Aparaty ortodontyczne cz. VIII :) - Strona 131 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-03-13, 22:28   #3901
karton
Zakorzenienie
 
Avatar karton
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 028
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

Hej dziewczyny, postanowiłam się dzisiaj do Was przyłączyć
Mam 22 lata i już czas najwyższy ruszyć tyłek do porządnego ortodonty i założyć aparat na stałe.
Pierwsze próby z ruchomym zaliczyłam jak byłam mała, jedna pani ortodontka kazała mi nawet spać ze specjalnym "kagańcem" z takiej gumy, który miał w jakiś tam sposób pomóc mojej żuchwie, straszyła też operacją. Później usłyszałam, że to chyba był jej chwyt na buntujące się dziecko.
Generalnie sprawa ucichła bo jak to powiedziałam płacząc w wieku 9 (?) lat "Dajcie mi spokój. To moje życie i moje zęby!".
Taaa... no super
Później etap "żaden chłopak na mnie nie spojrzy, ludzie będą się dziwnie patrzyć" itp. Ostatnie 2 lata to praca za granicą w dziwnym trybie, który uniemożliwiał np przyjazd spontaniczny do PL w razie np złamania zamka itp.

Teraz czekają mnie zapewne wizyty u dentysty by wyleczyć co jest do wyleczenia a potem...
Cóż nie mogę napisać tak jak niektóre z Was, że: "nie mogę się doczekać"

Pozdrowienia!
__________________
instagram: @uttterly

Edytowane przez karton
Czas edycji: 2010-03-13 o 22:30
karton jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-13, 22:46   #3902
Świniaczek
Zakorzenienie
 
Avatar Świniaczek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdzieś tam na końcu świata :)
Wiadomości: 3 048
GG do Świniaczek
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

O Jezusie, w tej chwili zaczęłam się szczerze bać wyrywania ósemek

Może przynajmniej ze 2 kg zjadę z wagi (no bo przy aparacie się nie dało w moim wypadku, kolczyk w języku zdziałał cuda w postaci -3kg, przy ósemkach mam nadzieję na to samo )
Co do kolczyka- orto ogląda zęby w tym kierunku na każdej wizycie, jak tylko zacznie się coś dziać z zębami, to z kolczykiem się żegnam

I tak robię w majty na myśl o usuwaniu ósemek...

Karton, jak się już nie da znaleźć żadnego argumentu na odwleczenie, to założysz Wbrew pozorom bardzo wesoły wynalazek, same pozytywne reakcje, co zapewne nie tylko ja zauważyłam
__________________
W świni siła! W świni moc!



Edytowane przez Świniaczek
Czas edycji: 2010-03-13 o 22:48
Świniaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-13, 22:57   #3903
betti_888
Wtajemniczenie
 
Avatar betti_888
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 2 101
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

Cytat:
Napisane przez Świniaczek Pokaż wiadomość
O Jezusie, w tej chwili zaczęłam się szczerze bać wyrywania ósemek

Może przynajmniej ze 2 kg zjadę z wagi (no bo przy aparacie się nie dało w moim wypadku, kolczyk w języku zdziałał cuda w postaci -3kg, przy ósemkach mam nadzieję na to samo )
Co do kolczyka- orto ogląda zęby w tym kierunku na każdej wizycie, jak tylko zacznie się coś dziać z zębami, to z kolczykiem się żegnam

I tak robię w majty na myśl o usuwaniu ósemek...

Karton, jak się już nie da znaleźć żadnego argumentu na odwleczenie, to założysz Wbrew pozorom bardzo wesoły wynalazek, same pozytywne reakcje, co zapewne nie tylko ja zauważyłam

mnie też prawdopodobnie czeka usuwanie 8
__________________
była aparatka


betti_888 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-13, 23:10   #3904
201604190949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 7 274
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

Łiiiii mnie pewnie też

Słyszał ktoś, że zgrzytanie zębami może być spowodowane jakimiś robalami w organizmie??
201604190949 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-13, 23:12   #3905
moonlight88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 167
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

Cytat:
Napisane przez 1000days Pokaż wiadomość
Łiiiii mnie pewnie też

Słyszał ktoś, że zgrzytanie zębami może być spowodowane jakimiś robalami w organizmie??
owsiki i glisty a feeee ;]

Moj TŻ zgrzytać zębami zaczął jak załatali mu zęba, ale plombę mial coś nie teges źle dopasowana i jakoś mu wystawała przez co mu podświadomie przeszkadzała, zaczął go boleć ten ząb i sie ruszac tydzień myślał nad tym od czego, a sam sobie go tym zgrzytaniem obruszał i się musiał oduczyć i ząb się ustabilizował i boleć przestał, także wszelkie wady zgryzu i lekkie niedopasowania zębów do siebie też mają duży wpływ.

