Aparaty ortodontyczne cz. VIII :) - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-12-17, 10:15   #481
bab42440679247773fa7d2c59b0e3e438c6ee5f2_5f7ba5de35cd1
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 214
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

Cytat:
Napisane przez _analiza Pokaż wiadomość
ja już sama nie wiem, co o tym wszystkim myśleć...

odkąd mam aparat /01.12 - ledwie 2,5 tygodnia/ już 2 razy wysuwał mi się drut z ostatniego zęba... przedwczoraj na wizycie pani orto powiedziała mi, że dzieje się tak dlatego że drut jest miękki, a odstęp między siódemką na której jest obręcz a piątką jest spora, i jeśli znów się tak stanie to mam go najnormalniej w świecie odciąć...! albo próbować sama z powrotem go wsunąć ;/ ;/

na dodatek złego wczoraj znów mi się wysunął /!/

... przecież to nie może być normalne!!

prawda jest taka, że chciałabym jak najkrócej nosić złomka, a według mojego wyobrażenia o działaniu aparatów ortodontycznych - jak się wypnie to nie działa...! co przedłuża leczenie

więc... myślicie, że trafiłam do jakiejś feralniej 'pani doktor'?
znacie jakichś dobrych ortodontów w krakowie? chętnie umówiłabym się na konsultacje... wiem, że czasem robią z tego problemy, no ale chyba muszę spróbować...

macie może jakieś info o tym gabinecie :
http://www.twojortodonta.pl/index.html ?
To normalne, nie martw się. Pierwszy drucik jest bardzo giętki, a jak masz taką sporą przerwę w uzębieniu, to go przy końcach nic nie trzyma, więc wychodzi. Kolejne druciki będą mocniejsze i lepiej będą się trzymać. Możesz też zapytać orto, czy nie może już teraz założyć mocniejszego...
bab42440679247773fa7d2c59b0e3e438c6ee5f2_5f7ba5de35cd1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-17, 11:40   #482
gorzalkaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: centrum dowodzenia światem
Wiadomości: 442
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

kurde dziwczyny wydaje mi sie ze odkad mam aparat to moje zeby szybciej sie psuja ;/ mimo ze uzywam nici plynow zeli do fluoryzacji plus elmex;/ sama nie wiem co o tym mylsec... zanim sciagna mi aparat tp ja juz nie bedemiec zebow..
gorzalkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-17, 11:50   #483
domiluk
Zadomowienie
 
Avatar domiluk
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: piszę stąd skąd mam możliwość
Wiadomości: 1 174
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

Wszystkim moim kochanym Aparatkom- dziękuję
__________________

domiluk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-17, 13:44   #484
smiechotka
Rozeznanie
 
Avatar smiechotka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Białystok/Warszawa
Wiadomości: 645
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

Tak wiem, rzadko tu wpadam, ale oczywiście przylazłam się pożalić...
Otóż po raz pierwszy mam totalnie dość druciaka i chcę się go jak najszybciej pozbyć..
Mianowicie.. W następnym roku mam okazję jechać na pół roku do Włoch, w ramach Erasmusa i.. no właśnie. I co z zębami? Niby orto burknęła trzy po trzy, ze z górą koniec, kończymy stabilizować, ale co z dołem? Jakby tu na nią lekko wpłynąć, żeby określiła się pi razy drzwi z terminami ściągania? Do tej pory zbytnio mnie to nie interesowało, bo zależało mi na tym żeby zęby były porządnie ustawione i tyle. A teraz, kiedy wisi nade mną perspektywa wyjazdu.. No cóż.. Wyjazd z drutem mija się z celem, bo po pierwsze ni to leczenie, ni to robota, wizyta raz na pół roku.. Kurde.. Masakra.. Wizytę mam dopiero po nowym roku [po dwóch miesiącach od poprzedniej, tiaaa...]. Zjem ją chyba w tym gabinecie
__________________

Kalosza aparatkowa:
góra: 30.10.2008r.-21.10.2010r.
dół: 19.03.2009r.-7.07.2011r.
Koszt leczenia: 4 285zł.

