Aparaty ortodontyczne cz. VIII :) - Strona 80 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-01-30, 19:04   #2371
smiechotka
Rozeznanie
 
Avatar smiechotka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Białystok/Warszawa
Wiadomości: 645
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

Cytat:
Napisane przez tyczka15 Pokaż wiadomość
TEraz tez tak myśle.
Niestety jak mnie tak delikatnie zeszpeciła...to miałam tylko 10lat i w sumie niewiele wiedziałam co jest dobrze a co zle bo nieoszukujmy sie ale malo która 10-cio latka spedza czas na oglądaniu swoich zębówA mama niestety uwierzyła w slowa ortodontki"ze tak musi byc".Dopiero po latach jak zjawiłam sie u innej ortodontki(mojej aktualnej)to dowiedzialam sie ze mam spory balagan w buzi i była pewna ze dwójka poprostu mi nie urosła.A jak powiedzialam ze mi ją wyrwano to myslalam ze orto. dostanie zawałuNa szczescie powiedziala ze poprawi mi te zęby a jedynke po leczeniu mi "dobuduje".
Cytat:
Napisane przez Twitter Pokaż wiadomość
Kurka, też się zastanawiam czy takie coś się przedawnia po jakimś czasie? Gdyby się nie przedawniło, to... nie, to jest nie do wiary, że można coś takiego zrobić i jeszcze wpierać matce (i dziecku też), że tak ma być...
Dobra, ja już nic nie piszę, bo zacznę klątwy na tę babę pseudo-konowała-ortodontkę rzucać
Obecnie prawo się zmieniło i takie sprawy ulegają przedawnieniu dopiero po 25 (a może nawet i 50.. nie pamiętam, w każdym bądź razie termin ten został masakrycznie wydłużony), a nie 10 latach, jak to było jeszcze dwa lata temu.. Dlatego ja na Twoim miejscu naprawdę porządnie bym się zastanowiła, czy przypadkiem nie warto ruszyć tej sprawy.. Nawet nie po to żeby uzyskać pieniądze, a po to żeby udupić babkę, zrujnować jej życie karierę.. Tak wiem, podłe to i mściwe, ale niestety takie jest życie. Wyrządziła Ci straszliwą krzywdę i powinna za to zapłacić. W każdym większym mieście średnio raz w miesiącu urządzane są akcje darmowych porad prawniczych, więc powinnaś pójść i przynajmniej porozmawiać z kimś w 'temacie'.
__________________

Kalosza aparatkowa:
góra: 30.10.2008r.-21.10.2010r.
dół: 19.03.2009r.-7.07.2011r.
Koszt leczenia: 4 285zł.

Obsesja <3

smiechotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-30, 19:45   #2372
rudo-zielona
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 155
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

Śmiechotka będę się upierać. Tzn szukałam w necie odpowiednich przepisów i znalazłam tylko takie z sierpnia `07. No i niestety tam ciągle jest mowa o tych nieszczęsnych 3 latach..
W miarę logicznie wyjaśnił to Cwikol http://www.206club.net/archive/index.php/t-58881.html

Chyba, że mówisz o jakiejś dziwnej ustawie ochrony praw pacjenta a ja szukam w KC.

Edytowane przez rudo-zielona
Czas edycji: 2010-01-30 o 19:49
rudo-zielona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-30, 19:53   #2373
LlittleBlack
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 33
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

[1=bab42440679247773fa7d2c 59b0e3e438c6ee5f2_5f7ba5d e35cd1;16806340]Niestety na początku wymowa jest niewyraźna. Przez pierwszy tydzień jest najgorzej, a potem coraz lepiej. Mniej więcej po miesiącu przyzwyczajasz się do hassa i mówisz i jesz już normalnie.

