Aparaty ortodontyczne cz. VII :) - Strona 152 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-11-21, 09:56   #4531
CatchyKathy
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 2 631
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

Cytat:
Napisane przez Alien :* Pokaż wiadomość
Przed otworzeniem paszczy nie wiedziałam,że będę mieć ten łuk,a jak ją już zamknęłam i go poczułam to nie mogłam nawet wydukać "do widzenia"
Ja siadając na fotelu zastosowałam tekst Toro10 : 'Nie otworzę paszczy dopóki nie zadam nurtujących pytań' i powiedziałam, że to co dzieje sie w mojej buzi mi sie kompletnie nie podoba. I faktycznie, za bardzo sprężyny działały i mi wysunęly za bardzo zęby.. Na ostatniej wizycie orto cały czas mówił co robi
Płacisz więc masz prawo wiedzieć co się dzieje
Poza tym dlaczewgo orto na poprzedzającej wizycie Ci nie powiedział, że będziesz miała zakładany łuk? Przecież to nie jest część aparatu którą mają wszyscy aparaciarze i powinnaś o tym wiedzieć żeby się przygotować, chociażby psychicznie!
CatchyKathy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-21, 10:20   #4532
luellee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 169
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

Witam wszystkich, dawno mnie tu nie było... ALe mam nauki dużo.
Ząbki mnie już nie bolą, widzę powoli poprawę, a to już prawie miesiąc z aparatem. Pierwszą wizytę kontrolną mam 9 grudnia.

Wcześniej nie wrzuciłam WAm zdjęć mojego "nabytku", bo miałam problemy z komputerem, ale teraz już nic nie stoi na przeszkodzie.
Aparat mam od 24 października. I z tego dnia są też zdjęcia.

Następne zdjęcia wrzucę już po wizycie kontrolnej.
__________________


24 października 2009- APARATKA
luellee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-21, 12:45   #4533
wydziergana
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: tutaj.
Wiadomości: 2 544
GG do wydziergana
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

A oto moje zębiszcza.
Wizyta w poniedziałek (nareszcie ^^)

dla przypomnienia- nie mam lewej dwójki (będę mieć wstawiany implant w przyszłości), a prawą będę powiększać (dokładniej spytam o to w poniedziałek)

gumki fioletowe <3
__________________
sex, DRUMS & rock'n'roll!

Edytowane przez wydziergana
Czas edycji: 2009-11-21 o 12:46
wydziergana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-21, 13:46   #4534
Flava
Przyczajenie
 
Avatar Flava
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 12
GG do Flava Send a message via Skype™ to Flava
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

Jak ja się cieszę, że wymyślili wosk. Gdyby go nie było, to bym sobie chyba wytargała ten aparat. Najbardziej obciera mnie takie coś wystające spod wewnętrznej strony pierścienia, tuż koło języka. Po co to komu? Przecież do tego nie jest nic przyczepione...
__________________

Flava jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-21, 13:50   #4535
wydziergana
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: tutaj.
Wiadomości: 2 544
GG do wydziergana
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

Mnie na szczęście nic nie obciera... nawet to wewnętrzne "coś"
Szczerze mówiąc nie wiem po co to jest, też się kiedyś zastanawiałam....
__________________
sex, DRUMS & rock'n'roll!
wydziergana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-21, 14:19   #4536
gorzalkaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: centrum dowodzenia światem
Wiadomości: 442
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

ejj dziewczyny zauwazylam ze kazda ktor ma gumki na zamkach ma tak jakby ten zamek obkrecony nimi
a moja orto robi mi gumkami taka ósemke na zamku ;p od czego to zalezy?
ja juz nie moge sie doczekac 22 grudnia ;p bd miec na sylwestra kazda gumke inna jak łaskawi mi orto pozwoli
gorzalkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-21, 14:27   #4537
Ejli
Zadomowienie
 
Avatar Ejli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 842
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

Cytat:
Napisane przez gorzalkaa Pokaż wiadomość
ejj dziewczyny zauwazylam ze kazda ktor ma gumki na zamkach ma tak jakby ten zamek obkrecony nimi
a moja orto robi mi gumkami taka ósemke na zamku ;p od czego to zalezy?
ja juz nie moge sie doczekac 22 grudnia ;p bd miec na sylwestra kazda gumke inna jak łaskawi mi orto pozwoli
Też się zastanawiałam, całkiem sporo osób na kręcone ósemki gumkami. Może to zależy od sposobu preferowanego przez orto:P? Ja zawsze miałam kółeczko (no, kwadracik;D).

