Korekcja wzroku! - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-09-22, 10:35   #421
Paula84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 6
Exclamation Dot.: Korekcja wzroku!

Witam,

Jestem 11 dni po operacji korekcyjnej LASEK, mialam wade -0,5 i -1,5 z astygmatyzmem (w lewym oku wiekszy astygmatyzm). Operowała mnie dr Gadomska w Warczawskim Cerntrum Mikrochirirgii Oka - LASER. Piewrwsze trzy dni to byla masakra - nie dosc ze malo widzialam, krotko moglam miec otwarte oczy, prawie caly czas lezalam z zamknietymi to lzy ciekly mi strumieniami, czulam klucie i mialam wielka opuchlizne, ze ledwo krople wpuszczalam... Bylam po 8 dniach na zdjeciu soczewek, Pani doktor powiedziała mi, że wszystko jest ok i mam ćwiczyc to lewe oko... na dzien dzisiejszy nie moge powiedziec, ze widze super... z bliska nawet ok, ale z daleka - mam kiepska ostrosc obrazu (szczegolnie lewe oko)... krótko mowiac jak narazie widze sporo gorzej niz przed operacja bez okularow...
Powiedzcie PROSZE czy to znaczy. że jednak coś jest nie tak ? Czy to normalne i trzeba czekac na rzeczywisty wynik operacji ?
Zmartwiła mnie jeszcze jedna rzecz - w dniu wizyty kiedy mialam zdejmowana soczewke Pani dr skierowała mnie na badanie komputerowe. Tak się złożyło, że dostałam je do ręki... bylo na nim napisane -1,25 i -1,75 i obok same zera... powiedzcie o co chodzi ? Przypominam, że mialam wadę -0,5 i -1,5 + astygmatyzm... I jeszcze jedna sprawa - na raporcie z zabiegu mam napisane "Prognozowana korekcja" a pod tym : OP -0.50/-1.00/170 OL 1.25/-1,50/20 ...
W związku z powyzszym ja juz nic nie rozumiem, a nastepna wizyte mam dopiero 3.10 i moge do tej pory zwariowac, wiec PROSZE POMOZCIE ... może Ty Bąbel udzielisz mi odpowiedzi ? PLS

Z góry bardzo DZIEKUJE !!!! i pozdrawiam...
Paula84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-23, 13:35   #422
Alma89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 8
Dot.: Korekcja wzroku!

Witam serdecznie.

Ja korzystałem z Wrocławskiego Centrum okulistycznego we Wrocławiu metodą "LASEK". Zabieg zaznaczam - jest tu dość drogi ale skuteczny w działaniu.

http://www.favore.pl/3596_laserowa-k...ej-pewnie.html

Jest jeszcze za 2300 zł +TOSCA.
Alma89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-24, 15:41   #423
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Korekcja wzroku!

Do czerwcowej panny młodej:

Czyli nie ma jakiejś wady która jest granicą po której BEZWZGLĘDNIE rodzi się naturalnie???

Szczerze mówiąc troche mnie przerazilas, bo ja przy wadzie ok -8 nie wyobrazam sobie rodzic naturalnie, a nie wyobrazam sobie tez placic za cesarke, ktora ponoc kosztuje kilka tysiecy :O
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-25, 09:38   #424
kitosa
Zadomowienie
 
Avatar kitosa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 296
Dot.: Korekcja wzroku!

Świetny wątek. Mam 24 lata. Wczoraj byłam u okulisty i wzrok mi się pogorszył Mam w tej chwili -8,5 w prawym oku Lewe oko mam niedowidzące. Czytałam, że u dorosłych niedowidzenia się nie leczy. Czy to znaczy, że już na zawsze nie będę na nie widzieć? Wierzyć mi się nie chce i nie wiem, co robić. Co do prawego oka to myślę o korekcji wzroku, zakupiłam też książkę o ćwiczeniach wzroku, tylko, czy one naprawdę potrafią zatrzymać, a nawet poprawić wzrok? Przyznam się, że ostatnimi czasy przesadzałam z komputerem i stąd pewnie to pogorszenie, bo od kilku lat stała w miejscu. Jeszcze w przyszłości chciałabym mieć dziecko.. W ogóle czuję się fatalnie
__________________
Miłość...wziąć ją w dłonie i przenieść przez całe życie...
W radości i w smutku mój dom jest w Twoich ramionach
kitosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-25, 11:30   #425
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Korekcja wzroku!

