Miłośniczki pomidorów - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-14, 15:23   #31
marlen1366
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 845
Dot.: Miłośniczki pomidorów

pomidory uwielbiam, zwłaszcza malinowe i bawole serca. Najlepsze są oczywiście z własnego ogródka. Zupa pomidorowa mojej babci mniammmmmmmm pomidory pokrojone w plastry z cebulką/szczypiorkiem pieprz, sól i nic więcej do szczęścia mi nie potrzeba
marlen1366 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-14, 18:44   #32
michalina11
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 42
Dot.: Miłośniczki pomidorów

ja najbardziej lubię malinówki ze śmietaną lub jogurtem z cebulką i dodatkiem pieprzu ziołowego i soli pycha...
michalina11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-15, 11:02   #33
hellyeah0
Zadomowienie
 
Avatar hellyeah0
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 307
Dot.: Miłośniczki pomidorów

Cytat:
Napisane przez heart_shaped_box Pokaż wiadomość
Nie ma za co

Jadlam, wygladaja pieknie, a jeszcze lepiej smakuja
moze nic odkrywczego, ale pychota!

http://objadam.pl/koreczki-z-mozzarella/


czy Wy rowniez lubicie zolte pomidory?? ja uwielbiam! tylko ciezko je dostac
Ale ładne te koreczki! Dzięki za pomysł ;- )

Żółtych nigdy nie jadłam, pewnie dlatego, że nie widuje ich w sklepach.

Cytat:
Napisane przez ellish Pokaż wiadomość
szkoda tylko, ze przy polaczeniu pomidorów z ogórkiem zielonym, pomidory traca wszystkie najlepsze witaminki..

Suszone pomidory mi nie podchodzą.
A lubicie sok pomidorowy? Ja uwielbiam, pikantny zwłaszcza
Suszone z fetą są pyszne. Co do pomidora z ogórkiem, też o tym słyszałam. Szkoda, bo na kanapce to idealne połączenie, najsmaczniejsze.

Jeszcze wracając do bruschetty, zrobiłam ją ostatnio mojemu chłopakowi, który na codzień pomidorów nie lubi i nie jada. Gdybyście widziały jak mu się uszy trzęsły, gdy jadł tą bruschettę! najwyraźniej jest ona dobrym sposobem, by przekonać kogoś kto nie lubi pomidorów do polubienia ich ^^
hellyeah0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-15, 11:16   #34
LadySith
Zakorzenienie
 
Avatar LadySith
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Wiadomości: 6 692
GG do LadySith
Dot.: Miłośniczki pomidorów

Cytat:
Napisane przez SilverCat Pokaż wiadomość
ja nie znosze pomidorow ale ostatnio wyczytalam ze maja wlasciwosci ktore pozytywnie wplywaja na organizm i ze warto jesc wiec musze sie przekonac moze skorzystam z tych przepisów
ja też nie znosze, jadam tylko malinowe i te miniaturki różne, cherry,koktalowe i inne
uwielbiam przetwory - keczup, przecier, sosy itp
__________________

LadySith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-15, 18:51   #35
nikulek1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 140
Dot.: Miłośniczki pomidorów

Ale nas pobudziłaś Droga Autorko aż mi ślinka leci na samą myśl. Lubię jajecznicę z pomidorami, kebab z pomidorem
a i jeszcze sałatka caprese.. mmmm
__________________
Żeby zmieniło się nasze życie, musimy najpierw zmienić samych siebie!

Edytowane przez nikulek1
Czas edycji: 2012-05-15 o 18:54 Powód: przypomniało mi się ;)
nikulek1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-16, 11:00   #36
new_me
Zadomowienie
 
Avatar new_me
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 906
Dot.: Miłośniczki pomidorów

Cytat:
Napisane przez amandi84 Pokaż wiadomość
wg mnie najlepsze co można zrobić z pomidorów to bruschetta
ooooo takkk



rowniez uwielbiam pomidorki i moglabym jesc je kilogramami:P
new_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-16, 21:20   #37
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: Miłośniczki pomidorów

uwielbiam, nawet sadzilam, takie z ogródka najlepsze Nie moge sie doczekać
No i do tego bazylia i oregano tez rosnie
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-16, 22:04   #38
motyl85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 6
Dot.: Miłośniczki pomidorów

