Dzieciaczki Czerwcowo-lipcowo-sierpniowe 2007 I Ich Szczęśliwe Mamy IV - Strona 112 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-11-02, 21:26   #3331
kropka241
Zakorzenienie
 
Avatar kropka241
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 344
GG do kropka241 Wyślij wiadomość przez MSN do kropka241
Dot.: Dzieciaczki Czerwcowo-lipcowo-sierpniowe 2007 I Ich Szczęśliwe Mamy IV

Adi tez chce wymuszac ale raczej przeczekujemy ignorujemy histerie a wzamian oferujemy cos innego interesujacego jak mu juz przejdzie atak krzyku choc powiem ze nie zdarza sie to az ta czesto

Iwka u nas dam dam to smoczek
__________________
Mężczyzna pozostaje zazwyczaj bardzo długo pod wrażeniem, jakie zrobił na kobiecie..









kropka241 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-02, 21:29   #3332
iwka2002
Wtajemniczenie
 
Avatar iwka2002
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wama
Wiadomości: 2 327
GG do iwka2002
Dot.: Dzieciaczki Czerwcowo-lipcowo-sierpniowe 2007 I Ich Szczęśliwe Mamy IV

Cytat:
Napisane przez kropka241 Pokaż wiadomość
Iwka u nas dam dam to smoczek

no bo Adi dwujęzyczny chłopiec jest


już mam wyrzuty,że tu jeszcze siedzę,
o której jutro wstajecie- bo widzę dużo foremek na wątku
__________________
Trzeba rzucić wyzwanie umiejętnościom dziecka,
jednak nie oczekiwać od niego doskonałości.
Erika Landau


.

Edytowane przez iwka2002
Czas edycji: 2008-11-02 o 21:31
iwka2002 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-02, 21:38   #3333
38c1d5d45cddcf54e3786f1c4160e951215d24cd_5ff109160b8e8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 7 279
Dot.: Dzieciaczki Czerwcowo-lipcowo-sierpniowe 2007 I Ich Szczęśliwe Mamy IV

a kto ich nie ma?
Patrilla, Maks takich cyrków nie odstawia póki co, ale myślę, że najlepiej jest przeczekać. wiem, że bębenki w uszach bolą, ale chyba zabawianie i uspokajanie nic nie da. Dziecko ma wiedzieć, że takie zachowanie nie jest na miejscu i mamusia takiego czegoś nie akceptuje, a oznaką tego jest pozostawienie dziecka samego , żeby się wyryczało.
Ja mam zamiar tak robic , jeśli Maks zacznie się stawiać. No chyba że taka sytuacja zdarzy się - (oby nie)- publicznie, to wtedy dziecko pod pache i do domu, bo wiadomo, ż enie zostawie tarzającego się dziecka na środku sklepu.

Póki co Maks stosuje metody Werki. - czase rzuca czymś na podłogę, ale rzadko, najczęsciej stosuje metodę pt. robienie z siebie ofiary: np. chce cos z górnej półki, czego mu nie wolno, nie pzowalam, więc wspian się po meblach, zdejmuje go z mebli, więc dziecko celowo uderza się główką w meble (ale nie mocno), mówi ze smutną minką "bach, bach", łąpie się przy tym za główke i od razu idzie do mnie na ręce, no bo skoro taki biedny, to mama weźmie i a nuż da na pocieszenie to, czego nie wolno. ale mama nie da.

Generalnie Maks, jesli mu czegos nie wolno, to mu mówię że nie wolno, kiwam palcem na nie, biore go za rączkę, i on wtedy pozwala się odprowadzic do swoich zabawek. a potem to już wie, że tego nie wolno, zapamietuje na przyszłość i pokazuje że nie wolno, np. pokazuje na kwiatki w doniczkach i kiwa paluszkiem , ze nie wolno, i juz z nich ziemi nie wysypuje.

A przewaznie gdy mu czegoś nie wolno, i o tym wie, to zawsze spogląda na mnie i czeka na przyzwolenie lub zabronienie, np. szufladka- w połowie plastikowe miski, którymi może się bawić, w połowie szklane, których nie może brać. Więc dotyka takiej szklanej i patrzy na mnie, mówie , ze nie wolno, więc bierze plastikową.

ps. na rozwijanie papieru nie pozwalam, bo strasznie nie lubię go potem zwijać.

ale się rozpisałam.

iwka wstaję tak jak Maksiu , około 8:30.

Edytowane przez 38c1d5d45cddcf54e3786f1c4160e951215d24cd_5ff109160b8e8
Czas edycji: 2008-11-02 o 21:41
38c1d5d45cddcf54e3786f1c4160e951215d24cd_5ff109160b8e8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-02, 21:39   #3334
ajanna
Wtajemniczenie
 
