Moda na odrosty/Ombre hair -wątek zbiorczy - Strona 54 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-02-12, 13:30   #1591
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Moda na odrosty/Ombre hair -wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez iwonccia Pokaż wiadomość
Brunetką jestem To tym jasnym brązem tylko te końcówki walnąć? I jaką możesz mi polecić farbę? Włosy rozjaśniałam wczoraj - ile powinnam odczekać przed następnym farbowaniem? Przepraszam, że tyle pytam Jestem totalną amatorką. Miałam piękne włosy to zmian się zachciało :P
Lepiej idz do fryzjera przyciemnic. Nie wiadomo jakzlapie farba na rozjasniaczu..
Poza tym misie ombre podoba
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-12, 13:36   #1592
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Moda na odrosty/Ombre hair -wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Gwiazda Wieczorna Pokaż wiadomość
Lepiej idz do fryzjera przyciemnic. Nie wiadomo jakzlapie farba na rozjasniaczu..
Poza tym misie ombre podoba
Wiadomo. Dlatego napisałam: pigmentacja. Ale skoro autorka sama nigdy nie farbowała, to lepiej do fryzjera, z tym że widzisz, co jej fryzjer zrobił

Jeśli się nie boisz, rób sama. Chcesz? Pigmentuj te jasne (czyli farba natura, oczywiście, lepiej nie drogeryjna, z .0 po kropce, np. 5.0 (to jasny brąz), tylko to, co masz w tubce, bez rozjaśniacza, nakładasz na ok 15 min na włosy (te jasne partie), nic ci nie zafarbuje, ale wprowadzisz pigment we włosy. Następnie na to (nie zmywasz!!!) nakładasz juz normalną farbę (wymieszaną z oksydantem), tu zalezy, jaki chcesz odcień brązu
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-12, 13:37   #1593
Ewelajna140
Zadomowienie
 
Avatar Ewelajna140
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 445
Dot.: Moda na odrosty/Ombre hair -wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez iwonccia Pokaż wiadomość
Brunetką jestem To tym jasnym brązem tylko te końcówki walnąć? I jaką możesz mi polecić farbę? Włosy rozjaśniałam wczoraj - ile powinnam odczekać przed następnym farbowaniem? Przepraszam, że tyle pytam Jestem totalną amatorką. Miałam piękne włosy to zmian się zachciało :P
Jestem w podobnej sytuacji - nieudane ombre i próbowałam ratować się sama i odradzam Po pierwsze nawet jak nałożysz ciemną farbę na rozjaśniane włosy - to ona się po tygodniu wypłucze. Na rozjaśnianych włosy najpierw trzeba zrobić pigmentację.. a po drugie zakładam, że tak jak ja masz włosy w różnych kolorach obecnie (co widać też na zdjęciach) - plamy gwarantowane. No i pewnie włosy też na tym ucierpiały, więc lepiej nie ryzykować - bo jak się nie uda, to co kolejna farba? No chyba, że nie boisz się cięcia Ja bym poszła do dobrego fryzjera.
__________________
Instagram

Edytowane przez Ewelajna140
Czas edycji: 2015-02-12 o 13:39
Ewelajna140 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-12, 13:47   #1594
iwonccia
Przyczajenie
 
Avatar iwonccia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 15
Dot.: Moda na odrosty/Ombre hair -wątek zbiorczy

Ok, dziękuję dziewczyny za podpowiedzi. Pewnie pójdę do jakiegoś innego fryzjera chociaż całkiem straciłam zaufanie Nigdy więcej!

---------- Dopisano o 14:47 ---------- Poprzedni post napisano o 14:44 ----------

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Jeśli się nie boisz, rób sama. Chcesz? Pigmentuj te jasne (czyli farba natura, oczywiście, lepiej nie drogeryjna, z .0 po kropce, np. 5.0 (to jasny brąz), tylko to, co masz w tubce, bez rozjaśniacza, nakładasz na ok 15 min na włosy (te jasne partie), nic ci nie zafarbuje, ale wprowadzisz pigment we włosy. Następnie na to (nie zmywasz!!!) nakładasz juz normalną farbę (wymieszaną z oksydantem), tu zalezy, jaki chcesz odcień brązu
Dzięki za informacje. Muszę się z tym przespać
iwonccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-12, 14:10   #1595
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Moda na odrosty/Ombre hair -wątek zbiorczy

Ja bym nie traciła kasy na fryzjera. Zrobienie pigmentacji i położenie odpowiedniej farby nie jest niczym skomplikowanym.

