Korekcja wzroku! - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-10-15, 18:03   #451
UrszulaD
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1
Dot.: Korekcja wzroku!

Witam! Od dziecka mam nieznaczny zez lewego oka oraz niedowidzenie tego oka (w badaniu komputerowym -10 dioptrii). Widzę nim na odległość 2 metrów, czyli uznaje się, że nie uczestniczy ono w widzeniu. Do 15 roku życia oko prawe było bez wady. w tej chwili mam na to oko krótkowzroczność - 9,25 dioptrii i niewielki astygmatyzm. W związku z tym mam pytanie (może Bąbel jako specjalista mógłby udzielić odpowiedzi), czy mogę mieć laserową korekcję wzroku na oko prawe? słyszałam, że u osób "jednoocznych" nie wykonuje sie takiego zabiegu, gdyż w przypadku jakichś komplikacji (choć ryzyko ponoć jest niewielkie) osoba ta nie będzie miała sprawnego żadnego oka.
UrszulaD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-16, 07:07   #452
Bąbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 392
Dot.: Korekcja wzroku!

Teoretycznie zabieg można wykonac, jednak na fakt, że w zasadzie masz czynne tylko 1 oko, trudno będzie Ci znaleźć lekarza, który podejmie się tego zabiegu. Zgodnie z zasadami pacjentów "jednoocznych" (a tak Cie kwalifikujemy) raczej sie nie operuje, chyba że ze wskazań życiowych.
Pomimo wszystko sugeruję badania w placówce która wykonuje zabiegi laserowe. Może okaże się, że stopień niedowidzenia nie jest tak wielki?
Pozdrawiam.

Cytat:
Napisane przez UrszulaD Pokaż wiadomość
Witam! Od dziecka mam nieznaczny zez lewego oka oraz niedowidzenie tego oka (w badaniu komputerowym -10 dioptrii). Widzę nim na odległość 2 metrów, czyli uznaje się, że nie uczestniczy ono w widzeniu. Do 15 roku życia oko prawe było bez wady. w tej chwili mam na to oko krótkowzroczność - 9,25 dioptrii i niewielki astygmatyzm. W związku z tym mam pytanie (może Bąbel jako specjalista mógłby udzielić odpowiedzi), czy mogę mieć laserową korekcję wzroku na oko prawe? słyszałam, że u osób "jednoocznych" nie wykonuje sie takiego zabiegu, gdyż w przypadku jakichś komplikacji (choć ryzyko ponoć jest niewielkie) osoba ta nie będzie miała sprawnego żadnego oka.
Bąbel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-26, 11:08   #453
maja777
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 6
Dot.: Korekcja wzroku!

Witam i pozdrawiam wszystkich! Mam pytanko do Bąbel...8.11.2007r. mam wyznaczony zabieg laserowej korekcji wad wzroku w Oko Laser w Warszawie u dr Archackiej. Badania przeszlam pomyślnie. Moja wada wzroku to -5 na oboje oczu. Będac na badaniach jakos nie za wiele sie dowiedzialam, Pani doktor byla malo rozmowna, zastanawia mnie to dlaczego? Czyzby nie informowano pacjentów o ewentualnych komplikacjach? Pewnie jak wiekszosc osob boje sie tego zabiegu. Lekarka powiedziala mi ze moge miec w przyszlosci jaskre/ktora ma moj Tata/. Jak sie doczytalam to uniemozliwia zabieg. Czy jesli teraz jej nie mam to moge sie poddac zabiegowi? POnadto cchialabym sie dowiedziec czy powinnam sie zaszczepic na żółtaczke? Czy warto zrobic badania w kierunku cukrzycy? Czy sprzet w OKO laser w Warszawie jest rzeczywiscie jednym z lepszych w POlsce? Co Bąbelku sądisz o tej Warszawie.? Czytalam tez opinie pozytywne o Intermedice w Krakowie, czy tam rowniez maja tak dobry sprzet jak w Warszawie? szczerze mowiąc blizej mieszkam Krakowa niz Warszawy. No i ostatnie pytanko: czy w wyniku takiego zabiegu nie nastapi calkowita utrata wzroku? Tego sie najbardziej obawiam, bo wiadomo nie ma zastepczych oczu. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam.
maja777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-26, 11:20   #454
Bąbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 392
Dot.: Korekcja wzroku!