Z tego co sie orientuje niedowidzenia faktycznie nie da sie zoperowac (ale niech lepiej sie wypowie ktos bardziej kompetentny), ale gdyby Ci zoperowali to prawe oko byloby wspaniale! A na to niedowidzace nosisz jakies okulary czy soczewke, jak to jest?
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-25, 11:43   #426
Bąbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 392
Dot.: Korekcja wzroku!

Niedowidzenie jest najczęściej spowodowane zaniedbaniami z dzieciństwa i niestety nie ma skutecznej metody aby go wyleczyć.
Czasami można wykonać u takiej osoby zabieg laserowy i można wtedy liczyć na pewną poprawę widzenia, ale nigdy nie jest ona 100 procentowa.

Cytat:
Napisane przez kitosa Pokaż wiadomość
Świetny wątek. Mam 24 lata. Wczoraj byłam u okulisty i wzrok mi się pogorszył Mam w tej chwili -8,5 w prawym oku Lewe oko mam niedowidzące. Czytałam, że u dorosłych niedowidzenia się nie leczy. Czy to znaczy, że już na zawsze nie będę na nie widzieć? Wierzyć mi się nie chce i nie wiem, co robić. Co do prawego oka to myślę o korekcji wzroku, zakupiłam też książkę o ćwiczeniach wzroku, tylko, czy one naprawdę potrafią zatrzymać, a nawet poprawić wzrok? Przyznam się, że ostatnimi czasy przesadzałam z komputerem i stąd pewnie to pogorszenie, bo od kilku lat stała w miejscu. Jeszcze w przyszłości chciałabym mieć dziecko.. W ogóle czuję się fatalnie
Bąbel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-25, 11:49   #427
Bąbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 392
Dot.: Korekcja wzroku!

Sorry, dopiero teraz zauważyłam, że zwracasz się do mnie.
Prognoza:
OP -0.50/-1.00/170 (czyli -0,5D, cylinder -1D w osi 170)
OL 1.25/-1,50/20 (czyli 1,25D. cylinder -1,5D w osi 20).
Nie bardzo tylko rozumiem jaką miałaś wadę przed zabiegiem? Może miałaś duży astygmatyzm? Tak by wynikało z prognozowanego widzenia...
Same zera to, o ile mogę się domyślać, brak astygmatyzmu i tym samym tzw: "osi" - ale to są moje domysły po pełnych wyników nie widzę
Bądź dobrej myśli - dr Gadomska jest bardzo dobrym lekarzem.

Cytat:
Napisane przez Paula84 Pokaż wiadomość
Witam,

Jestem 11 dni po operacji korekcyjnej LASEK, mialam wade -0,5 i -1,5 z astygmatyzmem (w lewym oku wiekszy astygmatyzm). Operowała mnie dr Gadomska w Warczawskim Cerntrum Mikrochirirgii Oka - LASER. Piewrwsze trzy dni to byla masakra - nie dosc ze malo widzialam, krotko moglam miec otwarte oczy, prawie caly czas lezalam z zamknietymi to lzy ciekly mi strumieniami, czulam klucie i mialam wielka opuchlizne, ze ledwo krople wpuszczalam... Bylam po 8 dniach na zdjeciu soczewek, Pani doktor powiedziała mi, że wszystko jest ok i mam ćwiczyc to lewe oko... na dzien dzisiejszy nie moge powiedziec, ze widze super... z bliska nawet ok, ale z daleka - mam kiepska ostrosc obrazu (szczegolnie lewe oko)... krótko mowiac jak narazie widze sporo gorzej niz przed operacja bez okularow...
Powiedzcie PROSZE czy to znaczy. że jednak coś jest nie tak ? Czy to normalne i trzeba czekac na rzeczywisty wynik operacji ?
Zmartwiła mnie jeszcze jedna rzecz - w dniu wizyty kiedy mialam zdejmowana soczewke Pani dr skierowała mnie na badanie komputerowe. Tak się złożyło, że dostałam je do ręki... bylo na nim napisane -1,25 i -1,75 i obok same zera... powiedzcie o co chodzi ? Przypominam, że mialam wadę -0,5 i -1,5 + astygmatyzm... I jeszcze jedna sprawa - na raporcie z zabiegu mam napisane "Prognozowana korekcja" a pod tym : OP -0.50/-1.00/170 OL 1.25/-1,50/20 ...
W związku z powyzszym ja juz nic nie rozumiem, a nastepna wizyte mam dopiero 3.10 i moge do tej pory zwariowac, wiec PROSZE POMOZCIE ... może Ty Bąbel udzielisz mi odpowiedzi ? PLS

