Romantyczna Praga - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-11-07, 08:19   #91
vicealigator
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Bristol, UK
Wiadomości: 40
Dot.: Romantyczna Praga

Cytat:
Napisane przez natina2 Pokaż wiadomość
macie jakieś namiary na tanie noclegi na studencką kieszeń?
bo na tej stronce zosienka są straszne ceny... :O
Zapraszam do zapoznania sie z moja relacja - znajdziesz tez namiary na dwa hostele
http://vicealigator.geoblog.pl/podro...cztery-stolice
A tutaj jeszcze pare fotek
http://pl.youtube.com/watch?v=gKTG6rR5poA
vicealigator jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-09, 14:20   #92
nebraska
Zakorzenienie
 
Avatar nebraska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: cozy place
Wiadomości: 4 996
Dot.: Romantyczna Praga

Cytat:
Napisane przez natina2 Pokaż wiadomość
macie jakieś namiary na tanie noclegi na studencką kieszeń?
bo na tej stronce zosienka są straszne ceny... :O
Najtańsze noclegi są na terenie akademików przy stadionie Strachov, warunki średnie, ale jest naprawde taniutko
__________________
Pielęgnujmy przypadkową życzliwość i piękne czyny pozbawione sensu.


Fragrantica








nebraska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-08, 12:09   #93
isabellek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 16
Praga

Byla ktoras z was w Pradze i chce sie podzielic wrazeniami?
isabellek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-02, 17:58   #94
dosia1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: xxx
Wiadomości: 286
Dot.: Praga

podbijam, na weekend majowy wybieram sie tam ze znajomymi, moze polecilybyscie co warto tam zobaczyc przez 3-4 dni??
a jak tam jest z dojazdem, sa jakies bsy/pociagi do pragi?? czy lepiej bedzie jednak dwoma samochodami sie tam zabrac??
dosia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 08:32   #95
owca79
Raczkowanie
 
Avatar owca79
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: pastwisko
Wiadomości: 470
Dot.: Praga

Mysle, ze samochodem bardziej sie opłaca. Zwłaszcza jesli rozłożycie koszt na kilka osób. Wszyscy moi znajomi sa Praga zachwyceni. Ja średnio. Praga jest piękna ale zawsze sa tam tłumy ludzi. Przyznam, ze mnie osobiscie taki tłok męczy. Piekny Most Karola jest zawsze odwiedzany przez setki ludzi.
Ech, trzeba sie przedzierac i stac godzinami w kolejkach
Ale mimo to polecam.
Rewelacyjna Złota Uliczka i bardzo dobre jedzenie
owca79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 12:35   #96
goferek_go
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 166
Dot.: Praga

Witam, polecam Pragę !!!
Na miejsce najlepiej samochodem a na miejscu jest metro i tak chyba najłatwiej się przemieszczać.
goferek_go jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 13:26   #97
carmen20
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 093
Dot.: Praga

Byłam w Pradze niestety tylko 1 dzień lecz zdążyłam się zakochać w zabytkowym centrym miasta, jest po prostu cudowne
carmen20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-03, 15:04   #98
Aaś
Zakorzenienie
 
Avatar Aaś
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 292
Dot.: Praga

Byłam w Pradze w zeszłym roku na majówce.

Dojazd: Zdecydowanie samochód. Koszt w obie strony wyniósł Nas kolo 50zł na łepek Praga ma świetną komunikację miejską (kiedy my bedziemy mieli takie metro...) a automaty z biletami praktycznie na każdym rogu.

Nocleg: Horrendalnie drogi... Czesi traktują Nasz weekend majowy jako okres szczytowy... my nocowaliśmy w hostelu a i tak wyszlo ok 45zł za noc (w pok. 6os.)

Miasto: Piękne... byłam juz wczesniej ale tylko jeden dzień i nie zdążyłam się nacieszyć. Teraz była ku temu okazja Most Karola - koło 9 rano radzę odwiedzić. Nawet nie było takich wielkich tłumów. Złota uliczka - super ale też w godzinach porannych bo potem ciężko się przecisnąć. Jednym słowem Praga to gigantyczna KOLEJKA.

Czesi: Szkoda słów.... Albo ja miałam takiego pecha albo Czesi po prostu nie lubią Polaków To tylko moja opinia...

