Toksyczni ludzie-znacie takich ? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-11-05, 09:31   #31
isa666
Zakorzenienie
 
Avatar isa666
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Big Roads :D
Wiadomości: 24 540
Dot.: Toksyczni ludzie-znacie takich ?

Jak tak czytam Wasze wypowiedzi, to trochę do mnie pasuje

Niestety ja czasem potrafię być bardzo tokstyczna i czasem się dziwię jak wogóle ludzie ze mną wytrzymują, fakt mam tylko 1-2 dobre koleżanki i TŻ, poza tym kilku znajomych, często bywa, że ludzie z którymi żyje mi się w zgodzie nagle zrywają ze mną kontakt z mojego powodu, bo potrafię wiele napsuć
Wogóle wydaje mi się, że wiele osób sądzi, że jestem ok, miła, spokojna, ale tak naprawdę często po pewnym czasie wyłazi ze mnie ta mroczna natura i wtedy wszyscy nagle się odsuwają.
__________________
Trance is essential for my life
isa666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-05, 09:41   #32
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: Toksyczni ludzie-znacie takich ?

Cytat:
Napisane przez agness86 Pokaż wiadomość
Znam kilka takich osób


Myślę, że lepszym sposobem by było ignorowanie jej
Jestem po prostu zla- wszedzie mi wbija szpile.
Jest u mnie w domu mam male mieszkanie w bloku) ale Ty masz maly pokoik.. i usmiech.. a ja jej: a Ty taki zabalaganiony -nie lubi sprzatac

Przed wczoraj mi kupila piwo( moj dowod dopiero sie wyrabia) i to z wielka laska.. i z usmiechem: i tak nie mozesz pic
ladnie ja poprosilam a ta zrobila laske jak krolowa.
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-05, 09:50   #33
agness86
Zakorzenienie
 
Avatar agness86
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: daleko
Wiadomości: 7 787
Dot.: Toksyczni ludzie-znacie takich ?

Cytat:
Napisane przez ilo16na Pokaż wiadomość
Jestem po prostu zla- wszedzie mi wbija szpile.
Jest u mnie w domu mam male mieszkanie w bloku) ale Ty masz maly pokoik.. i usmiech.. a ja jej: a Ty taki zabalaganiony -nie lubi sprzatac

Przed wczoraj mi kupila piwo( moj dowod dopiero sie wyrabia) i to z wielka laska.. i z usmiechem: i tak nie mozesz pic
ladnie ja poprosilam a ta zrobila laske jak krolowa.
Jeśli masz skończone 18 lat nawet z legitymacją szkolną możesz iść po piwo
__________________



I już

agness86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-05, 09:53   #34
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: Toksyczni ludzie-znacie takich ?

Cytat:
Napisane przez agness86 Pokaż wiadomość
Jeśli masz skończone 18 lat nawet z legitymacją szkolną możesz iść po piwo
Bede miala za tydzien 18lat.
W srode za tydzien.

A moj dowod wyrobiony bedzie okolo 2 tygodnie po mojej 18stce i zamierzam lazic z ta legitymacja lub paszportem po napoje
Ale bez przesady- az tak na to nie czekam- wszystko z umiarem.
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-05, 12:52   #35
olilina
Zakorzenienie
 
Avatar olilina
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 3 905
Dot.: Toksyczni ludzie-znacie takich ?

Moja mama jest toksyczną osobą (źle się czuję pisząc tak o niej, ale tak jest).
Potrafi naprawdę uprzykrzyć człowiekowi zycie, musi zawsze dogryść, dogadać, przyczepić się itd. bo przecież dlaczego ktoś mialby byc szczesliwy/ radosny?
A co najlepsze zachowuje się tak tylko w stosunku do rodziny, na zewnątrz udaje miłą i zabawną osobę.
Tak naprawdę myslę, że jest to bardzo zagubiona osoba.
Najgorsze jest to, że zauważam też u siebie, że czepiam sie o wszystko, wynajduję problemy i co gorsza nie potrafię z tym walczyć.
Doszlo do tego, ze odpoczywajac po prostu w domu lub wychodzac do przyajciolki mam poczucie winy, poniewaz zyje w swiadomosci, ze nic przyjemnego mi się nie należy.
olilina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-05, 13:38   #36
Fraoch
Rozeznanie
 
Avatar Fraoch
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrzosowisko
Wiadomości: 784
Dot.: Toksyczni ludzie-znacie takich ?