Edytowane przez moonlight88
Czas edycji: 2010-03-13 o 23:17
moonlight88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-13, 23:18   #3906
rune
Raczkowanie
 
Avatar rune
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 94
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

Cytat:
Napisane przez Świniaczek Pokaż wiadomość
O Jezusie, w tej chwili zaczęłam się szczerze bać wyrywania ósemek

Może przynajmniej ze 2 kg zjadę z wagi (no bo przy aparacie się nie dało w moim wypadku, kolczyk w języku zdziałał cuda w postaci -3kg, przy ósemkach mam nadzieję na to samo )
Co do kolczyka- orto ogląda zęby w tym kierunku na każdej wizycie, jak tylko zacznie się coś dziać z zębami, to z kolczykiem się żegnam

I tak robię w majty na myśl o usuwaniu ósemek...
Oj schudniesz, 2 kg najmniej jeśli będziesz miała z tym połykaniem jak ja (przy 2 i 3 dniu ciągle wypluwałam ślinę, bo z bólu myślałam, że umrę), ale najważniejsze żebyś potem jak już zaczniesz normalnie jeść się nie rozkręciła.
Weź pod uwagę to ile ludzi ma później problemy z 8. Przynajmniej będziesz miała to z głowy
Nie wiem które masz usunąć, ale podobno te na dole są wiele gorsze, bo właśnie boli to połykanie itd.
rune jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-14, 04:23   #3907
201604190949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 7 274
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

Cytat:
Napisane przez moonlight88 Pokaż wiadomość
owsiki i glisty a feeee ;]

Moj TŻ zgrzytać zębami zaczął jak załatali mu zęba, ale plombę mial coś nie teges źle dopasowana i jakoś mu wystawała przez co mu podświadomie przeszkadzała, zaczął go boleć ten ząb i sie ruszac tydzień myślał nad tym od czego, a sam sobie go tym zgrzytaniem obruszał i się musiał oduczyć i ząb się ustabilizował i boleć przestał, także wszelkie wady zgryzu i lekkie niedopasowania zębów do siebie też mają duży wpływ.
E tam, glisty fajne
Właśnie wiem, że moja wada (a raczej wychodzenie z niej) może to powodować ale natknęłam się na jakimś forum na informację o robaczkach i mnie zaciekawiło.


Szlag by to... Zauważyłam dziś, że zsunął mi się łańcuszek z jednego zamka. Do połowy tylko. Myślałam, że jakoś nie dawno ale raczej nie... Przed chwilą go założyłam prawidłowo i od razu zaczęły mnie ciągnąć zęby więc pewnie krótko po wizycie mi spadł

Ja zakładam wszystko kolczykiem. Takim wiszącym, z długim drutem do włożenia w ucho. Kiedyś strasznie się podziabałam igłą więc wzięłam pierwszą tępą rzecz, która była pod ręką. Jest cienki więc ładnie wchodzi gdzie trzeba a jednocześnie nie zrobię sobie krzywdy. Jak ktoś się boi igłą albo jest pierdoła jak ja to polecam.
201604190949 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-14, 06:18   #3908
dwi071
Doncia
 
Avatar dwi071
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 100-milowy las
Wiadomości: 1 652
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

Cytat:
Napisane przez rune Pokaż wiadomość
A jak ci wychodzi samo połykanie? Dla mnie to był koszmar, a ból przy połykaniu i lekkie opuchnięcie mam nadal choć teraz to wszystko jest bajką (ząb był usuwany w poniedziałek). Poza tym nadal boli mnie ucho i ogólnie nie mogę za bardzo otworzyć buzi.
Niestety trzeba to jakoś przetrwać, ale to prawda, we wtorek było najgorzej - ból nie do wytrzymania. Natomiast po 4 dniach już dało się przeżyć i w zasadzie mogłam na chwilę wyjść na dwór.
Może ci ten ketonal uśmierzy trochę ból, ja miałam tylko apap i pyralginum.
Życzyć ci można tylko cierpliwości, bo czas w tym wypadku jest jedynym pomocnikiem. Próbuj jeść i pić żebyś nie zemdlała. Nie wiem co ci chirurg powiedział, ale rób sobie zimne okłady, a najlepiej to kup sobie taki żelowy kompres hotcold i to zamrożone przez jakąś ściereczkę przykładaj.
Poza tym dużo jeszcze 8 do usunięcia przed tobą?