Przypomina mi jak jeździłam na wieś i zbierałam pomidorki, takie z pola są najlepsze.
Przepadam z pomidorami przyprawionymi tymiankiem, bazylia i oregano i podsmażonymi lekko na oliwie, pychota.
I oczywiście świeże ze śmietana i cebulka.
motyl85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-18, 22:02   #39
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: Miłośniczki pomidorów

Cytat:
Napisane przez ellish Pokaż wiadomość
szkoda tylko, ze przy polaczeniu pomidorów z ogórkiem zielonym, pomidory traca wszystkie najlepsze witaminki..

I to jest wielki ból, bo uwielbiam pomidorki skrojone w kostkę, do tego zielony ogórek, sałata, papryka ser feta i to zalane sosem vinegret, wersja z balsamico, musztardą dijon i miodem. Palce lizać, taka mieszanka
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-20, 15:46   #40
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Miłośniczki pomidorów

Cytat:
Napisane przez juustyna17193 Pokaż wiadomość
Zapraszam na mojego bloga kulinarnego. Co prawda dopiero w trakcie tworzenia,ale już zapraszam do odwiedzin:
http://wariacjesmaku.blogspot.com/
No i po co zasmiecasz forum 15 roznych watkow z tym samym postem od ciebie
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-23, 16:22   #41
joanna_87
Zakorzenienie
 
Avatar joanna_87
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: pomorskie województwo,
Wiadomości: 13 331
Dot.: Miłośniczki pomidorów

ja uwielbiam pokrojone w palsterki z mozzarellą i na to bazylia; albo z sałatą i rukolą
__________________
2017 :
picie H2O
czytanie książek
ubieranie się kobieco
nie przejmowanie się głupotami
regularnie spisywanie wydatków
angielski: fce + filmy i seriale
głosowanie na lp 3
patenty żeglarskie V i VI
nauka pływania c.d.

Zakochana od 12.11.2015 roku
joanna_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-23, 16:36   #42
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Miłośniczki pomidorów

Cytat:
Napisane przez joanna_87 Pokaż wiadomość
ja uwielbiam pokrojone w palsterki z mozzarellą i na to bazylia; albo z sałatą i rukolą
Rowniez tak robie i na przemian ukladam na talerzu. z sola i pieprzem.

Albo pokrojone razem z czerwona cebula, ziolami i oliwa na chleb zapieczony w piekarniku - to chyba mogloby byc daniem dietetycznym
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-24, 13:43   #43
_Biedronka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Końskie, woj. świętokrzyskie
Wiadomości: 153
Dot.: Miłośniczki pomidorów

Fajny pomysł na ten wątek
Ja uwielbiam pomidory z mozarellą zalane sosem sałatkowym najlepiej knorr włoski plus listki świeżej bazylii, sałatkę z pomidorów, sałaty, sera feta i tuńczyka, w sumie to wrzucam tam to co mam pod ręką czyli kukurydze, kiełki itp.
_Biedronka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-24, 17:44   #44
sante
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 359
Dot.: Miłośniczki pomidorów

uwielbiam pomidory z czosnkiem polane oliwą i odrobiną octu
sante jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-25, 09:40   #45
amandi84
Zadomowienie
 
Avatar amandi84
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 190
Dot.: Miłośniczki pomidorów

Cytat:
Napisane przez hellyeah0 Pokaż wiadomość

Jeszcze wracając do bruschetty, zrobiłam ją ostatnio mojemu chłopakowi, który na codzień pomidorów nie lubi i nie jada. Gdybyście widziały jak mu się uszy trzęsły, gdy jadł tą bruschettę! najwyraźniej jest ona dobrym sposobem, by przekonać kogoś kto nie lubi pomidorów do polubienia ich ^^

Prawda! Tak samo miałam z mężem
A dziś miałam pomidorki na kanapce ze świeżo zmielonym pieprzem, oliwą i świeżą bazylią, prawie bruschetta, tylko pomidorów mi się kroić nie chciało.
__________________
11.06.2011 - Żonka
23.07.2012 - zostałam mamą małej Milenki
nakarm Psiaka:
http://www.pmiska.pl
amandi84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-25, 15:43   #46
niestereotypowa88
Raczkowanie
 