Avatar ajanna
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Barcelona
Wiadomości: 2 037
Dot.: Dzieciaczki Czerwcowo-lipcowo-sierpniowe 2007 I Ich Szczęśliwe Mamy IV

jasne

ja mam - Olafek jest mega teatralny - kiedy mu się czegoś zabroni to rzuca się na podłogę - buzią do dołu, albo na mnie i płacze, ale właściwie, to tak zawodzi. szczerze mówiąc nie wygląda to tragicznie (tak jakby pewnie chciał) tylko tragikomicznie mi się zawsze chce z tego śmiać, ale się powstrzymuję i udaję, że nie widzę, ew. zaczynam zajmować się czymś innym . poza tym, kiedy tylko Igorek znajdzie lub dostanie ode mnie coś fajnego do zabawy, Olafek natychmiast wyrasta jak spod ziemi i mu to wyrywa. dziś zauważyliśmy, że Igorek zaczął się oglądać za siebie, czy może się spokojnie bawić i to już jest naprawdę smutne . staram się im tłumaczyć, pokazywać jak się bawić, ale sytuacja się powtarza za każdym razem, kiedy mają 2 różne zabawki. muszę jeszcze raz przeczytać "Rodzeństwo bez rywalizacji", a jak to nie pomoże idę z nimi i z sobą do psychologa - myślę, że takie problemy lepiej nauczyć się rozwiązywać teraz, kiedy są mali, niż potem, kiedy się nawarstwią i oni wyrobią sobie złe nawyki
ajanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-02, 21:40   #3335
ewa.nea
Zakorzenienie
 
Avatar ewa.nea
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 502
Dot.: Dzieciaczki Czerwcowo-lipcowo-sierpniowe 2007 I Ich Szczęśliwe Mamy IV

Hej

Mateusz podczas zabaw, Klaudia na samochodzie, Kacper w liściach, pozująca Weronika, Ala ze stanikiem - wszyscy super

Ajanna - chłopcy świetni! Jak oni urośli. Szkoda, że tak rzadko można ich oglądać.
Bardzo ładne widoki (aż mi się na wspomnienia zebrało i wyjęłam swoje zdjęcia z Cypru )

Chyba nie wytrzymam do wiosny Chodzę nieprzytomna, ciągle chce mi się spać. Wieczorem zasypiam razem z Mikołajem. Ewidentnie brakuje mi słońca. W tygodniu jestem zalatana, a w weekendy najczęściej sprawdzam jakieś sprawdziany i wypracowania. Wszystko jakoś tak w biegu, mam wrażenie, że życie ucieka mi przez palce.

Wczoraj byliśmy u rodziny na wsi. Mikołaj oglądał świnie, kaczki, kury, duże psy i kota. Ale miał radochę.

A poza tym ma 10 zębów. Dwa ostatnie nawet nie wiem kiedy mu wyszły.
Dużo mów po swojemu
Wyrazy - mama, tata, baba (kilka razy powiedział babcia), nie (to ma opanowane do prefekcji ), lala, sia (tak mówi na różne owady)
No i reszta - brrrrr (samochód), tik-tak (zegar), hmm (tak).
__________________
W zamęcie myśli
upadam na samo dno
serca...
ewa.nea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-02, 21:42   #3336
Xantia
Zakorzenienie
 
Avatar Xantia
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Figloland
Wiadomości: 3 886
GG do Xantia
Dot.: Dzieciaczki Czerwcowo-lipcowo-sierpniowe 2007 I Ich Szczęśliwe Mamy IV

Cytat:
Napisane przez iwka2002 Pokaż wiadomość
hejo!

xantia- sukienusia fajna!!!
Noooo!! Angielska!! Od chrzestnej

Cytat:
minisia- te róże z jesiennych liści są piękne
Fakt!!

Cytat:
Ale za to w sorterze kształtów coraz lepiej jej idzie, niektóre to już bezbłędnie trafia.
A Ala obczaiła, że przez jeden otwór wchodzi kilka kształtów i wszystko próbuje przepchać właśnie przez ten . Trochę kaszaniasty ten sorter...

Cytat:
Jeśli natomiast mam się podzielić postępami wychowawczymi mojego TŻ to lepiej nic nie mowić. Skończyło się pedagogiczną wymianą zdań. Gdyż ja jego zdaniem na zbyt wiele Weronce pozwalam, np, rozwinięcie przez nią rolki papieru toaletowego jest karygodne o wyrzucaniu na pdołogę książeczek z półki nie wspomnę. A ja się cieszę jak ona do tej rolki się dostanie , bo mam tak ok.15 minut względnego spokoju zanim rozwinie. A jego metody hmmm" nie podnoś się', "nie rzucaj", "nie ciągnij", "nie wolno"... baaaaardzo skuteczne, oj bardzo...
Ja Elis nie pozwalam papieru rozwijać, wolę żeby zajęła się czymś bardziej rozwojowym


[1=38c1d5d45cddcf54e3786f1 c4160e951215d24cd_5ff1091 60b8e8;9566143]Xantia, ja też od razu pomyślałam, że o pilota chodzi.
a kiecka dla Alusi świetna. taka elegancka.[/quote]



Cytat:
Napisane przez Patrilla Pokaż wiadomość
Iwka Twój małż by z Pola oszalał w takim razie papier to norma a co do pedagogicznych postępowań jestem załamana Pola rzuca sie na ziemię, ryczy i krzyczyy tak ze aż sinieje od 3-4 dni podejrzewamy, ze to niestety wpływ babci, która na wszystko jej pozwalała co robicie w takich sytuacjach - ja "przeczekuję" (zostawiam ja w sypialni to najczęsciej ja otrzeźwia, bo dostaje furii) zajmowanie czym innym nic nie daje, próby uspakajania jeszce większy ryk ...czase mi jednak juz bębenki i nerwy puszczają jestem podłamana z całkiem fajnego owwzem ciekawego dziecka ale posłusznego zrobił sie mały stworek wymuszacz

wyżaliłam sie ide oglądać Hausa
Elis też próbuje wymuszać. Ja mówię wtedy do niej, że jest chujograjca . Najlepszymi zabawkami są mój błyszczyk do ust, krem do rąk itp., bo można wyciskać tudzież wydłubywać i rozmazywać po sobie, psie, podłodze, mamie... Zabieram natychmiast i jest ryk. Przytulam ją wtedy i mówię do niej: Ale straszna krzywdunia się laluni mojej dzieje, okropna!! Moja córunia, nie płakusiaj już. Z reguły działa . Czasami mnie odpycha, staje około metra dalej, patrzy i za 10 sekund zaczyna płakać. Tzn. udawać, że płacze, bo łzy nie lecą . Wtedy mówię do niej: Chodź do mamy, tuli mamuni. Czasami przychodzi i za 2 minuty zajmujemy się czymś innym, czasami nie chce i wtedy zostawiam ją samą aż się uspokoi .