Z góry bardzo DZIEKUJE !!!! i pozdrawiam...
Bąbel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-09-25, 12:53   #428
kitosa
Zadomowienie
 
Avatar kitosa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 296
Dot.: Korekcja wzroku!

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Z tego co sie orientuje niedowidzenia faktycznie nie da sie zoperowac (ale niech lepiej sie wypowie ktos bardziej kompetentny), ale gdyby Ci zoperowali to prawe oko byloby wspaniale! A na to niedowidzace nosisz jakies okulary czy soczewke, jak to jest?
Cytat:
Napisane przez Bąbel Pokaż wiadomość
Niedowidzenie jest najczęściej spowodowane zaniedbaniami z dzieciństwa i niestety nie ma skutecznej metody aby go wyleczyć.
Czasami można wykonać u takiej osoby zabieg laserowy i można wtedy liczyć na pewną poprawę widzenia, ale nigdy nie jest ona 100 procentowa.
Dziękuję Wam serdecznie za odpowiedzi

Lalaith Na lewe oko noszę te same szklo, co na prawym, ale bez względu na moc szkieł widzę na nie niestety tak samo, czyli zamazany obraz.

Bąbel masz rację od małego nosiłam okulary, póżniej jakiś czas nie nosiłam. Sama nie wiem czemu. Pewnie nie chciałam, a rodzice na to przystali No trudno. Chciałabym wiedzieć do jakiego specjalisty mogę się udać. Jeśli możecie doradżcie mi, proszę. Miejsce nie powinno grać roli i pieniądze, bo to zdrowie najważniejsze. Mimo to zaznaczę, że mieszkam podolsztyńskim mieście. Do Warszawy mam ok. 3 godziny, tak samo do Gdańska.
P.S. Pewnie nie chodzi o moją ulubioną okulistkę, która się mną opiekowała przez dłuższy czas, ale nazwisko Gadomska przywołało wspomnienia
__________________
Miłość...wziąć ją w dłonie i przenieść przez całe życie...
W radości i w smutku mój dom jest w Twoich ramionach
kitosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-25, 13:24   #429
Bąbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 392
Dot.: Korekcja wzroku!

To może Warszawa - Centrum Mikrochirurgii Oka LASER lub MAVIT.
Obydwa ośrodki specjalizują się w chirurgii laserowej i śmiało może sz skorzystać z porady tamtejszych okulistów.

Bąbel masz rację od małego nosiłam okulary, póżniej jakiś czas nie nosiłam. Sama nie wiem czemu. Pewnie nie chciałam, a rodzice na to przystali No trudno. Chciałabym wiedzieć do jakiego specjalisty mogę się udać. Jeśli możecie doradżcie mi, proszę. Miejsce nie powinno grać roli i pieniądze, bo to zdrowie najważniejsze. Mimo to zaznaczę, że mieszkam podolsztyńskim mieście. Do Warszawy mam ok. 3 godziny, tak samo do Gdańska.
P.S. Pewnie nie chodzi o moją ulubioną okulistkę, która się mną opiekowała przez dłuższy czas, ale nazwisko Gadomska przywołało wspomnienia [/QUOTE]
Bąbel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-26, 14:19   #430
Paula84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 6
Dot.: Korekcja wzroku!