Generalnie Praga - tak. W weekend majowy - raczej nie...
Aaś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-04, 13:06   #99
owca79
Raczkowanie
 
Avatar owca79
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: pastwisko
Wiadomości: 470
Dot.: Praga


Czesi nas nie lubia...
Pani w hostelu w ktorym mieszkałam była dla nas okropna...
owca79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-06, 08:24   #100
vicealigator
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Bristol, UK
Wiadomości: 40
Dot.: Praga

Relacja m.in. z Pragi i rejonu
http://vicealigator.geoblog.pl/podro...cztery-stolice
vicealigator jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-10, 13:27   #101
madiaa
Raczkowanie
 
Avatar madiaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 368
Dot.: Praga

Podbijam wątek. Marzy mi sie Praga. Jednak chcialabym polączyć jej zwiedzanie z dłuzszym pobytem na wakacjach. Znacie może namaiary na w miare tanie hotele, albo nawet kwatery prywatne?
madiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-16, 20:11   #102
kamyq
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 6
Dot.: Praga

Ja byłam w Pradze pod koniec sierpnia. Pojechaliśmy ze znajomymi na tydzień, samochodem, co prawda w centrum miasta czasami trudno o bezpłatny parking, ale to chyba nie dziwi. Moim zdaniem również najlepiej poruszać metrem, bilety z tego co pamiętam są dosyć tanie, chociaż jeżdżenie samochodem (od czasu do czasu) też nie sprawiało kłopotu. Sam dojazd do Pragi całkiem ok, trzeba tylko zwracać uwagę będąc już na obrzeżach miasta, żeby dobrze wjechać do centrum i sie nie pogubić jak to my uczyniliśmy, ale poradziliśmy sobie dosyć sprawnie
Co do noclegu, to rezerwowaliśmy przez internet i o dziwo udało nam sie dostać, wydaje mi się bardzo tanie i bardzo fajne zakwaterowanie. Płaciliśmy co prawda w euro, gdyż właściciel lokalu był prawdopodobnie Włochem i robiliśmy przedpłatę na konto, aczkolwiek niewielką. Mieszkaliśmy w mieszkaniu/apartamencie 2-poziomowym (ku naszemu zdziwieniu, gdyż na zdjęciach na to nie wyglądało) składającym się z 2 sypialni, ładnej łazienki u góry i dużego pokoju z aneksem kuchennym na dole. Mieszkanie wyposażone w zmywarkę, pralkę i klimatyzacje w każdym pokoju i z pięknym widokiem z 3 piętra w zasadzie na panoramę miasta. Budynek znajduje się praktycznie 5-10 min. spacerkiem od centrum (plac Wacława), bardzo blisko wieży telewizyjnej..i co najważniejsze, po przeliczeniu, zapłaciliśmy ok. 50 zł/noc za osobę!!!
Jeśli chodzi o miasto, to rzeczywiście urokliwe, zdążyliśmy zwiedzić sporo "podstawowych" miejsc. Złota uliczka, zamek na Hradczanach, most Karola(rzeczywiście ludzi masa i to jeszcze czasami stoją jak te święte krowy, tak,że się trzeba przeciskać,abo stamtąd wyjść),wzgórze Petrin-ogród różany, miniatura wieży Eiffla,labirynt luster(beznadzieja,szkoda pieniędzy),przepiękny rynek starego miasta, Mala Strana,oczywiście plac Wacława(oprócz tego,że śliczne miejsce to jeszcze pełno fajnych sklepów,więc przyjemne z pożytecznym), "tańczący dom",vysehrad, praskie ZOO (całkiem spore) no i jeszcze kilka innych miejsc
Czesi z którymi mieliśmy styczność byli bardzo mili, szczególnie w sklepie Albert nieopodal miejsca zamieszkania , od strony innych również nie spotkały nas żadne nieprzyjemności. Gdy mieliśmy problemy ze znalezieniem odpowiedniej drogi, pewien pan nam wszystko jasno i logicznie wyjaśnił, a nawet rozpisał i rozrysował
Ceny w sklepach w sumie podobne do naszych, niektóre artykuły trochę tańsze, w tym oczywiście piwko (najtańsze znaleźliśmy,z tego co pamiętam, chyba po 70 gr i mnie całkiem smakowało )

Ogólne wrażenie bardzo pozytywne, z pewnością jeszcze kiedyś tam chętnie wrócę
kamyq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 21:28   #103
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: Praga

Bylam 2 razy i zakochalam sie od pierwszego wejrzenia. Najpiekniejsze europejskie miasto moim zdaniem!
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-17, 14:47   #104
madiaa
Raczkowanie
 
