Aparaty ortodontyczne cz. X - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-09-15, 16:54   #31
betirose
Raczkowanie
 
Avatar betirose
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 226
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Justyna1505 nie panikuj! myślę, że spokojnie szparka zniknie
__________________
15.08.2002 - jesteśmy razem

14.10.2011 - zaręczyny

13.07.2013 - ślub


Sitosterole - dr Różański

Edytowane przez betirose
Czas edycji: 2010-09-15 o 16:55
betirose jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-15, 17:05   #32
Katiusia
Zakorzenienie
 
Avatar Katiusia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 722
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Witam Was najprawdopodobniej za kilka tygodni dołączę do waszego grona. Dziś byłam u Pani ortodontki i powiedziała mi, że najprawdopodobniej będę musiała mieć usuwane czwórki. Trochę mnie ta wizja przeraża, ale to wszystko okaże się gdy zrobię zdjęcie.
I w związku z tematem mam dylemat. Bo nie wiem który aparat jest lepszy, czy zwykły metalowy, czy biały ( kosmetyczny bodajże się na niego mówi?). teoretycznie wolałabym, by był mniej widoczny, ale słyszałam, że te metalowe są lepsze, lepiej trzymają i jest z nimi mniej problemów.
__________________
Jedyna droga do przemian to przestać bać się wyzwań.
Katiusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-15, 17:09   #33
sincarne
Raczkowanie
 
Avatar sincarne
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 476
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Cytat:
Napisane przez smiechotka Pokaż wiadomość
Btw. W tym wątku zdejmuję druta, ha!
specjalnie będziemy dużo pisać, żebyś zdjęła w następnym muahahahahaaa!!!

Cytat:
Napisane przez milutek
nie, błagam, tylko nie kolejna część! z każdą kolejną częścią jestem coraz bardziej zgorzkniałym kaloszem!
ja z każdym jestem grubsza...

Cytat:
Napisane przez szprotka
sincarne- dzięki za Twoją hojność , ale musisz wiedzieć, że na dzień dzisiejszy tych słodziaków jest aż 11, więc chyba kilka plnów nie wystarczy
ooo!! viola? viola villas?? pani tu???
żartuję
słodziaki są super, wrzuć kiedyś fotkę
jak jutro wygram 10 mln, to ci normalnie odpalę na zapas saszetek

siedzę z wyciągiem. okazuje się, że ziewanie to jednak skomplikowana sprawa..

ps.
Cytat:
Napisane przez Katiusia
teoretycznie wolałabym, by był mniej widoczny, ale słyszałam, że te metalowe są lepsze, lepiej trzymają i jest z nimi mniej problemów.
hello
może i prawda z tym metalem, ale ja mam kosmetyczny i nie odpadł i nie ma z nim żadnych problemów. kosmetyczny jest fajny, tylko większe zamki są. kryształ jest sexi bo w zasadzie niewidoczny. a metal w sumie słodki jest wiesz, każdy tu będzie swój polecał cofnij się do poprzedniego wątku i popatrz na fotki co i jak wygląda
__________________

Jeśli czegoś mocno pragniesz, to cały świat potajemnie... robi ci na złość...




Edytowane przez sincarne
Czas edycji: 2010-09-15 o 17:13 Powód: glupawka:D
sincarne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-15, 17:16   #34
Modomanka
Zadomowienie
 
Avatar Modomanka
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 332
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Cytat:
Napisane przez chocacao Pokaż wiadomość
Oczywiście, idź do orto A co tak wcześnie te separacje miałaś zakładane?
Ja mam 9, a 14 już aparacik..
Właśnie nie wiem czemu tak wcześnie. Ogólnie dziwnie, bo założyła mi aparat do 5, a między 5/6 i 6/7 dała mi separacje i dopiero przy kolejnej wizycie pierwszego października ma mi dokładać pierścienie, więc wychodzi na to, ze będę chodzić z separacją ponad miesiąc
__________________
- była aparatka:
góra 26.08.10r. - 06.12.11r
Modomanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-15, 17:29   #35
smiechotka
Rozeznanie
 