I ja muszę się pożalić. Dzwoniła mojego ojca siostra, ta która jeszcze Ali nie widziała. Była w PL, zadzwoniła do mnie w urodziny i obiecała później się skontaktować. Oczywiście nie odezwała się, dopiero teraz jak wróciła do DE. Nie miała czasu ani do nas przyjechać, ani zadzwonić żeby się umówić. Powiedziałam jej, że mam żal, bo ani na roczek nie przyjechała, ani na chrzciny, teraz siedziała w Gdyni ponad miesiąc i nawet się nie odezwała. Oczywiście wszyscy na około są winni tylko nie ona. W ogóle ze wszystkimi się kłóci, nie rozmawia ani ze swoim ojcem (moim dziadkiem), ani z bratem (moim ojcem), a teraz już pewnie i do mnie się nie odezwie. Na spotkanie rodzinne też nie przyjechała, izoluje się od wszystkich a potem do mnie dzwoni i się żali że ona taka samotna . Bo męża ani dzieci też nie ma... Z jednej strony źle mi z tym, ale z drugiej strony... ona cały miesiąc siedziała u koleżanki, a do nas nie miała czasu zadzwonić, nie mówiąc o przyjeździe... .
__________________


Szefowa wydziału ds. niemożliwych

Edytowane przez Xantia
Czas edycji: 2008-11-02 o 21:46
Xantia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-02, 21:45   #3337
38c1d5d45cddcf54e3786f1c4160e951215d24cd_5ff109160b8e8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 7 279
Dot.: Dzieciaczki Czerwcowo-lipcowo-sierpniowe 2007 I Ich Szczęśliwe Mamy IV

Xantia, cóż mogę powiedzieć... rodziny się nie wybiera.
na pocieszenie.

zmykam spać, dobranoc.
38c1d5d45cddcf54e3786f1c4160e951215d24cd_5ff109160b8e8 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-02, 21:52   #3338
Xantia
Zakorzenienie
 
Avatar Xantia
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Figloland
Wiadomości: 3 886
GG do Xantia
Dot.: Dzieciaczki Czerwcowo-lipcowo-sierpniowe 2007 I Ich Szczęśliwe Mamy IV

Cytat:
Napisane przez iwka2002 Pokaż wiadomość
Ot i zaczęły się u nas na wątku problemy wychowawcze... Dziewczyny macie jakieś?
Jasne

Cytat:
Napisane przez iwka2002 Pokaż wiadomość
o której jutro wstajecie- bo widzę dużo foremek na wątku
5.15

Cytat:
Napisane przez ajanna Pokaż wiadomość
muszę jeszcze raz przeczytać "Rodzeństwo bez rywalizacji", a jak to nie pomoże idę z nimi i z sobą do psychologa - myślę, że takie problemy lepiej nauczyć się rozwiązywać teraz, kiedy są mali, niż potem, kiedy się nawarstwią i oni wyrobią sobie złe nawyki
Koniecznie , bo Ty to masz dabeltrabel


Ja mam największy problem (nadal) z psem. Elis go tak strasznie męczy. Ona go bardzo kocha, mówi mu to , idzie do niego do kosza i po drodze mówi KOCHA!! KOCHA!! A pies już kładzie uszy i próbuje się bokiem wymknąć... Dziś znalazła sobie taką zabawę, że skubała mu sierść pomiędzy poduszkami (dla niezorientowanych - poduszki w łapkach, podeszwa )... Gdy on na nią warczy, to ona mu wymachuje palcem i krzyczy NU-NU!! Muszę nianię wyczulić na to, że nie do piesia się mówi NU-NU tylko do Ali...
__________________


Szefowa wydziału ds. niemożliwych
Xantia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-02, 22:11   #3339
ajanna
Wtajemniczenie
 
Avatar ajanna
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Barcelona
Wiadomości: 2 037
Dot.: Dzieciaczki Czerwcowo-lipcowo-sierpniowe 2007 I Ich Szczęśliwe Mamy IV

Kropka przeczytałam o Waszym ślubie, ale zapomniałam napisać gratuluję tylko dlaczego pisałaś o sali na wrzesień? to dopiero za prawie rok go bierzecie? ja to bym nie umiała tak długo czekać (znając mnie, to bym się 3x rozmyśliła )
ajanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-02, 22:27   #3340
Xantia
Zakorzenienie
 
Avatar Xantia
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Figloland
Wiadomości: 3 886
GG do Xantia
Dot.: Dzieciaczki Czerwcowo-lipcowo-sierpniowe 2007 I Ich Szczęśliwe Mamy IV

Cytat:
Napisane przez ajanna Pokaż wiadomość
Kropka przeczytałam o Waszym ślubie, ale zapomniałam napisać gratuluję tylko dlaczego pisałaś o sali na wrzesień? to dopiero za prawie rok go bierzecie? ja to bym nie umiała tak długo czekać (znając mnie, to bym się 3x rozmyśliła )


