Yasmin / Midiana / Asubtela / Lesine / Vibin - wątek zbiorczy! - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-05-21, 20:19   #121
corka_rosy
Wtajemniczenie
 
Avatar corka_rosy
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: dom-niedom
Wiadomości: 2 500
Dot.: Yasmin - zbiorczy

Wczoraj zaczęłam brać Yasmin, to moje pierwsze tabletki. Jak dotąd czuję się b. dobrze, tylko miesiączkę mam taką, że głowa mała - po prostu leci ze mnie jak z kranu! (przepraszam za obrazową metaforę ) Wy też tak miałyście??
__________________
zgodnie z planem, zgodnie z logika, zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami,
zgodnie z Biblią, Koranem, Torą i komiksami


21.04.2013.
corka_rosy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-21, 20:34   #122
Kasiek1987
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiek1987
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Knurów (Śląsk)
Wiadomości: 5 157
Dot.: Yasmin - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez corka_rosy
Wczoraj zaczęłam brać Yasmin, to moje pierwsze tabletki. Jak dotąd czuję się b. dobrze, tylko miesiączkę mam taką, że głowa mała - po prostu leci ze mnie jak z kranu! (przepraszam za obrazową metaforę ) Wy też tak miałyście??
To chyba normalne, że 2 dnia okres jest dość obfity? Tabletki aż tak szybko nie działają na stopień nasilenia okresu, a jeśli już, to w drugą stronę - jest mniej obfity.
__________________
Wymiana kosmetyczna:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post55596361
Kasiek1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-21, 20:56   #123
corka_rosy
Wtajemniczenie
 
Avatar corka_rosy
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: dom-niedom
Wiadomości: 2 500
Dot.: Yasmin - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Kasiek1987
To chyba normalne, że 2 dnia okres jest dość obfity? Tabletki aż tak szybko nie działają na stopień nasilenia okresu, a jeśli już, to w drugą stronę - jest mniej obfity.
No właśnie nigdy aż tak obfitego nie miałam. Też nie myślałam, że odczuję ich wpływ tak szybko, a jeśli już to w taki sposób, jak napisałaś - będzie mniej obfity. Poczekamy, zobaczymy, jestem po prostu zdziwiona takim stanem (ciekłym ) rzeczy.
__________________
zgodnie z planem, zgodnie z logika, zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami,
zgodnie z Biblią, Koranem, Torą i komiksami


21.04.2013.
corka_rosy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-01, 11:30   #124
antalka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2
Dot.: Yasmin - zbiorczy

Czesc dziewczyny!
Mam pytanie! Czy nie wiecie gdzie w Warszawie mozna dosyc tanio kupic Yasmin?? Chodzilam juz po wielu aptekach ale ceny wachaja sie wciaz miedzy 40 a 44zl
Bardzo prosze o pomoc!!
antalka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-01, 13:45   #125
didi_d
Raczkowanie
 
Avatar didi_d
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 290
GG do didi_d
Dot.: Yasmin - zbiorczy

okres na yasmin u mnie jest skapy i bezbolesny-to tak tyle od emnie
__________________



didi_d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-02, 08:18   #126
dorotka.20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 38
Dot.: Yasmin - zbiorczy

Biorę Yasmin drugi dzień, narazie jest oki - nic mnie nie boli Nie wiem czy to moze byc spowodowane tabsami ale nie chce mi sie jesc, wogole nie mam apetytu, jestem ciekawa na ile to jest za sprawa tabletek, a na ile mojej głowy hehe. Mam nadzieje ze bedzie wszystko ok! Pozdrawiam
Ps. W Szczecinie w aptece na ryneczku przy ul. Komuny Paryskiej Yasmin kosztują 38 zł
dorotka.20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-02, 17:54   #127
didi_d
Raczkowanie
 
