Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Pokaż wyniki sondy:
0 0%
Głosujący: 0. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2004-08-08, 11:00   #211
Aghata
Raczkowanie
 
Avatar Aghata
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 84
Wyślij wiadomość przez ICQ do Aghata
Re: Piercing! Doradźcie mi...

ja mam kolczyk w brzuszku od roku....mam 16 latek teraz czyli w wieku 15 lat sobie kolczyka strzelilam, ty masz 14 wiec jesli twoi rodzice zgodza sie to sobie zrob. zrobilam sobie kolczyk tuz po wakacjach, wiec nie narazalam go ani na wode z jeziorka czy basenu i slonce, wiec lepiej tez tak zrob. ale jesli chcesz chodzic na basen to tak po 2 tygodniach od zrobienia kolczyka i musisz zakladac takie specjalne plastry na pepek ktore uchronia go od wody. co do cwiczen to ja robilam brzuszku itp. i nic mi sie nie stalo. ogolnie po roku czasami zapominam ze mam kolczyk i jest super!!pieknie mi sie zagoil wogole nie ropial, po prostu cudo! tylko trzeba uwazac aby o pasek sie nie zaczepil bo to boooli :: powinnas isc do kosmetyczki aby sie wiecej dowiedziec!! no ja zycze ci powodzenia w kolczykowaniu!! uwazaj bo to jest zarazliwe, chce sie wiecej kolczyko, ja mam juz 9
__________________
I'm looking for love. Real love. Ridiculous, inconvenient, consuming, can't-live-without-each-other love...
Aghata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-08-08, 12:49   #212
kallipso
Raczkowanie
 
Avatar kallipso
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 375
Re: Piercing! Doradźcie mi...


> 1. Jaki jest odpowiedni wiek na przebicie sobie pępka? (Ja mam 14. Czy to za mało?)

Moim zdaniem to nie za mało, ale muszą się na to zgodzić Twoi rodzice. Salony piercingu raczej wymagają takiej zgody.

> 2. Wiem że pępek goi sie od 6 miesiecy do roku, a czy w tym czasie można chodzić na basen (chlorowany)?

Na początku przez jakiś czas (nie pamiętam ile) lepiej nie chodzić, ale potem można. Ponoć jak się chodzi na basen, częściej wypadają oczka z kolczyków. Ale jak się nie zgubi to można przykleić na Kropelkę

> 3. Czy to prawda, że po przebiciu pępka z "kulką" w środku, nie można wykonywać żadnych ćwiczeń mięśni brzucha? A jeżeli tak, to po jakim czasie można je znów rozpocząć?

Na samym początku, zanim się rana podgoi to może być dla Ciebie niewygodne (bo 'bolesne' to za duże słowo w tym przypadku), ale potem można. Samym kolczykiem przecież też należy ruszać, żeby nie przyrósł do skóry.

> 4. (Do tych dziewczyn, które noszą kolczyk w pępku) Czy noszenie kolczyka w niektórych sytuacjach jest uciążliwe? Czy po okresie gojenia sie, mozna juz normalnie myc okolice pępka?

Myć można, a nawet trzeba także podczas gojenia się. Tylko starać się aby mydło sie dostało się do ranki. A jeśli się dostanie to szybko przepłukać wodą.
Co do uciążliwości to ja raczej noszę tylko spodnie biodrówki, z takimi do pasa może być problem - będzie się kolczyk zaczepiał. Ale po zagojeniu to już nie boli, a poza tym zawsze można wyjąć na jeden dzień ten kolczyk!

> 5. Moja mama twierdzi, ze kolczyk w pępku jest nie higieniczny. Czy ma rację?

Pępek jest takim miejscem, gdzie łatwo gromadzą się zarazki-dołek, zacienione miejsce - idealne dla bakterii. Dlatego trzeba dbać o higienę okolic pępka szczególnie podczas gojenia się rany.

> 6. Czy przed zabiegiem, powinnam iść do kosmetyczki i popytać o piercing? Czy nie ma takiej potrzeby?

