Immigration: The Inconvenient Truth ogladalyscie?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-04-07, 21:21   #1
cerisecerise
BAN stały
 
Avatar cerisecerise
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: brighton
Wiadomości: 1 387

Immigration: The Inconvenient Truth ogladalyscie??


ja juz sie wypowiedzialm nt tego programu na forum ch4 ale az mna zatrzeslo. oh

powiedzcie ze nie jestem sama, ze ta jedna jedyna scena w ktorej przedstawiono polska emigracje jako motloch co wybija landlordowi szyby w oknach to niesprawiedliwe podjescie.

dla mnie tytul tego calego cyklu (ciekawe co bedzie w 2 i 3 odc)powinnien brzmiec - imigracja z europy wschodniej - szkodzi czy nie dla azjatow i ludzi z afryki. bo na tym skupil sie prowadzacy.
napisze wiecej jak to wszystko przemysle, ale ten program byl starsznie jednostronny.

edit: ani slowa nie bylo o calej rzeszy nielegalnych imigrantow z indii czy pakistanu. skupil sie na dziennikarz na tych, ktorzy sa tu legalnie, zeby byla jasnosc.

Edytowane przez cerisecerise
Czas edycji: 2008-04-07 o 21:32 Powód: dopisek
cerisecerise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-07, 21:35   #2
iwONKA595
Zadomowienie
 
Avatar iwONKA595
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: ck ;-))
Wiadomości: 1 434
Dot.: Immigration: The Inconvenient Truth ogladalyscie??

jak zwykle obejrzalam a obiecalam ze juz nie bede ogladac takich popierzonych, jednostronnych programow!!!!napisze wiecej jutro ale az sie we mnie gotuje
__________________
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, gdy nasze skrzydła zapomniały jak latać.
iwONKA595 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-07, 21:39   #3
Janine
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Somewhere over the rainbow
Wiadomości: 871
Dot.: Immigration: The Inconvenient Truth ogladalyscie??

Tez wlasnie ogladnelam ten program i normalnie sie zdolowalam , ze tak o Polakach mowili az sie we mnie zagotowalo ((
__________________
Dream like you'll live forever
Live like you'll die tomorrow


http://www.youtube.com/watch?v=9BfUZJ-0mmY
Janine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-07, 21:45   #4
cerisecerise
BAN stały
 
Avatar cerisecerise
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: brighton
Wiadomości: 1 387
Dot.: Immigration: The Inconvenient Truth ogladalyscie??

Cytat:
Napisane przez iwONKA595 Pokaż wiadomość
jak zwykle obejrzalam a obiecalam ze juz nie bede ogladac takich popierzonych, jednostronnych programow!!!!napisze wiecej jutro ale az sie we mnie gotuje
Cytat:
Napisane przez Janine Pokaż wiadomość
Tez wlasnie ogladnelam ten program i normalnie sie zdolowalam , ze tak o Polakach mowili az sie we mnie zagotowalo ((
no dziekuje wam bardzo

najbardziej mnie zirytowalo ze on wybral sobie grupe ludzi (mieszkancow karaibow ktorzy przyemigrowali (boze jest takie slowo?!) do uk 10 lat temu i azjatow z podobnym stazem, afrykanczykow co osiedlili sie tu 50 lat temu) i ci ludzie wypowiadaja sie nt emigracji z europy wschodniej.
no dobre. jak dosadnie stwierdzil moj tz niech sie wezma do roboty, a nie narzekaja

pracowalam jako opiekunka spoleczna i ilosc mieszkan socjalnych jest odzwierciedleniem tej bolesnej prawdy ze wlasnie hindusi, cala azja mniejsza czerpie benefity i jest agresywna...

rece mi opadly. poczekam z wyrokiem takim do konca na 2 nastepne czesci, ale nie sadze zeby nagle sie zmienil tor myslenia
cerisecerise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-07, 21:46   #5
Kbaga
Raczkowanie
 
Avatar Kbaga
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Wyspy Bergamuta
Wiadomości: 250
Dot.: Immigration: The Inconvenient Truth ogladalyscie??

Witam, tez ogladalam i musialam do tego podejsc spokojnie bo ciezarna ze mnie kobita..ale tak powaznie to rozwalil mnie na na samym wstepie prowadzacy. Jak zwykle generalizuja, mierza wszystkich Polakow jedna miara. Dla mnie te programy to obluda.
__________________
I don't excercise.
If God had wanted me to bend over,
he would have put diamonds on the floor.
Kbaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-07, 22:05   #6
cerisecerise
BAN stały
 
Avatar cerisecerise
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: brighton
Wiadomości: 1 387
Dot.: Immigration: The Inconvenient Truth ogladalyscie??

tak na temat : pracuje z dziewczyna z zimbabwe. i ona mi oswiadczyla ostatnio, ze ona ma wieksze prawo byc w uk niz europa wschodnia, bo anglia przez cale lata kolozniowala jej kraj...
podzielilam sie ostroznie ta wypowiedzia z kobieta angielka, a jej rekacja byla podobna do mojej - zdziwilysmy sie jak mozna byc tak zamknietym i przeswiadczonym o swojej racji. oh, generalnie juliet (zimbabwe) ma rozne pomysly - spoznia sie do pracy, ktos jej czegos nie mowi (pracujemy z dziecmi autystycznymi) bo sie z nia mija na korytarzu w biegu, a ona sie dasa ze to przez to ze jest czarna. az nie wytrzymalam (a tez ciezrana jestem i od stresu stronie) i jej powiedzialm ze nie jest tak ze jest czarna, tylko leniwa
cerisecerise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-08, 05:59   #7
architekt80
Zakorzenienie
 
Avatar architekt80
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: kraków/hannover
Wiadomości: 5 689
Dot.: Immigration: The Inconvenient Truth ogladalyscie??