Obsesja <3

smiechotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-17, 13:48   #485
88Ekaterina88
Zakorzenienie
 
Avatar 88Ekaterina88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 32 367
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

Cytat:
Napisane przez smiechotka Pokaż wiadomość
Tak wiem, rzadko tu wpadam, ale oczywiście przylazłam się pożalić...
Otóż po raz pierwszy mam totalnie dość druciaka i chcę się go jak najszybciej pozbyć..
Mianowicie.. W następnym roku mam okazję jechać na pół roku do Włoch, w ramach Erasmusa i.. no właśnie. I co z zębami? Niby orto burknęła trzy po trzy, ze z górą koniec, kończymy stabilizować, ale co z dołem? Jakby tu na nią lekko wpłynąć, żeby określiła się pi razy drzwi z terminami ściągania? Do tej pory zbytnio mnie to nie interesowało, bo zależało mi na tym żeby zęby były porządnie ustawione i tyle. A teraz, kiedy wisi nade mną perspektywa wyjazdu.. No cóż.. Wyjazd z drutem mija się z celem, bo po pierwsze ni to leczenie, ni to robota, wizyta raz na pół roku.. Kurde.. Masakra.. Wizytę mam dopiero po nowym roku [po dwóch miesiącach od poprzedniej, tiaaa...]. Zjem ją chyba w tym gabinecie
jessu spytaj sie jej kiedy ci ściaga i finito. a to ze z dołem będzie kaszana, to najwyżej załozy ci grubego druta do stabilizacji, łańcuszek i już,a ty sobie wexmiesz na wyjazd ligatury i sobie je zmienisz jak cos
__________________



Razem już 10 lat
1.07.2012 Willkommen in Deutschland
29.09.2012 Ślub Cywilny
7.09.2013 Ślub Kościelny
25.08.2014 Marika Nasze szczescie

88Ekaterina88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-17, 15:02   #486
sincarne
Raczkowanie
 
Avatar sincarne
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 476
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

Cytat:
Napisane przez _analiza Pokaż wiadomość
odkąd mam aparat /01.12 - ledwie 2,5 tygodnia/ już 2 razy wysuwał mi się drut z ostatniego zęba... przedwczoraj na wizycie pani orto powiedziała mi, że dzieje się tak dlatego że drut jest miękki, a odstęp między siódemką na której jest obręcz a piątką jest spora, i jeśli znów się tak stanie to mam go najnormalniej w świecie odciąć...! albo próbować sama z powrotem go wsunąć ;/ ;/
ja też mam taką przerwę, ale drut wylazł mi tylko raz przez te pół roku, jak zgryzłam coś twardego. fakt, staram się uważać. ale gadanie, że drut wyłazi bo za miękki jest bez sensu, ja przecie też tak miałam i jakoś się trzymał. masz pierścienie normalne? bo jak rurki to nie wiem, może jest inaczej. ale ogólnie na pewno nie powinien wylatywać tak często. nie wydaje mi się, żebym była najbardziej ostrożną pacjentką w kraju niech babka dokręci i zaczepi tam porządnie i tyle a nie zwala na drut
__________________

Jeśli czegoś mocno pragniesz, to cały świat potajemnie... robi ci na złość...



sincarne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-17, 15:09   #487
Em_Zetka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 52
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

Cytat:
Napisane przez _analiza Pokaż wiadomość
ja już sama nie wiem, co o tym wszystkim myśleć...