Avatar niestereotypowa88
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 69
Dot.: Miłośniczki pomidorów

kocham pomidorki
dzięki za inspiracje jak mogę je jeszcze bardziej celebrować
miłego dnia!
niestereotypowa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-25, 16:14   #47
SweetFreely
Przyczajenie
 
Avatar SweetFreely
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Radomsko
Wiadomości: 14
Dot.: Miłośniczki pomidorów

[QUOTE=syklamen;34112156][COLOR="green"]Dlaczego tak jest?

Niestety surowe ogórki zawierają askorbinazę, która zabija kwas askorbinowy, czyli witaminę C z pomidorów... Dlatego nie powinno się ich razem łączyć. Ale co tam - ja uwielbiam pomidory z ogórkiem i cebulką (opcjonalnie papryka, a nawet trochę kukurydzy), doprawione ziołami z jogurtem naturalnym. W wersji na szybko mogą być nawet same pomidory z solą, pieprzem i papryczką ostrą + jogurt.

A tak w ogóle, to pomidory bywają silnie alergizujące i zawsze sobie myślę, że alergia na pomidory to najgorsze, co mogłoby mi się przydarzyć, bo je uwielbiam i normalnie nie miałabym co jeść

Pozdrawiam wszystkie fanki tego owocu
__________________
Always look on the bright side of life
choć łatwo nie jest...
SweetFreely jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-25, 16:41   #48
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Miłośniczki pomidorów

[QUOTE=SweetFreely;3432390 6]
Cytat:
Napisane przez syklamen Pokaż wiadomość
[COLOR="green"]

A tak w ogóle, to pomidory bywają silnie alergizujące i zawsze sobie myślę, że alergia na pomidory to najgorsze, co mogłoby mi się przydarzyć, bo je uwielbiam i normalnie nie miałabym co jeść
Zgadza sie ja mam czasem wysypke czerwonych plam na jezyku (wyglada jakbym pociela sobie jezyk i bardzo szczypie) po niektorych polskich pomidorach. Podejrzewam ze to zalezy od nawozu jaki dostawca uzywa . Wiec na to trzeba tez uwazac, najlepiej kupowac ze sprawdzonego zrodla. A mojemu szwagrowi zaczerwieniaja sie bardzo usta po polskich jablkach chociaz do jablek nawozu sie nie dodaje ale moze zalezy czym pryskaja...
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-25, 18:12   #49
SweetFreely
Przyczajenie
 
Avatar SweetFreely
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Radomsko
Wiadomości: 14
Dot.: Miłośniczki pomidorów

[QUOTE=KarolinaK;34324299]
Cytat:
Napisane przez SweetFreely Pokaż wiadomość

Zgadza sie ja mam czasem wysypke czerwonych plam na jezyku (wyglada jakbym pociela sobie jezyk i bardzo szczypie) po niektorych polskich pomidorach. Podejrzewam ze to zalezy od nawozu jaki dostawca uzywa . Wiec na to trzeba tez uwazac, najlepiej kupowac ze sprawdzonego zrodla. A mojemu szwagrowi zaczerwieniaja sie bardzo usta po polskich jablkach chociaz do jablek nawozu sie nie dodaje ale moze zalezy czym pryskaja...
Moi teściowie prowadzą gospodarstwo warzywne. Czasami naprawdę lepiej nie wiedzieć czym to wszystko jest pryskane.. Bo nawozy to pikuś, znacznie gorsze są wszelkie środki ochrony roślin. Szczególnie jeśli jakiś mało uczciwy rolnik nie przestrzega okresu karencji po oprysku...

