przygotowania ile przed?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-31, 11:14   #1
kochaniutka19
Raczkowanie
 
Avatar kochaniutka19
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Huckelhoven
Wiadomości: 295

przygotowania ile przed??


drogie dziewczyny chcialam was zapytac na ile miesiecy przed slubem trzeba zaczac przygotowania do wesela

pozdrawiam
kochaniutka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-31, 12:13   #2
madzik1000
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 576
Dot.: przygotowania ile przed??

jesli chcesz miec wesele w swojej wymazonej sali i terminie to rok to minimum. chyba, ze sala jest bardzo popularna to moze sie zdarzyc, ze dwa lata bedzie malo
madzik1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-31, 12:35   #3
atka83
BAN stały
 
Avatar atka83
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 10 022
Dot.: przygotowania ile przed??

rok przed,bo potem wszystko jest zajete.
atka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-31, 13:03   #4
Shanyah
Raczkowanie
 
Avatar Shanyah
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Mother Earth
Wiadomości: 145
Dot.: przygotowania ile przed??

Oczywiście głównie to zależy od miejscowości. Najgorzej jest załatwić (i zsynchronizować) wszystko na miesiące letnie czyli od czerwca do września, ale to głównie jeśli chodzi o rozchwytywane zespoły i lepsze sale/restauracje, bo te standardowe mają jeszcze wolne terminy na wakacje. Poza tym teraz wyż demograficzny wkracza przed ołtarze i jest totalna nawałnica. Ja załatwiałam wszystko w ubiegłym tygodniu i w 2007 wolny był tylko początek maja i koniec października. Im wcześniej tym lepiej.
__________________

Są jeszcze matki kochające dzieci,
prawdziwi kapłani, szczerzy poeci,
Mądre księgi, otwarte dłonie- ubodzy w duchu i ogień wciąż płonie...
http://www.maska.eu
Shanyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-31, 14:41   #5
paticzka
Raczkowanie
 
Avatar paticzka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 169
GG do paticzka
Dot.: przygotowania ile przed??

kochaniutka19 im wcześniej tym lepiejponiewaz masz wiekszy wybor, wybierasz to co Tobie sie podoba a nie to co zostaje. My w Lublinie salę rezerwowaliśmy w lutym tego roku na czerwiec 2007, to wolne byly tylko dwie soboty...Pozdrawiam serdecznie
__________________
Ślub
http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/20070623300813.png
23 czerwca 2007 godzina 16
Kubuś-07.10.2008
http://suwaczki.maluchy.pl/li-32746.png
paticzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-31, 14:56   #6
Kasiulka22
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiulka22
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: U Pana Boga za piecem... :)
Wiadomości: 17 816
Dot.: przygotowania ile przed??

Zgadzam się z poprzedniczkami. Im wcześniej tym lepiej, a rok wcześniej to minimum.Ja Salę rezerwowałam dokładnie 13 miesięcy przed ślubem, który odbędzie się we wrześniu. Moja kuzynka kilka miesięcy temu zarezerwowała salę na Lipiec 2007.
Kasiulka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-31, 21:20   #7
AHaa
Raczkowanie
 
Avatar AHaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: kielce
Wiadomości: 128
Dot.: przygotowania ile przed??

a my zewszystkim uwinelismy sie w pol roku! mieszkamy juz jakis czas ze soba i pewnego dnia podjelismy decyzje ze mozna by tak zrobic weselichoi trafilismy na super sale ale fartem, bo byla to nowa sala, ruszyli dopiero od sylwestra tego roku,wiec terminy jeszcze w miare bylypo prostu mielismy szczescie)) ale rzeczywiscie trzeba szukac wczesniejale dla chcacego...
AHaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-31, 22:05   #8
kulbit
Zakorzenienie
 
Avatar kulbit
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 15 703
Dot.: przygotowania ile przed??