odkąd mam aparat /01.12 - ledwie 2,5 tygodnia/ już 2 razy wysuwał mi się drut z ostatniego zęba... przedwczoraj na wizycie pani orto powiedziała mi, że dzieje się tak dlatego że drut jest miękki, a odstęp między siódemką na której jest obręcz a piątką jest spora, i jeśli znów się tak stanie to mam go najnormalniej w świecie odciąć...! albo próbować sama z powrotem go wsunąć ;/ ;/

na dodatek złego wczoraj znów mi się wysunął /!/

... przecież to nie może być normalne!!

prawda jest taka, że chciałabym jak najkrócej nosić złomka, a według mojego wyobrażenia o działaniu aparatów ortodontycznych - jak się wypnie to nie działa...! co przedłuża leczenie

więc... myślicie, że trafiłam do jakiejś feralniej 'pani doktor'?
znacie jakichś dobrych ortodontów w krakowie? chętnie umówiłabym się na konsultacje... wiem, że czasem robią z tego problemy, no ale chyba muszę spróbować...

macie może jakieś info o tym gabinecie :
http://www.twojortodonta.pl/index.html ?
Oczywiście kochana, że to normalne, niczym się nie przejmuj, ja mam ojego kochanego Damona na dole dopiero od 3 tyg i rowniez wypina mi się drucik a to dlatego, że nie mam 6 z jednej i drugiej strony. Przy tak dużej luce podczas jedzenia drucik wyskakuje, ja chwytam pęsetkę i wpinam go sama. Przy pierwszych lukach często się tak dzieje, zwłaszcza, że nie można drucika wpiąć tam na stałe (orto coś mi na ten temat tłumaczyła w każdym bądz razie z jej medycznego sloganu zrozumiałam że tak ma być i nie powoduje ujemnych skutków leczenia lub opóźnienia leczenia

Chciałam się jeszcze pochwalić, że na górze aparacik mam przeszło 3 m-ce a jestem zdumiona ty, jak ruszyły się moje ząbki Jak najszybciej wstawię foteczkę, pozdrawiam
__________________
"Moje życie jest żałosne. Ostatni raz byłem w kobiecie zwiedzając Statuę Wolności."
Woody Allen

Aparatka góra- 17.09.2009 (Damon)
dół- 7.12.2009 planowany (Damon)

Tęsknie za ojczyzną...
Em_Zetka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-17, 15:14   #488
milutek
Wtajemniczenie
 
Avatar milutek
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 2 219
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

widzę, że często rurki są traktowane jak coś z kosmosu, i że niby słabsze - gorsze od pierścieni. a to nie prawda. to, że większość ma pierścienie, nie oznacza, że rurki są gorsze. ja mam rurki i nic mi się nie odkleja, nic nie wyłazi, nic nie obciera policzków, ani tym bardziej języka. ( i nie musiałam nosić separacji, co czasem bywa bolesne).

na tym forum chyba tylko jedna osoba skarżyła się na to, że rurka jej się odkleiła, a reszta to cała masa skarg na to, że separacja boli, że pierścienie obcierają, że drut z nich wyłazi, itp.
__________________
milutek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-17, 15:21   #489
krzysiekdjvc
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 68
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

Cytat:
Napisane przez milutek Pokaż wiadomość
widzę, że często rurki są traktowane jak coś z kosmosu, i że niby słabsze - gorsze od pierścieni. a to nie prawda. to, że większość ma pierścienie, nie oznacza, że rurki są gorsze. ja mam rurki i nic mi się nie odkleja, nic nie wyłazi, nic nie obciera policzków, ani tym bardziej języka. ( i nie musiałam nosić separacji, co czasem bywa bolesne).

na tym forum chyba tylko jedna osoba skarżyła się na to, że rurka jej się odkleiła, a reszta to cała masa skarg na to, że separacja boli, że pierścienie obcierają, że drut z nich wyłazi, itp.
Spokojnie, nie bulwersuj się są ludzie - są gusta
krzysiekdjvc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-17, 15:53   #490
surykata
Zadomowienie
 
Avatar surykata
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 589
GG do surykata
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