Wykąpałam się, natarłam pyska czymś co niby ma mnie uratować przed zmarszczkami , zapaliłam kadzidełko i idę chyba spać... Sama nie wiem... Może potańczymy
__________________


Szefowa wydziału ds. niemożliwych
Xantia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-03, 05:53   #3341
karolinqa23
Zadomowienie
 
Avatar karolinqa23
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: okolice Wodzisławia Śl.
Wiadomości: 1 917
GG do karolinqa23
Dot.: Dzieciaczki Czerwcowo-lipcowo-sierpniowe 2007 I Ich Szczęśliwe Mamy IV

Cytat:
Napisane przez Xantia Pokaż wiadomość

gowi - gówienko
kowa - krowa
z tym gówienkiem no to super pomysł

Cytat:
Napisane przez minisia Pokaż wiadomość
karo ja myślę, ze te gowi to głowa, a kowa - krowa
"uba" i "dida"
gowi - gotowi
kowa-kawa

dida- dzidzia ???
uba- nikola powiedziała ze to buła a ja nie mam pojęcia

Cytat:
Napisane przez katia21 Pokaż wiadomość
Witajcie !!

Super ten miś, ale napewno twój będzie jeszcze ładniejszy
mam nadzieję


nikola wstała o 6.00 no i jest strasznie zmierzła oj chyba ciężki dzień przed nami
__________________
moja przygoda z wrappami i AC
Moje misiaczki








Edytowane przez karolinqa23
Czas edycji: 2008-11-03 o 05:54
karolinqa23 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-03, 08:18   #3342
kropka241
Zakorzenienie
 
Avatar kropka241
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 344
GG do kropka241 Wyślij wiadomość przez MSN do kropka241
Dot.: Dzieciaczki Czerwcowo-lipcowo-sierpniowe 2007 I Ich Szczęśliwe Mamy IV

ajanna w koncu nie wrzesien a pazdziernik sie zdecydowalismy.. juz wpalcilismy zaliczke w tamtym tygodniu szkocka czesc tz nie pozwoli mu sie rozmyslic bo juz wplacil 3,5 tysiaca
no i dziekuje za gratulacje

Xantia Adrian tez tak strasznie meczy psa.. szkoda mi nipiska.. Adi nie daje mu zjesc w spokoju, nie daje mu sie napic.. lezy w jego koszu.. a nippy to znsi dzielnie..
__________________
Mężczyzna pozostaje zazwyczaj bardzo długo pod wrażeniem, jakie zrobił na kobiecie..









kropka241 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-03, 10:46   #3343
karolinqa23
Zadomowienie
 
Avatar karolinqa23
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: okolice Wodzisławia Śl.
Wiadomości: 1 917
GG do karolinqa23
Dot.: Dzieciaczki Czerwcowo-lipcowo-sierpniowe 2007 I Ich Szczęśliwe Mamy IV

o jejku co tu dziś tak cicho????
my po spacerku nikola nareszcie śpi a ja idę gotowac obiad.
__________________
moja przygoda z wrappami i AC
Moje misiaczki







karolinqa23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-03, 11:53   #3344
ajanna
Wtajemniczenie
 
Avatar ajanna
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Barcelona
Wiadomości: 2 037
Dot.: Dzieciaczki Czerwcowo-lipcowo-sierpniowe 2007 I Ich Szczęśliwe Mamy IV

Cytat:
Napisane przez kropka241 Pokaż wiadomość
ajanna w koncu nie wrzesien a pazdziernik sie zdecydowalismy.. juz wpalcilismy zaliczke w tamtym tygodniu szkocka czesc tz nie pozwoli mu sie rozmyslic bo juz wplacil 3,5 tysiaca


kurczę u nas pogoda się dziś zepsuła - 0 słońca. a chłopcy tak mi w nocy dali popalić, że nie mam siły ani ochoty iść z nimi na spacer
ajanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-03, 11:56   #3345
minisia
Zakorzenienie
 
Avatar minisia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z raju
Wiadomości: 4 236
Dot.: Dzieciaczki Czerwcowo-lipcowo-sierpniowe 2007 I Ich Szczęśliwe Mamy IV

Cześć kobiety - wczoraj o 21:45 już spałam, bo dziś na 6:30 miałam inwentaryzację i wstałam o 5:00

Ale spoko jakoś nawet mi się spać nie chce

Co do tych słówek Hani to uba - uszy, a dida - to pieprzyki
Oprócz tego mówi - mama, tata, baba, papa, lala, Ala, nie, tik-tak, dobje - dobrze, ceś - cześć, dzie - dziękuję no i resztę po swojemu

Cieszę się, że Wam się kwiotki podobają

Jeśli chodzi o wychowanie to ja też nie pozwalam rozwijać papieru, bo nie chce mi się potem tego zwijać, a poza tym to raczej moim zdaniem nie zabawa dla Hani
Jeśli czegoś nie wolno jej to odrazu zwracam uwagę, pokazuję paluszkiem i mówie - nie wolno. Czasem tyle wystarczy i na drugi raz jak chce coś zrobić,wziąść to patrzy na mnie i sama sobie pokazuje palcem i mówi - nie nie

Czasem samo mówienie nie - nie wystarczy i wtedy daną rzecz zabieram, chowam i wtedy jest różnie - albo pojęczy i ja na to nie reaguję i zapomina albo zaczyna płakać i kładzie się na ziemię - wtedy nie reaguję, bo zauważyłam, że im bardziej jej zwracam uwagę tym ona to częściej i bardziej robi.