A można ten program gdzieś w internecie zobaczyć?Generalnie ja uważam że tego typu opinie o polakach są okropnie dla nas krzywdzące .
architekt80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-08, 08:44   #8
iwONKA595
Zadomowienie
 
Avatar iwONKA595
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: ck ;-))
Wiadomości: 1 434
Dot.: Immigration: The Inconvenient Truth ogladalyscie??

a juz rozbroily mnie teksty jakiegos czarnego ktory na rodowitego anglika mi nie wygladal ze jak siedzi w barze albo cafe to dziewczyna obslugujaca (oczywiscie z europy wschodniej) nie rozumie kompletnie co sie do niej mowi!!!albo jak pyta robotnikow na ulicy o droge to tez nie rozumieja!!no jakim prawem jakis obwies wypowiada sie na ten temat(zreszta nieprawde gada bo watpie by za bar albo na kelnerke przyjeli kogos bez jezyka) jesli nie jest nawet prawowitym Anglikem!!!!ogo lnie zrobili z nas ludzi ktorzy kompletnie nie mowia po ang i pracuja na najnizszych stanowiskach za najnizsza krajowa
albo ten angol co bierze benefity i jego leniwy syn 2 lata po szkole i nadal nie ma pracy i smi twierdzic ze to ci z europy wsch mu ja zabieraja!len smierdzacy nie chce mu sie robic bo z tatusiem w domu siedzi to niech sie lepiej nie odzywa bo jakby chcial to by znalazl prace w jeden dzien.
no juz sie nie moge doczekac nast czesc
__________________
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, gdy nasze skrzydła zapomniały jak latać.
iwONKA595 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-08, 12:54   #9
cerisecerise
BAN stały
 
Avatar cerisecerise
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: brighton
Wiadomości: 1 387
Dot.: Immigration: The Inconvenient Truth ogladalyscie??

Cytat:
Napisane przez architekt80 Pokaż wiadomość
A można ten program gdzieś w internecie zobaczyć?Generalnie ja uważam że tego typu opinie o polakach są okropnie dla nas krzywdzące .
wejdz na http://www.☠☠☠☠☠☠☠☠.com/news/dispatches/ i szukaj on demand, powinien juz dzis byc do sciagniecia.

iwonka, rzecz w tym ze imigrant dostajacy po 6 latach paszport brytyjski przestaje byc prawnie imigrantem. co dla mnie jest bzdura.
imigrant dla mnie nie jest okresleniem negatywnym, jestem imigrantka i juz. to jest oznaczenie mojej roli w tym kraju. mam rewelacyjna prace, pracuje zgodnie z zainteresowaniami i wyksztalceniem, nie mam powodow do narzekan. ale pracowalm tez i w hotelu na dzien dobry.
ale nawet majac pszport w rece, nie wiem zreszta czy sie bede o niego starac, nie powiedzialabym o sobie ze jestem brytyjka
i moje dziecko ktore sie urodzi w uk tez bedzie polakiem. bo taka jest prawda. polak urodzony w uk tyle
cerisecerise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-08, 16:45   #10
ania19733
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 44
Dot.: Immigration: The Inconvenient Truth ogladalyscie??

Nie dam sobie reki uciac, ale z tymi wybijanymi szybami to nie bylo o polskich emigrantach, ktorzy to robia : to bylo o angielskich hoodisach, ktorzy wiedzac, ze gosc jest landlordem Polakow, chcieli pokazac, ze im sie to nie podoba... A, ze 'kwiat narodu brytyjskiego' inaczej nie potrafi- powybijali mu szyby i krzyczeli, ze go spala jak nie wypier... polskich lokatorow
Ja tez czekam na 2 i 3 czesc tego programu ale jedno jest ciekawe i bardzo nie 'gentelmenskie' w tym programie: mowia o NAS bez NAS, nie ma statystyk na temat ile z nas jest na zasilku (ja jeszcze o kims takim nie slyszalam), ile jest w gangach (ditto), ile para sie terroryzmem, ile ma ukonczona szkole conajmniej srednia... To jest dopiero inconvenient truth... Wsrod tylu Polakow tutaj znajda sie jakies nieprzyjemne wyjatki ale zadne spoleczenstwo nie jest perfekcyjne.
To, ze ktos mowi, ze my przyjechalismy tu tylko na chwile a nie zyc i sie osiedlic (byla taka wypowiedz) to tez podobno wielka nasza wada- ale tego juz nie rozumiem.. co nie placimy podatkow ???
Ogolnie chcialo mi sie plakac po tym reportazu, te -przepraszam za wyrazenie- tepe brytyjskie mordy bialej working class siedzace w domu na zasilku razem z mlodym pokoleniem, 2 lata po szkole i nic... chlopak siedzi w domu bo imigranci mu zabrali prace a ojciec z wyrazem twarzy debila placze, ze w biurze pracy pani nie poswiecila mu wystarczajacej uwagi bo razem z druga pania obslugiwala imigranta ze WSCHODNIEJ EUROPY!!!
ania19733 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-08, 18:19   #11
cerisecerise
BAN stały
 
Avatar cerisecerise
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: brighton
Wiadomości: 1 387
Dot.: Immigration: The Inconvenient Truth ogladalyscie??

otoz to. ja caly czas twierdze ze to program pod publiczke - zrobiono go o europie wschodniej bez europy wschodniej zdania. i to mnie irytuje

nie znam polakow ktozry biora zasilki, mieszkaja w social flat itp. a hindusow? cale mnostwo. aj, do diabla z tym
cerisecerise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-08, 19:06   #12
moniniteczka
Raczkowanie
 
Avatar moniniteczka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: dębica
Wiadomości: 128
Dot.: Immigration: The Inconvenient Truth ogladalyscie??