Radzę iść do salonu piercingu, a nie do kosmetyczki.
I tam Ci na pewno na wszytskie pytania odpowiedzą (oprócz tego ile się będzie goił, bo to zależy od skóry), a jeśli nie, to idź do innego salonu, bo taki nie jest specjalistyczny. Powiedzą Ci też jak należy dbać o kolczyk (częste przemywanie solą fizjologiczną itp.)

Poszukaj w archiwum, ostatnio sporo było na ten temat.

Pozdrawiam i życzę miłego noszenia.
kallipso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-08-08, 13:33   #213
sousa
Raczkowanie
 
Avatar sousa
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 378
100 pytan do..:-/

NIezły wywiad przeprowadzasz,a to przeciez zwykły kolczyk,tak jak w uszach!!
1. Jaki jest odpowiedni wiek na przebicie sobie pępka? (Ja mam 14. Czy to za mało?)
Wiek?Robisz kiedy chcesz,ja zrobiłam poltora roku temu wiwec miałam wtedy jakies 16,5 roku.
2. Wiem że pępek goi sie od 6 miesiecy do roku, a czy w tym czasie można chodzić na basen (chlorowany)?
Łał,nawet nie wiedziałam ze goi sie az tak długo!!Ja nie miałam z nim problmów,po miesiacu wszystko było zagojone,zadnego"babrania sie",ropienia.Ale musisz pamietac ze kazdy organizm inaczej reaguje.Ja moglam chodzic na basen ale zdejmowałam kolczyk-chlor niszczy podobno ta stal chirurgiczną.Na solarium tez zdejmuj.
3. Czy to prawda, że po przebiciu pępka z "kulką" w środku, nie można wykonywać żadnych ćwiczeń mięśni brzucha? A jeżeli tak, to po jakim czasie można je znów rozpocząć?
Hm..Chodziłam przez 3 miesiace regularnie na siłownie i na poczatku troche mnie denerwował kolczyk.Tak jakos napiete było to miejsce,wiec po prostu na siłownie zakładałam kółko.I po kłopocie!!
4. (Do tych dziewczyn, które noszą kolczyk w pępku) Czy noszenie kolczyka w niektórych sytuacjach jest uciążliwe? Czy po okresie gojenia sie, mozna juz normalnie myc okolice pępka?
A nie mozna było myć?Upppsss??Hehe ja normalnie z nim zyje,po jakims miesiacu zupełnie zapominasz ze go masz.Na poczatku jest to dla Ciebie cos fajnego"o kurde mam kolczyk w pepku",a potem w ogole o nim nie pamietasz.Mi dotychczas zadnego problemu nie sprawia to,ze mam kolczyk
5. Moja mama twierdzi, ze kolczyk w pępku jest nie higieniczny. Czy ma rację?
Nieee.Przemywaj go od czasu do czasu spirytusem albo jakims alkoholem,no i wyjmuj czasami kolczk zeby go wymoczyc w tym spiorytusie(to zabija bakterie)
6. Czy przed zabiegiem, powinnam iść do kosmetyczki i popytać o piercing? Czy nie ma takiej potrzeby
Zdecydowanie polecam dobre salony piercing

wcale nie chciało mi sie odpowiadac na twoje "100 pytan do" ale rozumiem Twoja niepewnosc i obawy-sama je miałam!Nie zadalas pytania ktore najczesciej sie pojawia w postach tego typu"czy to boli".Hehe.Przekłuwaja ci ciało igła i wkładaja ciało obce-kolczyk.Jasne ze boli,ale nie mocno,chwilka ukłucia,potem lekkie pieczenie i juz po wszystkim.A za to chwilowe cierpienie mozesz sie cieszyc slicznym kolczykiempozdrawiam i miłego noszenia!!!
sousa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-08-08, 13:45   #214
olusica
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 9
Re: Piercing! Doradźcie mi...

