Filtry ochronne - ZBIORCZY - Strona 91 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-04-27, 08:15   #2701
Lynn
Zakorzenienie
 
Avatar Lynn
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Z domku
Wiadomości: 11 720
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Dziewczyny, jako naczynkowiec latem (niestety tylko) używam filtrów na twarz i ciało. Do tej pory używałam Iwostinu spf 50, który nie podpasował mi, ponieważ nie umiałam sobie poradzić ze świeceniem. Później kupiłam Avene spf 50 (w pomarańczowym opakowaniu) i ten okazał się super, ale w tym roku chciałabym spróbować czegoś innego, może tanszego. Znalazłam filtr Soraya 45 i 60. Czy można na niego nakładać podkład i czy jest skuteczny? Ostatnio posmarowałam twarz Avenką podczas górskiej wycieczki i niestety słonce mnie lekko poparzyło w jednym miejscu na twarzy
Lynn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-27, 11:03   #2702
madziar5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 100
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Dziewczyny a ja mam ogromną prośbę, prześledziłam już sporo wątków na temat filtrów przenikających ale nie znalazłam tam jednoznacznej odpowiedzi. Jestem w 9 misiącu ciąży i zamierzam karmić synka piersią. Jednocześnie muszę używać filtrów. Zainteresowałam się filtrem Bioderma kid lait spf 50+.

Podam skład: WATER (AQUA), DICAPRYLYL CARBONATE, OCTOCRYLENE, METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL,
BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL
METHOXYPHENYL TRIAZINE, CYCLOMETHICONE, C20-22 ALKYL PHOSPHATE, GLYCERYL STEARATE, PEG-100 STEARATE, ECTOIN, MANNITOL, XYLITOL, RHAMNOSE, FRUCTOOLIGOSACCHARIDES,
LAMINARIA OCHROLEUCA EXTRACT, CREATINE, C20-22 ALCOHOLS, DECYL GLUCOSIDE, HYDROXYETHYL ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, PENTYLENE GLYCOL, XANTHAN GUM, PROPYLENE GLYCOL, CITRIC ACID, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, BLUE 1 (CI 42090), DISODIUM EDTA, SODIUM HYDROXIDE, CHLORPHENESIN, PHENOXYETHANOL

Wydaje mi się, że nie ma tam filtrów przenikających ale proszę podpowiedzcie mi czy się nie mylę, bo boję się go zastosować (a skład ma przyjazny).
madziar5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-27, 13:13   #2703
lenka07661
Zadomowienie
 
Avatar lenka07661
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 420
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Lynn Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jako naczynkowiec latem (niestety tylko) używam filtrów na twarz i ciało. Do tej pory używałam Iwostinu spf 50, który nie podpasował mi, ponieważ nie umiałam sobie poradzić ze świeceniem. Później kupiłam Avene spf 50 (w pomarańczowym opakowaniu) i ten okazał się super, ale w tym roku chciałabym spróbować czegoś innego, może tanszego. Znalazłam filtr Soraya 45 i 60. Czy można na niego nakładać podkład i czy jest skuteczny? Ostatnio posmarowałam twarz Avenką podczas górskiej wycieczki i niestety słonce mnie lekko poparzyło w jednym miejscu na twarzy
Z tego co ja sie orientuję, wspomniana przez ciebie Soraya to obecnie jedyny fotostabilny filtr na rynku, na który można bez większych obaw kłaść podkład, bo nie zawiera parsolu. Nawet nowe wersje Avene go mają, więc teoretycznie odpada. O skuteczności się nie wypowiem, bo sama nie stosowałam, ale na KWC ma pochlebne opinie, więc chyba warto spróbować, tym bardziej że cena też jest przystępna
__________________