Nam udało sie załatwic wszystko w niecałe 4 miesiace, ale po pierwsze było goraco, po drugie slub bralismy w małej miejscowosci, wiec pewnie mniej tam chetnych do slubu, po trzecie - pierwszy termin jaki wymyslilismy był zajety (sala zajeta na komunie w niedziele, bo to byl maj).
Natomiast moja przyjaciolka załatwiła wszystko w 5 mies a brała slub w Warszawie. Ale jak sami z mezem mówili wszytsko było tak jakby czekało specjalnie na nich, układało się bardzooo po ich mysli
kulbit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-01, 11:42   #9
Agaw'a
Zakorzenienie
 
Avatar Agaw'a
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: opolszczyzna
Wiadomości: 4 992
Dot.: przygotowania ile przed??

Powtorze sie :

To chyba zalezy od narzeczonych...
Ja z moim TŻ mamy slub w sierpniu 2007 a pierwsze formalnosci juz zalatwilismy w maju ( sala, zespol). W miniony wekeend bylismy w parafi w ktorej chcemy wziasc slub i juz umowilismy termin, godzine oraz uzyskalismy wszelkie informacje co i jak.
We wrzesniu idziemy na nauki przedmalzenskie.
My zaczelismy wczesniej bo dzieli nas odleglosc to po pierwsze a po drugie miejsce slubu i przyjecia to tez inna miejscowosc niz te w ktorych obecnie przebywamy.
Kolejna sprawa to ta ze chcemy na spokojnie wszystko sobie zalatwiac i miec mozliwosc dokonywania wyboru a nie brania tego co pierwsze sie nam trafi w rece.
Jednak znam pary ktore slub i wesele organizowaly i organizuja 3 - 4 miesciace przed wazna dla nich data.

To zlezy wszystko od Ciebie, od Was.
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

-1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 -10 -11 -12 -13 -14 -15
Agaw'a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-04, 12:05   #10
anusiaaa
Raczkowanie
 
Avatar anusiaaa
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Wiadomości: 32
GG do anusiaaa
Talking Dot.: przygotowania ile przed??

A ja mam ustalona date slubu na 8,08,2007 i zaczynam zalatwiac wszystko jutro hehehe czyli prawie rok naprzod Znaczy te wszystko to sala...a potem orkiestra i kosciol, pomysle jeszcze wczesniej o fotografie i potem bede cieszyc sie narzeczenstwem bo inne sprawy zalatwic mozna pozniej. No chyba ze sukieneczki bede ogladac
__________________
so happy so happy
anusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-07, 09:56   #11
marzka82
Rozeznanie
 
Avatar marzka82
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 502
Dot.: przygotowania ile przed??

My mieliśmy farta bo w naszej wymarzonej sali, tuż przed naszym przyjściem zwolnił się termin (29.07.2006 Na przygotowania mieliśmy 9 miesięcy. Jeśli chodzi o szczegóły takie jak np. suknia to jest to bardzo duużo czasu. Sprawy takie jak sala, orkiestra, kamera, fotograf itp. lepiej załatwiać jak najszybciej.

Pozdrawiam
__________________
...................\!/
...............( @ @ )
..........oOO-(_)-OOo
...Nie jedź szybciej, niż twój anioł stróż umie latać...
marzka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-07, 18:19   #12
gosiah
Rozeznanie
 
Avatar gosiah
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 713
GG do gosiah
Dot.: przygotowania ile przed??

My rok przed ślubem zarezerwowaliśmy salę, zespół oraz termin w kościele. Miasto wielkości 60 tys. mieszkańców - mieliśmy już mały wybór. Szczególnie, że zależało nam na dacie. Resztę zaczeliśmy załatwiać ok. 5 miesięcy przed /suknia, fotograf, garnitur. itp./ i myślę, że mieliśmy duzo czasu na wszystko, a nawet mimo że wracaliśmy z pracy ok. 19. Przygotowania nabierały tempa zawsze w weekendy.
__________________
„Być może prawdą jest, że los, zamykając przed nami jedne drzwi, otwiera drugie, lecz jakże nieznośny jest ów moment przeciągu.”