Strasznie dużo pytań, ale po kolei:
- lekarz powinien Cię poinformować o ewentualnych komplikacjach po zabiegu - to jest jego obowiązek. Co więcej, powinnaś otrzymać takie informacje na piśmie.
- jaskra jest przeciwwskazaniem do zabiegu, ale występowanie jej w rodzinie nie dyskwalifikuje pacjenta do zabiegu. Istnieje nieco większe ryzyko, że możesz mieć uwarunkowania genetyczne w kierunku zaćmy, ale jest to "gdybanie" i wcale nie oznacza, że jaskra się pojawi
- nie ma potrzeby aby szczepić się p/ WZW. Zabieg jest bezkrwawy, ale jeżeli ma Cię to uspokoić to oczywiście możesz się zaszczepić.
- nie widzę specjalnie potrzeby aby robić badania pod kątem cukrzycy. Oczywiście jest ona przeciwwskazaniem do zabiegu, ale gdybyś cukrzycę miała to zapewne byś o tym wiedziała (jest sporo jej objawów, nie tylko podwyższony poziom cukru)
- Co do sprzętu to nie mogę się wypowiadać jednoznacznie. Zarówno opinie o Warszawie i Krakowie są bardzo dobre. Każda placówka ma bardzo dobry sprzęt i każdy z nich ma swoje wady jak i zalety - wszystko zależy od wady pacjenta i anatomii oka.
Jeżeli masz poczucie, że nie do końca jesteś poinformowana o zabiegu, spróbuj wybrać się do Krakowa skoro masz bliżej. Może tam będziesz lepiej się czuła.
Pozdrawiam

Cytat:
Napisane przez maja777 Pokaż wiadomość
Witam i pozdrawiam wszystkich! Mam pytanko do Bąbel...8.11.2007r. mam wyznaczony zabieg laserowej korekcji wad wzroku w Oko Laser w Warszawie u dr Archackiej. Badania przeszlam pomyślnie. Moja wada wzroku to -5 na oboje oczu. Będac na badaniach jakos nie za wiele sie dowiedzialam, Pani doktor byla malo rozmowna, zastanawia mnie to dlaczego? Czyzby nie informowano pacjentów o ewentualnych komplikacjach? Pewnie jak wiekszosc osob boje sie tego zabiegu. Lekarka powiedziala mi ze moge miec w przyszlosci jaskre/ktora ma moj Tata/. Jak sie doczytalam to uniemozliwia zabieg. Czy jesli teraz jej nie mam to moge sie poddac zabiegowi? POnadto cchialabym sie dowiedziec czy powinnam sie zaszczepic na żółtaczke? Czy warto zrobic badania w kierunku cukrzycy? Czy sprzet w OKO laser w Warszawie jest rzeczywiscie jednym z lepszych w POlsce? Co Bąbelku sądisz o tej Warszawie.? Czytalam tez opinie pozytywne o Intermedice w Krakowie, czy tam rowniez maja tak dobry sprzet jak w Warszawie? szczerze mowiąc blizej mieszkam Krakowa niz Warszawy. No i ostatnie pytanko: czy w wyniku takiego zabiegu nie nastapi calkowita utrata wzroku? Tego sie najbardziej obawiam, bo wiadomo nie ma zastepczych oczu. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam.
Bąbel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-26, 11:26   #455
Bąbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 392
Dot.: Korekcja wzroku!

No i ostatnie pytanko: czy w wyniku takiego zabiegu nie nastapi calkowita utrata wzroku?
Tego sie najbardziej obawiam, bo wiadomo nie ma zastepczych oczu. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam.[/QUOTE]


Nie znam przypadku w Polsce aby w wyniku zabiegu ktoś utracił całkowicie wzrok. Oczywiście mogą się przydarzyć komplikacje, jak w przypadku każdego zabiegu, ale nie aż tak drastyczne.
Jedyny znany mi przypadek poważnych komplikacji pozabiegowych wiązał się z obecnością wyjątkowo orientalnego pasożyta przywiezionego hen, hen, hen z Afryki.
Bąbel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-02, 09:28   #456
maja777
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 6
Dot.: Korekcja wzroku!

