Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII - Strona 56 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-06-14, 10:50   #1651
beaufyf00l
Zadomowienie
 
Avatar beaufyf00l
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 586
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Cytat:
Napisane przez ElleEstJolieeeee Pokaż wiadomość
Wczorajsze U:

Śn: owsianka z 5 łyżek z truskawkami, crunchy, orzechami laskowymi,śliwkami suszonymi,łyżeczką kakao,kawałkiem twarogu na mleku pycha!
II śn: grahamka: jedna połówka z masłem,szynką,sałatą,pomi dorem,rzodkiewką,szczypio rkiem; druga poł. z masłem orzechowym i paroma plasterkami banana super!

O: mięso wołowe pieczone, ziemniaki, sałatka z pomidorów i śmietany, brokuły gotowane smacznie i zdrowo

deser: duużo truskawek

P: serek homo naturalny z rodzynkami,śliwkami suszonymi,łyżeczką miodu ; bułeczka maślana mniam!

parę truskawek
K: jajecznica z 2 jaj z cebulką,pieczarkami, szczypiorkiem,pomidorami + kromka żytniego z masłem,sałatą i musztardą bardzo fajnie!
Super!! Nic dodać, nic ująć!
__________________



Kto się boi,

nie wiedząc właściwie czego,
podwójnie się boi.
beaufyf00l jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-14, 10:52   #1652
vana
Raczkowanie
 
Avatar vana
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: your mind.
Wiadomości: 278
GG do vana
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Cytat:
Napisane przez airwaves Pokaż wiadomość
P:
przed śn; jakas 1/3 paczki jaśków kokosowych też kupiłam ostatnio, bo maniaczka kokosowa ze mnie
Śn; owsianka (4 łyżki owsianych, 3 łyzki otrebów granulowanych, 4 sliwki suszone, garsc rodzyNekk, jabłko, plaster twarogu, 2 kostki gorzkiej czeko) micha truskawek, kawa z mlekiem ślicznie
p;Kalarepkaa, pasek bąbolady aj, ja bąbolady nie tykam, bo wiem, że na jednym pasku by się nie skończyło... za pusta dla mnie
IIŚn; 2 kromki razowca z wędliną z indyka i serem zółtym zapieczone w piekarniku z warzywami i polane ketchupem, kawa zbożowa z mlekiem widzę, że przekonałaś się do żółtego sera? mam tylko nadzieję, że to nie jakiś light czy fit
IIIŚN? ; Cappucino ajerkoniakowe, Princessa kokosowa, 2 ciasteczka amerykańskie z kawałkami czekoolady, 3 pierniczki wszystko uwielbiam
p; micha truskawek z jog. naturalnym i zarodkami pszennymi ok
Ob; wołowina w sosie chrzanowym ,pol woreczka ryzu, kapusta mloda z pomidorami i koperkiem (zasmazana pewnie;P) pychoooota!
P; cappucino waniliowe, 2 pierniki jw., 1 ciastko jw., garsc orzechow wloskich tu też ładnie
K; 2 kromki razowca, jedna z sopocką,serem żółtym i warzywami, druga z twarogiem i rzodkiewkami, wieśniak z łyżeczką kakao ładnie
p; dużo popcornu maślanego mniamiii
a teraz jem sobie lody familijne ( jakas 1/4 kostki 450 gr) jaki smak? ;>
może jeszcze wpadnie kakao przed snem albo budyń?:p
no to sobie dzis pojadlam co?:p
dumna jestem z Ciebie bardzo jak tam waga?
__________________
we are the sound.
we do belong.
my life is free now, my life is clear.
walczę!
vana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-14, 11:23   #1653
Matinne
Rozeznanie
 
Avatar Matinne
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: zach-pom
Wiadomości: 843
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

mój drugi jadłospis, mam nadzieje, ze sie chociaz troche poprawiłam

R?

Śn I : pół puszki tuńczyka, chleb waza pełnoziarnisty, zielona herbata

Śn II : 200 ml mleka z 3 łyżkami płatków owsianych, grahamka

Obiad :
3 duże łyżki sałatki ( z tuńczyka,jajek,ogorkow itp) + 3 duże łyżki ziemniaków, zielona herbata

Podwieczorek : serek wiejski + 50 g fistaszków

Kolacja : 2 wazy + pół puszki szprotów w pomidorach, herbata zielona


łącznie wszystko ma ponad 1200 kcal.