Jeśli się dobrze orientuje to takie pudełeczko do ruchomego aparatu można sobie kupić w sklepie medycznym więc jbc. nie ma z tym problemu.
Dzięki Bogu z połykaniem nie mam problemów, gorzej z wsadzeniem kanapeczki czy innego posiłku szczególnie ze sztućcem do ust, bo troche ciężko się otwiera. Odkąd mam aparat kanapki kroje na małe kawałeczki zapewne jak większość z nas. Od wczoraj jem ręką troche to przypomina jedzenie niemowlaka, łapki całe upaprane dżemem, czy innym smarowidłem i same mięciutkie rzeczy. Mam zapas papek ale w domu staram się jeść normalne posiłki, boli jak diabli, nie jest lekko ale cóż, fakt jem mniejsze porcje bo sie męczę troche ale jem też częściej. Papki trzymam na wyjścia, jak mnie głodek dorwie w mieście czy u rodzinki to wole coś mieć przy sobie.

Ja mam ketonal 50mg, biore co ok. 5h, bo po tym czasie zaczynam czuć ból.
Staram się też pracować szczęką, otwierać, ruszać na boki i do przodu, żeby się nie zastała. Mnie boli najbardziej dół szczęki i podgardle, pewnie dlatego że LD miałam usuwaną.

Za ok. d tyg szwy mają puścić, chirurg mówił że pacjenci często sami je wyciągają bo sie rozplątują. Ja w sobote 20/03 ide do orto to od razu sprawdzi jak się goi. Jak same się szwy nie wyplączą to po 2 tyg. mam przyjśc je wyciągnąć do chirurga.

A jak jest u ciebie??


Pozostała mi jeszcze prawa strona, najpierw pewnie pójdzie PD a potem PG, z tego co pamiętam jak z chirurgiem ustalaliśmy kolejność. Mam odczekać ok. 2 m-cy i przyjść ponownie. Wolałabym robić to w chłodniejszej porze roku ale cóż. W czerwcu mam wesele kolegi a w lipcu urlop, wiec najlepiej by było w kwietniu początek maja załatwić jedną a po urlopie rozprawić się z drugą.


__________________
.
dwi071 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-14, 08:01   #3909
kilianna
Zakorzenienie
 
Avatar kilianna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6 023
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

Cytat:
Napisane przez karton Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, postanowiłam się dzisiaj do Was przyłączyć
Mam 22 lata i już czas najwyższy ruszyć tyłek do porządnego ortodonty i założyć aparat na stałe.
Pierwsze próby z ruchomym zaliczyłam jak byłam mała, jedna pani ortodontka kazała mi nawet spać ze specjalnym "kagańcem" z takiej gumy, który miał w jakiś tam sposób pomóc mojej żuchwie, straszyła też operacją. Później usłyszałam, że to chyba był jej chwyt na buntujące się dziecko.
Generalnie sprawa ucichła bo jak to powiedziałam płacząc w wieku 9 (?) lat "Dajcie mi spokój. To moje życie i moje zęby!".
Taaa... no super
Później etap "żaden chłopak na mnie nie spojrzy, ludzie będą się dziwnie patrzyć" itp. Ostatnie 2 lata to praca za granicą w dziwnym trybie, który uniemożliwiał np przyjazd spontaniczny do PL w razie np złamania zamka itp.

Teraz czekają mnie zapewne wizyty u dentysty by wyleczyć co jest do wyleczenia a potem...
Cóż nie mogę napisać tak jak niektóre z Was, że: "nie mogę się doczekać"

Pozdrowienia!
ja też podchodziłam jak pies do jeża do tego aparatu i wcale się z nieg nie cieszyłam. Ba! Ja go nienawidzialam! Dodatkowo mialam usuwane 5 zębów (4 ósemki i idodatkową jedynkę), więc moja nienawiść do aparatu była naprawdę przeogromna. Dziś w ogóle mi nie przeszkadza i nie mogę pojąć, czego tak się bałam, wstydziłam, czego nie chciałam głowa do góry i Ty swój polubisz
Cytat:
Napisane przez 1000days Pokaż wiadomość
Łiiiii mnie pewnie też

Słyszał ktoś, że zgrzytanie zębami może być spowodowane jakimiś robalami w organizmie??
tak, podobno od owsików dzieci zgrzytają zębami. Ja zgrzytałam, bo miałam przeciążenia zgryzowe

Cytat:
Napisane przez moonlight88 Pokaż wiadomość
owsiki i glisty a feeee ;]