Cytat:
Napisane przez domiluk Pokaż wiadomość
byłam, ściągnęłam i jestem mega szczęśliwa
zęby nie są idealne ale niestety nic więcej się nie dało zrobić
jakie sliczne, drobne, proste zabki zazdroszcze i gratuluje
surykata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-17, 16:16   #491
xxbiankaoo
Raczkowanie
 
Avatar xxbiankaoo
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Podlaskie
Wiadomości: 392
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

A ja mam i rurki i pierścienie :P
xxbiankaoo jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-17, 17:07   #492
buddha.b
Raczkowanie
 
Avatar buddha.b
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 270
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

Cytat:
Napisane przez smiechotka Pokaż wiadomość
Tak wiem, rzadko tu wpadam, ale oczywiście przylazłam się pożalić...
Otóż po raz pierwszy mam totalnie dość druciaka i chcę się go jak najszybciej pozbyć..
Mianowicie.. W następnym roku mam okazję jechać na pół roku do Włoch, w ramach Erasmusa i.. no właśnie. I co z zębami? Niby orto burknęła trzy po trzy, ze z górą koniec, kończymy stabilizować, ale co z dołem? Jakby tu na nią lekko wpłynąć, żeby określiła się pi razy drzwi z terminami ściągania? Do tej pory zbytnio mnie to nie interesowało, bo zależało mi na tym żeby zęby były porządnie ustawione i tyle. A teraz, kiedy wisi nade mną perspektywa wyjazdu.. No cóż.. Wyjazd z drutem mija się z celem, bo po pierwsze ni to leczenie, ni to robota, wizyta raz na pół roku.. Kurde.. Masakra.. Wizytę mam dopiero po nowym roku [po dwóch miesiącach od poprzedniej, tiaaa...]. Zjem ją chyba w tym gabinecie
Wyjeżdzałabyś teraz na semestr letni czy dopiero na zimowy?Też spędziłam pół roku na Erasmusie z aparatem i dało się Myślę,że nie ma sensu na siłę przyspieszać leczenia i potem żałować,że za wcześnie się zdjęło. A kto wie,może akurat uda Ci się wrócić choć na parę dni do Polski i w tym czasie odwiedzić orto
__________________
Chodzi o to, rozumiesz, że są takie chwile,
kiedy patrzysz na wszechświat i myślisz: "A co ze mną?".
I możesz usłyszeć, jak wszechświat odpowiada: "No a co z tobą?".


Przede wszystkim rób to, co jest najlepsze dla ciebie.
Dzięki temu życie bedzie o niebo łatwiejsze.
buddha.b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-17, 17:42   #493
smiechotka
Rozeznanie
 
Avatar smiechotka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Białystok/Warszawa
Wiadomości: 645
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

Cytat:
Napisane przez 88Ekaterina88 Pokaż wiadomość
jessu spytaj sie jej kiedy ci ściaga i finito. a to ze z dołem będzie kaszana, to najwyżej załozy ci grubego druta do stabilizacji, łańcuszek i już,a ty sobie wexmiesz na wyjazd ligatury i sobie je zmienisz jak cos
Pyszczę jak zwykle na zapas, ale rozchodzi się o to, że na dole jest trochę roboty z jednym upartym kłem, chociaż.. Stwierdziła, że 'no dół też warto już stabilizować'.. Więc kto ją tam wie.. Ogólnie nic ciekawego..

Cytat:
Napisane przez buddha.b Pokaż wiadomość
Wyjeżdzałabyś teraz na semestr letni czy dopiero na zimowy?Też spędziłam pół roku na Erasmusie z aparatem i dało się Myślę,że nie ma sensu na siłę przyspieszać leczenia i potem żałować,że za wcześnie się zdjęło. A kto wie,może akurat uda Ci się wrócić choć na parę dni do Polski i w tym czasie odwiedzić orto
Wolałabym na letni, aczkolwiek podobno o wiele lepiej jest załapać się na zimowy, bo w razie niepowodzeń [tfu, tfu] łatwiej jest z poprawkami etc., poza tym czasami bywa tak, że szkole po prostu kończy się fundusz i ostatni miesiąc semestru letniego spędza się na własny koszt :P.
__________________

Kalosza aparatkowa:
góra: 30.10.2008r.-21.10.2010r.
dół: 19.03.2009r.-7.07.2011r.
Koszt leczenia: 4 285zł.

