Gołębie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-11, 17:58   #1
anulaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 155
Angry

Gołębie


Proszę doradźcie jakiś sposób na gołębie. A dokładnie na to, żeby nie brudziły na balkonie mam dość ściągania poplamionych ubrań
Zabudowywać balkonu i wieszać żadnych siatek nie chce
Będę wdzięczna za pomoc
anulaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-11, 20:42   #2
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: Gołębie

ja mam podobny problem ale z wróblami, sąsiadka naczepiła szeleszczących wstążeczek na balustradzie, wygląda to jak na odpuście , ale może skutkuje...
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-12, 08:19   #3
mala77
Zakorzenienie
 
Avatar mala77
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 096
Dot.: Gołębie

nie wiem czy na balkonie by się sprawdziło, ale np na zabytkach rozciąga się drut z podłączonym prądem. coś a'la pastuch tylko o wiele mniejsze napięcie. i jeszcze ostatnio widziałam zabezpieczenie latarni /takiej kulki/. na wierzchy miała takie jakby antenki z cienkiego drutu.
w sumie to jak teraz patrze na to co napisałam to śmiac mi się chce. bo kto sobie kolce albo prąd zamontuje na balkonie
__________________
Kuba
Karol
'Nie dręcz przyjaciela. Na dłużej ci starczy.' - Radek Dekiel
mala77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-12, 08:35   #4
krufka80
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 777
Dot.: Gołębie

przejdz sie do sklepow ogrodniczych maja rozne straszaki na ptaki. moze zwykly wiatraczek by pomogl
krufka80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-12, 10:50   #5
Aguta
Raczkowanie
 
Avatar Aguta
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 61
GG do Aguta
Dot.: Gołębie

A ja odkąd ma kota (teraz juz dwa koty) nie ma problemu z gołebiami
Aguta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-19, 14:22   #6
noe1988
Raczkowanie
 
Avatar noe1988
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Skwierzyna
Wiadomości: 107
GG do noe1988
Dot.: Gołębie

ja mam teraz na parapecie gołębia...i jajko wysiaduje :P
noe1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-20, 20:10   #7
lidfin
Przyczajenie
 
Avatar lidfin
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3
Dot.: Gołębie

W zeszłym roku ktoś mi podpowiedział , żebym powiesiła płytę CD na sznureczku . I rzeczywiście pomogło , gołębie przestały odwiedzac mój balkon. Tylko sąsiadka z przeciwka musiała przyzwyczaić się do "zajączków" !
Spróbuj !
__________________
Handzia
lidfin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-21, 14:02   #8
Beaux
Zakorzenienie
 
Avatar Beaux
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 732
Dot.: Gołębie

Kiedyś w TV widziałam program o facecie, który opatentował taką metalową konstrukcję odstraszającą gołębie. Było to coś w stylu kolczatki (nie chodziło o to by ptaszki się nadziewały na szpikulce, tylko miało to za zadanie je odstraszać). Niestety nie jest to zbytnio estetyczne...
__________________
Album wędrował od listopada 2008: elia damurek nir hejasz kamilcia malgwa pupil jambolaja sol katasiaczek i dotarł w październiku 2011

BLOG
Beaux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-23, 21:43   #9
mala77
Zakorzenienie
 
Avatar mala77
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 096
Dot.: Gołębie

wyciągam wątek.
Buuu już nie wiem co zrobi. Nawet koty na te zasrulce nie pomagają. Ani foliówki, przyzwyczaiły się mendy. A teraz jeszcze jakieś patyki zaczęły znosi i chyba sobie gniazdo wic zaczynają.
Czy gołębie zjedzą trutkę na szczury /wiem brutalna jestem ale nie trawię tego dziadostwa/
__________________
Kuba
Karol
'Nie dręcz przyjaciela. Na dłużej ci starczy.' - Radek Dekiel
mala77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-23, 22:22   #10
anja1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 128
Dot.: Gołębie

Może dzwonki wietrzne pomogą, albo przeciągnięcie sznureczków czy żyłek od barierki do balonu powyżej. Żyłka ma tą zaletę że jej nie widać.
Ja miałam ten problem w czerwcu; gołębie chciały założyć gniazdo w skrzynce na kwiatki, maciejkę mi wykopały albo wysiedziały jak kto woli.
Nie pomogły wbijane na sztorc patyczki do szaszłyków, szeleszczące torebki itp. Kiedy juz skapitulowałam i pozwoliłam im zostać; samica zniosła jajko, a następnie je zgniotły nie wiem jak, bo nie widziałam sytuacji, ale od tego czasu się obraziły i nie przylatują. Trochę byłam rozczarowana bo zdążyłam się przyzwyczaić do wizji suszenia prania w domu i do myśli, że będę podglądać chów małego ptaka nawet za cenę dodatkowego sprzątania.
anja1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-24, 09:14   #11
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Gołębie

