doradzcie mi - wy juz to przeszłyscie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-02-16, 19:22   #1
covera
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 89
Unhappy

doradzcie mi - wy juz to przeszłyscie


Witajcie w sierpniu przeprowadzam sie na stałe do NIEMIEC bede tam mieszkac z moim mezem on jest obytawelem NIMIEC i on sie nie przejmuje niczym jednak ja ma obawy.Nie znam na tyle jezyka zeby sie porozumiec tym bardziej ze zamieszkamy odrazu na swoim>on pracuje na 3 zmiany a ja przez ten czas bed e w domu rany co ja tam sama poczne podpowiedzcie mi jezeli byłyscie w takiej podobnej sytuacji jak ja
covera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-16, 20:16   #2
ocia
Raczkowanie
 
Avatar ocia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 67
Dot.: doradzcie mi - wy juz to przeszłyscie

Kochana nie martw sie kazda prawie to przechodzila.Zapiszesz sie na kurs j.niemieckiego do VHS duze prawdopodobienstwo, ze poznasz tam jakas polke i jakos to bedzie.Poczatki sa zawsze trudne.A jakie miasto??????
ocia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-16, 20:19   #3
Lady_Elektra
Raczkowanie
 
Avatar Lady_Elektra
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 77
Dot.: doradzcie mi - wy juz to przeszłyscie

Witam w klubie co nieco znajdziesz w moim wątku- "Niemcy przyszła przeprowadzka". Z tego co już wiem, będzie trudno. Najlepiej chyba jak znajdziesz jakąś koleżanke-wizażankę, która mieszka w tym samym mieście
Lady_Elektra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-16, 20:56   #4
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: doradzcie mi - wy juz to przeszłyscie

covera ... jezak najlepiej nauczysz sie tutaj... i jak sie przylozysz to pojdzie to gladko ... jezeli chodzi o gramatyke to poki jestes w pl polecam zakup "gramatyki niemieckiej dla poczatkujacych z cwiczeniami" autor: Stanisław Bęza ... na pewno sie przyda. I tak jak pisala Ocia ... po przyjezdzie jak najszybciej zapisac sie na kurs jezyka w VHS.
U mnie na poczatku caly czas tv lecialo zebym jak najwiecej osluchala sie z jezykiem a ze polskiej tv nie mam to i tak nie mialam wyboru

W watku Lady Elektry spro juz napisalysmy co trzeba sobie zalatwic.
Ale ogolnie nie jest zle ... musze przyzac, ze po wejsciu do Polski UE wiele spraw sie uproscilo... szczegolnie tych urzedowych.
desti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-16, 21:48   #5
covera
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 89
Dot.: doradzcie mi - wy juz to przeszłyscie

no jedna z was pytałą sie gdzie bed e mieszkac w Niemczech i to jest miastczko uzdrowiskowe Bad-Orb sa tam sanatoria i wogole jak sie dowiedziałm to srednia wieku ludzi tam mieszkajacych jest po 50 super napewno znajde kolezanke.Jezeli wiecie cos o tym miasteczku to prosze was o jakies ciekawostki .
covera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-16, 22:45   #6
~~~JOLA~~~
Zakorzenienie
 
Avatar ~~~JOLA~~~
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 6 464
Dot.: doradzcie mi - wy juz to przeszłyscie

Podpisuje sie pod tym, co pisaly dziewczyny Najlepiej jak najszybciej zrob kurs w VHS. Na pewno spotkasz tam jakas Polke - w koncu duzo nas w DE Chociaz ktos nie mowiacy po polsku bardziej by sie przydal Ja mialam dwie kolezanki z Jugoslawii i mnostwo z Rosji, wiec bylysmy zmuszone rozmawiac po niemiecku. Czasem rekami i nogami, ale jakos sie dogadywalysmy Staraj sie tez ogladac telewizje i sluchac radia. Ja zaczynalam od radia, bo mialam polska tv Ale to naprawde bardzo duzo daje.
Ja na poczatku tez siedzialam sama w domu i wykorzystywalam ten czas na nauke niemieckiego Wzielam ksiazki i slownik i wkuwalam slowka.
Nie bedzie zle - zobaczysz. Na poczatku na pewno nie bedzie latwo, ale az tak zle tez nie A jak bedziesz miala internet, to bedzie super - bo bedziesz miala Wizaz, czyli nas

Znalazlam strone tego miasteczka http://www.bad-orb.de

Pozdrawiam
~~~JOLA~~~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-17, 07:02   #7
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: doradzcie mi - wy juz to przeszłyscie

Ja też wyladowałam tutaj praktycznie nie znając jezyka. Nie bedę oryginalna i poradze Ci jak najszybciej zapisać się na kurs w VHS. Nie będzie zle, uwierz nam!
Kiedy tu przyjechalam byłam przerazona, mąż przyjeżdżał do domu tylko na weekendy, ja nie umiałam mówic po niemiecku, byłam tu sama z dziećmi. Miałam trudności wszedzie, u lekarza, w szkole, w sklepie. Poradziłam sobie, nauczyłam sie jezyka i teraz jestem bardzo zadowolona z tego, ze tu mieszkamy. Trafiłam też tu na świetnych ludzi, którzy mimo tego, że mnie nie znali i nie rozumieli chcieli mi pomóc. Tak więc mam jeszcze jedna radę: nie zamykaj się w domu, wychodz, rozmawiaj z ludzmi, nawet jeśli będziesz na początku kaleczyc język, to ćwicz. Ja nie mam do dzis tutaj kolezanki Polki, bo nikt taki w pobliżu nie mieszka, ale ludzie tu sa bardzo mili i mamy wielu znajomych. Zyczę powodzenia i pozdrawiam!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-02-17, 12:23   #8
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: doradzcie mi - wy juz to przeszłyscie

muszy przyznac, ze bardzo ladne jest to miasteczko i to w poblizu Frankfurtu wiec wydaje mi sie, ze nie bedzie problemu ze znalezieniem mieszkajacych tam Polakow.