Lidia Jasińska — Flirtuchy


gosiah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 14:58   #13
aprzybyla
Wtajemniczenie
 
Avatar aprzybyla
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Zagłębie
Wiadomości: 2 171
GG do aprzybyla
Dot.: przygotowania ile przed??

Cytat:
Napisane przez kochaniutka19
drogie dziewczyny chcialam was zapytac na ile miesiecy przed slubem trzeba zaczac przygotowania do wesela

pozdrawiam
im wcześniej tym lepiej!

najlepiej wczesnie zaklepać zeczy które mogą szybko byc zajęte np. sale weselna, termin, zespół, kucharzy

a reszte powoli i na spokojnie!
obrączki lepiej ałatwiać IMO 2-3 m-c wcześniej
sukienke 3-6 m-cy wcześniej
no i "robota papierkowa" tez ok. 3 m-cy wczesniej!
ten system jak narazie sprawdza sie umnie!

z doświadczenia innych wiem ze i tak tuz przed Waszym Dniem wyskakuje mnustwo drobiazgów do załatwienia, jakichś szcegółów i duperelek! i to zawraca najwiecej głowy!
__________________
Żonka
niespokojny duch... nielubiący nudy... teraz poświęcony rodzinie
BTW mów mi Agnieszka
aprzybyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 19:36   #14
agnes23
BAN stały
 
Avatar agnes23
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 1 939
Dot.: przygotowania ile przed??

Cytat:
Napisane przez anusiaaa
A ja mam ustalona date slubu na 8,08,2007 i zaczynam zalatwiac wszystko jutro hehehe czyli prawie rok naprzod Znaczy te wszystko to sala...a potem orkiestra i kosciol, pomysle jeszcze wczesniej o fotografie i potem bede cieszyc sie narzeczenstwem bo inne sprawy zalatwic mozna pozniej. No chyba ze sukieneczki bede ogladac
fajna data, podobna do mojej, tylko, że ja miesiąc wcześniej - 07.07.2007 r.
agnes23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-09, 08:15   #15
gosiad
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4
Dot.: przygotowania ile przed??

Hmm z tym jest tak za 3 tygodnie biorę ślub w Lublinie i tam nie ma klopotu z salą - można się spokojnie porozglądać i zamówić pół roku przed. Mieszkam teraz w Wawce i moja koleżanka z pracy chce wziąć ślub za rok i spokojnie dużo sal jest jeszcze wolnych i jest w czym wybierać. Jeśli chodzi o fotografa to nie ma się czym martwić - na nauki przedmałżeńskie przychodzą panowie z ulotkami, gazetami i niemal proszą aby ich zatrudnić. Ja w trakcie nauk uzbierałam aż 12 gazet "Młoda Para" i "Ślub" a w nich znajdziecie wszystko. Poza tym warto poszperać na forach ślubnych a tych jest bardzo wiele. A jeszcze jedno - największy problem i najwięcej czasu zajmuje zapraszanie gości - nie wypada wpaśc do cioci i uciec - powiem Wam że przez obiadki u cioć, wujków, babć swoich i narzeczonego muszę się teraz porządnie odchudzać - apel do wszystkich babć - nie tuczcie przyszłych pań młodych;-))
gosiad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-05, 14:20   #16
rozana1979
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5
Dot.: przygotowania ile przed??