** Kiedy się czegoś pragnie, wtedy cały wszechświat sprzysięga się, byśmy mogli spełnić nasze marzenie. *
lenka07661 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-27, 13:33   #2704
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

tyle ze ta soraya ma na pierwszym czy drugim miejscu w skladzie ten filtr ktory w testach ma negatywne dzialanie hormonalne i teraz nie wiem czy sie tym przejmowac czy nie bo swietnie mi sie soraya zgrala z makijazem mineralnym i buzia wygląda cudnie do wieczora czego nie mialam po aptecznych (LRP i Iwostin), jeszcze nadzieje pokladam w Ewa sun albo Bioderma AKN matt tylko nie moge probek zdobyc i trzeba teraz sklady sledzic na bieżaco jak sie ktos badaniami i testami na szczurach przejmuje
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-27, 16:42   #2705
gosiam28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 20
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Witam!
mam ogromną prozbę czy któraś z was mogła by mi pomóc i podać nazwy filtrów na które mozna nakładać podkład puder
wiem że czytając watki można się wiele dowiedzieć ale naprawdę nie mam za dużo czasu abym mogła buszowac po stronkach
bardzo będe wdzięczna jak mi ktos napiszę.
Pozdrawiam!!!
gosiam28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-27, 17:10   #2706
monik@_monik@
Zadomowienie
 
Avatar monik@_monik@
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 791
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez gosiam28 Pokaż wiadomość
Witam!
mam ogromną prozbę czy któraś z was mogła by mi pomóc i podać nazwy filtrów na które mozna nakładać podkład puder
wiem że czytając watki można się wiele dowiedzieć ale naprawdę nie mam za dużo czasu abym mogła buszowac po stronkach
bardzo będe wdzięczna jak mi ktos napiszę.
Pozdrawiam!!!
Żartujesz, co nie ?
Dwa posty nad Twoją wiadomością jest odpowiedź na Twoje pytanie ...
monik@_monik@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-27, 17:17   #2707
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez gosiam28 Pokaż wiadomość
Witam!
mam ogromną prozbę czy któraś z was mogła by mi pomóc i podać nazwy filtrów na które mozna nakładać podkład puder
wiem że czytając watki można się wiele dowiedzieć ale naprawdę nie mam za dużo czasu abym mogła buszowac po stronkach
bardzo będe wdzięczna jak mi ktos napiszę.
Pozdrawiam!!!
Nakładanie czegokolwiek na jakikolwiek filtr rodzi poważne ryzyko osłabienia ochrony przez starcie czesci filtra. Odrobina pudru jeszcze nie jest takim zagrożeniem, gorzej z aplikacja podkładu. Warto o tym pamietać

Odp na to pytanie jest kilka postów wyżej - czytajcie, od tego jest forum - nikt na tacy Wam nie bedzie podawał odpowiedzi, ktore sie już pojawiały chwile temu.
Konkluzje wybolduje, gdyby jeszcze ktoś mial problem ze znalezienim:
Produkty Sorayi to prawdopodobnie jedyne na ten momet filtry bez parsolu, a zarazem stabilne. Czyli mozna klasc dowolna kolorowke

Edytowane przez Shee'naz
Czas edycji: 2010-04-27 o 17:26
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-27, 17:38   #2708
Labirynth
Zakorzenienie
 
Avatar Labirynth
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 8 386
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

A ja póki zdjęc nie mogę zrobic, to nie próbuje tego noego barwionego ANtka, ale powiem Wam, ż ejestem bardzo zadowolona z tego białego LRP fluidu, naprawde ostatnio jak się nim smarowałam tak mi ładnie wyrównywał koloryt skóry, jakos tak świeżo wyglądam, duzo lepiej niz bez
__________________
Turn on the Light... take a Deep breath... Relax
Labirynth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-27, 17:38   #2709
kocurzyca
Zakorzenienie
 
Avatar kocurzyca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: far away land
Wiadomości: 14 308
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Dziś po raz pierwszy użyłam filtra Roc i jestem zachwycona. Zarówno nakładaniem jak i zachowaniem na twarzy.
Pierwszy poważny filtr, kupiony w ciemno i okazał się absolutną rewelacją.
Poszukiwania zakończone zanim dobrze zdążyły się zacząć
__________________


Podczas gdy reszta gatunku pochodzi od małpy,
rude pochodzą od kotów.