Cytat:
Napisane przez mala77 Pokaż wiadomość
wyciągam wątek.
Buuu już nie wiem co zrobi. Nawet koty na te zasrulce nie pomagają. Ani foliówki, przyzwyczaiły się mendy. A teraz jeszcze jakieś patyki zaczęły znosi i chyba sobie gniazdo wic zaczynają.
Czy gołębie zjedzą trutkę na szczury /wiem brutalna jestem ale nie trawię tego dziadostwa/
Jak zaczęły znosić patyki to niechybnie budują gniazdo, radziłabym sprzątać na bieżąco patyki to jest szansa że się przeniosą gdzieś indziej gniazdo budować. Ja gołębi odstraszałam systematycznym i żmudnym wychodzeniem na balkon i przeganianiem ich po około 2 tygodniach zaczęło to przynosić rezultat i teraz już ich raczej nie widuję.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-24, 12:58   #12
Mrs.Black
Raczkowanie
 
Avatar Mrs.Black
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 41
Dot.: Gołębie

wystarczy ze przez 1 tydzien nie beda mialy dostepu ,sugeruje siatke , a potem jak zobacza ,ze raz drugi trzeci nie moga sie dostac, to sobie odpuszcza
Mrs.Black jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-25, 07:30   #13
mala77
Zakorzenienie
 
Avatar mala77
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 096
Dot.: Gołębie

dzięki za rady. Niestety siatka odpada. Po pierwsze koszty i po drugie koszty
Jak na razie siedzimy w domu, więc mozna codziennie te patyki wywalac. A jak się cieplej zrobi to koty zaczną na balkon wychodzic. Tylko że one bardziej się gołębi boją niż gołebie ich
__________________
Kuba
Karol
'Nie dręcz przyjaciela. Na dłużej ci starczy.' - Radek Dekiel
mala77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-15, 21:49   #14
mala77
Zakorzenienie
 
Avatar mala77
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 096
Dot.: Gołębie

no i planowały gniazdo założyć. Doszliśmy wspólnie do wniosku, że niech sobie zakładają, jak zniosą jajka u nas na balkonie to nie zniosą gdzie indziej i będzie mniej obsrywaczy /a nasze koty jajkami nie pogardzą/.
No i naznosiły patyków, piór itp. itd. i już trzeci dzień ich nie ma. Po prostu się wyniosły. Czyżby w ptasich móżdżkach była intuicja??
__________________
Kuba
Karol
'Nie dręcz przyjaciela. Na dłużej ci starczy.' - Radek Dekiel
mala77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-17, 09:46   #15
isiula
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 7
Dot.: Gołębie

u nas kot nie bardzo pomaga - bo jest ryzyko ze z glupoty za golebiem skoczy z 4 p...
Jednakze systematycznie ganiam golebie z kazdego parapetu w mieszkaniu, na balkonie rosna bujnie petunie [ powiewaja na wietrze] i jakos mniej golebich min jest.
Bratki w doniczkach musialam wywalic bo rzeczywiscie sobie probowaly w nich ptaszyska zrobic gniazdo.
Ja mam inny nieco problem - bo siedzace golebie nie robia wiekszych szkod - ale lądujące kawki na dachu jak juz sie zesraja.................. . to miny sa na pol balkonu!!!
O suszacej sie bieliznie juz moge zapomniec
isiula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-17, 12:13   #16
Nimwe
Raczkowanie
 
Avatar Nimwe
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 34
Post Dot.: Gołębie

Powinien pomóc odgłos jakiegoś drapieżnego ptaka. Możesz nagrać np. odgłos sokoła na płyte i puścić w odtwarzaczu na balkonie. Prawde mówiąc nie próbowałam, ale podobno pomaga . Spróbować nigdy nie zaszkodzi. Trzymaj się
Nimwe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-17, 17:46   #17
mala77
Zakorzenienie
 
Avatar mala77
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 096
Dot.: Gołębie