Bąbel,
Miałam -1,5 w lewym i -0,5 w prawym plus w obydwu astygmatyzm... tzn, że oni mi tylko wyleczyli astygmatyzm ???? ja poszlam na zabieg, zebym nie musiala nosic okularow, a jak mi tylko astymgmatyzm wyleczyli to nadal z -1,5 bede musiala je nosci... a co powiesz apropo tego, że nadal kiepsko widzę jak patrze daleko ? czy to normalne ? czy to przejdzie ? jak prowadze samochod i sie sciemnia to swiatla mi sie rozmazuja...


Cytat:
Napisane przez Bąbel Pokaż wiadomość
Sorry, dopiero teraz zauważyłam, że zwracasz się do mnie.
Prognoza:
OP -0.50/-1.00/170 (czyli -0,5D, cylinder -1D w osi 170)
OL 1.25/-1,50/20 (czyli 1,25D. cylinder -1,5D w osi 20).
Nie bardzo tylko rozumiem jaką miałaś wadę przed zabiegiem? Może miałaś duży astygmatyzm? Tak by wynikało z prognozowanego widzenia...
Same zera to, o ile mogę się domyślać, brak astygmatyzmu i tym samym tzw: "osi" - ale to są moje domysły po pełnych wyników nie widzę
Bądź dobrej myśli - dr Gadomska jest bardzo dobrym lekarzem.
Paula84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-26, 14:41   #431
Bąbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 392
Dot.: Korekcja wzroku!

Wahania widzenia mogą się zdarzać nawet do kilku miesięcy po zabiegu, więc na razie bym nie panikowała.
Co do tego czy wyleczyli Ci tylko astygmatyzm, to nie wiem, bo nie mam wglądu do Twoich wyników badań przedoperacyjnych, a Ty sama mgliście o tym piszesz...
Cytat:
Napisane przez Paula84 Pokaż wiadomość
Bąbel,
Miałam -1,5 w lewym i -0,5 w prawym plus w obydwu astygmatyzm... tzn, że oni mi tylko wyleczyli astygmatyzm ???? ja poszlam na zabieg, zebym nie musiala nosic okularow, a jak mi tylko astymgmatyzm wyleczyli to nadal z -1,5 bede musiala je nosci... a co powiesz apropo tego, że nadal kiepsko widzę jak patrze daleko ? czy to normalne ? czy to przejdzie ? jak prowadze samochod i sie sciemnia to swiatla mi sie rozmazuja...
Bąbel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-26, 19:30   #432
Paula84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 6
Dot.: Korekcja wzroku!

Cytat:
Napisane przez Bąbel Pokaż wiadomość
Wahania widzenia mogą się zdarzać nawet do kilku miesięcy po zabiegu, więc na razie bym nie panikowała.
Co do tego czy wyleczyli Ci tylko astygmatyzm, to nie wiem, bo nie mam wglądu do Twoich wyników badań przedoperacyjnych, a Ty sama mgliście o tym piszesz...

Bąbel,

Ja sie po prostu na tym kompletnie nie znam... Napisałam tyle co wiem (czyli, że przed operacją miałam astygmatyzm w jednym i drugim oku - w lewym większy i minusy- -0,5 i -1,5)i tyle co przeczytałam z raportu z operacji... no i wydruku z komputera, który dostałam na chwilę do ręki... Ale z tej prognozy rozumiem, że moja wada nie zostanie do końca wyleczona... ja sie po prostu chyba zabije.... juz nie wiem o co chodzi...
Paula84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-27, 14:47   #433
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Korekcja wzroku!

Paula a oni z Toba nie rozmawiali przed operacja? Nie spytalas czy Ci calkiem wada zniknie, jakie sa prognozy???