Witam,

Poszukuję osób które miały przeprowadzany zabieg w Krakowie w Intermedice....Jakiego lekarza polecacie? Bardzo proszę o opinie na temat tej kliniki i konkretnego lekarza, który będzie w stanie udzielić mi odpowiedzi na nurtujące mnie pytania.
Mam wyznaczony zabieg w OKO laser w Warszawie, ale niestety nie jestem pewna swojego wyboru, ponieważ w tej klinicie trafiłam na mało rozmowną Panią doktor, która jakoś niechętnie odpowiadała na moje pytania. Postanowiłam więc zasięgnąć konsultacji w Krakowie.
Bardzo prosze o pomoc i wszelkie opinie.

Przy okazji dziekuję Bąbelku za Twoją odpowiedź, może Ty się orientujesz na temat tej kliniki? dziękuję i pozdrawiam wszystkich . maja
maja777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-02, 21:53   #457
edyta zieltom
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3
Dot.: Korekcja wzroku!

Witam,
Dziś znalazłam ten wątek i przeczytałam w całości, bardzo dobry!!
Napiszę o sobie, ale mam tez pytanie do Bąbelka )
Miałam przeprowadzoną laserową korekcję Epi Lasik 4 miesiace temu w Warszawie u dr Gadomskiej. Miałam wadę -9 i -9,5 i jak na razie wada się jeszcze nie ustabilizowała. Myślę, że waha się w granicach -0,5. Ale cieszę się z efektu bardzo (wieloletnie noszenie soczewek kontaktowych spowodowało zmiany oka i nie pozostawało mi nic innego jak noszenie znienawidzonych "denek"). Nie martwi mnie drobna wada, jesli taka zostanie. Uważam, że operacje laserowe to prawdziwy cud medycyny i przywrócenie ludziom wiary w siebie, radości , dobrego samopoczucia.....
Szczerze polecam.
Moje pytanie jest takie. Jaki jest wpływ antykoncepcji hormonalnej na przebieg rekonwalescencji i końcowy efekt widzenia. Dodam, że przed zabiegiem i 3 miesiace po stosowałam Jasmin. Niestety lekarz wykrył u mnie endometriozę i zmienił mi lek na Duphaston. To dwa różne hormony. Jestem już po jednym miesiącu brania tego drugiego i od dwóch tygodni widzę na jedno oko gorzej. Czy taka zmiana hormonów może mieć znaczenie? Prosze o odpowiedz.
Sredecznie pozdrawiam
edyta zieltom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-11-05, 09:32   #458
Bąbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 392
Dot.: Korekcja wzroku!

Zasadniczo nie powinno sie zmieniać, przerywać lub zaczynać leczenia hormonalnego w okresie okołooperacyjnym. Rozumiem, że 3 miesiące przed i po zabiegu nie zmieniałaś leków na inne, sądzę więc, że pogorszenie widzenia może być spowodowane innym czynnikiem niż zmiana tabletek.
Niestety nie można wykluczyć również takiej ewentualności, ale tego nie da się zdiagnozować na forum
Sugeruję umówić się na kontrolę do dr Gadomskiej i podczas badań powiedzieć, że odczuwasz pogorszenie widzenia i martwisz się, że może to być spowodowane zmiana tabletek hormonalnych.
Pozdrawiam.

