Serum Basi z wit.C, pytanko - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-06-28, 14:39   #271
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Dot.: Kuracja odmładzajaca....Wit.C

A może ktoś napisze jak długo może trwać taka kuracja i czy wskazane są jakieś przerwy czy można nonstop się smarować
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-28, 14:42   #272
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Dot.: Kuracja odmładzajaca....Wit.C

Cytat:
Napisane przez OliwkaT
Hej. Dziewczyny podpowiedzice z jakim kremem powinno sie używac Juvitu?Tzn dokładnie jaki kremik połozyć na Juvit.
Pozdrawiam
Oliwka, generalnie jaki chcesz. Byle nie z retinoidami.
"Juvit" jest dość ciężki (80% gliceryny w składzie), więc jeśli masz cerę normalną w kierunku mieszanej lub tłustej, w zupełności wystarczy Ci lekki bloker. Jeśli cera Ci się przesusza, możesz dodać krem nawilżajacy, o jak najprostszym składzie, np. "Physiogel". I dopiero na to bloker.
Jeśli masz b. tłustą cerę, "Juvit" w ogóle może nie być dla Ciebie, wtedy ukręć sobie Basi serum, albo wybierz "Flavo-C".

pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-28, 14:45   #273
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Dot.: Kuracja odmładzajaca....Wit.C

Cytat:
Napisane przez trojka
A może ktoś napisze jak długo może trwać taka kuracja i czy wskazane są jakieś przerwy czy można nonstop się smarować
Można non stop się smarować, jeśli nic Cię nie podrażnia. Wit. C to bardzo dobry antyoksydant, których musimy dostarczać sobie jak najwięcej od wewnątrz i od zewnątrz non stop, bo utlenianie, będące wynikiem spalania w komórkach (czyli życia, de facto ) także trwa non stop.
pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-17, 20:14   #274
Maszeńka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 91
Dot.: Kuracja odmładzajaca....Wit.C

Drogie dziewczyny ! Mam, być może dla takich wyjadaczek jak Wy, infantylne pytanko dotyczące preparatów z retinolem. Piszecie, że Retin A jest na receptę. Od jakiego lekarza można ją dostać ? Bo wydaje mi się (na chłopski rozum), że od dermatologa. Czy musiałyście użyć jakichś specjalnych argumentów, aby receptę dostać? U mojego dermatologa przewiduję problemy. Przepraszam za niski poziom pytania, ale mój staż na tym forum wiele tłumaczy
Maszeńka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-25, 19:33   #275
gercia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 107
Dot.: Kuracja odmładzajaca....Wit.C

Dziewczyny używam Juwitu od miesiąca i jestem zachwycona,specjalnie nie unikam słońca w wakacje ,ale też nie smażę się .Moja skóra zrobiła się gładka,jakby ciaśniejsza-jędrniejsza,bardziej napięta,nie wiem czy to możliwe ale spłyciły mi się zmarszczki pod oczami i największy cud-przestały mi się robić maleńkie zaskórniki(no nie zupełnie,ale teraz to już nic w porównaniu).Doszło do tego ,że musiałam ciągle robić peeling,żeby jakoś wyglądać ,a teraz byłam na urlopie i nie miałam go ze sobą 3 tygodnie!!!
CZy to możliwe?że to wszystko od tej wit.C?niesamowite.
gercia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-25, 20:07   #276
joanna.t
Raczkowanie
 
Avatar joanna.t
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 208
Dot.: Kuracja odmładzajaca....Wit.C

teoretycznie powinien dac każdy lekarz, nawet internista, może poprostu pogadaj z dermatologiem, przedstaw swoje racje, spytaj co o tym sadzi, czy na twoje problemy retin będzie odpowiedni. Jesli nie chce dac recepty to moze wcale nie jest ci potrzebny?
albo spróbuj kupić bez recepty, może będziesz miała szczęscie i ci się uda. Mam nadzieję, ze jestes świadoma działania i stosowania na własną rękę ? bo to dośc cięzki kaliber
__________________
pozdrawiam, Joaś
joanna.t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-25, 22:59   #277
N.K.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 136
Dot.: Kuracja odmładzajaca....Wit.C