A teraz mam retainer i uczę się nie seplenić
Kurczę, mam go nosić 23 h na dobę, ta godzina jest na posiłki i mycie zębów. Ale u mnie jeden posiłek + mycie tyle trwa, a jem ich 4-5. Do tego nie mam żadnego pudełeczka na płytkę i znając życie ją rozwalę .
Ta płytka jest brzydka . Wokół drucika jest przezroczysty plastik, gruby, wyżłobiony zgodnie z wyciskiem. I tam, gdzie są te wyżłobienia, plastik inaczej się załamuje i robi się białawy, wygląda to, jakbym miała coś między zębami . Coool .
__________________
Ogrody opuściły swoje drzewa

I'm going slightly mad
Ejli jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-21, 14:37   #4538
88Ekaterina88
Zakorzenienie
 
Avatar 88Ekaterina88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 32 367
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

Cytat:
Napisane przez Ejli Pokaż wiadomość
Też się zastanawiałam, całkiem sporo osób na kręcone ósemki gumkami. Może to zależy od sposobu preferowanego przez orto:P? Ja zawsze miałam kółeczko (no, kwadracik;D).

A teraz mam retainer i uczę się nie seplenić
Kurczę, mam go nosić 23 h na dobę, ta godzina jest na posiłki i mycie zębów. Ale u mnie jeden posiłek + mycie tyle trwa, a jem ich 4-5. Do tego nie mam żadnego pudełeczka na płytkę i znając życie ją rozwalę .
Ta płytka jest brzydka . Wokół drucika jest przezroczysty plastik, gruby, wyżłobiony zgodnie z wyciskiem. I tam, gdzie są te wyżłobienia, plastik inaczej się załamuje i robi się białawy, wygląda to, jakbym miała coś między zębami . Coool .
nosiłam to ponad 10 lat i powiem ci ze doszłam w mowie do perfekcji przez te 10 lat
__________________



Razem już 10 lat
1.07.2012 Willkommen in Deutschland
29.09.2012 Ślub Cywilny
7.09.2013 Ślub Kościelny
25.08.2014 Marika Nasze szczescie

88Ekaterina88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-21, 15:47   #4539
redrose89
Zadomowienie
 
Avatar redrose89
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 1 310
GG do redrose89
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

Hey
W czwartek mialam wizyte u orto i przy okazji minęło mi też wtedy pół roku z aparatem!
Pytałam się o metalowe ligatury, czy istniałaby taka możliwość ich założenia, bo słyszałam, że dzięki nim się szybciej prostują zęby. W odpowiedzi usłyszałam, że ze one dają taki sam efekt jak zwykłe to po co ma mi takie zakładać skoro aparat estetyczny w końcu jest po to żeby go nie było widać, a są tez przecież aparaty bezligaturowe które też prostują zęby.
Pytałam się również o okres noszenia bo sama powiedziała że to chyba już pół roku minęło a ja jej przytaknęłam. Ma trwać od 1,5 do 2 lat. A ja jej na to że zależałoby mi na ściągnięciu przed obroną pracy dyplomowej tj. kwiecień 2011. Powiedziała że przed tym czasem na pewno się wyrobimy co mnie ucieszyło
Także zapytałam się jej też o aparat retencyjny jaki będę musiała później nosić i dowiedziałam się, że w moim przypadku będzie to płytka.

W ogóle powiedziała mi coś takiego że w aparacie estetycznym prostowanie może trwać dłużej tylko dlatego że częściej zdarzają się jakieś awarie i że teraz czeka aż mi się tkanka powiększy czy rozszerzy czy coś. Nie miałam jak jej się zapytać o co chodzi bo mi grzebała w buzi;p a później mi wyleciało z głowy bo miałam te inne pytania.
Wiecie może o co może chodzić z tą tkanką?
__________________
...czerp z życia to co najlepsze...


redrose89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-21, 15:48   #4540
Alien :*
Zakorzenienie
 
Avatar Alien :*
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 122
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

