Mamy styczniowe 2023 - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-10-31, 13:14   #331
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Hej Mamusie, jak się macie? Też Wam tak brzuch ciąży jak trochę pochodzicie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-01, 10:03   #332
Jon_Snow
Wtajemniczenie
 
Avatar Jon_Snow
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 893
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Cytat:
Napisane przez Kasmina Pokaż wiadomość
My po prawie 4 tyg leżenia teraz mamy po prostu tryb oszczędzania do tego jeszcze cukrzyca ciążowa, więc dieta, ale daje radę w ciąży z córką też miałam i wyszło mi to na dobre, bo nie roztyłam się tak jak z synem

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
O a dlaczego musiałaś leżeć? Nie kojarzę żebyś coś pisała
Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Hej Mamusie, jak się macie? Też Wam tak brzuch ciąży jak trochę pochodzicie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mi bardzo ciąży, szczególnie że nie mogę za dużo ruchu, dużo leżę i potem jak trochę pochodzę, to mam wrażenie, że mam kamień wielki w brzuchu
U nas choroba, 3 tyg w przedszkolu był starszak to i tak rekord

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka
__________________
Jon_Snow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-01, 19:01   #333
pluszowy_kot
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 473
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Hej Mamusie, jak się macie? Też Wam tak brzuch ciąży jak trochę pochodzicie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mi na szczęście jeszcze nie, mogę chodzić dowolnie długo. Ale już sprzątnie w domu, żeby się schylić, kucnąć itp to już niestety na raty.
Nadal nie mam weny na szykowanie czegokolwiek, wydaje mi się, że jeszcze tyyyyle czasu i raczej planuję, gdzie się jeszcze z synem wybierzemy, jakie wizyty lekarskie musimy oblecieć i wychodzi, że absolutnie nie mam czasu rodzić przed 3 stycznia 😂
pluszowy_kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-03, 12:53   #334
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Cytat:
Napisane przez Jon_Snow Pokaż wiadomość
O a dlaczego musiałaś leżeć? Nie kojarzę żebyś coś pisała Mi bardzo ciąży, szczególnie że nie mogę za dużo ruchu, dużo leżę i potem jak trochę pochodzę, to mam wrażenie, że mam kamień wielki w brzuchu
U nas choroba, 3 tyg w przedszkolu był starszak to i tak rekord

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka
Zdrówka życzymy No 3 tygodnie to dużo podobno
Cytat:
Napisane przez pluszowy_kot Pokaż wiadomość
Mi na szczęście jeszcze nie, mogę chodzić dowolnie długo. Ale już sprzątnie w domu, żeby się schylić, kucnąć itp to już niestety na raty.
Nadal nie mam weny na szykowanie czegokolwiek, wydaje mi się, że jeszcze tyyyyle czasu i raczej planuję, gdzie się jeszcze z synem wybierzemy, jakie wizyty lekarskie musimy oblecieć i wychodzi, że absolutnie nie mam czasu rodzić przed 3 stycznia
To dobre Maleństwo zaraz znajdzie Ci czas, poczekaj

My już ogarnęliśmy nowe łóżeczko dla starszaka i trochę przemeblowaliśmy. Ubranka dla Malutkiej na początek już odłożone, czekają na pranie. Teraz zakupy apteczne i będzie chyba wszystko. W listopadzie upiorę ubranka i poukładam w komodzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-04, 09:50   #335
pluszowy_kot
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 473
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Zdrówka życzymy No 3 tygodnie to dużo podobno
To dobre Maleństwo zaraz znajdzie Ci czas, poczekaj

My już ogarnęliśmy nowe łóżeczko dla starszaka i trochę przemeblowaliśmy. Ubranka dla Malutkiej na początek już odłożone, czekają na pranie. Teraz zakupy apteczne i będzie chyba wszystko. W listopadzie upiorę ubranka i poukładam w komodzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mowy nie ma, jeszcze 2 stycznia mam z młodym wizytę u okulisty i absolutnie wtedy rodzić nie mogę, nawet się jeszcze na patologię nie dam wsadzić 😂 do mnie dotarło, że nawet nie mam "porządnej" piżamy/koszuli jakbym miała teraz nagle w szpitalu być 🤦☠♀️ jakoś jak przy synu musieliśmy sobie porozkładać wydatki, bo praktycznie wszystko było trzeba kupować od podstaw, to lepiej się ogarnialiśmy. Teraz jak wózek jest, fotelik jest, łóżeczko jest, ubranka mają być to luuuuuz, mamy czas, przecież gdzie jeszcze do stycznia! Oj, chyba naiwni jesteśmy...
pluszowy_kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-04, 11:28   #336
Jon_Snow
Wtajemniczenie
 