Avatar madiaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 368
Dot.: Praga

A idzie sie dogadac z czechami? Chodzi o zalatwienie noclegu
madiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-18, 16:39   #105
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Dot.: Praga

Cytat:
Napisane przez madiaa Pokaż wiadomość
A idzie sie dogadac z czechami? Chodzi o zalatwienie noclegu
Też mnie to ciekawi .
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-19, 00:13   #106
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: Praga

Cytat:
Napisane przez madiaa Pokaż wiadomość
A idzie sie dogadac z czechami? Chodzi o zalatwienie noclegu
Ja nie mialam problemu, przeciez to podobne jezyki
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-19, 09:58   #107
Aaś
Zakorzenienie
 
Avatar Aaś
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 292
Dot.: Praga

Ja miałam wrażenie że oni nas rozumieją a ja ich nie bardzo Ale suma sumarum udało się
Aaś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-19, 14:13   #108
Soso
Zakorzenienie
 
Avatar Soso
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 728
Dot.: Praga

Byłam w Pradze parę dni, jeśli znajdziemy czas, to w tym roku też się wybierzemy.
Pojechaliśmy samochodem, mieliśmy nawigację satelitarną, więc najmniejszych problemów z poruszaniem się po mieście - raz czy dwa korzystaliśmy z metro, które jest chyba najczystszym metro jakie znam Generalnie samochód nie jest konieczny, linie metra są tak zaplanowane, że nigdzie nie trzeba daleko chodzić.

Sama Praga przepiękna, jesli byłaś w Budapeszcie, widoki mogą Ci się wydawać znajome , oba miasta mają stosunkowo podobny układ - stare i nowe miasto podzielone jest rzeką. Zabytki są piękne, cały czas jest co zwiedzać, Hradczany - przepiękne, Wyszehrad majestatyczny, Josefov; pełna synagog dzielnica żydowska urokliwy...do tego wąskie uliczki, rozległe place, mosty, w tym najsłynniejszy chyba, Most Karola.. Trzeba to zobaczyć.
Z ciekawostek na pewno warto wejść na wieżę Eiffla lub wieżę telewizyjną - praskie punkty widokowe.

Praga jest dość tania - nie ma szoku cenowego dla Polaków ludzie są mili i bardzo przyjaźnie nastawieni, problemów z komunikacją nie mieliśmy, choć jak tu ktoś wyżej wspomniał, ja ich średnio rozumiałam, oni mnie świetnie

Polecam, ale i ostrzegam, Praga uzależnia, nie mozna tam być i nie marzyć o powrocie.

Edytowane przez Soso
Czas edycji: 2009-03-19 o 14:14
Soso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-19, 14:29   #109
kamyczek89
Zadomowienie
 
Avatar kamyczek89
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 309
Dot.: Praga

Cytat:
Napisane przez Soso Pokaż wiadomość
Polecam, ale i ostrzegam, Praga uzależnia, nie mozna tam być i nie marzyć o powrocie.
to rzeczywiście prawda ale tak jak z resztą pięknych miejsc . ja mam szczęście bo to niedaleko ode mnie jakieś 150 km
__________________
Konkurs fotograficzny Dziękuję za każdy głos Klik

kamyczek89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-19, 14:49   #110
gaga22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8
Dot.: Praga

Może moje informacje na coś się przydadzą: byłam w Pradze 2 razy, zakochałam się i wiem, że będę tam wracać nie raz.
Jednak długi weekend majowy to tłumy, kolejki, języki słychać najróżniejsze - od rosyjskiego po japoński, no i ogólnie mały komfort zwiedzania.
Poza standardowymi miejscami obowiązkowymi dla wszystkich turystów takimi jak Hradczany, rynek Staromiejski lub Josevof, polecam kilka miejsc gdzie można trochę odpocząć od tłumów. Np. wzgórze Petřin, choć tam pod samą wieżą widokową też jest wielu zwiedzających, ale jest też ciekawy gabinet luster i ogród różany, w którym od samego wejścia uderza zapach róż. Świetnym miejscem jest Troja z przepięknym pałacem (nie zwiedzałam w środku, wiem, ze są tam jakieś wystawy, chyba głównie obrazów), ogrodem francuskim i labiryntem z żywopłotu. W podziemiach pałacu jest muzeum wina, gdzie można też podegustować i kupić wino. Zwykle dociera tam bardzo mało ludzi co jest szokiem, kiedy człowiek przyzwyczai się do tłumów w centrum.
Na tym samym przystanku wysiada się też do ogrodu zoologicznego i botanicznego. Do tego drugiego trzeba trochę podejść pod górkę ale jest naprawdę ładny (byłam tam 2 lata temu a wiem, ze cały czas go rozbudowują i urządzają) i jest w nim piękna palmiarnia Fata Morgana.
Trochę mniej turystów niż na Starym Mieście i Hradczanach jest też na Wyszehradzie.