Edytowane przez rozana1979
Czas edycji: 2012-09-28 o 14:01
rozana1979 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-23, 20:04   #17
Flofferek
Zakorzenienie
 
Avatar Flofferek
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: kosmos
Wiadomości: 13 670
przygotowania ile przed??

hej dziewczyny.

zdaje sobie sprawe, ze tematy zwiazane z moim pytaniem pewnie byly poruszane setki razy, ale szukam i szukam po watkach i praktycznie nic nie znalazlam.

wesele planujemy na 28.06.2008, sale mamy wstepnei zarezerwowana, kosciol jeszcze nie, ale dzisiaj dowiedzialam sie, ze trzeba sie spieszyc z rezerwacja kosciola, bo jest duzo chetnych, boje sie pomyslec co bedzie, jak sie okaze, ze ta data odpada

ale najwazniejsze moje pytanie: kiedy juz czas szukac, rezerwowac oriekstre, fotografa/kamerzyste, samochod (szukalam troche po internecie i wiele juz jest zarezerwowanych na pazdziernik przyszlego roku), aha i kupowac sukienke slubna czy frak

ja wole miec wczesniej cos zaklepanego niz pozniej na kilka miesiecy przed szukac nerwowo czegokolwiek.

z jednej strony wydaje mi sie, iz jest jeszcze czas, ale jak patrze i widze, ze wszystko jest zaklepane na rok w przod, to zaczynam sie bac.

z gory dziekuje za pomoc
Flofferek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-23, 20:11   #18
et-ka
Zakorzenienie
 
Avatar et-ka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 6 202
GG do et-ka
Dot.: kiedy juz czas zalatwiac sprawy zwiazane z weselem?

jeżeli wolisz mieć wcześniej przygotowane, to myślę, że mozesz zacząć rozglądać się teraz. myślę, że nie zdecydujesz się na pierwszego lepszego kamerzystę czy zespół, a same poszukiwania pewnie trochę zajmą.

i widzę, że jednak bierzecie ślub?
no, to chyba wypada mi pogratulować
__________________

Dyskretnej troski trzeba mi..

Edytowane przez et-ka
Czas edycji: 2007-09-23 o 21:26
et-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-23, 20:25   #19
Flofferek
Zakorzenienie
 
Avatar Flofferek
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: kosmos
Wiadomości: 13 670
Dot.: kiedy juz czas zalatwiac sprawy zwiazane z weselem?

dziekuje

tak wlasnie mysle, ze lepiej miec wybor i jakosciowy i cenowy.
Flofferek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-24, 07:50   #20
Kattie7
Wtajemniczenie
 
Avatar Kattie7
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 465
Dot.: kiedy juz czas zalatwiac sprawy zwiazane z weselem?

ja też myśle że powinnaś już zacząć przygotowania, lepeij wszystko mieć załatwione wczęśniej niż później biegać z wywieszonym językiem i się denerwować
dobre zespoły już rok wcześniej maja pozajmowane terminy, zwłaszcza w czerwcu bo to chyba najbardziej "slubny" miesiąc w roku
a zespołu nie wybiera się ot tak, trzeba przesłuchac parę demo, a to trochę zajmie czasu, poza tym dobrze jest wiedzieć jak zespól gra na żywo, najlepeij popytać znajmoych, pooglądać filmy z innych wesel gdzie gra wybrana kapela
z fotofrafem i kamerzystą podobnie, ci najlepsi tez rok wcześniej mają zamówione terminy, a to też zajmie trochę czasu - oglądanie zdjęc i relacji z innych ślubów żeby się zdecydować na naprawdę dobrego usługodawce

Cytat:
Napisane przez Flofferek
aha i kupowac sukienke slubna czy frak
nie bardzo rozumiem, chcesz iśc we fraku na wesele?

Cytat:
Napisane przez Flofferek
z jednej strony wydaje mi sie, iz jest jeszcze czas, ale jak patrze i widze, ze wszystko jest zaklepane na rok w przod, to zaczynam sie bac.
9 miesięcy to wcale nie tak wiele, przeleci ani się obejrzysz
wiem sama po sobie
Kattie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-24, 08:51   #21
Flofferek
Zakorzenienie
 
Avatar Flofferek
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: kosmos
Wiadomości: 13 670
Dot.: kiedy juz czas zalatwiac sprawy zwiazane z weselem?