Ja kolczyk robilam niecaly tydzien temu i juz nieraz o nim zapominam) Naprawde myslalam ze bedzie gorzej. NIc mi sie nie babrze i ladnie sie wszystko goi. A z ta chigiena to naprawde trzeba o pepuszek dbac i nie mozna podobno przemywac bo spirytusem tylko woda utleniona a poza tym powiedza ci wszystko w salonie.A z basenem to zeczywiscie tak po 2 tyg juz mozna tylko oczywiscie jak bedzie wszytsko wpozadku z rankaA do tego czy jestes za mloda czy nie to tylko zalezy od ciebie ja mam 18 latek to znaczy bede miala w pazdzierniku i dopiero teraz sie zdecydowalam ale zaluje ze dopiero teraz
Buziaki
olusica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-08-09, 12:54   #215
vazka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 114
GG do vazka
Re: body peercing -kolczyk w pepku

Witam!
A może wkleicie zdjęcia swoich pępków...

Pozdrawiam
__________________
...
vazka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-08-09, 12:59   #216
Dolly
Zakorzenienie
 
Avatar Dolly
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 721
GG do Dolly
Re: body peercing -kolczyk w pepku

to ja moge pierwsza (chociaż już na wizażu umieszczałam mój brzusio )
__________________
kocham tą piosenkę http://www.youtube.com/watch?v=BboBncMCpws
...bo w końcu to przez nią w euforii złamałam nogę tańcząc
Dolly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-08-09, 19:22   #217
kiteks
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 27
prosze o pomoc wszystkich znajocych sie na PIERCINGU

Przekułam pępuszek 6 dni temu jestem na ten temat laikiem bardzo chciałam to zrobic bo zawsze mi sie to podobało no i w koncu to zrobiłam.Ale przeczytałam pare rzeczy na ten temat i sie troszke załamałam boje sie powikłan i leczenia słyszałam ,ze pepuszki paprza sie najbardziej z przeklutych miejsc mnie narazie nic nie boli nawet po przekłuciu mnie nic nie bolało ale teraz to juz 6 dzien i zaczeło mnie troszke swedziec i zrobiło sie malutkie zaczerwienienie w okół kuleczki tej zakręcanej nie wiem czy to normalne po takim zabiegu.dbam o czystosc rego miejsca przemywam wodą utleniona,sola fizjologiczna,no i na noc smaruje mascia trybiotyk (to jest antybiotyk)kosmetyczka kazała mi ruszac tym kolczykiem i odkrecać sróbkę.Ja nim kręce troszeczke bo inaczej tam by sie wszystko posklejało ale co do odkrecania i zakrecania sróbki to boje sie to zrobic jakos nie mam odwagi(czy mam to robic jak śróbkka dobrze sie trzyma?)proszę wszystkich o pomoc w mojej sprawie.Odezwijcie sie do mnie jak najszybciej bo strach mi pomyslec co zroić jak bedzie sie to paprało i co wtedy ?mam ściagnac kolec?nie chce tego to mnie strasznie drogo kosztowalo i co miałabym go teraz sciagnać?nie!!!!!!!!pomoc y...
kiteks jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-08-09, 20:08   #218
ank@
Rozeznanie
 
Avatar ank@
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 896
Re: prosze o pomoc wszystkich znajocych sie na PIERCINGU

Swędzenie oznacza, że się goi .
Zaczerwienienie też jest normalne, w końcu skóra przyzwyczaja się do ciała obcego. Inna sprawa, że jeśli masz alergię na metal (ja np mam na nikiel i nie mogę nosić żadnej metalowej biżuterii)tzn jeśli kiedykolwiek uczulały Cię metalowe kolczyki, pierścionki, łańcuszki itp, to musisz zmienić kolczyk na tytanowy. Ale wtedy raczej zaczęłoby cię swędzieć od razu
Pielęgnujesz pępuszek bardzo dobrze, uważaj tylko żeby się teaz z 10 dni nie opalać ani nie kąpać w basenach ani jeziorkach. Ruszać kolczykiem trzeba, ale delikatnie wokół własnej osi i góra-dół. To normalne, że troszkę może to boleć i czerwienić od tego ruszania. Odkręcać kolczyka nie musisz. Natomiast uwaga na spodnie, polecam totalne biodrówy albo dresy przez jeszcze jakieś 10 dni Żeby tylko nie szarpnąć, bo gojenie zacznie się od początku!