Start 13.09.2011
61.5 -66.5 ... 70 -73-75 - 77- 79,5 - 80 - 82 15.04.2013

kocurzyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-27, 17:43   #2710
Labirynth
Zakorzenienie
 
Avatar Labirynth
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 8 386
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kocurzyca Pokaż wiadomość
Dziś po raz pierwszy użyłam filtra Roc i jestem zachwycona. Zarówno nakładaniem jak i zachowaniem na twarzy.
Pierwszy poważny filtr, kupiony w ciemno i okazał się absolutną rewelacją.
Poszukiwania zakończone zanim dobrze zdążyły się zacząć
No ja miałam coprawda rpóbki jakichs innych kremów Roca, ale tez mi bardzo odpowiadały, za to nigdzie ichw aptekach nie widziałam, az do dziś, dziśw ZG właśnie spotkałam Roc'a
__________________
Turn on the Light... take a Deep breath... Relax
Labirynth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-27, 18:35   #2711
Charlotte95
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte95
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 206
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez cbc6429be45513368b51b71e3 40d921ce6d338a3 Pokaż wiadomość
Dziś stałam się posiadaczką nowej emulsji Avene 50+. Po sprawdzeniu składu odkryłam jeden z czynników przywołanych przez Hexxanę.
Biorąc pod uwagę własne doświadczenia zaczynam wierzyć, że wiele prawdy jest w tym, co tutaj: http://kosmetologia.com.pl/medycyna/...ltry-uv-2.html, jak również innych źródłach.

Wybaczcie nieco z głupia frant, ale nie przeglądałam całości wątku... - które filtry aktualnie w swoim składzie nie zawierają żadnego z tych związków?
Własne doświadczenie? Co się stało?

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
tyle ze ta soraya ma na pierwszym czy drugim miejscu w skladzie ten filtr ktory w testach ma negatywne dzialanie hormonalne i teraz nie wiem czy sie tym przejmowac czy nie bo swietnie mi sie soraya zgrala z makijazem mineralnym i buzia wygląda cudnie do wieczora czego nie mialam po aptecznych (LRP i Iwostin), jeszcze nadzieje pokladam w Ewa sun albo Bioderma AKN matt tylko nie moge probek zdobyc i trzeba teraz sklady sledzic na bieżaco jak sie ktos badaniami i testami na szczurach przejmuje
Ja właśnie też mam tą Sorayę i teraz się przestraszyłam, bo ja jeszcze dziecko...15 lat No i jak mi tu będą mieszać w estrogenach...Te filtry to rozumiem dodaja estrogenów? W znaczący sposób, czy tak naprawdę robimy z igły widły?
Charlotte95 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-27, 19:06   #2712
Trawa_cytrynowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Legionowo/Warszawa
Wiadomości: 361
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez lenka07661 Pokaż wiadomość
Z tego co ja sie orientuję, wspomniana przez ciebie Soraya to obecnie jedyny fotostabilny filtr na rynku, na który można bez większych obaw kłaść podkład, bo nie zawiera parsolu. Nawet nowe wersje Avene go mają, więc teoretycznie odpada. O skuteczności się nie wypowiem, bo sama nie stosowałam, ale na KWC ma pochlebne opinie, więc chyba warto spróbować, tym bardziej że cena też jest przystępna
A Klorane?
__________________
Od czekania dusza rdzewieje.
C.R.Zafón
Trawa_cytrynowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-27, 19:34   #2713
Alesjaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 82
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Witam
Mam ogromną prośbę o zerknięcie na skład kosmetyku, którego zaczełam używać by nie dopuścić do powiększania się moich przebarwień - Missha BB Cream, jest to podkład mający SPF42 PA+++
Czy według Was jego skłąd potwierdza wysoką ochroną UVA/UVB. Będę bardzo wdzięczna za pomoc

Water (Aqua), Cyclopentasiloxane, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Cetyl PEF/PPG-10/1 Dimethicone, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Zinc Oxide, Dimethicone, Caprylic/Capric Triglyceride, Butylene Glycol, PEG-10 Dimethicone, Arbutin, Magnesium Aluminium Silicate, Stearalkonium Hectorite, Hydrolysed Collagen, Rosa Rubiginosa Seed Oil, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Squalane, Caviar Extract, Adenosine, Algae Extract, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Fagus Sylvatica Bud Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Sodium Hyaluronate, Ceramide 3, Chamomila Recutita (Matricaria) Flower Extract, Fragrance (Parfum), Triethanolamine, Methylparaben, Propylparaben, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Butylphenyl Methylpropional, Benzyl Salicylate, Hydroxycitronellal, Alpha-Isomethyl Ionone, Hexyl Cinnamal, Linalool, Citronellol. MAY CONTAIN [+/-; Titanium Dioxide (CI 77891), Iron Oxides (CI 77491, CI 77492, CI 77499)
Alesjaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-27, 21:36   #2714
lenka07661
Zadomowienie
 
