Buty do ćwiczeń,,, jakie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-03-07, 17:37   #1
atabe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 4
GG do atabe

BUTY DO AEROBIKU


Chciałabym kupić buty na aerobik. Czytałam, że dobre są Nike i Reebok, ale nie wiem jakie modele. Ważne dla mnie, żeby buty były lekkie, żeby nie pociły się w nich nadmiernie stopy i żeby dobrze stabilizowały kostkę. Linki mile widziane
atabe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-07, 18:09   #2
agaik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 71
Wyślij wiadomość przez Yahoo do agaik
Re: BUTY DO AEROBIKU

Beti napisał(a):
> Chciałabym kupić buty na aerobik. Czytałam, że dobre są Nike i Reebok, ale nie wiem jakie modele. Ważne dla mnie, żeby buty były lekkie, żeby nie pociły się w nich nadmiernie stopy i żeby dobrze stabilizowały kostkę. Linki mile widziane
idz do sklepu i powiedz sprzedawcy do czego potrzebujesz buty i czego od nich oczekujesz a pokaze ci modele odpowiednie dla ciebie
agaik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-08, 15:08   #3
atabe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 4
GG do atabe
sprzedawcy niekoniecznie fachowi

Obawiam się tylko, że natrafię na osobę, która nie bardzo będzie wiedziała co się z czym je, bo teraz często takie buty firmówki kupują dresiarze i zależy im na wyglądzie a nie na funkcjonalności butów. Personel sklepu często bywa niedoinformowany. Wolę więc wiedzieć o co konkretnie pytać niż zdawać się wyłącznie na osobę pracującą w sklepie.
atabe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-13, 12:59   #4
atabe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 4
GG do atabe
Re: BUTY DO AEROBIKU

Już dokonałam zakupu i wybór padł na Reebok Vivacious DMX. Bardzo fajne butki, pierwsze wrażenie ok, ale jeszcze ich nie przetestowałam w boju. Porównywałam z butami do fitnessu Adidas i zdecydowanie lepiej wypadły Reeboki. Cena 219 zł - myślę, że nie najgorsza.
atabe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-13, 14:31   #5
smoczek
Zakorzenienie
 
Avatar smoczek
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 049
Re: BUTY DO AEROBIKU

Też polecam reeboki-co prawda mam większe doświadczenie z butami biegowymi tej firmy niż z butami do aerobiku, ale generalnie firma godna polecenia. Niezłe sa też Nike. Wejdź na stronki internetowe tych firm-tam jest sporo technicznych informacji na temat różnego rodzaju butów-przy okazji oglądniesz konkretne modele(niestety nie wszystkie są dostępne w Polsce)
smoczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-13, 15:23   #6
Liluu
Raczkowanie
 
Avatar Liluu
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 374
GG do Liluu
Re: BUTY DO AEROBIKU

http://www.zappos.com/n/es/d/722000368.html
http://www.sportmart.com/family/inde...=766034.766040
Liluu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-28, 11:08   #7
avialle
Raczkowanie
 
Avatar avialle
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 357
GG do avialle
jakie buty poradzcie

dziewczyny sukam jakis bucikow do biegania skakanki itd zalezy mi aby byly dobre iniekoniecznie drogie wiem wiem wiele chce
avialle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-08-28, 11:15   #8
Sunniva
Rozeznanie
 
Avatar Sunniva
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Katowice/ Gdynia
Wiadomości: 915
GG do Sunniva
Dot.: jakie buty poradzcie

Ja ćwicze w adidaskach w których chodze na codzień lub trampkach tych co używam na wuef. Ostatnio porzyczyłam od mamy takie bardziej sportowe i mnie obtarły, to co drogie nie zawsze okazuje sie lepsze od zwykłych trampek.
Sunniva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-28, 15:05   #9
inch
Zakorzenienie
 
Avatar inch
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 287
Dot.: jakie buty poradzcie

jeśli biegasz dużo i często potrzeba butów droższych, to bolesna prawda. Ale nie chodzi mi o obuwie SPORTOWE (to miało znaczyć profesjonalne?). Generalnie każdy "adidas" jest sportowy, a ja mam na myśli buty dostosowane do Twojego kształtu nogi i przede wszystkim twz.buty do biegania. Ich rodzaj zależy od tego gdzie biegasz, ile, jak czesto i z jaką szybkością.

Sama widzisz, że to poważny zakup. Pisząc powazny, mam na myśli koniecznoisc zastanowienia się nad tym "jak biegam", a nie powazną kwotę, bo niekiedy takie buty kupi się za 120zl. Oczywscie sa lepsze i drozsze

Dlatego najpierw sprawdz czy zlapałas bakcyla na bieganie.