Avatar didi_d
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 290
GG do didi_d
Dot.: Yasmin - zbiorczy

dorotka ja tez odkad biore Yasmin mam mniejszy apetyt-na poczatku myslalam ze to tylko jakas wkretka ale teraz leci 3 opakowanie a ja dalej jem jak wrobelek
__________________



didi_d jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-06-02, 22:38   #128
marcia!
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 29
Dot.: Yasmin - zbiorczy

pisze tylko tak dla info- zażywam yasmin i jest rewelka tylko jakbyście złapały jakiegoś wirusa i poszły do lekarza to krzyknijcie mu że zażywacie tabletki antykoncepcyjne, bo ja na początku maja miałam zapalenie gardła i dostałam antybiotyk o wdzięcznej nazwie Clindamycyna. yasmin sie z nim nie lubi i rozwaliło mi całą flore bakteryjną a z czym się to wiąże to chyba wiecie-trzeba zastosować globułki . a jak juz będzie potrzebny antybiotyk to zapytajcie sie lekarza jak zapobiec zniszczeniu "flory"


pozdro
marcia! jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-06, 12:39   #129
karinaaa
Zadomowienie
 
Avatar karinaaa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Augustów
Wiadomości: 1 260
Dot.: Yasmin - zbiorczy

przy 4 opakowaniu tabletek yasmin postanowilam przestac je brac,przytylam 4kg!! co podejrzewam ze od tabletek ,bylam caly czas glodna i jadlam ,ochota na seks zmalala,wczesnie chcialo mi sie spac ,miewalam straszne nastroje a co najwazniejsze wcale moj okres nie przestal byc mniej bolesny co przy tabletkach nie powinnien bolec .
karinaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-13, 11:15   #130
Tati
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Mountbellew
Wiadomości: 53
GG do Tati
Dot.: Yasmin - zbiorczy

Ja wczoraj zażyłam 7 tabletkę ale juz po czwartej tabletce zaczęlam mieć mdłosci i dziwne mrowinie w nogach takze w pozycji leżacej i coraz wieksze mdłosci. Wczoraj wieczorem zwymiotowałam 2 godz po zazyciu kolejnej tabletki wiec nie wim czy sie wchłonęła. Oprócz tego strasznie mnie bolą nogi - zwłaszcza łydki.Nie wiem czy to po Yasmin czy przypadek ale po Microgynon 21 ktore długo brałam tak mi sie nie działo. Dzisiaj sie juz lepiej czuję. Chyba poprostu sa nie dla mnie
Tati jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-13, 11:50   #131
dioska
Rozeznanie
 
Avatar dioska
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 660
Dot.: Yasmin - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Tati
Ja wczoraj zażyłam 7 tabletkę ale juz po czwartej tabletce zaczęlam mieć mdłosci i dziwne mrowinie w nogach takze w pozycji leżacej i coraz wieksze mdłosci. Wczoraj wieczorem zwymiotowałam 2 godz po zazyciu kolejnej tabletki wiec nie wim czy sie wchłonęła. Oprócz tego strasznie mnie bolą nogi - zwłaszcza łydki.Nie wiem czy to po Yasmin czy przypadek ale po Microgynon 21 ktore długo brałam tak mi sie nie działo. Dzisiaj sie juz lepiej czuję. Chyba poprostu sa nie dla mnie
Masz rację, wygląda to nieciekawie. Jeśli takie objawy będą się nasilać albo nawet jeśli te, które już masz nie ustąpią, to radzę się szybko skontaktowac z lekarzem, który prawdopodobnie zaleci odstawienie lub zmianę tabletek. Mdłości to jeszcze nic złego, ale to mrowienie i bóle nóg brzmią już niefajnie i kojarzą się z czymś poważniejszym.
__________________
- Myszo, jak ty słodko wyglądasz! Tak po domowemu, po mysiemu, tak futerkowato, tak pazurkowato. Jesteś urocza, kiedy się ciskasz!
I razem zabrali się do zbierania potłuczonych talerzyków.
dioska jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-13, 12:32   #132
karo-la
Wtajemniczenie
 
