Niemcy V - Strona 74 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-07-07, 18:23   #2191
efflorescence
Rozeznanie
 
Avatar efflorescence
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 810
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Dominicana Pokaż wiadomość
Cześć Wszystkim!
Niedługo przeprowadzam się ze Stuttgartu do Dortmund w związku z tym pytanie.. Czy są tu jakieś dziewczyny mieszkające w Dortmund?
Ja kawałek dalej, Köln

Cytat:
Napisane przez snufey Pokaż wiadomość
I jeszcze jedno: 31 sierpnia mam koniec umowy, której jak wiadomo, mi nie przedłużą.
W sierpniu jadę tez na 2 tygodnie do Polski i muszę przed wyjazdem przygotować się na to, co mam załatwić po zakończeniu umowy. Dodam, że do pracy poszłam sama, tzn. bez pośredników typu Arbeitsamt czy Job Center.

Powiedzcie mi - czy muszę zgłaszać gdzieś koniec umowy i po jakim czasie mogę iść do Job Center w sprawie AlgII? Kiedy mam podpiąć się pod ubezpieczenie męża, aby mi nie wysłali pisma, że siedzę w Niemczech nieubezpieczona?
Ale dlaczego od razu do JC? Nie masz przepracowanego roku w ciągu ostatnich dwóch lat? Jeśli masz, to idź normalnie do Agentur für Arbeit, po Alg I. Najpóźniej pierwszego dnia bez pracy, ale prawidłowo powinnaś już na 3 miesiące przed planowanym zakończeniem umowy zadzwonić do urzędu. Przynosisz standardowe dokumenty, dowód, zameldowanie, umowa z pracy.
__________________
Cytat:
Napisane przez katarzynka1978 Pokaż wiadomość
A rozważania typu "czy mój okaże się wyjątkiem?" mają taką samą wartość jak "czy trafię w lotto?"

Cytat:
Napisane przez misorpresa Pokaż wiadomość
Dlaczego uważasz, że to troll? Bo tobie się to nie przydarzyło i twoim koleżankom również? Naprawdę solidny argument.
efflorescence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-07, 19:50   #2192
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Niemcy V

Jak moja umowa się kończyła, kokedzy z pracy kazali zgłosić się do arbetsamt na conajmniej 3 miesiące przed końcem umowy, mimo że było prawie pewne, że będzie przedłużona. Zawsze można odwołać, a chodzi o jakieś swiadczenia.
__________________
Wymiana Maj
Szukam
Marei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-07, 22:12   #2193
efflorescence
Rozeznanie
 
Avatar efflorescence
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 810
Dot.: Niemcy V

Jeśli się na czas nie zgłosi, to dostaje blokadę, ale jeśli to pierwszy raz, to mogą darować.
__________________
Cytat:
Napisane przez katarzynka1978 Pokaż wiadomość
A rozważania typu "czy mój okaże się wyjątkiem?" mają taką samą wartość jak "czy trafię w lotto?"

Cytat:
Napisane przez misorpresa Pokaż wiadomość
Dlaczego uważasz, że to troll? Bo tobie się to nie przydarzyło i twoim koleżankom również? Naprawdę solidny argument.
efflorescence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-08, 05:34   #2194
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez efflorescence Pokaż wiadomość
Jeśli się na czas nie zgłosi, to dostaje blokadę, ale jeśli to pierwszy raz, to mogą darować.
Jaką blokade?
__________________
Wymiana Maj
Szukam
Marei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-08, 08:50   #2195
emenyx
Zadomowienie
 
Avatar emenyx
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 523
Dot.: Niemcy V

czy w calych Niemczech jest taka beznadziejna pogoda ?
Na polnocy zimno, wietrznie i czesto pada wyjechac tez nigdzie nie moge, bo brzuch duzy i porod juz niedlugo i mam czeste kontrole.
Ech.....
emenyx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-08, 09:04   #2196
dolinka881
Zadomowienie
 
Avatar dolinka881
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 922
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez emenyx Pokaż wiadomość
czy w calych Niemczech jest taka beznadziejna pogoda ?
Na polnocy zimno, wietrznie i czesto pada wyjechac tez nigdzie nie moge, bo brzuch duzy i porod juz niedlugo i mam czeste kontrole.
Ech.....
Ja też z północy,więc nie wiem jak w pozostałej części...
Kwiaty na balkonie nam pogniły,a każdy spacer z małym konczy się złapaniem przez ulewę:/
Ale na Twoim miejscu cieszylabym się z braku upału - przynajmniej nie puchniesz za bardzo
dolinka881 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-08, 09:19   #2197
emenyx
Zadomowienie
 