Moj TŻ zgrzytać zębami zaczął jak załatali mu zęba, ale plombę mial coś nie teges źle dopasowana i jakoś mu wystawała przez co mu podświadomie przeszkadzała, zaczął go boleć ten ząb i sie ruszac tydzień myślał nad tym od czego, a sam sobie go tym zgrzytaniem obruszał i się musiał oduczyć i ząb się ustabilizował i boleć przestał, także wszelkie wady zgryzu i lekkie niedopasowania zębów do siebie też mają duży wpływ.
o własnie, od taiego czegoś też można zgrzytać
kilianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-14, 08:20   #3910
przyczajka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 57
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

hej,
a czy któraś z was miała aparat zakładany 'na raty'?
Bo ja zamki na razie mam bez lignatur, orto powiedziała mi, że dopiero po świętach mi założy, a za tydzień czeka mnie łuk podniebny.
Pewnie jakiś powód musiał być czemu tak nie wszystko na raz, ale ja taka niecierpliwa jestem ;p
przyczajka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-14, 08:37   #3911
kasia_no87
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_no87
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 4 441
GG do kasia_no87 Send a message via Skype™ to kasia_no87
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

Ja juz wiem, ze na 100% w zaraz na poczatku maja zaczyna sie moja przygoda z ortodontami i aparatem.

Ale dreczy mnie jeszcze jedno. Otoz z jednej ztrony mam wszystkie zeby troszke przesuniete. Tzn z przodu jest wszystko ok ale z tylu moje zeby z jednej strony zaczynaja sie dalej niz z drugiej. Myslicie ze orto da rade przesunac mi wszystkie trzonowce z jednej strony?
Zawsze myslalam ze to tylko tymi zebami przedniejszymi da sie manipulowac...
__________________
Kto miłości nie zna, ten żyje szczęśliwy, i noc ma spokojną, i dzień nietęskliwy.


exAparatka
góra: 30.06.2010 - 8.04.2013
dół: 4.08.2011 - 8.04.2013
kasia_no87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-14, 09:10   #3912
ettera
Raczkowanie
 
Avatar ettera
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 163
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

hej dziewczyny

ja już jestem ponad tygodniową aparatką i od ostatniego psikusa z odpadającymi zamkami póki co wszystko jest idealnie
naprawdę chyba jestem szczęściarą, wszystkie ząbki zachowałam, ósemki wyrosły i nie musiałam ich usuwać

a w ogóle aparacik nosi się bezproblemowo - nic mnie nie ciągnie, nie boli, jem normalnie (nie kroję kanapeczek na kawałki) i na pewno przez aparat nie schudnę a zauważyłam już działanie tego żelastwa bo dwójka mi się przesunęła trochę dziwne uczucie ale przynajmniej wiem że coś się tam dzieje z ząbkami

z ukruszeniem ząbków to u mnie inna historia, ale powodem niestety była głupota bo czasem gryzłam coś zbyt twardego (eee... orzechy w skorupkach ) i przez to mam ułamaną całą końcówkę kła więc nie jest już ostry no i ułamałam sobie końcówkę lewej górnej jedynki co nawet widać na zdjęciach które zamieszczałam...
no cóż człowiek uczy się szanować ząbki na błędach

aaaaa i zauważyłam że odkąd noszę aparat mam tendencję do zagryzania ząbków może miałam tak cały czas ale nie zwracałam na to uwagę ale teraz łapię się na tym że mam zaciśnięte szczęki i staram się je rozluźniać
ettera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-14, 10:13   #3913
martenwolfen
Raczkowanie
 
Avatar martenwolfen
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 41
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

Witam Was serdecznie,
Pomozcie mi zrozumiec jedna rzecz bo jakos nie jestem tego w stanie skumac. Ostatnio wspominalam, ze mam krzywo wchodzaca do luku 3. Mam juz 8 mies. za soba z druciakiem i bylam juz na etapie drutu o "przekroju kwadratowym"... A tu Pani Orto przekleila mi zamek i zeby zlapac te 3 zastosowala znowu cienszy, zwykly druciak chyba jakas 16. I teraz sie zastanawiam, skoro drut jest slabszy i sila oddzialywania na zeby mniejsza (tak mi sie wydaje), to czy one beda sie prostowaly? Czy moze sie zatrzymaja, albo (oby nie!!!) cofna...
Kurde, ogolnie zlamana jestem bo okazalo sie , ze wcale nie bede miala takiego modelowego holiłudzkiego usmiechu Jedynki maja rozny ksztalt co psuje efekt prostowania... Moze da sie je jakos spilowac
I w dodatku wzielam sobie gumczasy w kolorze blekitu paryskiego, ktore w ogole mi nie pasuja i wygladam A kolejna wizyta za 2 miechy................... ... Help!
martenwolfen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-14, 10:38   #3914
smiechotka
Rozeznanie
 