Teraz nauczyła się jeszcze piszczeć, ale na to też nie reaguję i w momencie przestaje.
Nie mogę jej za to oduczyć machania rękami i dobrowadza mnie to do furii jak np ktoś do niej podchodzi albo ja się schylam do niej i wtedy ona mach rękami i daje po głowie
Wtedy trzymam ją za rączki i tłumaczę, ze tak nie wolno, że tak jest brzydko i proszę zrobić moja-moja i wtedy robi moja-moja i głaszcze
Ale mam wrażenie, ze ona jeszcze tego nie rozumie...

Czasem zabawiam ją, ale po uprzednim zwróceniu jej uwagi, bo uważam, ze dziecko musi wiedzieć co jest dobre, a co złe

Poza tym nie mam innych problemów tylko te nieszczęsne machanie rękami
Mam nadzieję, ze z tego wyrośnie
__________________
NAJSZCZĘŚLIWSZA ŻONA NAJSZCZĘŚLIWSZEGO MĘŻA
http://www.suwaczek.pl/cache/dcaff89e30.png

I NAJSZCZĘŚLIWSZA MAMA
http://suwaczki.maluchy.pl/li-19141.png
minisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-03, 12:44   #3346
kropka241
Zakorzenienie
 
Avatar kropka241
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 344
GG do kropka241 Wyślij wiadomość przez MSN do kropka241
Dot.: Dzieciaczki Czerwcowo-lipcowo-sierpniowe 2007 I Ich Szczęśliwe Mamy IV

no to ja tez sie przyznam co ten moj urwisek wyczynia

papier toaletowy rozwija a nawet nie rozwija tylko urwie sobie kawalek a potem to rwie na maluskie kawaleczki i rozrzuca po mieszkaniu.. na moje nie wolno smieje mi sie w nos i robi swoje, jak zabieram mu rolke to sie obraza

zmora jest psie jedzenie ktore Adrian wyciaga z kosza i karmi psa z reki albo rozrzuca po calej kuchni.. tego akurat nie sprzatam bo pies jest jak odkurzacz, wszystko wciagnie..

wspina sie wszedzie a jak go zdejmuje to placze..

czasem rzuca sie z placzem na podloge ale to juz zadko bo jak mowilam to na mnie nie dziala i podobnie jak ajanne nawet troche smieszy.. tylko w desperacji to robi ale ja ignoruje..
__________________
Mężczyzna pozostaje zazwyczaj bardzo długo pod wrażeniem, jakie zrobił na kobiecie..









kropka241 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-03, 13:13   #3347
38c1d5d45cddcf54e3786f1c4160e951215d24cd_5ff109160b8e8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 7 279
Dot.: Dzieciaczki Czerwcowo-lipcowo-sierpniowe 2007 I Ich Szczęśliwe Mamy IV

Cytat:
Napisane przez Xantia Pokaż wiadomość
Muszę nianię wyczulić na to, że nie do piesia się mówi NU-NU tylko do Ali...
czasem rzeczywiście biedne te nasze zwierzaki.
Maks tak traktuje naszego kota.

Cytat:
Napisane przez minisia Pokaż wiadomość
Poza tym nie mam innych problemów tylko te nieszczęsne machanie rękami
Mam nadzieję, ze z tego wyrośnie
no, ja tez mam taką nadzieje, bo inaczej Maksiu będzie miał stracha do niej podejść.

Byłam w mieście, teściowa w tym czasie zabrała Maksia na spacer.
A teraz się nudzę, bo obiadek dla Maksia wyciągnęłam z zamrażalnika, sprzątać przy poniedziałku nie wypada.. więc co tu robić...

karo, pytałam, ale nie odpowiedziałaś: czy na te miśki to są jakieś wykroje specjalne? jeśli jest to gdzieś w necie, to poproszę linka, kusi mnie, żeby takiego stworka uszyć.
38c1d5d45cddcf54e3786f1c4160e951215d24cd_5ff109160b8e8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-03, 13:14   #3348
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Talking Dot.: Dzieciaczki Czerwcowo-lipcowo-sierpniowe 2007 I Ich Szczęśliwe Mamy IV

pocieszyłyście mnie ciut wyczynami dzieciaków - ale powiem Wam, ze paradoksalnie to dobrze o naszych dzieciach świadczy (również na przyszłość) sa kreatywne i pełne zapału
Kropka mam wrażenie ze Adi by by się idealnie dogadał z Polą w kwestii papieru szczególnie z tym ze ona sie nauczyła wyciera nim nos i wrzuca do ubikacji

Cytat:
papier toaletowy rozwija a nawet nie rozwija tylko urwie sobie kawalek a potem to rwie na maluskie kawaleczki i rozrzuca po mieszkaniu.. na moje nie wolno smieje mi sie w nos i robi swoje, jak zabieram mu rolke to sie obraza
co do karmienia psa to też zmora, bo teraż musze Rudolfiny wagi pilnować, a Pola dokarmia ją wszyskim, a ten odkurzacz zje też wszystko

Pola bardzo malo mówi w porównaiu do Waszych dzieci, ale rozumie juz naprawdę sporo wyrzuca o co ja poproszę do kosza, szuka misek kocich, proszona pomaga mi sprzątać ale jest abrdzio niezależna i jak jej nie na rękę to nie zrobi danej rzeczy

najgorsze chyba jest to że jest mega uparta ale ten gen ma chyba szczegónie rozbudowany niestety oboje z małżem jesteśmy uparciuchy, ale takie pozytywne

uciekam po mojego małego słodkiego uparciucha, który jest na służbie u babci i nadal to strasznie przeżywa - dziwne myślałam że po tak dlugim czasie sie przyzyczai a ona nadal płacze strasznie choć lubi byc u babci
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-03, 13:47   #3349
minia99
Zadomowienie
 