Hej Dziewczyny,ja rowniez dolaczylam do grona wielbicielek Juvitu.Stosuje od tygodnia i na razie nie wiele moge powiedziec,jedynie,ze z wchlanianiem nie ma problemu,choc mam mieszana cere.Bede informowac o postepach.Pozdrawiam.
N.K. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-07-26, 11:05   #278
lola23
Wtajemniczenie
 
Avatar lola23
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 522
Dot.: Kuracja odmładzajaca....Wit.C

A mnie po Juvicie tak po tygodniu stosowania totalnie wysypalo-ropne małe krosteczki.Mam cerę mieszaną ale nie aż tak przetłuszczającą sie i jestem zdziwiona że aż taka reakcja.Przeszkadzało mi też paskudne lepienie sie skóry efekt owszem był w postaci rozświetlenia i nie wiem sama czego jeszcze , nie umiem tego nazwać ale...
Na tydzień odstawiłam wszystkie kremy , musiałam , aby uspokoić cerę i odtłuścić .Szkoda . Nie wiem czy ja coś żle robiłam czy może Juvit nie dla mnie......
Teraz stosuję go tylko pod oczy ale efektów spektakularnych nie widzę
Wiem jedno Juvit na pewno zapycha pory a to grożne nie tylko dla cer mieszanych.
lola23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-26, 15:00   #279
Maszeńka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 91
Talking Dot.: Kuracja odmładzajaca....Wit.C

Dziękuję, Joanno.t, za oczekiwaną poradę. Wiem o skutkach stosowania specyfików na własną rękę, lecz dziękuję za przypomnienie. Na razie skusiłam się na Juvit, tak zachwalany tutaj. Zauważyłam jakby pojędrnienie skóry. Ale ten specyfik u mnie (cera mieszana) słabo się wchłania. Nawet rano mam jeszcze powłoczkę na twarzy. Słyszałam, że skóra przyjmuje (czy wchłania) tylko to, co jest jej potrzebne i tylko tyle ile jest potrzebne. Nie wiem, czy to prawda, ale może to ma związek z tym, ze w moim przypadku z tym wchłanianiem jest trudniej? Może macie jakieś własne spostrzeżenia, koleżanki?
Maszeńka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-26, 17:22   #280
joanna.t
Raczkowanie
 
Avatar joanna.t
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 208
Dot.: Kuracja odmładzajaca....Wit.C

Maszenko, ja mam cere mieszaną, mi Juvit kompletnie nie służył, on jest na glicerynie a ta powoduje u mnie zapychanie porów i krostki Wcale się nie wchłaniał, mogłam czekać godzinami i nic, na niego nakłądałam jeszcze bloker a to przecież dodatkowe świecienie...brrrr....Od kiedy przestawiłam się na własną produkcje serum z wit c jest zupełnie inaczej!!!! Prawdopodobnie tobie Juvit również nie służy, zadowolone z niego sa tylko osoby o suchej skórze, niestety...
Byłas na Biochemi Urody? jesli nie, wejdź, zarejestruj się, w dziale Domowe Labolatorium Urody sa przepisy na wodniste serum w wit c dla takich jak my
__________________
pozdrawiam, Joaś
joanna.t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-26, 18:18   #281
N.K.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 136
Dot.: Kuracja odmładzajaca....Wit.C

Ja tez mam mieszana cere i nie mam problemow z wchlanianiem,moze nakladacie za duzo!Zapychania porow tez nie zauwazylam,chyba ,ze za krotko uzywam-2 tygodnie.
N.K. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-07-28, 07:05   #282
ewunia2
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Z stąd gdzie mi dobrze;-)
Wiadomości: 1 275
Dot.: Kuracja odmładzajaca....Wit.C

Kobietki Wy juz od 5 miesięcy raczycie sie tym cudem a ja dopiero wczoraj od deski do deski przeczyłam cały wątek z załącznikami na FU, oczywiście kupiłam te wychwalane cudo, a żem gruboskórna to ani nie szczypie, szybko się wchłania i nie czuję żadnego dyskomfortu. Ale mam pytanie bo jakoś nie znalazłam odpowiedzi gdzie trzymacie Juvit ??? w lodówce??? w ciemnym miejscu???? ja aplikuję dziewiczą wersję a nie serum więc stąd pytanie.Dziękuję Wam za odpowiedź
ewunia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-09, 13:56   #283
lumiaa
Rozeznanie
 