Obsesja <3

smiechotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-17, 18:10   #494
milutek
Wtajemniczenie
 
Avatar milutek
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 2 219
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

Cytat:
Napisane przez krzysiekdjvc Pokaż wiadomość
Spokojnie, nie bulwersuj się są ludzie - są gusta
wcale się nie bulwersuję - kolega nowy, więc nie wie, że czasem są i wypowiedzi w poważnym tonie. a jeśli chodzi o rurki i pierścienie - tu gusta nie mają nic do rzeczy, chyba że gusta ortodontów- bo to od nich zależy co założą.
__________________
milutek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-17, 18:41   #495
redrose89
Zadomowienie
 
Avatar redrose89
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 1 310
GG do redrose89
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

Cytat:
Napisane przez kosheen Pokaż wiadomość
Jeju już nowa część a ja się jeszcze nie udzieliłam
Wypadłam z rytmu, wybaczcie, jeśli ktoś mnie tu jeszcze pamięta

Ale za bardzo nie mam co pisać, bo mało się dzieje. Byłam w czwartek na wizycie, u góry mam już łuk stalowy, żeby moje siódemki się ruszyły. Już się ruszyły, bo mnie pierścienie w policzek w końcu nie obcierają I przez to, że siódemki poszły zaczęły mi wychodzić ósemki górne Pewnie będą do usunięcia...
A tak poza tym to po staremu
Dodaje fotki po czwartkowej wizycie.
Wszystkie ząbki w jednym szeregu - bardzo ładnie! Pewnie że Cię pamiętam
__________________
...czerp z życia to co najlepsze...


redrose89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-17, 18:43   #496
bombon
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 46
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

uuu.. dzien nie byc to niezla lektura;P

domiluk gratuluje zdjecia aparatu - faaajne takie prosciutki zabki choc ja nie zazdroszcze (raz ze to zla cecha) a jak narazie jeszcze jaram sie aparatem ze w koncu go mam.. w sumie to juz sie przyzwyczailam ogolnie nie boli chyba ze probuje jedynkami gryzc ..ale to nie przeszkoda w zywieniu.. wracam do lat dziecinstwa kiedy mama robila kanapki -koreczki ... wosku uzywalam tylko przez jeden dzien to juz wogole jest kozak

a co do erasmusa moim zdaniem to nie jest problem..sama mam w planach zakrecic sie by wyjechac i na pewo bede miala aparat.. jak cos spytaj sie czy orto ma jakies znajomosci tam gdzie chcesz jechac i czy ewentyalnie dalaby ci jakas dokumentacje by pojsc na jedna czy dwie wizyty za granica by niepotrzebnie nie przedluzac leczenia - bo to raczej tez nie dobrze.. obciazasz tez dzisla itd..
jak orto dokladnie okresli plan leczenia to raczej powinno sie dac pojsc gdzies inadziej na jedna wizyte toz na uwadze kazdego lekarza powinno byc dobro pacjenta a nie to ze zarobi na tobie mniej pieniedzy:P
bombon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-17, 18:43   #497
redrose89
Zadomowienie
 
Avatar redrose89
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 1 310
GG do redrose89
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

Cytat:
Napisane przez krzysiekdjvc Pokaż wiadomość
Ale impreza zapowiadałaby się przednia :P i te niezapomniane chwile.. :p
Zapraszam na Śląsk
__________________
...czerp z życia to co najlepsze...


redrose89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-17, 18:48   #498
bombon
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 46
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