Avatar minia99
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 1 346
Send a message via Skype™ to minia99
Dot.: Dzieciaczki Czerwcowo-lipcowo-sierpniowe 2007 I Ich Szczęśliwe Mamy IV

Hejka,
ja znowu zasmarkana, więc pisze szybko żeby Was nie zarazić . Olivka smarka i mnie zaraziła, zaraza mała .
Wczoraj wyszły 2 czwórki, więc jest już 14 ząbków , koniec juz widać .
Ale mnie "pocieszyłyście" opowieściami o "problemach" wychowawczych. Czyli musimy poczekać az dzeci wyrosną z wymuszania. Moja Olivia gdy czegoś nie dostanie zaraz jest mega płacz ale taki teatralny, wtedy ja naciskam sobie guzik ignor i nawet na nia nie patrzę, po minucie zapomina o co płakała i buczy pod nosem biegnąc do mnie i robiąc moja moja .
Buzia to sie jej nie zamyka, najbardziej lubi naśladowć zwierzątka i wydaje odgłosy dziesiątek zwierząt, już brakuje mi pomysłów jak je nazywać, ostatnio miałam problem ze słoniem i wymyśliłam, oliwka przykłada rączkę do noska, mach nią i mówi : tlu-tu (w oryginale było trutu-tutu ). No rybkę też nieźle naśladuje nic nie mówi tylko robi dziubek jak ryba i otwiera go i zamyka. A od paru dni uwielbia słowo cieś - czytaj cześć, no i w sobotę zrobiła furore w kościele, staliśmy na samym końcu w drzwiach i gdy tylko kotś wchodził Oli wyciągała rączkę i głośno mówiła cieś, ludzie zwijali się ze śmiechu, a gdy Oli zobaczyła, że się śmieją, to kucała i śmiała się na cały głos, komedia była.
W piątek mamy jechac do Ciechocinka, a Oli miała zostać u Oli, ale Ola dzisiaj zemdlała i spadła ze schodów , była w szpitalu i na szczęście wszystko jest ok. Powiedzieliśmy, że Oli jedzie z nami i nie zostanie u nich na weekend bo Ola ma odpoczywać, to był płacz Ola szlachała i prosiła żeby zostawić Olivię, kurcze nie wiemy co robić .

Zaraz nos mi odpadnie papatki
minia99 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-03, 14:28   #3350
barwa
Rozeznanie
 
Avatar barwa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 781
Dot.: Dzieciaczki Czerwcowo-lipcowo-sierpniowe 2007 I Ich Szczęśliwe Mamy IV

Minia - może to chwiowa słabość, zobaczycie jak będzie w tygodniu, jeśłi omdlenia się nie powtórzą to ja bym ją zostawiła.

Patrilla - niezłe - pozytywne uparciuchy

a i nie pisałąm Wam, żę mój urwis nie przestawił sobie czasu i chodzi spać o 19 i wstaje o 5 rano, jest w tym bardzo regularny, niestety.

i nadal boi się tej małej zabawki krówki, stawiam ją przy płytach, żeby nie wyciągał (bo mam ich naprawdę dużo), bo bardzo go interesują. zauważałym, że Tymek broi, gdy jest zmęczony, jak jest wyspany to aniołek z niego, ale przed drzemką - wrrryyy, czasem mnie osłabia.

a jak długo Wasze dieci bawią się same? mój Tymek to starszna przylepa, tylko mami mami i muszę z nim się bawić, a nie daj boże zauważy, że sprawdzam klasówki - przychoidz wtedy m, wyrywa mi kartki, długopis i sam to robi za mnie. gaworzy przy tym z przejęciem, a ja zrywam boki. to samo jak mam korki - siada mi na kolanach i nawijka że hej, do tego długopis nieodzowny atrybut.


i jeszcze jedno? jaki rozmiar kozaczków wyrać? Tymka stopa ma równo 13cm., zmierzyłąm przed chwilą centymetrem.
co polecacie?
__________________
Barwa i Tymek
barwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-03, 15:16   #3351
ajanna
Wtajemniczenie
 
Avatar ajanna
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Barcelona
Wiadomości: 2 037
Dot.: Dzieciaczki Czerwcowo-lipcowo-sierpniowe 2007 I Ich Szczęśliwe Mamy IV

Minia pozazdrościć żeby mnie ktoś kiedyś poprosił, że chce zostać z którymś z moich dzieci

ale w takiej sytuacji, jasne, że bym nie zostawiła Oliwki u nich
ajanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-03, 15:21   #3352
karolinqa23
Zadomowienie
 
Avatar karolinqa23
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: okolice Wodzisławia Śl.
Wiadomości: 1 917
GG do karolinqa23
Dot.: Dzieciaczki Czerwcowo-lipcowo-sierpniowe 2007 I Ich Szczęśliwe Mamy IV