p.s. po wpisaniu w wyszukiwanie na gg nazwy miejscowosci wyskoczylo mi 6 osob a gdy sie wpisze Frankfurt to lista jest calkiem spora a do Frankfurtu masz okolo 57 km... wiec to rzut beretem
desti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-17, 13:01   #9
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: doradzcie mi - wy juz to przeszłyscie

ja mialam tak samo jak ty. maz obywatel niemiec i jakos zle nie bylo. Poszlam do VHS na kurs dla cudzoziemcow, na poczatku balam sie z domu wychodzic, bo ktos mnie o cos spyta a ja nie bede umiec odpowiedziec, ale nie bylo tak,kl zle, rozlozylam rece ze nic nie rozumie i kazdy dawal mi spokuj. Jesli znasz angielski to bedziesz miec problem z glowy, ja nie znam, wiec nie bylo sie jak porozumiec, ale po roku czasu juz cos probowalam mowic i jak widac sie udalo.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-17, 13:11   #10
Sylwia***
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia***
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 2 480
Dot.: doradzcie mi - wy juz to przeszłyscie

Do Dusseldorfu masz tylko trzy razy dalej, niz ja Wiec sama zobaczysz, jeszcze bedziesz szalec z nami na spotkaniach wizazanek!

Na pewno musisz pojsc na ten kurs, niewazne, jakie problemy bys z tym miala, nawet, jesli musialabys dojezdzac kazdego dnia, za wszelka cene musisz i juz. Inaczej na zawsze pozostaniesz tu obca - tak mysle.

Na poczatku jest strasznie, ale to minie. Poza tym Niemcy bardzo przyjaznie podchodza do obcokrajowcow (przynajmniej tu, gdzie mieszkam), zawsze chca o Tobie wszystko wiedziec, wypytuja itp. A starsi ludzie tez sa mili, i czesto wcale nie tacy staroswieccy! Ja na poczatku mialam wiecej kontaktu wlasnie za starszymi osobami, z nimi prowadzilam moje pierwsze 'rozmowy' (ze tak to szumnie nazwe) po niemiecku.
Sylwia*** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-17, 15:01   #11
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: doradzcie mi - wy juz to przeszłyscie

Zgadzam się z dziewczynami: spędziłam w DE kilka razy po kilka miesięcy, a niemieckiego nauczyłam się odrobinę dopiero niedawno, wcześniej tylko trochę rozumiałam, a porozumiewałam się po angielsku, wtrącając (dla szpanu ) zapamiętane niemieckie słowa. Zawsze wszyscy (w tym osoby starsze) odnosili się do tego z sympatią i zruzmieniem, chcieli pomagać itp. Mam nadzieję, że uda nam się wkrótce znów wyjechać na dłużej, bo moim zdaniem to jest doskonały kraj do mieszkania. Sama zobaczysz! A miejscowości uzdrowiskowe są piękne, no i mają Bad - będziesz miała SPA pod nosem, może jakieś ciekawe kosmetyki, a na pewno ciekawe widoki. Byłam kilka razy w różnych Bad-ach - Bad-Ems, Baden-Baden i Bad-coś tam jeszcze (nie pamiętam ) - wszystkie były bardzo urokliwymi miasteczkami.
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-17, 16:06   #12
covera
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 89
Wink Dot.: doradzcie mi - wy juz to przeszłyscie

serdeczne dzieki dziewczyny za kilka słow otuchy ehhe wiecie co ja juz sama nie wiem jak mi tam bedzie mam strasznego stracha ale moz e mi sie uda przeciesz nie musze umiec mówic doskonale po niemiecku wystarczy w miare a co do tej miejscowosci Bad-Orb to moze znacie kogos kto mieszka blisko z wizazystek bardzo by mi to pomogło nawet lekka eheh rozmowa.A apropokursu to boje siestasznie heeh z e beda mówic cos a ja nie zakumam o co im chodzi eheheh no nic wszystko przedemnnna
covera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-17, 16:40   #13
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: doradzcie mi - wy juz to przeszłyscie

Covera ... ja zaczelam ten kurs w VHS od drugiego stopnia, z tym ze wiele juz rozumialam... ale przed moim kursem jest taki dla poczatkujacych i nie masz sie czego obawiac... nie bedziesz tam sama wykladowca wie, ze ma bardzo powoli i wyraznie mowic... i nie ma sie co przejowac, ze sie robi bledy... a pomoze Ci sie to osluchac z jezykiem i nabiezesz pewnosci... naprawde na takim kursie potrafi byc bardzo fajna atmosfera... bo zawsze to razniej zaczynac wsrod takich co malo co potrafia ... a jak czegos nie zrozumiesz to mow wykladowcy zeby powtorzyl w koncu od tego oni tam sa ...

i musze przynac, ze po tym co ogladnelam na stronce podanej przez Jole... pewnie sie tam wiosna wybiore z TZ ... na jakis weekend... to tylko jakies 320 km ...


w sumie wiele z nas jest tu bez towarzystwa... brak znajomych to chyba najwiekszy bol... szczegolnie na poczatku... ale jak spotkasz kogos na kursie to nie bedzie zle... a pozatym mozesz zobaczyc tak jak napisalam na gadu-gadu ... ja w ten sposob poznalam dziewczyne, ktora mieszka prawie w mojej okolicy ... i choc jeszcze sie nie spotkalysmy to przynajmnie pogadamy czasami przez telefon... to tez pomaga
desti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:32.