Avatar karo-la
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 368
Dot.: Yasmin - zbiorczy

Czytam czytam i ciekawa jestem, na co zamienić Microgynon..5 rok brania, libido=0, nie mogę schudnąć...Do ginki w piątek, zobaczę co poradzi.
Tati- mam nadzieje że z tobą to nic poważnego?
__________________








karo-la jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-13, 18:39   #133
Tati
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Mountbellew
Wiadomości: 53
GG do Tati
Dot.: Yasmin - zbiorczy

Dzięki dziewczyny za troskę . Teraz wieczorem czuję sie o niebo lepiej . Tylko rano miałam jeszcze nieco obolałe doły łydek . Zapomniałam napisać , że od kilku dni własnie siedząc przed kompem strasznie mi cierpła prawa ręka jakby od klikania mychą. Dzisiaj jak na razie jest spokój, nie dzieje mi sie tak. Dzwoniłam do lekarza - opowiedziałm wszystko ale w to cierpnięcie i mrowienie i te bóle nóg nie uwierzył ale jak mu powiedziałam że miałam mdłosci to kazał odstawic tabsy.
Karo-la - bralam Micro ale miałam gwałtowne miesiaczki w ostsnich cyklach i też się zastanawiam na jakie zmienić. Myśle nad jakimis trójfazówkami, zeby nie zabiły libido
Tati jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-13, 19:35   #134
karo-la
Wtajemniczenie
 
Avatar karo-la
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 368
Dot.: Yasmin - zbiorczy

Tati- a powiedział że to mógł być wpływ na krzepliwość krwi i zakrzepicę żył? Palisz papierosy?Łydki to może efekt wypłukiwania magnezu z organizmu. Ja od czasu brania pigułek łykam magnez w suplemencie,a kawa- tylko z mlekiem, coby nie wypłukiwać magnezu. Ważne to dla żył i serca.
Dziwi mnie też taki efekt uboczny już po 4 tabletce?
Nie mam problemu z miesiączkami- odkąd je mam to mogłam zegarek ustawiać, dokładnie co 28 dni. Microgynon biorę już 5 rok i dzisiaj byłam zrobić badania, a w piatek do ginki...Może co poradzi. Muszę schudnąć wreszcie, a TŻ narzeka że mi się nie chce seksu tak jak kiedyś
Trzymaj się ciepło- jeśli gin mądry- na pewno zaradzi
__________________








karo-la jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-13, 21:51   #135
Tati
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Mountbellew
Wiadomości: 53
GG do Tati
Dot.: Yasmin - zbiorczy

W tygodniu raczej podkurzam a więcej na imprezach . Kawy prawie nie pijam bo sie oduczyłam.
Ja się naprawdę wystraszylam bo ten ból nóg, cierpniecie miałam cały czas prawie, jakieś dziwne dreszcze na ciele i te mdłości. Nie panikowałam ale jak przez ponad 3 dni nie ustępował to juz zaczęłam się bać . Lekarz tylko jak usłyszał o mdłosciach to kazał odstawić. Więcej nic nie mówił bo rozmawiałam z nim przez telefon. Na szczęście już sie dość dobrze czuje. Masz rację Karo-la - zmuszę go żeby sie zaineresował bardziej moją osobą i sam mi zaroponował odpowiednie tabsy.
Może lepiej że tak sie stało bo wyczytałam już po kupieniu Yasmin'ków że przy chorobach nerek to nie bardzo się nadają. A ja mam problemy z nerkami -kamienie i muszę pilnować żeby sie nie odwadniać. Też musze zlecieć z wagi nieco bo po odstawieniu tabletek przytyłam 6 kg w ciągu niecałych 2 m-cy. A zawsze myślałm że powinnam bardziej tyć po tabletkach a nie po odstawieniu. Daj znac na jakie "bezpieczniki" się zdecydowałaś. Pozdrawiam!
Tati jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-13, 22:17   #136
karo-la
Wtajemniczenie
 