Cytat:
Napisane przez ania19733 Pokaż wiadomość
Nie dam sobie reki uciac, ale z tymi wybijanymi szybami to nie bylo o polskich emigrantach, ktorzy to robia : to bylo o angielskich hoodisach, ktorzy wiedzac, ze gosc jest landlordem Polakow, chcieli pokazac, ze im sie to nie podoba... A, ze 'kwiat narodu brytyjskiego' inaczej nie potrafi- powybijali mu szyby i krzyczeli, ze go spala jak nie wypier... polskich lokatorow
tez mi sie tak wydaje..... ale moze zle zrozumialam..... nie wiem..... i czekam na nastepne czesci...... ciekawe czy w koncu wypowie sie tam jakis Polak....
__________________
Kobieta jest jak pogoda..... z pięknego słonecznego dnia może
zmienić się w tornado.....
tak nagle....
bez wytłumaczenia.....

Damianuś 03.08.09
Ilonka 22.08.12

moniniteczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-09, 13:49   #13
Beekeeper
Zakorzenienie
 
Avatar Beekeeper
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 4 801
Wyślij wiadomość przez MSN do Beekeeper
Re: Dot.: Immigration: The Inconvenient Truth ogladalyscie??

kurcze, szkoda ze mnie ten program ominal, ciekawa jestem o czym dokladnie mowili. Obejrzalabym w necie ale mam Macintosha i 4oD na nim nie dziala niestety
__________________
Como se porta la vida cuando vales lo que tienes...
Beekeeper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-09, 16:26   #14
ania19733
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 44
Dot.: Re: Dot.: Immigration: The Inconvenient Truth ogladalyscie??

Co to jest 4oD- motyla noga- nie mam pojecia ale nie mozesz wejsc na YouTube i sobie tego obejzec? Przepraszam z gory za ignorancje w temacie
ania19733 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-09, 16:34   #15
iwONKA595
Zadomowienie
 
Avatar iwONKA595
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: ck ;-))
Wiadomości: 1 434
Dot.: Re: Dot.: Immigration: The Inconvenient Truth ogladalyscie??

4oD to jest strona internetowa channel 4 gdzie mozesz ogladac ich seriale i programy. ale u mnie tez nie odbiera ;-(
__________________
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, gdy nasze skrzydła zapomniały jak latać.
iwONKA595 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-09, 17:15   #16
ania19733
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 44
Dot.: Re: Dot.: Immigration: The Inconvenient Truth ogladalyscie??

Prosze, oto czesc pierwsza w kilku kawalkach : http://www.youtube.com/watch?v=quniHs91eQQ
ania19733 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-09, 17:22   #17
cerisecerise
BAN stały
 
Avatar cerisecerise
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: brighton
Wiadomości: 1 387
Dot.: Re: Dot.: Immigration: The Inconvenient Truth ogladalyscie??

beekeeper nie objrzy w calosci bo tam sa wymagania sprzetowe a makintosz slaby. ale jotub bedzie smigac

ja zrobilam rozeznanie wsrod ludzi z ktorymi sie spotykam, pracuje. wszyscy angole, wiec mialam jakis tam ich punkt widzenia. i ktorys powiedzial do mnie, ze on sie nawet nie zastanawia czy ja jestem imigracja czy nie. ja jestem ja, a to ze mam akcent (notabene szkocki, bo mi sie zachcialo u szkota uczyc jezyka) to juz jemu nie przeszkadza. mam wyksztalcenie, ktore procentuje w pracy, place podatki, jemu pracy nie zabieram

a babka, malo poprawnie politycznie, ale w sumie o to chodzilo mi najbardziej, powiedziala mi na ucho, ze ona ma dosc czarnej masy, a jej matka 80-letnia to sie wypowiada ze zyja w pakilandzie

oh, ciekawe o czym beda nastepne czesci, nie odpuszcze
cerisecerise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-09, 18:08   #18
ania19733
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 44
Dot.: Re: Dot.: Immigration: The Inconvenient Truth ogladalyscie??

Kolezanka z pracy (Angielka) twierdzi, ze kraj sie stoczyl (czarne gangi, przemoc, terroryzm i ona chce sama wyjechac do Kanady (juz byla tam raz na miesiac, obczaic jak to jest naprawde). Najgorszym w mojej pracy jest pochodzacy z Afryki (kraj anglojezyczny Sierra Leone) 50paroletni -piiiiiiiiii i cala reszta inwektyw nie dajaca sie opisac- facet, ktory bez przerwy, doslownie, najezdza na Wschodnia Europe!!! Sam tu przyjechal jak mial 4 lata i teraz to on jest Brytyjczyk!!! Ma mieszkanie oplacane z budzetu gminy ale to ON-Brytyjczyk!
Nie wiem, czy pamietacie historie, kiedy to wracajaca z pracy o ok.6.30 wieczorem dziewczyna z Polski zostala zastrzelona przez czarnych bandziorow ? Ta kreaturaz Sierra Leone powiedziala wtedy: 'Chlopcy sobie troche postrzelali i jakas kurewka oberwala, nie ma co robic zamieszania'!!!
Chcialam tylko dodac, ze drugi czarny gosc, z ktorym pracuje (z Jamajki) jest SUPER, tez juz starszy ale swietnie sie z nim dogadac mozna... Nie chcialabym byc obwolana rasistka stad to tlumaczenie.
ania19733 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-09, 18:18   #19
cerisecerise
BAN stały
 
Avatar cerisecerise
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: brighton
Wiadomości: 1 387
Dot.: Re: Dot.: Immigration: The Inconvenient Truth ogladalyscie??

tak sobie pomyslalm ze jak nawet za 30 lat bede tu mieszkac to do glowy mi nie przyjdzie nazywac sie brytyjka. to jest roznica w mysleniu
cerisecerise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-09, 18:28   #20
ania19733
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 44
Dot.: Re: Dot.: Immigration: The Inconvenient Truth ogladalyscie??