Cytat:
Napisane przez CatchyKathy Pokaż wiadomość
Ja siadając na fotelu zastosowałam tekst Toro10 : 'Nie otworzę paszczy dopóki nie zadam nurtujących pytań' i powiedziałam, że to co dzieje sie w mojej buzi mi sie kompletnie nie podoba. I faktycznie, za bardzo sprężyny działały i mi wysunęly za bardzo zęby.. Na ostatniej wizycie orto cały czas mówił co robi
Płacisz więc masz prawo wiedzieć co się dzieje
Poza tym dlaczewgo orto na poprzedzającej wizycie Ci nie powiedział, że będziesz miała zakładany łuk? Przecież to nie jest część aparatu którą mają wszyscy aparaciarze i powinnaś o tym wiedzieć żeby się przygotować, chociażby psychicznie!
No ja właśnie nie wiem,ona chyba uważa,że wszystko wiem na ten temat Ja myślałam,że łuk mają wszyscy,ale na podnebieniu i nie przeszkadzający.Ne wiem po co ja go noszę i jak długo to potrwa
Alien :* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-21, 15:55   #4541
CatchyKathy
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 2 631
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

Cytat:
Napisane przez redrose89 Pokaż wiadomość
Hey
W czwartek mialam wizyte u orto i przy okazji minęło mi też wtedy pół roku z aparatem!
Pytałam się o metalowe ligatury, czy istniałaby taka możliwość ich założenia, bo słyszałam, że dzięki nim się szybciej prostują zęby. W odpowiedzi usłyszałam, że ze one dają taki sam efekt jak zwykłe to po co ma mi takie zakładać skoro aparat estetyczny w końcu jest po to żeby go nie było widać, a są tez przecież aparaty bezligaturowe które też prostują zęby.

A mój orto mówił inaczej I bądź tu mądry
CatchyKathy jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-21, 16:23   #4542
Agnesik_
Raczkowanie
 
Avatar Agnesik_
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 136
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

A co to jest płytka retedencyjna..czy retender? to jest ten aparat po? ja myślałam że to się nosi tylko na noc..bo to jak aparat zdejmowany wygląda...
Agnesik_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-21, 17:25   #4543
natalka92
Wtajemniczenie
 
Avatar natalka92
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 2 142
GG do natalka92 Send a message via Skype™ to natalka92
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

Cytat:
Napisane przez CatchyKathy Pokaż wiadomość
A mój orto mówił inaczej I bądź tu mądry
Nie wiem dokładnie o co Wam chodzi, ale bezligaturowe aparaty najszybciej przesuwają zęby. Szybciej od aparatów z gumkami i szybciej od kosmetycznych.
__________________
Była aparatka: góra od 30.04.2009 ;]
dół od 06.10.2009 ;]
do 30.06.2011 !

"Nikt nie wie, że jest pod seksem i dusza"! ;D

Vida me hace feliz .
natalka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-21, 17:28   #4544
CatchyKathy
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 2 631
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

Cytat:
Napisane przez natalka92 Pokaż wiadomość
Nie wiem dokładnie o co Wam chodzi, ale bezligaturowe aparaty najszybciej przesuwają zęby. Szybciej od aparatów z gumkami i szybciej od kosmetycznych.
Nie nie, chodzi o metalowe ligatury.

edit. Aparatki, nie chcecie może odlewek perfum Pure Poison Dior lub Paco Rabanne Black XS? Może offtop, ale mam kilkanaście wolnych mililitrów przy rozbiórce, a aparatki na pewno kochają też perfumy!!!

Edytowane przez CatchyKathy
Czas edycji: 2009-11-21 o 17:31
CatchyKathy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-21, 17:30   #4545
wydziergana
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: tutaj.
Wiadomości: 2 544
GG do wydziergana
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

Jak oceniacie moje zębiszcza?
są bardzo złe czy ujdą? ^^
__________________
sex, DRUMS & rock'n'roll!
wydziergana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-21, 17:32   #4546
natalka92
Wtajemniczenie
 
Avatar natalka92
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 2 142
GG do natalka92 Send a message via Skype™ to natalka92
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

Cytat:
Napisane przez CatchyKathy Pokaż wiadomość
Nie nie, chodzi o metalowe ligatury.

edit. Aparatki, nie chcecie może odlewek perfum Pure Poison Dior lub Paco Rabanne Black XS? Może offtop, ale mam kilkanaście wolnych mililitrów przy rozbiórce, a aparatki na pewno kochają też perfumy!!!
Aha no okiej ;].
A mi się dół coraz mocniej przesuwa. Mogę włożyć paznokcia pomiędzy dwa zęby i one wtedy się tak śmiesznie przesuwają xD. Tak wiem baaardzo interesujące xP.
__________________
Była aparatka: góra od 30.04.2009 ;]
dół od 06.10.2009 ;]
do 30.06.2011 !