łącznie 1 litr zielonej herbaty, spacer 20 min

proszę o ocenę
__________________
luty cash : 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 65 70 75 80 85 90 95 100
luty gym : 1 2 3 4 5 6 7 8 ( 9 10 11 )
luty books : 1 2 3

Edytowane przez Matinne
Czas edycji: 2009-06-14 o 11:25
Matinne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-14, 11:53   #1654
Jorelia
Rozeznanie
 
Avatar Jorelia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 565
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Moje wczorajsze słodkie, truskawkowe U Proszę o ocenę

I. Duża grahamka, pół z jajkiem na twardo, pomidorem i majonezem, na drugiej połowie: twaróg, kilka plasterków truskawek i konfitura truskawkowa.
Dwa pierniczki w czekoladzie, kawa z mlekiem i cynamonem.
II. Tu robiłam ciasto z truskawkami i wpadło trochę surowej, słodkiej masy oraz truskawki Ale generalnie II ś. brak bo późno wstałam
III. Filet z mintaja w chrupiącej panierce, szparagi zapiekane z parmezanem, kilka łyżek ryżu brązowego.
IV. Kawałek ciasta cynamonowo - migdałowego z truskawkami własnej roboty j.w. Koktajl z truskawek i szklanki mleka, dwie kostki truskawkowej milki
Parę orzechów włoskich.
V. Omlet z dwóch jaj z pomidorami, szczypiorkiem i cebulką - posypany starym żółtym serem i polany odrobiną ketchupu.
Pół mlecznej bułeczki, posmarowanej serkiem wiejskim i miodem.
Jorelia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-14, 11:55   #1655
star15
Zakorzenienie
 
Avatar star15
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 3 483
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Cytat:
Napisane przez Matinne Pokaż wiadomość
mój drugi jadłospis, mam nadzieje, ze sie chociaz troche poprawiłam

R?

Śn I : pół puszki tuńczyka, chleb waza pełnoziarnisty, zielona herbata stanowczo za małe śniadanie! to ma być najbardziej obfity posiłek dnia, zamiast tej wasy mogłaś dać 2 kromki razowca, warzywa i jeszcze jakiś mały owoc (wasa to chemia i syf, zastąp ją prawdziwym razowym albo żytnim chlebkiem na zakwasie)

Śn II : 200 ml mleka z 3 łyżkami płatków owsianych, grahamka zamiast tej grahamki mogłaś dać jakiś owoc, a zamiast mleka serek wiejski lekki, twaróg albo serek homo, bo tak to jest mało białka w posiłku

Obiad :
3 duże łyżki sałatki ( z tuńczyka,jajek,ogorkow itp) + 3 duże łyżki ziemniaków, zielona herbata ładna sałatka, gdybyś dała do niej łyżkę/łyżeczkę oliwy z oliwek, ziemniaki to średni pomysł, lepiej je zastąpić kaszą, ryżem brązowym

Podwieczorek : serek wiejski + 50 g fistaszków tu jest ładnie

Kolacja : 2 wazy + pół puszki szprotów w pomidorach, herbata zielona
te szproty są przetworzone dosyć mocno, znowu wasa - syf.

łącznie wszystko ma ponad 1200 kcal.


łącznie 1 litr zielonej herbaty, spacer 20 min

proszę o ocenę
Bardzo mało warzyw, zero owoców - dlaczego?! Poczytaj jeszcze wątki podwieszone i dobrze ocenione jadłospisy na R. Dlaczego nie ćwiczysz?
__________________
"Różne momenty wiszą w przestrzeni jak prześcieradła, jak ekrany, na których wyświetla się jakiś moment; świat składa się z takich nieruchomych momentów, wielkich metazdjęć, a my przeskakujemy z jednego na drugi."


Studentka
star15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-14, 14:01   #1656
airwaves
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 499
GG do airwaves
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Cytat:
Napisane przez vana Pokaż wiadomość
dumna jestem z Ciebie bardzo jak tam waga?
ja z siebie w sumie tez chociaz mama ciagle mowi,ze za malo jem
serek zolty normalny,taki z dziurami, smierdzacy-moj ulubiony:P
Lody byly rumowo-waniliowo-kawowe
A co do wagi to nie wiem...nie waze sie,ale mysle,ze do przodu,bo widze po sobie
__________________
Cytat:
schudnę na proch.
będę nawozem do Twojego krzaku marihuany.
airwaves jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-14, 14:03   #1657
Larissis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 289
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Cytat:
Napisane przez Tuppence_ Pokaż wiadomość
Nie wiem za bardzo co Ci doradzić. Wiesz w ogóle ile dziennie spożywasz kcal? Bo jeśli nie, to może warto przeanalizować 1-2 typowe dni pod względem kcal, białka, węgli? To nie jest takie trudne, jeśli znasz dokładne proporcje. Większość rzeczy jest w tabelach. Ja na przykład jem mało na kolację i wydaje mi się, że to działa. Jem większy podwieczorek (jajka, warzywa, pieczarki, pieczywo itp.), a na kolację ok 1 h (albo więcej/ mniej, jak mi wyjdzie) przed snem jem wieśniaka light np. z pomidorem. Mało kcal, a już nie idziesz na głodniaka na noc.
A może hamują Cię te węgle po południu? I makaron też jest niestety kaloryczny. Wizażanki polecają też jedzenie serków homo zamiast jogurtów. Dla porównania: lekki serek ma tak ok.80 kcal, a jogurt 60-65 kcal na 100 g. Różnica nie tak duża, a serki bardziej sycą. Może zacznij pić herbaty, zieloną, czerwoną?
Ciężko ustalić, co przeszkadza Ci w chudnięciu.
I czy to 1,5kg na tydzień to pomyłka przy pisaniu czy naprawdę chciałabyś chudnąć w takim tempie? Bo to tempo jest niezdrowe i za szybkie. Maks to 1kg/tydzień, chociaż ja uważam, że dla osób które nie mają jakiejś wielkiej nadwagi lepiej chudnąć jeszcze wolniej.