zespol mamy wypatrzony - gral na weselu znajomych i bardzo nam sie spodobal tyle ze narzeczony nie moze sie skontaktowac z tymi znajomymi w zwiazku z numerem telefonu

frak dla chlopa oczywiscie

wczoraj wieczorem wlasnie liczylam sobie ile to dokladnie miesiecy zostalo, licze licze i doliczylam sie 9 :szok: ojj tak sie boje, ze bedzie za pozno na ten zespol, juz z kosciolem sie denerwuje, a dopiero jutro mozemy pojsc i zarezerwowac termin...

buziak
Flofferek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-24, 09:08   #22
Kattie7
Wtajemniczenie
 
Avatar Kattie7
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 465
Dot.: kiedy juz czas zalatwiac sprawy zwiazane z weselem?

Cytat:
Napisane przez Flofferek Pokaż wiadomość
frak dla chlopa oczywiscie

buziak
no jasne że dla chłopa
tylko tak śmiesznie napisałaś jakbyś to Ty się zastanawiała czy iśc w sukni czy we fraku
cmok
Kattie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-24, 09:13   #23
Bunny_82
Zadomowienie
 
Avatar Bunny_82
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 533
Dot.: kiedy juz czas zalatwiac sprawy zwiazane z weselem?

Cytat:
Napisane przez Kattie7 Pokaż wiadomość
no jasne że dla chłopa
tylko tak śmiesznie napisałaś jakbyś to Ty się zastanawiała czy iśc w sukni czy we fraku
cmok
Kattie7 też tak zrozumiałam

Flofferek moim zdaniem możesz zacząć przygotowania, bo później bedzie "co nagle to po diable" Masz jeszcze trochę czasu, więc spokojnie możesz wszystko sobie przemyśleć, zaplanować
__________________


31.10.2008



Aniołek [*] 12.10.2011 - 16 tc

Bunny_82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-24, 19:55   #24
*kasieńka*
Zadomowienie
 
Avatar *kasieńka*
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: podlublin :)
Wiadomości: 1 039
Dot.: kiedy juz czas zalatwiac sprawy zwiazane z weselem?

Flofferek powiem Ci tyle, że musisz sie już zacząć rozglądać za wszystkim i to nie powoli, a raczej żwawo... zostało Ci tylko 8/9 miesięcy, to jest bardzo mało, biorąc pod uwage, że ślub w czerwcu (bardzo popularny miesiąc). Niektórzy zaklepują już na 2009 rok ... Jak najszybciej szukaj zespołu, fotografa, kamery i co tam jeszcze chcesz. Suknia myślę może poczekać, nie długo wejdą nowe kolekcje, z tym nie ma aż takiego pośpiechu (generalnie max 3 miesiące przed musisz zamówić). Termin w kościele tez czym prędzej rezerwuj, bo jak się okaże, że zajęty to trzeba będzie wszystko od nowa...
__________________

*kasieńka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-24, 20:26   #25
Flofferek
Zakorzenienie
 
Avatar Flofferek
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: kosmos
Wiadomości: 13 670
Dot.: kiedy juz czas zalatwiac sprawy zwiazane z weselem?

dzieki dziewczyny, no niestety ksiadz nas zle pokierowal, bo powiedzial ze najpierw do usc, a dopiero pozniej kosciol, poza tym mowil, ze nie ma sie co spieszyc, a wczoraj zaszlismy i dowiedzielismy sie, ze z terminem moze byc ciezko, ale trzeba przyjsc na tygodniu, dizsiaj nie moglismy, wiec idziemy jutro i trzese portkami, by byla nasza data i godzina, bo jak nie to sie zalamie, inny termin nie wchodzi w gre z roznych powodow, jesli juz to inny kosciol;/
buziaki
Flofferek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-24, 20:49   #26
czerybka
Raczkowanie
 
Avatar czerybka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wiatrakowo
Wiadomości: 331
Dot.: kiedy juz czas zalatwiac sprawy zwiazane z weselem?

