ja nie naleze do tej wiekszosci,którym pasuja zólte odcienie a moja twarz pokryta podkladem bezowo-rózowym wyglada zdrowo,naturalnie,jak ''druga skóra'' i wcale nie przypominam prosiaka...
Czyli nalezysz do tej grupy, której podkład z różowymi podtonami pasuje, umiesz sobie podkład dobrać i chwała Ci za to . Nie zmienia to jednak faktu, że dużej grupie osób niestety różowawy podkład nie pasuje.
201607131114 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-11, 21:50   #25
trihomonas
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Utrecht
Wiadomości: 1 544
Dot.: Dlaczego żółty podkład?

Cytat:
Napisane przez Kumiho Pokaż wiadomość
Czyli nalezysz do tej grupy, której podkład z różowymi podtonami pasuje, umiesz sobie podkład dobrać i chwała Ci za to . Nie zmienia to jednak faktu, że dużej grupie osób niestety różowawy podkład nie pasuje.
Kiedys (jakies 2 lata temu) czytalam artykul wlasnie o tym,ze nie powinno sie wybierac podkladów z rózowymi tonami,bo to miedzy innymi postarza cere..Dotyczylo to wlasnie wszystkich typów kolorystycznych cery i ja to ''lyklam'' Przez jakis czas uzywalam zóltawych odcieni,które totalnie mi nie pasowaly.
Duzej grupie pasuje zólty odcien hmmmm....Moze dlatego,ze teraz modna jest opalenizna Bardzo duzo dziewczyn korzysta z solarium,opalajac sie mocno-zmienia sie naturalny kolor-ociepla i moze dlatego wiekszosci pasuje zóltawy ton podkladu Ale to tylko takie moje zdanie Najwazniejsze,zeby kazda dziewczyna potrafila sobie dobrac odpowiedni kolor podkladu,który stopi sie z cera i bedzie wygladal naturalnie na twarzy a to,czy bedzie nalezala do grupy ''zóltej'' czy ''rózowej'' nie powinno miec zadnego znaczenia
trihomonas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-11, 23:42   #26
fluoxetine
Wtajemniczenie
 
Avatar fluoxetine
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 2 034
Dot.: Dlaczego żółty podkład?

Cytat:
Napisane przez trihomonas Pokaż wiadomość
Kiedys (jakies 2 lata temu) czytalam artykul wlasnie o tym,ze nie powinno sie wybierac podkladów z rózowymi tonami,bo to miedzy innymi postarza cere..Dotyczylo to wlasnie wszystkich typów kolorystycznych cery i ja to ''lyklam'' Przez jakis czas uzywalam zóltawych odcieni,które totalnie mi nie pasowaly.
Duzej grupie pasuje zólty odcien hmmmm....Moze dlatego,ze teraz modna jest opalenizna Bardzo duzo dziewczyn korzysta z solarium,opalajac sie mocno-zmienia sie naturalny kolor-ociepla i moze dlatego wiekszosci pasuje zóltawy ton podkladu Ale to tylko takie moje zdanie Najwazniejsze,zeby kazda dziewczyna potrafila sobie dobrac odpowiedni kolor podkladu,który stopi sie z cera i bedzie wygladal naturalnie na twarzy a to,czy bedzie nalezala do grupy ''zóltej'' czy ''rózowej'' nie powinno miec zadnego znaczenia
To chyba nie ma znaczenia, bo sama jestem bardzo blada, od lat wielu się nie opalam, a i jako dziecko unikałam słońca, bo robiło ze mnie raczka. A jednak różowe nuty w podkładach mi nie służą.

Za to ostatnie zdanie powinno być wystarczającym podsumowaniem całej dyskusji. Chodzi w końcu o to, by wyglądać dobrze i naturalnie, żeby buzia nie odcinała się od reszty i nie wyglądała jak lizak na patyku.
__________________
czytam!
stop wishing - start doing
be fit, not skinny!
176/56
fluoxetine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-12, 00:26   #27
201607131114
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 330
Dot.: Dlaczego żółty podkład?