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-12, 15:13   #1596
Ewelajna140
Zadomowienie
 
Avatar Ewelajna140
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 445
Dot.: Moda na odrosty/Ombre hair -wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Pokaż wiadomość
Ja bym nie traciła kasy na fryzjera. Zrobienie pigmentacji i położenie odpowiedniej farby nie jest niczym skomplikowanym.

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
jeżeli ktoś ma doświadczenie w samodzielnym farbowaniu, umie odpowiednio wszystko dobrać tak by osiągnąć zamierzony efekt i ma wprawę w nakładaniu farby - to oczywiście się zgodzę ale tutaj dziewczyna pisze, że w jest zielona w temacie owszem możemy jej coś doradzić przez internet - ale właśnie na podstawie zdjęć, które mogą przekłamywać faktyczny kolor i stan włosów. Ale jasne, próbować można zawsze, tylko nie zawsze się to dobrze kończy
__________________
Instagram
Ewelajna140 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-12, 15:20   #1597
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Moda na odrosty/Ombre hair -wątek zbiorczy

Racja . Chociaż czytając i wiedząc co czasami robią fryzjerzy, wolałabym się bawić sama, nawet gdybym nie wiedziała tyle ile wiem. Strach :-D

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-12, 15:25   #1598
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Moda na odrosty/Ombre hair -wątek zbiorczy

Ja też. Poza tym, gorzej niż rozjaśnianie nie będzie, ja bym spróbowała, no chyba że masz dobrą fryzjerkę pigmentację robiłam sama, kilka razy, oczywiście, farba się spierała trochę, ale nie tak mocno jak przed.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-12, 19:04   #1599
Malfoyy
Raczkowanie
 
Avatar Malfoyy
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 128
Dot.: Moda na odrosty/Ombre hair -wątek zbiorczy

Jutro idę robić ombre do fryzjera, trzymajcie kciuki
__________________
WŁOSY
Długość 65 cm
Objętość 8,5 cm
Malfoyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-12, 20:19   #1600
FleurDeCerisier
Raczkowanie
 
Avatar FleurDeCerisier
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 386
Dot.: Moda na odrosty/Ombre hair -wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Ja też. Poza tym, gorzej niż rozjaśnianie nie będzie, ja bym spróbowała, no chyba że masz dobrą fryzjerkę pigmentację robiłam sama, kilka razy, oczywiście, farba się spierała trochę, ale nie tak mocno jak przed.
Mi też farba mocno się wypłukuje i w szoku jestem że moja fryzjerka nie zrobiła mi pigmentacji o której piszecie. Przez około rok byłam ruda, potem zamarzył mi się jasny blond i się rozjaśniałam ale te odrosty doprowadzały mnie do szału więc fryzjerka namówiłam mnie na ombre i włosy na górze zafarbowała na jakiś jasny brąz, dorobiła mi jasne pasemka i dół jeszcze troche rozjaśniła. Efekt był cudny ale jak ostatnio robiłam sobie zdjęcie to tego brązu już na włosach nie mam Co ciekawe ombre robiłam przez świętami a odrostów nie widzę, tak mi ta farba zlewa się z moim naturalnym kolorem załączam zdjęcie sprzed kilku tygodni
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg WP_20150118_12_43_27_Pro.jpg (107,3 KB, 145 załadowań)
FleurDeCerisier jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-12, 22:05   #1601
iwonccia
Przyczajenie
 
Avatar iwonccia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 15
Dot.: Moda na odrosty/Ombre hair -wątek zbiorczy

Już sama nie wiem co mam zrobić. Fryzjer w Rzeszowie wycenił naprawę na 200 zł. Jestem skłonna tyle zapłacić jeśli faktycznie naprawi. Straciłam zaufanie do fryzjerów. Dodatkowo oprócz braku wiedzy w temacie problem stanowi długość włosów - mam je po nerki i mogę sobie z tym nie poradzić.
iwonccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-12, 22:41   #1602
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Moda na odrosty/Ombre hair -wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez iwonccia Pokaż wiadomość
Już sama nie wiem co mam zrobić. Fryzjer w Rzeszowie wycenił naprawę na 200 zł. Jestem skłonna tyle zapłacić jeśli faktycznie naprawi. Straciłam zaufanie do fryzjerów. Dodatkowo oprócz braku wiedzy w temacie problem stanowi długość włosów - mam je po nerki i mogę sobie z tym nie poradzić.
Tez bym zaplacilanawet dwa razy tyle aby byl super efekt. Wybierz renomowany salon i fryzjera styliste np albo top styliste. Taki juz raczej nie spierdzieli. A najlepiej z polecenia.
Atelier fryzjerstwa marcina kasprzaka wyglada dobrze.
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)