A w pomidorach zawsze mnie zastanawia widoczna czasami płytko pod skórką ciemna linia, jakby po wkłuciu. Kiedyś słyszałam, że dodają jakiś środek strzykawką z igłą, ale nie wiem czy to była prawda czy plota...
Nie ulega wątpliwości, że najlepiej kupić pomidorki od kogoś kto ma swoje.
__________________
Always look on the bright side of life
choć łatwo nie jest...
SweetFreely jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-27, 11:02   #50
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: Miłośniczki pomidorów

Cytat:
SweetFreely:
A w pomidorach zawsze mnie zastanawia widoczna czasami płytko pod skórką ciemna linia, jakby po wkłuciu. Kiedyś słyszałam, że dodają jakiś środek strzykawką z igłą, ale nie wiem czy to była prawda czy plota...
Oj tak to prawda , najczęściej jest to denaturat, niestety.... słyszałam też o sposobie spalinowym, tzn. do szklarni doprowadzane są spaliny z odpalonego samochodu. Wszystko to ma na celu przyspieszenie wegetacji, a roślina broni się przed takimi czynnikami, chcąc ochronić nasiona szybciej dojrzewa

Edytowane przez Ramona_85
Czas edycji: 2012-05-27 o 11:04
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-27, 20:05   #51
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Miłośniczki pomidorów

[QUOTE=SweetFreely;3432556 3]
Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość

Moi teściowie prowadzą gospodarstwo warzywne. Czasami naprawdę lepiej nie wiedzieć czym to wszystko jest pryskane.. Bo nawozy to pikuś, znacznie gorsze są wszelkie środki ochrony roślin. Szczególnie jeśli jakiś mało uczciwy rolnik nie przestrzega okresu karencji po oprysku...

A w pomidorach zawsze mnie zastanawia widoczna czasami płytko pod skórką ciemna linia, jakby po wkłuciu. Kiedyś słyszałam, że dodają jakiś środek strzykawką z igłą, ale nie wiem czy to była prawda czy plota...
Nie ulega wątpliwości, że najlepiej kupić pomidorki od kogoś kto ma swoje.
Pomidory opryskiwane są etafonem - preparatem uwalniającym etylen - żeby przyśpieszyć dojrzewanie. O wstrzykiwaniu czegoś pod skórkę nie wiedziałam. Nie widziałam nigdy takiej linii.
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-28, 22:50   #52
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Miłośniczki pomidorów

Dorota1017, jak nie masz nic mądrego do powiedzenia to nie zaśmiecaj wątku i nie umieszczaj nachalnie reklam/próśb o klik
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014

Edytowane przez syklamen
Czas edycji: 2012-05-28 o 22:51
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-29, 03:18   #53
DudiBoy
Zakorzenienie
 
Avatar DudiBoy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: [x]Śląsk / Małopolska[ ]
Wiadomości: 5 640
GG do DudiBoy
Dot.: Miłośniczki pomidorów

Hej dziewczyny!

Czy lubię pomidory? Oczywiście, uwielbiam! Nie tylko pomidory z resztą, ale i ketchup, sok pomidorowy... Pomidory to szczególnie takie nasze, słodkie i pachnące, z babcinej szklarni - pamiętam ten smak do dzisiaj... W sklepach, czy na bazarkach znaleźć takich raczej nie można, nie mniej pożeram pomidory z wielką przyjemnością i pod różną postacią

Chociażby wczoraj na obiad była pomidorowa, niby nic, ale ten kto próbował dobrej pomidorowej zakochuje się w niej bez pamiętnie... Jak to się dzieje? Sprawa jest prosta, a w zasadzie przepis - im prostszy tym lepszy, tak to już czasem w kuchni bywa. Ważne by nie zapomnieć włożyć w potrawę swoje serce.

Potrzebować będziemy:
* litr soku pomidorowego;
* pomidory w puszce ( ja wiem jak to brzmi, ale uwierzcie, że jeszcze nie ma na rynku naszych dobrych pomidorów, te które są - są jeszcze drogie, albo bez smaku; te w puszcze rosły przynajmniej w krajach gdzie słońca jest na tyle, aby miały one dużo więcej smaku, niż dostępna "czerwona trawa" z marketu);
* 1 dobrej jakości świeży i pachnący pomidor ( albo kilka koktajlowych, bo ja na przykład, które pachniały- tylko takie znalazłem);
* 1 duża czerwona cebula ( nic nie wymyślam - jest łagodniejsza niż biała i łatwo dostępna w przystępnej cenie, choćby w Lid**);
* kulki mini-mozarelli;
* doniczka świeżej bazylii;
* pół pęczka pietruszki;
* ząbek czosnku;
* oliwa z oliwek;
* kostka rosołowa lub bulionetka;
* liście laurowe;
* ziele angielskie;
* sól, pieprz, cukier - do smaku