Cytat:
Napisane przez olilina Pokaż wiadomość
Moja mama jest toksyczną osobą (źle się czuję pisząc tak o niej, ale tak jest).
Potrafi naprawdę uprzykrzyć człowiekowi zycie, musi zawsze dogryść, dogadać, przyczepić się itd. bo przecież dlaczego ktoś mialby byc szczesliwy/ radosny?
A co najlepsze zachowuje się tak tylko w stosunku do rodziny, na zewnątrz udaje miłą i zabawną osobę.
Tak naprawdę myslę, że jest to bardzo zagubiona osoba.
Najgorsze jest to, że zauważam też u siebie, że czepiam sie o wszystko, wynajduję problemy i co gorsza nie potrafię z tym walczyć.
Doszlo do tego, ze odpoczywajac po prostu w domu lub wychodzac do przyajciolki mam poczucie winy, poniewaz zyje w swiadomosci, ze nic przyjemnego mi się nie należy.
Ja mam taki sposób:
sądzę, że dużo osób które dla nas są toksyczne to z tego powodu. Z powodu zagubienia, nie radzenia sobie w życiu, ustalenia pewnych priorytetów czy wartości które nas np moga denerwować i przeszkadzać. Czasem jest tak, że ludzie nie potrafią okazywać uczuć (takie wychowanie) i maskują je krytycyzmem, czepialstwem bo uważają że uczucia to słabości, że gdy je komuś okażą ktoś go zrani ... wolą od razu się bronić.
Może ja za bardzo usprawiedliwiam te osoby... ale nie, wydaje mi się że jeśli spróbujemy znaleźć powód takiego zachowania (zawsze taki jest, a przeważnie nieodpowiednie wychowanie, błędy które popełnili rodzice prawdopodobnie nawet nieświadomie wobec tej osoby) coś co powoduje takie zachowanie to może trochę inaczej spojrzymy na ta osobę z pewnym zrozumienie. Zrozumienie nie musi być od razu zgodą na takie zachowanie. Ale gdy będziemy wiedzieli skąd to to może łatwiej będzie nam dogadać się z taką osobą - my nie będziemy mieli psychicznego balastu w postaci własnej krzywdy i może nawet to inne nasze nastawienie poskutkuje i taka osoba się "obudzi".
Strasznie to pewnie " psychologiczne " ale dzięki temu przetrwałam strasznie dużo spotkań z toksycznymi ludzi
__________________
Braon de dhrúcht na bhflaitheas,
Is deach de thobar na ngrás,
Go mbronna Dia ar d`anam
Is ar ár n-anam féin...

Fraoch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-05, 13:42   #37
olilina
Zakorzenienie
 
Avatar olilina
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 3 905
Dot.: Toksyczni ludzie-znacie takich ?

Cytat:
Napisane przez Fraoch Pokaż wiadomość
Ja mam taki sposób:
sądzę, że dużo osób które dla nas są toksyczne to z tego powodu. Z powodu zagubienia, nie radzenia sobie w życiu, ustalenia pewnych priorytetów czy wartości które nas np moga denerwować i przeszkadzać. Czasem jest tak, że ludzie nie potrafią okazywać uczuć (takie wychowanie) i maskują je krytycyzmem, czepialstwem bo uważają że uczucia to słabości, że gdy je komuś okażą ktoś go zrani ... wolą od razu się bronić.
Może ja za bardzo usprawiedliwiam te osoby... ale nie, wydaje mi się że jeśli spróbujemy znaleźć powód takiego zachowania (zawsze taki jest, a przeważnie nieodpowiednie wychowanie, błędy które popełnili rodzice prawdopodobnie nawet nieświadomie wobec tej osoby) powodują takie zachowanie. Zrozumienie nie musi być od razu zgodą na takie zachowanie. Ale gdy będziemy wiedzieli skąd to to może łatwiej będzie nam dogadać się z taką osobą - my nie będziemy mieli psychicznego balastu w postaci własnej krzywdy i może nawet to inne nasze nastawienie poskutkuje i taka osoba się "obudzi".
Strasznie to pewnie " psychologiczne " ale dzięki temu przetrwałam strasznie dużo spotkań z toksycznymi ludzi
Froach masz rację. To nie jest tak, że takie osoby są z góry złe, toksyczne i destrukcyjne. Gdzieś zawsze tkwi tego powod.
Może to być wychowanie, może to być sposób takiej osoby na obronę, na radzenie sobie z problemami, z uczuciami.
Najprosciej jest powiedziec on jest zly, toksyczny, ale skądś to sie bierze.
Jest tylko jedna rzecz w ktora ja nie wierze- że taki czlowiek potrafi się zmienić, nawet jeśli mu się uświadomi jaki jest.
olilina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-11-05, 13:53   #38
Fraoch
Rozeznanie
 
Avatar Fraoch
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrzosowisko
Wiadomości: 784
Dot.: Toksyczni ludzie-znacie takich ?

Cytat:
Napisane przez olilina Pokaż wiadomość
Jest tylko jedna rzecz w ktora ja nie wierze- że taki czlowiek potrafi się zmienić, nawet jeśli mu się uświadomi jaki jest.
czasem wierzę a czasem też wątpię.. ale to nie ma dla mnie większego znaczenia bo w sumie spojrzenie na to z tej strony (jak na jakąś chorobę) pomaga dużo bardziej na przeżycie spotkań z taką osobą - czasem przecież nie da się ich uniknąć gdy powiedzmy mieszkamy z taką osobą. Chyba jednak wolę wierzyć, że można takim ludziom pomóc wyjść z tego albo zmniejszyć objawy ...
Trzymaj się ciepło bo mimo wszystko wiem, że to może bolec gdy najbliższa nam osoba ma taki charakter trudny. Kolegów z pracy można zmienić a rodziny... przykro.
__________________
Braon de dhrúcht na bhflaitheas,
Is deach de thobar na ngrás,
Go mbronna Dia ar d`anam
Is ar ár n-anam féin...