Jakbym sie wybierala na operacje to pierwsze o co bym spytala to czy mi wada zejdzie do 0 gdyby mi powiedzieli ze nie to bym sie na zabieg nie zdecydowala.... Chyba musza o takich rzeczach informowac.. :/
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-27, 23:43   #434
3bój
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2
Dot.: Korekcja wzroku!

witam wszystkich!
ciesze sie ze jest takie forum i mozna sie troszke dowiedziec zwlaszcza od tych co juz maja "peracje" za soba.

mam 22 lata. mam stala wade -3,5 D i -2,5 D do tego w jednym oku astygmatyzm 0,5.
przez wiele lat nosilem tylko i wylacznie szkla kontaktowe.
dokladnie mowiac przez 6lat. obecnie trudno mi wytrzymac w szklach 1 dzien. uzywan juz tych 1 dniowych , wiec zawsze sa swierze i czyste, w swoim zyciu uzywalem roznych szkiel: miesiecznych i 3miesiecznych, ale przesadzalem bo potrafilem nosic miesieczne 2 miesiace. az czulm ze mnie boli odnich oko. podejrzewan ze sie na soczewki uczulilem.
teraz nosze okulary. ciagle mam wysuszone oko. czesto mnie pieka.
oczywiscie duzo siedze przy komp.
chcialbym skorygowac wade. okulary sa nie wygodne, wiadomo.
ciekawia mnie rozne skroty nazw zabiegow, podejzewam ze wszystkie uzywaja laser... ,ale w inny sposob, wiec i "+" i "-" sa rozne.

JAKIEMU ZABIEGOWI SIE PODDAC?
GDZIE? (jestem z trojmiasta)

pozatym mam jeszcze jedno trudne pytanie.
nigdy nie zajde w ciaze, ani nie bede rodzil ale widze ze sa w tej kwestji problemy. podejzewam ze naturalna droga wymaga duzo wysilku fiz. i dlatego ma to swoje zle skutki dla oczu...

ja tez mam duzo wysilku fizycznego. od paru lat uprawiam podnoszenie ciezarow jestem w tym dobry, medalista polski, itd. ciagle podnose duzo kg ,pare razy tyg. mozna powiedziec ze codziennie. nawet niechce myslec o przerwie na te 12dni kiedy oczy sa wrazliwe, a co dopiero na 6miesecy.
wiec moje pytanie to:

CZY SA ZABIEGI DLA TAKICH OSOBNIKOW JAK JA?
CO Z TYM WISILKIEM FIZYCZNYM?
CO Z REKONWALESCENCJA PO ZABIEGU?



wrazie jakis odp. bardzo dziekuje!





ps. chcialbym zeby po zabiegu nie bylo tak tylko tak
3bój jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-28, 12:50   #435
Paula84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 6
Dot.: Korekcja wzroku!

Z rozmowy przed operacją wynikało, że wada bedzie usunieta calkowicie... moze cos zle mi zrobili albo tak powinno byc...zobaczymy...
Paula84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-28, 15:50   #436
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Korekcja wzroku!

Cytat:
Napisane przez Paula84 Pokaż wiadomość
Z rozmowy przed operacją wynikało, że wada bedzie usunieta calkowicie... moze cos zle mi zrobili albo tak powinno byc...zobaczymy...
Prognoza:
OP -0.50/-1.00/170 (czyli -0,5D, cylinder -1D w osi 170)
OL 1.25/-1,50/20 (czyli 1,25D. cylinder -1,5D w osi 20).
No z tej prognozy tez tak wynika, jesli mówisz że przed zabiegiem miałaś wade -0.5 i -1.5 + astygmatyzm (-1 i -1.5)
Bądzmy dobrej mysli, ze wszystko sie ustabilizuje....

3bój, a może napisz nam dokładnie co robiłeś nie tak, żebyśmy wiedzieli zawczesu czego mamy nie robić, żeby zapobiec takiemu uczuleniu
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-28, 21:39   #437
3bój
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2
Dot.: Korekcja wzroku!

co do mojego opisywanego uczulenia na szkła kontaktowe to okulisci (3os) nie powiedzieli mi tego wprost. fakt jest taki ze nie moge wytrzymac w czystych i swiezych szklach dluzej niz kilka godz. (3-8). podejrzewam ze ma to zwiazek z moja praca i treningami. w pracy mam duzo pylu ktory napewno latwo sie przylepia do szkla a na treningach rowniez czesto jest pyl z magnezji. pozatym za dlugo nosilem te szkla wiecej niz bylo zalecane. nosilem je tak dlugo az czulem ze sa stare i pieka od nich oczy po zalozeniu. to tyle.
3bój jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-01, 16:02   #438
Paula84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 6
Dot.: Korekcja wzroku!