Jak długo będziesz nosić hassa? Ja nosiłam 4 miesiące. Miesiąc rozkręcania i trzy dla stabilizacji efektu.[/QUOTE]
Orto powiedzialala mi ze hassa nosi sie 4 miesiace wiec, bd miec tyle samo co ty;PP
LlittleBlack jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-30, 20:07   #2374
milutek
Wtajemniczenie
 
Avatar milutek
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 2 219
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

Cytat:
Napisane przez kruszynka_ Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam problem, wie może któraś ile może kosztować górny łuk nową, estetyczną metodą : CLEAR ALIGNER? Bo się podjarałam trochę, na pewno jest droższy od normalnego, ale może różnica nie jest aż tak duża. A komfort na pewno o niebo lepszy Jeśli coś wiecie, to pomóżcie
jakoś mi się nie widzi ta metoda, jeśli to o to chodzi (zamieszczam fotkę). jak w tym jeść? a może się w tym nie je? no i do mycia zębów pewnie się zdejmuje? czyli to w sumie jest tak jakby aparat ruchomy, a nie stały? no nie wiem, nie wiem, jakoś mi się to nie podoba...
__________________

Edytowane przez milutek
Czas edycji: 2010-01-30 o 20:09
milutek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-30, 20:38   #2375
88Ekaterina88
Zakorzenienie
 
Avatar 88Ekaterina88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 32 367
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

Cytat:
Napisane przez milutek Pokaż wiadomość
jakoś mi się nie widzi ta metoda, jeśli to o to chodzi (zamieszczam fotkę). jak w tym jeść? a może się w tym nie je? no i do mycia zębów pewnie się zdejmuje? czyli to w sumie jest tak jakby aparat ruchomy, a nie stały? no nie wiem, nie wiem, jakoś mi się to nie podoba...
to to jest mój aparat retencyjny

---------- Dopisano o 21:38 ---------- Poprzedni post napisano o 21:29 ----------

z tego co zrozumiełam z opisu na niemieckiej stronie, to po 3 miesiącach około oczywiście szyna się zużywa i trzeba nową do jedzenia i mycia ębów trzeba ją ściągać.a czas leczenia zalezy od sytuacji w stomatologi czyli chyba od wady
__________________



Razem już 10 lat
1.07.2012 Willkommen in Deutschland
29.09.2012 Ślub Cywilny
7.09.2013 Ślub Kościelny
25.08.2014 Marika Nasze szczescie

88Ekaterina88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-30, 20:46   #2376
smiechotka
Rozeznanie
 
Avatar smiechotka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Białystok/Warszawa
Wiadomości: 645
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

Cytat:
Napisane przez rudo-zielona Pokaż wiadomość
Śmiechotka będę się upierać. Tzn szukałam w necie odpowiednich przepisów i znalazłam tylko takie z sierpnia `07. No i niestety tam ciągle jest mowa o tych nieszczęsnych 3 latach..
W miarę logicznie wyjaśnił to Cwikol http://www.206club.net/archive/index.php/t-58881.html

Chyba, że mówisz o jakiejś dziwnej ustawie ochrony praw pacjenta a ja szukam w KC.
Nie, nie Kotek. Ja mówię o powództwie cywilnym. Jeżeli chodzi o prawa pacjenta to bodjaże na założenie sprawy ma się 10 lub 15 lat. Ale jeżeli domaga się roszczeń z powództwa cywilnego, to ten okres naprawdę się wydłużył w ubiegłym roku [niestety jestem zainteresowana tym tematem :-/]. Zapewne na założenie sprawy z tytułu błędu lekarskiego jest już za późno, ale jest masa innych 'kategorii' do podciągnięcia pod ten 'czyn'. Ale tak jak pisałam warto, naprawdę warto zasięgnąć porady specjalisty, a nie odpuszczać..! Tu można wystąpić o zwrot kosztów obecnego leczenia i rekompensatę za krzywdę moralną.. I naprawdę jest to do wygrania. Nawet z ciekawości porozmawiam ze znajomym z prawa, czy spotykał się z podobnymi przypadkami..
Ja trzy lata temu uległam wypadkowi na wycieczce z powodu zaniechania organizatora jako firmy i szkoły, przez co rok czasu nie chodziłam.. Nie odpuszczę draniom!
A co do info, które można znaleźć u wujka Google na temat KC i jego interpretacji, to...
__________________

Kalosza aparatkowa:
góra: 30.10.2008r.-21.10.2010r.
dół: 19.03.2009r.-7.07.2011r.
Koszt leczenia: 4 285zł.

