Yasmin / Midiana / Asubtela / Lesine / Vibin - wątek zbiorczy! - Strona 91 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-11-16, 18:47   #2701
Ann_Love
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 11
Dot.: Midiana tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez bandito Pokaż wiadomość
ja płaczliwa,wrażliwa z natury z cerą też mam problemy, to praktycznie główny powód brania tabletek,cera mi się nie poprawiła(1 opak.) ale dziewczyny pisały,że efekty są po 3,4,niektóre nawet po więcej opakowaniach.
Tak,następne opakowanie w 8. dniu (7 pełnych dni przerwy) niezależnie czy wtedy jest plamienie z odstawienia no ale jesteś po 3 opakowaniach więc skąd takie pytanie?
Zadałam takie pytanie dla upewnienia się, bo ktoś wcześniej coś tak napisał, że wystraszyłam się tego, że ja źle to robię :P No, ale skoro trzeba 8. dnia, niezależnie czy krwawienie jeszcze jest czy nie no to ok

Mam nadzieję, że od teraz (skoro za parę dni zacznę 4. opakowanie) moja cera się poprawi, bo w sumie teraz jest to główny powód brania tych tabletek Jeśli nie to idę "z reklamacją" do ginekologa

Dzięki za rozwianie wątpliwości

Mam jeszcze pytanie do tych które na początku też miały pogorszenie cery, ale potem trądzik im zniknął - Po jakim czasie zauważyłyście poprawę?
Ann_Love jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-16, 19:16   #2702
bandito
Raczkowanie
 
Avatar bandito
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 299
Dot.: Midiana tabletki antykoncepcyjne

Ann_Love ja też mam nadzieję,iż mi się poprawi, ale...ja dopiero zacznę 2 opakowanie, więc nie nastawiam się na jakieś efekty. Potem nie wiem jakie tabletki będę brała ...
bandito jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-16, 20:07   #2703
Moolla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 114
Dot.: Midiana tabletki antykoncepcyjne

Ja nie zauważyłam poprawy cery oprócz tego, że jest znacznie mniej tłusta. Włosy tez mi się mniej przetłuszczają.
Moolla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-16, 21:17   #2704
gramolina_m
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 85
Dot.: Midiana tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez Moolla Pokaż wiadomość
Dziewczyny ile zazwyczaj trwa krwawienie z odstawienia? Okresu dostałam drugiego dnia przerwy i zastanawiam się czy skończy się równo z rozpoczęciem nowego opakowania czy może potrwa trochę dłużej.
To zależy od organizmu. Ja dostaje krwawienia z odstawienia dopiero 4-6 dnia. I tak samo różnie trwa, ale po pierwszej tabletce z nowego opakowania zwykle już nic nie ma.
gramolina_m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-16, 22:25   #2705
Moolla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 114
Dot.: Midiana tabletki antykoncepcyjne

Wiem wiem, że to wszystko sprawa indywidualna naszgo organizmu, ale wlaśnie zastanawiam się czy rozpoczecie nowego opakowania "zatrzymuje" krwawienie.
Moolla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-17, 10:01   #2706
gramolina_m
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 85
Dot.: Midiana tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez Moolla Pokaż wiadomość
Wiem wiem, że to wszystko sprawa indywidualna naszgo organizmu, ale wlaśnie zastanawiam się czy rozpoczecie nowego opakowania "zatrzymuje" krwawienie.
Wydaje mi się, że to też zależy. Bo rzeczywiście przy rozpoczęciu kolejnego opakowania krwawienia już nie mam. Ale już np. przy innych tabletkach krwawienie trwało jeszcze 2 dni po przerwie.
gramolina_m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-17, 11:54   #2707
monika2907
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Leszno
Wiadomości: 188
GG do monika2907
Dot.: Midiana tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez Moolla Pokaż wiadomość
Wiem wiem, że to wszystko sprawa indywidualna naszgo organizmu, ale wlaśnie zastanawiam się czy rozpoczecie nowego opakowania "zatrzymuje" krwawienie.
U mnie nie zatrzymało...
A co do cery to w piątek zaczynam trzecie opakowanie i trudno mi powiedzieć, czy się polepszyła, wiem tylko, że przed okresem wychodzą mi pryszcze :/, a po już mam czyste czoło.
monika2907 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-11-17, 12:53   #2708
agula864
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 8
Dot.: Midiana tabletki antykoncepcyjne