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Prognoza:
OP -0.50/-1.00/170 (czyli -0,5D, cylinder -1D w osi 170)
OL 1.25/-1,50/20 (czyli 1,25D. cylinder -1,5D w osi 20).
No z tej prognozy tez tak wynika, jesli mówisz że przed zabiegiem miałaś wade -0.5 i -1.5 + astygmatyzm (-1 i -1.5)
Bądzmy dobrej mysli, ze wszystko sie ustabilizuje....

3bój, a może napisz nam dokładnie co robiłeś nie tak, żebyśmy wiedzieli zawczesu czego mamy nie robić, żeby zapobiec takiemu uczuleniu

Hmmm... a co powiesz o tym, że jak byłam na zdjęciu soczewek to miałam badanie komputerowe i było na nim napisane -1,25 i -1,75 i obok same zera... ???
Paula84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-01, 18:36   #439
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Korekcja wzroku!

Cytat:
Napisane przez Paula84 Pokaż wiadomość
Hmmm... a co powiesz o tym, że jak byłam na zdjęciu soczewek to miałam badanie komputerowe i było na nim napisane -1,25 i -1,75 i obok same zera... ???
Moze po prostu faktycznie musi jakis czas potrwac zanim to wszystko sie ustabilizuje, moze jak ta rogówka się zrasta to sa jakies wachania widzenia, raz jest lepiej raz gorzej i dopiero jak sie calkiem zrosnie to bedzie wiadomo tak naprawde co i jak.. Ale nie wiem sama, no bo tak naprawde to sie na tym nie znam
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-01, 19:31   #440
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Dot.: Korekcja wzroku!

Cytat:
Napisane przez 3bój Pokaż wiadomość
co do mojego opisywanego uczulenia na szkła kontaktowe to okulisci (3os) nie powiedzieli mi tego wprost. fakt jest taki ze nie moge wytrzymac w czystych i swiezych szklach dluzej niz kilka godz. (3-8). podejrzewam ze ma to zwiazek z moja praca i treningami. w pracy mam duzo pylu ktory napewno latwo sie przylepia do szkla a na treningach rowniez czesto jest pyl z magnezji. pozatym za dlugo nosilem te szkla wiecej niz bylo zalecane. nosilem je tak dlugo az czulem ze sa stare i pieka od nich oczy po zalozeniu. to tyle.
Z tego co wiem to generalnie duży wysiłek fizyczny ma wpływ na pogorszenie wzroku (oczywiście u osób które mają do tego predyspozycje) i często się zdarza, że okuliści wręcz każą zaprzestać intensywnych treningów przy pogłębiającej się wadzie. U Ciebie tak nie było?
Kurczę, chyba będziesz musiał się pogodzić z czasowym zaprzestaniem treningów jeśli zdecydujesz się na laserową korekcję
Też już noszę soczewki ładnych kilka lat (chyba 7) i odpukać jak na razie nic niepokojącego się nie dzieje ale i tak szybciej czy później zdecyduję się na laser.
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-02, 13:57   #441
edi92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1
Dot.: Korekcja wzroku!

[kosz]

Edytowane przez edi92
Czas edycji: 2013-04-12 o 21:52
edi92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-02, 17:03   #442
czerwcowa_panna_mloda
Rozeznanie
 
Avatar czerwcowa_panna_mloda
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 832
GG do czerwcowa_panna_mloda
Dot.: Korekcja wzroku!

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Do czerwcowej panny młodej:

Czyli nie ma jakiejś wady która jest granicą po której BEZWZGLĘDNIE rodzi się naturalnie???