Edytowane przez Gwiazda Wieczorna
Czas edycji: 2015-02-12 o 22:44
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-12, 23:09   #1603
CocoPoznan
Rozeznanie
 
Avatar CocoPoznan
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 648
Dot.: Moda na odrosty/Ombre hair -wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez iwonccia Pokaż wiadomość
Już sama nie wiem co mam zrobić. Fryzjer w Rzeszowie wycenił naprawę na 200 zł. Jestem skłonna tyle zapłacić jeśli faktycznie naprawi. Straciłam zaufanie do fryzjerów. Dodatkowo oprócz braku wiedzy w temacie problem stanowi długość włosów - mam je po nerki i mogę sobie z tym nie poradzić.
Faktycznie nie jest to piękne. Ale bez paniki. Nie takie rzeczy widziałam.
Idź do sklepu z zaopatrzeniem dla fryzjerów i zrób tak jak opisałam, zależy od rezultatu jaki chcesz uzyskać (tylko nie słuchaj rad pani za ladą, bo one zazwyczaj są po prostu sprzedawczyniami):

wariant nr 1 - zostawiamy ombre ale ma być dużo ciemniejsze i bardziej naturalne, coś jak pierwsze zdjęcie, zostaną jaśniejsze refleksy - kup farbę na poziomie 7, która ma po przecinku 2 na pierwszym miejscu (czyli odcień tzw. perłowy czyli fiolet, który neutralizuje żółty) np. 7.2, albo 7.21, ewentualnie może być 7.12 (1 to popiel, który neutralizuje pomarańczowe tony) ale lepiej jak jest więcej fioletu niż popielu.
wariant nr 2 - zostawiamy jasne ombre, ale tonujemy do ludzkiego odcienia i trochę przyciemniamy jak na 2 zdjęciu - ja bym tak zrobiła, bo po co zakrywać je jak już za to zapłaciłaś - kup farbę na poziomie 8 - reszta jak powyżej
wariant 3 - zostawiamy bardzo kontrastowe ombre, ale tonujemy do ludzkiego odcienia jak na 3 zdjęciu - kup farbę na poziomie 9 - reszta jak powyżej. Tutaj polecam farbę Wella Illumina 9.60 ( tak firma Wella oznacza fiolet), pięknie tonuje włosy.
wariant 4 - zakrywamy to dziadostwo i wracamy do ciemnego koloru - ja bym nie radziła bo farba będzie się bardzo zmywać - daj znać a coś się wymyśli

Co zrobić z farbą w wariancie 1 -mieszasz to z oksydantem (kupowanym oddzielnie do farb profesjonalnych) o sile max 3%, w proporcji zalecanej przez producenta i nakładasz na suche włosy ( tylko tam gdzie są rozjaśnione, nie nakładaj na całość) i dokładnie to wmasowujesz i rozczesujesz. Czekasz tyle ile napisali w instrukcji.

W przypadku wariantu nr 2 i 3 - oksydant max 3%, dajesz na wilgotne włosy i patrzysz co się dzieje. Po 15 min zmywasz pasemko i jeśli jest ok zmywasz całość, jeśli jeszcze nie chwyciło koloru to przeczesujesz i czekasz jeszcze 5 min.

Jeszcze co do samych odcieni farb, czyli to co po przecinku:
- zazwyczaj u większości firm (np. Majirel, Alfaparf) 2 to fiolet (perła) a 1 to niebieski (popiel)
- ale np. Wella - czyli Koleston i Illumina mają inną skalę - tu potrzebujesz 6 (fiolet) albo 9 (niebieski)

Do tonowania jak opisałam starczy 1 tubka bo nie dajemy na całość. Włosów ci nie poniszczy, bo jest niski oksydant. Fryzjer zrobi dokładnie to samo, tylko kasę wybulisz.