Avatar lenka07661
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 420
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Trawa_cytrynowa Pokaż wiadomość
A Klorane?
Wiesz co, rzeczywiście, przypominam sobie, że kiedyś była o nich mowa.

Tu jest podany skład http://www.laboratoriumurody.pl/foru...ane,t1289.html

Z tego co widzę, nie ma tam parsolu, chyba że zmienili skład Mam nadzieję, że nie.
__________________



** Kiedy się czegoś pragnie, wtedy cały wszechświat sprzysięga się, byśmy mogli spełnić nasze marzenie. *

Edytowane przez lenka07661
Czas edycji: 2010-04-28 o 15:15
lenka07661 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-27, 22:35   #2715
Lynn
Zakorzenienie
 
Avatar Lynn
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Z domku
Wiadomości: 11 720
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez lenka07661 Pokaż wiadomość
Z tego co ja sie orientuję, wspomniana przez ciebie Soraya to obecnie jedyny fotostabilny filtr na rynku, na który można bez większych obaw kłaść podkład, bo nie zawiera parsolu. Nawet nowe wersje Avene go mają, więc teoretycznie odpada. O skuteczności się nie wypowiem, bo sama nie stosowałam, ale na KWC ma pochlebne opinie, więc chyba warto spróbować, tym bardziej że cena też jest przystępna
Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
tyle ze ta soraya ma na pierwszym czy drugim miejscu w skladzie ten filtr ktory w testach ma negatywne dzialanie hormonalne i teraz nie wiem czy sie tym przejmowac czy nie bo swietnie mi sie soraya zgrala z makijazem mineralnym i buzia wygląda cudnie do wieczora czego nie mialam po aptecznych (LRP i Iwostin), jeszcze nadzieje pokladam w Ewa sun albo Bioderma AKN matt tylko nie moge probek zdobyc i trzeba teraz sklady sledzic na bieżaco jak sie ktos badaniami i testami na szczurach przejmuje
Dziękuję wam za odpowiedzi Przestraszyłyście mnie tymi hormonami, a z drugiej strony nie mogę zrezygnować z fluidu, gdyż mam popękane naczynka, które musze ukrywać
Lynn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-28, 08:31   #2716
Trawa_cytrynowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Legionowo/Warszawa
Wiadomości: 361
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez lenka07661 Pokaż wiadomość
Wiesz co, rzeczywiście, przypominam sobie, że kiedyś była o nich mowa.

Tu jest podany skład https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...nia-SPF-60.htm

Z tego co widzę, nie ma tam parsolu, chyba że zmienili skład Mam nadzieję, że nie.
Lenka, wrzuciłaś linka do Sorayi

U mnie w aptece nawet jest Klorane. Podejrzewam, że filtry też. Nawet miałabym ochotę wypróbować. Na razie przyjaźnię się z Antkiem, ale jak się skończy, to kto wie
A skoro już się znasz na składach, to może wypowiesz się na temat możliwego zapychania, proszę
__________________
Od czekania dusza rdzewieje.
C.R.Zafón
Trawa_cytrynowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-28, 08:52   #2717
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Jest na KWC Klorane, ale ciekawe czy skład aktualny:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-1...dla-dzieci.htm
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-28, 09:20   #2718
monik@_monik@
Zadomowienie
 
Avatar monik@_monik@
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 791
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Czy są tutaj osoby, które dla zmatowienia filtrów używają jedwabnego pudru Hauschki ? Warto w niego zainwestować ? Mam wątpliwości, bo dla mnie cena dość wysoka, wyczytałam także, że bieli, co jest wysoce niepożądane w moim przypadku no i że niemal podobny efekt dla dry-flo. Jak się na to zapatrujecie ?
No i podstawowe pytanie - gdzie można go najtaniej kupić ? Od paru dni przeszukuję internet i najniższa cena jaką znalazłam, to 73,99.
monik@_monik@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-28, 15:18   #2719
lenka07661
Zadomowienie
 