Obsesja <3

smiechotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-30, 21:00   #2377
ewka_876
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 72
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

Cytat:
Napisane przez milutek Pokaż wiadomość
jakoś mi się nie widzi ta metoda, jeśli to o to chodzi (zamieszczam fotkę). jak w tym jeść? a może się w tym nie je? no i do mycia zębów pewnie się zdejmuje? czyli to w sumie jest tak jakby aparat ruchomy, a nie stały? no nie wiem, nie wiem, jakoś mi się to nie podoba...
A ja zakladam cos takiego na noc, uzywam tego do wybielania zabkow Tzn cos podobnego, bo skoro to ma byc jakos aparat to musi sie czyms roznic heh
ewka_876 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-30, 21:08   #2378
88Ekaterina88
Zakorzenienie
 
Avatar 88Ekaterina88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 32 367
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

Cytat:
Napisane przez ewka_876 Pokaż wiadomość
A ja zakladam cos takiego na noc, uzywam tego do wybielania zabkow Tzn cos podobnego, bo skoro to ma byc jakos aparat to musi sie czyms roznic heh
moge cie zapwenic ze pewnie sie niczym nie różni
tak samo jak szyna retencyjna. to odlew zębów , ich kształtu, dzięki czemu zeby stają ciągle w swojej pozycji, nie przesuwaja sie itd. podejżewam że twoja nakładka nie jest odlewem zębów, natomiast szyna retencyjna i ta nowa metoda owszem. W sumie nie wiem jak taki odlew zebów - szyna - ma przesuwać zęby .. nie mam bladego pojęcia
__________________



Razem już 10 lat
1.07.2012 Willkommen in Deutschland
29.09.2012 Ślub Cywilny
7.09.2013 Ślub Kościelny
25.08.2014 Marika Nasze szczescie

88Ekaterina88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-30, 21:15   #2379
milutek
Wtajemniczenie
 
Avatar milutek
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 2 219
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

Cytat:
Napisane przez 88Ekaterina88 Pokaż wiadomość
moge cie zapwenic ze pewnie sie niczym nie różni
tak samo jak szyna retencyjna. to odlew zębów , ich kształtu, dzięki czemu zeby stają ciągle w swojej pozycji, nie przesuwaja sie itd. podejżewam że twoja nakładka nie jest odlewem zębów, natomiast szyna retencyjna i ta nowa metoda owszem. W sumie nie wiem jak taki odlew zebów - szyna - ma przesuwać zęby .. nie mam bladego pojęcia
może sama zainteresowana, czyli kruszynka nam to wytłumaczy? jak napisała, zastanawia się nad tą metodą, więc może wie więcej niż my
nam dinozaurom i kaloszom jakoś się ta metoda w zadrutowanych łebkach nie mieści
__________________
milutek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-30, 21:23   #2380
88Ekaterina88
Zakorzenienie
 
Avatar 88Ekaterina88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 32 367
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

Cytat:
Napisane przez milutek Pokaż wiadomość
może sama zainteresowana, czyli kruszynka nam to wytłumaczy? jak napisała, zastanawia się nad tą metodą, więc może wie więcej niż my
nam dinozaurom i kaloszom jakoś się ta metoda w zadrutowanych łebkach nie mieści
wiesz z tego co wyczytałam na www. to jedna osoba chodzi po forach orto. i co chwilka pisze , że zaczeła leczenie tą metodą w takim i takim gabinecie, że dostała pierwszą szyne i juz widzi efekty a koszt szyny to 200 pln - a ja za swoją retencyjna płaciłam 250 a ktoś inny tutaj dawał nawet 300 pln

także z niecierpliwością zaczekam na opis i przebieg leczenia samej zainteresowanej, bo moim zdaniem to wielkich efektów by nie przyniosło przy skomplikowanych wadach, no ale ta metoda przywędrowała do nas z Chin więc kto wie
__________________