No, myślę, że to coś rozjaśniło. Jakby co to pytaj.

Później, dla utrzymania ładnego odcienia polecam płukankę fioletową Delia (można kupić w Rossmanie). No i jakiś jedwab albo olejek na końcówki.

Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg wariant1.jpg (70,1 KB, 57 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Wariant 2.jpg (77,8 KB, 51 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg wariant 3.jpg (79,9 KB, 53 załadowań)
__________________
I love Vintage!

Edytowane przez CocoPoznan
Czas edycji: 2015-02-12 o 23:19
CocoPoznan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-13, 10:48   #1604
iwonccia
Przyczajenie
 
Avatar iwonccia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 15
Dot.: Moda na odrosty/Ombre hair -wątek zbiorczy

CocoPoznan Dziękuję Ci bardzo za tą odpowiedź zrobię sobie screena. Jeśli pójdę do fryzjera to do Atelier Fryzjerstwa i Wizażu. Nie wiem jeszcze co zrobić. Na razie chowam włosy w koku.
iwonccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-13, 11:39   #1605
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Moda na odrosty/Ombre hair -wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez FleurDeCerisier Pokaż wiadomość
Mi też farba mocno się wypłukuje i w szoku jestem że moja fryzjerka nie zrobiła mi pigmentacji o której piszecie. Przez około rok byłam ruda, potem zamarzył mi się jasny blond i się rozjaśniałam ale te odrosty doprowadzały mnie do szału więc fryzjerka namówiłam mnie na ombre i włosy na górze zafarbowała na jakiś jasny brąz, dorobiła mi jasne pasemka i dół jeszcze troche rozjaśniła. Efekt był cudny ale jak ostatnio robiłam sobie zdjęcie to tego brązu już na włosach nie mam Co ciekawe ombre robiłam przez świętami a odrostów nie widzę, tak mi ta farba zlewa się z moim naturalnym kolorem załączam zdjęcie sprzed kilku tygodni
Fryzjerzy ;-)

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.

---------- Dopisano o 12:39 ---------- Poprzedni post napisano o 12:37 ----------

Coco, by the way, Wella Koleston ma normalna numeracje.

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-13, 12:53   #1606
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Moda na odrosty/Ombre hair -wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez CocoPoznan Pokaż wiadomość
Faktycznie nie jest to piękne. Ale bez paniki. Nie takie rzeczy widziałam.
Idź do sklepu z zaopatrzeniem dla fryzjerów i zrób tak jak opisałam, zależy od rezultatu jaki chcesz uzyskać (tylko nie słuchaj rad pani za ladą, bo one zazwyczaj są po prostu sprzedawczyniami):

wariant nr 1 - zostawiamy ombre ale ma być dużo ciemniejsze i bardziej naturalne, coś jak pierwsze zdjęcie, zostaną jaśniejsze refleksy - kup farbę na poziomie 7, która ma po przecinku 2 na pierwszym miejscu (czyli odcień tzw. perłowy czyli fiolet, który neutralizuje żółty) np. 7.2, albo 7.21, ewentualnie może być 7.12 (1 to popiel, który neutralizuje pomarańczowe tony) ale lepiej jak jest więcej fioletu niż popielu.
wariant nr 2 - zostawiamy jasne ombre, ale tonujemy do ludzkiego odcienia i trochę przyciemniamy jak na 2 zdjęciu - ja bym tak zrobiła, bo po co zakrywać je jak już za to zapłaciłaś - kup farbę na poziomie 8 - reszta jak powyżej
wariant 3 - zostawiamy bardzo kontrastowe ombre, ale tonujemy do ludzkiego odcienia jak na 3 zdjęciu - kup farbę na poziomie 9 - reszta jak powyżej. Tutaj polecam farbę Wella Illumina 9.60 ( tak firma Wella oznacza fiolet), pięknie tonuje włosy.
wariant 4 - zakrywamy to dziadostwo i wracamy do ciemnego koloru - ja bym nie radziła bo farba będzie się bardzo zmywać - daj znać a coś się wymyśli

Co zrobić z farbą w wariancie 1 -mieszasz to z oksydantem (kupowanym oddzielnie do farb profesjonalnych) o sile max 3%, w proporcji zalecanej przez producenta i nakładasz na suche włosy ( tylko tam gdzie są rozjaśnione, nie nakładaj na całość) i dokładnie to wmasowujesz i rozczesujesz. Czekasz tyle ile napisali w instrukcji.