Hej dziewczynki, ja jestem po 12 tabletce pierwszego opakowania, jest super, nic mi się nie dzieje oprócz plamienia, które trwa do dzisiaj, mam nadzieję, że przejdzie mi ono wraz z rozpoczęciem drugiego opakowania, i ciekawa jestem, czy dostanę Midianę w Łodzi Pozdrawiam
agula864 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-18, 10:25   #2709
spiaca
Raczkowanie
 
Avatar spiaca
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 114
GG do spiaca
Dot.: Midiana tabletki antykoncepcyjne

Witam,
Ja wczoraj wzielam ostatnia tabletke pierwszego opakowania sa to moje pierwsze tabletki anty. Nie bylo tak zle
Mdlosci, zlego samopoczucia nie bylo,
Plamienia nastapily zaraz po okresie i byly dosyc obfite:/ ale przeszly po 15 tabletce i moj gin powiedzial ze nie powinno juz byc z tym problemu ale sie zobaczy...,
Cera i waga raczej bez zmian,
Libido hmm... wzroslo:P,
Piersi sa nie duzo wieksze ale jakby jedrniejsze i pelniejsze bolaly troszke przy mocniejszym dotyku,
Cena- 19,90 nie duzo w porownaniu do niektorych cen
a teraz czekam na krwawienie z odstawienia...
dostalam recepte na 3 opakowania i juz je wykupilam ale moj lekarz ostrzegl mnie ze niedlugo moze ich nie byc...:/ wiecie cos na ten temat? czy to juz pewne?? moze pojde jeszcze po recepte i wykupie reszte z mojej apteki??;P
__________________
Drugą połowę można poznać po osobliwym blasku w oczach.
— Paulo Coelho
spiaca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-18, 13:55   #2710
Renatka_2108
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka_2108
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Tu i tam ;)
Wiadomości: 7 463
GG do Renatka_2108
Dot.: Midiana tabletki antykoncepcyjne

Dzoiewczyny nie bedzie juz Midiany ? Dlaczego ?
Ja mialam 2 opak. jedno wziełam całe, wszystko ok, krwawienie bylo. 8 dnia po przerwie 7 dniowej wzielam 1 tabletke i reszta tabletek normalnie jakby sie rozplyneła :/ Mąż sprzatal wiec pewnie je gdzies wcisł i niewie gdzie, teraz juz i tak to niewazne. Nie mialam 3 opakowania zeby wziac nastepna tabletke. To olałam sprawe no i teraz problem. Dostalam znowu okresu! Powiedzcie mi czy cos moze sie stac ? Czy wroci do normy wszystko ? Do ginekologa wybiore sie po tabletki.
__________________
Renatka_2108 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-18, 14:11   #2711
kasiutek8906
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1
Red face Dot.: Asubtela

Witam Was dziewczyny dla Mnie również ciężko było dostać te tabletki...ale przy trzecim razie dostała zaczęłam brać dopiero pierwszy raz tabletyki anty ale jak narazie mam już za sobą 4 tabletkę i jest ok , czytając tą broszurkę przeczytałam że kobiety biorace tabletki anty częściej chorują na nowotwór czy tak jest naprawdę? mam letkie obawy co do tej metody antykoncepcji pozdrawiam
kasiutek8906 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-18, 16:28   #2712
apoconie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 32
Dot.: Midiana tabletki antykoncepcyjne

Wiecie czemu nie ma Midiany w hurtowniach? Bo jest zakaz związany z problemami prawnymi. Midiana to podobno węgierska produkcja, która weszła na nasz rynek jako tańszy odpowiednik Yasminu produkowanego przez firmę Bayer. Wiadomo - konkurencja. I oni zaczęli szukać i przyczepili się do jednego źle przetłumaczonego słowa, przez co chyba zaskarżyli producentów Midiany, że niby nie zgodnie z prawem działają itd...
Mój gin mi właśnie to mówił. Powiedział, że tu wszystko chodzi o konkurencje i kasę i stąd problemy.

A w jednej z aptek pani sprawdzała czy są dostępne w hurtowni. Nie ma ich, ale podobno zamieszona była tam informacja, że będą. Że nie znikają na zawsze. Przynajmniej jak narazie.