Avatar smiechotka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Białystok/Warszawa
Wiadomości: 645
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Cytat:
Napisane przez mivol Pokaż wiadomość
O, a mi polecając go mówiono że właśnie lubi się pogimnastykować Jestem dobrej myśli, choć odstępy czasowe pomiędzy wizytami zabijają

Gratuluję zniewalającego uśmiechu
No niestety, on pierwszy zapowiedział mi duże rwanie.. Większe niż proponowała Szarmachowa..
A ile czekasz na wizyty u niego?
Mam znajomych po zakończeniu leczenia u niego i naprawdę są zadowoleni, także będzie dobrze!
Cytat:
Napisane przez sincarne Pokaż wiadomość
specjalnie będziemy dużo pisać, żebyś zdjęła w następnym muahahahahaaa!!!
Powodzenia, macie 2,5 tygodnia... Może nawet niecałe
__________________

Kalosza aparatkowa:
góra: 30.10.2008r.-21.10.2010r.
dół: 19.03.2009r.-7.07.2011r.
Koszt leczenia: 4 285zł.

Obsesja <3

smiechotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-15, 18:03   #36
mivol
Rozeznanie
 
Avatar mivol
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 838
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Cytat:
Napisane przez smiechotka Pokaż wiadomość
No niestety, on pierwszy zapowiedział mi duże rwanie.. Większe niż proponowała Szarmachowa..
A ile czekasz na wizyty u niego?
Mam znajomych po zakończeniu leczenia u niego i naprawdę są zadowoleni, także będzie dobrze!
teraz, przed założeniem aparatu co 1,5 miesiąca
ale czekałam tyle lat, to poczekam jeszcze te parę miesięcy skoro jest dobrym ortodontą
mivol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-15, 18:26   #37
smiechotka
Rozeznanie
 
Avatar smiechotka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Białystok/Warszawa
Wiadomości: 645
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Cytat:
Napisane przez mivol Pokaż wiadomość
teraz, przed założeniem aparatu co 1,5 miesiąca
ale czekałam tyle lat, to poczekam jeszcze te parę miesięcy skoro jest dobrym ortodontą
Ja tez przed założeniem czekałam długo na wizyty.. Po prostu pierwszeństwo mają pacjenci w trakcie leczenia
__________________

Kalosza aparatkowa:
góra: 30.10.2008r.-21.10.2010r.
dół: 19.03.2009r.-7.07.2011r.
Koszt leczenia: 4 285zł.

Obsesja <3

smiechotka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-15, 18:54   #38
chemica
Raczkowanie
 
Avatar chemica
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 266
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Dobra, kolejne z moich nietypowych pytań/spostrzeżeń . Moja ortodontka powiedziała, że "całkowity koszt leczenia" wyniesie 7800. Patrzę na Wasze podpisy i widzę tam po 4400 i zaczynam zastanawiać się czy czasami nie trafiłam na drogiego orto.
chemica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-15, 18:57   #39
201707171013
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 053
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Cytat:
Napisane przez chemica Pokaż wiadomość
Dobra, kolejne z moich nietypowych pytań/spostrzeżeń . Moja ortodontka powiedziała, że "całkowity koszt leczenia" wyniesie 7800. Patrzę na Wasze podpisy i widzę tam po 4400 i zaczynam zastanawiać się czy czasami nie trafiłam na drogiego orto.
Podliczyła Ci całe leczenie, wizyty kontrolne, itp. To standardowa suma.
201707171013 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-15, 19:04   #40
rudo-zielona
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 155
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Cytat:
Napisane przez smiechotka Pokaż wiadomość
Powodzenia, macie 2,5 tygodnia... Może nawet niecałe
Phii nie znasz naszej mocy

Dołączam do wątku.
Ja nie jestem ani starsza ani grubsza. Jestem piękna i młoda
No dobra przyznam się, z każdym wątkiem moje rudo-miedziane włosy robią się coraz jaśniejsze. Ciotka Ruda zmienia ksywę na Ciotka Platynowa

Wczoraj pozbyłam podwyższenie zgryzu. Teraz czuję się co najmniej dziwnie. Tym które mają podwyższenia nie radzę ich podważać, da się je odłupać. Orto mnie zabije, no chyba że powiem, iż samo odpadło
rudo-zielona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-15, 19:10   #41
betti_888
Wtajemniczenie
 