Jeśli chodzi o noclegi ja spałam ostatnio tam: www.holeckova.net , nie jest najtaniej ale warunki niezłe. Jest to po prostu kamienica zaadaptowana na pokoje i mieszkania do wynajęcia. Każdy dostaje własne klucze i właściciele nie są wścibscy, właściwie w ogóle sie ich nie spotyka.
Wystrzegajcie sie za to schroniska o nazwie Slunicko. Jest niedrogie i bardzo blisko centrum (ulica Na Florenci) ale warunki po prostu fatalne, łacznie z rezydującą na stałe rodziną cyganów z psem biegającym ciągle po korytarzu.

Ludzie w Pradze całkiem zwyczajni, jedni mili, inni mniej, tak jak u nas . Na plus mnie zaskoczyło, że każdy, dosłownie każdy, kto ma jakąkolwiek styczność z turystami, umie kilka zdań po angielsku.
gaga22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-19, 14:57   #111
Aaś
Zakorzenienie
 
Avatar Aaś
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 292
Dot.: Praga

Ja jeszcze dopiszę co w moim odczuciu warto zwiedzić (czyt. zapłacić za wstęp) a co sobie darować:

Wieża widokowa - TAK
Muzeum miniatur - TAK
Muzeum seksu - jak ktos ma baaardzo silną potrzebę to tak ale ja żałuję że wydałam na to kasę
Muzeum figur woskowych - NIE - zdziwiło mnie to że strasznie drogie, mało ludzi (bylismy tam sami) a mimo to jw.
Hradczany - no ba..TAK (chodzi tu ogólnie o cały zamek, Złotą Uliczkę itp.)
Aaś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-19, 18:19   #112
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: Praga

W Hradczanach zakochalam sie od pierwszego wejrzenia.
I zgadzam sie calkowicie, ze Praga uzaleznia!
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-23, 13:25   #113
madiaa
Raczkowanie
 
Avatar madiaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 368
Dot.: Praga

Zacheacie
madiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-23, 13:44   #114
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: Praga

Bo warto naprawde zobaczyc to magiczne miasto
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-23, 14:32   #115
zosienka666
Rozeznanie
 
Avatar zosienka666
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 592
Dot.: Praga

często bywamy w Pradze z moim mężczyzną ale jakoś się nam nie znudziło jeszcze

dojazd - jesteśmy z Wro mamy więc bezpośredni pociąg - kupujcie bilet tylko do granicy, poźniej u czeskiego kanara grupowy (od dwóch osób) - jest taniej

nocleg - zawsze korzystamy z www.bed.cz i nocujemy w hostelach. Polecam akademiki Strachow, Dejvice i Orlik. Warunki oczywiście hostelowe, ale jest czysto, nie trzeba taszczyć śpiworów bierzemy zawsze czajnik ze sobą a zakupy śniadaniowe robimy w albercie.

jedzenie - śniadania jak pisałam we własnym zakresie (jak dla mnie nie stanowi to problemu), kanapki na zwidzanie i włóczenie się zabieramy z hostelu, ew. kupujemy czeskie bagietki z kurczakiem (pyszne!). I polecam z całego serca wszystkim barbar! http://www.bar-bar.cz/ Miejsce z niesamowitą atmosferą i kuchnią. Serwują tam także niedrogie lunche - zupa + drugie danie + 0,1l wina lub 0,2l piwa - uwaga - porcje olbrzymie Naleśniki w barbarze również genialne, ale to już trzeba samemu zobaczyć i spróbować...

zwiedzanie - jeśli jeździcie komunikacją miejską kupujcie bilety - w Pradze roi się od kanarów, nie polecam muzeum kominizmu - większość z nas ma lepsze eksponaty w domu polecam za to małą stranę na którą najlepiej wjechać kolejką linową, na górze wdrapać się na wieżę widokową, posiedzieć trochę w ogrodzie różanym, lub ukrytym za murem tajemniczym ogrodzie a schodząc wypić kawę na środkowym przystanku kolejki z widokiem na całe magiczne miasto
__________________
jestem człowiekiem grzechu
zosienka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 16:47   #116
Samoa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 768
Dot.: Praga