Pozdrawiam
apoconie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-18, 17:50   #2713
gramolina_m
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 85
Dot.: Midiana tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez Renatka_2108 Pokaż wiadomość
Dzoiewczyny nie bedzie juz Midiany ? Dlaczego ?
Ja mialam 2 opak. jedno wziełam całe, wszystko ok, krwawienie bylo. 8 dnia po przerwie 7 dniowej wzielam 1 tabletke i reszta tabletek normalnie jakby sie rozplyneła :/ Mąż sprzatal wiec pewnie je gdzies wcisł i niewie gdzie, teraz juz i tak to niewazne. Nie mialam 3 opakowania zeby wziac nastepna tabletke. To olałam sprawe no i teraz problem. Dostalam znowu okresu! Powiedzcie mi czy cos moze sie stac ? Czy wroci do normy wszystko ? Do ginekologa wybiore sie po tabletki.
To raczej tylko lekarz Ci może odpowiedzieć, ale nie wydaje mi się, żeby coś Ci groziło prócz niespodziewanych krwawień czy plamień. W razie czego dzwoń do lekarza. A następnym razem pamiętaj, żeby mieć to jedno opakowanie do przodu, bo jak sama widzisz różne są w życiu sytuacje.

---------- Dopisano o 18:50 ---------- Poprzedni post napisano o 18:47 ----------

Cytat:
Napisane przez apoconie Pokaż wiadomość
Wiecie czemu nie ma Midiany w hurtowniach? Bo jest zakaz związany z problemami prawnymi. Midiana to podobno węgierska produkcja, która weszła na nasz rynek jako tańszy odpowiednik Yasminu produkowanego przez firmę Bayer. Wiadomo - konkurencja. I oni zaczęli szukać i przyczepili się do jednego źle przetłumaczonego słowa, przez co chyba zaskarżyli producentów Midiany, że niby nie zgodnie z prawem działają itd...
Mój gin mi właśnie to mówił. Powiedział, że tu wszystko chodzi o konkurencje i kasę i stąd problemy.

A w jednej z aptek pani sprawdzała czy są dostępne w hurtowni. Nie ma ich, ale podobno zamieszona była tam informacja, że będą. Że nie znikają na zawsze. Przynajmniej jak narazie.

Pozdrawiam
Dziękuję, to bardzo pomocna informacja, a przynajmniej mnie uspokoiła
gramolina_m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-18, 22:11   #2714
201804100943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 037
Dot.: Midiana tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez apoconie Pokaż wiadomość
Wiecie czemu nie ma Midiany w hurtowniach? Bo jest zakaz związany z problemami prawnymi. Midiana to podobno węgierska produkcja, która weszła na nasz rynek jako tańszy odpowiednik Yasminu produkowanego przez firmę Bayer. Wiadomo - konkurencja. I oni zaczęli szukać i przyczepili się do jednego źle przetłumaczonego słowa, przez co chyba zaskarżyli producentów Midiany, że niby nie zgodnie z prawem działają itd...
Mój gin mi właśnie to mówił. Powiedział, że tu wszystko chodzi o konkurencje i kasę i stąd problemy.

A w jednej z aptek pani sprawdzała czy są dostępne w hurtowni. Nie ma ich, ale podobno zamieszona była tam informacja, że będą. Że nie znikają na zawsze. Przynajmniej jak narazie.

Pozdrawiam
Ale w sumie jak patrzę na odpowiednik Asubtela to nie ma powodów do obaw. Skład ten sam i cena odrobinę niższa

Edytowane przez 201804100943
Czas edycji: 2010-11-18 o 22:12
201804100943 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-19, 02:30   #2715
Renatka_2108
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka_2108
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Tu i tam ;)
Wiadomości: 7 463
GG do Renatka_2108
Dot.: Midiana tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez gramolina_m Pokaż wiadomość
To raczej tylko lekarz Ci może odpowiedzieć, ale nie wydaje mi się, żeby coś Ci groziło prócz niespodziewanych krwawień czy plamień. W razie czego dzwoń do lekarza. A następnym razem pamiętaj, żeby mieć to jedno opakowanie do przodu, bo jak sama widzisz różne są w życiu sytuacje.