Cytat:
Napisane przez edyta zieltom Pokaż wiadomość
Witam,
Dziś znalazłam ten wątek i przeczytałam w całości, bardzo dobry!!
Napiszę o sobie, ale mam tez pytanie do Bąbelka )
Miałam przeprowadzoną laserową korekcję Epi Lasik 4 miesiace temu w Warszawie u dr Gadomskiej. Miałam wadę -9 i -9,5 i jak na razie wada się jeszcze nie ustabilizowała. Myślę, że waha się w granicach -0,5. Ale cieszę się z efektu bardzo (wieloletnie noszenie soczewek kontaktowych spowodowało zmiany oka i nie pozostawało mi nic innego jak noszenie znienawidzonych "denek"). Nie martwi mnie drobna wada, jesli taka zostanie. Uważam, że operacje laserowe to prawdziwy cud medycyny i przywrócenie ludziom wiary w siebie, radości , dobrego samopoczucia.....
Szczerze polecam.
Moje pytanie jest takie. Jaki jest wpływ antykoncepcji hormonalnej na przebieg rekonwalescencji i końcowy efekt widzenia. Dodam, że przed zabiegiem i 3 miesiace po stosowałam Jasmin. Niestety lekarz wykrył u mnie endometriozę i zmienił mi lek na Duphaston. To dwa różne hormony. Jestem już po jednym miesiącu brania tego drugiego i od dwóch tygodni widzę na jedno oko gorzej. Czy taka zmiana hormonów może mieć znaczenie? Prosze o odpowiedz.
Sredecznie pozdrawiam
Bąbel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-05, 09:35   #459
Bąbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 392
Dot.: Korekcja wzroku!

W krakowskiej Intermedice operuje 2 lekarzy: dr Elżbieta Ziemniak i dr Renata Rakoczy-Gołda. Klinika cieszy się pozytywna opinią, z którą możesz zaznajomić się na innych forach internetowych. Decyzja należy do Ciebie gdyż ja staram się nie zachwalać żadnej kliniki w szczególny sposób, aby nie być posądzonym o stronniczość

Cytat:
Napisane przez maja777 Pokaż wiadomość
Witam,

Poszukuję osób które miały przeprowadzany zabieg w Krakowie w Intermedice....Jakiego lekarza polecacie? Bardzo proszę o opinie na temat tej kliniki i konkretnego lekarza, który będzie w stanie udzielić mi odpowiedzi na nurtujące mnie pytania.
Mam wyznaczony zabieg w OKO laser w Warszawie, ale niestety nie jestem pewna swojego wyboru, ponieważ w tej klinicie trafiłam na mało rozmowną Panią doktor, która jakoś niechętnie odpowiadała na moje pytania. Postanowiłam więc zasięgnąć konsultacji w Krakowie.
Bardzo prosze o pomoc i wszelkie opinie.

Przy okazji dziekuję Bąbelku za Twoją odpowiedź, może Ty się orientujesz na temat tej kliniki? dziękuję i pozdrawiam wszystkich . maja
Bąbel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-05, 13:57   #460
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Korekcja wzroku!

A ile czasu po operacji wada się "stabilizuje"?
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-05, 14:03   #461
Bąbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 392
Dot.: Korekcja wzroku!

To zależy od wady, metody zabiegu i indywidualnych predyspozycji pacjenta. Może potrwać nawet do 6 miesięcy, a w niektórych przypadkach nawet rok.

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
A ile czasu po operacji wada się "stabilizuje"?
Bąbel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-05, 21:29   #462
edyta zieltom
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3
Dot.: Korekcja wzroku!

Dziękuję za odpowiedź.
Już rozmawiałam z moją panią doktor. Też sądzi że przyczyną pogorszenia widzenia w jednym oku nie jest zmiana tabletek ( na prawe widzę idealnie). Prawdopodonie pojawiło się w lewym oku zamglenie rogówki. Powikłanie...
Bardzo goraco proszę, jeśli ktos miał podobny problem może mógłby cos na ten temat napisać. Czy można to leczyć? Z jakim skutkiem?
Pozdrawiam
edyta zieltom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-07, 12:19   #463
maja777
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 6
Smile Dot.: Korekcja wzroku

Bąbelku mam pytanko do Ciebie odnośnie grubości rogówki. która wynosi u mnie 520 mikronów . W związaku z tym moje pytanie jest takie jaką metodą mogę mieć przeprowadzany zabieg, lasik czy epi lasik?
Dodam iż przeszłam pozytywnie badania w Warszawie, ale teraz wybieram sie na konsultacje do Intermedici w Krakowie, tylko o ile mi wiadomo w Krakowie nie ma metody epi lasik. Czy moja rogówka jest więc odpowiednia do metody lasik? Dziękuję za odpowiedż i pozdrawaim. maja
maja777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-07, 13:04   #464
Bąbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 392
Dot.: Korekcja wzroku

Powinno być OK, wszystko jeszcze zależy od szerokości źrenic, ale mam nadzieję, że wystarczy.