Avatar karo-la
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 368
Dot.: Yasmin - zbiorczy

No ja będę decydować w piątek- i na pewno odpiszę co powiedziała ginka.
Napisałaś o nerkach- podejrzewam że to moczopędne albo inaczej- "wodo-działanie" Yasmin mogło bardzo pogorszyć twój stan- przez mocny i gwałtowny wpływ na nerki właśnie, i na ich kamicę. Może zrób podstawowe badania- morfologię, alat ,aspat i aptt- oznaczenia prób wątrobowych-a będzie ci łatwiej coś wybrać, a ginekolog zorientuje się w sytuacji? Pozdrawiam i trzymam kciuki
__________________








karo-la jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-13, 22:46   #137
Kiya
Zakorzenienie
 
Avatar Kiya
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 706
Dot.: Yasmin - zbiorczy

brałam przez 2 lata harmonet a teraz yasmin zmieniłam z poprzednich bo miewałam depresję i czułam sie jak słoń,teraz lepiej choć ostatnio znowu miewam kiepski humor ale zwalam to na sytuację zyciową nie zauważyłam żebym schudła ale nie czuje sie już taka napompowana jak przy harmonecie no i częstotliwośc odwiedzania wc też jakoś drastycznie nie wzrosła.
Libido różnie
__________________
Szukam twarzy do portretów - foto ---->https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=365223
Kiya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-14, 10:12   #138
karinaaa
Zadomowienie
 
Avatar karinaaa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Augustów
Wiadomości: 1 260
Dot.: Yasmin - zbiorczy

odstawialm tabletki tydzien temu i czuje teraz jakbym odżyla ,mam wiecej energi ,ochoty na wszystko i czuje sie radosna i szczesliwa.Tak wiele osob chwali yasmin a mi one kompletnie nie odpowiadaly i narazie odeszla mi ochota na branie innych ,boje sie podobnego stanu,jakos stracilam wiare ze lekarz moze mi dobrac lepsze ,za kazdym razem jak probowalam z tabletkami okazywaly sie niedobre
karinaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-16, 18:22   #139
karo-la
Wtajemniczenie
 
Avatar karo-la
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 368
Dot.: Yasmin - zbiorczy

Tati- i jak?
Ja właśnie wróciłam- dostałam w zamianę Tri Minulet- libido ma odżyć po około 2 miesiącach Mówię że chyba potrzebuję zmiany tabletek, obejrzeała badania, i zapytała- czy chcę schudnąć czy mieć libido? Po przepisywaniu Yasmin wiele pacjentek zgłosiło się po jego zmianę po trzecim miesiącu stosowania.Powód- spadek libido, totalny...Ja to już nie pamiętam kiedy mi się chciało ... A badania wyszły mi prawie idealne normy
A- i Yasmin nie wolno stosować przy jakichkolwiek problemach z nerkami.
__________________








karo-la jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-16, 22:30   #140
Kiya
Zakorzenienie
 
Avatar Kiya
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 706
Dot.: Yasmin - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez karo-la
Tati- i jak?
Ja właśnie wróciłam- dostałam w zamianę Tri Minulet- libido ma odżyć po około 2 miesiącach Mówię że chyba potrzebuję zmiany tabletek, obejrzeała badania, i zapytała- czy chcę schudnąć czy mieć libido? Po przepisywaniu Yasmin wiele pacjentek zgłosiło się po jego zmianę po trzecim miesiącu stosowania.Powód- spadek libido, totalny...Ja to już nie pamiętam kiedy mi się chciało ... A badania wyszły mi prawie idealne normy
A- i Yasmin nie wolno stosować przy jakichkolwiek problemach z nerkami.
ja nie wierze że akuart po Yasmin sie chudnie biorę szóste opakowanie i nie widzę żeby waga poszła w dół choć tak jak już pisałam nie czuje sie tak napompowana jak po harmonecie.
Co do libida to chyba wszystkie tabletki je zabijają,niestety.
__________________
Szukam twarzy do portretów - foto ---->https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=365223
Kiya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-16, 22:40   #141
God_give_me_truth_in_me
Raczkowanie
 