Szczerze mówiąc troche mnie przerazilas, bo ja przy wadzie ok -8 nie wyobrazam sobie rodzic naturalnie, a nie wyobrazam sobie tez placic za cesarke, ktora ponoc kosztuje kilka tysiecy :O
lalaith - dopiero zauwazylam Twoje pytanie... nie chce Cie wprowadzic w blad, ale słyszalam, ze granica to -5... Ale jak widac u mnie to sie nie sprawdzilo. Na pewno wiele zalezy od okulisty i od pozostałych parametrów oka. Moj lekarz nie wiedzial przeciwskazan do naturalnego porodu (bo oprocz tej duzej wady wszystko bylo oki), ale moja znajoma z podobna wadą dostala od swojego lekarza zalecenie cesarki. Nie wiem, moze miala jakies dodatkowe "wady". Jedno wiem na 100%, to nie ginekolog decyduje czy przy tak duzej wadzie wzroku musisz miec cesarke, ale okulista. Najlepiej idz wiec do jakiegos dobrego specjalisty.
A może Bąbel wie cos na ten temat?
__________________
WYMIANA

czerwcowa_panna_mloda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-02, 17:08   #443
asienka86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 2
Dot.: Korekcja wzroku!

Hej Ja Miałam Zabieg W Katowicach W Tą Niedzielę
asienka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-02, 19:45   #444
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Korekcja wzroku!

Cytat:
Napisane przez edi92 Pokaż wiadomość
Witam,
Mam 15 lat i moja wada to -4 na obydwóch oczach... , która rośnie co rok o -1 / -1,25 dioptrii . Mam takie pytanie czy ta wada za kilka lat zacznie wolniej narastać? Czy np. w wieku 19 latu będzie rosła o 0,5? Czy duży wpływ ma na to że się siedzi przy komputerze, uczy itd.?
Pozdrawiam
Wada sie poglebia do ok 21 r.ż, najintensywniej w czasie dojrzewania potem coraz mniej, aż w końcu całkiem się stabilizuje, więc nic się nie bój
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-03, 06:40   #445
Bąbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 392
Dot.: Korekcja wzroku!

Nie ma dokładnych norm od których kobiety nie mogą rodzić siłami natury.
Wszystko zależy od stanu siatkówki - im większa wada tym prawdopodobieństwo degeneracji siatkówkowych jest większe.

Cytat:
Napisane przez czerwcowa_panna_mloda Pokaż wiadomość
lalaith - dopiero zauwazylam Twoje pytanie... nie chce Cie wprowadzic w blad, ale słyszalam, ze granica to -5... Ale jak widac u mnie to sie nie sprawdzilo. Na pewno wiele zalezy od okulisty i od pozostałych parametrów oka. Moj lekarz nie wiedzial przeciwskazan do naturalnego porodu (bo oprocz tej duzej wady wszystko bylo oki), ale moja znajoma z podobna wadą dostala od swojego lekarza zalecenie cesarki. Nie wiem, moze miala jakies dodatkowe "wady". Jedno wiem na 100%, to nie ginekolog decyduje czy przy tak duzej wadzie wzroku musisz miec cesarke, ale okulista. Najlepiej idz wiec do jakiegos dobrego specjalisty.
A może Bąbel wie cos na ten temat?
Bąbel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-03, 08:43   #446
asienka86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 2
Dot.: Korekcja wzroku!

Witajcie! hmm...od 2 lat czekałam na zabieg laserowej korekty wady wzroku, czyli do uzyskania wieku 21 lat...zabieg miałam w niedzielę w Katowicach ( moja wada -2,5D i -2,5D) bałam się strasznie...bolało troszkę...ale dało się wytrzymaćobecnie czyli 3 dzień po zabiegu z daleka widzę suuuuuper z bliska słabiej, ale w ciądu 2 tyg. to sie ustabilizuje...4 razy dziennie wpuszczam kropelki tzn. 3 rodzaje kropelek we wtorek mam kontrol,oby było ok...jeśli ma ktoś pytania to piszcie z przyjemnością odpowiem
asienka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-03, 16:53   #447
diablica1808
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 10
GG do diablica1808
Unhappy Dot.: Korekcja wzroku!

Witam

Moja Wada To -8 Na Prawe Oko Oraz -8,5 Na Lewe Oko Mam 21 Lat Zdecydowalam Sie Na Operacje Oczu Tylko Przyznam Szczerze Ze Czytajac Wszystkie Opinie O Tym Iz Wada Po Paru Latach Wraca Ze Wieczorami Moge Zle Widziecze Swiatlo Moze Mi Sie Zlewac.