U mnie w domu /znaczy u rodziców/ na oknie w kuchni wiecznie siedziały ptaszyska. I mama wpadła na pomysł. Kupiła takie jakieś paskudne plastikowe coś /jak wielka wrona wygląda/ i postawiła na parapecie /od wewnątrz/ i gołębi nie ma
A co do kotów, to nasze na 4 piętrze na smyczach na balkonie siedzą. A do gołębi czują respekt i ich nie ruszają /drapieżniki z bożej łaski/
__________________
Kuba
Karol
'Nie dręcz przyjaciela. Na dłużej ci starczy.' - Radek Dekiel
mala77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-18, 07:14   #18
isiula
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 7
Dot.: Gołębie

z tasma to sobie daruje )) mam w sumie 5 okien i na kazdym musialabym to puszczac
golebi nie uswiadczam w sumie - najgorsze te srajace kawki
Teraz sie nie martwi ze mi obsiadam - problem ewentualnie moze pojawic sie na jesieni....

Najwyzej obwiesze sie torbami ))

A co do kota- to mlode to i glupie jeszcze - na smyczy moglaby sie jej zsunac z szyi.
Wole nie ryzykowac i nie puszczac jej wogole.
pozdrawiam
isiula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-20, 09:18   #19
kasienkakg
Zadomowienie
 
Avatar kasienkakg
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 352
Dot.: Gołębie

Ja rowniez mam problem z golebiami. Mieszkam na ostatnim pietrze,a sasiadka, ktore mieszka pietro nizej dokarmia wszelkie ptaki. Niestety jak one pozniej leca do gory, na dach to mi pieknie obsrywaja okna i balkon.... Do sasidki nic nie trafia, bo przeciez latem ptaki trzeba dokarmiac,bo biedactwa z glodu padna Odstraszanie ich nie wychodzi,bo prawie caly dzien nikogo nie ma w domu. A teraz jeszcze tynkuja blok i chyba wszystkie ptaki z calej dzielnicy przylecialy zeby posiedziec na rusztowaniach przed moim oknem
kasienkakg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-08-20, 13:31   #20
igusia13
Wtajemniczenie
 
Avatar igusia13
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 476
Dot.: Gołębie

Hey U mnie tez gołębie siadają ale na parapecie i poręczy balkonowej czasami no i wiecie same co tam robią <zły>
Najczęściej siadają jednak na parapet bo balkon zawsze prawie jest otwarty i one się boją

dlatego jak mi narobią na parapet to muszę miec zaslonięte rolety bo wszystko widac ... cale szczescie i tak muszę je zaslaniac bo slonce swieci
igusia13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-25, 16:22   #21
emogirl94
Rozeznanie
 
Avatar emogirl94
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Stale Suwałki czasami Bochum.
Wiadomości: 879
GG do emogirl94
Dot.: Gołębie

Tak u mnie też sąsiadka dokarmia w lato;/.
W wakacje z rana tlyko gruchają i czasami myślę że kupie witrówkę i je powystrzelam z nerwów.
popieram pomysł z płytkami CD sprawdzony na balkonie i na działce.
Szpaka ani jendego nie było widac na działce a i gołębie mniej przylatywały;].
Jak macie niepotrzebnie wiszący talez satelitarny to zdejmcie bo tlyko one na tym się osadzają;].
Pozdrawiam.
__________________
NOWY WATEK 07.10.2008!;
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=283588
emogirl94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-28, 00:51   #22
olik04
Zakorzenienie
 
Avatar olik04
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 929
Dot.: Gołębie

Cytat:
Napisane przez emogirl94 Pokaż wiadomość
Tak u mnie też sąsiadka dokarmia w lato;/.
W wakacje z rana tlyko gruchają i czasami myślę że kupie witrówkę i je powystrzelam z nerwów.
.
hoho ile to razy ja miałam takie myśli
u mnie pomogły takie wystające druty- na parapetach i część dachu, bo one umwielbiały na dachu w niektórych miejscach robić gniazda
w ogóle to przebiegłe i sprytne ptaki, długo z nimi walczyłam, one są uparte
__________________
olik04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-09, 13:40   #23
ktosiowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 11
Dot.: Gołębie

Po długiej, ale delikatnej walce (odstraszanie mechaniczne, blokowanie przejścia do doniczek) postanowiłam podłożyć im trutkę. Dla mnie gołąb to szczur ze skrzydłami, więc dlaczego mam ich nie truć? Na balkonie położyłam płytką plastikową miseczkę z trutką w granulacie (trochę rozdrobniłam) i dosypuję im trochę okruchów chleba. Żrą jak szalone, tylko na razie nie widzę efektów. Miały niby zdechnąć po 4 dniach (jak szczury), ale widocznie nei zjadły odpowiedniej dawki. Poza tym jest ich sporo i może nie przylatują te same sztuki. Będę wytrwała, bo nabawiłam się nerwicy przez to ich (g)ruchanie na balkonie.