Avatar Jon_Snow
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 893
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Ja mam koszyk na allegro z różnościami jeszcze do kupienia typu przewijak, kilka pieluch muślinowych, ręcznik z kapturkiem itp no i apteczne jeszcze muszę ogarnąć. Komodę mam skręconą, ubranka najmniejsze mam przygotowane. Mam nadzieję, że w ten weekend mąz mi pościąga ze strychu wszystko po starszaku żebym to sobie powolutku ogarniała. No i pozostanie przygotowanie miejsca w sypialni i ogarnięcie torby do szpitala. Teoretycznie ja już przed świętami mogę rodzić więc chciałabym mieć to wszystko zrobione

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 13:28 ---------- Poprzedni post napisano o 13:26 ----------

Aha no i byłam na 3 usg prenatalnym, wszystko z małą w porządku, ale mam mało płynu więc mam dużo pić. Obróciła się już głową w dół i jest podobno bardzo nisko w kanale rodnym, co mnie troche martwi, ale zobaczę co powie prowadząca w środę .
Waży 1800g

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka
__________________
Jon_Snow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-04, 18:31   #337
Jon_Snow
Wtajemniczenie
 
Avatar Jon_Snow
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 893
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Dziewczyny w co planujecie ubrać maluchy na wyjście ze szpitala? Oprócz kombi zimowego oczywiście, bardziej co pod spód

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka
__________________
Jon_Snow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-11-04, 21:28   #338
pluszowy_kot
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 473
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Cytat:
Napisane przez Jon_Snow Pokaż wiadomość
Dziewczyny w co planujecie ubrać maluchy na wyjście ze szpitala? Oprócz kombi zimowego oczywiście, bardziej co pod spód

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka
My po synu mamy ciepły śpiworek do fotelika. Mamy zasadę, że nie wozimy w kurtkach/kombinezonach. Także pod spodem pewnie będzie jakiś ciepły pajac, ewentualnie na przejście ze szpitala do samochodu jeszcze jakiś kocyk.
pluszowy_kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-08, 10:04   #339
Jon_Snow
Wtajemniczenie
 
Avatar Jon_Snow
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 893
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Ja mam śpiworek wełniany ale jeszcze chcę dokupic otulacz. No i właśnie nie wiem czy pod to sam pajacyk, czy może body, spodenki i cienki kombinezon. Chyba przygotuję dwa zestawy i wybierzemy w zależności od pogody.

Coś tu cicho ostatnio

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka
__________________
Jon_Snow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-09, 15:04   #340
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Cytat:
Napisane przez Jon_Snow Pokaż wiadomość
Dziewczyny w co planujecie ubrać maluchy na wyjście ze szpitala? Oprócz kombi zimowego oczywiście, bardziej co pod spód

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka
Do fotelika mamy śpiworek, więc już bez kombinezonu, a pod spód pajac pewnie albo body i spodenki i jeszcze jakiś kombinezonik dresowy Zobaczymy czy będzie duży mróz czy tak jak teraz koło 10 na plusie, bo różnie może być

My dziś po wizycie u prowadzącego. Wszystko ok Zbadał mi szyjkę, jeszcze ponad 4 cm mam. Spadły mi wyniki hemoglobiny itp. i dostałam żelazo na receptę. Z Maleńką wszystko dobrze🥰

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-09, 15:37   #341
d63b8a062af6359c617c11f5dff2214bf44d9449_65540a02934eb
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-11
Wiadomości: 459
Dot.: Mamy styczniowe 2023

hej, dziewczyny, jestem z wątku marcowego, ale czytam i wcześniejsze, i chciałam zapytać o to zawsze myślałam że brzuch mocno rośnie od 6-7 miesiąca, jestem w 5, ale już mam wrażenie że jestem ogromna, rośnie co tydzień a co dalej, taki już ostatecznie duży brzuch zrobi się w miesiąc i dalej do końca ciąży taki będzie? sorki, wiem że głupie to pytanie jest, ale zmiany w ciele człowiek musi zaakceptować, a to czasem wymaga czasu
d63b8a062af6359c617c11f5dff2214bf44d9449_65540a02934eb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-11-09, 17:08   #342
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy styczniowe 2023