Avatar smiechotka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Białystok/Warszawa
Wiadomości: 645
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

Cytat:
Napisane przez kilianna Pokaż wiadomość
hej kochana hehehe, nie ma po niej śladu w ogole nie widać, że mialam jedynkę usuwaną a jak u Ciebie aparatowe postępy?
A to całe szczęście! Cieszę się razem z Tobą .
Ale nie myśl sobie, że zapomniałam o zdjęciu, które w zamierzchłych czasach nam obiecałaś... .
A ja walczę z dolną prawą trójeczką i kończę 'stabilizowanie' przed ściąganiem.. . A no i namiętnie pozbywam się 8ek.. Został mi już tylko jeden zalążek
Cytat:
Napisane przez rudo-zielona Pokaż wiadomość
Bo ja w ogóle jestem straszna
Eee... Chciałabyś być straszna! Zawsze, zawsze, ale to zawsze będziesz mi się kojarzyła ze swoją opowiastką z pociągu/autobusu(?) i dzieckiem, które stwierdziło, że masz słodkie, kojojowe ząbki
__________________

Kalosza aparatkowa:
góra: 30.10.2008r.-21.10.2010r.
dół: 19.03.2009r.-7.07.2011r.
Koszt leczenia: 4 285zł.

Obsesja <3

smiechotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-14, 12:11   #3915
rune
Raczkowanie
 
Avatar rune
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 94
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

Cytat:
Napisane przez dwi071 Pokaż wiadomość
Dzięki Bogu z połykaniem nie mam problemów, gorzej z wsadzeniem kanapeczki czy innego posiłku szczególnie ze sztućcem do ust, bo troche ciężko się otwiera. Odkąd mam aparat kanapki kroje na małe kawałeczki zapewne jak większość z nas. Od wczoraj jem ręką troche to przypomina jedzenie niemowlaka, łapki całe upaprane dżemem, czy innym smarowidłem i same mięciutkie rzeczy. Mam zapas papek ale w domu staram się jeść normalne posiłki, boli jak diabli, nie jest lekko ale cóż, fakt jem mniejsze porcje bo sie męczę troche ale jem też częściej. Papki trzymam na wyjścia, jak mnie głodek dorwie w mieście czy u rodzinki to wole coś mieć przy sobie.

Ja mam ketonal 50mg, biore co ok. 5h, bo po tym czasie zaczynam czuć ból.
Staram się też pracować szczęką, otwierać, ruszać na boki i do przodu, żeby się nie zastała. Mnie boli najbardziej dół szczęki i podgardle, pewnie dlatego że LD miałam usuwaną.

Za ok. d tyg szwy mają puścić, chirurg mówił że pacjenci często sami je wyciągają bo sie rozplątują. Ja w sobote 20/03 ide do orto to od razu sprawdzi jak się goi. Jak same się szwy nie wyplączą to po 2 tyg. mam przyjśc je wyciągnąć do chirurga.

A jak jest u ciebie??


Pozostała mi jeszcze prawa strona, najpierw pewnie pójdzie PD a potem PG, z tego co pamiętam jak z chirurgiem ustalaliśmy kolejność. Mam odczekać ok. 2 m-cy i przyjść ponownie. Wolałabym robić to w chłodniejszej porze roku ale cóż. W czerwcu mam wesele kolegi a w lipcu urlop, wiec najlepiej by było w kwietniu początek maja załatwić jedną a po urlopie rozprawić się z drugą.


Oj jeśli możesz połykać to szczerze zazdroszczę. Wiadomo, że przy szczękościsku trudno jeść, ale jakoś trzeba dawać radę.
No ja nie mam szwów rozpuszczalnych i w poniedziałek mają być wyjmowane (czyli po tygodniu). Trochę mnie dziwi, że dopiero za dwa miesiące masz mieć usuwany kolejny, u mnie drugi z dołu będzie za tydzień.

Edytowane przez rune
Czas edycji: 2010-03-14 o 12:12
rune jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-14, 12:55   #3916
rudo-zielona
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 155
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

Cytat:
Napisane przez smiechotka Pokaż wiadomość
Eee... Chciałabyś być straszna! Zawsze, zawsze, ale to zawsze będziesz mi się kojarzyła ze swoją opowiastką z pociągu/autobusu(?) i dzieckiem, które stwierdziło, że masz słodkie, kojojowe ząbki
Z pociągu. Pierwsze moje godziny z aparatem

Smiechotka Ty to wszystko notujesz czyś taka pamiętliwa
rudo-zielona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-14, 14:00   #3917
Blondi2989
Blond forever!
 