Avatar betti_888
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 2 101
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

a ja jutro na wizytę
__________________
była aparatka


betti_888 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-15, 19:11   #42
mivol
Rozeznanie
 
Avatar mivol
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 838
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Cytat:
Napisane przez smiechotka Pokaż wiadomość
Ja tez przed założeniem czekałam długo na wizyty.. Po prostu pierwszeństwo mają pacjenci w trakcie leczenia
ehh, niby tak, ale to i tak strasznie długo
mivol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-15, 19:52   #43
bitter_sweet
Raczkowanie
 
Avatar bitter_sweet
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 117
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

OOo, temat idealny dla mnie.

Jestem aparatką praktycznie pół życia. Noszę już swój drugi stały aparat (pierwszy we wczesnej podstawówce, miałam otwarty zgryz), no i przeszłam przez piekiełko wkładanego aparatu z wyciągami.

Widzę, że jest jakaś lista, można mnie dopisać - rocznik 1993.
Teraz z aparatem męczę się od stycznia tego roku, do studniówki leczenie ma się spokojnie zakończyć. :P Na następnej wizycie czeka mnie piłowanie ząbków - nie lubię tego. :< Ale pozbęde się moich wampirzych trójek już definitywnie. :P (Przed leczeniem były baardzo wysoko w stosunku do reszty ząbków, teraz są już na miejscu, ale wg pani dentystki są za długie)
Miałam mieć wyrywane wszystkie czwórki, ale się nie zgodziłam. Wolę mieć wysuniętą szczenę, ale ze wszystkimi zębami. O.
__________________


call me karma, babe. and you know what?
karma is a b.i.t.c.h.

bitter_sweet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-15, 20:16   #44
dzidka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 332
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Cytat:
Napisane przez betti_888 Pokaż wiadomość
a ja jutro na wizytę
to zdaj pozniej fotorelacje
dzidka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-15, 20:21   #45
szprotka_mada
Wtajemniczenie
 
Avatar szprotka_mada
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 2 298
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Cytat:
Napisane przez sincarne Pokaż wiadomość
ooo!! viola? viola villas?? pani tu???
żartuję
słodziaki są super, wrzuć kiedyś fotkę
jak jutro wygram 10 mln, to ci normalnie odpalę na zapas saszetek
Violą nie jestem, a kizie są w posiadaniu mojego wujka, który mieszka na wsi. Ta przeolbrzymia ilość jest sprawką wszędobylskiego 'Snickersa', który jest jedynym kocurem i nie patrzy czy to matka, siostra czy córka . Nie wiem czy te niesforne stworzonka dadzą się wszystkie na raz sfotografować, ale jak mi sie uda, to wrzucę zdjątka

Cytat:
Napisane przez smiechotka Pokaż wiadomość
Mam znajomych po zakończeniu leczenia u niego i naprawdę są zadowoleni, także będzie dobrze
Też mam znajomych, którzy się u Niego leczyli/ leczą i wszyscy sobie Go chwalą, co też było przyczyną mojego wyboru orto .
__________________
29. 01. 2002 09. 02. 2011 10. 09. 2011

Kubuś

ex-aparatka
góra- 30.06.10- 17.11.11
dół- 01.09.10- 26.08.11

koszt leczenia- 6225 zł


szprotka_mada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-15, 21:13   #46
yourenglish
Raczkowanie
 
Avatar yourenglish
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 452
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Cytat:
Napisane przez betti_888 Pokaż wiadomość
a ja jutro na wizytę
Oh, nie moglas na mnie poczekac? Ja ide pojutrze.

Wrocilam z wakacji zycia. Co to bylo za zycie!.. A w Warsawie deszcz i NIE MA SLONCA! Co za pech mieszkac tak daleko od rownika.

Obiecalam dzidce zdjecia, ale wrzuce juz po wizycie. Gumki biore czerwone (zgodnie z tym, ze przegralam z Andrew180) ale w wielkiej tajemnicy powiem, ze i tak mialam zamiar wybrac ten kolor gdyz awansowal u mnie na najbardziej ulubiony. Zgadl moze ktos o ktory zab mu chodzilo?