Razem już 10 lat
1.07.2012 Willkommen in Deutschland
29.09.2012 Ślub Cywilny
7.09.2013 Ślub Kościelny
25.08.2014 Marika Nasze szczescie

88Ekaterina88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-30, 21:31   #2381
rudo-zielona
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 155
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

Cytat:
Napisane przez smiechotka Pokaż wiadomość
A co do info, które można znaleźć u wujka Google na temat KC i jego interpretacji, to...
Nie kłócę się, bo się nie znam Ten nasz wizażowy przypadek mieści się w kategorii 10 lat, także nie powinno być problemu..

Dziewczyny,
mam zastój w leczeniu. Cisza, spokój, nic się nie dzieje... Krzywulce na dole stoją jak stały.. Nie boli
A w pn egzamin i zagadnienia, które przyprawiają mnie o ból głowy. Kto idzie za mnie?
rudo-zielona jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-30, 22:01   #2382
kruszynka_
Raczkowanie
 
Avatar kruszynka_
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 262
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

Cytat:
Napisane przez milutek Pokaż wiadomość
może sama zainteresowana, czyli kruszynka nam to wytłumaczy? jak napisała, zastanawia się nad tą metodą, więc może wie więcej niż my
nam dinozaurom i kaloszom jakoś się ta metoda w zadrutowanych łebkach nie mieści
Ajj dziewczyny nie wiem więcej od Was, żeby nie powiedzieć, że mniej. Może streszczę delikatnie jak to wszystko wyglądało, otóż mam krzywe górne jedynki, jakoś wcześniej nie mogłam się zebrać do zrobienia coś z nimi. Ostatnio wyleczyłam ząbki, czeka mnie pantomogram i początkowo miałam w planach założenie stałego aparatu na górny łuk. Zaczęłam gorączkowo poszukiwać dobrego ortodonty, i dzisiaj zostałam skierowana do rzeszowskiego ortodent-u do dr.Ayhama Mohsina. Na stronie owej kliniki zobaczyłam nową ponoć rewelacyjną koncepcję leczenia, zachwyciłam się nią i w amoku zapytałam o koszt na wizażu.
Kurde w sumie wcześniej nie pomyślałam, że trzeba to zdejmować czy coś a już tak się tym podjarałam, że niby bez drucików.
__________________
"The difference between genius and stupidity is that genius has its limits."

Albert Einstein
kruszynka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-30, 22:08   #2383
betti_888
Wtajemniczenie
 
Avatar betti_888
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 2 101
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

Cytat:
Napisane przez smiechotka Pokaż wiadomość
Ja trzy lata temu uległam wypadkowi na wycieczce z powodu zaniechania organizatora jako firmy i szkoły, przez co rok czasu nie chodziłam.. Nie odpuszczę draniom!
A co do info, które można znaleźć u wujka Google na temat KC i jego interpretacji, to...
mam nadzieję że już wszystko ok?

Cytat:
Napisane przez rudo-zielona Pokaż wiadomość
Nie kłócę się, bo się nie znam Ten nasz wizażowy przypadek mieści się w kategorii 10 lat, także nie powinno być problemu..

Dziewczyny,
mam zastój w leczeniu. Cisza, spokój, nic się nie dzieje... Krzywulce na dole stoją jak stały.. Nie boli
A w pn egzamin i zagadnienia, które przyprawiają mnie o ból głowy. Kto idzie za mnie?

myśl o efektach


---------- Dopisano o 23:07 ---------- Poprzedni post napisano o 23:03 ----------