Sama nie wiem co bedzie za 5lat nawet ale zawsze bede Polka! Moj 6,5 letni syn (od2,5 lat tutaj) juz kibicuje Angli w meczach towarzyskich : nie zapomne kiedy ostatnio Anglia przegrala z Chorwacja (mistrzostwa Europy, kwalifikacje) i moj syn plakal, serio!
Powiem Wam tylko tyle : na poczatku malo co mi sie tu podobalo- od jedzenia po styl ubierania- teraz coraz wiecej... Staram sie zyc normalnie, po prostu dostosowac, nie chce zeby nasi rodacy sie izolowali w getta jak muzulmanie czy czarni- dlatego wlasie sa z nimi problemy- ludzie boja sie takich zamknietych spolecznosci...
ania19733 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-09, 18:33   #21
cerisecerise
BAN stały
 
Avatar cerisecerise
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: brighton
Wiadomości: 1 387
Dot.: Re: Dot.: Immigration: The Inconvenient Truth ogladalyscie??

o z tym plakaniem to moj tz sie poryczal jak jego barcelona przegrala

rzecz w tym, ze jestem polka ktora zyje w uk. i koniec filozofii

a znajomy anglik powiedzial ze jest opinia taka o czarnych - ci co zostali niewolnikami, to byli zbyt glupi lub za wolni zeby uciec przed kolonizatorami... rasizm, ale co zrobic
cerisecerise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-09, 18:45   #22
ania19733
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 44
Dot.: Re: Dot.: Immigration: The Inconvenient Truth ogladalyscie??

A tak na powaznie- rasizm czy nie -ALE Ci do szpiku prawdziwi Anglicy (oczywiscie biali bo tylko na poczatku tu tacy zamieszkiwali- rdzenni mieszkancy mozna by powiedziec) przeklinaja teraz Europe Wschodnia-a nas w szczegolnosci- bo bezsilni sa wobec tego co zrobili wpuszczajac do kraju ludzi z Afryki, Pakistanu, Indii... Owszem, czesc z tych ludzi ciezko pracuje i zyje 'nie wadzac nikomu' ale gro dostaje mieszkania gminne i zasilki, nie pracuje, ma GROMADKE dzieci- patrz np.historie ludzi szukajacych azylu.
Teraz powiedziec glosno tamtym 'WON' to bylby rasizm wiec lepiej powiedziec to samo bialym z Europy.
ania19733 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-09, 19:00   #23
Beekeeper
Zakorzenienie
 
Avatar Beekeeper
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 4 801
Wyślij wiadomość przez MSN do Beekeeper
Re: Dot.: Re: Dot.: Immigration: The Inconvenient Truth ogladalyscie??

Cytat:
Napisane przez iwONKA595 Pokaż wiadomość
4oD to jest strona internetowa channel 4 gdzie mozesz ogladac ich seriale i programy. ale u mnie tez nie odbiera ;-(
Ano wlasnie, 4 on Demand rozwiajajac skrot. A Tobie czemu nie dziala? Jesli masz Win XP albo Viste, jestes w UK i masz najnowsza wersje IE to powinien dzialac bez problemu.

Cytat:
Napisane przez ania19733 Pokaż wiadomość
Prosze, oto czesc pierwsza w kilku kawalkach : http://www.youtube.com/watch?v=quniHs91eQQ
o dzieki bardzo, zaraz obejrze (choc nie wiem czy po tych Waszych komentarzach powinnam, nie chce sie zbytnio denerwowac i ja )

Cytat:
Napisane przez cerisecerise Pokaż wiadomość
beekeeper nie objrzy w calosci bo tam sa wymagania sprzetowe a makintosz slaby. ale jotub bedzie smigac
jaki slaby, jaki slaby Nie chodzi o zadne wymagania sprzetowe tylko o prawa autorskie, ktorych producenci sie uczepili, a ktorych obecna platforma iTunes nie obsluguje w calosci (to samo z Linuxem).

No dobra, ale YouTube jest to juz ogladam
__________________
Como se porta la vida cuando vales lo que tienes...
Beekeeper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-09, 23:09   #24
majka versace
Zadomowienie
 
Avatar majka versace
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 1 316
Dot.: Immigration: The Inconvenient Truth ogladalyscie??

Obejrzałam tylko pierwsza część na YouTube i mam dość. Najbardziej mnie rozbroił ojciec z synem a zwłaszcza syn! A to dlatego że w swojej pracy spotkałam wielu tego typu młodych (zasmarkanych swoją drogą ) ludzi. W moim miejscu pracy Polacy są bardzo chętnie zatrudniani. Ale przyszedł taki moment że Polaków było za dużo i sami chcieliśmy żeby dla równowagi zatrudniono kilku Anglików. Nie pamiętam ilu się przewinęło ale jeden lepszy od drugiego... Pracowali 2-3 dni i rezygnowali. Przychodzili do pracy po czym bez słowa wyjaśnienia brali wolne (nie informując nikogo). Praca prosta, nie stresująca, nawet bez znajomości języka można sobie poradzić...a oni nie wytrzymywali Młodzi ludzie, a zachowywali się jak zmęczeni życiem staruszkowie! Nie chcą pracować, są leniwi i nie szanują niczego. Takie mam o nich zdanie ( o tych młodych jak ten synek z programu)! I mówienie że nie moga znaleźć pracy to bzdura. Skoro jest praca dla nas imigrantów to tym bardziej dla nich. Ale łatwiej powiedzieć że to wina tych ze wschodu.