Nie przejmuj się. Ja też miałam starcha, a wszystko się elegancko zagoiło. To nieprawda, że kolczyki w pępkach "paprzą się". Jeśli ktoś przebijał w "podejrzanym" zakładzie, nie dbał o higienę ani nie używał antybiotyku, to potem się skarżył, i nic dziwnego...
ank@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-08-09, 22:02   #219
kallipso
Raczkowanie
 
Avatar kallipso
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 375
Re: prosze o pomoc wszystkich znajocych sie na PIERCINGU

anka napisał(a):
> To nieprawda, że kolczyki w pępkach "paprzą się". Jeśli ktoś przebijał w "podejrzanym" zakładzie, nie dbał o higienę ani nie używał antybiotyku, to potem się skarżył, i nic dziwnego...

To niezupełnie tak jest.. jasne, że zależy od tego, czy przekłucie było sterylne itp, ale na pewno nie tylko. Jak masz wrażliwą skórę to może Ci się babrać. Zwykle do pół roku wszystko goi się już całkowicie, ale to tez zależy od skóry. I jak Ci się zacznie troszkę babrać to nie znaczy że masz go od razu wyjąć. Pomęczysz się troszkę, a potem będziesz się długo cieszyć świecidełkiem w pępku. U mnie np. przez 4 miesiące było wszystko ok, a potem nagle zaczęło się troszke babrac, a o higienę dbałam.
Co do odkręcania to może chodziło o to, że czasem później ciężko jest odkręcić jak do tego gwintu dostanie się np. troszkę ropy. Ale wtedy trzeba przez papierowy ręczniczek i jakoś idzie
Pozdrawiam i życzę szybkiego gojenia.
kallipso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-08-09, 23:44   #220
kiteks
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 27
Re: Anka od kiteks

Dziękuje za radytroszke mnie pocieszyłas.Ja mam kol.z stali hirurgicznej i tez jak Ty mam uczulenie na nikiel.wiec kosmetyczka mi doradziła własnie z tego materiału.Narazie mam takie uczucie swędzenia wokół tej kuleczki.Napisz mi jak ty dbasz o swój kolczyk?jakich uzywałas rzeczy by go ładnie wygoić.I co myslisz o tych dziwnych paskudztwach ktore własnie papraja te nasze sliczne pępuszki...(co to jest ta migracja,limfa i ziarnina)jak to rozpoznac?bo strasznie sie boję z natury jestem straszna panikarą i jak cos przeczytam to mysle ze juz to mamaaa i jeszcze jedno....a tak wogóle to kiedy bedemogła sie opalać bo lato jeszcze trwa i chcetroszke sie poopalac no i to solarium własnie chodzę do niego tzn.nie byłam jeszcze po zrobieniu kol.ale przedtem chodziłam co tydz. by podtrzymac opalenizne czy wystarczy mi załozyc opatrunek na pępuszek i pójśc?????wiem że nie powinnam ale dziewczyny duzo zrobiadla swojego lepszego samopoczucia i dbania by być piękną .Dziękuję Ci za rady pozdrawiam i czekam na szybką odp. buziaczek
kiteks jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-08-09, 23:53   #221
kiteks
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 27
Re: kallipso od kiteks

dziekuje za rady ale i tak boje sie go ruszac pokrece troszeczke by sie tam nic nie po przyklejało a co do odkrecenia sróbki to kosmetyczce chodziło o to że mam sobie sama zakrecić bo muszę tez tam przy tej sróbce przemywac tylko ze ja sie boje ze on mi wtedy wyjdzie i o ?matko boska!!!! co wtedy bym zrobiłapozdrawiam i prosze o jak najszybsza odp cmok
kiteks jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-08-10, 06:51   #222
ank@
Rozeznanie
 