Hmmm...właśnie przejrzałam kilka twoich ostatnich postów i już chyba wiem, czemu nie chudniesz. Bo jesteś już szczupła! Rozumiem, że chciałabyś jeszcze schudnąć (zawsze wobec siebie jest się najbardziej krytycznym), ale uważaj, żeby nie wpaść w tarapaty. Tym bardziej, że już się odchudzałaś w niezbyt mądry sposób i zaszkodziłaś w ten sposób swojemu organizmowi.
Tuppence, ale ten jadłospis to był na utrzymanie wagi.... Na redukcję jem inaczej.
Larissis jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-14, 14:04   #1658
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Cytat:
Napisane przez airwaves Pokaż wiadomość
ja z siebie w sumie tez chociaz mama ciagle mowi,ze za malo jem
serek zolty normalny,taki z dziurami, smierdzacy-moj ulubiony:P
Lody byly rumowo-waniliowo-kawowe
A co do wagi to nie wiem...nie waze sie,ale mysle,ze do przodu,bo widze po sobie
będzie OT - zasugeruj mamie delikatnie, żeby się nie wtrącała do Twojego jedzenia, bo na dłuższą metę takie "za mało zjadłaś" bardzo przeszkadza w zdrowieniu i trzyma jedzeniem jak kulą przy ziemi.
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-14, 14:19   #1659
venus in furs
Rozeznanie
 
Avatar venus in furs
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 743
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Nadal jestem na R, sle ze względu na sesję na sporo sobie pozwalam

I. 4 łyżki otrąb owsianych, 2 łyżki siemienia mielonego, szklanka mleka, pół serka wiejskiego, jabłko, truskawki

II. duży kawałek biszkoptu razowego z jabłkami, kilka łyżek gotowanej fasolki szparagowej(zostala z wczoraj)

III. miseczka czystej zupy jarzynowej na piersi z indyka, 2 kromki chleba pełnoziarnistego, 3 jajka, 2 plastry oscypka, łyżka serka naturalnego, łyżka musztardy, 2 pomidory, pół papryki, kawałek ogórka, cebula

IV. truskawki z serkiem naturalnym, kawa z mlekiem

V. serek wiejski z papryką i cebulą

Proszę o ocenę
__________________
Włosy: jest APL, będzie MBL!

Moje włosowe patenty:
Prostowanie bez prostownicy i suszarki
"Metoda kubeczkowa" udoskonalona
venus in furs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-14, 14:34   #1660
Fankaus5olga
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 139
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Cytat:
Napisane przez Fankaus5olga Pokaż wiadomość
Moje dzisiejsze sobotnie P pod tytułem: dużo czasu na świeżym powietrzu.

I Śniadanie: Kawał bagietki (około 15 cm długości) przekrojony na pół, jedna połowa z nutellą, druga z masłem orzechowym i posmarowana do połowy dżemem truskawkowym,a druga połowa tej połowy xD powidłami śliwkowymi, kubas mocnego kakao na mleku 1.5 % z łyżeczką cukru, chwilę potem jajecznica z 2 jaj na masełku i szyneczce, szklanka świeżo wyciskanego soku pomarańczowego
II Śniadanie, po powrocie z basenu: Kawałek mangi (nie mylić z mango,to jest podobne ale większe), troche winogrona (jakaś marna resztka, reszta zjedzona przez rodzinę), 2 ciasteczka owsiane posmarowane masłem orzechowym, rządek czekolady z bakaliami, 2 garście M&Msów

Przed obiadkiem 1/2 malusieńkiej bułeczki z rodzynkami, dopiero co wyciągniętej z piekarnika (chętnie zjadłabym więcej ,ale drożdżowego gorącego sie nie je,niestety )

Obiad: Wielki kawał jakiegoś mięsa wołowego z grilla na pół talerza, dużo mizerii na jogurcie, 2 kawałki papryki z grilla

Kolacja: Będzie wielka drożdżówka z kruszonką, pół posmarownej nutellą a pół masełkiem

Po kolacji pewnie coś wpadnie

I jak dzisiaj? Proszę o ocenę

Up! Podnosze,żeby nie zaginął na poprzedniej stronie.
Fankaus5olga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-14, 15:01   #1661
kika171
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 908
GG do kika171
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Cytat:
Napisane przez ElleEstJolieeeee Pokaż wiadomość
Wczorajsze U:

Śn: owsianka z 5 łyżek z truskawkami, crunchy, orzechami laskowymi,śliwkami suszonymi,łyżeczką kakao,kawałkiem twarogu na mleku pysznie

II śn: grahamka: jedna połówka z masłem,szynką,sałatą,pomi dorem,rzodkiewką,szczypio rkiem; druga poł. z masłem orzechowym i paroma plasterkami banana wow jak to smakuje? dobre?