Avatar lenka07661
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 420
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Trawa_cytrynowa Pokaż wiadomość
Lenka, wrzuciłaś linka do Sorayi

U mnie w aptece nawet jest Klorane. Podejrzewam, że filtry też. Nawet miałabym ochotę wypróbować. Na razie przyjaźnię się z Antkiem, ale jak się skończy, to kto wie
A skoro już się znasz na składach, to może wypowiesz się na temat możliwego zapychania, proszę

O matko, nie wiem, jak to sie stało, ale już poprawiłam w poście

Co do zapychania, to sie raczej nie wypowiem, bo specjalistką nie jestem, ale na tej stronce jest kilka opinii, może ci pomogą
__________________



** Kiedy się czegoś pragnie, wtedy cały wszechświat sprzysięga się, byśmy mogli spełnić nasze marzenie. *
lenka07661 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-28, 15:26   #2720
Trawa_cytrynowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Legionowo/Warszawa
Wiadomości: 361
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez lenka07661 Pokaż wiadomość
O matko, nie wiem, jak to sie stało, ale już poprawiłam w poście

Co do zapychania, to sie raczej nie wypowiem, bo specjalistką nie jestem, ale na tej stronce jest kilka opinii, może ci pomogą
A gdzieś mi się o oczy obiłaś i Cię przydzieliłam do speców Opinie czytałam już dawno.
__________________
Od czekania dusza rdzewieje.
C.R.Zafón
Trawa_cytrynowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-28, 15:44   #2721
monik@_monik@
Zadomowienie
 
Avatar monik@_monik@
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 791
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Przeglądając filtry trafiłam na Panthederm Solar 50+, na LU wyczaiłam skład:
Cytat:
titanium dioxide, c12-15 alkyl benzoate, polyhydroxystearic acid, aluminum stearate, alumina, aqua, isodeceth-6, oleth-10, simethicone, zinc oxide, caprylic, methylene bis-benzotriazoyl Tetramethylbutylphenol, peg-30 dipolyhydroxystearate, glycerin, cetearyl ethylhexanoate, macadamia ternifolia seed oil, isohexadecane, panthenol, tocopherol, propylene glycol, diazolidinyl urea, methylparaben, propylparaben, magnesium sulphuricum, synthetic beeswax, hydrogenated castor oil, parfum, citronellol, geraniol, cinnamyl alcohol, hydroxycitronellal, linalool

Nie ma parsolu - coś dla tych, którzy chcą się malować.
No ale niestety, moja skromna wiedza każe mi dać sobie spokój, ze względu na aluminium i diazolidinyl urea
monik@_monik@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-28, 16:25   #2722
gosiam28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 20
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Shee'naz Pokaż wiadomość
Nakładanie czegokolwiek na jakikolwiek filtr rodzi poważne ryzyko osłabienia ochrony przez starcie czesci filtra. Odrobina pudru jeszcze nie jest takim zagrożeniem, gorzej z aplikacja podkładu. Warto o tym pamietać

Odp na to pytanie jest kilka postów wyżej - czytajcie, od tego jest forum - nikt na tacy Wam nie bedzie podawał odpowiedzi, ktore sie już pojawiały chwile temu.
Konkluzje wybolduje, gdyby jeszcze ktoś mial problem ze znalezienim:
Produkty Sorayi to prawdopodobnie jedyne na ten momet filtry bez parsolu, a zarazem stabilne. Czyli mozna klasc dowolna kolorowke
witam ponownie!
Bardzo przepraszam jesli kogos zdenerwołałam ale z filtrami dopiero zaczynam i nie mam zielonego pojęcia na temat filtrów.niestety borykam sie z przebarwieniami i żeby je zakryć muszę użyć podkładu a żeby mi dalsze nie wychodziły filtr konieczny. z tąd było moje pytanie jakich można używać filtrów pod podkład bo wymieniane w poscie były różne nazwy i dlatego pytałam was bo jesteście w temacie obeznane.
z tego co zrozumiałam to można kłaść podkład na filtr który nie zawiera parsolu ? a co do soray to do twarzy można używać emulsji która jest do ciała? bo potrzebuje filtr 50 a z tego co widziałam to do twarzy nie ma 50 jest natomiast do ciała 60
jeszcze raz przepraszam o bardzo proszę o odpowiedz
gosiam28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-28, 16:59   #2723
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Dziewczyny, czy ten filtr jest stabilny?