PS. Pozyczanie butów sportowych od kogos, kto uprawia zupełnie inny sport, zazwyczaj kończy się odciskami.
inch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-27, 23:00   #10
Shemreolin
Zakorzenienie
 
Avatar Shemreolin
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 081
GG do Shemreolin Send a message via Skype™ to Shemreolin
Exclamation Buty na fitness - doradźcie!

Chciałabym sobie kupić jakies fajne buty do fitnessu. Takie, które będą wygodne i nie będą ślizgały się po parkiecie. Nie bardzo wiem czego szukać, chociaż wiem, że mogę na nie wydać ok. 150 zł, ale jest to cena maksymalna. Te buty nie mogą być byle jakie, bo chciałabym by mi się wygodnie w nich ćwiczyło. Będę chodzic zarówno na tańce, jak i na siłownie i przede wszystkim 3 razy w tygodniu na trekking.

Może wy doradzicie jakie buty mogłabym kupić, by zmieścić się w cenie i by było to obuwie, które nie rozpadnie się po miesiącu?

Będę wdzięczna za każdą radę.
__________________
Być kobietą to strasznie trudne zajęcie, bo polega głównie na zadawaniu się z mężczyznami.



Shemreolin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-27, 23:49   #11
eme
Raczkowanie
 
Avatar eme
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 43
Dot.: Buty na fitness - doradźcie!

przyłączam się do pytania
eme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-28, 07:49   #12
Shemreolin
Zakorzenienie
 
Avatar Shemreolin
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 081
GG do Shemreolin Send a message via Skype™ to Shemreolin
Dot.: Buty na fitness - doradźcie!

up up
__________________
Być kobietą to strasznie trudne zajęcie, bo polega głównie na zadawaniu się z mężczyznami.



Shemreolin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-28, 08:41   #13
inch
Zakorzenienie
 
Avatar inch
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 287
Dot.: Buty na fitness - doradźcie!

Ja miałam kiedy Reeboka do fitnessu, typowe na aerobick.
Czarne, chyba po 99 zł, ale nie pamiętam. Bardzo lekkie.

Poszukaj w tej firmie tego modelu
inch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-28, 08:59   #14
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Buty na fitness - doradźcie!

Shem, jeśli dobrze zrozumiałam, to mają być buty i na fitness (typu aerobik, tak?), i na trekking? To chyba 'takie zwierzę być nie może'
Do aerobiku powinny być na dość miękkiej, dobrze zamortyzowanej podeszwie i lekko usztywniające kostkę, tj. nie zupełnie płytkie, niskie, tylko takie z podwyższoną "cholewką". W sklepach się to nazywa "in-door sport shoes" - nie wiem, ile mogą kosztować, nigdy w PL nie kupowałam, ale pewnie za 150 to już coś się znajdzie. Co do wygody, to musisz po prostu przymierzyć i poskakać w nich w sklepie.
Ewentualnie polecany przeze mnie patent oszczędnościowy: wybierasz, oglądasz i mierzysz w sklepie, a potem zapisujesz model i rozmiar, i zamawiasz przez internet. Wychodzi taniej

Natomiast tego rodzaju buty nie wytrzymaja trekkingu No, zależy niby od warunków trekkingowych, ale ja bym nie ryzykowała - podeszwa się zetrze bardzo szybko, poza tym one nie bedą nieprzemakalne, no i nie stanowią wystarczającego zabezpieczenia stopy przed urazami mechanicznymi.
Tak że raczej szukaj 2 róznych par obuwia.
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-28, 09:28   #15
Shemreolin
Zakorzenienie
 
Avatar Shemreolin
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 081
GG do Shemreolin Send a message via Skype™ to Shemreolin
Dot.: Buty na fitness - doradźcie!

Midi, trekking jest na bieżni z instruktorem (zajęcia zbiorowe jak na rowerkach), wiec to nie sa żadne spartańskie warunki dla butów. Chodzi o to żeby mnie po tym łażeniu stopy nie bolały i żebym mogła w nich chodzic też na inne zajęcia, jak np. taniec nowoczesny (hip hop, funky itp.). Bardzo ważne bu buty dobrze przylegały do parkietu żebym gdzieś nie odjechała w kosmos. Cieżko mi kupować dwie pary, więc chciałabym takie w miarę uniwersalne.
__________________
Być kobietą to strasznie trudne zajęcie, bo polega głównie na zadawaniu się z mężczyznami.