W przypadku wariantu nr 2 i 3 - oksydant max 3%, dajesz na wilgotne włosy i patrzysz co się dzieje. Po 15 min zmywasz pasemko i jeśli jest ok zmywasz całość, jeśli jeszcze nie chwyciło koloru to przeczesujesz i czekasz jeszcze 5 min.

Jeszcze co do samych odcieni farb, czyli to co po przecinku:
- zazwyczaj u większości firm (np. Majirel, Alfaparf) 2 to fiolet (perła) a 1 to niebieski (popiel)
- ale np. Wella - czyli Koleston i Illumina mają inną skalę - tu potrzebujesz 6 (fiolet) albo 9 (niebieski)

Do tonowania jak opisałam starczy 1 tubka bo nie dajemy na całość. Włosów ci nie poniszczy, bo jest niski oksydant. Fryzjer zrobi dokładnie to samo, tylko kasę wybulisz.

No, myślę, że to coś rozjaśniło. Jakby co to pytaj.

Później, dla utrzymania ładnego odcienia polecam płukankę fioletową Delia (można kupić w Rossmanie). No i jakiś jedwab albo olejek na końcówki.
No jaka odpowiedz😃
Moze mi podpowiesz cowybrac zeby stonowac zolty kolor blondu. Stosuje odzywke john frieda color renew i szampon loreal fioletowy. Myslalam o plukance fioletowej joanny albo delia. Chce cis miedzy farbowaniami
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-13, 13:28   #1607
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Moda na odrosty/Ombre hair -wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Gwiazda Wieczorna Pokaż wiadomość
No jaka odpowiedz😃
Moze mi podpowiesz cowybrac zeby stonowac zolty kolor blondu. Stosuje odzywke john frieda color renew i szampon loreal fioletowy. Myslalam o plukance fioletowej joanny albo delia. Chce cis miedzy farbowaniami
A nie możesz nigdzie dostać fioletowego tonera?
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-13, 13:59   #1608
CocoPoznan
Rozeznanie
 
Avatar CocoPoznan
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 648
Dot.: Moda na odrosty/Ombre hair -wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Gwiazda Wieczorna Pokaż wiadomość
No jaka odpowiedz��
Moze mi podpowiesz cowybrac zeby stonowac zolty kolor blondu. Stosuje odzywke john frieda color renew i szampon loreal fioletowy. Myslalam o plukance fioletowej joanny albo delia. Chce cis miedzy farbowaniami
Delia fioletowa jest świetna jako płukanka do blondu, daje ładne wychłodzenie a nie zieloną poświatę, szczególnie przy żółtych włosach.
Musisz mieć po rozcieńczeniu taki jasno fioletowy kolor wody, nie za mocny, chyba że chcesz mieć mocną korektę, najlepiej zrobić próbkę na pasemku. I w tym płuczesz włosy (najlepiej w jakiejś misce, bo potrafi zafarbować umywalkę). Można co 2 mycia, albo po każdym, bo to nie wnika we włosy, tylko się zmywa.
Możesz też zastosować farbę z niskim oksydantem jako toner, tak jak w opisie powyżej. Ja bardzo sobie chwalę właśnie Wella Illumina 9.60.

---------- Dopisano o 14:59 ---------- Poprzedni post napisano o 14:54 ----------

Cytat:
Napisane przez iwonccia Pokaż wiadomość
CocoPoznan Dziękuję Ci bardzo za tą odpowiedź zrobię sobie screena. Jeśli pójdę do fryzjera to do Atelier Fryzjerstwa i Wizażu. Nie wiem jeszcze co zrobić. Na razie chowam włosy w koku.
Spoko. Sposób sprawdzony wiele razy na sobie, koleżankach i familii.
Jest to prościzna, każdy sobie poradzi.

BTW - polecam świetny blog jednej dziewczyny http://kokardka-mysi.blogspot.com/ na którym można znaleźć mnóstwo porad związanych z koloryzacją i takimi właśnie przypadkami.
__________________
I love Vintage!