Moje postepy ocenicie po tym jak wstawie zdjecia. Mi ciezko jest cos powiedziec.

W sumie zeby juz w niczym nie przypominaja tych, ktore mialam jakis rok temu. Gorne nie sa juz krzywe, zgryz przewieszony naprawiony, nad tylozgryzem caly czas pracuja wyciagi. Dolne tez powoli sie prostuja, ale niektore zeby jeszcze sa obrocone. Ale do konca zadowolona jeszcze nie jestem, bo nie podoba mi sie wyglad pojedynczych zebow, a orto jeszcze nie chce ze mna rozmawiac o estetyce. Z Jej slow jeszcze krotko nosze aparat i zeby jeszcze sie przesuwaja.

W sumie jak patrze na usmiech na zdjeciach to jest duzy ladniejszy, nie straszy ale z drugiej strony wciaz jest jeszcze taki ... nierowny. Nie same zeby tylko usmiech. Tak jakby niesymetryczny. Wydaje mi sie, ze z jednej strony czarny trojkat jest wiekszy niz z drugiej.

Ale nie mysl o rownych zebach spedza mi sen z powiek. W poprzednim watku ktos sie pytal o martwe zeby. Czy ciemnieja i t.d. Otoz moj martwy od prawie 10 lat zab rozpada sie na kawalki!!! Zaczelo sie 3 lata temu gdy ukruszyl mi sie porzadny kawalek scianki. Potem bylo duze wypelnienie i cale 3 lata stalej opieki nad tym zebem. Powtorne kanalowe, kilkakrotnie zakladane plomby (stare aparatki napewno pamietaja moj wyjmowany "zab pirata") i az wreszcie pierwszego dnia wakacji kolejny ukruszony kawalek, a juz po 2 tygodniach bujanie sie na calego. W piatek wizyta i zastanawianie sie co dalej. Obawiam sie, ze na korone moze byc za pozno. Mam watpliwosci, czy orto zdogzi sie na usuwanie zeba i przesuwanie 7ki w jej miejsce. Czy nie za pozno? Po ponad roku mi jeszcze nie zeszla sie szpara po 5ce, a tu 6ka... Mial ktos moze podobnie? Usuwanie duzego zeba w trakcie leczenia?
__________________
"Good communication is as stimulating as black coffee and just as hard to sleep after"

Anne Morrow Lindbergh


APARATka

Góra 09 czerwca 2009
Dół 02 października 2009


Edytowane przez yourenglish
Czas edycji: 2010-09-15 o 21:14
yourenglish jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-15, 21:44   #47
sincarne
Raczkowanie
 
Avatar sincarne
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 476
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

hello bejbe

Cytat:
Napisane przez yourenglish Pokaż wiadomość
Mial ktos moze podobnie? Usuwanie duzego zeba w trakcie leczenia?
no właśnie. podczepiam się pod pytanie, bo mnie dolna 6 z pierścieniem pobolewać zaczyna
ona wymęczona jest, bo dawniej dentysta nie wyczyścił porządnie dziury przy plombie, a następni też nadbudowywali plombę, zamiast porządnie to wyczyścić. w końcu tuż przed założeniem aparatu trafiłam do normalnej dentystki i wyczyściła mi go solidnie (niedowierzając jak poprzednicy mogli tak spartolić sprawę), ale zaznaczyła, że może być ok, a może jednak być potrzebna kanałówka... a ja już się przekonałam, że moje korzonki są pokrzywione i bywają niedrożne
więc w razie czego w grę wchodziłby tylko implant (choć może to najgorsza wersja), bo nie mam czym załatać tej dziury (nie ustawię 8 koło 5..).
musiałabym się pobawić od razu po zdjęciu aparatu chyba nie? żeby się towarzystwo nie rozjechało znów..
__________________

Jeśli czegoś mocno pragniesz, to cały świat potajemnie... robi ci na złość...



sincarne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-15, 22:06   #48
yourenglish
Raczkowanie
 
Avatar yourenglish
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 452
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Chelou, bejbi!