Avatar Blondi2989
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Aktualnie nad morzem
Wiadomości: 4 533
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

Cytat:
Napisane przez rudo-zielona Pokaż wiadomość
Z pociągu. Pierwsze moje godziny z aparatem
Smiechotka Ty to wszystko notujesz czyś taka pamiętliwa
Ja też pamiętam tę historię
Dziewczynka była zasmucona, że ona ma tylko ząbki w jednym, białym kolorze
__________________
Mężatka. a jaka jest Twoja supermoc?
Blondi2989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-14, 15:15   #3918
yourenglish
Raczkowanie
 
Avatar yourenglish
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 452
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

Cytat:
Napisane przez martenwolfen Pokaż wiadomość
Witam Was serdecznie,
Pomozcie mi zrozumiec jedna rzecz bo jakos nie jestem tego w stanie skumac. Ostatnio wspominalam, ze mam krzywo wchodzaca do luku 3. Mam juz 8 mies. za soba z druciakiem i bylam juz na etapie drutu o "przekroju kwadratowym"... A tu Pani Orto przekleila mi zamek i zeby zlapac te 3 zastosowala znowu cienszy, zwykly druciak chyba jakas 16. I teraz sie zastanawiam, skoro drut jest slabszy i sila oddzialywania na zeby mniejsza (tak mi sie wydaje), to czy one beda sie prostowaly? Czy moze sie zatrzymaja, albo (oby nie!!!) cofna...
Kurde, ogolnie zlamana jestem bo okazalo sie , ze wcale nie bede miala takiego modelowego holiłudzkiego usmiechu Jedynki maja rozny ksztalt co psuje efekt prostowania... Moze da sie je jakos spilowac
I w dodatku wzielam sobie gumczasy w kolorze blekitu paryskiego, ktore w ogole mi nie pasuja i wygladam A kolejna wizyta za 2 miechy................... ... Help!
Hej, TZ mi wlasnie podpowiada, ze wlasnie dlatego, ze masz cienszy drucik beda Ci sie ladnie prostowac. Jego orto tlumaczyla mu, ze te grubsze druty sluza bardziej do stabilizacji, nie prostowania. Te ciensze sa bardziej elastyczne i przez to lepiej ustawiaja zeby.

Mam do Ciebie 2 pytanka:
1) Czy pani przekleila Ci zamek na Twoje zyczenie? Zglosilas jej, ze cos Ci sie nie podoba i zrobila to czy byla to jej decyzja?
2) Dlaczego nie bedziesz mogla miec hollywood smile? Przeciez ksztalt mozna poprawic wyciaganiem, np. To tez pani Ci powiedziala?
__________________
"Good communication is as stimulating as black coffee and just as hard to sleep after"

Anne Morrow Lindbergh


APARATka

Góra 09 czerwca 2009
Dół 02 października 2009

yourenglish jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-14, 16:02   #3919
rozgwiazda
Rozeznanie
 
Avatar rozgwiazda
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wenus
Wiadomości: 868
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

Cytat:
Napisane przez 88Ekaterina88 Pokaż wiadomość
dostałam pudełeczko I mam dwa jedno na dolną szynę i drugie na górną szynę możesz sobie szynę czy aparacik schowac do mydelniczki. Ja tak trzymałam aparacik jak byłam mała - oczywiście w nowej mydelniczce bez mydła
o jaka mała dziewczynka była mądra nie pomyślałam o tej mydelniczce hihi..
__________________
Była aparatka.. góra i dół fot0: #1559
rozgwiazda jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-14, 16:41   #3920
smiechotka
Rozeznanie
 
Avatar smiechotka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Białystok/Warszawa
Wiadomości: 645
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

Cytat:
Napisane przez rudo-zielona Pokaż wiadomość
Z pociągu. Pierwsze moje godziny z aparatem

Smiechotka Ty to wszystko notujesz czyś taka pamiętliwa
Pamiętliwa pindzia ze mnie, niestety...
Cytat:
Napisane przez Blondi2989 Pokaż wiadomość
Ja też pamiętam tę historię
Dziewczynka była zasmucona, że ona ma tylko ząbki w jednym, białym kolorze
Jest i Blondi . Co słychać? Nadal szczęśliwie zakochana?

To do pełni aparacianego szczęścia brakuje mi jeszcze mojej kochanej Mclilu . Ogólnie to mam przesilenie wiosenne na zębach i mam dość druciaka.. Niecierpliwię się już..
__________________

Kalosza aparatkowa:
góra: 30.10.2008r.-21.10.2010r.
dół: 19.03.2009r.-7.07.2011r.
Koszt leczenia: 4 285zł.