Szczerze Sama Nie Wiem Juz Co Mam Myslec Boje Sie Ze Po Operacji Wada Moze Mi Sie Zwiekszyc Bo I Takie Opinie Juz Slyszalam.

Nadal Nie Mgoe Zdecydowac Sie Na Miejsce Przeprowadzenia Zabiegu Czytalam Rankingi Wprost Gdzie Warszawa Szczecin Lublin Katowice Sa Na Pierwszych Miejscach Slyszlalam Tez O Lasik W Warszawie I Naprawde Ne Wiem Juz Sama Co Mam O Tym Wszystkich Myslec

Prosze Was O Pomoc O Wasza Opinie Bo Od Najmlodszych Lat Moja Wada Z Roku Na Rok Coraz Bardziej Sie Powikeszala A Ja Naprawde Chcialabym Juz Zaczac Wszystko Na Nowo.

Gg 4335058
diablica1808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-04, 13:25   #448
Paula84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 6
Dot.: Korekcja wzroku!

Moi Drodzy,

Byłam wczoraj na badaniu i sie troche zmartwilam. Z prawym okiem podobno jest OK, natomiast w lewym, w którym podobno miałam i plus i minus i astygmatyzm... plusa i astygmatyzmu juz nie mam natomiast minus sie powiekszyl...Pani Doktor jest dobrej mysli, natomiast powiedziala, ze w razie czego zrobimy reoperacje (((((((((((((( nastepna wizyte mam za 3 tyg. i zobaczymy... Jestem zmartwiona bo boje sie nastepnej operacji...

Bąbel co Ty na to ???
Paula84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-04, 13:33   #449
Bąbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 392
Dot.: Korekcja wzroku!

Cóż, ja też byłabym na razie dobrej myśli. Wszystko może sie jeszcze zmienić w czasie więc na razie nie ma co się martwić. A w razie czego można spokojnie wadę dokorygować (reoperacja), żebyś lepiej się poczuła.

Cytat:
Napisane przez Paula84 Pokaż wiadomość
Moi Drodzy,

Byłam wczoraj na badaniu i sie troche zmartwilam. Z prawym okiem podobno jest OK, natomiast w lewym, w którym podobno miałam i plus i minus i astygmatyzm... plusa i astygmatyzmu juz nie mam natomiast minus sie powiekszyl...Pani Doktor jest dobrej mysli, natomiast powiedziala, ze w razie czego zrobimy reoperacje (((((((((((((( nastepna wizyte mam za 3 tyg. i zobaczymy... Jestem zmartwiona bo boje sie nastepnej operacji...

Bąbel co Ty na to ???
Bąbel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-04, 15:53   #450
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Korekcja wzroku!

Cytat:
Napisane przez diablica1808 Pokaż wiadomość
Witam

Moja Wada To -8 Na Prawe Oko Oraz -8,5 Na Lewe Oko Mam 21 Lat Zdecydowalam Sie Na Operacje Oczu Tylko Przyznam Szczerze Ze Czytajac Wszystkie Opinie O Tym Iz Wada Po Paru Latach Wraca Ze Wieczorami Moge Zle Widziecze Swiatlo Moze Mi Sie Zlewac.

Szczerze Sama Nie Wiem Juz Co Mam Myslec Boje Sie Ze Po Operacji Wada Moze Mi Sie Zwiekszyc Bo I Takie Opinie Juz Slyszalam.

Nadal Nie Mgoe Zdecydowac Sie Na Miejsce Przeprowadzenia Zabiegu Czytalam Rankingi Wprost Gdzie Warszawa Szczecin Lublin Katowice Sa Na Pierwszych Miejscach Slyszlalam Tez O Lasik W Warszawie I Naprawde Ne Wiem Juz Sama Co Mam O Tym Wszystkich Myslec

Prosze Was O Pomoc O Wasza Opinie Bo Od Najmlodszych Lat Moja Wada Z Roku Na Rok Coraz Bardziej Sie Powikeszala A Ja Naprawde Chcialabym Juz Zaczac Wszystko Na Nowo.

Gg 4335058

Hej, ja mam bardzo podobną wadę i podobne wątpliwości Także jak już coś będziesz wiedziała to prosze, dawaj znać !
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-12-12 22:53:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:09.