Avatar ank@
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 896
Re: Anka od kiteks

Ja też miałam kolczyk ze stalo chirurgicznej i dostałam uczulenia, (zaczęło swędzieć po 10 minutach od przekłucia i zaraz mi założyli tytanek na tą świeżą dziurkę) ale prawdopodobnie to była "lewa" stal chirurgiczna, bo po prawdziwej nic sie nie powinno dziać, a ja kolczyka sama wcześniej kupiłam. Z tego tytanowego zapłaciłam w studiu i dlatego przekłucie mi drożej wyszło (ok 150zł). Też mnie swędziało jak się goiło.
Co do opatrunku i wyjścia na solarium, to sama nie wiem. Mnie dali przykazanie - 2 tygodnie bez opalania, jakoś przezyłam, bo dziurkę robiłam wiosną.
Co do pielęgnacji to robiłam to samo co ty: przemywanie, dezynfekcja, tribioic. Uważałam, żeby się nie urazić ubraniem a na pierwszych kilka nocy zakładałam opatrunek, żeby nie "majtnąć" kołdrą
Natomiast kolczyka wcalne nie odkręcałam przez pierwszy miesiąc, potem poszłam do studia tatoo - akurat byłam na wakacjach w Hiszpanii i kupiłam nowy super kolczyk. Bałam się sama odkręcać i zmieniać, więc zrobili mi to i trwało to 2 sekundy - kasy oczywiście nie chcieli wcale, więc sympatycznemu Kastylijczykowi postawiłam w zamian piwko
Jeśli się boisz, to po prostu idź tam, gdzie się przekłówałaś i niech ci Pan/Pani odkręci i zdezynfekuje tą kuleczkę. Nie powinna wiąść kasy, a ty zobaczysz jak to się robi, żeby kolczyk nie "wyszedł" i że nie taki wilk straszny...
ank@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-08-10, 10:27   #223
Dolly
Zakorzenienie
 
Avatar Dolly
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 721
GG do Dolly
Re: Anka od kiteks

to zaczerwienienie wogół górnej kuleczki jest tj oznaką zagojenia się pępka... jak zniknie całkowicie to będzie oznaczać że pępuszek jest już zagojony

kolczyka nie odkręcaj, sprawdzj czy jest zakręcony i tj. dokręcaj go.

gdy przekułam to też mnie początkowo srędziało. Na początku (pierwsze 2 tygodnie) przemywałam dwa razy dziennie woda utlenioną i co godzine-półtorej przemywałam woda z mydłem a później smarowałam tribiotikiem... teraz (przekuwałam 7 czerwca) przemywam tylko wodą ut. dwa razy dziennie i na noc tribiotyk

Aha! Nie dotykaj pępka brudnymi rękami!!! I za żadne skarby nie wyciskaj takiego płyku który Ci się bedzie wydzielać!!! Jak zobaczysz taki płyk to przemyj wodą ut. i to co wyjdzie na światło dzienne zbierz wacikiem.
Sam kolczyk też przemywaj i czyść bo na nim może się zbierać ta wydzielina.

No chyba wszystko napisałam
__________________
kocham tą piosenkę http://www.youtube.com/watch?v=BboBncMCpws
...bo w końcu to przez nią w euforii złamałam nogę tańcząc
Dolly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-08-10, 22:03   #224
kiteks
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 27
Re: odpowiedz do "anka,kallipso,Dolly85

wszystkim wam dziewczynkom z góry serdecznie dziekuje odezwę sie do was jeszcze z problemami byscie mi jak teraz doradziły aaa!!i jeszcze jedno czy mam nadwór wychodzić z opatrunkiem na ten pepuszek czy moge chodzic z nim odsłonietym bo bardzo chce by wszyscy widzieli i podziwiali sorki za to że nie jestem skromna ale mi sietak to podoba wiec chce by inni tez podziwiali..przesyłam całuski cmok
kiteks jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-08-10, 22:05   #225
kiteks
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 27
Re: odpowiedz do "anka,kallipso,Dolly85

sorki za byki ale juz dzisjestem padnieta i na oczka nie widzę pa pa
kiteks jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-08-10, 22:45   #226
kallipso
Raczkowanie
 