Cytat:
Napisane przez maja777 Pokaż wiadomość
Bąbelku mam pytanko do Ciebie odnośnie grubości rogówki. która wynosi u mnie 520 mikronów . W związaku z tym moje pytanie jest takie jaką metodą mogę mieć przeprowadzany zabieg, lasik czy epi lasik?
Dodam iż przeszłam pozytywnie badania w Warszawie, ale teraz wybieram sie na konsultacje do Intermedici w Krakowie, tylko o ile mi wiadomo w Krakowie nie ma metody epi lasik. Czy moja rogówka jest więc odpowiednia do metody lasik? Dziękuję za odpowiedż i pozdrawaim. maja
Bąbel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-09, 20:38   #465
GOSIA*KR
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 2
Dot.: Korekcja wzroku!

Mam pytanie do Bąbla . Czy możesz mi "powiedzić " jak to jest przy laserowej korekcji wzroku ze źrenicą .
Mianowicie w 2 latatemu byłam na badaniach kwalifikacyjnych w Katowicach . Nie zakwalifikowałam się z powodu -wielkości źrenicy w katowicach jest laser na 7,00 natomiast ja mam 7,33 i 7,53 . Prosze powiedz czy możliwe jest że gdzieś w polsce jest laser który będzie mógł wykonać mi zabieg i czy z biegiem czasu żernica " zmniejszy się" . Mam 29 lat OP -7.75 , OL-7.0 . wybieram się na badanie kwalifikacyjne do Krakowa Na ul. Zwierzyniecką > mam również wyznaczony termin do Warszawy . Czy te badania mają jakiś sens.

Pozdrawiam !
GOSIA*KR jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-11, 17:03   #466
Bąbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 392
Dot.: Korekcja wzroku!

Zasadniczo przyjmuje się szerokość źrenic do max 7 mm. Wykonanie zabiegu u osoby z większą źrenicą prawdopodobnie spowodowałoby wystąpienie efektu halo.
Są lasery, których max szerokość optyki to 8 mm (np taki mają w Krakowie) ale zawsze taką decyzję podejmuje indywidualnie lekarz.


Cytat:
Napisane przez GOSIA*KR Pokaż wiadomość
Mam pytanie do Bąbla . Czy możesz mi "powiedzić " jak to jest przy laserowej korekcji wzroku ze źrenicą .
Mianowicie w 2 latatemu byłam na badaniach kwalifikacyjnych w Katowicach . Nie zakwalifikowałam się z powodu -wielkości źrenicy w katowicach jest laser na 7,00 natomiast ja mam 7,33 i 7,53 . Prosze powiedz czy możliwe jest że gdzieś w polsce jest laser który będzie mógł wykonać mi zabieg i czy z biegiem czasu żernica " zmniejszy się" . Mam 29 lat OP -7.75 , OL-7.0 . wybieram się na badanie kwalifikacyjne do Krakowa Na ul. Zwierzyniecką > mam również wyznaczony termin do Warszawy . Czy te badania mają jakiś sens.

Pozdrawiam !
Bąbel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-12, 11:51   #467
maja777
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 6
Dot.: Korekcja wzroku!

Witam Bąbelku, ja znowu z pytaniem do Ciebie, może troszkę prozaicznym.....Czy zimno i waitr mogą mieć negatywny wpływ na operowane oczy? Czy lepiej ten zabieg zrobić w lecie gdy jest ciepło czy w zimie? Sama juz nie wiem. ..Czy robiąc w zimie, można wychodzić na zewnątrz nawet gdy jest mróz, czy jakiś czas trzeba odczekać?. I jeszcze jedno pytanko. Mam dziecko, które waży około 18 kg , czy będę mogła Go podnieść? Może są to śmieszne pytania, ale naprawdę bardzo boję się o ewentualne konsekwencje które mogłyby wyniknąc po zabiegu. dziękuję za odpowiedzi i bardzo CIę pozdrawiam. Maja
maja777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-12, 11:57   #468
Bąbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 392
Dot.: Korekcja wzroku!