---------- Dopisano o 18:50 ---------- Poprzedni post napisano o 18:47 ----------



Dziękuję, to bardzo pomocna informacja, a przynajmniej mnie uspokoiła
Tak wiem tylko teraz wlasnie dopiero zaczełam brac Midiane ogolnie tabletki po porodzie i byly dwa opakowania na probe stad brak kolejnego.
__________________
Renatka_2108 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-19, 08:10   #2716
Szelmutka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 8
Dot.: Midiana tabletki antykoncepcyjne

Dziewczyny mam pytanie, skończyłam 3 opakowanie i w żadnej aptece w moim mieście nie ma Midiany, ale też żaden aptekarz nie zaproponował mi zamiennika. Czy mają obowiązek mi dać jakiś zamiennik? Nie muszę zmieniać recepty?
Szelmutka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-19, 11:16   #2717
foreverpink
Przyczajenie
 
Avatar foreverpink
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5
Dot.: Midiana tabletki antykoncepcyjne

Cześć dziewczyny !


Jestem w trakcie 3 opakowania i tak : wszystkie , podkreślam wszystkie złe objawy minęły, cera się mega poprawiła , unormował się okres i przeszły bóle brzucha, więc jestem baardzo zadowolona . pozdrawiam
__________________

_________________________ _________
1. zapuszczam włosy
2.zbieram pieniążki na tatuaż


_________________________ _________


I can fly
. But I want his wings .
foreverpink jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-19, 14:00   #2718
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Midiana tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez Szelmutka Pokaż wiadomość
w żadnej aptece w moim mieście nie ma Midiany, ale też żaden aptekarz nie zaproponował mi zamiennika. Czy mają obowiązek mi dać jakiś zamiennik
w całej Polsce brakuje Midiany...
Jeżeli lekarz na recepcie nie zastrzegł, żeby nie zamieniać, to na twoje życzenie apteka musi wydać odpowiednik o tym samym składzie. czyli Asubtela, albo drożej- Yasmin.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-19, 16:44   #2719
sylwina87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Turek
Wiadomości: 15
GG do sylwina87
Dot.: Midiana tabletki antykoncepcyjne

Witam kobietki Ja mam nadzieję że po jakimś czasie Midiana wróci do aptek ponieważ mi bardzo podpasowała. Na szczęście udało mi się zdobyc jeszcze cztery opakowania i mam nadzieję że w ciągu tych czterech miesięcy będzie znowu dostępna. Jestem już po dwóch opakowaniach i jestem bardzo zadowolona.
sylwina87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-20, 10:50   #2720
poolinkaa
Raczkowanie
 
Avatar poolinkaa
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 304
Dot.: Midiana tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez Szelmutka Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie, skończyłam 3 opakowanie i w żadnej aptece w moim mieście nie ma Midiany, ale też żaden aptekarz nie zaproponował mi zamiennika. Czy mają obowiązek mi dać jakiś zamiennik? Nie muszę zmieniać recepty?
to sama zapytaj czy możesz dostać jakiś odpowiednik
poolinkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-21, 07:40   #2721
Moolla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 114
Dot.: Midiana tabletki antykoncepcyjne

poolinkaa na pewno możesz dostać zamiennik.

Dziewczyny proszę o radę - wczoraj o 20 wzięłam 1 tabletkę z nowego opakowania (po 7-dniowej przerwie). Położyłam się spać ok. 00.30 i wtedy czułam się dobrze. O 3.17 obudziła mnie potrzeba wyjścia do łazienki - biegunka. Drugi raz musiałam skorzystać z toalety ok. 6 rano i jeszcze 2-3 razy do tej pory.

Czy mogę być spokojna? Tabletka niby powinna wchłonąć się w ciągu 3-4 godzin i tyle czasu mineło do momentu kiedy się kładłam, ale zastanawiam się czy jej działanie będzie normalnie zachowane. Czy zastosowałybyście dodatkową metodę zabezpieczenia?
Moolla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-21, 09:35   #2722
gramolina_m
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 85
Dot.: Midiana tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez Moolla Pokaż wiadomość
poolinkaa na pewno możesz dostać zamiennik.