Wlasnie mi uswiadomilas, jak absurdalna jest moja sytuacja. W przypadku usuniecia zeba okolo 4 znalazlaby sie 7ka(5ka mi nie wyrosla)!!!

Co do 6ki pod pierscieniem to moze Cie troche pociesze. Gdy mnie bolal taki zab to zaufana dentystka wytlumaczyla mi, ze jej klienci czesto na to narzekaja ale boli tylko przez to, ze zeby sie przesuwaja. Zdjecie patologii nie wykazalo. Wkrotce bol minal.

Watpie, bys musiala usuwac zab ktory nawet nie byl leczony kanalowo. Ale gdybys nawet to zrobila i czekalabys na implant, dla takich pacjentow istnieje sprezynka. Zaklada sie ja w taki sposob, by przez caly czas pozostawalo miejsce dla przyszlego zeba. Glowa do gory!
__________________
"Good communication is as stimulating as black coffee and just as hard to sleep after"

Anne Morrow Lindbergh


APARATka

Góra 09 czerwca 2009
Dół 02 października 2009

yourenglish jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-15, 22:56   #49
201604190949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 7 274
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Wiem, że w żaden sposób Was nie pocieszę ale w tym momencie dziękuję orto, że namówiła mnie na wywalenie zdechłej szóstki na dole, zamiast piątki. Zostanie mi szparka pewnie, wolno to to się zamyka ale nie grozi mi to co Wam.



Chciałam również napisać, że jeśli chce się być na 'jakieś liście' to trzeba postępować zgodnie z instrukcją (którą sobie same znajdźcie, schowana nie jest).


Sorry ale już mnie nie bawi jak widzę podczas nadrabiania wątku posty
Hej dopiszcie mnie do listy ZYX 02.02.2010 metal 18lat
I tak będę to robiła do końca mojej kariery na wizażu to można się wysilić o właściwą formę i sposób przekazania, nie?
Jakoś inni potrafią.
201604190949 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-16, 08:55   #50
2011801131227
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 723
GG do 2011801131227 Send a message via Skype™ to 2011801131227
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

ja mam martwą jedynkę na którą mam teraz założony aparat......czwarty dzień mija....będę musiałą ją wynerwiać...boję się, ze zacznie ciemniec i w ogole sie rozpadac a aprzede mną jeszcze 2 lata leczenia
2011801131227 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-16, 10:42   #51
1986rybka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: okolice stolicy :)
Wiadomości: 586
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

[QUOTE=anitusica;22078294]kiedy? duzo aparatek przybywa na nowY wątek;D ja, Ty, paulinka rybka czy jakos tak, chemica, chocacao..;D

---------- Dopisano o 12:26 ---------- Poprzedni post napisano o 12:25 ----------

ano, ano - przybywam

witam wszystkich w nowym wątku

na dodatek to będzie ten w którym stanę się pełnoprawną aparatką

a właśnie - odnośnie tematu: właśnie skończyłam rozmawiać ze swoją orto - zrezygnowałam z aparatu na podniebienie i maski twarzowej - bo stwierdziłam, że nie dam rady z tym się męczyć 5 miesięcy

w sobotę idę na założenie separatorów..

a we wtorek o 11:30 wizyta i założenie druciaków na górę
__________________
- ogarniam się
--------
2,5 roku z aparacikiem i piękny uśmiech jest

Edytowane przez 1986rybka
Czas edycji: 2010-09-16 o 12:22
1986rybka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-16, 11:01   #52
phenomena
Zakorzenienie
 
Avatar phenomena
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 272
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Cytat:
Napisane przez anitusica Pokaż wiadomość
ja mam martwą jedynkę na którą mam teraz założony aparat......czwarty dzień mija....będę musiałą ją wynerwiać...boję się, ze zacznie ciemniec i w ogole sie rozpadac a aprzede mną jeszcze 2 lata leczenia
a z jakiego powodu jedynka umarła? odczuwasz jakis dyskomfort/ ból?