Cytat:
Napisane przez redrose89 Pokaż wiadomość
Zapraszam na Śląsk
moze zrobmy glosowanie gdzie?? (bo chyba wszyscy bylibysmy zaproszeni?:P)
a wy teraz robcie reklame miast i klubow gdzie bylaby lepsza imrpeza:P
bombon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-17, 19:01   #499
krzysiekdjvc
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 68
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

Cytat:
Napisane przez bombon Pokaż wiadomość
moze zrobmy glosowanie gdzie?? (bo chyba wszyscy bylibysmy zaproszeni?:P)
a wy teraz robcie reklame miast i klubow gdzie bylaby lepsza imrpeza:P
Zacznę od antyreklamy Tychy.. Co to za wioska? :PPPPPPPP

P.S.
Cytat:
Napisane przez milutek Pokaż wiadomość
wcale się nie bulwersuję - kolega nowy, więc nie wie, że czasem są i wypowiedzi w poważnym tonie. a jeśli chodzi o rurki i pierścienie - tu gusta nie mają nic do rzeczy, chyba że gusta ortodontów- bo to od nich zależy co założą.
No dobrze, dobrze. Chodzi mi o wyrażanie opinii, a nie o to co komu pasuje.

Edytowane przez krzysiekdjvc
Czas edycji: 2009-12-17 o 19:02
krzysiekdjvc jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-17, 19:03   #500
bombon
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 46
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

.. mam takie pytanko chodzi mi o te wyciorki - dostalam jeden od orto ale trzeba bedzie zrobic zapas..
no i czy polecicie ktore lepsze Jordan Oral-B czy inne czy bez roznicy? i jak ogladalam je keidys to tam sa rozne grubosci chyba..moze ktos cos wiecej powiedziec, poradzic ktore wybrac?
bombon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-17, 19:15   #501
CatchyKathy
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 2 631
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

Cytat:
Napisane przez bombon Pokaż wiadomość
moze zrobmy glosowanie gdzie?? (bo chyba wszyscy bylibysmy zaproszeni?:P)
a wy teraz robcie reklame miast i klubow gdzie bylaby lepsza imrpeza:P
Kraków!!!!! Noclegi u mnie, mam dużo łóżek
CatchyKathy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-17, 19:20   #502
bombon
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 46
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

Cytat:
Napisane przez CatchyKathy Pokaż wiadomość
Kraków!!!!! Noclegi u mnie, mam dużo łóżek
uwzaj bo sie zgodze:P ostatnio bylam w Krakowie "na buma" wiec opcja spania mnie kusi:P

oprocz pytania o wyciorki pytanie - warto zainwestowac w te zele do fluoryzacji? w sumie jak myje zeby 6 razy dziennie plus plyn do plukania ust to mam chyba wystarczajaca dawke fluoru?:P
bombon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-17, 19:31   #503
krzysiekdjvc
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 68
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

Cytat:
Napisane przez CatchyKathy Pokaż wiadomość
Kraków!!!!! Noclegi u mnie, mam dużo łóżek
Dla mnie jako samotnego rodzynka ta opcja jest bardzo na rękę :P
krzysiekdjvc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-17, 19:40   #504
smiechotka
Rozeznanie
 
Avatar smiechotka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Białystok/Warszawa
Wiadomości: 645
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

Cytat:
Napisane przez krzysiekdjvc Pokaż wiadomość
Dla mnie jako samotnego rodzynka ta opcja jest bardzo na rękę :P
Uhu... :P.

A nie lepsza byłaby stolica? Toć tu wszyscy mają po 'trochu' xD
__________________

Kalosza aparatkowa:
góra: 30.10.2008r.-21.10.2010r.
dół: 19.03.2009r.-7.07.2011r.
Koszt leczenia: 4 285zł.