Avatar God_give_me_truth_in_me
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Okolice Warszawy
Wiadomości: 285
Jako użytkowniczka Yasmin już 10 miesięcy wypowiem się..
otóż- działanie moczopędne - owszem,jest.
o wiele cześciej korzystam z łazienki ,i podejrzenia kieruję własnie na Yasmin.

Czy się chudnie?
napewno nie zatrzymuje wody w organizmie, jak np. Harmonet czy Logest- byłam po nich strasznie "nabita" i czułam się jak balon
Po yasmince napewno jest mi lżej, no ,ale logiczne-ze jest przez to częsciej oddawany mocz.

Libido u mnie to tragedia;(
nie bylo go wogóle i nie ma nadal, ale ja tak mam chyba po każdych tabletkach

Za to ślicznie mi poprawił cere tenYasmin no i ogólnie - dobrze go toleruję.

Jestem na tak ,chociaż ma wady.

Napewno ,moim zdaniem, jest lepszy niż Harmonet i Logest.

zapomnialam dodać- przez pierwsze 2 opakowania miałam ogromne ;o piersi.
musialam nakupować nowe staniki,bo moje wymiękały przy tych balonach ;D

ale juz jest ok..


szkoda ;p
__________________
Uważaj jak tańczysz-bo życiowy parkiet bywa śliski...


Edytowane przez Pomadka
Czas edycji: 2006-10-05 o 20:02 Powód: Post pod postem. Istnieje EDYCJA proszę z niej korzystać!
God_give_me_truth_in_me jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-17, 00:48   #142
Tati
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Mountbellew
Wiadomości: 53
GG do Tati
Dot.: Yasmin - zbiorczy

Karo-la . No ja przerabiałam Tri-Minulet ale niestety bardzo po nim puchlam. Wprawdzie tylko miesiąc bralam ale cały czas czułam się ociężała. Właśnie dostałam @ i zastanawiam sie co dalej. Mam się zgłosić do lekarza około 22-go i zobaczymy. Chyba jednak zostanę przy Microgynon bo mi jeszcze najlepej odpowiadał ale zastanawiam sie też nad jakimiś innymi 3-fazówkami albo Cilestem przy którym kiedyś ladnie mi szła dieta i pomimo , że go zażywałam duzo schudłam.
Tak mi sie wydawało że nie dobrze brać Yasmin przy chorych nerkach bo można sie łatwo odwodnić. Najbardziej się cieszę jednak że przeszly mi bole nóg i te dziwne mrowienia. Jakoś mam wrażenie że to było jednak po tych tabsach bo teraz nie dzieje mi sie nic. Żałuję bo czytając o nich na necie cieszylam sie że wkoncu trafiłam na tabletki idealne dla mnie a tu taki zonk
Tati jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-17, 09:43   #143
karo-la
Wtajemniczenie
 
Avatar karo-la
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 368
Dot.: Yasmin - zbiorczy

Tati a mnie po badaniu powiedziała że spróbujemy trzy miesiące te trójfazówki i mam sobie notować kiedy i jak się czuję- na podstawie moich obserwacji skoków libido, zatrzymywanie wody itp. dobierze mi tabletki odpowiadające działaniu odpowiedniej z 3 faz , albo- jeśli będzie ok z tymi trzema, naśladującymi cykl, to zostaję przy trójfazówkach. Czekam- bo teraz, po 6 latach Microgynonu wyniki mam super, zarówno krew, hormony jak i wątroba są w porządku. Ale co z tego skoro wcześniej ważyłam 49 kg i miałam libido, a teraz mam 54 kg żywej wagi i nic nie spada,i jestem aseksualna totalnie...