Avatar emenyx
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 523
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez dolinka881 Pokaż wiadomość
Ja też z północy,więc nie wiem jak w pozostałej części...
Kwiaty na balkonie nam pogniły,a każdy spacer z małym konczy się złapaniem przez ulewę:/
Ale na Twoim miejscu cieszylabym się z braku upału - przynajmniej nie puchniesz za bardzo
o dziwo jak byly upaly nie puchlam. Nie zbiera mi sie tez nigdzie woda, nawet obraczke musialam na srodkowy palec przelozyc, bo mi cos palce schudly...
ale jakos tak smutbo, tyle czasu teraz mam i nawet na plazy sobie nie poleze co ja mowie o plazy, nawet na balkonie za zimno
emenyx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-07-08, 09:59   #2198
julkakulka
Raczkowanie
 
Avatar julkakulka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 299
Dot.: Niemcy V

melduje, ze na poludniu jest bezdeszczowo
nie ma upalu, teraz 23 stopnie, ma byc max. 27 dzisiaj takze zaraz odpalamy wrotki do parku

idealna pogoda dla ciezarowek, ja w zeszlym roku prawie 2 miechy lezalam w domu z powodu 30-40 stopniowych upalow (rodzilam pod koniec sierpnia), masakra, nogi mialam masakrycznie spuchniete, jak slon!!!
__________________
Don't judge me, I was born to be AWESOME, not perfect
julkakulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-08, 11:37   #2199
SeeTheSun
Raczkowanie
 
Avatar SeeTheSun
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 382
Dot.: Niemcy V

Oj dziewczyny wspólczuję Wam samopoczuciu w upały ( mówię o zaciążonych) ale powiem szczerze, że mi też w upały nawet nie będąc w ciąży jest niedobrze...
w Polsce na ślasku pogoda nijaka, słyszałam że lata w tym roku ma nie być :P
__________________
Schudnąć :P !
SeeTheSun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-08, 11:48   #2200
201701091517
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 338
Dot.: Niemcy V

Ja rodzilam w upaly i to byl koszmar! Cala opuchnieta i wszystko sie kleilo.. dodatkowo nie wiedzialsm jak takie malenstwo ubrac na takie wariacje :/ ja jednak wole jak jest chlodniej. A dzis tak duszno ze tylko czekam na burze..
201701091517 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-08, 13:41   #2201
snufey
Raczkowanie
 
Avatar snufey
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 340
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez efflorescence Pokaż wiadomość
Ja kawałek dalej, Köln


Ale dlaczego od razu do JC? Nie masz przepracowanego roku w ciągu ostatnich dwóch lat? Jeśli masz, to idź normalnie do Agentur für Arbeit, po Alg I. Najpóźniej pierwszego dnia bez pracy, ale prawidłowo powinnaś już na 3 miesiące przed planowanym zakończeniem umowy zadzwonić do urzędu. Przynosisz standardowe dokumenty, dowód, zameldowanie, umowa z pracy.

W Niemczech jestem od września, pracuję od lutego, więc jedyną opcją jest ALGII
Dzięki dziewczyny! Szkoda, że tematem nie zainteresowałam się wcześniej, ale brałam pod uwagę tylko to, że umowę mi normalnie przedłużą. Teraz jak jestem w ciąży, to wiadomo, że nie ma takiej opcji.
Chyba najrozsądniej byłoby mi się po prostu zwolnić i nie zawracać sobie głowy noszeniem zwolnień i spotkaniami w AOK, skoro w tę czy w inną stronę dostanę 3 miesięczną Sperrę
W poniedziałek pewnie mi się wszystko rozstrzygnie, bo mam wizytę u lekarza, spotkanie w AOK i okaże się, ile tak na prawdę pieniędzy mi przysłali za zwolnienie.
snufey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-08, 13:49   #2202
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez snufey Pokaż wiadomość
W Niemczech jestem od września, pracuję od lutego, więc jedyną opcją jest ALGII

Zyjesz w jednym gospodarstwie razem z mezem?
Jesli tak to sie przyszykuj ze Hartz IV nie dostaniesz
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-08, 14:21   #2203
snufey
Raczkowanie
 
Avatar snufey
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 340
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Zyjesz w jednym gospodarstwie razem z mezem?
Jesli tak to sie przyszykuj ze Hartz IV nie dostaniesz
Dlaczego?