[1=d63b8a062af6359c617c11f 5dff2214bf44d9449_65540a0 2934eb;89404735]hej, dziewczyny, jestem z wątku marcowego, ale czytam i wcześniejsze, i chciałam zapytać o to zawsze myślałam że brzuch mocno rośnie od 6-7 miesiąca, jestem w 5, ale już mam wrażenie że jestem ogromna, rośnie co tydzień a co dalej, taki już ostatecznie duży brzuch zrobi się w miesiąc i dalej do końca ciąży taki będzie? sorki, wiem że głupie to pytanie jest, ale zmiany w ciele człowiek musi zaakceptować, a to czasem wymaga czasu [/QUOTE]Dziecko rośnie do końca więc brzuch też A co do tego kiedy zaczyna być widać brzuch i jak jest duży to indywidualna sprawa, żalezy np. od naszej budowy, od tego która to ciąża itd.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-09, 17:30   #343
d63b8a062af6359c617c11f5dff2214bf44d9449_65540a02934eb
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-11
Wiadomości: 459
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Dziecko rośnie do końca więc brzuch też A co do tego kiedy zaczyna być widać brzuch i jak jest duży to indywidualna sprawa, żalezy np. od naszej budowy, od tego która to ciąża itd.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
no u mnie już widać więc dlatego się zdziwiłam, myślałam będzie póżniej tak szybko rosnąć
d63b8a062af6359c617c11f5dff2214bf44d9449_65540a02934eb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-09, 18:45   #344
Jon_Snow
Wtajemniczenie
 
Avatar Jon_Snow
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 893
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Do fotelika mamy śpiworek, więc już bez kombinezonu, a pod spód pajac pewnie albo body i spodenki i jeszcze jakiś kombinezonik dresowy Zobaczymy czy będzie duży mróz czy tak jak teraz koło 10 na plusie, bo różnie może być

My dziś po wizycie u prowadzącego. Wszystko ok Zbadał mi szyjkę, jeszcze ponad 4 cm mam. Spadły mi wyniki hemoglobiny itp. i dostałam żelazo na receptę. Z Maleńką wszystko dobrze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przydałby mi się kawałek szyjki
Ja też dzisiaj po wizycie u prowadzącej, pessar się ładnie trzyma, jak wszystko będzie ok to 20.12 mi go zdejmie. 30.11 mam kolejną wizytę i to już będzie jedna z ostatnich

[1=d63b8a062af6359c617c11f 5dff2214bf44d9449_65540a0 2934eb;89404735]hej, dziewczyny, jestem z wątku marcowego, ale czytam i wcześniejsze, i chciałam zapytać o to zawsze myślałam że brzuch mocno rośnie od 6-7 miesiąca, jestem w 5, ale już mam wrażenie że jestem ogromna, rośnie co tydzień a co dalej, taki już ostatecznie duży brzuch zrobi się w miesiąc i dalej do końca ciąży taki będzie? sorki, wiem że głupie to pytanie jest, ale zmiany w ciele człowiek musi zaakceptować, a to czasem wymaga czasu [/QUOTE]

Niektórym kobietom rzeczywiście brzuszek zaczyna rosnąć dopiero w okolicach 6 miesiąca ale jak już zaczyna rosnąć to rośnie do końca ciąży

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka
__________________
Jon_Snow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-09, 19:50   #345
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy styczniowe 2023

[1=d63b8a062af6359c617c11f 5dff2214bf44d9449_65540a0 2934eb;89404911]no u mnie już widać więc dlatego się zdziwiłam, myślałam będzie póżniej tak szybko rosnąć[/QUOTE]U mnie też już było widać Właściwie to od początku ciąży miałam powiększony, taka napuchnięta jakby się wtedy robię
Cytat:
Napisane przez Jon_Snow Pokaż wiadomość
Przydałby mi się kawałek szyjki
Ja też dzisiaj po wizycie u prowadzącej, pessar się ładnie trzyma, jak wszystko będzie ok to 20.12 mi go zdejmie. 30.11 mam kolejną wizytę i to już będzie jedna z ostatnich



Niektórym kobietom rzeczywiście brzuszek zaczyna rosnąć dopiero w okolicach 6 miesiąca ale jak już zaczyna rosnąć to rośnie do końca ciąży