"Nikt nie wie, że jest pod seksem i dusza"! ;D

Vida me hace feliz .
natalka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-21, 20:58   #4547
yourenglish
Raczkowanie
 
Avatar yourenglish
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 452
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

wydziergana, oczywiscie, ze nie sa zle! Zdjecie nie jest bardzo wyraznie no i jeszcze z boku, ale wygladaja calkiem calkiem. Sa proste, schludne.

Ja, ja lubie perfumy! Mam swoja mala prywatna kolekcje, w ktorej wszystkie flakoniki sa kochane, ale akurat za tymi nie przepadam.

P.S. A tak wlasciwie to zawsze bylam ciekawa jak sie "rozbiera" perfumy. Po prostu psika sie do pustych flakonikow? Pani w Sephorze tak zrobila, jak poprosilam o probke zapachu dla taty. Chyba musialoby duzo sie wylewac... No i ten zapach w mieszkaniu...
__________________
"Good communication is as stimulating as black coffee and just as hard to sleep after"

Anne Morrow Lindbergh


APARATka

Góra 09 czerwca 2009
Dół 02 października 2009

yourenglish jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-21, 21:18   #4548
Morfina
Rozeznanie
 
Avatar Morfina
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Szafa pełna wspomnień...
Wiadomości: 626
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

hehe taa, wykształcona w swoim fachu orto ;P
__________________
„Ponieważ drogi jesteś w moich oczach, nabrałeś wartości i Ja cię miłuję” ( Iz.43,4)

Aparat stały góra i dół 25.11.09r.


59.58.57.56.55.54.53.52.5 1.50kg
Włosy [08.2010] ->63cm ...[?]... ->100cm
paznokcie; włosy; skóra
cellulit; tłuszcz; rozstępy
Morfina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-21, 21:39   #4549
natalka92
Wtajemniczenie
 
Avatar natalka92
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 2 142
GG do natalka92 Send a message via Skype™ to natalka92
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

yourenglish zarąbiste zdjęcie masz ;D.
__________________
Była aparatka: góra od 30.04.2009 ;]
dół od 06.10.2009 ;]
do 30.06.2011 !

"Nikt nie wie, że jest pod seksem i dusza"! ;D

Vida me hace feliz .
natalka92 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-21, 21:53   #4550
plaisanterie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 124
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

Cześć Już kiedyś tu pisałam i zamieściłam zdjęcie zębów. Chodziło o to,że nie mam lewej dwójki i przy jedynce mam trójkę. Natomiast na miejscu trójki jest luka. Chcę zakładać aparat,żeby zsunąć zęby i zlikwidować tę dziurę. Ale...
Ostatnio czuję,że za tą trójką coś jest,coś w podniebieniu. Jak dotknę językiem,to jest twarde i jakby chciało się wyrżnąć. Zastanawiam się,czy to nie jest moja dwójeczka,która nigdy mi nie wyrosła. Jak myślicie,czy to może być ona,czy ja sobie coś ubzdurałam,mając nadzieję,że to jest ona, a tak naprawdę to jest coś innego? Tylko w takim razie,co? Co o tym sądzicie? Proszę o odpowiedź
W poniedziałek idę do dentystki i się jej zapytam,a potem sobie zrobię prześwietlenie. Na razie chciałabym poznać Wasze zdanie nt temat.
Bo czasem też od aparatu ruchomego mi się uwypuklało podniebienie za tą 3,ale zawsze wracało do normalnego kształtu i nie miałam wrażenia rosnącego zęba. A teraz jest inaczej... Chyba,że to moja wyobraźnia? Coś co sobie uroiłam?
plaisanterie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-22, 01:16   #4551
201604190949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 7 274
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

Cytat:
Napisane przez gorzalkaa Pokaż wiadomość
ejj dziewczyny zauwazylam ze kazda ktor ma gumki na zamkach ma tak jakby ten zamek obkrecony nimi
a moja orto robi mi gumkami taka ósemke na zamku ;p od czego to zalezy?
ja juz nie moge sie doczekac 22 grudnia ;p bd miec na sylwestra kazda gumke inna jak łaskawi mi orto pozwoli
Gumka założona na ósemkę sprawia, że na ząb działa większa siła.

Cytat:
Napisane przez CatchyKathy Pokaż wiadomość
A mój orto mówił inaczej I bądź tu mądry
Moja orto też mówi, że metalowe silniej działają i biorąc pod uwagę to, czego mnie nauczyli na fizyce to jest to dla mnie logiczne.