Z tego co się dowiedziałam, mamy szansę na HartzIV, bo zarobki męża, biorąc pod uwagę koszt mieszkania + opłaty, są niskie.
snufey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-08, 16:07   #2204
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy V

Bo normalnie to wtedy przechodzi sie na utrzymanie partnera. jesli zarobki sa niskie( nie wiem ile na osobe licza) to jakas tam pomoc ( do okreslonej sumy, ktora miasto ma ustalone) , dofinansowanie z miasta mozna dostac, ale to nie ma byc Hartz IV, chyba ze sie cos zmienilo i teraz nazywaja ta pomoca inaczej

---------- Dopisano o 17:07 ---------- Poprzedni post napisano o 17:03 ----------

Cytat:
Napisane przez Marei Pokaż wiadomość
Jaką blokade?
Blokuja twoje dokumenty i odrazu po zakonczeniu pracy nie dostaniesz Alg I. Moja kolezanka tak miala, mieli jej przedluzyc Arbeitsvertrag a tego nie zrobili i zglosila sie miesiac przed koncem pracy i niestety ... choc tlumaczyla, ze nie wiedziala, ze sie pytala i mowiono co innego, to nagle jak byl tylko miesiac przed koncem, sie dowiedziala i nie bylo zmiluj sie. Zakonczyla prace i zostala bez grosza na pare tygodni.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-08, 16:31   #2205
snufey
Raczkowanie
 
Avatar snufey
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 340
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Bo normalnie to wtedy przechodzi sie na utrzymanie partnera. jesli zarobki sa niskie( nie wiem ile na osobe licza) to jakas tam pomoc ( do okreslonej sumy, ktora miasto ma ustalone) , dofinansowanie z miasta mozna dostac, ale to nie ma byc Hartz IV, chyba ze sie cos zmienilo i teraz nazywaja ta pomoca inaczej

---------- Dopisano o 17:07 ---------- Poprzedni post napisano o 17:03 ----------



Blokuja twoje dokumenty i odrazu po zakonczeniu pracy nie dostaniesz Alg I. Moja kolezanka tak miala, mieli jej przedluzyc Arbeitsvertrag a tego nie zrobili i zglosila sie miesiac przed koncem pracy i niestety ... choc tlumaczyla, ze nie wiedziala, ze sie pytala i mowiono co innego, to nagle jak byl tylko miesiac przed koncem, sie dowiedziala i nie bylo zmiluj sie. Zakonczyla prace i zostala bez grosza na pare tygodni.

Kurcze, a już myślałam, że już trochę to wszystko ogarnęłam...

Dowiedziałam się od dziewczyny, że Hartz IV to teraz ALG II i na ten zasiłek składa się nie tylko dochód, ale brane też są wydatki związane z mieszkaniem (czynsz + koszty zużycia energii itd.). Wszystko to się sumuje, sprawdza wg magicznych tabelek (np. czy nie mamy przypadkiem zbyt dużego metrażu lub nie zużywamy za dużo wody) i JC wydaje na tej podstawie decyzję.
Czytałam też w Internecie, że ten ALG II jest zasiłkiem dla osób, które nie osiągnęły tego progu 1 roku zatrudnienia w Niemczech lub z jakiegoś względu nie mogą podjąć pracy. Czyli tak jakby dla mnie.

Ja obecnie jestem w takiej sytuacji, że pracować nie mogę, bo jestem w ciąży i z tego powodu tracę dochód. Dodatkowo chodzę na kurs języka, za który płacę i jeśli przestanę otrzymywać wypłatę nie będę w stanie płacić za kurs...


A ta blokada, czyli Sperre trwa 3 miesiące i do tej pory byłam święcie przekonana, że dostaje się ją tylko w przypadku, gdy się sama zwolnię przed końcem umowy. Wczoraj dowiedziałam się, że Sperre dostaje się też właśnie w przypadku, gdy nie zgłoszę do AA 3 miesiące przed wygaśnięcia umowy (co jest dla mnie jakimś nieporozumieniem, ale nie mi o tym decydować).
I Sperre dotyczy i ALG I i ALG II - 3 miesiące są wyłączone z wypłaty zasiłku, później już płacą normalnie. Czytałam gdzieś, że można ominąć blokadę, jeśli pracownik nie mógł kontynuować pracy ze względów zdrowotnych, więc może to byłoby jakieś wyjście...