Naszczęście osobiście nie spotkałam się ze złym traktowaniem ze strony nikogo. Raz tylko pewien Anglik powiedział że zanim zaczęliśmy masowo przyjeżdżać do ich kraju to i pracy było więcej i zarobki lepsze. A potem zjechała się tania siła robocza a do tego DOBRA siła robocza. Pracodawcy to podłapali i zaczęli wykorzystywać. I ci którzy chcą pracować muszą się teraz bardziej starać bo na jego miejsce moga zatrudnić Polaka, który będzie zadowolony. Podnieśliśmy jakość pracy, pokazaliśmy jak się powinno pracować a oni mają to za złe Ot, cały powód wypuszczenia takiego programu. Żebyśmy nie myśleli że jesteśmy tacy świetni.
__________________

majka versace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-10, 09:07   #25
iwONKA595
Zadomowienie
 
Avatar iwONKA595
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: ck ;-))
Wiadomości: 1 434
Dot.: Re: Dot.: Re: Dot.: Immigration: The Inconvenient Truth ogladalyscie??

[quote=Beekeeper;7178421]Ano wlasnie, 4 on Demand rozwiajajac skrot. A Tobie czemu nie dziala? Jesli masz Win XP albo Viste, jestes w UK i masz najnowsza wersje IE to powinien dzialac bez problemu.

sprobowalam wczoraj jeszcze raz i dziala, zaczelam sobie sciagac ten program ale bylo pozno i juz nie zdazylam. dzisiaj dokoncze
__________________
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, gdy nasze skrzydła zapomniały jak latać.
iwONKA595 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-13, 18:15   #26
Daenerys
Wtajemniczenie
 
Avatar Daenerys
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kiedys Wlkp teraz Eng
Wiadomości: 2 898
Dot.: Immigration: The Inconvenient Truth ogladalyscie??

Niestety nie ogladalam, chociaz mialam taki zamiar. I moze cale szczescie, bo by mnie szlak trafil pewnie tez.
Jutro druga czesc, obejrze i sie wypowiem.
__________________




Daenerys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-16, 13:57   #27
traci
Wtajemniczenie
 
Avatar traci
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Chocolate Factory
Wiadomości: 2 761
Dot.: Immigration: The Inconvenient Truth ogladalyscie??

Cytat:
Napisane przez cerisecerise Pokaż wiadomość
tak na temat : pracuje z dziewczyna z zimbabwe. i ona mi oswiadczyla ostatnio, ze ona ma wieksze prawo byc w uk niz europa wschodnia, bo anglia przez cale lata kolozniowala jej kraj...
podzielilam sie ostroznie ta wypowiedzia z kobieta angielka, a jej rekacja byla podobna do mojej - zdziwilysmy sie jak mozna byc tak zamknietym i przeswiadczonym o swojej racji. oh, generalnie juliet (zimbabwe) ma rozne pomysly - spoznia sie do pracy, ktos jej czegos nie mowi (pracujemy z dziecmi autystycznymi) bo sie z nia mija na korytarzu w biegu, a ona sie dasa ze to przez to ze jest czarna. az nie wytrzymalam (a tez ciezrana jestem i od stresu stronie) i jej powiedzialm ze nie jest tak ze jest czarna, tylko leniwa
Myslenie tej panienki jest conajmniej smieszne.
Wystraczy czasem wejsc pod jakis artykul na temat Uk na polskich stronach i zobaczysz podobne wypowiedzi w wykonaniu Polakow.
Jest kilka takich "kwiatkow" ktorych nie zapomne nigdy miedzy innymi " my mamy wieksze prawo do mieszkania w Anglii bo jestesmy biali" albo "bo jestesmy z Europy".....itp

Cytat:
Napisane przez iwONKA595 Pokaż wiadomość
a juz rozbroily mnie teksty jakiegos czarnego ktory na rodowitego anglika mi nie wygladal ze jak siedzi w barze albo cafe to dziewczyna obslugujaca (oczywiscie z europy wschodniej) nie rozumie kompletnie co sie do niej mowi!!!albo jak pyta robotnikow na ulicy o droge to tez nie rozumieja!!no jakim prawem jakis obwies wypowiada sie na ten temat(zreszta nieprawde gada bo watpie by za bar albo na kelnerke przyjeli kogos bez jezyka) jesli nie jest nawet prawowitym Anglikem!!!!ogo lnie zrobili z nas ludzi ktorzy kompletnie nie mowia po ang i pracuja na najnizszych stanowiskach za najnizsza krajowa
albo ten angol co bierze benefity i jego leniwy syn 2 lata po szkole i nadal nie ma pracy i smi twierdzic ze to ci z europy wsch mu ja zabieraja!len smierdzacy nie chce mu sie robic bo z tatusiem w domu siedzi to niech sie lepiej nie odzywa bo jakby chcial to by znalazl prace w jeden dzien.
no juz sie nie moge doczekac nast czesc
Jechalam kiedys autobusem i taki Ankglik wstal i poszedl zapytac sie o cos kierowcy a ten go tam wogle nie zrozumial ,obrocil sie w szybe i udawal ze go wogle nie slyszy...
Tesco robie zakupy ,chce o cos zapytac ochroniarza a ten patrzy na mnie i nie wie o co mi chodzi....
Teraz coraz mniej zatrudniaja ludzi z mala znajomoscia jezyka ale fakt tak bylo czasem nikt tych ludzi nie sprawdzil.
Czasem nie rozumieja ze wzgledu na akcent a Ci sie juz wkurzaja.