Pora roku nie ma znaczenia. W lecie razi Cię słońce, w zimie wieje więc bez znaczenia znaczenia. Tak czy inaczej powinnaś nosić okulary p/ słoneczne, które Cię ochronią.
Dziecka nie zaleca się podnosić 3-4 tygodnie po zabiegu, szczególnie tak "ciężkiego"


Cytat:
Napisane przez maja777 Pokaż wiadomość
Witam Bąbelku, ja znowu z pytaniem do Ciebie, może troszkę prozaicznym.....Czy zimno i waitr mogą mieć negatywny wpływ na operowane oczy? Czy lepiej ten zabieg zrobić w lecie gdy jest ciepło czy w zimie? Sama juz nie wiem. ..Czy robiąc w zimie, można wychodzić na zewnątrz nawet gdy jest mróz, czy jakiś czas trzeba odczekać?. I jeszcze jedno pytanko. Mam dziecko, które waży około 18 kg , czy będę mogła Go podnieść? Może są to śmieszne pytania, ale naprawdę bardzo boję się o ewentualne konsekwencje które mogłyby wyniknąc po zabiegu. dziękuję za odpowiedzi i bardzo CIę pozdrawiam. Maja
Bąbel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-12, 12:28   #469
maja777
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 6
Dot.: Korekcja wzroku!

Ślicznie Ci Bąbelku dziękuję za odpowiedź. W czwartek jadę do Krakowa na kolejne /drugie/ badania i mam nadzieję ze w końcu się zdecyduję.... Pozdrawiam Cię jeszcze raz. Maja
maja777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-18, 10:14   #470
anulka0016
Raczkowanie
 
Avatar anulka0016
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 468
Dot.: Korekcja wzroku!

Witam
Mam pytanie do Bąbel:
Moja wada to +3,5 na prawym oku i mam ja od urodzenia tzn. chyba ja odziedziczyłam po ojcu który też ma podobną wadę tylko już większą. Na lewym oku mam 0, i ostatnio okulistka przepisała mi chyba 0,5 na lewe oko żeby nie było dużej różnicy między oczami. Mam pytanie czy ta wada kfalifikuję się do zabiegu laserowego?
Okulistka u której byłam powiedziała że nie jest to możliwe gdy wada jest dziedziczna a jeśli już by było to całej wady nie skoryguję.
__________________
W przypadku facetów mniej znaczy więcej, bo im mniej poświęcasz im uwagi, tym większe wzbudzasz w nich pożądanie!

Przyczyną połowy
naszych blędów życiowych jest to,
że odczuwamy tam,
gdzie powinniśmy myśleć,
a myślimy tam,
gdzie powinniśmy odczuwać.
anulka0016 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-18, 19:01   #471
Bąbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 392
Dot.: Korekcja wzroku!

Jeżeli chodzi o "wielkość" wady to kwalifikuje się do zabiegu, ale oprócz tego może okulistka zdiagnozowała coś, co wyklucza zabieg? Nie wiem co miała na myśli mówiąc o dziedziczeniu, gdyż w ogromnej części wypadków dzieci dziedziczą skłonność do wady. Może to niedowidzenie?
Czy badania robiłaś w klinice w której wykonuje się zabiegi czy u "zwykłego" okulisty?

Cytat:
Napisane przez anulka0016 Pokaż wiadomość
Witam
Mam pytanie do Bąbel:
Moja wada to +3,5 na prawym oku i mam ja od urodzenia tzn. chyba ja odziedziczyłam po ojcu który też ma podobną wadę tylko już większą. Na lewym oku mam 0, i ostatnio okulistka przepisała mi chyba 0,5 na lewe oko żeby nie było dużej różnicy między oczami. Mam pytanie czy ta wada kfalifikuję się do zabiegu laserowego?
Okulistka u której byłam powiedziała że nie jest to możliwe gdy wada jest dziedziczna a jeśli już by było to całej wady nie skoryguję.
Bąbel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-19, 14:58   #472
anulka0016
Raczkowanie
 
Avatar anulka0016
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 468
Dot.: Korekcja wzroku!