To krem L'oreal White Perfect (na dzień), ale wersja z USA, tam na opakowaniu napisane jest SPF15.

Skład: Aqua/ Water, Cyclohexasiloxane, Octocrylene, Glycerin, Triethanolamine, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Ammonium Polycryloyldimethyl Taurate, Cetyl Alcohol, PEG-100 Stearate, Glyceryl Stearate, Polysorbate 60, Terephthalylidene Dicamphor Sulfonic Acid, Carbomer, Aclates Copolymer, Steric Acid, Disodium EDTA, Mica, Calcium Pantetheine Sulfonate, Capryloyl Salicylic Acid, Ascorbyl Glucoside, Sodium Citrate, CI 77891/ Titanium Dioxide, Phenoxyethanol, Imidazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, Parfum/ Fragrance, Limonene, Linalool, hydroxyisohexy 3-cyclohexene Carboxaldehyde, Butylphenyl, Methylpropional, Citronellol, Benzyl Benzoate, Alphaisomethyl Ionone, Geraniol (FIL B11388/1)


Na allegro jest wersja z filtrem SPF20 (UVB) i UVA PA+++ (nie wiem co to znaczy). Chciałam "oblukać" ten produkt w sklepie, ale w Rossmannie go nie mają, więc nie wiem, jaki ten ma skład. Gdybym jednak wiedziała, że ta wersja z USA ma stabilny, to byłoby prawdopodobieństwo, że ten z allegro też jest. Szukam jakiegoś kremu ochronnego z filtrem, bo wycofali mój dotychczasowy z Oriflame (day shield SPF30). Byłabym wdzięczna za pomoc
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-28, 19:01   #2724
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez gosiam28 Pokaż wiadomość
a co do soray to do twarzy można używać emulsji która jest do ciała? bo potrzebuje filtr 50 a z tego co widziałam to do twarzy nie ma 50 jest natomiast do ciała 60
Jesli tylko skóra twarzy toleruje filtr to można spokojnie używać takiego do ciała. Akurat Soraya 60 jest z powodzeniem stosowana do twarzy (poczytaj sobie na KWC recenzje).

[1=1049fcf7f74b9bbd9e896b0 64bc98e90e22ff320_640d160 2d9fab;18891716][ Gdybym jednak wiedziała, że ta wersja z USA ma stabilny, to byłoby prawdopodobieństwo, że ten z allegro też jest. Szukam jakiegoś kremu ochronnego z filtrem, bo wycofali mój dotychczasowy z Oriflame (day shield SPF30). Byłabym wdzięczna za pomoc [/QUOTE]
Jak potrzebujesz tylko 30, dobrze tolerowanej przez twarz to polecam stabilny filtr Avonu do twarzy antystarzeniowy.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-28, 19:46   #2725
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez gosiam28 Pokaż wiadomość
witam ponownie!
Bardzo przepraszam jesli kogos zdenerwołałam ale z filtrami dopiero zaczynam i nie mam zielonego pojęcia na temat filtrów.niestety borykam sie z przebarwieniami i żeby je zakryć muszę użyć podkładu a żeby mi dalsze nie wychodziły filtr konieczny. z tąd było moje pytanie jakich można używać filtrów pod podkład bo wymieniane w poscie były różne nazwy i dlatego pytałam was bo jesteście w temacie obeznane.
z tego co zrozumiałam to można kłaść podkład na filtr który nie zawiera parsolu ? a co do soray to do twarzy można używać emulsji która jest do ciała? bo potrzebuje filtr 50 a z tego co widziałam to do twarzy nie ma 50 jest natomiast do ciała 60
jeszcze raz przepraszam o bardzo proszę o odpowiedz
Gosiu, emulsje Sorayi nadaja sie do twarzy, mimo ze sa niby przeznaczone do ciała Niestety faktory troche nietypowe wartosci mają: 45 i 60.
Uważam, ze spokojnie starczy Ci na codzien 45 jako prewencja przeciw przebarwieniowa . To naprawde wysoka ochrona, zwlaszcza, ze Soraya uzywa porzadnego, stabilnego filtra Uvinul A plus . 60 to już ciezki kaliber był z mojego doswiadczenia - problematyczna konsystencja dosyc, bardzo gesta i dosc bielaca. Do uzywania dzien w dzien srednio sie nadaje - duzo cierpliwosci potrzeba (i wiecej czasu na aplikacje). Za to super nadaje sie na plaze.