O: mięso wołowe pieczone, ziemniaki, sałatka z pomidorów i śmietany, brokuły gotowane mniammmciu

deser: duużo truskawek nie tylko ja je kocham jak widzę

P: serek homo naturalny z rodzynkami,śliwkami suszonymi,łyżeczką miodu ; bułeczka maślana ekstra

parę truskawek
K: jajecznica z 2 jaj z cebulką,pieczarkami, szczypiorkiem,pomidorami + kromka żytniego z masłem,sałatą i musztardą szkoda, że tylko jedna kromeczka
bardzo ładne zdrowe U, brakuje mi tylko jakiejś słodkości np batonika poza tym super.

Cytat:
Napisane przez Fankaus5olga Pokaż wiadomość
Moje dzisiejsze sobotnie P pod tytułem: dużo czasu na świeżym powietrzu.

I Śniadanie: Kawał bagietki (około 15 cm długości) przekrojony na pół, jedna połowa z nutellą, druga z masłem orzechowym i posmarowana do połowy dżemem truskawkowym,a druga połowa tej połowy xD powidłami śliwkowymi, kubas mocnego kakao na mleku 1.5 % z łyżeczką cukru, chwilę potem jajecznica z 2 jaj na masełku i szyneczce, szklanka świeżo wyciskanego soku pomarańczowego super, bardzo bardzo smacznie
II Śniadanie, po powrocie z basenu: Kawałek mangi (nie mylić z mango,to jest podobne ale większe), troche winogrona (jakaś marna resztka, reszta zjedzona przez rodzinę), 2 ciasteczka owsiane posmarowane masłem orzechowym, rządek czekolady z bakaliami, 2 garście M&Msów ok, szkoda tylko, że nic konkretnego nie było

Przed obiadkiem 1/2 malusieńkiej bułeczki z rodzynkami, dopiero co wyciągniętej z piekarnika (chętnie zjadłabym więcej ,ale drożdżowego gorącego sie nie je,niestety ) a może podzielisz się przepisem hmm? uwielbiam takie bułeczki,a co do jedzenia ciepłych to masz rację-drożdżowe mogą powodowac ból brzuszka

Obiad: Wielki kawał jakiegoś mięsa wołowego z grilla na pół talerza, dużo mizerii na jogurcie, 2 kawałki papryki z grilla szkoda, że nie było ziemniaczków, ale jeśli fakycznie taki duuuuuży ten kawałek to ok

brakuje jakiegoś podwieczorka i deseru

Kolacja: Będzie wielka drożdżówka z kruszonką, pół posmarownej nutellą a pół masełkiem i do tego jogurcik bądź też kubas kakao

Po kolacji pewnie coś wpadnie mam taką ndzieję, że wpadło

I jak dzisiaj? Proszę o ocenę
jw, ładnie, ale kilka uwag jest
Cytat:
Napisane przez star15 Pokaż wiadomość
Kikuś, kochanie, ale czego mi gratulujesz?
no jak to?:P nie czego, a kogo Tż-ta i tego, że sprawy sercowe są w jak najlepszym porządku
przepraszam za OT

Airwaves cudownie! cudownie
__________________
Książki-15

A6w- ...27-28-29-30-31-32-33-34-35-36-37-38-39-40-41-42

"Zapytałam dziecko niosące świeczkę:
- Skąd pochodzi to światło?
Chłopczyk natychmiast ją zdmuchnął.
- Powiedz mi, dokąd teraz odeszło - odparł. - Wtedy ja powiem ci, skąd pochodzi.
JC"
kika171 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-14, 15:02   #1662
margoooo
Przyczajenie
 
Avatar margoooo
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 22
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

R:

-owsianka z 4 łyżek i mleka 0% ( zdaje sobie sprawe, ze mleko nie jest wskazane, ale ja je tak uwielbiam...) + orzechy
-pierś z indyka grillowana, gotowane 2 ziemniaki, kalafior
-kromka razowca z masłem
-wieśniak z wkrojonym pomidorem i cebulą

4 posiłki, bo wstaje późno, a wcześnie chodze spać. i jak moge prosic o ocene?
margoooo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-14, 15:13   #1663
stynkaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 16
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

hej, mam 18 lat i waże 69 kg przy wzroście 164 cm. chciałabym schudnąć. mój jadłospis wygląda mniej wiecej tak:
no więc na śniadanie jem zazwyczaj 1-2 kanapki ciemnego chleba z serem albo wedlina pomidor do tego czy coś i kawa, potem na 2 śniadanie też kanapke jakąś albo jabłko, obiad to zazwyczaj 1 danie nie wiem np ziemniaki mieso jakieś i sórówka, zazwyczaj do obiadu pije sok pomarańczowy, a potem popołudniu albo wieczorem coś jeszcze zjadam, owoce albo jogurt, albo też kanapke jakąś..no i jem o 18 najpużniej...

nie jem słodyczy, jasnego chleba, nie pije napojów gazowanych, i nie słodze ani kawy ani herbaty

i co? ocencie.. i powiedzcie co mam znienic
z góry dzieki bardzo
stynkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-14, 15:28   #1664
karlusss
Raczkowanie
 