W poniedziałek będę starała się jakoś rozwiązać ten problem, choć utrudnia mi załatwianie spraw fakt, że jeszcze przez 20 dni należę do Jugend JC, a tam już ze 2 razy byłam i urzędniczki za bardzo nie są skore do pomocy
snufey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-08, 18:34   #2206
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez dolinka881 Pokaż wiadomość
Ja też z północy,więc nie wiem jak w pozostałej części...
Kwiaty na balkonie nam pogniły,a każdy spacer z małym konczy się złapaniem przez ulewę:/
Ale na Twoim miejscu cieszylabym się z braku upału - przynajmniej nie puchniesz za bardzo
Na południu piękna pogoda, słońce, delikatny wiaterek
__________________
Wymiana Maj
Szukam
Marei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-08, 18:37   #2207
awgusta
Та еще штучка ^^
 
Avatar awgusta
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: To tu to tam (:
Wiadomości: 2 405
Dot.: Niemcy V

Takie chlodne lato mi bardzo pasuje,jestem prawie w 8 miesiacu ciazy i dziekuje za kazdy taki chlodny dzien oby tak bylo jak najdluzej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Не строю в душе из себя недотрогу и честно добавлю, характер-не мед. Вчера черный кот уступил мне дорогу и сплюнув три раза поперся в обход!
awgusta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-08, 18:39   #2208
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez SeeTheSun Pokaż wiadomość
Oj dziewczyny wspólczuję Wam samopoczuciu w upały ( mówię o zaciążonych) ale powiem szczerze, że mi też w upały nawet nie będąc w ciąży jest niedobrze...
w Polsce na ślasku pogoda nijaka, słyszałam że lata w tym roku ma nie być :P
Oo w której części śląska?
Cytat:
Napisane przez Lambadaa Pokaż wiadomość
Ja rodzilam w upaly i to byl koszmar! Cala opuchnieta i wszystko sie kleilo.. dodatkowo nie wiedzialsm jak takie malenstwo ubrac na takie wariacje :/ ja jednak wole jak jest chlodniej. A dzis tak duszno ze tylko czekam na burze..
Ojj rodziłam też latem i mały później się męczył tylko strasznie. A i ja miałam zatrucie ciążowe, upały jeszcze mnie bardziej dobily i skończyło się wywoływaniem trzy tygodnie przed terminem.
__________________
Wymiana Maj
Szukam
Marei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-09, 10:27   #2209
efflorescence
Rozeznanie
 
Avatar efflorescence
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 810
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez snufey Pokaż wiadomość
W Niemczech jestem od września, pracuję od lutego, więc jedyną opcją jest ALGII
Dzięki dziewczyny! Szkoda, że tematem nie zainteresowałam się wcześniej, ale brałam pod uwagę tylko to, że umowę mi normalnie przedłużą. Teraz jak jestem w ciąży, to wiadomo, że nie ma takiej opcji.
Chyba najrozsądniej byłoby mi się po prostu zwolnić i nie zawracać sobie głowy noszeniem zwolnień i spotkaniami w AOK, skoro w tę czy w inną stronę dostanę 3 miesięczną Sperrę
W poniedziałek pewnie mi się wszystko rozstrzygnie, bo mam wizytę u lekarza, spotkanie w AOK i okaże się, ile tak na prawdę pieniędzy mi przysłali za zwolnienie.
Próbuj, jesteś od niedawna w Niemczech, więc miałaś prawo nie wiedzieć, bardzo możliwe, że wezmą to pod uwagę
Z tego co wiem, 3 miesięczny Sperrzeit jest w innych przypadkach, np. właśnie gdy sama zrezygnujesz z pracy. Za niezgłoszenie się na czas jest mniej, możliwe że miesiąc.
__________________
Cytat:
Napisane przez katarzynka1978 Pokaż wiadomość
A rozważania typu "czy mój okaże się wyjątkiem?" mają taką samą wartość jak "czy trafię w lotto?"

Cytat:
Napisane przez misorpresa Pokaż wiadomość
Dlaczego uważasz, że to troll? Bo tobie się to nie przydarzyło i twoim koleżankom również? Naprawdę solidny argument.
efflorescence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-09, 10:32   #2210
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez snufey Pokaż wiadomość
Kurcze, a już myślałam, że już trochę to wszystko ogarnęłam...