A branie miesięczne tabletek nic nie daje- tzn. nie ma możliwości sprawdzenia czy odpowiedni działają na organizm.Dopiero po trzech miesiącach czyli trzech pełnych cyklach można coś powiedzieć...
No to sobie poczekam...TŻ to już cały uradowany i na tak, ale jemu to się akurat nie dziwię...

No i cieszę się że z tobą już ok, bo się wystraszyłam że tabletki mogą na kogoś tak strasznie zadziałać
__________________








karo-la jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-30, 19:10   #144
guga1
Wtajemniczenie
 
Avatar guga1
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 317
Dot.: Yasmin - zbiorczy

ja od wczoraj biore yasmin i mam pytanie od ktorej tabletki jestem zabezpieczona??? Przeczytalam ulotke ale albo nie ma tam tej informacji, albo z mojego wielkiego zmeczenia przegapilam.
guga1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-01, 08:34   #145
minikado
Raczkowanie
 
Avatar minikado
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 261
Dot.: Yasmin - zbiorczy

Cze ja od 2 lat brałam tabletki logest ale zmieniłam na yasmin wybrałam dwa opakwania i czułam się dobrze .Od 4 miesięcy mam przerwe bo mój chłopak wyjechał.Mam pytania takie jak wyżej zadała guga1 od której tabletki jest zabezpieczenie.Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedzi.
minikado jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-01, 10:16   #146
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Jeśli pierwszą tabletkę bierzesz w pierwszy dzień krwawienia, to zabezpieczona jest od pierwszej tabletki.

Tak sobie czytam Wasze wrażenia po Yasmince... bardzo mnie interesowały te pigułki, bo chciałam zacząć je brać za 2 miesiące.

Obecnie od 3 lat biorę Valette (Jeanine), które miały mi wyleczyć cerę i się im to udało. NIe miałam po nich przytyć i też się udało.
Po wszystkich innych pigułkach tyłam jak hipopotam.

Po każdych libido mam poniżej 0 Również po moich obecnych. Ale po tym co piszecie, to widzę, że Yasmin też mi nie pomoże w tej sprawie.


Dodatkowo mam przeokropne migreny. Gin kazał mi teraz brać pod rząd 6 opakowań bez przerwy, bo to niby 7-dniowe przerwy bez hormonków wywołują u mnie te bóle głowy.
Jestem w trakcie 4 opakowania i niestety głowa mi pęka.

Poza tym nic innego mi nie dolega. Chwaliłam te pigułki, bo po latach eksperymentów z różnymi pigułkami te wydawały się być stworzone dla mnie.
Gdyby nie te okropne bóle głowy...
Ja już nie wiem co brać przeciwbólowo. Dostałam na receptę Ibuprofen 600 ale i on nie zawsze sobie radzi, a gdy wezmę więcej to od razu wymiotuję.

Nie mogę zrezygnować z pigułek ze względu na problemy z cerą.

Tak się naczytałam o Yasmin, że nie powoduje bólów głowy. Co Wy możecie na ten temat napisać?

Edytowane przez Pomadka
Czas edycji: 2006-10-05 o 20:06 Powód: Post pod postem. Istnieje EDYCJA proszę z niej korzystać!
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-01, 21:32   #147
guga1
Wtajemniczenie
 
Avatar guga1
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 317
Dot.: Yasmin - zbiorczy

dzieki za odpowiedz, tak myslalam, ale wolalam sie upewnic

weronisia

Ja ci za bardzo nie pomoge, bo jestem przy 3 tabletce dopiero.
Ale rowniez mialam klopoty z migrenami, Jak bralam mercilon to poprostu umieralam, tak mnie bolala glowa ze nie bylam w stanie wstac po tabletke ani nawety plakac, wymiotowalam z bolu to byl koszmar. Potem bralam harmonet i juz przy drugiej tabletce dostalam migreny. Z jasminem jak narazie nic, libido bardzo wysokie ale ja tak zawsze mam na poczatku okresu wiec nie wiem czy to p[rzez tabsy.
guga1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-02, 16:21   #148
trollcia
Raczkowanie
 