Cytat:
Napisane przez Bąbel Pokaż wiadomość
Jeżeli chodzi o "wielkość" wady to kwalifikuje się do zabiegu, ale oprócz tego może okulistka zdiagnozowała coś, co wyklucza zabieg? Nie wiem co miała na myśli mówiąc o dziedziczeniu, gdyż w ogromnej części wypadków dzieci dziedziczą skłonność do wady. Może to niedowidzenie?
Czy badania robiłaś w klinice w której wykonuje się zabiegi czy u "zwykłego" okulisty?
Byłam u zwykłego okulisty, nie w klinice. Możliwe że to niedowidzenie bo coś tam okulistka napomknęła o tym, wiem jedynie że to nie jest tylko sama nadwzroczność ale właśnie chyba to niedowidzenie. A czy wady dziedziczne da się operacyjnie skorygować?
__________________
W przypadku facetów mniej znaczy więcej, bo im mniej poświęcasz im uwagi, tym większe wzbudzasz w nich pożądanie!

Przyczyną połowy
naszych blędów życiowych jest to,
że odczuwamy tam,
gdzie powinniśmy myśleć,
a myślimy tam,
gdzie powinniśmy odczuwać.
anulka0016 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-19, 18:12   #473
dor77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5
Dot.: Korekcja wzroku!

Mam pytanie do p.Babel.Jaka soczewka powinna byc wszczepiona przy -20.mamy juz date zabiegu i wiele pytan bez odpowiedzi...sa soczewki takie ze po operacji widac dobrze dal a bliz nie,a drugie takie ze widac dobrze z dali i blizy.Czy na ul.Piwnej wszczepiaja te drugie???nie chcialabym zalowac decyzji o operacji termin tuz tuz,a na pytania od pani doktor uzyskam odpowiedzi na wizycie.Prosze o wczesniejsze opinie rady...dziekuje.
dor77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-19, 19:29   #474
dor77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5
Dot.: Korekcja wzroku!

Chce dodac do swojego powyzszego wpisu,ze operacja odbedzie sie na jednym oku.Zalezy mi na jak najlepszej soczewce,ale jaka to powinna byc???zadecyduje dr.
dor77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-19, 23:12   #475
dor77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5
Dot.: Korekcja wzroku!

Do p.Bąbel.Prosze o informacje na temat soczewek Alcon Acry Sof ReStor "Natural"dla jakiej wady oka - + moga byc wszczepione???
jesli rowniez wiecie cos na ten temat bede wdzieczna za odpisanie.
dor77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-20, 06:34   #476
Bąbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 392
Dot.: Korekcja wzroku!

Niestety nie.

Cytat:
Napisane przez anulka0016 Pokaż wiadomość
Byłam u zwykłego okulisty, nie w klinice. Możliwe że to niedowidzenie bo coś tam okulistka napomknęła o tym, wiem jedynie że to nie jest tylko sama nadwzroczność ale właśnie chyba to niedowidzenie. A czy wady dziedziczne da się operacyjnie skorygować?
Bąbel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-20, 06:37   #477
Bąbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 392
Dot.: Korekcja wzroku!

Nie mam możliwości aby odpowiedzieć na to pytanie.
Oprócz wielkości wady przy doborze soczewki najistotniejsza jest długość gałki ocznej.
Oprócz tego typ soczewki jaka ma być wszczepiana oraz aparat na którym dokonuje się pomiarów.
Najprawdopodobniej pytasz o soczewki pseudoakomodacyjne, ale ja nie wiem na jaką operację się wybierasz - czy wszczepienia soczewek fakijnych (bez usunięcia biologicznej soczewki), czy na wszczepienie soczewek pseudoakomodacyjnych (z usunięciem soczewki biologicznej).

Cytat:
Napisane przez dor77 Pokaż wiadomość
Mam pytanie do p.Babel.Jaka soczewka powinna byc wszczepiona przy -20.mamy juz date zabiegu i wiele pytan bez odpowiedzi...sa soczewki takie ze po operacji widac dobrze dal a bliz nie,a drugie takie ze widac dobrze z dali i blizy.Czy na ul.Piwnej wszczepiaja te drugie???nie chcialabym zalowac decyzji o operacji termin tuz tuz,a na pytania od pani doktor uzyskam odpowiedzi na wizycie.Prosze o wczesniejsze opinie rady...dziekuje.
Bąbel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-20, 06:43   #478
Bąbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 392
Dot.: Korekcja wzroku!