Dowiedziałam się od dziewczyny, że Hartz IV to teraz ALG II i na ten zasiłek składa się nie tylko dochód, ale brane też są wydatki związane z mieszkaniem (czynsz + koszty zużycia energii itd.). Wszystko to się sumuje, sprawdza wg magicznych tabelek (np. czy nie mamy przypadkiem zbyt dużego metrażu lub nie zużywamy za dużo wody) i JC wydaje na tej podstawie decyzję.
Czytałam też w Internecie, że ten ALG II jest zasiłkiem dla osób, które nie osiągnęły tego progu 1 roku zatrudnienia w Niemczech lub z jakiegoś względu nie mogą podjąć pracy. Czyli tak jakby dla mnie.

Ja obecnie jestem w takiej sytuacji, że pracować nie mogę, bo jestem w ciąży i z tego powodu tracę dochód. Dodatkowo chodzę na kurs języka, za który płacę i jeśli przestanę otrzymywać wypłatę nie będę w stanie płacić za kurs...


A ta blokada, czyli Sperre trwa 3 miesiące i do tej pory byłam święcie przekonana, że dostaje się ją tylko w przypadku, gdy się sama zwolnię przed końcem umowy. Wczoraj dowiedziałam się, że Sperre dostaje się też właśnie w przypadku, gdy nie zgłoszę do AA 3 miesiące przed wygaśnięcia umowy (co jest dla mnie jakimś nieporozumieniem, ale nie mi o tym decydować).
I Sperre dotyczy i ALG I i ALG II - 3 miesiące są wyłączone z wypłaty zasiłku, później już płacą normalnie. Czytałam gdzieś, że można ominąć blokadę, jeśli pracownik nie mógł kontynuować pracy ze względów zdrowotnych, więc może to byłoby jakieś wyjście...

W poniedziałek będę starała się jakoś rozwiązać ten problem, choć utrudnia mi załatwianie spraw fakt, że jeszcze przez 20 dni należę do Jugend JC, a tam już ze 2 razy byłam i urzędniczki za bardzo nie są skore do pomocy
ALG II nazywany jest Harz IV tak potocznie przez wszystkich

Znam małżeństwo, gdzie ona nie pracowała (zwolnili ją z pracy), a on zarabiał 1600€ netto, opłat mieli ponad 800€, do tego miesięcznie spłacali kaucję, gdzie im na życie zostawało po odliczeniu wszystkiego ok 200€. Job Center kazał im w pierwszej kolejności zmienić ledwo co wynajęte mieszkanie na socjalne, bo mieli KM o ok 100€ za dużą w ich parametrów, w metrażu się mieścili. Problemem był także samochód, bo on go używał na dojazd do pracy, a powinien go nie mieć wg JC.

I jeśli chodzi o opłaty, to liczy się tylko i wyłącznie to, co masz w dodatkowych kosztach- ogrzewanie mieszkania i opłaty z tym związane. Żadnych wydatków pokroju- dodatkowe ubezpieczenia, spłata kaucji, pożyczone itd się w to nie wlicza, ale wykazać oczywiście to trzeba.

Zresztą MonikaPogrzeba dobrze Ci napisała.
Nie nastawiaj się, że coś dostaniesz, seriohttp://static.wizaz.pl/forum/images/smilies/wink.gif

Jak masz pytania, to pytaj, bo niedawno sama komuś cały wniosek wypełniałam, więc jeszcze pamiętam co i jak

U nas dziś ni to słonecznie, ni to pochmurno, chociaż coś tam wieje.
Wczoraj grzało jak durne, w poniedziałek zapowiadają 34'C, a we wtorek znów 16'C i bądź tutaj mądry z tą pogodą
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-09, 11:28   #2211
Bysanda
Zadomowienie
 
Avatar Bysanda
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 353
Dot.: Niemcy V

A ja zapytam tak. Moja kolezanka jest w szpitalu, sumujac będzie w sumie 6 tygodni. Umowa jej sie konczy z dniem ostatni lipca i umowy jej nie przedluza, ze względu na jej chorobę. Będzie miała wtedy przepracowany rok. I wiedząc to musi sie zgłosić do AA, że bedzie bez pracy?
Bysanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-09, 14:28   #2212
emenyx
Zadomowienie
 
Avatar emenyx
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 523
Dot.: Niemcy V