Cytat:
Napisane przez cerisecerise Pokaż wiadomość
nie znam polakow ktozry biora zasilki, mieszkaja w social flat itp. a hindusow? cale mnostwo. aj, do diabla z tym
Cytat:
Napisane przez ania19733 Pokaż wiadomość
Kolezanka z pracy (Angielka) twierdzi, ze kraj sie stoczyl (czarne gangi, przemoc, terroryzm i ona chce sama wyjechac do Kanady (juz byla tam raz na miesiac, obczaic jak to jest naprawde). Najgorszym w mojej pracy jest pochodzacy z Afryki (kraj anglojezyczny Sierra Leone) 50paroletni -piiiiiiiiii i cala reszta inwektyw nie dajaca sie opisac- facet, ktory bez przerwy, doslownie, najezdza na Wschodnia Europe!!! Sam tu przyjechal jak mial 4 lata i teraz to on jest Brytyjczyk!!! Ma mieszkanie oplacane z budzetu gminy ale to ON-Brytyjczyk!
Nie wiem, czy pamietacie historie, kiedy to wracajaca z pracy o ok.6.30 wieczorem dziewczyna z Polski zostala zastrzelona przez czarnych bandziorow ? Ta kreaturaz Sierra Leone powiedziala wtedy: 'Chlopcy sobie troche postrzelali i jakas kurewka oberwala, nie ma co robic zamieszania'!!!
Chcialam tylko dodac, ze drugi czarny gosc, z ktorym pracuje (z Jamajki) jest SUPER, tez juz starszy ale swietnie sie z nim dogadac mozna... Nie chcialabym byc obwolana rasistka stad to tlumaczenie.
Cytat:
Napisane przez ania19733 Pokaż wiadomość
A tak na powaznie- rasizm czy nie -ALE Ci do szpiku prawdziwi Anglicy (oczywiscie biali bo tylko na poczatku tu tacy zamieszkiwali- rdzenni mieszkancy mozna by powiedziec) przeklinaja teraz Europe Wschodnia-a nas w szczegolnosci- bo bezsilni sa wobec tego co zrobili wpuszczajac do kraju ludzi z Afryki, Pakistanu, Indii... Owszem, czesc z tych ludzi ciezko pracuje i zyje 'nie wadzac nikomu' ale gro dostaje mieszkania gminne i zasilki, nie pracuje, ma GROMADKE dzieci- patrz np.historie ludzi szukajacych azylu.
Teraz powiedziec glosno tamtym 'WON' to bylby rasizm wiec lepiej powiedziec to samo bialym z Europy.
Spojrzcie teraz na swoje wypowiedzi.
Wy oburzacie sie ,ze tak gadaja na Polakow ale Wy na innych mozecie tak?

Z racji zajec ktore wykonuje znam ludzi ktorzy pobieraja zasilki i sa to rozne narodowosci.

Ta czarne gangi oczywiscie Polak zawsze zauwazy "czarne gangi" i inne kolorowe nie zauwazy bialych a juz innych Polakow to wcale.
A facetowi ktory tak gada u Ciebie w pracy to powiedz ,ze jest rasista i dyskriminuje ludzi z innych krajow.
Proste bo na to mi wyglada.

Z Twoim postem o tym ,ze Anglicy przeklinaja Europe Wschodnia przez to ze wpuscili Afryke itd to juz sie totalnie nie zgadzam.
niewiem co to ma do rzeczy ale dobra.
Poczytaj sobie od kiedy w Anglii mieszkaja ludzie czarni (nie chce mi sie szukac) ale mniej wiecej od tego czasu co w USA jak nie wczesniej.
Kolejny przyklad wiekszej migracji z Afryki to lata 50 czy 60 Anglicy sprowadzaja ludzi z Ugandy.
Oczywiscie naplyw jest caly czas.
Sa czasem glosy ktore sa przeciwko emigrantom (zawsze sie takie znajda i zawsze beda)
Potem do Unii wchodza kolejne kraje w tym Polska i sie zaczyna nagonka na Polakow.
Nie ,nienawisc niektorych do Polakow nie ma zwiazku z innymi naropdowosciami nie ma zwiazku z Afryka ,Azja.
ZADNEGO.
Dlaczego halas zaczol sie teraz jesli chodzi o emigracje?
Nigdy przedtem nieslyszalam zeby tak narzekano na emigracje jak jest teraz.
Ludzie sie wkurzaja bo:
Funt spada ,dotychczas jedna z najlepszych walut stacza sie powoli w dol.
Polacy uwazani sa za sprawcow zanizania stawek (miasteczko w Wali gdzie wrecz nienawidza za to Polakow)
Mieszkam niedaleko miejsc gdzie miesci sie pelno fabryk ,hoteli i jest to miejsce pracy wielu Polakow pamietam to miejsce przed przyjazdem Polakow ,wielu roznych ludzi tam pracowalo ,teraz sami Polacy.

Oczywiscie ,ze program jest jednostronny i pokazal tylko jedna strone.
Zalozenie tego programu mialo pokazac negatwne strony Polakow.
Dobrze wiemy ,ze Polacy sa i tacy i tacy i to jak sie zachowuja takie jednostki nie oznacza ,ze wszyscy tacy sa.

Nigdy przedtem nie slyszalam takiej nagonki na zaden inny narod ,nigdy przedtem nie slyszalam tyle negatywnych glosow na temat emigacji.Nidgy.
I to nie chodzi o to ,ze gdzies tam kiedys wpuscili ludzi z Afryki czy Azji.