Soczewka ReSTOR jest jedyną na świecie „soczewką pseudoakomodacyjną”, która dzięki specjalnie zaprojektowanej części optycznej przywraca ostrość widzenia zarówno do bliży jak i do dali utraconą na skutek starczowzroczności i zaćmy. Stosowane dotąd soczewki monofokalne pozwalały pacjentowi przywrócić ostrość widzenia tylko z jednego dystansu. Dzięki zastosowaniu soczewek AcrySof ReSTOR ponad 80% pacjentów nie musi korzystać z okularów do czytania. Jest jedno "ale". Warunkiem powodzenia zabiegu jest PERFEKCYJNE dobranie mocy soczewki na najwyższej jakości sprzęcie, oraz odpowiednia kwalifikacja pacjenta, który wie, że po zabiegu będzie musiał ćwiczyć oczy, aby zabieg miał sens.

Cytat:
Napisane przez dor77 Pokaż wiadomość
Do p.Bąbel.Prosze o informacje na temat soczewek Alcon Acry Sof ReStor "Natural"dla jakiej wady oka - + moga byc wszczepione???
jesli rowniez wiecie cos na ten temat bede wdzieczna za odpisanie.
Bąbel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-20, 12:14   #479
dor77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5
Dot.: Korekcja wzroku!

Do p.Bąbel.Witam serdecznie i dziekuje za odpowiedz.Operacje bedzie mial na jedno oko moj mąż ,cale zdenerwowanie udziela sie mi.Operacje przeprowadzi dr.z wroclawskiej kliniki,zapytalam o soczewki jakie bedzie mial moj maz nie zrozumialam dokladnie nazwy cos podobnego do arcitekt nie mam pojacia jak poprawnie one sie nazywaja,gdy zapytalam o mozliwosc wszczepienia ReStor pani dr odpowiedziala ze przy minusach takich sie nie wszczepia!!Mąż ma obecnie soczewke na 1oku korek.-15 a przy badaniu do oper.wyszlo -20,wiem ze tak jest,ale zastanawiam sie czy rzeczywiscie tak jest z ReStorami czy tylko dlatego dr.powiedziala ze nie maja tych soczewek?Czy Pani moze wie o jakie chodzi soczewki ktorych nazwy nie zrozumialam(arcitekt)mąż bedzie mial usuwana swoja soczewke i wszczepiana sztuczna.
dor77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-20, 12:50   #480
Bąbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 392
Dot.: Korekcja wzroku!

Przy dużej myopii raczej nie wszczepia się pacjentom Restorów. Twój mąż ma baaaardzo dużą myopię, dlatego zaproponowano mu inną soczewkę
Soczewki z nazwą "arcitect niestety nie kojarzę, nie mogę się wypowiedzieć :-(


Cytat:
Napisane przez dor77 Pokaż wiadomość
Do p.Bąbel.Witam serdecznie i dziekuje za odpowiedz.Operacje bedzie mial na jedno oko moj mąż ,cale zdenerwowanie udziela sie mi.Operacje przeprowadzi dr.z wroclawskiej kliniki,zapytalam o soczewki jakie bedzie mial moj maz nie zrozumialam dokladnie nazwy cos podobnego do arcitekt nie mam pojacia jak poprawnie one sie nazywaja,gdy zapytalam o mozliwosc wszczepienia ReStor pani dr odpowiedziala ze przy minusach takich sie nie wszczepia!!Mąż ma obecnie soczewke na 1oku korek.-15 a przy badaniu do oper.wyszlo -20,wiem ze tak jest,ale zastanawiam sie czy rzeczywiscie tak jest z ReStorami czy tylko dlatego dr.powiedziala ze nie maja tych soczewek?Czy Pani moze wie o jakie chodzi soczewki ktorych nazwy nie zrozumialam(arcitekt)mąż bedzie mial usuwana swoja soczewke i wszczepiana sztuczna.
Bąbel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-12-12 22:53:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:25.