Avatar kallipso
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 375
Re: Anka od kiteks

Mi w salonie powiedzieli, żeby nie przemywać wodą utlenioną - bo ona bardzo wysusza skórę. I raczej uważać też, żeby się do dziurki mydło nie dostało... Przemywałam kilka razy dziennie solą fizjologiczną. Co salon, to metoda Ale z tą wodą utlenioną to bym uważała. Dolly, Tobie nie wysuszyło to skóry naokoło pępka?
Kiteks, z tym chodzeniem z odkrytym pępkiem może jeszcze odczekaj. Wiem, że to ładne (mi też się strasznie podoba ) ale w ten sposób się łatwiej zarazki przedostaną...
kallipso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-08-11, 08:16   #227
Dolly
Zakorzenienie
 
Avatar Dolly
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 721
GG do Dolly
Re: odpowiedz do "anka,kallipso,Dolly85

kiteks napisał(a):
> wszystkim wam dziewczynkom z góry serdecznie dziekuje odezwę sie do was jeszcze z problemami byscie mi jak teraz doradziły aaa!!i jeszcze jedno czy mam nadwór wychodzić z opatrunkiem na ten pepuszek czy moge chodzic z nim odsłonietym bo bardzo chce by wszyscy widzieli i podziwiali sorki za to że nie jestem skromna ale mi sietak to podoba wiec chce by inni tez podziwiali..przesyłam całuski cmok

hihi ja też chciałam odsłaniać i każdemy pokazywać mój pepek ...tylko w czerwcu nie było takiego słoneczka jak teraz, więc mogłam sobie na to pozwolić
Plastrami żadnymi nie zaklejaj (tak mi mówiła babeczka w studio tatoo )
I najlepiej nie opalaj brzuszka przez pewien czas... mi minęło 2 miesiące a zaczełam opalać po ok. półtora miesiąca, ale ja to panikara jestem hihi
__________________
kocham tą piosenkę http://www.youtube.com/watch?v=BboBncMCpws
...bo w końcu to przez nią w euforii złamałam nogę tańcząc
Dolly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-08-11, 08:19   #228
Dolly
Zakorzenienie
 
Avatar Dolly
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 721
GG do Dolly
Re: Anka od kiteks

kallipso napisał(a):
> Mi w salonie powiedzieli, żeby nie przemywać wodą utlenioną - bo ona bardzo wysusza skórę. I raczej uważać też, żeby się do dziurki mydło nie dostało... Przemywałam kilka razy dziennie solą fizjologiczną. Co salon, to metoda Ale z tą wodą utlenioną to bym uważała. Dolly, Tobie nie wysuszyło to skóry naokoło pępka?
> Kiteks, z tym chodzeniem z odkrytym pępkiem może jeszcze odczekaj. Wiem, że to ładne (mi też się strasznie podoba ) ale w ten sposób się łatwiej zarazki przedostaną...

Mi babka w studio tatuażu powiedziała, żebym przemywała dwa razy dziennie spirytusem i jak najczęściej wodą z mydłem... Z tym mydełkiem to mi mówiło już wiele osób żeby przemywać.
Ja do tego dodałam wode ut. i przemywałam pępek hmmm... z 3 razy dziennie i spirytusem wiele razy dziennie i mi na początku skóra schodziła ale wtedy smarowałam te miejsca też tribiotykiem i było ok
__________________
kocham tą piosenkę http://www.youtube.com/watch?v=BboBncMCpws
...bo w końcu to przez nią w euforii złamałam nogę tańcząc
Dolly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-08-11, 09:04   #229
Arunia25
Raczkowanie
 