Cytat:
Napisane przez kruszynka_ Pokaż wiadomość
Ajj dziewczyny nie wiem więcej od Was, żeby nie powiedzieć, że mniej. Może streszczę delikatnie jak to wszystko wyglądało, otóż mam krzywe górne jedynki, jakoś wcześniej nie mogłam się zebrać do zrobienia coś z nimi. Ostatnio wyleczyłam ząbki, czeka mnie pantomogram i początkowo miałam w planach założenie stałego aparatu na górny łuk. Zaczęłam gorączkowo poszukiwać dobrego ortodonty, i dzisiaj zostałam skierowana do rzeszowskiego ortodent-u do dr.Ayhama Mohsina. Na stronie owej kliniki zobaczyłam nową ponoć rewelacyjną koncepcję leczenia, zachwyciłam się nią i w amoku zapytałam o koszt na wizażu.
Kurde w sumie wcześniej nie pomyślałam, że trzeba to zdejmować czy coś a już tak się tym podjarałam, że niby bez drucików.

ej, druciki są fajne... i w modzie



__________________
była aparatka



Edytowane przez betti_888
Czas edycji: 2010-01-30 o 22:09
betti_888 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-30, 22:35   #2384
kruszynka_
Raczkowanie
 
Avatar kruszynka_
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 262
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

Cytat:
Napisane przez betti_888 Pokaż wiadomość

ej, druciki są fajne... i w modzie


hehe będę musiała je polubić
__________________
"The difference between genius and stupidity is that genius has its limits."

Albert Einstein
kruszynka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-30, 22:38   #2385
betti_888
Wtajemniczenie
 
Avatar betti_888
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 2 101
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

Cytat:
Napisane przez kruszynka_ Pokaż wiadomość
hehe będę musiała je polubić
ich nie da się nie lubić
__________________
była aparatka


betti_888 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-30, 22:40   #2386
kasiek87
Kokon pro
 
Avatar kasiek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 5 833
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

ja was dalej podgladam i m sie wydaje ze kolezanka mowi o invisalign juz dosyc dlugo jest ta metoda tu macie filmik http://video.google.com/videoplay?do...13008723453181# mase tego mozna znalezc na necie i anglojezycznych stronach
__________________

DL2/9/9
3/3/6-22/7/8

kasiek87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-30, 22:57   #2387
kruszynka_
Raczkowanie
 
Avatar kruszynka_
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 262
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

Cytat:
Napisane przez kasiek87 Pokaż wiadomość
ja was dalej podgladam i m sie wydaje ze kolezanka mowi o invisalign juz dosyc dlugo jest ta metoda tu macie filmik http://video.google.com/videoplay?do...13008723453181# mase tego mozna znalezc na necie i anglojezycznych stronach
oglądam ten filmik, to coś jakby to tylko dlaczego w tym ortodent-cie nazywają to CLEAR ALIGNER? Myślisz, ze to działa?
__________________
"The difference between genius and stupidity is that genius has its limits."

Albert Einstein

Edytowane przez kruszynka_
Czas edycji: 2010-01-30 o 22:59
kruszynka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-30, 23:41   #2388
kasiek87
Kokon pro
 
Avatar kasiek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 5 833
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

Cytat:
Napisane przez kruszynka_ Pokaż wiadomość
oglądam ten filmik, to coś jakby to tylko dlaczego w tym ortodent-cie nazywają to CLEAR ALIGNER? Myślisz, ze to działa?
bo pewnie tak jak damon ma zastrzezona nazwe, a sa przeciez inne zamki bezligaturowe, wiec pewnie to to samo tylko nazwa inna, wydaje mi sie ze dzialac moze, ale nie na jakichs duzych wadach no i zdaje mi sie ze wady zgryzu nie da sie zbytnio tym wyleczyc choc moge sie mylic, ale zadnych wyciagow i innych " gratisow" raczej zamontowac sie nie da bez doklejenia czegos na zewnatrz, kto to wie najlepiej zapytac orto
__________________

DL2/9/9
3/3/6-22/7/8

kasiek87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-31, 07:39   #2389
milutek
Wtajemniczenie
 
Avatar milutek
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 2 219
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

obejrzałam filmik, przyznaję - nie cały i dalej mi się ta metoda nie widzi zęby w tym wyglądają na sztuczne nie ma to jak zameczki i drut
__________________
milutek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-31, 08:39   #2390
ela_86
Wtajemniczenie
 