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka
Mogę pożyczyć
Też mam kolejną wizytę 30.11
Już się nie mogę doczekać porodu i spotkania z Córeczką! 🥰

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-12, 17:43   #346
pluszowy_kot
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 473
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Ja po kolejnej wizycie - ta dziewczyna rośnie jak szalona! Przez równy miesiąc 800g więcej, ja się serio zaczynam bać, czy dam radę ją wypchnąć! Ale przepływy piękne, serducho jak dzwon, szyja nadal jak u żyrafy.
pluszowy_kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-12, 19:19   #347
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Cytat:
Napisane przez pluszowy_kot Pokaż wiadomość
Ja po kolejnej wizycie - ta dziewczyna rośnie jak szalona! Przez równy miesiąc 800g więcej, ja się serio zaczynam bać, czy dam radę ją wypchnąć! Ale przepływy piękne, serducho jak dzwon, szyja nadal jak u żyrafy.
Super, że wszystko dobrze 🥰
To ile już waży?

My dziś byliśmy na zakupach jak nigdy w sobotę.. Były okropne kolejki w Smyku, HM i Auchan, jak przed świętami I wszędzie skorzystałam ze swego ciążowego stanu Także szybko poszło 🤣 Ale zawsze mam taki stres, wiecie jacy są ludzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-12, 23:24   #348
pluszowy_kot
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 473
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Super, że wszystko dobrze 🥰
To ile już waży?

My dziś byliśmy na zakupach jak nigdy w sobotę.. Były okropne kolejki w Smyku, HM i Auchan, jak przed świętami I wszędzie skorzystałam ze swego ciążowego stanu Także szybko poszło 🤣 Ale zawsze mam taki stres, wiecie jacy są ludzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Już 1800g, doktor obstawia, że może dobić do 3800g 😱
Mnie już w wielu miejscach wołają do kasy, ale sama się raczej nie upominam, dobrze się czuję, więc nie mam potrzeby, a jednak właśnie też się trochę obawiam komentarzy, że po sklepie to mam siłę latać ale postać do kasy to już chcę pierwsza. Aczkolwiek mam świadomość, że niektóre dziewczyny chodzić mogą dowolnie długo, ale jak staną w miejscu to od razu im słabo.
pluszowy_kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-13, 00:07   #349
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Cytat:
Napisane przez pluszowy_kot Pokaż wiadomość
Już 1800g, doktor obstawia, że może dobić do 3800g
Mnie już w wielu miejscach wołają do kasy, ale sama się raczej nie upominam, dobrze się czuję, więc nie mam potrzeby, a jednak właśnie też się trochę obawiam komentarzy, że po sklepie to mam siłę latać ale postać do kasy to już chcę pierwsza. Aczkolwiek mam świadomość, że niektóre dziewczyny chodzić mogą dowolnie długo, ale jak staną w miejscu to od razu im słabo.
3800g to chyba jeszcze nie tak dużo, ja się obawiam, że znów dzidzia 4 kg przekroczy Ale podobno dziewczynki są mniejsze, więc myślę pozytywnie Chociaż moja córcia już 3 tygodnie temu ważyła ponad 1500g

No ja zwykle jak jestem z synkiem nawet na zakupach i np. w Lidlu ze 2-3 osoby przede mną to spoko, nie upominam się. Raz ostatnio mnie pani w aptece przepuściła i to było miłe. Ale dziś to było coś okropnego, te kolejki były po 30-50 osób także ten

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Edytowane przez *Catherrine*
Czas edycji: 2022-11-13 o 00:10
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-11-13, 13:32   #350
pluszowy_kot
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 473
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
3800g to chyba jeszcze nie tak dużo, ja się obawiam, że znów dzidzia 4 kg przekroczy Ale podobno dziewczynki są mniejsze, więc myślę pozytywnie Chociaż moja córcia już 3 tygodnie temu ważyła ponad 1500g

No ja zwykle jak jestem z synkiem nawet na zakupach i np. w Lidlu ze 2-3 osoby przede mną to spoko, nie upominam się. Raz ostatnio mnie pani w aptece przepuściła i to było miłe. Ale dziś to było coś okropnego, te kolejki były po 30-50 osób także ten