U nas upały na północy to 25 C -serio Bałtyk i morze północne mocno chłodzą, wiec nigdy nie jest mocno goraco. Ja mam do wody jakies 700m wiec upały mi nie straszne no i zawsze wieje. Nawet w centrum miasta zawsze jest chłodna bryza. W ciagu 9 lat tutaj pamietam tylko jedno lato mega gorące - chyba 2 lata temu. Rzeczywiście było tak ciepło, ze spać sie nie dało .
Wspominam moje zeszłoroczne wakacje na Bawarii- zawsze ciepło i słonecznie
Dobra, juz nie narzekam o pogodzie
Czy ma któraś z was Instagram ? Jesli tak, możecie podać nazwę profilów? Chętnie was posledze w celach inspiracji

Mój profil nazywa sie kingaemigrantka
emenyx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-10, 11:52   #2213
snufey
Raczkowanie
 
Avatar snufey
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 340
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
ALG II nazywany jest Harz IV tak potocznie przez wszystkich

Znam małżeństwo, gdzie ona nie pracowała (zwolnili ją z pracy), a on zarabiał 1600€ netto, opłat mieli ponad 800€, do tego miesięcznie spłacali kaucję, gdzie im na życie zostawało po odliczeniu wszystkiego ok 200€. Job Center kazał im w pierwszej kolejności zmienić ledwo co wynajęte mieszkanie na socjalne, bo mieli KM o ok 100€ za dużą w ich parametrów, w metrażu się mieścili. Problemem był także samochód, bo on go używał na dojazd do pracy, a powinien go nie mieć wg JC.

I jeśli chodzi o opłaty, to liczy się tylko i wyłącznie to, co masz w dodatkowych kosztach- ogrzewanie mieszkania i opłaty z tym związane. Żadnych wydatków pokroju- dodatkowe ubezpieczenia, spłata kaucji, pożyczone itd się w to nie wlicza, ale wykazać oczywiście to trzeba.

Zresztą MonikaPogrzeba dobrze Ci napisała.
Nie nastawiaj się, że coś dostaniesz, seriohttp://static.wizaz.pl/forum/images/smilies/wink.gif

Jak masz pytania, to pytaj, bo niedawno sama komuś cały wniosek wypełniałam, więc jeszcze pamiętam co i jak

U nas dziś ni to słonecznie, ni to pochmurno, chociaż coś tam wieje.
Wczoraj grzało jak durne, w poniedziałek zapowiadają 34'C, a we wtorek znów 16'C i bądź tutaj mądry z tą pogodą
Ja jestem świadoma tego, że dostać zasiłek jest trudno
I zapewne nie myślałabym o tym, gdyby nie fakt, że jestem w ciąży...
A jeśli JC chciałby pomóc mi załatwiać mieszkanie socjalne, to ja nie mam nic przeciwko

To zrozumiałe, że liczy się tylko koszt eksploatacji mieszkania (prąd, woda, ogrzewanie).

Nie wiem za bardzo co mam zrobić... Lekarka nie bardzo chce mi te zwolnienia wystawiać, ale dobrze rozumie sytuację i wie, że pracować nie mogę. Jak się zwolnię to dostanę Sperre, ale skoro i tak mam nie dostać zasiłku to wszystko mi jedno....
snufey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-10, 13:19   #2214
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Bysanda Pokaż wiadomość
A ja zapytam tak. Moja kolezanka jest w szpitalu, sumujac będzie w sumie 6 tygodni. Umowa jej sie konczy z dniem ostatni lipca i umowy jej nie przedluza, ze względu na jej chorobę. Będzie miała wtedy przepracowany rok. I wiedząc to musi sie zgłosić do AA, że bedzie bez pracy?
Najoptymalniej, bo to ALG I przyznaje Arbeitsamt, a skoro ona będzie miała przepracowany rok, to czemu nie skorzystać

Cytat:
Napisane przez snufey Pokaż wiadomość
Ja jestem świadoma tego, że dostać zasiłek jest trudno
I zapewne nie myślałabym o tym, gdyby nie fakt, że jestem w ciąży...
A jeśli JC chciałby pomóc mi załatwiać mieszkanie socjalne, to ja nie mam nic przeciwko

To zrozumiałe, że liczy się tylko koszt eksploatacji mieszkania (prąd, woda, ogrzewanie).