Avatar karlusss
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Polska.
Wiadomości: 193
GG do karlusss
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Cytat:
Napisane przez stynkaaa Pokaż wiadomość
hej, mam 18 lat i waże 69 kg przy wzroście 164 cm. chciałabym schudnąć. mój jadłospis wygląda mniej wiecej tak:
no więc na śniadanie jem zazwyczaj 1-2 kanapki ciemnego chleba z serem albo wedlina pomidor do tego czy coś i kawa, potem na 2 śniadanie też kanapke jakąś albo jabłko, obiad to zazwyczaj 1 danie nie wiem np ziemniaki mieso jakieś i sórówka, zazwyczaj do obiadu pije sok pomarańczowy, a potem popołudniu albo wieczorem coś jeszcze zjadam, owoce albo jogurt, albo też kanapke jakąś..no i jem o 18 najpużniej...

nie jem słodyczy, jasnego chleba, nie pije napojów gazowanych, i nie słodze ani kawy ani herbaty

i co? ocencie.. i powiedzcie co mam znienic
z góry dzieki bardzo
No więc...
jesz chyba za dużo pieczywa,
na 1 śniadanie może owsianke byś zjadła? z owocami jest przepyszna, pamiętaj, że posiłek to najważniejszy posiłek dnia, więc powinno być duże.
Popełniasz błąd nie jedząc po 18, kolacje białkową można jeść godzinę przed snem (np. serek wiejski).
Jedz też nntk bo stracisz miesiączke( tutaj polecam orzechy np. na podwieczorek, lub smażenie na oliwie z oliwek)
Mam nadzieje, że pomogłam


Cytat:
Napisane przez margoooo Pokaż wiadomość
R:

-owsianka z 4 łyżek i mleka 0% ( zdaje sobie sprawe, ze mleko nie jest wskazane, ale ja je tak uwielbiam...a dlaczego nie wskazane? bez przesady, ja do owsianki zawsze daje 2%, bo to 0 % to woda, a nie mleko) + orzechy dodaj jakiś owoc,
-pierś z indyka grillowana, gotowane 2 ziemniaki, kalafior może zamiast ziemniaczków jakaś kasza? chociaż raz na jakiś czas ziemniaki nie zaszkodzą
-kromka razowca z masłem może tu jakieś orzeszki zamiast pieczywa
-wieśniak z wkrojonym pomidorem i cebulą tutaj b. ładnie

4 posiłki, bo wstaje późno, a wcześnie chodze spać. i jak moge prosic o ocene?
j.w
__________________
Moda przemija, styl pozostaje.
karlusss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-14, 15:56   #1665
ryba_22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 166
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Serdecznie proszę o ocenę mojego jadłospisu. Jestem na R

1 śniadanie : jajecznica z dwóch jajek na oliwie z oliwek, kromka razowca, kawa z mlekiem
obiad: rybka smażona na oliwie z oliwek, troszke makaronu ze szpinakiem, surówka
podwieczorek: banan, kilka orzechów
będzie kolacja: 2 kromk ( czy lepiej jedna?) razowca z sałatą, szynką, pomidorem, ogórkiem.

Od razu napiszę, że zależy mi na zgubieniu około 7 kg. Stopniowo, bez pośpiechu. Wiem, że na wieczór nie powinno się jeść owoców, ale ten banan był około 16, więc może nie jest tak źle. Jeśli chodzi o drugie śniadanie to niestety nie miałam kiedy go zjeść.
ryba_22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-14, 16:03   #1666
ElleEstJolieeeee
Raczkowanie
 
Avatar ElleEstJolieeeee
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 142
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Cytat:
Napisane przez karlusss Pokaż wiadomość
super!
Cytat:
Napisane przez beaufyf00l Pokaż wiadomość
Super!! Nic dodać, nic ująć!
Cytat:
Napisane przez kika171 Pokaż wiadomość
bardzo ładne zdrowe U, brakuje mi tylko jakiejś słodkości np batonika poza tym super.



Dziękuję bardzo dziewczyny A połączenie banana z masłem orzechowym na kanapce uwielbiam bo smakuje bajecznie, polecam z resztą pomysł z wizażu ściągnięty A słodkości od czasu do czasu (nawet ostatnio często) wpadają
__________________
I'm delighting in the air

but I'm hungry ..

for you
ElleEstJolieeeee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-14, 17:36   #1667
Ewczy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 70
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

RRRRRRRR

Hej wszystkim, to mój pierwszy raz jak piszę swój jadłospis tutaj, proszę o ocene bardziej doświadczone ode mnie.

Śn: owsianka z 4 łyżek na mleku 2% z bananem, połowa wieśniaka
2 ŚN: 2 sztuki kiwi, garść orzechów i słonecznika
Ob: ryba smażona na oliwie z oliwek, sałatka z sałaty lodowej, pomidora, fety z oliwą z oliwek
Podw: 2kromki ciemnego chleba z polędwicą sopocką, resztka sałatki z obiadu
Kolacja: będzie jogurt naturalny z pomidorem


Ewczy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-14, 17:39   #1668
LosAmi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 4
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

mam pytanie czy moge na redukcji uzywac slodzika ? do sniadania i do podwieczorku ? czy ma to jakies negatywne skutki bo kalorii nie ma prawie wcale?
LosAmi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-14, 18:09   #1669
Matinne
Rozeznanie
 
Avatar Matinne
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: zach-pom
Wiadomości: 843
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Cytat:
Napisane przez Ewczy Pokaż wiadomość
RRRRRRRR

Hej wszystkim, to mój pierwszy raz jak piszę swój jadłospis tutaj, proszę o ocene bardziej doświadczone ode mnie.