Obsesja <3

smiechotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-14, 16:56   #3921
dzolerinka19872
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 158
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

hej a ja nigdy nie zapytałam mojej orto ile będe nosić aparat,ale moja orto CHYBA celowo przedłuża leczenie :/ to znaczy co DRUGĄ wizytę zęby wogóle mnie nie bolą po podkręceniu, a czasem to aż głowa boli jak mi podkręci.. taką ma opinie ta babka nawet na necie, ale o tym dowiedziałam się dopiero niedawno.. czy wy też tak macie? może ja jestem przewrażliwiona? czy wam też tak szybko żółkną te przeklęte gumki? :/
dzolerinka19872 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-14, 16:58   #3922
rudo-zielona
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 155
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

Cytat:
Napisane przez smiechotka Pokaż wiadomość
Pamiętliwa pindzia ze mnie, niestety...

Jest i Blondi . Co słychać? Nadal szczęśliwie zakochana?

Ogólnie to mam przesilenie wiosenne na zębach i mam dość druciaka.. Niecierpliwię się już..
Moja mama zawsze mówi "Nie jestem pamiętliwa, ja po prostu pamiętam" Zrzekamy się na Twoją rzecz praw autorskich, możesz korzystać do woli

Blondi też ma dobrą pamięć w końcu aparat zakładałam rok temu.

Smiechotka kiedy ściągasz?
rudo-zielona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-14, 17:53   #3923
dwi071
Doncia
 
Avatar dwi071
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 100-milowy las
Wiadomości: 1 652
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

Cytat:
Napisane przez rune Pokaż wiadomość
Oj jeśli możesz połykać to szczerze zazdroszczę. Wiadomo, że przy szczękościsku trudno jeść, ale jakoś trzeba dawać radę.
No ja nie mam szwów rozpuszczalnych i w poniedziałek mają być wyjmowane (czyli po tygodniu). Trochę mnie dziwi, że dopiero za dwa miesiące masz mieć usuwany kolejny, u mnie drugi z dołu będzie za tydzień.
Jak usuwałam pierwszą tj LG wyrżniętą i ustalali kolejność to mowił że po tej górnej za dwa tyg. zrobimy LD, a po chirurgicznych miesiąc przerwy i PD a potem PG. podejrzewam że troche sie przestraszył bo oporna była ta LD i blisko nerwu i dlatego zaordynował 2 miesięczną przerwe, ja jednak dobrze o ile na 36h po można to stwierdzić to znoszę i czuję sie ok to może umówie sie z nim wczesniej, pasował by mi kwiecień nawet koniec, to byłoby 1,5 m-ca.

Jutro ide do pracy, zabieram wkład do zamrażalki - dobrze że mam w biurze, i bede się chłodzić. Opuchnięta jestem ale trudno, szkoda mi urlopu, chyba ze bedę sie kiepsko czuła to wtedy sie zwolnię, ale mam nadzieje ze przetrwam.

Oby następne usuwania przebiegały bezproblemowo, czego i Tobie życze.

__________________
.
dwi071 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-14, 18:26   #3924
kasia_no87
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_no87
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 4 441
GG do kasia_no87 Send a message via Skype™ to kasia_no87
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

Cytat:
Napisane przez kasia_no87 Pokaż wiadomość
Ja juz wiem, ze na 100% w zaraz na poczatku maja zaczyna sie moja przygoda z ortodontami i aparatem.

Ale dreczy mnie jeszcze jedno. Otoz z jednej ztrony mam wszystkie zeby troszke przesuniete. Tzn z przodu jest wszystko ok ale z tylu moje zeby z jednej strony zaczynaja sie dalej niz z drugiej. Myslicie ze orto da rade przesunac mi wszystkie trzonowce z jednej strony?
Zawsze myslalam ze to tylko tymi zebami przedniejszymi da sie manipulowac...
Ktos pomoze
__________________
Kto miłości nie zna, ten żyje szczęśliwy, i noc ma spokojną, i dzień nietęskliwy.


exAparatka
góra: 30.06.2010 - 8.04.2013
dół: 4.08.2011 - 8.04.2013
kasia_no87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-14, 18:42   #3925
rudo-zielona
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 155
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

Kasia można wszystko z zębami zrobić. Przy czym najważniejsze jest aby dopasować górę z dołem.. Orto prawdę Ci powie
rudo-zielona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-14, 18:46   #3926
martenwolfen
Raczkowanie
 
Avatar martenwolfen
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 41
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

Mam do Ciebie 2 pytanka:
1) Czy pani przekleila Ci zamek na Twoje zyczenie? Zglosilas jej, ze cos Ci sie nie podoba i zrobila to czy byla to jej decyzja?
2) Dlaczego nie bedziesz mogla miec hollywood smile? Przeciez ksztalt mozna poprawic wyciaganiem, np. To tez pani Ci powiedziala?[/QUOTE]


Bejbe, po I: Pani orto niechetnie mi cokolwiek mowi, a jak sie ja o cos zapytam to udziela takich odpowiedzi, ze nawet nie mam ochoty ciagnac tematu dalej. Ostatnio mnie zgasila bardzo szybko kiedy chcialam sie dowiedziac o co w ogole chodzi z tymi drutami i ich gruboscia. Wiem, ze pewnie ma sporo upierdliwych pacjentow dziennie, ale chyba powinna byc troche milsza kiedy zostawiam u niej tyle kasy.