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Syn mi się urodził malutki, mniej niż 3kg, więc teraz takie 3,8kg wydaje mi się gigantyczne 😅
A jeszcze w tych kolejkach to ja zawsze się śmieję, że teraz mi łatwiej postać z brzuchem niż potem będzie z dzieckiem, bo brzuch chociaż nie marudzi 😂 a osobiście zawsze się starałam mamy z maluchami puszczać przed siebie, bo wiadomo, że maluchy szybko się znudzą. No ale na szczęście większość zakupów robię przed południem, kiedy praktycznie nie ma ludzi.
pluszowy_kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-13, 20:45   #351
Jon_Snow
Wtajemniczenie
 
Avatar Jon_Snow
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 893
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Ja korzystam jak ktoś mnie przepuszcza albo woła z kolejki ale sama też jakoś nie zabiegam raz mi Pani w punkcie pobrań zwróciła uwagę, że mogę wchodzić pierwsza i że ci starsi ludzie przede mną mają czas ale weź tu się wpychaj przed tych starszych ludzi..

Moja mała miała w środę na wizycie niecałe 2kg i gin mówiła że tak idealnie się wpasowuje w swój wiek.

Kurczę dziewczyny ząb mnie łupie akurat w weekend, dentysta nie odpowiada, jutro będę próbować się zapisać gdzieś

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka
__________________
Jon_Snow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-14, 09:49   #352
pluszowy_kot
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 473
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Cytat:
Napisane przez Jon_Snow Pokaż wiadomość
Ja korzystam jak ktoś mnie przepuszcza albo woła z kolejki ale sama też jakoś nie zabiegam raz mi Pani w punkcie pobrań zwróciła uwagę, że mogę wchodzić pierwsza i że ci starsi ludzie przede mną mają czas ale weź tu się wpychaj przed tych starszych ludzi..

Moja mała miała w środę na wizycie niecałe 2kg i gin mówiła że tak idealnie się wpasowuje w swój wiek.

Kurczę dziewczyny ząb mnie łupie akurat w weekend, dentysta nie odpowiada, jutro będę próbować się zapisać gdzieś

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka
Z bólem zęba, niezależnie od ciąży, na NFZ dentysta powinien Cię przyjąć tego samego dnia. Praktyka niestety jest różna, ale dzwoń albo wpadaj osobiście i się upominaj!
pluszowy_kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-22, 22:12   #353
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Jak się macie Dziewczyny? Jak samopoczucie, przygotowania?

U mnie ok, fizycznie bardzo dobrze, gorzej z psychiką Przewrażliwienie, rozdrażnienie, brak cierpliwości..

Dziś opróżniłam komodę na ubranka, teraz zastanawiam się kiedy ruszyć z praniem i prasowaniem żeby nie za wcześnie No i zamówienie z apteki już mam, mogę pakować torbę do szpitala Ale z tym na spokojnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-22, 22:24   #354
pluszowy_kot
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 473
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Ja nadal w lesie 😂 ale za to w domu pojawiły się ubranka do przejrzenia - 3 torby najmniejszych rozmiarów od koleżanki i 5 toreb/pudeł od kuzynki od ubranek najmniejszych aż do pojedynczych 92. Jeszcze w grudniu będzie dostawa od kuzyna, trzeba się będzie zabrać za ogarnięcie tego i oznaczenie które czyje, bo to do potencjalnego zwrotu, ale to nie w tym tygodniu, bo nie mam czasu 😆
Udało się znaleźć dawkę insuliny i zestaw posiłków, który na mnie działa, więc diabetolog uznała, że już nie musimy się widywać, wystarczy monitoring mojej doktor prowadzącej, dostałam tylko skierowanie na nadzór okołoporodowy do wybranego szpitala, od 37 tygodnia mam się tam zgłaszać na kontrolne ktg i już oni ustalą mi termin indukcji.
pluszowy_kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-22, 22:49   #355
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Cytat:
Napisane przez pluszowy_kot Pokaż wiadomość
Ja nadal w lesie ale za to w domu pojawiły się ubranka do przejrzenia - 3 torby najmniejszych rozmiarów od koleżanki i 5 toreb/pudeł od kuzynki od ubranek najmniejszych aż do pojedynczych 92. Jeszcze w grudniu będzie dostawa od kuzyna, trzeba się będzie zabrać za ogarnięcie tego i oznaczenie które czyje, bo to do potencjalnego zwrotu, ale to nie w tym tygodniu, bo nie mam czasu
Udało się znaleźć dawkę insuliny i zestaw posiłków, który na mnie działa, więc diabetolog uznała, że już nie musimy się widywać, wystarczy monitoring mojej doktor prowadzącej, dostałam tylko skierowanie na nadzór okołoporodowy do wybranego szpitala, od 37 tygodnia mam się tam zgłaszać na kontrolne ktg i już oni ustalą mi termin indukcji.
Ojej, to nieźle Cię zasypali ubrankami jak Ty to oznaczysz co od kogo..?