ja mam juz obsesję na punkcie moich zębów. w czasie wakacji wymieniałam amalgamaty. jedna dolna szóstka miała głębokie wypełnienie i nie wiem czy rpzypadkiem cos się z nia nie dzieje.. chyba że to ósemka naciska na pozostałe zeby.. 29.10 ją wyrywam. mam nadzięję, że to ona jest powodem :/
phenomena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-16, 11:25   #53
iza27_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Dzierżoniów
Wiadomości: 12
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

cześć aparatki
mam pytanko z innej beczki-czy ligatury to tylko ozdoby aparatu czy może pełnią jakąś funkcję leczniczą?
pozdrawiam
iza27_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-16, 12:20   #54
1986rybka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: okolice stolicy :)
Wiadomości: 586
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Cytat:
Napisane przez iza27_ Pokaż wiadomość
cześć aparatki
mam pytanko z innej beczki-czy ligatury to tylko ozdoby aparatu czy może pełnią jakąś funkcję leczniczą?
pozdrawiam
staramy się czytać aparatowe FAQ

cyt:
7. Z czego składa się aparat?

Aparat składa się z zamków, przyklejanych na każdym zębie, z pierścieni lub rurek przyklejonych na ostatnich zębach(na piątkach, szóstkach lub siódemkach- to zależy od planu leczenia), z drutu(łuku), który jest przeciągnięty przez wszystkie zamki, a jego końce zahaczone są o rurki lub pierścienie oraz z ligatur - ligatury dzielimy na gumowe i metalowe, gumowe na gumki -ligaturki i na łańcuszki. Metalowe to takie małe pętelki z cieniutkiego drucika które montuje sie tak samo jak gumki, można tez mieć łańcuszek zrobiony z metalowego drucika . Ligatur metalowych używa się, gdy potrzebne jest sztywniejsze napięcie łuku. (Ligaturki gumowe mają tysiąc pińcet kolorów , można się nieźle zabawić wybierając kolory). Ligatury przytrzymują łuk w zamkach. To czy będziemy mieć pierścienie lub rurki zależy od preferencji ortodonty. W miarę upływu leczenia lekarz może dodawać różne elementy do naszego aparatu : druciki, wyciągi, i Bóg wie co jeszcze .
__________________
- ogarniam się
--------
2,5 roku z aparacikiem i piękny uśmiech jest
1986rybka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-16, 12:40   #55
Starlett
Wtajemniczenie
 
Avatar Starlett
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 660
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Hej...dołączam do nowego wątku.
A żeby było w temacie -jutro wizyta u orto, po ostatniej wizycie i dużym bólu moje zęby już są nie do poznania została mi tylko szparka na górze między 1a 2 i lekko skrzywiona 1 na dole....no i pewnie jakieś drobiazgi, których nie jestem w stanie sama zauważyć...zobaczymy czego dowiem się jutro
__________________
Książkowo: 97+26


Starlett jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-16, 12:50   #56
2011801131227
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 723
GG do 2011801131227 Send a message via Skype™ to 2011801131227
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

dziewczyny, czuję się strasznie brzydka w tym aparacie....weżcie mnie pocieszcie naprawdę, jakbym miała określić moją samoocenę przed i po aparacie w skali od 1-10, to przed aparatem z 8, teraz ...5?
2011801131227 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-16, 13:31   #57
Hebe5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 474
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

ooo już nowy wątek
więc tak:we wtorek miałam wizytę. dowiedziałam się od orto, że czeka mnie podniesienie zgryzu, ale dla trójki brakuje jescze 2-3mm, czyli drugie tyle co udało się zrobić przez pół roku. oba łuki były wymieniane i dostałam nową sprężynkę, co o dziwo pierwszy raz tak na poważnie poczułam. wczoraj obudziłam się z cholernym bólem całej lewej górnej strony. dół też czuję..teraz już jest lepiej ale nadal boli. jedną stroną gryzę, drugą nie da rady.
teraz lecę zdjęcia robić i wstawię wam. o i mam jeszcze te od orto sprzed
__________________
Aparatka:

góra
: 30.10.09r
dół: 16.04.10r
W drodze do pięknego uśmiechu...
Hebe5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-16, 15:20   #58
szprotka_mada
Wtajemniczenie
 