Avatar lumiaa
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: totutotam
Wiadomości: 638
Dot.: Kuracja odmładzajaca....Wit.C

Cóż uzmysłowiłam sobie, że juz nie moge sobie wmawiać żem za młoda na terapię przeciwzmarszczkową i chyba czas juz najwyższy zacząć porządnie zapobiegać zmarchom...no i tak studiuje te wątki "trzydziestkowe"
Przy półce z preparatami wit c nieco się skonsternowałam bo preparatów w kropelkach jest co najmniej 8 różnych, w cenach od 4 do 15 zł (w wolnej chwili spisze nazwy). Wzięłam Juvit bo znanay.
Zastosowałam kila kropelek na twarz na noc...no i niestety podrażnia mnie- twarz jest zaczerwieniona. nawet jeszcze dzisiaj. Żadna z Was nie pisze o podobnych problemach... nikogo nie podrażniło??????????
Czy z wit c jest jak z kwasami? Że skóra musi sie przyzwyczaić? Czy teć taka reakcja oznacza, że w ogóle niepowinnam jej stosować? To co mi zostaje??? specyfiki po 200 zł za słoik...ratunku!!! Nie doprowadzę mego misia do przedwczesnego zawału...
Oprócz tego żem czerwonkawa to Juvit fajnie ujędrnił mi skórę, aczkowiek cholerstwo tłuste niemożliwie. I klejące - to fakt. Owszem mam dosyc wrażliwa cerę, ale Brevopxyl przykładowo toleruje świetnie (na pryszczuchy) podobnie używałam jakis czas temu troche kwasów leciutkie jak Effeclar i troche cięższe jak Lysanel.. (przestałam bo fatalnie wpływa na naczynka ) i skóra wyglądała bardzo dobrze...używałam tez słynnego serum Erisa i było dobrze (na marginesire nigdzie nie moge go juz kupic ponoć go wycofują? ktoś cos o tym, wie?)
....no a tu taki Juvit...???
może ktos rozwiąże ta zagadkę...tez chce byc piękna i młoda ...
lumiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-09, 18:38   #284
bluestar
Raczkowanie
 
Avatar bluestar
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 88
Dot.: Kuracja odmładzajaca....Wit.C

Cytat:
Napisane przez lumiaa
Cóż uzmysłowiłam sobie, że juz nie moge sobie wmawiać żem za młoda na terapię przeciwzmarszczkową i chyba czas juz najwyższy zacząć porządnie zapobiegać zmarchom...no i tak studiuje te wątki "trzydziestkowe"
Przy półce z preparatami wit c nieco się skonsternowałam bo preparatów w kropelkach jest co najmniej 8 różnych, w cenach od 4 do 15 zł (w wolnej chwili spisze nazwy). Wzięłam Juvit bo znanay.
Zastosowałam kila kropelek na twarz na noc...no i niestety podrażnia mnie- twarz jest zaczerwieniona. nawet jeszcze dzisiaj. Żadna z Was nie pisze o podobnych problemach... nikogo nie podrażniło??????????
Czy z wit c jest jak z kwasami? Że skóra musi sie przyzwyczaić? Czy teć taka reakcja oznacza, że w ogóle niepowinnam jej stosować? To co mi zostaje??? specyfiki po 200 zł za słoik...ratunku!!! Nie doprowadzę mego misia do przedwczesnego zawału...
Oprócz tego żem czerwonkawa to Juvit fajnie ujędrnił mi skórę, aczkowiek cholerstwo tłuste niemożliwie. I klejące - to fakt. Owszem mam dosyc wrażliwa cerę, ale Brevopxyl przykładowo toleruje świetnie (na pryszczuchy) podobnie używałam jakis czas temu troche kwasów leciutkie jak Effeclar i troche cięższe jak Lysanel.. (przestałam bo fatalnie wpływa na naczynka ) i skóra wyglądała bardzo dobrze...używałam tez słynnego serum Erisa i było dobrze (na marginesire nigdzie nie moge go juz kupic ponoć go wycofują? ktoś cos o tym, wie?)
....no a tu taki Juvit...???
może ktos rozwiąże ta zagadkę...tez chce byc piękna i młoda ...