Śn: owsianka z 4 łyżek na mleku 2% z bananem, połowa wieśniaka
2 ŚN: 2 sztuki kiwi, garść orzechów i słonecznika
Ob: ryba smażona na oliwie z oliwek, sałatka z sałaty lodowej, pomidora, fety z oliwą z oliwek
Podw: 2kromki ciemnego chleba z polędwicą sopocką, resztka sałatki z obiadu
Kolacja: będzie jogurt naturalny z pomidorem


spróbuje i ja, chociaz jestem poczatkujaca.
na pierwsze śniadanie trochę za mało, dodaj do tego kromkę lub dwie chleba rozowego, jesz dużo warzyw w ciagu dnia, ale pamietaj, że są mało kaloryczne, więc dodaj więcej produktow do jadłospisu, bo watpie zeby tu chociaz 900 kcal bylo.
__________________
luty cash : 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 65 70 75 80 85 90 95 100
luty gym : 1 2 3 4 5 6 7 8 ( 9 10 11 )
luty books : 1 2 3
Matinne jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-14, 18:14   #1670
Anarchia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 676
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

moje dzisiejsze- ciag dalszy siedzenia w domu samemu i jeszcze stres przedegzaminacyjny uh
1 (o 13). kromka schulstada ze sliwka i slonecznikiem posypane, 10g presidenta lososiowego i serek wiejski jakies 2 lyzki, warzywka, kawa z mlekiem
2. znowu fasolka w sosie pomidorowym z wkrojona marchewka i koperkiem, do tego salata z rzodkiewkami i ogorkiem z sosem winegret, na deser truskawki z kefirem i jakies 100g activii naturalnej, lycha twarogu i 2 lyzki musli i otrebow
3. 2 orzechy 2 migdaly i 2 lyzki homo z odrobina mleka (bo mam ten tlusty z Jana nie wiecie ile on ma kalorii? bo nie ma info, ma 6%tluszczu), jablko, truskawki
4. zjem sobie chyba twarogu z rzodkiewka i inne warzywka, ale nie mam za bardzo ochoty na nabial znowu ;/ jakies pomyslyy?

prosze o ocene
Anarchia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-14, 18:23   #1671
stynkaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 16
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

co to właściwie jest ten: "NNTK'??
jak działa i co go zawiera?
stynkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-14, 18:24   #1672
ElleEstJolieeeee
Raczkowanie
 
Avatar ElleEstJolieeeee
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 142
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Cytat:
Napisane przez Ewczy Pokaż wiadomość
RRRRRRRR

Hej wszystkim, to mój pierwszy raz jak piszę swój jadłospis tutaj, proszę o ocene bardziej doświadczone ode mnie.

Śn: owsianka z 4 łyżek na mleku 2% z bananem, połowa wieśniaka hmm jeśli się najadłaś , to ok choć dałabym więcej łyżek
2 ŚN: 2 sztuki kiwi, garść orzechów i słonecznika łączysz tłuszcze z węglami prostymi a to nie jest najlepsze połączenie, tu lepiej zjedz te 2 kromki co na podwieczorek razem z kiwi, a polędwicy nie żałuj sobie
Ob: ryba smażona na oliwie z oliwek, sałatka z sałaty lodowej, pomidora, fety z oliwą z oliwek brak węgli złożonych-kaszy,ryżu, smażenie nie jest najlepsze,ale od czasu do czasu może być
Podw: 2kromki ciemnego chleba z polędwicą sopocką, resztka sałatki z obiadu pod koniec dnia staramy się ograniczyć węgle, to kromki jak już pisałam na drugie śn, a tu dorzuć te orzechy i słonecznik
Kolacja: będzie jogurt naturalny z pomidorem zła kolacja, na redukcji musi ona obfitować w białko ,jogurt to same węgle,na dodatek proste, więc odpada, zjedz np jajka, makrelę,tuńczyka , lub twaróg czy wieśniak i oczywiście warzywa.


j.w.
__________________
I'm delighting in the air

but I'm hungry ..

for you
ElleEstJolieeeee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-14, 18:25   #1673
beaufyf00l
Zadomowienie
 
Avatar beaufyf00l
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 586
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Dzisiejsze U:

Ś: owsianka (mleko kozie, płatki owsiane ok.65g, siemię, otręby, amarantus, twaróg, banan)
filiżanka czarnej kawy świeżo zmielonej

IIŚ: kromka wieloziarnistego z soją+ fresek ziołowy+ sałata+ tuńczyk w sosie słodko-kwaśnym+ pomidor

O: makaron razowy orkiszowy ok.75g+ filet z indyka gotowany+ sos bolognese+ pieczarki i cebulka gotowane+ sałatka z: sałaty, pomidora, cebulki, mozzarelli, oliwek, oleju z winogron