Dziewczyny proszę o radę - wczoraj o 20 wzięłam 1 tabletkę z nowego opakowania (po 7-dniowej przerwie). Położyłam się spać ok. 00.30 i wtedy czułam się dobrze. O 3.17 obudziła mnie potrzeba wyjścia do łazienki - biegunka. Drugi raz musiałam skorzystać z toalety ok. 6 rano i jeszcze 2-3 razy do tej pory.

Czy mogę być spokojna? Tabletka niby powinna wchłonąć się w ciągu 3-4 godzin i tyle czasu mineło do momentu kiedy się kładłam, ale zastanawiam się czy jej działanie będzie normalnie zachowane. Czy zastosowałybyście dodatkową metodę zabezpieczenia?
Myślę, że nie ma potrzeby stosowania dodatkowego zabezpieczenia, po tak długim czasie tabletka na pewno zdążyła się wchłonąć
gramolina_m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-22, 10:14   #2723
sweet baby86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 3
Dot.: Midiana tabletki antykoncepcyjne

Hej Kobietki
Jeśli chodzi o mnie, to jestem juz w połowie drugiego blistra, więc mogę się już wypowiedziec, co i jak A mianowicie: jestem ogólnie zadowolona z tych tabsów, mimo że gin mnie trochę nastraszył, co do objawów, ale naszczęscie trafił tylko w ból piersi przez pierwszy blistr. Żadnego plamienia, spadku libido (wręcz przeciwnie), troszke nudności, które czasem i teraz sie pojawiają, ale zawsze miałam wrażliwy żołądek i pojawiają się tylko po 2-3 godz. po łyknięciu (biorę je na noc, więc rano zero objawów). O tym, że biorę anty przypominają mi tylko włosy, które niestety zaczęły mi wypadac, ale niedługo mam wizyte u lekarza i wypytam, o co z tym kaman. aha nie przybrałam na wadze, po mimo że odczuwam po nich apetyt i to spory, więc wychodzi na to, że są OK!!!
sweet baby86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-22, 14:19   #2724
lililjan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 39
Dot.: Asubtela

Ja właśnie dostałam te tabletki od mojej dokktor. Wcześniej brałam Midiane oba są odpowiednikiem Yasmin. Czy któraś z was bierze je jako antykoncepcja? Bo ja się trochę boję, ponieważ są nowym lekiem. Niby skład ten sam, ale jednak...
lililjan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-23, 07:23   #2725
Szelmutka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 8
Dot.: Midiana tabletki antykoncepcyjne

Więc pytałam o zamiennik chyba w 10 aptekach i nigdzie nie chcieli mi wydać.... W końcu znalazłam w jednej aptece, miła pani wydała mi Yasmin ale słono za to zapłaciłam. Za 2 opakowania 100 zł po prostu załamka ale już trudno. Ciekawa jestem tylko czy teraz mój ginekolog będzie mi przepisywał Yasmin czy znowu będę musiała jakieś inne brać...
Szelmutka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-23, 18:08   #2726
bandito
Raczkowanie
 
Avatar bandito
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 299
Dot.: Midiana tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez Szelmutka Pokaż wiadomość
Więc pytałam o zamiennik chyba w 10 aptekach i nigdzie nie chcieli mi wydać.... W końcu znalazłam w jednej aptece, miła pani wydała mi Yasmin ale słono za to zapłaciłam. Za 2 opakowania 100 zł po prostu załamka ale już trudno. Ciekawa jestem tylko czy teraz mój ginekolog będzie mi przepisywał Yasmin czy znowu będę musiała jakieś inne brać...

100 zł... masakra. Niech już wszystko będzie ok i wprowadzą Midianę spowrotem ja dziś zaczynam drugie opakowanie. Mam nadzieję,że będzie ok
bandito jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-23, 18:33   #2727
anastazjakordelia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 4
Tabletyki anty - pytania