Edytowane przez CocoPoznan
Czas edycji: 2015-02-13 o 13:55
CocoPoznan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-13, 14:10   #1609
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Moda na odrosty/Ombre hair -wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez CocoPoznan Pokaż wiadomość
Delia fioletowa jest świetna jako płukanka do blondu, daje ładne wychłodzenie a nie zieloną poświatę, szczególnie przy żółtych włosach.
Musisz mieć po rozcieńczeniu taki jasno fioletowy kolor wody, nie za mocny, chyba że chcesz mieć mocną korektę, najlepiej zrobić próbkę na pasemku. I w tym płuczesz włosy (najlepiej w jakiejś misce, bo potrafi zafarbować umywalkę). Można co 2 mycia, albo po każdym, bo to nie wnika we włosy, tylko się zmywa.
Możesz też zastosować farbę z niskim oksydantem jako toner, tak jak w opisie powyżej. Ja bardzo sobie chwalę właśnie Wella Illumina 9.60.

---------- Dopisano o 14:59 ---------- Poprzedni post napisano o 14:54 ----------


Spoko. Sposób sprawdzony wiele razy na sobie, koleżankach i familii.
Jest to prościzna, każdy sobie poradzi.

BTW - polecam świetny blog jednej dziewczyny http://kokardka-mysi.blogspot.com/ na którym można znaleźć mnóstwo porad związanych z koloryzacją i takimi właśnie przypadkami.
W kwestii farbowania jestem raczej zielona. Chodze do fryzjera na kolor. Dzieki, sprobuje delie.
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-11, 11:40   #1610
martyneczkaaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 1
Jak zrobić ombre na farbowanych brązowych włosach

Witam,
nie tak dawno obcięłam włosy i podkusiło mnie aby pofarbować je na brązowo. Moje naturalne włosy to ciemny blond. Teraz moja długość to do ramion, troszkę dłuższe. Pofarbowałam włoski farbą Marion bez amoniaku, i wymieszałam dwa odcienie: czekoladowy brąz i ciemny blond. Wyszedł taki średni brąz, ale z biegiem czasu się delikatnie wymył. Jeszcze wcześniej, miałam ombre i teraz chce do niego powrócić. Pytanie zatem: czy zakończy się na jednym rozjaśnianiu u fryzjera po tej koloryzacji? Chcę uzyskać coś takiego: https://s-media-cache-ak0.pinimg.com...4c485616d0.jpg . Myślałam więc, aby nałożyć do momentu, w którym zacznie się przejście, taki sam kolor od góry jak na zdjęciu.
martyneczkaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-11, 14:13   #1611
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Moda na odrosty/Ombre hair -wątek zbiorczy

Tak. Plus położenie odpowiedniej farby.

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-11, 16:19   #1612
zielona87
Zadomowienie
 
Avatar zielona87
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Najpiękniejsze miasto Polski:)
Wiadomości: 1 892
Cool Dot.: Moda na odrosty/Ombre hair -wątek zbiorczy

Dziewczyny, muszę się was poradzic... bylam juz u kilku fryzjerow po rade ale kazdy mowi co innego.
Mam dlugie, rozjasniane od lat na bardzo jasny blond wlosy i... 7cm odrost ciemny blond. Znudzilo mi sie meczenie wlosow rozjasnianiem poza tym chyba lepiej wygladam jak cos ciemnego mam kolo twarzy. Ale nie chce calkiem wracac do mojego koloru (swoj droga nie wiem jak farba by sie zachowala na tak rozjasnianych wlosach)
No i wymyslilam zeby zrobic ombre, nalozyc kolor zblizony do mojego na gore i przeciagnac go do ucha mniej wiecej. Co o tym myslicie? Robi się tak? Fryzjer mi powiedzial ze ombre polega na rozjasnieniu koncow a nie przyciemnianiu gory inze tak sie nie da,ale na chlopski rozum jakos mu nie wierze....
Poradzicie cos?
__________________
Walczę o długie włosy!
Piję drożdże od 18.12.2012
Jantar od 22.01.2013
CP od 26.01.2013
Sesa, Nafta, Vatika i inne dobroci - szukam swojego KWC


Zrzucam tłuszczyk - od 07.01.2013
Start 70kg
Jest 66 kg
Cel 63 kg
zielona87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-11, 17:56   #1613
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Moda na odrosty/Ombre hair -wątek zbiorczy

Oczywiście, że można tak zrobić. Ale może zapusc naturalki? Warto spróbować.