P: wieśniak z migdałami, orzechami i kawą

K: dorsz gotowany 100g+ twaróg+ przyprawy+ dwa wafle ryżowe+ jajko na twardo+ pomidor
__________________



Kto się boi,

nie wiedząc właściwie czego,
podwójnie się boi.
beaufyf00l jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-14, 18:27   #1674
ddaaiissyy
Zakorzenienie
 
Avatar ddaaiissyy
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: częstochowa /kraków
Wiadomości: 3 789
GG do ddaaiissyy
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

hej Dziewczyny,

ja dzis mam kaca moralnego

Zjadłam "niezdrowo' i bardzo zle sie z tym czuję a moj doł pogłebia ciasnota w spodniach, wracam juz do domku i od razu zaczne zdrowo jeść.

Sniadanko jeszcze ujdzie bo zjadlam jajecznie na pomidorach z szynka, do tego ogorek zielony i ser typu brie (ale tylko 2 plasterki)

Pozniej bylo obiad ............ Rosól na wołowinie z normalnym tzn nie zbozowym makaronem a na drugie schab w panierce smazony na smalcu (sic !!) 3 małe mlode ziemniaki,duszona młoda kapusta plus kalafior i kilka różyczek brokułów

Ok 16 koktajl z truskawek na kefirze.

Moje grzeszki wyniknęły z tego, ze nocowałam u mojego Narzeczonego, dopiero w tej chwili wracam 100km do domku i juz nie moge sie doczekac jak zjem cos zdrowego i pozywnego zarazem.

Dopiero dzięki Wam uświadomiłam sobie, jak duzy wpływ na nasz organizm ma to co jemy! Przyznam się, że miałam straszliwe klopoty z zaparciami a po kilku dniach stosowania sie do Waszych wskazówek poczułam naprawdę dużą ulgę.
Zaopatrzyłam się także w zdrowy błonnik oraz jem dużo śliwek suszonych i mam nadzieję, że dyskomfort który mnie dotykał mija powoli
Tak więc dziewczyny, słuchajcie bardziej doświadczonych koleżanek, One Wam naprawdę dobrze radzą
Ciagle starałam sie jakies 4kg zrzucić i nie wyobrażałam sobie by jeść 5 x dziennie a teraz po kilku raptem dniach takiego nowego, zdrowego menu, mimo ze waga nie spadla czuje sie o niebo lepiej i luzniej w ciuszkach

Dziekuje, ze jestescie
__________________
Kiedyś byłaś jak kropelka, czułaś serca mego bicie
i już wtedy wiedziałaś jak jest wielka miłość, która daje życie

Gabrysia 27.05.2011, godz. 3.10
Twój pierwszy krzyk...

ddaaiissyy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-14, 18:33   #1675
anusiaa89
Zadomowienie
 
Avatar anusiaa89
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 295
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

dzisiejsze RRRRR proszę o ocene

I
owsianka: 5 łyżek owsianych, 1/2 szkl. mleka 3,2%, 1/2 szkl. wody, ok. 80 g twarogu chudego, 200 g truskawek

II obiad: (wstalam pozno)
mała miseczka chudego rosołu z makaronem pełnoziarnistym ,
udko gotowane z kurczaka, 2 ziemniaki mlode z koperkiem, brokuly gotowane, sałąta lodowa z jogurtem naturalnym

III
miseczka truskawek

IV
ok. 1/4 makreli wedzonej (skonczyla sie) , 1/4 papryki, 1/2 ogorka zielonego, mała garść pestek słonecznika i nerkowców

2 h rower

V
jajecznica z 2 jaj z cebulką i pomidorem

proszę o ocenę
__________________

anusiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-14, 18:35   #1676
ddaaiissyy
Zakorzenienie
 
Avatar ddaaiissyy
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: częstochowa /kraków
Wiadomości: 3 789
GG do ddaaiissyy
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

hej Dziewczyny,

ja dzis mam kaca moralnego

Zjadłam "niezdrowo' i bardzo zle sie z tym czuję a moj doł pogłebia ciasnota w spodniach, wracam juz do domku i od razu zaczne zdrowo jeść.

Sniadanko jeszcze ujdzie bo zjadlam jajecznie na pomidorach z szynka, do tego ogorek zielony i ser typu brie (ale tylko 2 plasterki)

Pozniej bylo obiad ............ Rosól na wołowinie z normalnym tzn nie zbozowym makaronem a na drugie schab w panierce smazony na smalcu (sic !!) 3 małe mlode ziemniaki,duszona młoda kapusta plus kalafior i kilka różyczek brokułów

Ok 16 koktajl z truskawek na kefirze.

Moje grzeszki wyniknęły z tego, ze nocowałam u mojego Narzeczonego, dopiero w tej chwili wracam 100km do domku i juz nie moge sie doczekac jak zjem cos zdrowego i pozywnego zarazem.