Redrose89 ale o co chodzi z tymi bezligaturowymi nagle? Twoja orto twierdzi, że metalowa ligatura to to samo bo bezligaturowy, czy jak? Bo się zgubiłam juz...
201604190949 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-22, 08:57   #4552
gorzalkaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: centrum dowodzenia światem
Wiadomości: 442
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

dzieki 1000days !
gorzalkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-22, 09:21   #4553
wydziergana
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: tutaj.
Wiadomości: 2 544
GG do wydziergana
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

Cytat:
Napisane przez plaisanterie Pokaż wiadomość
Cześć Już kiedyś tu pisałam i zamieściłam zdjęcie zębów. Chodziło o to,że nie mam lewej dwójki i przy jedynce mam trójkę. Natomiast na miejscu trójki jest luka. Chcę zakładać aparat,żeby zsunąć zęby i zlikwidować tę dziurę. Ale...
Ostatnio czuję,że za tą trójką coś jest,coś w podniebieniu. Jak dotknę językiem,to jest twarde i jakby chciało się wyrżnąć. Zastanawiam się,czy to nie jest moja dwójeczka,która nigdy mi nie wyrosła. Jak myślicie,czy to może być ona,czy ja sobie coś ubzdurałam,mając nadzieję,że to jest ona, a tak naprawdę to jest coś innego? Tylko w takim razie,co? Co o tym sądzicie? Proszę o odpowiedź
W poniedziałek idę do dentystki i się jej zapytam,a potem sobie zrobię prześwietlenie. Na razie chciałabym poznać Wasze zdanie nt temat.
Bo czasem też od aparatu ruchomego mi się uwypuklało podniebienie za tą 3,ale zawsze wracało do normalnego kształtu i nie miałam wrażenia rosnącego zęba. A teraz jest inaczej... Chyba,że to moja wyobraźnia? Coś co sobie uroiłam?
masz to samo co ja tylko, że ja w miejscu dwójki chcę mieć zęba (implant)
__________________
sex, DRUMS & rock'n'roll!
wydziergana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-22, 10:46   #4554
smiechotka
Rozeznanie
 
Avatar smiechotka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Białystok/Warszawa
Wiadomości: 645
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

Cytat:
Napisane przez plaisanterie Pokaż wiadomość
Cześć Już kiedyś tu pisałam i zamieściłam zdjęcie zębów. Chodziło o to,że nie mam lewej dwójki i przy jedynce mam trójkę. Natomiast na miejscu trójki jest luka. Chcę zakładać aparat,żeby zsunąć zęby i zlikwidować tę dziurę. Ale...
Ostatnio czuję,że za tą trójką coś jest,coś w podniebieniu. Jak dotknę językiem,to jest twarde i jakby chciało się wyrżnąć. Zastanawiam się,czy to nie jest moja dwójeczka,która nigdy mi nie wyrosła. Jak myślicie,czy to może być ona,czy ja sobie coś ubzdurałam,mając nadzieję,że to jest ona, a tak naprawdę to jest coś innego? Tylko w takim razie,co? Co o tym sądzicie? Proszę o odpowiedź
W poniedziałek idę do dentystki i się jej zapytam,a potem sobie zrobię prześwietlenie. Na razie chciałabym poznać Wasze zdanie nt temat.
Bo czasem też od aparatu ruchomego mi się uwypuklało podniebienie za tą 3,ale zawsze wracało do normalnego kształtu i nie miałam wrażenia rosnącego zęba. A teraz jest inaczej... Chyba,że to moja wyobraźnia? Coś co sobie uroiłam?
Całkiem możliwe, że to może być dwójka.. Ale więcej powie prześwietlenie i specjalista.. Np. moja koleżanka miała taką sytuację z trójkami i właśnie jedną dwójką, która później była wyciągana chirurgicznie
__________________

Kalosza aparatkowa:
góra: 30.10.2008r.-21.10.2010r.
dół: 19.03.2009r.-7.07.2011r.
Koszt leczenia: 4 285zł.

Obsesja <3

smiechotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-22, 12:58   #4555
redrose89
Zadomowienie
 
Avatar redrose89
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 1 310
GG do redrose89
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

Cytat:
Napisane przez 1000days Pokaż wiadomość
Gumka założona na ósemkę sprawia, że na ząb działa większa siła.



Moja orto też mówi, że metalowe silniej działają i biorąc pod uwagę to, czego mnie nauczyli na fizyce to jest to dla mnie logiczne.