Shemreolin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-28, 11:48   #16
sambrija
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: woj lubelskie
Wiadomości: 261
Dot.: Buty na fitness - doradźcie!

Shemreolin: j amysle ze musisz udac sie do sklepu sportowego i poprostu zobaczyc i pomierzyc .
Midi dobrze pisze -Do aerobiku powinny być na dość miękkiej, dobrze zamortyzowanej podeszwie i lekko usztywniające kostkę, tj. nie zupełnie płytkie, niskie, tylko takie z podwyższoną "cholewką". tym samym chronia on ekolana prze urazami .
a jesli ty bedziesz chodzila na tance nowoczesne tak jak tu wczesniej wspomnialas to uwazam ze te buty beda sie nadawaly bo przezciez hip hop czy funky sa to formy taneczne aerobicu.
sambrija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-28, 12:09   #17
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Buty na fitness - doradźcie!

Ahaaa, taki trekking! Ja myślałam, że taki na świeżym powietrzu. Ciekawe, nie słyszałam o takich zajęciach.
Generalnie chyba się powinny nadac takie właśnie aerobikowe, natomiast jeśli na tej bieżni będziecie też dłużej biegać, to koniecznie zwróć uwagę na amortyzację. Taka podeszwa nie może być cienka w żadnym miejscu, także pod przednią częścią stopy powinna amortyzować podskoki itp. Pisze na wszelki wypadek, bo właśnie widziałam w sklepie nie-sportowym takie niby-adidasy, gdzie pięta ma amortyzację (dla dekoracji chyba), ale przód już nie.
Wydaje mi się, że w GoSport można coś teraz znaleźć - kilkanaście ndi temu były całkiem atrakcyjne wyprzedaże obuwia, może jeszcze są
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-28, 14:54   #18
Shemreolin
Zakorzenienie
 
Avatar Shemreolin
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 081
GG do Shemreolin Send a message via Skype™ to Shemreolin
Dot.: Buty na fitness - doradźcie!

Możliwe, że dzisiaj pójde do Go Sport w Galerii Mokotów. Zobaczę też jakieś markowe sklepy, ale bardziejh żeby przymierzyc niż kupić, bo myślę, że tam ceny mnie po prostu zjedzą.

Zawsze najlepiej jest pójść i przymierzyć, ale chciałam wiedzieć w jakich butach wy ćwiczycie i czy jakies polecacie.

A ten taniec nowoczesny to jest własnie taneczna forma aerobiku. Będziemy ćwiczyc układy do muzyki. Uwielbiam taką formę zajęć.
__________________
Być kobietą to strasznie trudne zajęcie, bo polega głównie na zadawaniu się z mężczyznami.



Shemreolin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-28, 18:39   #19
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Buty na fitness - doradźcie!

W GoSport w M1 ze 2 tygodnie temu przeceny były takie, ze markowe buty do biegania (Adidas, Puma, Nike, Reebok) były od 140 do 280 zł. Przy czym po 140-160 całkiem sporo. A te do wszlekich "in-door sports" są chyba tańsze
Lepiej kupować markowe, moim zdaniem. Masz wtedy gwarancję, że konstrukcja jest prawidłowa. Możesz też zobaczyć w Decathlonie - oni mają swoją markę takich tańszych rzeczy, w przypadku butów to jest jakieś słowo na 'k' (nie pamiętam ). Podobno te buty są całkiem niezłe (opinia jednej wizażanki na temat tych do biegania, ale pewnie podobnie jest z innymi), a kosztują poniżej 100 zł.
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-29, 07:25   #20
inch
Zakorzenienie
 
Avatar inch
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 287
Dot.: Buty na fitness - doradźcie!

w go sport sa jakieś przeceny? dzisiaj chyba się tam przejdę w takim razie

ja za swoje do "aerobicku" (fitness) dałam 99 zł (reebok)
inch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 08:03   #21
Shemreolin
Zakorzenienie
 
Avatar Shemreolin
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 081
GG do Shemreolin Send a message via Skype™ to Shemreolin
Dot.: Buty na fitness - doradźcie!

Coś czuje, że dzisiaj pojeżdżę po sklepach Dam znać wieczorkiem jak poszło z szukaniem obuwia

A moje pierwsze zajęcia są już w czwartek... normalnie aż mnie nosi
__________________
Być kobietą to strasznie trudne zajęcie, bo polega głównie na zadawaniu się z mężczyznami.