Avatar Arunia25
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: OLSZTYN
Wiadomości: 174
Re: Anka od kiteks

Pani w aptece poleciła mi Tribiotic w saszetkach (1,50 jedna),zagoiło mi się po kilku dniach,a wcześniej paprało kilka miesięcy,co chwile zbierała się ropa itd.
Arunia25 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-08-11, 09:37   #230
ewkakonewka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 90
Re: Anka od kiteks

No to teraz ja namotam trochę Wczoraj oglądałam jakiś program własnie o przekłutych pępkach i taki zabawny mężczyzna, który zna sie na tym fachu mówił, że błędem jest smarowanie rany tribiotykiem ponieważ maść ta, jak i każda inna, zapycha ranę przez co tzw "oddychanie" ranki jest utrudnione i wtedy może się dopiero babrać Twierdził, że najlepiej jest wysuszać miejsce przebicia i wtedy będzie ok. Ale pewnie co skóra to inne lekarstwo na nią . Aha ... i w żadnym razie nie opalać... nawet do 2 miesięcy po zakolczykowaniu. Napisałam co usłyszałam pozdr.
ewkakonewka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-08-11, 15:15   #231
Dolly
Zakorzenienie
 
Avatar Dolly
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 721
GG do Dolly
Re: Anka od kiteks

ewkakonewka napisał(a):
> No to teraz ja namotam trochę Wczoraj oglądałam jakiś program własnie o przekłutych pępkach i taki zabawny mężczyzna, który zna sie na tym fachu mówił, że błędem jest smarowanie rany tribiotykiem ponieważ maść ta, jak i każda inna, zapycha ranę przez co tzw "oddychanie" ranki jest utrudnione i wtedy może się dopiero babrać Twierdził, że najlepiej jest wysuszać miejsce przebicia i wtedy będzie ok. Ale pewnie co skóra to inne lekarstwo na nią . Aha ... i w żadnym razie nie opalać... nawet do 2 miesięcy po zakolczykowaniu. Napisałam co usłyszałam pozdr.

No pewnie że nie można pchac tej maści do środka ranki hihi
ja smaruje to co jest na zewnątrz, ale nie wciskam jej do środka

a co do opalania to też oglądałam program w którym kobietka mówiła że najlepiej rok się nie opalać hihi ale ja się tylko troszke opalam bo nie lubie plackiem leżeć i nic nie robić
__________________
kocham tą piosenkę http://www.youtube.com/watch?v=BboBncMCpws
...bo w końcu to przez nią w euforii złamałam nogę tańcząc
Dolly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-08-16, 00:16   #232
kiteks
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 27
odp.

to znów ja wróciłam by znów podzielic się z wami swoimi smuteczkami.juz mija mi 10dzień noszenia kolczyka w pepuszku a wiec..nie boli chyba jest oki (byle by nie zapeszyc)tfu tfu....ale jakies dziadostwo zrobiło mi sie w pępku pod ozdobącoś bialego jakas krosteczka i jak polewam woda utleniona to mnie oczywiscie to szczypienie wiem co to jest ?moze odpazyło się tam w srodku pepuszka bo ciagle jest w nim mokrodo konca nie wysycha jak przemywam i wycieram wacikiem i moze dlatego cos tam wyszło boje sie że z tego moze jeszcze cos sierozpaprac narazie smaruje trybiotykiem (ile można go stosowac)--to jednak antybiotyk i czytałam że tylko 7 dni mozna smarowac..co wy na to?jenki ale ze mnie panikara..wybaczcie mi..bo ja nie wiem nawet czy wytrzymam z tym kolczykiem jak bedzie sie ocno cos paprało to chyba go sciagne bo nie znosze bólu doradzcie co robić by to przetrwac????a i jeszcze jedno jak przemywac ta ozdobew srodku pępka w tej drugiej dziórce ja tam nic nie widzetego drugiego konca kol....czekam na nowe wiesci od was dziewczynki pomocy!!!!zatroskanej .
kiteks jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-08-16, 09:05   #233
Dolly
Zakorzenienie
 