Lumiaa, zajrzyj na forum Biochemii, tam w ktoryms watku (niestety skleroze mam i nie pamietam w ktorym ) byla mowa o mozliwych podraznieniach, byc moze powinnas stworzyc sobie serum o nizszej zawartosci wit. C, sa przepisy.
Pozdrawiam, Moni
__________________


bluestar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-09, 19:33   #285
lumiaa
Rozeznanie
 
Avatar lumiaa
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: totutotam
Wiadomości: 638
Dot.: Kuracja odmładzajaca....Wit.C

oj to sobie poszukam coś tak czuję co do serum to leniuch ze mnie straszny i jak czyta przepis to od razu widzę że wszystko w domku zapaćkam no, ale co ja tu narzekam...albo sama sobie zrobię cud serum za grosze albo...może jednak spróbuję...

dodaje kilka słów- Juvit jest genialny pod oczy ! i to bez żadnego rozcieńczania. Nie wiem jak to możliwe, ale skóry pod oczkami mi nie podrażniło, nic nie szczypie, nie uczula. Na dodatek położony na niego żel pod oczy jakby sie "rozpuszcza" i wchłania lepiej niz zwykle...dzięki dzieki dzięki Kochaniutkie za ten wąteczek...

dla mnie to objawienie bo własnie pod oczkami skóra wygląda najgorzej...

Edytowane przez lumiaa
Czas edycji: 2005-08-10 o 10:34
lumiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-13, 07:51   #286
kjakja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 29
Dot.: Kuracja odmładzajaca....Wit.C

Juvit jest dla mnie objawieniem!
Przestałam stosować krem na twarz, jedynie wklepuję żel pod oczy.
Moja skóra stała się gładka i bardziej napięta, a stosuję ten specyfik dopiero od dwóch tygodni.
Dodam jeszcze, że w aptece zakupiłam sobie vit. E w olejku. Regularnie codziennie zażywam 3 kropelki i smarują nią dłonie i dekolt.
kjakja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-23, 09:01   #287
gercia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 107
Dot.: Kuracja odmładzajaca....Wit.C

Dziewczyny zużyłam całą buteleczkę Juvitu i zauważyłam wielką poprawę,ale chciałam spróbować czegoś innego i kupiłam krem Nivea z czystą wit.C,co sądzicie na jego temat ?czy któraś używała?jakie są jeszcze dobre preparaty z wit.C?
gercia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-23, 12:03   #288
svenja
Wtajemniczenie
 
Avatar svenja
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Deutschland/Slovenija
Wiadomości: 2 802
Dot.: Kuracja odmładzajaca....Wit.C

Cytat:
Napisane przez gercia
Dziewczyny zużyłam całą buteleczkę Juvitu i zauważyłam wielką poprawę,ale chciałam spróbować czegoś innego i kupiłam krem Nivea z czystą wit.C,co sądzicie na jego temat ?czy któraś używała?jakie są jeszcze dobre preparaty z wit.C?
Active C La Roche Posay i Flavo C Auriga. Nivea nie probowalam
__________________
Potłuczydło.
svenja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-23, 14:42   #289
E
Zakorzenienie
 
Avatar E
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 8 227
Dot.: Kuracja odmładzajaca....Wit.C

Svenja, zerknij w wątek Pixie "Z miotły...", please
E jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-23, 20:29   #290
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Dot.: Kuracja odmładzajaca....Wit.C

Cytat:
Napisane przez gercia
Dziewczyny zużyłam całą buteleczkę Juvitu i zauważyłam wielką poprawę,ale chciałam spróbować czegoś innego i kupiłam krem Nivea z czystą wit.C,co sądzicie na jego temat ?czy któraś używała?jakie są jeszcze dobre preparaty z wit.C?
Gerciu, a jest on w KWC? Ze składem? Podaj link, obadamy go. Albo, jeśli możesz, przepisz tutaj skład. Producent podaje na opakowaniu procentową zawartość wit. C? Z doświadczenia wiem, że jeśli nie, to może być jej śladowo.
pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-25, 09:32   #291
gercia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 107
Dot.: Kuracja odmładzajaca....Wit.C

Skład kremu Nivea New Skin:
aqua,glycerin,cyclomethic one,dicaprylyl carbonate,ascorbic acid(3%),butyrosperrniumm parkii,cetearyl alcohol, octocrylene, glyceryl stearate, C12-15 alkyl benzoate,cera microcristallina,tocopher yl acetate,sodium acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer, vitis vinifera, PEG-40,diazolidynyl urea,phenoxyethanol, methylparaben,propylparab en.