Avatar ela_86
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 2 629
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

Cytat:
Napisane przez kasiek87 Pokaż wiadomość
ja was dalej podgladam i m sie wydaje ze kolezanka mowi o invisalign juz dosyc dlugo jest ta metoda tu macie filmik http://video.google.com/videoplay?do...13008723453181# mase tego mozna znalezc na necie i anglojezycznych stronach
taka nakładka ma mi zęby naprawić? nie jestem przekonana.... nie wiem...
__________________
Jaś 17.07.2011
Zuzia 28.11.2014

Edytowane przez ela_86
Czas edycji: 2010-01-31 o 08:43
ela_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-31, 09:34   #2391
Wenja
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 1 442
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

jakos w to nie wierze
Wenja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-31, 10:06   #2392
Twitter
Zakorzenienie
 
Avatar Twitter
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Lover Silesia
Wiadomości: 4 684
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

Mi też się to wydaje mało wiarygodne
Skoro to jest nakładka na zęby w kształcie dokładnie takim samym jak zęby, to gdzie tu siła ciągnięcia i punkt przyłożenia tej siły? Jakoś takoś nie bardzo

Z innej beczki: miał ktoś wkręcany w dziąsło mikroimplant do zaczepienia na nim sprężyn i przesuwania szóstki i siódemki? Nie wiem na co mam się szykować
__________________
Wymiany kosmetyczne?
Twitter jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-31, 10:11   #2393
smiechotka
Rozeznanie
 
Avatar smiechotka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Białystok/Warszawa
Wiadomości: 645
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

Cytat:
Napisane przez rudo-zielona Pokaż wiadomość
Nie kłócę się, bo się nie znam Ten nasz wizażowy przypadek mieści się w kategorii 10 lat, także nie powinno być problemu..
Dlatego ja nadal uważam, że koleżanka, przynajmniej z czystej ludzkiej ciekawości powinna pójść do adwokata po poradę, to w przeciwieństwie do leczenia zębów nic nie boli
Cytat:
Napisane przez rudo-zielona Pokaż wiadomość
Dziewczyny,
mam zastój w leczeniu. Cisza, spokój, nic się nie dzieje... Krzywulce na dole stoją jak stały.. Nie boli
A w pn egzamin i zagadnienia, które przyprawiają mnie o ból głowy. Kto idzie za mnie?
A no u mnie ku finiszowi i też nic się nie dzieje... Też nuda, nuda i takie tam..
I jutro też egzam.. Z fizyczki.. i zaliczenie z rysunku . Jak ja nie cierpię pracowania na tytuł dr hab. inż.
Cytat:
Napisane przez betti_888 Pokaż wiadomość
mam nadzieję że już wszystko ok?
Jako tako...
Cytat:
Napisane przez Twitter Pokaż wiadomość
Mi też się to wydaje mało wiarygodne
Skoro to jest nakładka na zęby w kształcie dokładnie takim samym jak zęby, to gdzie tu siła ciągnięcia i punkt przyłożenia tej siły? Jakoś takoś nie bardzo
Te nakładki podobno w stanach robią straszną furrorę..
A co do fizycznego aspektu sprawy (tak tak, muszę wtrącić swoje 3 grosze ), w aparacie raczej trudno o punkt przyłożenia siły, no ale jeżeli tłumaczyć fizyczne działanie aparatu jak chłopu na wsi, to ta nakładka nie jest w idealnym kształcie zębów i materiał z jakiego jest wykonana musi mieć jakąś tolerancję odkształcenia, czyli najzwyczajniej w świecie musi 'sam pracować', tak jak drut, który najpierw przystosowuje się do kształtu krzywych zębów, by się później 'odginać' do prawidłowego położenia...
__________________

Kalosza aparatkowa:
góra: 30.10.2008r.-21.10.2010r.
dół: 19.03.2009r.-7.07.2011r.
Koszt leczenia: 4 285zł.