ja biore kościelny (bo cywilny już mamy od roku) w kwietniu 2009. sale zamawiamy już teraz w grudniu orkiestre także. z kościolem problemu napewno nie będe miała bo mieszkam w małej wiosce gdzie wesel odbywa się średnio 2-3 w roku. 8/9 miesięcy to naprawde mało czasu więc śpiesz się kobitko zaklep to co najważniejsze. sukini będę szukać w przyszłym roku. niestety wesele będe przygotowywała z zagranicy więc to trochę uciążliwe bo nie zawsze będe mogła jechać do polski noo ale od czego ma się rodzinke )
__________________
"Love lives forever"

59/2011
43/2012
52/2013
50/2014
37/2015
11/2016
czerybka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-24, 20:54   #27
*kasieńka*
Zadomowienie
 
Avatar *kasieńka*
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: podlublin :)
Wiadomości: 1 039
Dot.: kiedy juz czas zalatwiac sprawy zwiazane z weselem?

Flofferek to Ty oddzielnie bierzesz ślub cywilny i kościelny? Bo jeśli tak, to trudno będzie zgrać i USC i kościół, może lepiej konkordatowy? Wtedy nie trzeba załatwiać terminu w USC...

czerybka ja również załatwiałam wszystko zza granicy, oczywiście z pomoca rodziców moich i TŻa i wszystko było ok a już za 2 godzinki lecę do domu, jeszcze tylko nie całe 2 tygodnie do tego dnia
__________________

*kasieńka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-25, 06:57   #28
Flofferek
Zakorzenienie
 
Avatar Flofferek
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: kosmos
Wiadomości: 13 670
Dot.: kiedy juz czas zalatwiac sprawy zwiazane z weselem?

slub konkordatowy oczywiscie ale tak nam ksiadz powiedzial, by isc do usc, dopiero pozniej (tydzien pozniej) pomyslalam i poszlismy do kosciola do innego ksiedza i sie wyjasnilo. dzisiaj mamy isc z data, ale sie denerwuje...
Flofferek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-25, 22:09   #29
et-ka
Zakorzenienie
 
Avatar et-ka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 6 202
GG do et-ka
Dot.: kiedy juz czas zalatwiac sprawy zwiazane z weselem?

i co? udało się załatwić datę?
__________________

Dyskretnej troski trzeba mi..
et-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-25, 22:11   #30
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: kiedy juz czas zalatwiac sprawy zwiazane z weselem?

Flofferek na Twoim miejscu przyśpieszyłabym trochę obroty i zaczełabym szukać już sali, orkiestry, kamerzysty czy fotografa. To są 4 najważniejsze elementy wesela. Jesli masz już kogoś na oku i jesteś ich pewna, śmiało podpisuj umowe..
My pobieramy się 23.08.2008 umowe z salą mieliśmy już załatwioną na początku lutego, z orkiestrą w kwietniu, czyli jakoś półtorej roku przed slubem i już wtedy tym samym okresem było zainteresowanych kilka par. Każda z nich miała się odezwać w przeciągu kilku dni-tygodni podając ostateczną decyzje, a że Nam bardzo zależało na tej sali i zespole, bez wachania byliśmy gotowi spisać umowe.

Co do Twojej sukni, na przełomie grudnia/stycznia w salonach moga być obniżki, wyprzedaże.Z Kościołem jest różnie, my już w lecie chcieliśmy zaklepać sobie date i godzine, a Ksiądz do Nas, że zaprasza na wpisy dopiero na początku 2008 roku.
Kurczę jesteśmy z dużego miasta, pobieramy sie w dość obleganym miesiącu, mam nadzieje, że zaklepiemy naszą wymarzoną godzinę

Pozdrawiam
__________________
Zmieniaj swoje życie

Edytowane przez m.a.r.t.a
Czas edycji: 2007-09-26 o 00:14
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:20.