Jak kupowałam Pani powiedziała mi ,że krem ten zawiera wit. C w dwóch postaciach,a ja poza 3% nic nie znalazłam w tym składzie,ale być może nie potrafię odczytać..
gercia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-27, 16:29   #292
ewis4
ewisek
 
Avatar ewis4
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 232
Dot.: Kuracja odmładzajaca....Wit.C

Ajajajjjj! I ja dolączyłam do Was /po przeczytaniu wszystkich postów/. Poleciałam do apteki i teraz "delektuję się Juvitkiem . Mam mieszaną cerę i używam go tylko wieczorem, bo się strasznie świecę.{pzdrówka
ewis4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-06, 14:14   #293
Dota
Raczkowanie
 
Avatar Dota
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Warszawka, ale wolałabym wieś.
Wiadomości: 114
Dot.: Kuracja odmładzajaca....Wit.C

Dziewczyny. Pardon.
Ja nie kumam. Nic,a nic.
Chce być piękna (no co?!)
Gładka i jędrna.
To mam co w końcu kupić?
Juvit?
I mam smarować nim twarz? Najpierw czy po kremie?
Wieczorem czy rano?
Co to jest FILTR? Jaki znowu filtr? Krem? Jaki?
Ja chyba zacofana jestem.
Please help me!
Dota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-06, 18:39   #294
kjakja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 29
Dot.: Kuracja odmładzajaca....Wit.C

Dota)
Juvit to witaminka C dla dzieci w kropelkach, którą kupisz w każdej aptece.
Parę kropelek nakładasz wieczorem przed użyciem kremu na pyszczek. Niektóre tu dziewczyny piszące, chyba z bardzo suchą skórą, wklepują Juvit również rano.
Ja na początku piałam z zachwytu nad Juvitem, poleciłam go niemal wszystkim koleżankom, ale teraz rozpaczam
Moja skóra bardzo po nim tłuści się, wieczorem już nawet nie nakładam dodatkowo kremu. Rano wstaję bardzo obrzeknięta na twarzy, mimo, że śpię przy otwartym oknie i jest lato.
Nigdy nie miałam tłustej cery, ale teraz to masakra!
Mało tego, korzystając z lata dość intensywnie opalam się, zatem moja skóra powinna być przesuszona, a tu nic świeci się jak latarenka. Dodatkowo zauważyłam, że Juvit zatyka mi pory
Może to cudo jest cudem dla innych cer, na pewno nie dla mnie.
Czy Wy też macie podobne problemy z Juvitem jak ja?
kjakja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-07, 09:24   #295
MargosR
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 56
Dot.: Kuracja odmładzajaca....Wit.C

A można to serum z wit . C używać w ciąży czy nie ? Przejrzałam te i inne wątki i tak do końca to nie wiem ????
MargosR jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-07, 20:49   #296
BeataWi
Wtajemniczenie
 
Avatar BeataWi
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 143
GG do BeataWi
Dot.: Kuracja odmładzajaca....Wit.C

Cytat:
Napisane przez MargosR
A można to serum z wit . C używać w ciąży czy nie ? Przejrzałam te i inne wątki i tak do końca to nie wiem ????
Oczywiscie, ze mozna W zaden sposob nie zaszkodzi plodowi, tym bardziej uzywana zewnetrznie
__________________
Wszystkim zlodziejom przepisow mowie NIE

Becia69


http://www.pajacyk.pl/
http://www.polskieserce.pl/
BeataWi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-08, 08:41   #297
lumiaa
Rozeznanie
 
Avatar lumiaa
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: totutotam
Wiadomości: 638
Dot.: Kuracja odmładzajaca....Wit.C

kjakja, ja miałam podobne wrażenia, a to dlatego, że moja skóra reaguje podrażnieniem na wit c w takiej dawce jak jest w Juvicie, dlatego metodą prób i błędów odkryłam,że tłustawe kropelki genialnie wpływają na kondycje mojej skóry pod oczkami a raczej fatalnie na całą resztę. Poniewaz używam Brevoxylu staram sie stosować jednak mimo wszystko wit c na pyszczek pod kremik z filtrem na dzień jako przeciwutleniacz. Do tego celu używam serum Eriski z wit c, które też niestety mi troche buzie podrażnia ale przynajmniej nie jest tłuste.
Dota, na wszystkie twoje pytania znajdziesz szczegółowe odpowiedzi na forum biochemii urody (wpisz w wyszukiwarce biochemia urody i trzeba sie tam zarejestrować), szczerze polecam lekturę choc dla osoby początkującej może byc to pewien szok wiem cos o tym
lumiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-08, 19:13   #298
kjakja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 29
Dot.: Kuracja odmładzajaca....Wit.C