Obsesja <3


Edytowane przez smiechotka
Czas edycji: 2010-01-31 o 10:17
smiechotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-31, 10:34   #2394
Twitter
Zakorzenienie
 
Avatar Twitter
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Lover Silesia
Wiadomości: 4 684
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

Cytat:
Napisane przez smiechotka Pokaż wiadomość
Dlatego ja nadal uważam, że koleżanka, przynajmniej z czystej ludzkiej ciekawości powinna pójść do adwokata po poradę, to w przeciwieństwie do leczenia zębów nic nie boli

A no u mnie ku finiszowi i też nic się nie dzieje... Też nuda, nuda i takie tam..
I jutro też egzam.. Z fizyczki.. i zaliczenie z rysunku . Jak ja nie cierpię pracowania na tytuł dr hab. inż.

Jako tako...

Te nakładki podobno w stanach robią straszną furrorę..
A co do fizycznego aspektu sprawy (tak tak, muszę wtrącić swoje 3 grosze ), w aparacie raczej trudno o punkt przyłożenia siły, no ale jeżeli tłumaczyć fizyczne działanie aparatu jak chłopu na wsi, to ta nakładka nie jest w idealnym kształcie zębów i materiał z jakiego jest wykonana musi mieć jakąś tolerancję odkształcenia, czyli najzwyczajniej w świecie musi 'sam pracować', tak jak drut, który najpierw przystosowuje się do kształtu krzywych zębów, by się później 'odginać' do prawidłowego położenia...
Aleś mi pojechała...
Wydawało mi się, że w druciakach punkty przyłożenia siły są i że po to montuje się rurki na szóstkach i siódemkach, żeby ta siła miała się gdzie przyczepić Moje objaśnianie fizycznych praw jest typowym realizmem magicznym, więc się grzecznie dokształcam
Jednak dalej uważam, że ten plastik ze swoją tolerancją odkształcenia nie sprawdzi się tak samo jak drut, bo, wydaje mi się, że skoro ma tę tolerancję a do tego jest tylko nakładką, która utrzymuje się na zębach (ja tak to widzę) bo jest w kształcie zgryzu, to ma mniejszą siłę działania w porównaniu z drutem, który jest przytwierdzony na metalowych zamkach.
__________________
Wymiany kosmetyczne?
Twitter jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-31, 10:46   #2395
astromeriaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 218
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

ktos tu pisal, że myje zęby elektryczną jak to???? też bym chciała ale nie wyobrażam sobie...
astromeriaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-31, 10:49   #2396
elaj
Raczkowanie
 
Avatar elaj
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 285
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

A ja nie mam zadnych rurek zalozonych na szostkach. Same zameczki na kazdym.
Dlatego tez nie mialam separacji, tylko od razu zalozony aparat.
elaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-31, 11:02   #2397
88Ekaterina88
Zakorzenienie
 
Avatar 88Ekaterina88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 32 367
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

Cytat:
Napisane przez Twitter Pokaż wiadomość
Aleś mi pojechała...
Wydawało mi się, że w druciakach punkty przyłożenia siły są i że po to montuje się rurki na szóstkach i siódemkach, żeby ta siła miała się gdzie przyczepić Moje objaśnianie fizycznych praw jest typowym realizmem magicznym, więc się grzecznie dokształcam
Jednak dalej uważam, że ten plastik ze swoją tolerancją odkształcenia nie sprawdzi się tak samo jak drut, bo, wydaje mi się, że skoro ma tę tolerancję a do tego jest tylko nakładką, która utrzymuje się na zębach (ja tak to widzę) bo jest w kształcie zgryzu, to ma mniejszą siłę działania w porównaniu z drutem, który jest przytwierdzony na metalowych zamkach.
ja jestem tylko ciekawa czy u mnie by takie coś zadziałało ciekawa jakby mi to poszerzyło górny i dolny łuk, jakby wyciągła górny łuk do przodu o 3-4 a nawet 5mm i ciekawa ile razy bym musiała kupowac nową
wydaje mi sie że to leczy tylko małe wady, o mniej więcej prostym łuku, chyba że oni robia odlew, potem komputerowo poprawiają go na prosty, robią prosty odlew i pchają taka na kładkę na zęby hehe
__________________