Czesc dziewczyny, niepokoi mnie pewna rzecz. Otoz wlasnie skonczylam drugi blister tabsow Midiana. Wzielam dwa opakowania pod rząd.Wczoraj dostałam krwawienie, ktoremu towrzyszy silny bol brzucha non stop. Nigdy nie mialam bolących miesiaczek dlatego to dla mnie nowosc. Czy tak powinno byc? Bol jest naprawde bardzo silny,promieniuje na caly brzuch + nogi. Az zginam sie w pol. Tabletka przeciwbolowa pomaga ale nie na dlugo. Moze to dlatego ze wzielam 2 opakowania na raz? I trzeba to jakos przebolec? Pomozcie.
Drugie pytanie, moze absrudalne ale straszna panikara jestem. Otoz, ostatnią talbetke z drugiego blistra spozylam w nastepjący sposób: Siedzialam w autobusie i nie miałam wody, tabletka malutka, wiec uznalam ze bez wody poradze sobie bez problemu. Wlozylam tabletke do buzi na jakies 6-7 sek jednak nie moglam jej polknac! Wyjelam na jakies 4sek zeby nabrac troche sliny i tym razem udalo mi sie polknac. Czulam troche gorzki posmak w buzi wiec tabletka pewnie odrobine sie rozpuscila. Czy antykoncepcja w pelni? Czy uznac jakbym jej nie wziela?
Nie krzyczcie Z gory dzieki za odp.

Edytowane przez anastazjakordelia
Czas edycji: 2010-11-23 o 18:57
anastazjakordelia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-23, 19:13   #2728
anka1404
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 20
Dot.: Midiana tabletki antykoncepcyjne

ja też mam nadzieję ze ich nie wycofają, u siebie dostałam bez problemu i to nadal w promocji po 14,99 więc jakbym miała teraz za 50 zł inne brać to dziękuję
też nie widzę już u siebie jakich skutków ubocznych, skończyłam właśnie 2 opakowanie i czekam na okresik, plamienie minęło po pierwszym opakowaniu, skurcze nóg też minęły - więc była to wina raczej braku magnezu.
anka1404 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-23, 19:18   #2729
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Tabletyki anty - pytania

Cytat:
Napisane przez anastazjakordelia Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny, niepokoi mnie pewna rzecz. Otoz wlasnie skonczylam drugi blister tabsow Midiana. Wzielam dwa opakowania pod rząd.Wczoraj dostałam krwawienie, ktoremu towrzyszy silny bol brzucha non stop. Nigdy nie mialam bolących miesiaczek dlatego to dla mnie nowosc. Czy tak powinno byc? Bol jest naprawde bardzo silny,promieniuje na caly brzuch + nogi. Az zginam sie w pol. Tabletka przeciwbolowa pomaga ale nie na dlugo. Moze to dlatego ze wzielam 2 opakowania na raz? I trzeba to jakos przebolec? Pomozcie.

to sprawa indywidualna

Cytat:
Napisane przez anastazjakordelia Pokaż wiadomość
Drugie pytanie, moze absrudalne ale straszna panikara jestem. Otoz, ostatnią talbetke z drugiego blistra spozylam w nastepjący sposób: Siedzialam w autobusie i nie miałam wody, tabletka malutka, wiec uznalam ze bez wody poradze sobie bez problemu. Wlozylam tabletke do buzi na jakies 6-7 sek jednak nie moglam jej polknac! Wyjelam na jakies 4sek zeby nabrac troche sliny i tym razem udalo mi sie polknac. Czulam troche gorzki posmak w buzi wiec tabletka pewnie odrobine sie rozpuscila. Czy antykoncepcja w pelni? Czy uznac jakbym jej nie wziela?
Nie krzyczcie Z gory dzieki za odp.

poważnie musze na to odpowiadać ?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-23, 19:19   #2730
Bambino123
Wtajemniczenie
 
Avatar Bambino123
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 687
Question Śluz z pochwy-czy mogłam zajść w ciążę?

Biorę czwarty miesiąc tabletki antykoncepcyjne (Midiana). Zauważyłam ze swojej pochwy śluz, który był przezroczysty i kiedy wziełam go w palce był kleisty. Po ok. godzinie zaczął mnie boleć dół brzucha po lewej stronie przez parę sekund (nie wiem czy to był jajnik czy może po prostu tak mi się zdawało "z przerażenia"). Dzień przed zauważeniem śluzu kochałam się ze swoim chłopakiem i skończył "w środku" . Dlaczego miałam taki śluz? Czy to mogły być dni płodne przy antykoncepcji ;oo? Czy mogę być w ciąży? Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję

Edytowane przez Bambino123
Czas edycji: 2010-11-23 o 19:20
Bambino123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-23 13:17:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:39.