Obsesja <3

smiechotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-17, 19:40   #505
rudo-zielona
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 155
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

To ja tak nieśmiało napiszę: Wrocław.. Piękne miasto, studenckie i kluby pierwsza klasa Żadnego miasta nie kocham tak bardzo jak Wrocławia... Dlaczego nie tam?
rudo-zielona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-17, 19:43   #506
bombon
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 46
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

nie ma rady.. trzeba impreza co weekend w innym miescie:P
bombon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-17, 19:45   #507
smiechotka
Rozeznanie
 
Avatar smiechotka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Białystok/Warszawa
Wiadomości: 645
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

Cytat:
Napisane przez rudo-zielona Pokaż wiadomość
To ja tak nieśmiało napiszę: Wrocław.. Piękne miasto, studenckie i kluby pierwsza klasa Żadnego miasta nie kocham tak bardzo jak Wrocławia... Dlaczego nie tam?
Jestem za . Niedługo się tam wybieram zapoznawać się ze studentami architektury .

Cytat:
Napisane przez bombon Pokaż wiadomość
nie ma rady.. trzeba impreza co weekend w innym miescie:P
Miła opcja, szkoda, ze i tak nic z tego nie wyjdzie :C
__________________

Kalosza aparatkowa:
góra: 30.10.2008r.-21.10.2010r.
dół: 19.03.2009r.-7.07.2011r.
Koszt leczenia: 4 285zł.

Obsesja <3

smiechotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-17, 19:49   #508
bombon
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 46
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

Cytat:
Napisane przez smiechotka Pokaż wiadomość


Miła opcja, szkoda, ze i tak nic z tego nie wyjdzie :C
no dobra co weekend moze byc ciezko wiec co miesiac:P hehe

a teraz wracajac do spraw ortodontycznych prosze o rady.. jutro planuje isc na zakupy:P
bombon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-17, 20:04   #509
sincarne
Raczkowanie
 
Avatar sincarne
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 476
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

Cytat:
Napisane przez milutek Pokaż wiadomość
widzę, że często rurki są traktowane jak coś z kosmosu, i że niby słabsze - gorsze od pierścieni. a to nie prawda. to, że większość ma pierścienie, nie oznacza, że rurki są gorsze. ja mam rurki i nic mi się nie odkleja, nic nie wyłazi, nic nie obciera policzków, ani tym bardziej języka. ( i nie musiałam nosić separacji, co czasem bywa bolesne).

na tym forum chyba tylko jedna osoba skarżyła się na to, że rurka jej się odkleiła, a reszta to cała masa skarg na to, że separacja boli, że pierścienie obcierają, że drut z nich wyłazi, itp.
heh ja nie mówiłam o rurkach w kontekście, że gorsze, tylko że nie mam więc nie wiem

a ma ktoś tak że nic nie ma? w sensie, ani rurki ani pierścienia? ja tak po jednej stronie mam, tylko ostatni zamek i koniec, bo sie nie dało pierścienia włożyć. to co? tak będę bez niczego? zapomniałam przez to zakładanie dopytać orto

Cytat:
Napisane przez Em_Zetka
Oczywiście kochana, że to normalne, niczym się nie przejmuj, ja mam ojego kochanego Damona na dole dopiero od 3 tyg i rowniez wypina mi się drucik a to dlatego, że nie mam 6 z jednej i drugiej strony.
a ja tam się będę upierać, że wcale nie normalne no, chyba że to ja jestem nienormalna, że mi się trzyma wszystko
__________________

Jeśli czegoś mocno pragniesz, to cały świat potajemnie... robi ci na złość...



sincarne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-17, 20:06   #510
krzysiekdjvc
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 68
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

Cytat:
Napisane przez bombon Pokaż wiadomość
a teraz wracajac do spraw ortodontycznych
Zamuliiiiiiiiiłaś :P
Na forum zrobimy imprezę. Wejściówka 50 zł później podam numer konta do przelewów :P
krzysiekdjvc jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:14.