Cytat:
Napisane przez madiaa Pokaż wiadomość
Podbijam wątek. Marzy mi sie Praga. Jednak chcialabym polączyć jej zwiedzanie z dłuzszym pobytem na wakacjach. Znacie może namaiary na w miare tanie hotele, albo nawet kwatery prywatne?
byłam z tż w lutym na kilka dni i zatrzymaliśmy się w hotelu Nabucco, ma 4* i przystępną cenę, parking tylko 10 euro za dobę(mozna tez zapłacić za niego w koronach). NIe pamiętam ile dokładnie zapłaciliśmy ale ok. 500 zł za trzy noce.
Polecam rezerwowanie przez www.turez.pl albo booking.com
Ogólnie przy poszukiwaniu miejsca na nocleg nie kierujcie się tym, że mogą byc daleko od centrum, Praga ma świetna komunikację miejską - poza metrem własciwie wszędzie jeżdżą tramwaje, więc sugerujcie sie bliskością przystanków i stacji metra

Cytat:
Napisane przez madiaa Pokaż wiadomość
A idzie sie dogadac z czechami? Chodzi o zalatwienie noclegu
po polsku? Pewnie od biedy sie da.

Mnie zaskoczyło to, że hotele sa tam bardzo tanie w porównaniu z innymi europejskimi miastami, ale restauracje drogie. Za porządny obiad dla dwóch osób(dwa dania i napoje) trzeba zapłacić ok. 1000 koron, wtedy człowiek sie wytoczy z restauracji Oczywiście kfc i mcdonald zawsze poratują, ceny pewnie takie jak w PlAle w restauracji trzeba sie spodziewac raczej wysokiego rachunku z doliczonym 10% napiwkiem.

Ja nie polecam Złotej Uliczki, nic zachwycającego a trzeba kupic bilet. Mozna kupić dwie wersje - trasa pełna(Stary pałac królewski, wystawa dot. historii zamku, bazylika św. grzegorza, złota uliczka i galeria zdjęć praskiego zamku - nawet nie wiem ile tkai bilet ksztował, bo nie pamiętam, my kupilismy trase skróconą za 125 koron bilet studencki i 250 koron normalny i on obejmował wystawę dot. historii zamku, bazylike św. Grzegorza i Złotą Uliczkę. Ja się rozczarowałam.
Szczerze mówiąc mozna sobie ten punkt odpuścić jeśli nie jest sie miłośnikiem historii. Na Hradczanach warto zobaczyć katedrę św. Wita(wstęp za darmo) i warto tam iśc dla obejrzenia panoramy miasta, tak poza tym - większe wrażenie zamek robi kiedy patrzy sie na niego z nad Wełtawy
Warto tez zobaczyć stary cmentarz żydowski, bo można zrobic ciekawe zdjęcia nagrobków - właciwe tylko i wyłącznie dla fotek.
Jedyne co mnie uderzyło w Pradze to ceny wstępów do muzeów i innych przybytków "kultury" - jest ich od groma - muzeum seksu, czekolady, figur woskowych, zabawek policji itp. My sobie je odpuściliśmy.
Odradzam słynną knajpę U Fleku, nawet na recepcji w hotelu nam ja odradzano, ale poszliśmy tam w celu zwiedzenia muzeum piwowarstwa - niestey była sobota i było nieczynne w lokalu jest głośno, pełno pijanych i głosnych obcokrajowców, niefajnie, więc oparlismy się panu, który bardzo chciał nas usadzić przy ławie.
Co do Wyszehradu...bardzo zaniedbane miejsce, w lecie przyjemne do spacerów, ale jesli chodzi o panoramę - nie bardzo. Polecam dopiero w momencie jak juz się wszystko zobaczyło.
A tak to dziewczyny wyżej juz napisały co trzeba
Samoa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-29, 11:53   #117
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: Praga

Cytat:
Napisane przez Samoa Pokaż wiadomość
byłam z tż w lutym na kilka dni i zatrzymaliśmy się w hotelu Nabucco, ma 4* i przystępną cenę, parking tylko 10 euro za dobę(mozna tez zapłacić za niego w koronach). NIe pamiętam ile dokładnie zapłaciliśmy ale ok. 500 zł za trzy noce.
Polecam rezerwowanie przez www.turez.pl albo booking.com
Ogólnie przy poszukiwaniu miejsca na nocleg nie kierujcie się tym, że mogą byc daleko od centrum, Praga ma świetna komunikację miejską - poza metrem własciwie wszędzie jeżdżą tramwaje, więc sugerujcie sie bliskością przystanków i stacji metra



po polsku? Pewnie od biedy sie da.