Dodam tylko, że też jestem bledzioch, nie opalam się i najlepiej wyglądam w podkładach żółtych (a swoją drogą, to opalenizna rodem z solarium jest modna? serio? ) i proponuję zakończyć dyskusję tak jak proponuje fluoxetine - byle podkład był dobrze dobrany.

Cytat:
Napisane przez fluoxetine Pokaż wiadomość
To chyba nie ma znaczenia, bo sama jestem bardzo blada, od lat wielu się nie opalam, a i jako dziecko unikałam słońca, bo robiło ze mnie raczka. A jednak różowe nuty w podkładach mi nie służą.

Za to ostatnie zdanie powinno być wystarczającym podsumowaniem całej dyskusji. Chodzi w końcu o to, by wyglądać dobrze i naturalnie, żeby buzia nie odcinała się od reszty i nie wyglądała jak lizak na patyku.
201607131114 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-12, 08:56   #28
zzzielona
Wtajemniczenie
 
Avatar zzzielona
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 104
Dot.: Dlaczego żółty podkład?

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Z tego co obserwuję dużo dziewczyny z różowawą cerą kupują podkłady żółte, by zrównoważyć trochę koloryt cery. Taką filozofię makijażu promuje np. MAC i Bobbi Brown. Czyli mam różową cerę ze skłonnością do rumienia, być może rozszerzone naczynka, to stosuję żółty podkład, by cerę nieco wyrównać, a zaczerwienienia złagodzić. Podkład z różowymi pigmentami może zaś pogłębić problem zaczerwienień.
No właśnie o to w tym wszystkim chodzi .

Poza tym kto mówi, że podkłady z różowymi tonami są "be"? Po prostu nie pasują większości z nas i tyle, a producenci mimo wszystko stawiają na takie odcienie, co jest bardzo frustrujące.
__________________
Bloguję o kobiecych sprawach...
Moja biżuteria!
zzzielona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-12, 14:46   #29
Soso
Zakorzenienie
 
Avatar Soso
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 728
Dot.: Dlaczego żółty podkład?

Cytat:
Napisane przez Hjordis Pokaż wiadomość
Hej, piszę z takim pytaniem: dlaczego wszyscy polują na żółte podkłady? Na forach i blogach ciągle czytam o paskudnych "świnkowych" różowych podtonach i "ładnych żółtkach". Tymczasem podobno większość Polek przedstawia sobą typ Lato, czyli chłodny. Tony żółte są natomiast ciepłe. Nawet nie widzę, żeby ktokolwiek zaznaczał, że różowe źle wyglądają na osobach o ciepłej/żółtej karnacji, tylko po prostu róż JEST brzydki. Skąd taka generalizacja? Czy mam przez to rozumieć, że osoby o różowej karnacji, czy chłodnej z różowymi tonami są z definicji brzydkie? No i czy żółta twarz jest naprawdę taka piękna, że trzeba ją za wszelką cenę mieć?

Jeśli ktoś ma trochę czasu i ochoty, to będę wdzięczna za wyjaśnienie.
Teoeretycznie ja jestem Latem (mam za sobą dwie profesjonalne analizy) a odcień skóry mam żółtawy, więc to nie jest jednoznaczne

Poza tym zgadzam sie z przedmówczyniami, że podkłady w zółtawej lub po prostu czystobeżowej tonacji pasują większości osób.

Edytowane przez Soso
Czas edycji: 2011-12-12 o 14:52
Soso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-12, 15:02   #30
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Dlaczego żółty podkład?

Cytat:
Napisane przez Soso Pokaż wiadomość
Teoeretycznie ja jestem Latem (mam za sobą dwie profesjonalne analizy) a odcień skóry mam żółtawy, więc to nie jest jednoznaczne

Poza tym zgadzam sie z przedmówczyniami, że podkłady w zółtawej lub po prostu czystobeżowej tonacji pasują większości osób.
też jestem Latem o szarawo-oliwkowej cerze z żółtymi podtonami
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-16 14:35:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:49.