Fillast-kwas hilauronowy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-16, 18:43   #1
fokka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1
Wink

Fillast-kwas hilauronowy


Mam pytanie odnośnie kwasu hialuronowego sprzedawanego w ampułkach pod nazwą Fillast (do nabycia w aptekach-5sztuk po2 ml ).
Poleciła mi go dermatolog na zmarszczki mimiczne, ale nie wiem jak go moge używać. Do tej pory stosowałam codziennie serum Basi podstawowe(kwas askorbinowy , woda wit.E, alkohol )potem filtry .Teraz nie wiem czy najpierw kwas hialuronowy , potem serum, a potem filtry, czy sam kwas bez serum i filtry . A może można dolać do serum kwasu hialuronowego?Mocno jestem w tym wszystkim zagubiona , a nie chciałabym sobie narobić gorzej niż mamMoże Wy mi kochane doradzicie
fokka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-16, 18:51   #2
maxiona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 72
Dot.: Fillast-kwas hilauronowy

A ja jestem ciekawa jaki % kwasu hialuronowego zawierają te ampułki Fillast. 5x3,8 ml=19ml, cena jak zdążyłam się zorientować to tak około 60-70 złotych za ten zestawik. Hmm... może taniej wyszłoby samemu jakąś miksturkę wymieszać na bazie kwasu z mazideł? Co na to ekspertki od miksturek i serów?
maxiona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-16, 18:58   #3
maxiona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 72
Dot.: Fillast-kwas hilauronowy

Wklejam link do receptariusza na mikstury z kwasem: http://www.mazidla.com/index.php?opt...id=16&Itemid=2
według mnie, nawet z tych najprostszych składników mieszanka wyjdzie taniej niż te ampułki. No ale to tylko moja opinia. Wybór należy do ciebie.
maxiona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-16, 19:14   #4
anulaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 155
Dot.: Fillast-kwas hilauronowy

A czy można taki kwas wstrzyknąć w usta dla lekkiego powiększenia oczywiście zrobiłaby to kosmetyczka
anulaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-16, 23:09   #5
limaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 68
Dot.: Fillast-kwas hilauronowy

Witaj fokka,

Do tej pory stosowałam codziennie serum Basi podstawowe(kwas askorbinowy , woda wit.E, alkohol )potem filtry .Teraz nie wiem czy najpierw kwas hialuronowy , potem serum, a potem filtry, czy sam kwas bez serum i filtry . A może można dolać do serum kwasu hialuronowego?Mocno jestem w tym wszystkim zagubiona , a nie chciałabym sobie narobić gorzej niż mamMoże Wy mi kochane doradzicie[/QUOTE]

Mozesz spokojnie dodać kwas hialuronowy do stosowanego serum z wit. C.
Po prostu zastepujesz czes wody destylowane kwasem, np. 5-10%.
Mozesz tez smarowac nim twarz samodzielnie, a jeszcze lepiej z dodatkiem innych substancji czynnych, np. witaminami.
Jesli masz sucha cere warto dodac troche lipidowej okluzji w postaci kilku kropel zimnotloczonego oleju.

Jaki jest dokladnie sklad Fillastu?
limaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:45.