Shemreolin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-30, 21:51   #22
Shemreolin
Zakorzenienie
 
Avatar Shemreolin
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 081
GG do Shemreolin Send a message via Skype™ to Shemreolin
Dot.: Buty na fitness - doradźcie!

Hejka! Kupiłam buty... za 250 zł. Nie kupiłabym ich gdyby nie wkład finansowy mojego TŻ. Kupiliśmy je w Go Sport.

To butki Reeboka, czarne i bardzo fajne. Nie są bardzo usztywniane, maja dość cienką podeszwę i się nie będą ślizgać. Dokładnie takie jakie chciałam. Będą dobre do tańca jak i do łażenia na bieżni.

Jestem bardzo szczęśliwa.
__________________
Być kobietą to strasznie trudne zajęcie, bo polega głównie na zadawaniu się z mężczyznami.



Shemreolin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-30, 21:57   #23
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Buty na fitness - doradźcie!


Gratulacje
Skoro juz tak bardzo chciałaś mi je pokazać (a widzę tu też polinqę, więc ją pewnie też zmusiłaś, żeby tu weszła ) to przynajmniej się odezwę.

Jedne buty a tyle szczęścia
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-30, 22:21   #24
Shemreolin
Zakorzenienie
 
Avatar Shemreolin
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 081
GG do Shemreolin Send a message via Skype™ to Shemreolin
Dot.: Buty na fitness - doradźcie!

Tak... przyznaję, że ją zmusiłam A co mam się nie chwalić, nie?
__________________
Być kobietą to strasznie trudne zajęcie, bo polega głównie na zadawaniu się z mężczyznami.



Shemreolin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-31, 07:29   #25
inch
Zakorzenienie
 
Avatar inch
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 287
Dot.: Buty na fitness - doradźcie!

Shem, to nie są butki do aerobicku, a tymbardziej na bieżnię. Ale fakt, ładne
inch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-31, 07:58   #26
Shemreolin
Zakorzenienie
 
Avatar Shemreolin
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 081
GG do Shemreolin Send a message via Skype™ to Shemreolin
Dot.: Buty na fitness - doradźcie!

Hmm.. no na pewno nie są, bo były tam buty, które były do aerobiku, ale jak dla mnie były za sztywne i jakieś takie wielkie. A te założyłam i poczułam, że mogę skakać i biegać i tańczyć. Wcześniej też miałam takie szmaciaczki, ale były w tragicznym stanie. Mimo to wspaniale mi się w nich ćwiczyło. Dlatego, mimo że nie są przeznaczone do fitnessu, to jednak mysle, ż edla mnie bedą najwygodniejsze. Ja wogóle najlepiej sie czuję bez butów, lubie chodzić boso, a im buty są większe i bardziej zabudowane tym gorzej się w nich czuję.

A te sa jak dla mnie idealne.
__________________
Być kobietą to strasznie trudne zajęcie, bo polega głównie na zadawaniu się z mężczyznami.



Shemreolin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-31, 08:08   #27
inch
Zakorzenienie
 
Avatar inch
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 287
Dot.: Buty na fitness - doradźcie!

Grunt, że Ci pasują w takim razie
Daj znać, jak było na pierwszych zajęciach!
inch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-31, 08:19   #28
Shemreolin
Zakorzenienie
 
Avatar Shemreolin
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 081
GG do Shemreolin Send a message via Skype™ to Shemreolin
Dot.: Buty na fitness - doradźcie!

A to juz dzisiaj , więc na pewno napiszę wieczorem i wogóle opiszę jak to wyglada w Galerii Mokotów bo sama jestem strasznie ciekawa

__________________
Być kobietą to strasznie trudne zajęcie, bo polega głównie na zadawaniu się z mężczyznami.



Shemreolin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-03, 21:37   #29
bojkka
Rozeznanie
 
Avatar bojkka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 639
Dot.: Re: BUTY DO AEROBIKU

no właśnie, jakie buty polecacie?? ja mam pumki ale takie z "kolcami" i musze zmienić bo słabo amortyzują....
bojkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-18, 13:30   #30
casandras
Raczkowanie
 
Avatar casandras
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 218
Najlepsze buty do fitnessu - opinie

Chciałabym poradzić się was jakie buty są najlepsze do fitnessu. Ciągle są jakieś nowe kolekcje, gubię się w tym i niezbyt mam czas jeździć po sklepach i szukać. Poszukuję takich profesjonalnych i gustownych Mam tez pytanie, czy takie buty powinny być wyższe aby chronić kostkę? Jeśli macie jakieś zdjęcia fajnych butków fitnessowych to wklejajcie.
casandras jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:50.