Lumiaa, coś jest nie tak z tym Juvitem, jeśli chodzi o moją cerę
Nie podraznia mnie wit. C, przynajmniej nie mam takiego wrażenia, dla mnie ten preparat jest za tłusty.
Wklepywałam Juvit pod oczki, rano masakra: wory takie jakbym całą noc balowała i ostro grzała)
Korzystając z ostatniego słońca w tym roku, opalam się stosując jedynie niewysoki filtr, mam dość ciemną karnację. Na zdrowy rozum powinnam mieć przesuszoną skórę, niestety moja twarz obrzydliwie jest tłusta.
Nie przeczę, że Juvit poprawia kondycję skóry, ale mi ten preparat przysporzył kłopot. Przestałam już zmywać twarz mleczkiem i tonikiem, kremu nie wklepuję a buźka jak była tłusta tak jest
Ktoś doradził mi tu na forum, by zrobić dla siebie specjalne serum z vit. C , mniej tłuste i obciążające skórę. Widocznie jestem gruboskóra))
kjakja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-08, 19:49   #299
BeataWi
Wtajemniczenie
 
Avatar BeataWi
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 143
GG do BeataWi
Dot.: Kuracja odmładzajaca....Wit.C

Dziewczyny, czasami wydaje mi sie, ze czytacie z tego watku kilka poczatkowych postow i biegniecie do sklepu po Juvit. Smarujecie sie i czekacie na te wspaniale efekty a tu co? Wysyp totalny Wszystko na temat Juvitu znajdziecie w tym watku (wystarczy poczytac ), a czego tutaj nie znajdziecie mozecie przeczytac na stronie Basi Kwiatkowskiej. Dla przypomnienia zacytuje ja:
"Osoby o tlustej, sklonnej do wypryskow cerze - uwage na ten fragment przepisu ze strony http://www.biochemiaurody.com/DzialLab/serum-wit.c.htm
Gliceryna nie jest składnikiem komedogennym, jednak w większych stężeniach może się zdarzyć, iż będzie zatykać pory. Jest to kwestia indywidualna.
Osoby te powinny stosowac tylko forme rozcienczona, zwlaszcza jesli po probie z oryginalnymi kroplami zauwazaja drobne wypryski."
Uwage te znajdziecie pod tym linkiem: http://www.phpbbserver.com/phpbb/vie...biochemiaurody
__________________
Wszystkim zlodziejom przepisow mowie NIE

Becia69


http://www.pajacyk.pl/
http://www.polskieserce.pl/
BeataWi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-09, 07:29   #300
lumiaa
Rozeznanie
 
Avatar lumiaa
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: totutotam
Wiadomości: 638
Dot.: Kuracja odmładzajaca....Wit.C

kjakja, na podstawie tego co piszesz mam pewna teorię- przyjęło sie uważać, że skóra tłusta, która jest nadmiernie przesuszana broni się i zaczyna wytwarzac coraz więcej i więcej sebum. Może i tak jest u ciebie? Ja bym eksperymentalnie spróbowała jednak mocniej nawilżać cerę i zobaczyc jak na to reaguje. Na dłuższą mete nie polecałabym rezygncji z mleczka, toniku i kremów, bardziej sobie zaszkodzisz tylko. Co do Juvitu to zanim go kupiłam dokładnie sobie o wszystkim poczytałam i doszłam do wniosku,że jest to preparat z gatunku wyjątkowo bezpiecznych, którym sobie raczej nie zaszkodze więc co mi szkodzi spróbować. Jest to oczywiście kwestia indywidualna co komu pasuje, a co nie, ale co do Juvitu to małe ryzyko, bo najwyżej można go zużyć doustnie, a jesień tuż tuż.
lumiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:27.