Opowiem o efektach później
ktosiowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-09, 13:56   #24
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Gołębie

Ale czytałaś czy taka trutka nadaje się na gołębie? No bo mimo że doprowadzają do szału to jednak żywe istoty i śmierć powinny mieć jak najbardziej humanitarną.
Może nie ma efektów bo zjadają chleb a nie trutkę?
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-09, 14:03   #25
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Gołębie

ja ze wzgledu na kocia miam krate ale nie taka balkonowa tylko jak na ogrodzenia (mniejsze szpary) no i rozwiazalo to problem obsrajtusow.
krata jest srebrna matowa i malo ja widac
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-09, 14:14   #26
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Gołębie

Cytat:
Napisane przez ktosiowa Pokaż wiadomość
Dla mnie gołąb to szczur ze skrzydłami, więc dlaczego mam ich nie truć?

Jako że gołąb jest istotą żywą, nieuważaną za szkodnika i niepodlegającą eksterminacji przez specjalne służby (deratyzacja) ,a trucie ich trutką na szczury jest zwyczajnym znęcaniem się, czyli przestępstwem zagrożonym karą:

- ustawa o ochronie zwierząt:
Art. 6.
1. Nieuzasadnione lub niehumanitarne zabijanie zwierząt oraz znęcanie się nad nimi jest zabronione.

2. Przez znęcanie się nad zwierzętami należy rozumieć zadawanie albo świadome dopuszczanie do zadawania bólu lub cierpień (...).


Art. 35
1. Kto zabija, uśmierca zwierzę albo dokonuje uboju zwierzęcia z naruszeniem przepisów art. 6 ust. 1, art. 33 lub art. 34 ust. 1-4, albo znęca się nad nim w sposób określony w art. 6 ust. 2,

podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.


Cytat:
Opowiem o efektach później
Nie chwaliłabym się tym szerzej an forum, ale rób jak uważasz; w każdym razie za każdą Twoją wypowiedż drastyczną zostaniesz przeze mnie zbanowana dożywotnio .
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-10, 08:03   #27
isiula
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 7
Dot.: Gołębie

no coz.. watek sie widze rozwinal..

wszelkie etody u nas zawiodly. Przez rok nauczylam sie jednej nowej rzeczy - mianowicie golebie bardzo nie lubia ruchomych dzwonkow wietrznych. Dla mni stanowia osobliwa dekoracje- dla nich sa rodzajem stracha na wroble
pomoglo
isiula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-16, 16:52   #28
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Gołębie

Bj współczucia. Był już kiedyś taki ątek na forum "ptasie zasrulce" i było tam kilk rad.
Ja proponowałam wiatrówkę, ale mi się dostało za znęcanie się nad biednymi zwierzakami.

Ja dla odmiany mam inny problem - miałczące całe noce pod oknem koty. Czy ma ktoś na nie sposób? Okna nie moge w nocy otworzyć bo tak miałczą, że nie moge spać.
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-16, 17:14   #29
mala77
Zakorzenienie
 
Avatar mala77
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 096
Dot.: Gołębie

ale koty to powinny w marcu miauczeć. Miauczą Ci cały rok? dziwne. Nie znam sposobu na koty niestety, więc nie pomogę.
Nasze przestały po kastracji miauczeć, ale domyślam się, że chodzi Ci o te podwórkowe
__________________
Kuba
Karol
'Nie dręcz przyjaciela. Na dłużej ci starczy.' - Radek Dekiel
mala77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-16, 17:24   #30
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Gołębie

Cytat:
Napisane przez passionfruit Pokaż wiadomość
Ja dla odmiany mam inny problem - miałczące całe noce pod oknem koty. Czy ma ktoś na nie sposób? Okna nie moge w nocy otworzyć bo tak miałczą, że nie moge spać.
Jak ja nie lubię sierściuchów ... Zagłaskaj (zagłaszcz ?) na śmierć ?
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:35.