Zastanawiam sie jakby Polacy zaragowali jak do Polski przyjechaloby z milion np Litwinow czy Bialorusinow?
Juz nie wspomne o Afrykanczykach czy Azjatach bo wtedy to byloby...

A taka ciekawotke podam ,ze Polacy sa najwieksza mniejszoscia w Anglii.

A program uwazam za glupi.
I radze wszystkim ciezarnym zeby sie nie przejmowaly.


Acha nie rozumiem czemu pojawil sie tu glos ,ze Poacy nie mieszkaja w mieszkaniach komunalnych (a mieszkaja ,mieszkaja) a Afrykanczycy ,Hindusi ,Pakistanczycy mieszkaja i co z tego?
Mieszkanie jak kazde inne i tez sie za nie PLACI tak samo jak za prywatne.

Edytowane przez traci
Czas edycji: 2008-04-16 o 14:18 Powód: dopisek
traci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-16, 19:24   #28
ania19733
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 44
Dot.: Immigration: The Inconvenient Truth ogladalyscie??

Przed wczorajszym programem 'Jak dobrze wygladac nago' na 4-ce byl 3 minutowy program/wywiad dotyczacy dyskutowanego tutaj cyklu reportazy. Wypowiadal sie bialy,Anglik ok. 50 letni nauczyciel WF-u : jemu przede wszystkim chodzilo o kolorowe gangi, o coraz to nowe meczety powstajace gdzie tylko muzulmanie sie osiedla, o wzrost przestepczosci... To nie tylko ja czy inne dziewczyny o tym mowimy...
A czemu jak pokazuja jakies przepychanki/zamieszki/zabojstwa to na miejscu winnego jest kolorowy :najczesciel czarny albo muzulmanin, to nie rasizm- to PRAWDA, takie sa fakty.
A co do komunalnych domow czy mieszkan- oczywiscie, ze sie placi ale o ile MNIEJ!!! Kobieta (z Afryki, matka samotnie wychowujaca dziecko), z ktora pracowalam, miala dom z council'u i za 3 pokojowy dom placila mniej niz ja za 1 pokojowe mieszkanie...
A co z tego, ze mieszkaja? Ano to, ze brytyjczycy tez chca mieszkac w takich mieszkaniach ale nie moga sie doczekac bo dostaja je np. azylanci ... Nie ogladalas 2 czesci reportazu? Nie widzialas tej rodziny, ktora bala sie udzielic wywiadu i ich twarze byly w cieniu??? Oni czkaja 7 lat na mieszkanie komunalne, inni je dostali a oni czuja sie opuszczeni przez wlasne panstwo. Jeszcze raz napisze: ja nie znam nikogo z Polski, nie slyszalam o znajomym znajomego nawet, ktory mieszkalby na koszt podatnikow...
A program nie jest glupi- on naswietla tylko to, co ludzie mysla. Niewazne czy my sie z tym zgadzamy czy nie.
Dodam jeszcze, ze dzis w porannej audycji telwezji BBC1 i GMTV przedstawiono dane, z ktorych wynika, ze jak ustalila brytyjska policja wplyw na przestepczosc obywateli z UE jest znikomy w porownaniu do imigracji z poza UE (i strzelam w ciemno, ze nie chodzilo im o Amerykanow i Kanadyjczykow).
ania19733 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-16, 20:01   #29
ania19733
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 44
Dot.: Immigration: The Inconvenient Truth ogladalyscie??

To cytat z Times On Line:
The Polish Embassy estimates that there are 500,000 to 600,000 Poles living in Britain, compared with the official figure of 307,000. The estimates come from economic and consular researchers in liaison with Home Office statisticians. They would mean that Poles are now the third-largest minority ethnic group in the UK, after Pakistanis and Indians.
Czyli nie jestesmy 1najwieksza niejszoscia w UK... A teraz wkleje jeszcze jeden z komentarzy pod tym artykulem:
''The whole idea of multiculturalism has got bit too far and clearly interfers with integration of people int o the society. Modern and fast communication restrict integration of people into the society as it is easier for them to keep the links to the country of origin.
I overall I think people from eastern Europe are still better solution for UK than from outside: namely africa, middle east or asia as they share very similra cultural and religious background. ''
Nie, nigdzie nie napisalam, ze mamy wieksze prawo do zycia w UK bo jestesmy biali - mamy za to na pewno wiecej podobne do Anglikow zwyczaje i religie niz muzulmanie, nie zaslaniamy sie kolorem skory gdy jestesmy np.leniwi i nie chce nam sie pracowac jak gro czarnych...
Jedynie Koreanczycy i Japonczycy sa dla mnie pod tym wzgledem prawie bez zarzutu: calkowicie inny sposob myslenia, wyglad, religia ALE to bardzo dobrze zasymilowana grupa mniejszosciowa (czy jak to nazwac). Mieszkam w takiej wlsnie dzielnicy i widze tych ludzi na codzien: super ludzie, bardzo cenieni pracownicy, kiedy widze grupke ich mlodziezy na chodniku nie wlacza mi sie sygnal 'UWAGA, mozesz dostac po twarzy, lepiej nie nawiazuj kontaktu wzrokowego'
Ty Traci masz zdajsie meza Afrykanczyka -tak kojarze ale nie na 100%- stad mysle, ze tak Cie ruszaja niektore wypowiedzi.
ania19733 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-16, 20:26   #30
traci
Wtajemniczenie
 
Avatar traci
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Chocolate Factory
Wiadomości: 2 761
Dot.: Immigration: The Inconvenient Truth ogladalyscie??