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-12, 00:48   #1614
CocoPoznan
Rozeznanie
 
Avatar CocoPoznan
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 648
Dot.: Moda na odrosty/Ombre hair -wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez zielona87 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, muszę się was poradzic... bylam juz u kilku fryzjerow po rade ale kazdy mowi co innego.
Mam dlugie, rozjasniane od lat na bardzo jasny blond wlosy i... 7cm odrost ciemny blond. Znudzilo mi sie meczenie wlosow rozjasnianiem poza tym chyba lepiej wygladam jak cos ciemnego mam kolo twarzy. Ale nie chce calkiem wracac do mojego koloru (swoj droga nie wiem jak farba by sie zachowala na tak rozjasnianych wlosach)
No i wymyslilam zeby zrobic ombre, nalozyc kolor zblizony do mojego na gore i przeciagnac go do ucha mniej wiecej. Co o tym myslicie? Robi się tak? Fryzjer mi powiedzial ze ombre polega na rozjasnieniu koncow a nie przyciemnianiu gory inze tak sie nie da,ale na chlopski rozum jakos mu nie wierze....
Poradzicie cos?
Bosz... Głupota i niekompetencja niektórych fryzjerów jest przerażająca...
__________________
I love Vintage!
CocoPoznan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-12, 12:36   #1615
Hazel Eyes
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 553
Dot.: Moda na odrosty/Ombre hair -wątek zbiorczy

ja mam ogromna ochote na ombre, takie mocne od ucha (wlosy mam prawie do pasa) i bardzo bardzo kontrastowe niestety obecnie mam ciemny brąz i boje sie znowu rozjasniac mowia ze moda na ombre minela ale chyba w zadnym innym kolorze sie tak dobrze nie czułam )
__________________
Hazel Eyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-12, 14:07   #1616
agatka_1308
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 23
Dot.: Moda na odrosty/Ombre hair -wątek zbiorczy

A słyszałyście o sombre? Ma może któraś? Jaki efekt?
agatka_1308 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-12, 14:23   #1617
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Moda na odrosty/Ombre hair -wątek zbiorczy

Wpisz w wujka Google, jest dość sporo zdjęć ;-)

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-21, 12:56   #1618
aniaaa3
Raczkowanie
 
Avatar aniaaa3
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 241
Dot.: Moda na odrosty/Ombre hair -wątek zbiorczy

witajcie!!! mam nadzieje, że ktoś potrafi mi poradzić co dalej zrobić z tym co pozostawiła mi fryzjerka po 3 godz rozjaśniania pasemek....
są one dosyć jasne jak na moje prawie czarne włosy, jednak daleko stąd do efektu sombre .... Pytanie: czy mam teraz kupić- 1 popielaty blond bardzo jasny, czy 2 jakiś złoty rudawy , czy 3 brąz i dać to na całość? widać wyraźnie przejścia , kontrasty, nierówny kolor po rozjaśnianiu, a do tego pasemka na grzywce to chyba nieporozumienie ??? proszę doradźcie coś
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg włosy.jpg (37,3 KB, 147 załadowań)
__________________
Vivere militare est.
aniaaa3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-21, 17:03   #1619
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Moda na odrosty/Ombre hair -wątek zbiorczy

Odpisałam Ci w wątku o najgorszych wizytach u fryzjera.

Btw, zapomniałam moje wrzucić: https://www.facebook.com/fashionery/...type=1&theater
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-21, 19:39   #1620
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 372
Dot.: Moda na odrosty/Ombre hair -wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez aniaaa3 Pokaż wiadomość
witajcie!!! mam nadzieje, że ktoś potrafi mi poradzić co dalej zrobić z tym co pozostawiła mi fryzjerka po 3 godz rozjaśniania pasemek....
są one dosyć jasne jak na moje prawie czarne włosy, jednak daleko stąd do efektu sombre .... Pytanie: czy mam teraz kupić- 1 popielaty blond bardzo jasny, czy 2 jakiś złoty rudawy , czy 3 brąz i dać to na całość? widać wyraźnie przejścia , kontrasty, nierówny kolor po rozjaśnianiu, a do tego pasemka na grzywce to chyba nieporozumienie ??? proszę doradźcie coś
Zdecydowanie nieporozumienie, nie obraź się, ale z takimi włosami nie wyszłabym z domu. Może po prostu idź do innego fryzjera i zafarbuj je na jeden kolor... Dla mnie to ani ombre, ani balejaż, ani pasemka- już nie wspomnę o samym kolorze.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-12 03:47:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:10.