Poza tym skoro dopiero zaczynasz, 60tka mogłabys sie zniechecic do filtrów. 45 wad uzytkowych ma duzo mniej, własciwie bezproblemowo sie stosuje jak na filtr.
jeszcze raz: jesli nie ma parsolu w składzie (butyl methoxydibenzoylmethane) mozna klasc kolorowke

Link do Sorayi 45

-----------------
Podobno w rossmannach pojawiły sie nowe SunOzony z tinosorbem? Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie ?

Edytowane przez Shee'naz
Czas edycji: 2010-04-28 o 20:00
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-28, 20:07   #2726
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Shee'naz Pokaż wiadomość
60 to już ciezki kaliber był z mojego doswiadczenia - problematyczna konsystencja dosyc, bardzo gesta i dosc bielaca.
Oj ja się kompletnei nie zgodzę. Wg mnie ta 60 leciutka jest, wchłąnia się od razu i kompletnie nie bieli!
Cytat:
Podobno w rossmannach pojawiły sie nowe SunOzony z tinosorbem? Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie ?
Tez czekam niecierpliwie na info
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-28, 20:13   #2727
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Oj ja się kompletnei nie zgodzę. Wg mnie ta 60 leciutka jest, wchłąnia się od razu i kompletnie nie bieli!
Cóż, co cera to opinia. Róznie filtry sie zachowuje na suchych czy tlusciochach . Zazdroszcze, ze Ci 60 tak pasuje, mnie niestety uzytkowo zbytnio nie podeszła. Ale ochrone daje pierwszorzedna, na plazy sie swietnie sprawdziła.
Poczatkujacym radziłabym 45tke, oceniana ogolnie lepiej przez wiekszosc w kwestii komfortu aplikacji
Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Tez czekam niecierpliwie na info
Nie miałam narazie okazji zajsc do Ross, wiec też wyczekuje tutaj informacji zreszta pewnie nie wszedzie sie jeszcze pojawiły..
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-28, 20:26   #2728
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość


Jak potrzebujesz tylko 30, dobrze tolerowanej przez twarz to polecam stabilny filtr Avonu do twarzy antystarzeniowy.

Chodzi o ten?
http://www.allegro.pl/item969237980_...von_od_ss.html


Używałaś go, czy jedynie się orientujesz co to za kosmetyk?
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-28, 20:30   #2729
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Tak o ten, niestety w tym roku go trochę chyba zmienili. Tzn. zapach jest inny, a składu nie porównywałam dokładnie.
Używałam go 2 lata temu, i w zeszłym roku, ale tylko wiosną, bo to za mała ochrona dla mnie. Jest leciutki, ładnie się wchłania. I kosztuje w promo ok 15 zł.
Tutaj jest skład tegorocznej wersji:
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=1291
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-28, 20:39   #2730
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Myślę, że wypróbuję Pogrzebałam w wyszukiwarce i znalazłam niezbyt pochlebną wiadomość Hexxany:

"..Jedynie Bioderma jest fotostabilna i dajaca dobra ochrone;Avon nie dysponuje zadnym kosmetykiem z serii slonecznej,ktory chronilby-poza tym skladowo nie sa rewelacyjne i wogole nie bralabym ich pod uwage."

(to odpowiedź na pytanie wizażanki o kilka produktów)


https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...30#post4329733
post 941

nie umiem robić tak, aby się wyświetlał jeden post


No ale skoro inna wizażanka wypowiada się, że jest fotostabilny to zaryzykuję. Może mnie nie zapcha
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:18.