Redrose89 ale o co chodzi z tymi bezligaturowymi nagle? Twoja orto twierdzi, że metalowa ligatura to to samo bo bezligaturowy, czy jak? Bo się zgubiłam juz...
Ja ją zrozumiałam tak, że nie ważne czy się ma ligatury a jak się ma to jakie one są, a i tak aparat będzie działał poprawnie czyli prostował zęby
Nikt nie wie o co może chodzić z tą tkanką? #4551
__________________
...czerp z życia to co najlepsze...


redrose89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-22, 13:20   #4556
CatchyKathy
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 2 631
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

Cytat:
Napisane przez redrose89 Pokaż wiadomość
Ja ją zrozumiałam tak, że nie ważne czy się ma ligatury a jak się ma to jakie one są, a i tak aparat będzie działał poprawnie czyli prostował zęby
Nikt nie wie o co może chodzić z tą tkanką? #4551
Oczywiście że nieważne jakie ligatury się ma aparat działa i prostuje, tylko z metalowymi silniej działa i szybciej to idzie
CatchyKathy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-22, 13:22   #4557
smiechotka
Rozeznanie
 
Avatar smiechotka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Białystok/Warszawa
Wiadomości: 645
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

Bo metalową można konkretnie określić siłę z jaką będzie się działało na dany ząb . Ze zwykłymi gumeczkami pole do popisu jest nieco mniejsze, ale równie skuteczne
__________________

Kalosza aparatkowa:
góra: 30.10.2008r.-21.10.2010r.
dół: 19.03.2009r.-7.07.2011r.
Koszt leczenia: 4 285zł.

Obsesja <3

smiechotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-22, 13:38   #4558
redrose89
Zadomowienie
 
Avatar redrose89
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 1 310
GG do redrose89
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

Cytat:
Napisane przez CatchyKathy Pokaż wiadomość
Oczywiście że nieważne jakie ligatury się ma aparat działa i prostuje, tylko z metalowymi silniej działa i szybciej to idzie
Cytat:
Napisane przez smiechotka Pokaż wiadomość
Bo metalową można konkretnie określić siłę z jaką będzie się działało na dany ząb . Ze zwykłymi gumeczkami pole do popisu jest nieco mniejsze, ale równie skuteczne
Moja orto twierdzi, że siła działania też jest taka sama, więc nie warto takich gumek zakładać, bo w końcu aparat estetyczny ma być niewidoczny, a z metalowymi ligaturami bardziej by się rzucał w oczy.

Nikt nie ma żadnego pomysłu o co może chodzić z tą tkanką?
__________________
...czerp z życia to co najlepsze...


redrose89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-22, 13:41   #4559
smiechotka
Rozeznanie
 
Avatar smiechotka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Białystok/Warszawa
Wiadomości: 645
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

Cytat:
Napisane przez redrose89 Pokaż wiadomość
Moja orto twierdzi, że siła działania też jest taka sama, więc nie warto takich gumek zakładać, bo w końcu aparat estetyczny ma być niewidoczny, a z metalowymi ligaturami bardziej by się rzucał w oczy.

Nikt nie ma żadnego pomysłu o co może chodzić z tą tkanką?
I ma totalną rację. Idiotyzmem jest wyrzucanie kasy na 'niewidoczny' aparat i nakładanie 'widocznych' czy to kolorowych, czy metalowych ligatur .
A co do siły metalowych ligatur polemizowałabym, bo słyszałam inne opinie, ale cóż, co kościół to inna dzwonnica
__________________

Kalosza aparatkowa:
góra: 30.10.2008r.-21.10.2010r.
dół: 19.03.2009r.-7.07.2011r.
Koszt leczenia: 4 285zł.

Obsesja <3

smiechotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-22, 16:55   #4560
redrose89
Zadomowienie
 
Avatar redrose89
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 1 310
GG do redrose89
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

Cytat:
Napisane przez smiechotka Pokaż wiadomość
I ma totalną rację. Idiotyzmem jest wyrzucanie kasy na 'niewidoczny' aparat i nakładanie 'widocznych' czy to kolorowych, czy metalowych ligatur .
A co do siły metalowych ligatur polemizowałabym, bo słyszałam inne opinie, ale cóż, co kościół to inna dzwonnica
No nie wiem czy idotyzmem, bo niektore osoby maja zakladane metalowe ligatury do estetycznych aparatow glownie dlatego, ze daje wiekszy nacisk. Tylko ze moja orto mowila mi ze wcale tak nie jest, ze maja takie same dzialanie hmm
__________________
...czerp z życia to co najlepsze...


redrose89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:29.