Avatar trollcia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 452
Dot.: Yasmin - zbiorczy

czesc dziewczyny!!! nie wiem czy ktoras z was spotkala sie z podobna reakcja na yasmin, to moje pierwsze opakowanie biore od 10 dni i od 10 mam krwawienia! co robic??czy to normalne??bo zaczynam sie martwic!!! :conf used:
trollcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-02, 20:10   #149
guga1
Wtajemniczenie
 
Avatar guga1
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 317
Dot.: Yasmin - zbiorczy

tak to normalne, ale jak sie bedzie tak zbyt dlugo, albo krwawienia beda zbyt obfite to idz do lekarza.

Ja wogole bez tabletek mam ok 7 dni okres, ale zdarzylo mi sie raz po tabletkach ze mialam caly miesiac okres i skonczyl mi sie dopiero przy nastepnym okresie
guga1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-02, 21:51   #150
_Ya
Zadomowienie
 
Avatar _Ya
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Pcim dolny ;)
Wiadomości: 1 856
Dot.: Yasmin - zbiorczy

Witam dziewczynki
Myślałam, że wątek już przepadł i szczerze powiedziawszy zapomniałam o nim.
A teraz troche o tabletkach.
Dziś zaczęłam 3 opakowanie. Muszę przyznać, że najgorsza była pierwsza tabletka. Rano miałam lekkie mdłości, ale jakoś sobie poradziłam. W ogóle przez pierwszy tydzień coś się ze mną działo. Niewiem czy ma to związek z tabletkami, ale było dość dziwne. Należę do osób, które mają duże parcie do przodu, a pierwszy tydzień z tabletkami przepłynął mi na całodobowych wątpliwościach. Akurat mój chop zmieniał pracę, normalnie szalałabym ze szczęścia, a ja siedziałam i ryczałam i ogólnie byłam do niczego.
Teraz jest już wszystko po staremu. Piersi mi nie urosły - i całe szczęście Nic mnie nie boli itd. Jedynie częściej odwiedzam ubikację, ale niewiem czy to od tabletek. Na temat cery jeszcze się niewypowiem, myślę, że jest za wcześnie.
Muśzę powiedzieć, że jestem bardzo zadwolona z tabletek, doczekałam dnia gdy "gumka" przeszła do lamusa
A, zapomniałam. Co się tyczy libido to chyba jest lepiej, przynajmniej tak twierdzi mój chop - ja zawsze miałam uraz do prezerwatyw, więc teraz czuję się w pełni komfortowo i może stąd ta zmiana
Pozdrawiam
Mam nadzieję, że pomogłam


Cytat:
Napisane przez tinkaaa
Ja mam podobnie. Tez sie w koncu zdecydowalam na tabletki.
Tylko troche mnie przerazaja te objawy uboczne, czyli: mldlosci, bole brzucha, glowy i obnizenie libido.
Pocieszam sie ,ze nie wszystkim one dokuczaja. Mam nadzieje,ze mnie tez nie beda
Ya, mama prosbe, jak zaczniesz brac,to daj koniecznie znac, jak sie po nich czujesz
Przepraszam, że tak późno, ale miałam kocioł w pracy
__________________
Demon odkaszlnął nerwowo (demony nie oddychają; jednakże dla każdej istoty inteligentnej, oddychającej czy nie, nadchodzą w życiu takie chwile, gdy odkasłuje nerwowo. Jedna z takich chwil nastała właśnie teraz, przynajmniej dla tego konkretnego demona).
_Ya jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-23 13:17:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:19.