Dopiero dzięki Wam uświadomiłam sobie, jak duzy wpływ na nasz organizm ma to co jemy! Przyznam się, że miałam straszliwe klopoty z zaparciami a po kilku dniach stosowania sie do Waszych wskazówek poczułam naprawdę dużą ulgę.
Zaopatrzyłam się także w zdrowy błonnik oraz jem dużo śliwek suszonych i mam nadzieję, że dyskomfort który mnie dotykał mija powoli
Tak więc dziewczyny, słuchajcie bardziej doświadczonych koleżanek, One Wam naprawdę dobrze radzą
Ciagle starałam sie jakies 4kg zrzucić i nie wyobrażałam sobie by jeść 5 x dziennie a teraz po kilku raptem dniach takiego nowego, zdrowego menu, mimo ze waga nie spadla czuje sie o niebo lepiej i luzniej w ciuszkach

Dziekuje, ze jestescie
__________________
Kiedyś byłaś jak kropelka, czułaś serca mego bicie
i już wtedy wiedziałaś jak jest wielka miłość, która daje życie

Gabrysia 27.05.2011, godz. 3.10
Twój pierwszy krzyk...

ddaaiissyy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-14, 18:37   #1677
Nasturcja several years
Rozeznanie
 
Avatar Nasturcja several years
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: ToRuŃ:)
Wiadomości: 670
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Niedzielnie

1: Grzanki z fetą i szpinakiem, jogurt naturalny z miodem, BF i nerkowcami w miodzie, herbatka z cytryną

2: Serek kokosowy homo i wkruszone 2 łakotki maślane, 2 łakotki kokosowe z masłem orzechowym

3:Ziemniaczki,rybka w panierce,surówka z kapustki
po:kawa i ciasto maślankowe z truskawkami i czereśniami

4:Cappucino Marcepanowe plus ciasto j.w

5: Będzie zapiekanka makaronowa (już w piekarniku) z kechupem, bo ostatnio życ bez niego nie potrafię
__________________
What doesn't kill me only makes me stonger..
[Strong enough..]
Nasturcja several years jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-14, 18:38   #1678
ElleEstJolieeeee
Raczkowanie
 
Avatar ElleEstJolieeeee
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 142
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Cytat:
Napisane przez beaufyf00l Pokaż wiadomość
Dzisiejsze U:

Ś: owsianka (mleko kozie, płatki owsiane ok.65g, siemię, otręby, amarantus, twaróg, banan) ładnie i smacznie
filiżanka czarnej kawy świeżo zmielonej

IIŚ: kromka wieloziarnistego z soją+ fresek ziołowy+ sałata+ tuńczyk w sosie słodko-kwaśnym+ pomidor super

O: makaron razowy orkiszowy ok.75g+ filet z indyka gotowany+ sos bolognese+ pieczarki i cebulka gotowane+ sałatka z: sałaty, pomidora, cebulki, mozzarelli, oliwek, oleju z winogron pysznie

P: wieśniak z migdałami, orzechami i kawą dobry jest wieśniak z kawą? jak go robisz? wsypujesz po prostu łyżeczkę kawy czy jakoś ją wcześniej rozpuszczasz?

K: dorsz gotowany 100g+ twaróg+ przyprawy+ dwa wafle ryżowe+ jajko na twardo+ pomidor ok, zdrowo choć mogłaś dodać też zwykły chleb bo same wafle trochę marne ale skoro nie miałaś ochoty to ok
ładny i zdrowy jadłospis
__________________
I'm delighting in the air

but I'm hungry ..

for you
ElleEstJolieeeee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-14, 18:42   #1679
lisnov
Zakorzenienie
 
Avatar lisnov
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 3 240
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Buu co ja mam zrobic, mam straszny god psychiczny i jem i jem a nie moge juz bo bedzie mnuie brzuch bolal
Do tej pory:
1. dwie kromki chleba razowego z ziarnami z twarozkiem, sok pomaranczowy
2. duza kanapka z polowy bulki razowej z ziarnami z salata, poledwica, pomidorem i kukurydza
3. duza kanapka z polowy bulki razowej z ziarnami z salata, poledwica, pomidorem i kukurydza, pomarancza, kilka truskawek, cztery wafle ryzowe
4. maslanka truskawkowa z otrebami pszennymi, trzy wafle ryzowe
lisnov jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-14, 18:44   #1680
stoookroootkaaa
Raczkowanie
 
Avatar stoookroootkaaa
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Wroc. ;)
Wiadomości: 162
GG do stoookroootkaaa
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

No to moje P;

Iśn; omlet z dwóch jaj, łyżki mleka, łyzki mąki ze szpinakiem (ten szpinak, to wyszła taka ciapcia, może nie wygląda ciekawei, ale uuwieeelbiaaam!);
kawa inka z mlekiem 1,5% ; pasek gorzkiej czeko

IIśn; drożdżówka z jablkiem i serem, kilka truskawek

O; goląbaas z kaszą gryczaną (naprawde był wieeeelki)
d(jakieś 40 min później); rożek princessa

p; i tutaj wpadło jakieś hmm 30-35g pistacji, zaraz wychodziłam

k; dwa tosty(4 trójkąty) z pomidorkiem, papryką i tuńczykiem + ketchup


hmm, naliczyłam jakieś +/- 2100 ? ale może się mylę, hmm?
bardzo proszę o ocenkę
stoookroootkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:33.