[1=38c1d5d45cddcf54e3786f1 c4160e951215d24cd_5ff1091 60b8e8;9571494]

karo, pytałam, ale nie odpowiedziałaś: czy na te miśki to są jakieś wykroje specjalne? jeśli jest to gdzieś w necie, to poproszę linka, kusi mnie, żeby takiego stworka uszyć.[/quote]

proszę bardzo!!
club.osinka.ru :: Просмотр темы - Выкройки мишек и других мягких игрушек

jest też książka
http://www.czytajtanio.pl/product.ph...nna-Gibbs.html

ale to chyba to samo ja zamówiłam książkę jutro chyba będzie
__________________
moja przygoda z wrappami i AC
Moje misiaczki







karolinqa23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-03, 15:32   #3353
minisia
Zakorzenienie
 
Avatar minisia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z raju
Wiadomości: 4 236
Dot.: Dzieciaczki Czerwcowo-lipcowo-sierpniowe 2007 I Ich Szczęśliwe Mamy IV

minia jeśli Ola czuje się na siłach i chce to ja bym raczej zostawiła Olivke u nich.
Ale jeśli Wy macie się stresować czy Ola dobrze się czuje i co tam słychać u nich to zabrałabym Olivke ze sobą.
Zakładam też, że Ola nie będzie sama z dzieciakami

barwa Hania też ma stópkę 13cm, ale kozaczki ma 14,5cm - wzięłam na zapas, bo jeszcze rajstopki, skarpetka i do zimy troszkę czasu
__________________
NAJSZCZĘŚLIWSZA ŻONA NAJSZCZĘŚLIWSZEGO MĘŻA
http://www.suwaczek.pl/cache/dcaff89e30.png

I NAJSZCZĘŚLIWSZA MAMA
http://suwaczki.maluchy.pl/li-19141.png
minisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-03, 15:54   #3354
iwka2002
Wtajemniczenie
 
Avatar iwka2002
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wama
Wiadomości: 2 327
GG do iwka2002
Dot.: Dzieciaczki Czerwcowo-lipcowo-sierpniowe 2007 I Ich Szczęśliwe Mamy IV

Hejo!

oj słabiutko,dzisiaj słabiutko z produkcją

miniu-
zdrówka życzę WAm, ja bym jednak nie zostawiła Olivki u Oli, nawet gdyby bardzo prosiła, niech odpoczywa kobita

kropka- dobrze ,że masz Szkota to najlepsza gwarancja na pewna inwestycję 3.5 tysiaka

minisiu
- też nie uważam, aby roZwijanie papieru było budującym zajęciem, ale jakie czasochłonne i to mi się podoba

barwa-
zasypianie o 19 jest ok, pobudek współczuję. no ja kupiłam kozaki 2 cm większse i na rajstopkę i skarpetkę są ok.
Weronka sama bawi się nestety coraz krócej.Po powrocie z pracy MUSZĘ się z nia pobawić 30 minut, bo inaczej nie daje mi żyć /moja Kochana córeńka/ potem mam chwilkę spokoju. No ogólnie może z 15 minut jest w stanie sie pobawić, gdy nas nie ma w pobliżu, a jak siedzimy z nią na macie to nawet dłużej, byle byśmy byli blisko.

Robię właśnie kurczaka z proszkiem z Winiar , w woreczku- zobaczę co to za smakołyk.
__________________
Trzeba rzucić wyzwanie umiejętnościom dziecka,
jednak nie oczekiwać od niego doskonałości.
Erika Landau


.
iwka2002 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-03, 16:13   #3355
minisia
Zakorzenienie
 
Avatar minisia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z raju
Wiadomości: 4 236
Dot.: Dzieciaczki Czerwcowo-lipcowo-sierpniowe 2007 I Ich Szczęśliwe Mamy IV

iwka to daj znać czy dobry ten kurczak

Ja dziś mam obiado-kolację, bo Robert wraca z pracy o 18:30.
Dziś kopytka, schab w sosie i czerwona kapustka

A jutro mamy oboje z Robertem wolne i cały dzień będzie zalatany

Rano R. do lekarza, potem zakupy remontowe, zakupy spożywcze, potem obiadek i na 16:00 idę robić paznokcie
A w piątek idę do fryzjera się zmienić
__________________
NAJSZCZĘŚLIWSZA ŻONA NAJSZCZĘŚLIWSZEGO MĘŻA
http://www.suwaczek.pl/cache/dcaff89e30.png

I NAJSZCZĘŚLIWSZA MAMA
http://suwaczki.maluchy.pl/li-19141.png
minisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-03, 16:14   #3356
Aelitka
Wtajemniczenie
 
Avatar Aelitka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 595
Dot.: Dzieciaczki Czerwcowo-lipcowo-sierpniowe 2007 I Ich Szczęśliwe Mamy IV

a Zosiek sam się bawi i to całkiem nieźle, chociaż czytanie książeczek uwielbia, takie z samymi obrazkami też (ale to już zabawa w grupach, ona pokazuje i trzeba mówić co to, albo pytać gdzie coś jest ) i klocki też - aczkolwiek zdecydowanie preferuje schemat odwrotny od "naturalnego", tzn ktoś jej musi budować cokolwiek, a ona to rozkłada
poza tym nauczyła się zeskakiwać z krzesełka i potrafi przez 10 minut wchodzić na nie i zeskakiwać, zachwycona jest
a ostatnio geniusz mały wymyśliła super zabawę - karmi nas "na niby", albo coś podaje.. udaje że coś trzyma w paluszkach, daje nam i woła "am" co znaczy jedz, albo "ma" czyli proszę (albo raczej bierz to natychmiast).
i tez uparta jest... i zachwycona jak sie jej czegos zakazuje (smieje sie i wola nie nie nie )
i mowi kaczka, czapka, kapcie, choc brzmi to wszystko dosc podobnie (nie jestem w stanie wymyslec zapisu tych dzwiekow ) ale jak widzi kaczke to mowi kaczka czyli rozumie co to i buciki (przy czym mowi "bu" a "ciki" to juz takie gardlowe "kyky"... podobni ejest z "tatutu" )
w ogóle te dzieciaki takie rozgarniete juz, strasznie fajnie wspominalam ostatnio ze widzialam sie zkolezanka co ma 7miesiecznego stasia, strasznie nieporadny a jak zoska tyle miala to myslalam ze to juz ho ho jak rozwinieta jest
ale moze to dlatego ze to chlopczyk???....

a napisalam tak bo w sumie faktycznie malo dzisiaj
__________________

Nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy...