Fraoch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-05, 14:05   #39
olilina
Zakorzenienie
 
Avatar olilina
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 3 905
Dot.: Toksyczni ludzie-znacie takich ?

Cytat:
Napisane przez Fraoch Pokaż wiadomość
czasem wierzę a czasem też wątpię.. ale to nie ma dla mnie większego znaczenia bo w sumie spojrzenie na to z tej strony (jak na jakąś chorobę) pomaga dużo bardziej na przeżycie spotkań z taką osobą - czasem przecież nie da się ich uniknąć gdy powiedzmy mieszkamy z taką osobą. Chyba jednak wolę wierzyć, że można takim ludziom pomóc wyjść z tego albo zmniejszyć objawy ...
Trzymaj się ciepło bo mimo wszystko wiem, że to może bolec gdy najbliższa nam osoba ma taki charakter trudny. Kolegów z pracy można zmienić a rodziny... przykro.
Dzięki Już się w sumie przyzwyczaiłam.
Mojej mamie to widać nie przeszkadza, szkoda tylko, że to sie odbija na mojej
(i nie tylko mojej) psychice.
Pocieszam sie, że być może za niedługo zacznę własne życie.
olilina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-05, 19:53   #40
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Toksyczni ludzie-znacie takich ?

No znam takich.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-09, 14:27   #41
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Toksyczni ludzie-znacie takich ?

Toksyczny człowiek-to osoba,która wyniszcza psychicznie swoje otoczenie.

Nie pasuje mi tu zatem ani hipochondryk,ani egoistycznie zapatrzony w siebie pępek świata.
Bo gdyby takie osoby zakwalifikować do kategorii toksycznych,to chyba każdy z nas okazałby się osobą destrukcyjne działającą na psychikę innych ludzi.
Nie widzę niczego złego w tym,że ktoś uważa siebie za 'pępek świata' ,bo chyba nie ma niczego złego w tym,,że każdy z nas (egoistycznie) chce dla siebie,jak najlepiej,prawda?

Dlatego zgadzam się z Zizou,bo to ona (według mnie) podała najtrafniejszy przykład osoby toksycznej.
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-09, 16:39   #42
czarna_wiki
Raczkowanie
 
Avatar czarna_wiki
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 252
Dot.: Toksyczni ludzie-znacie takich ?

znam jedfna taka osobe a mianowicie swojego bylego. nie moge powiedziec ze byl bardzo zly ale byl toksyczny i to bardzo az dziwie sie sobie ze wytrzymalam z nim poltorej roku.zawsze bylo wazne to co on chce co on czuje co mu sie nie podoba co by chcial robic itd itp naprawde trudny chlopak nawet po zerwaniu czulam ta jego toksycznosc naokolo siebie:/
czarna_wiki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-10, 21:20   #43
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: Toksyczni ludzie-znacie takich ?

"Pani kierownik".
Koszmar do potęgi.
Mam nadzieję, że karta się kiedyś odwróci.
Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-20, 20:32   #44
lilly1984
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 223
Dot.: Toksyczni ludzie-znacie takich ?

Toksyczna osoba to taka w stosunku do której czujesz sie zarazem katem- i ofiarą, taka która podważa twoje poczucie własnej wartosci, nie cieszy sie z sukcesów i nie wspiera w porazkach. Niestety znam takie...
lilly1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-21, 08:46   #45
ruda7816
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: MONKownia
Wiadomości: 7 197
Dot.: Toksyczni ludzie-znacie takich ?

Cytat:
Napisane przez isa666 Pokaż wiadomość
Jak tak czytam Wasze wypowiedzi, to trochę do mnie pasuje

Niestety ja czasem potrafię być bardzo tokstyczna i czasem się dziwię jak wogóle ludzie ze mną wytrzymują, fakt mam tylko 1-2 dobre koleżanki i TŻ, poza tym kilku znajomych, często bywa, że ludzie z którymi żyje mi się w zgodzie nagle zrywają ze mną kontakt z mojego powodu, bo potrafię wiele napsuć
Wogóle wydaje mi się, że wiele osób sądzi, że jestem ok, miła, spokojna, ale tak naprawdę często po pewnym czasie wyłazi ze mnie ta mroczna natura i wtedy wszyscy nagle się odsuwają.
podepnę się trochę Iska, pod Twe słowa.
Ja jestem toksyczna.
Może nie aż tak bardzo,jak dziewczyny opisują niektore przypadki,ale zdanie o sobie mam takie,że zieje ode mnie toksycznością.
__________________
.
ruda7816 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:42.