Mnie zaskoczyło to, że hotele sa tam bardzo tanie w porównaniu z innymi europejskimi miastami, ale restauracje drogie. Za porządny obiad dla dwóch osób(dwa dania i napoje) trzeba zapłacić ok. 1000 koron, wtedy człowiek sie wytoczy z restauracji Oczywiście kfc i mcdonald zawsze poratują, ceny pewnie takie jak w PlAle w restauracji trzeba sie spodziewac raczej wysokiego rachunku z doliczonym 10% napiwkiem.

Ja nie polecam Złotej Uliczki, nic zachwycającego a trzeba kupic bilet. Mozna kupić dwie wersje - trasa pełna(Stary pałac królewski, wystawa dot. historii zamku, bazylika św. grzegorza, złota uliczka i galeria zdjęć praskiego zamku - nawet nie wiem ile tkai bilet ksztował, bo nie pamiętam, my kupilismy trase skróconą za 125 koron bilet studencki i 250 koron normalny i on obejmował wystawę dot. historii zamku, bazylike św. Grzegorza i Złotą Uliczkę. Ja się rozczarowałam.
Szczerze mówiąc mozna sobie ten punkt odpuścić jeśli nie jest sie miłośnikiem historii. Na Hradczanach warto zobaczyć katedrę św. Wita(wstęp za darmo) i warto tam iśc dla obejrzenia panoramy miasta, tak poza tym - większe wrażenie zamek robi kiedy patrzy sie na niego z nad Wełtawy
Warto tez zobaczyć stary cmentarz żydowski, bo można zrobic ciekawe zdjęcia nagrobków - właciwe tylko i wyłącznie dla fotek.
Jedyne co mnie uderzyło w Pradze to ceny wstępów do muzeów i innych przybytków "kultury" - jest ich od groma - muzeum seksu, czekolady, figur woskowych, zabawek policji itp. My sobie je odpuściliśmy.
Odradzam słynną knajpę U Fleku, nawet na recepcji w hotelu nam ja odradzano, ale poszliśmy tam w celu zwiedzenia muzeum piwowarstwa - niestey była sobota i było nieczynne w lokalu jest głośno, pełno pijanych i głosnych obcokrajowców, niefajnie, więc oparlismy się panu, który bardzo chciał nas usadzić przy ławie.
Co do Wyszehradu...bardzo zaniedbane miejsce, w lecie przyjemne do spacerów, ale jesli chodzi o panoramę - nie bardzo. Polecam dopiero w momencie jak juz się wszystko zobaczyło.
A tak to dziewczyny wyżej juz napisały co trzeba
Zgadzam sie ze wszystkim, oprocz tego, ze Zlota Uliczka nie jest warta zobaczenia. Ja nocowalam na przedmiesciach w okolicac Czernego Mostu, skad jechalam autobusem do metra i stamtd co centrum (cala trasa jakies 40 minut). Placilam za ten nocleg naprawde smieszne pieniadze.
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-29, 12:11   #118
madiaa
Raczkowanie
 
Avatar madiaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 368
Dot.: Praga

No wlasie a jak ze zwiedzaniem? Obejdzie sie bez przewodnikow czy oprowadzaja polscy przewodnicy ?

ulinka a moglabys dac jakies namiary na te tanie noclegi? Bo mnie interesuje naprawde cos taniego
madiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-29, 12:17   #119
bojoowka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 8
GG do bojoowka
Dot.: Praga

a nocował ktoś na campingu? i może polecić jakiś?

planuje w te wakacje zwiedzić Pragę, podobno super klimat namioty +gitara+ tanie piwko
bojoowka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-29, 23:38   #120
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: Praga

Cytat:
Napisane przez madiaa Pokaż wiadomość
No wlasie a jak ze zwiedzaniem? Obejdzie sie bez przewodnikow czy oprowadzaja polscy przewodnicy ?

ulinka a moglabys dac jakies namiary na te tanie noclegi? Bo mnie interesuje naprawde cos taniego
Ja zalatwialam przez internet wlasnie, to byl w zasadzie hotel robotniczy, nazywal sie ROGOZNIK albo ROHOZNIK.
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:33.