Nie wiem za bardzo co mam zrobić... Lekarka nie bardzo chce mi te zwolnienia wystawiać, ale dobrze rozumie sytuację i wie, że pracować nie mogę. Jak się zwolnię to dostanę Sperre, ale skoro i tak mam nie dostać zasiłku to wszystko mi jedno....
Praca JC w kwestii znalezienia mieszkania ogranicza się jedynie do przekazania Ci listy, które agencje nieruchomości się tym zajmują.
Reszta już leży w rękach chętnego
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-10, 13:21   #2215
bejata440
Zakorzenienie
 
Avatar bejata440
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Oberbayern
Wiadomości: 8 014
Dot.: Niemcy V

Ja mam instagram
Beatryczebe

U mnie dzis tak gorąco ze zamknęliśmy sie w domu, włączyliśmy wiatraki i to tyle ;p
Jak wywieszalam pranie na balkonie to zanim skończyłam mogłam juz pierwsze rzeczy ściągać - tak grzeje!
__________________
inst
bejata440 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-10, 17:16   #2216
ogorekpazurek
Wtajemniczenie
 
Avatar ogorekpazurek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: niemcy
Wiadomości: 2 435
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez emenyx Pokaż wiadomość
U nas upały na północy to 25 C -serio Bałtyk i morze północne mocno chłodzą, wiec nigdy nie jest mocno goraco. Ja mam do wody jakies 700m wiec upały mi nie straszne no i zawsze wieje. Nawet w centrum miasta zawsze jest chłodna bryza. W ciagu 9 lat tutaj pamietam tylko jedno lato mega gorące - chyba 2 lata temu. Rzeczywiście było tak ciepło, ze spać sie nie dało .
Wspominam moje zeszłoroczne wakacje na Bawarii- zawsze ciepło i słonecznie
Dobra, juz nie narzekam o pogodzie
Czy ma któraś z was Instagram ? Jesli tak, możecie podać nazwę profilów? Chętnie was posledze w celach inspiracji

Mój profil nazywa sie kingaemigrantka
Ja juz Cie mam na Instagram 😊

Mnie wkurzala pogoda w zeszlym tygodniu..niby cieplo ale codziennie z synem moklismy bo akurat w drodze do domu padalo. .. mam nadzieje ze przyszly tydzien bedzie lepszy 😊
__________________
16/2015
ogorekpazurek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-10, 21:29   #2217
bejata440
Zakorzenienie
 
Avatar bejata440
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Oberbayern
Wiadomości: 8 014
Dot.: Niemcy V

Mnie złapała jakas demotywacje i zmęczenie. Praca - dostałam nowe stanowisko, przeprowadzka, terminy. Troche stresu. Chyba sobie jakies witaminki czy inny doping kupić musze?
Cos polecacie? Pytam z ciekawości. Moze macie jakis sprawdzony magiczny środek.
pewnie i tak pojde do apteki i pozwolę sobie doradzić.
__________________
inst
bejata440 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-10, 22:08   #2218
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez bejata440 Pokaż wiadomość
Mnie złapała jakas demotywacje i zmęczenie. Praca - dostałam nowe stanowisko, przeprowadzka, terminy. Troche stresu. Chyba sobie jakies witaminki czy inny doping kupić musze?
Cos polecacie? Pytam z ciekawości. Moze macie jakis sprawdzony magiczny środek.
pewnie i tak pojde do apteki i pozwolę sobie doradzić.
Super, gratuluję
Nie wiem, ale daj znać co doradza, też by mi się przydało
__________________
Wymiana Maj
Szukam
Marei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-10, 22:41   #2219
efflorescence
Rozeznanie
 
Avatar efflorescence
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 810
Dot.: Niemcy V

Ćwiczenia, joga.
__________________
Cytat:
Napisane przez katarzynka1978 Pokaż wiadomość
A rozważania typu "czy mój okaże się wyjątkiem?" mają taką samą wartość jak "czy trafię w lotto?"

Cytat:
Napisane przez misorpresa Pokaż wiadomość
Dlaczego uważasz, że to troll? Bo tobie się to nie przydarzyło i twoim koleżankom również? Naprawdę solidny argument.
efflorescence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-11, 06:33   #2220
bejata440
Zakorzenienie
 
Avatar bejata440
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Oberbayern
Wiadomości: 8 014
Dot.: Niemcy V

Oj sportu mi nie brak ;p
Dam znać co mi doradza w aptece..
__________________
inst
bejata440 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-19 17:44:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:14.