Avatar szprotka_mada
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 2 298
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Cytat:
Napisane przez anitusica Pokaż wiadomość
dziewczyny, czuję się strasznie brzydka w tym aparacie....weżcie mnie pocieszcie naprawdę, jakbym miała określić moją samoocenę przed i po aparacie w skali od 1-10, to przed aparatem z 8, teraz ...5?
Wyglądasz rewelacyjnie! Głowa do góry!
__________________
29. 01. 2002 09. 02. 2011 10. 09. 2011

Kubuś

ex-aparatka
góra- 30.06.10- 17.11.11
dół- 01.09.10- 26.08.11

koszt leczenia- 6225 zł


szprotka_mada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-16, 16:29   #59
Justyna1505
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 152
GG do Justyna1505
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Cytat:
Napisane przez betirose Pokaż wiadomość
Justyna1505 nie panikuj! myślę, że spokojnie szparka zniknie
Mam nadzieję. Jeśli tak będzie za 9 dni pozbędę się swojego uzbrojenia Ale ja codziennie dokładnie oglądam te zęby i poprawy nie widzę
__________________
"Uśmiech bywa aktem męstwa, smutek to słabość i postawa zbyt wygodna. Być radosnym i dobrym, kiedy świat jest smutny i zły, to dopiero odwaga "
Justyna1505 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-16, 17:29   #60
sincarne
Raczkowanie
 
Avatar sincarne
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 476
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Cytat:
Napisane przez yourenglish Pokaż wiadomość
Wlasnie mi uswiadomilas, jak absurdalna jest moja sytuacja. W przypadku usuniecia zeba okolo 4 znalazlaby sie 7ka(5ka mi nie wyrosla)!!!
hihi o tym nie pomyślałaś co?

Cytat:
Napisane przez yourenglish Pokaż wiadomość
Co do 6ki pod pierscieniem to moze Cie troche pociesze. Gdy mnie bolal taki zab to zaufana dentystka wytlumaczyla mi, ze jej klienci czesto na to narzekaja ale boli tylko przez to, ze zeby sie przesuwaja. Zdjecie patologii nie wykazalo. Wkrotce bol minal.
no może i tak. pobolewa przy gorących napojach. albo korzonki albo zwykła nadwrażliwość. się zobaczy...

Cytat:
Napisane przez yourenglish Pokaż wiadomość
Watpie, bys musiala usuwac zab ktory nawet nie byl leczony kanalowo. Ale gdybys nawet to zrobila i czekalabys na implant, dla takich pacjentow istnieje sprezynka. Zaklada sie ja w taki sposob, by przez caly czas pozostawalo miejsce dla przyszlego zeba. Glowa do gory!
o, i to jest konkretna odpowiedz senkju bejbe

Cytat:
Napisane przez tysiąc dni
Wiem, że w żaden sposób Was nie pocieszę ale w tym momencie dziękuję orto, że namówiła mnie na wywalenie zdechłej szóstki na dole, zamiast piątki. Zostanie mi szparka pewnie, wolno to to się zamyka ale nie grozi mi to co Wam.
ja tak na górze zrobiłam, żeby nie było że tylko ty jedna taka mądra

Cytat:
Napisane przez maruda tysiąc dni
Sorry ale już mnie nie bawi jak widzę podczas nadrabiania wątku posty
Hej dopiszcie mnie do listy ZYX 02.02.2010 metal 18lat
I tak będę to robiła do końca mojej kariery na wizażu to można się wysilić o właściwą formę i sposób przekazania, nie?
Jakoś inni potrafią.
pms? co się pieklisz ciotka, każdy był świeżynką

Cytat:
Napisane przez anitusica
dziewczyny, czuję się strasznie brzydka w tym aparacie....weżcie mnie pocieszcie naprawdę, jakbym miała określić moją samoocenę przed i po aparacie w skali od 1-10, to przed aparatem z 8, teraz ...5?
ja tak miałam przez pierwszy tydzień
pociesz się nową kiecką, ptasim mleczkiem, perspektywą holiłud smajlu i samooceną na 9 już za 2 lata trochę dystansu do siebie i szeroki uśmiech (chyba że masz cycki, to dekoltem odwrócisz uwagę od zębów. ja muszę uśmiechem).
__________________

Jeśli czegoś mocno pragniesz, to cały świat potajemnie... robi ci na złość...



sincarne jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:14.