My
Zaręczeni

31.07.2010

Edytowane przez Aelitka
Czas edycji: 2008-11-03 o 22:31
Aelitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-03, 20:34   #3357
38c1d5d45cddcf54e3786f1c4160e951215d24cd_5ff109160b8e8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 7 279
Dot.: Dzieciaczki Czerwcowo-lipcowo-sierpniowe 2007 I Ich Szczęśliwe Mamy IV

miniu, kuruj się szybciutko, co by wyjazd do Ciechocinka był w pełni udany. choć i tak wciąż mi smutno, że Cię z Olivka na spotkaniu gliwickim nie będzie.


Cytat:
Napisane przez barwa Pokaż wiadomość

a i nie pisałąm Wam, żę mój urwis nie przestawił sobie czasu i chodzi spać o 19 i wstaje o 5 rano, jest w tym bardzo regularny, niestety.

i nadal boi się tej małej zabawki krówki, stawiam ją przy płytach, żeby nie wyciągał (bo mam ich naprawdę dużo), bo bardzo go interesują. zauważałym, że Tymek broi, gdy jest zmęczony, jak jest wyspany to aniołek z niego, ale przed drzemką - wrrryyy, czasem mnie osłabia.

a jak długo Wasze dieci bawią się same?

i jeszcze jedno? jaki rozmiar kozaczków wyrać? Tymka stopa ma równo 13cm., zmierzyłąm przed chwilą centymetrem.
co polecacie?
ależ wczesnie zaczynasz dzień.

jaka to ta mała zabawka krówka? jakaś straszna? może też taką kupię w kilku egzemplarzach i w zakazanych miejscach postawię.

Maks sam sobą potrafi się około godziny-półtora zająć, a ja w tym czasie krzątam się po domu, porządki robię, śniadanie, itp... czasem tylko podejdzie coś mi pokazać, coś mi przyniesie do otwarcia, itp.
Ale to zależy od dnia, bo czasem ma tak, że ani 5 minut nie chce się sam bawić.

a buciki kupiłam 2 cm większe.

karo, dzięki.

Cytat:
Napisane przez minisia Pokaż wiadomość
i
A w piątek idę do fryzjera się zmienić
czyli w sobotę zaskoczysz nas nowym wizerunkiem.

Popołudniu była u mnie przyjaciółka z synem, jak zwykle wyszaleli się z Maksiem na pełnych obrotach.
Najfajniejsze jest to, że jeden po drugim wszystko powtarza. Maks kładzie się na baloniku, Oli robi to samo, ...Oli siada na kanapę, Maks zaraz jest obok, ... Maks wyciąga książeczki, Oli od razu też zabiera się za oglądanie... itd. Tak samo z gadką... powtarzają jeden po drugim, a my się śmiejemy. A dziś to już papugowanie najwyższej klasy- Oli idzie do domu, płacze, bo nie chce, .. a Maks po chwili tez się rozpłakał. Myślałam , że padnę, to Ci solidarność.
38c1d5d45cddcf54e3786f1c4160e951215d24cd_5ff109160b8e8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-03, 21:46   #3358
iwka2002
Wtajemniczenie
 
Avatar iwka2002
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wama
Wiadomości: 2 327
GG do iwka2002
Dot.: Dzieciaczki Czerwcowo-lipcowo-sierpniowe 2007 I Ich Szczęśliwe Mamy IV

Dobra babki jak nic nie piszecie to zmykajcie spać. Szkoda oczu.

spokojnej nocki.PAPA!!!
__________________
Trzeba rzucić wyzwanie umiejętnościom dziecka,
jednak nie oczekiwać od niego doskonałości.
Erika Landau


.
iwka2002 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-03, 22:09   #3359
Xantia
Zakorzenienie
 
Avatar Xantia
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Figloland
Wiadomości: 3 886
GG do Xantia
Dot.: Dzieciaczki Czerwcowo-lipcowo-sierpniowe 2007 I Ich Szczęśliwe Mamy IV

Zalezłam na chwilę. Wyprałam cała masę nowych rzeczy dla Elis . Kupiłam między innymi piżamki frotte, bodziaki, szlafroczek. Dla siebie nowe prześcieradło frotte, takie grube, mięsiste i w pięknym morelowym kolorze .

Oczywiście padam na pysk.

Jutro walki z ubezpieczalnią ciąg dalszy. No i poszukiwania GPSa .
__________________


Szefowa wydziału ds. niemożliwych
Xantia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-03, 22:31   #3360
joannah
Rozeznanie
 
Avatar joannah
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 700
GG do joannah
Dot.: Dzieciaczki Czerwcowo-lipcowo-sierpniowe 2007 I Ich Szczęśliwe Mamy IV

nadrobiłam zaległości, jutro napisze wiecej. Bo dziś juz padam.
joannah jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:00.