Razem już 10 lat
1.07.2012 Willkommen in Deutschland
29.09.2012 Ślub Cywilny
7.09.2013 Ślub Kościelny
25.08.2014 Marika Nasze szczescie

88Ekaterina88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-31, 11:16   #2398
natalka92
Wtajemniczenie
 
Avatar natalka92
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 2 142
GG do natalka92 Send a message via Skype™ to natalka92
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

Cytat:
Napisane przez milutek Pokaż wiadomość
jakoś mi się nie widzi ta metoda, jeśli to o to chodzi (zamieszczam fotkę). jak w tym jeść? a może się w tym nie je? no i do mycia zębów pewnie się zdejmuje? czyli to w sumie jest tak jakby aparat ruchomy, a nie stały? no nie wiem, nie wiem, jakoś mi się to nie podoba...
Jejku jakie to śmieszne xD. Nie wiedziałam, że coś takiego nawet jest ;].
__________________
Była aparatka: góra od 30.04.2009 ;]
dół od 06.10.2009 ;]
do 30.06.2011 !

"Nikt nie wie, że jest pod seksem i dusza"! ;D

Vida me hace feliz .
natalka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-31, 11:33   #2399
Laity
Wtajemniczenie
 
Avatar Laity
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 2 040
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

Cytat:
Napisane przez betti_888 Pokaż wiadomość
ich nie da się nie lubić
Da się Ja ich nie znoszę Szczególnie po tym jak dowiedziałam się na własnym przykładzie, że przy całowaniu druga osoba jednak czuje ten aparat

Cytat:
Napisane przez rudo-zielona Pokaż wiadomość
Dziewczyny,
mam zastój w leczeniu. Cisza, spokój, nic się nie dzieje... Krzywulce na dole stoją jak stały.. Nie boli
A w pn egzamin i zagadnienia, które przyprawiają mnie o ból głowy. Kto idzie za mnie?
U mnie też zastój. Nic się nie dzieje, a wizyta dopiero na początku marca... Jedyne co się u mnie ostatnio zadziało to piaskowanie i usuwanie kamienia, na które tak bardzo czekałam.

Milutek, a co tam Słońce u Ciebie? Jak tam samodzielna wymiana gumek? Kiedy następna wizyta?
__________________
Don't be the girl who needs a man.
Be the girl a man needs.

Laity jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-31, 11:35   #2400
milutek
Wtajemniczenie
 
Avatar milutek
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 2 219
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

Cytat:
Napisane przez elaj Pokaż wiadomość
A ja nie mam zadnych rurek zalozonych na szostkach. Same zameczki na kazdym.
Dlatego tez nie mialam separacji, tylko od razu zalozony aparat.
wszystko Ci się pomyliło. kiedy ma się rurki, nie potrzebna jest separacja, bo są przyklejone do zębów jak zamki, więc może masz i nawet o tym nie wiesz. separację zaklada się tylko do pierścieni, a i to nie zawsze, czasem (rzadko ) nie trzeba.

hej, Laity, kope lat! właśnie niedawno o Tobie myślałam. I jak tam po piaskowaniu, ladne efekty? Na czym to polega? a robiłaś na nfz, czy prywatnie? moja koleżanka kiedyś poszła na nfz i poprosiła o usunięcie kamienia i babka jej powiedziała, że jej nie zrobi... że tylko prywatnie, a z tego co czytałam raz w roku czy jakoś tak się należy.

A gumeczki fajnie się wymienia, nie sądziłam że to takie łatwe. kiedyś na początku noszenia aparatu spadła mi jedna gumeczka z zęba, który był mocno cofnięty i nijak nie mogłam założyć, a ból byl okropny. a teraz jak te zęby są w miarę równe, to idzie całkiem łatwo.
__________________

Edytowane przez milutek
Czas edycji: 2010-01-31 o 11:42
milutek jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:13.