Cytat:
Napisane przez ania19733 Pokaż wiadomość
Przed wczorajszym programem 'Jak dobrze wygladac nago' na 4-ce byl 3 minutowy program/wywiad dotyczacy dyskutowanego tutaj cyklu reportazy. Wypowiadal sie bialy,Anglik ok. 50 letni nauczyciel WF-u : jemu przede wszystkim chodzilo o kolorowe gangi, o coraz to nowe meczety powstajace gdzie tylko muzulmanie sie osiedla, o wzrost przestepczosci... To nie tylko ja czy inne dziewczyny o tym mowimy...
A czemu jak pokazuja jakies przepychanki/zamieszki/zabojstwa to na miejscu winnego jest kolorowy :najczesciel czarny albo muzulmanin, to nie rasizm- to PRAWDA, takie sa fakty.
A co do komunalnych domow czy mieszkan- oczywiscie, ze sie placi ale o ile MNIEJ!!! Kobieta (z Afryki, matka samotnie wychowujaca dziecko), z ktora pracowalam, miala dom z council'u i za 3 pokojowy dom placila mniej niz ja za 1 pokojowe mieszkanie...
A co z tego, ze mieszkaja? Ano to, ze brytyjczycy tez chca mieszkac w takich mieszkaniach ale nie moga sie doczekac bo dostaja je np. azylanci ... Nie ogladalas 2 czesci reportazu? Nie widzialas tej rodziny, ktora bala sie udzielic wywiadu i ich twarze byly w cieniu??? Oni czkaja 7 lat na mieszkanie komunalne, inni je dostali a oni czuja sie opuszczeni przez wlasne panstwo. Jeszcze raz napisze: ja nie znam nikogo z Polski, nie slyszalam o znajomym znajomego nawet, ktory mieszkalby na koszt podatnikow...
A program nie jest glupi- on naswietla tylko to, co ludzie mysla. Niewazne czy my sie z tym zgadzamy czy nie.
Dodam jeszcze, ze dzis w porannej audycji telwezji BBC1 i GMTV przedstawiono dane, z ktorych wynika, ze jak ustalila brytyjska policja wplyw na przestepczosc obywateli z UE jest znikomy w porownaniu do imigracji z poza UE (i strzelam w ciemno, ze nie chodzilo im o Amerykanow i Kanadyjczykow).
Wiesz co chyba ogladamy inna telewizje ,bo ja nie widze samych kolorowych.
Oto wlasnie jacy sa Polacy jak cos zle to juz czarny.

To dlaczego jest taka nagonka na Polakow? Skoro wszystkiemu sa winni czarni?

Tak na marginesie to najwyzsza przestepczosc jest wsrod bialych Anglikow.

Acha jeszcze jedno dlaczego jest tyle napadow na Polakow a nie np na Czechow czy Portugalczykow?

Takie jest wlasnie nastawienie Polakow .

A wiesz dlaczego "azylanci" dostaja tak szybko mieszkania a Anglicy czekaja?
Bo nie chca mieszkac w takich mieszkaniach jak im proponuja niewiesz jak wygladaja takie mieszkania ile czasem pieniedzy trzeba w nie wlozyc ,zeby wygladaly ,wiec ne dziwne jest ,ze sa tansze.

Pracuje wolontaryjnie zeby pomagac miedzy innymi Polakom.
Pomagam im tez zalatwic mieszkanie wiec znam takich Polakow ktorzy maja mieszkania socjalne ,jade czasem z nimi zobaczyc te mieszkania i w wiekszosci sa to mieszkania ,ktore wymagaja gruntownego remontu.
Wiec nic do zazdroszczenia.
Moja znajoma ,Angielka pracuje w housing sama mowi ,ze niby czekaja po tyle lat ale jak sa propzycje to nie biora bo im nie pasuje.
Wiesz jaki jest system oferowania takich mieszkan?

Z racji mojej pracy mam wglad w statystyki policyjne i wiem co nieco.
Napewo nie opieram swoich opini na programach telewizyjnych ani swojej niecheci do innych narodowosci.

Jesli ktos ma azyl dostal pobyt staly po 5 latach ma obywatelstwo jest uznawany za brytyjczyka ,i jesli sa podawane statystki jesli chodzi o przestepczosc to napewno nie beda mowic ,ze spoza UE bo sa juz brytyjczykami.

A najwieksza przestepczosc jest wsrod brytyjczykow.


Tak mam meza z Afryki ktory pracuje po 10 godzin dziennie nie zaslania sie swoim kolorem skory kiedy jest zmeczony i nie chce mu sie isc do pracy.
A mimo to on i wielu innych ludzi o czarnym kolorze skory sa brani pod ogol.
Niewiem ,nie moge pojac tego od kiedy kolor skory ma znaczenie ,ze ktos jest leniwy albo halasliwy czy jest przestepca.Zawsze myslalm ,ze to sa tzw cechy charakteru...

Jednak to jest prawda co ostatnio slyszalam o Polakach ze wszystko co zle obwiniaja ludzi o innym kolrze skory.
Dzieki za takie jednokierunkowe myslenie.

I nie bronie innych narodowosci bo moj maz jest czarny ,bronie bo wychowywalam sie na podworku gdzie bylo pelno roznych narodowosci i to mnie nauczylo ,ze nie kolor skory ale masz charakter swiadczy o tym jacy jestesmy.Bawilam sie z dziecmi roznych kolorow i zadnych roznic w zachowaniu nie zauwazylam ot zwykle cechy charkteru.

A pozatym Afryka jest wielka i jest tam duzo panstw kazde z nich tez sie rozni zupelnie tak samo jak w Europie.
I ludzie tez sa rozni i rozne charakterki maja ,no ale dla niektorych Polakow to przeciez wszyscy sa zli i najgorsze zlo swiata itp

Edytowane przez traci
Czas edycji: 2008-04-16 o 22:32 Powód: dopisek
traci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:20.