Zaczynamy od umycia i wysuszenia ziół oraz pomidora.
Następnie obieramy i kroimy cebulę w drobną kosteczkę i wrzucamy ją do garnka na nie rozgrzaną oliwę, szklimy i dodajemy całą zawartość puszki z pomidorami oraz pokrojonego pomidora bez skórki.
Całość przesmażamy ok 5 minut, po czym wlewamy ok 525ml wody ( 1 i 1/2 kubka), dodajemy bulionetkę, związaną nać wraz z łodyżkami, 3 liście laurowe i kilka ziaren ziela angielskiego. Zmniejszamy ogień i dusimy pod przykryciem ok 20 minut.

Po upływie tego czasu zdejmujemy garnek z ognia, wyjmujemy wszystkie zioła i pęczek pietruszki, a całość miksujemy dokładnie blenderem. Po zmiksowaniu wlewamy do garnka litr soku pomidorowego, wsypujemy drobno posiekaną bazylię i wstawiamy go z powrotem w celu ponownego zagotowania.

Kiedy nasza zupa osiągnie znowu temperaturę wrzenia, zmniejszamy ogień i doprawiamy ją do smaku pieprzem, solą oraz ewentualnie cukrem ( w zależności czy lubimy słodką pomidorową czy nie). Pozostawiamy zupę jeszcze chwilę na ogniu w celu przegryzienia się smaków ( w tym momencie można także rozrzedzić zupę wodą źródlaną jeżeli wydaje się nam ona za gęsta - ja właśnie taką gęstą uwielbiam) ok 3 minuty. Wyłączamy ogień i dodajemy do zupy ostatni składnik - czosnek. Pozwalamy zupie chwilę "odpocząć" i wymieszać się z czosnkiem, bo takiej mega gorącej chyba nikt nie lubi jeść.

Zupę zawsze podaję z mini kulkami mozzarelli, w ten sposób, że zimne i osączone kulki sera nakładam na talerz i zalewam je zupą. Jeszcze nigdy mi się nie roztopiły. Zupę można także wzbogacić o dobry makaron typu wstążka lub kleks z gęstej śmietany, natomiast ja podałem ją wczoraj z grzankami z połówek grahamki, natartymi czosnkiem i oliwą z oliwek a po zapieczeniu w opiekaczu posypanymi serem Grana Padano. Nie zapomniałem też oczywiście o udekorowaniu liśćmi bazylii

Gdyby ktoś się skusił na mój przepis, życzę smacznego! Choć chyba nie trzeba, bo smaczne jak cholera! Polecam miłośnikom pomidorów

PS: Zupy wychodzi na 4 porcje. Koszt jednej porcji ok 3,50 zł.
DudiBoy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-16, 09:28   #54
znawczyni9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 365
Dot.: Miłośniczki pomidorów

dotychczas byłam wielka milsniczka pomidorow, czy to zefirem czy to jako dodatek do czegos. ale zatrulam sie nimi i mam uraz. ale mam posadzone swoje, moze te bez chemikalii okaza sie strzalem w10tke!
znawczyni9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-13, 05:24   #55
heart_shaped_box
Zadomowienie
 
Avatar heart_shaped_box
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: usa
Wiadomości: 1 521
Dot.: Miłośniczki pomidorów

Hej kobitki!
Pomidorowy sezon, a tu cisza?

Ja dostalam 2 reklamowki pomidorow od znajomych z ich ogrodka
Czesc poszlo na kanapki, do salatek. Niektore zaczely juz sie lekko psuc, wiec zrobilam z nich sos do spaghetti (w sloiku, bedzie na specjalna okazje ).