Super, że udało się okiełznać cukrzycę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-23, 08:03   #356
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Ja też dostałam trochę ubranek od koleżanki do zwrotu później. Porobilam im zdjęcia i mam nadzieję że to ogarnę za te kilka miesięcy

Mi za to poranne cukry nadal skaczą, kilka dni dobrze, kilka dni za wysoko, ale dziecko rozwija się planowo, więc ginekolog mówi że jak tak dalej pójdzie to będziemy czekać do terminu i on nie widzi powodów do indukcji.

Siedzę właśnie nad listą rzeczy do zamówienia z apteki. Przeglądałam posty na FB w tym temacie i mam wrażenie, że dużo osób przesadza z ilością zamawianych kosmetyków itp.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-23, 08:58   #357
Jon_Snow
Wtajemniczenie
 
Avatar Jon_Snow
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 893
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Ja dzisiaj planuje zakończyć temat ubranek, ostatnia porcja wyprana czeka na prasowanie. Mam tyle ubranek że mogę młodą przebierac 10 razy dziennie, nie chcę już widzieć więcej!!
Aptekę mam ogarnietą, czekam jeszcze na zamówienie z rossmanna, ale mają opóźnienie do 01.12
Został mi tylko koszyk na allegro, mam tam przewijak, otulacz do fotelika, prześcieradła do wózka i łóżeczka, bo moje okazały się dosyć zmarnowane, nożyczki i cążki, ręcznik i jakieś tam drobiazgi.
Za tydzień mam wizytę u prowadzącej i w grudniu pakuję torbę do szpitala. I w sumie już będę mogła czekać na poród tylko łóżeczko zostanie, ale to chyba mąż ogarnie jak będę w szpitalu.
Jeszcze mi ten ząb przed samym porodem wyskoczył, muszę mieć kanałówkę

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka
__________________
Jon_Snow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-23, 09:22   #358
d63b8a062af6359c617c11f5dff2214bf44d9449_65540a02934eb
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-11
Wiadomości: 459
Dot.: Mamy styczniowe 2023

podzielcie się proszę jakie kosmetyki szykujecie na szpital/pierwszy czas po porodzie dla siebie i dziecka?
d63b8a062af6359c617c11f5dff2214bf44d9449_65540a02934eb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-23, 09:47   #359
pluszowy_kot
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 473
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Ojej, to nieźle Cię zasypali ubrankami jak Ty to oznaczysz co od kogo..?

Super, że udało się okiełznać cukrzycę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Koleżanka mi podpowiedziała, żeby od wewnętrznej strony gdzieś na szwie podszyć kolorową nitką, na każdy "pakiet" inny kolor - nie trzeba będzie mazać po metkach (zresztą w niektórych ubrankach są powycinane) I stresować się, jeśli oznaczenie się spierze. Żeby mi się tylko chciało siedzieć z igłą i nitką 🙈 ale nie ma wyjścia, musz odpalić serial (albo teraz to mecz) i dłubać 😂
pluszowy_kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-23, 12:35   #360
Jon_Snow
Wtajemniczenie
 
Avatar Jon_Snow
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 893
Dot.: Mamy styczniowe 2023

[1=d63b8a062af6359c617c11f 5dff2214bf44d9449_65540a0 2934eb;89418470]podzielcie się proszę jakie kosmetyki szykujecie na szpital/pierwszy czas po porodzie dla siebie i dziecka?[/QUOTE]Ja mam dla dziecka płyn do kąpieli, balsam, maść na odparzenia, krem do buzi na zimę, kupiłam też puder ale raczej na w razie czego, jeszcze dokupię coś do pępuszka
Dla siebie maltan, tantum rosa, z takich higienicznych rzeczy mam jeszcze majtki z siatki, wkładki laktacyjne i podkłady poporodowe.


Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka
__________________
Jon_Snow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-05-23 21:34:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:28.