Avatar Dolly
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 721
GG do Dolly
Re: odp.

hej

ja przemywam w ten sposób że kłade się na łóżku i wlewam to pępka wode ut. aż wyjdzie na wierzch, a tą dziurke na górze troszke polewam i zostawiam na kilka sekund a później ruszam kolczykiem góra-dół i lewo-prawo. Następnie usuwam taką wydzielinę która wyłazi z pępka... jak już pisałam NIE WYCISKAJ JEJ

a co do tej grudki co Ci się zrobiła, to nie wiem jak to wyglada więc nic nie moge powiedzieć (może fotke zrób )

a jak masz wytrzymać z kolczykiem aż się zagoi... codziennie przeglądaj się w lustrze i patrz jak ślicznie wygladasz w tym cacku hihi

Buziaki, Dolly
__________________
kocham tą piosenkę http://www.youtube.com/watch?v=BboBncMCpws
...bo w końcu to przez nią w euforii złamałam nogę tańcząc
Dolly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-08-20, 20:24   #234
ewcia_17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 139
Do dziewczyn posiadających kolczyk w pępku !!!

witam wszystkich! juz od jakiegos czasu mysle nad zrobieniem sobie kolczyka w pępku. mam wazne pytanie bo wiem ze kolczyk goi sie dosc dlugo. Co zrobic zeby chodzic na basen w trakcie gojenia, bo niestety w szkole do ktorej idę jest basen 3 razy w tygodniu co 3 tygodnie. Czy są moze jakieś plastry wodoodporne? Czy toś takich uzywał? Czy bardzo je widać spod stwoju jednoczęsciowego?
ewcia_17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-08-22, 15:47   #235
ewcia_17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 139
Re: kolczyk w pepku a basen?

czy ktos moze mi pomóc?
ewcia_17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-08-25, 07:57   #236
ewcia_17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 139
Re: kolczyk w pepku a basen?

up
ewcia_17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-08-25, 09:07   #237
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: kolczyk w pepku a basen?

z tego co wiem to pępek powinnien byc jak najbardziej sterylny i chroniony ,nie wiem jaki wpływ na rane moze miec woda chlorowana.
chyba nie ma dobrego okresu na robienie kolczyka w pepku szczególnie gdy jest sie jeszcze uczniem.
moze osoba która ew. zrobi cie tę dziure odpowie na twoje pytania.
pzdr
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-08-26, 20:00   #238
strus2001
Raczkowanie
 
Avatar strus2001
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 202
GG do strus2001
Re: kolczyk w pepku a basen?

Jeśli chcesz mieć kolczyk w pępku, a nie chcesz (czy też nie możesz) zrezygnować z basenu pozostaje ci tylko jedno - zrezygnować z kolczyka.
Nie ma takiej możliwości, żebyś chodziła na basen ze świeżo przebitym pępkiem, chyba że zdrowie ci nie miłe. Nie licz również na plastry wodoodporne - to się nie sprawdza.
__________________
...tysiace twarzy, setki mirazy, to czlowiek tworzy metamorfozy...
strus2001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-08-28, 07:40   #239
ewcia_17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 139
Re: kolczyk w pepku a basen?

dziekuje za wszystkie rady
moze rzeczywiście jeszcze sie chwile wstrzyzmam z tym kolczykiem
pozdrawiam
ewcia_17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-08-30, 15:41   #240
Dolly
Zakorzenienie
 
Avatar Dolly
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 721
GG do Dolly
Re: kolczyk w pepku a basen?

ja przebiłam 3 miesiące temu pepek i już w połowie sierpnia śmigałam na basen
__________________
kocham tą piosenkę http://www.youtube.com/watch?v=BboBncMCpws
...bo w końcu to przez nią w euforii złamałam nogę tańcząc
Dolly jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:14.