Dostalam rowniez takie pomidorki. Wygladaja uroczo Smakuja wysmienicie. Przyznam, ze wczesniej ich nie widzialam.
Dzis zjadlam je z marynowana mozzarella

PS. Zdjecie z internetu
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg B357BB59853645998351240C2188E340.jpg (47,5 KB, 12 załadowań)
heart_shaped_box jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-13, 10:36   #56
altai
Rozeznanie
 
Avatar altai
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Kioto
Wiadomości: 745
Dot.: Miłośniczki pomidorów

Cytat:
Napisane przez heart_shaped_box Pokaż wiadomość
Hej kobitki!
Pomidorowy sezon, a tu cisza?

Ja dostalam 2 reklamowki pomidorow od znajomych z ich ogrodka
Czesc poszlo na kanapki, do salatek. Niektore zaczely juz sie lekko psuc, wiec zrobilam z nich sos do spaghetti (w sloiku, bedzie na specjalna okazje ).

Dostalam rowniez takie pomidorki. Wygladaja uroczo Smakuja wysmienicie. Przyznam, ze wczesniej ich nie widzialam.
Dzis zjadlam je z marynowana mozzarella

PS. Zdjecie z internetu
Jej bardzo ciekawie wyglądają te pomidorki, nigdy takich nie widziałam! Kojarzą mi się z wersją mini kabaczka

A jak smakują? podobnie jak tradycyjnie czerwone pomidory?
__________________
Niczego nie należy pozostawiać przypadkowi. Niczego nie pomijać. Należy uwzględniać sprzeczne informacje. Nie spieszyć się z wyciąganiem wniosków.
altai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-13, 15:38   #57
heart_shaped_box
Zadomowienie
 
Avatar heart_shaped_box
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: usa
Wiadomości: 1 521
Dot.: Miłośniczki pomidorów

Cytat:
Napisane przez altai Pokaż wiadomość
Jej bardzo ciekawie wyglądają te pomidorki, nigdy takich nie widziałam! Kojarzą mi się z wersją mini kabaczka

A jak smakują? podobnie jak tradycyjnie czerwone pomidory?

Hm...smakuja jak zolte pomidory, czyli lekko kwasne, troche slodkie
heart_shaped_box jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-13, 16:35   #58
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Miłośniczki pomidorów

chyba wszystko juz zostalo napisane, lubie pomidory i chetnie jem potrawy, w ktorych wystepuja.

Nie mam jakis oryginalnych nietypowych przepisow na nie - daje je do leczo, musaki, ratatouille, kanapki, sosow do pomidorow, robie salatki z cebulka, przyprawiam bazylia...

Aha ja lubie tez suszone pomidory, koncentraty, pulpy oraz soki pomidorowe.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-14, 09:27   #59
altai
Rozeznanie
 
Avatar altai
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Kioto
Wiadomości: 745
Dot.: Miłośniczki pomidorów

Cytat:
Napisane przez heart_shaped_box Pokaż wiadomość
Hm...smakuja jak zolte pomidory, czyli lekko kwasne, troche slodkie
dzięki za info mam nadzieję, że kiedyś je spotkam na swojej drodze
__________________
Niczego nie należy pozostawiać przypadkowi. Niczego nie pomijać. Należy uwzględniać sprzeczne informacje. Nie spieszyć się z wyciąganiem wniosków.
altai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 10:55   #60
Sysska
Zadomowienie
 
Avatar Sysska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 781
Dot.: Miłośniczki pomidorów

Ja uwielbiam "pomidory pod pierzynką" świetna potrawa na szybko zamiast salatki gdy mamy gosci

5 średniej wielkości pomidorów
sól
pieprz
½ szklanki majonezu
½ szklanki śmietany 18% lub jogurtu naturalnego
4-5 ząbków czosnku
10-15 dag żółtego sera
Pomidory umyć, osuszyć i pokroić ostrym nożem w plastry. Następnie ułożyć je na półmisku, posypać solą i pieprzem. Majonez wymieszać ze śmietaną i dodać do tego zmiażdżony czosnek. Całość wymieszać i powstałym sosem zalać pomidory. . Żółty ser zetrzeć na tarce o małych oczkach i posypać nim warstwę pomidorów
__________________
I chihuahua
Sysska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:34.