Kolejna sparawa jest taka, ze musialam uzywac dosc dosadnych argumentow aby przekleila mi ten zamek. Wg niej wszystko bylo ok, tylko problem polegal na tym, ze jedna trojczyna byla w porzadku, a druga jakas taka bokiem wstawiona do luku nie wygladalo to symetrycznie ani fajnie moim zdaniem.

Wyciagi bede nosic, owszem... Moj problem bedzie polegal na tym, ze nie usuwalam zadnych zebow i zdaniem orto, zeby miec holilud trzeba ich kilka wyrwac - no nie porypalo mnie az tak mocno zeby to zrobic. Ale nie mowila niczego takiego wczesniej przed rozpoczeciem leczenia, wiec tak troche moim zdaniem jest to nie w porzadku.
Aaaaa, i jeszcze jedno... Skoro ona grubszym drutem zaczela mi stabilizowac moje zeby 1,5 miecha temu... To ja sie chyba zalamie, bo one sa krzywe.. No ale jeszcze polowa okresu leczenia nie minela wiec ludze sie, ze efekt koncowy i tak bedzie ok.
Przeciez oddalam sie w rece specjalisty - mam taka nadzieje!
martenwolfen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-14, 18:51   #3927
rudo-zielona
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 155
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

Cytat:
Napisane przez martenwolfen Pokaż wiadomość

Bejbe, po I: Pani orto niechetnie mi cokolwiek mowi, a jak sie ja o cos zapytam to udziela takich odpowiedzi, ze nawet nie mam ochoty ciagnac tematu dalej. Ostatnio mnie zgasila bardzo szybko kiedy chcialam sie dowiedziac o co w ogole chodzi z tymi drutami i ich gruboscia. Wiem, ze pewnie ma sporo upierdliwych pacjentow dziennie, ale chyba powinna byc troche milsza kiedy zostawiam u niej tyle kasy.


Aaaaa, i jeszcze jedno... Skoro ona grubszym drutem zaczela mi stabilizowac moje zeby 1,5 miecha temu... To ja sie chyba zalamie, bo one sa krzywe.. No ale jeszcze polowa okresu leczenia nie minela wiec ludze sie, ze efekt koncowy i tak bedzie ok.
Przeciez oddalam sie w rece specjalisty - mam taka nadzieje!
Orto nie może zębów ciągle przesuwać! Chodzi o to, że trzeba robić to stopniowo. Przesuwasz, stabilizujesz i znowu przesuwasz..

Co do wyciągania info od orto, ja swojej powiedziałam offen, że mam grono zadrutowanych znajomych i czuję się niedouczona przy nich. Od tego czasu moja orto jest straszną gadułą.
rudo-zielona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-14, 18:58   #3928
Blondi2989
Blond forever!
 
Avatar Blondi2989
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Aktualnie nad morzem
Wiadomości: 4 533
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

Cytat:
Napisane przez smiechotka Pokaż wiadomość
Jest i Blondi . Co słychać? Nadal szczęśliwie zakochana?
Cytat:
Napisane przez rudo-zielona Pokaż wiadomość
Blondi też ma dobrą pamięć w końcu aparat zakładałam rok temu.
Witaj Śmiechotko Gdzieś mi wątek uciekł
Zaaaakochana jak najbardziej
U mnie za tydzień (20.03) podobno przedostatnia wizyta
I ściągamy
__________________
Mężatka. a jaka jest Twoja supermoc?
Blondi2989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-14, 19:08   #3929
ciri02
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 121
GG do ciri02
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

Witam mam pytanko, moglby mi ktos polecic jakiegos dobrego orto z okolic Radlina, Wodzisławia, Rybnika?
ciri02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-14, 19:08   #3930
rudo-zielona
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 155
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

Blondi czyli leczenie skończy się u Ciebie po ok. 20 m-cach.
Tak się pytam, bo mi orto obiecała 1,5 roku na początku, ale się nie zapowiada..
rudo-zielona jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:07.