marsz - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-06-13, 21:59   #1
weronika888
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 20

marsz


Czy w miare intensywne marsze , poprawią kształty nog?Jak długo i jak często maszerować?
weronika888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-14, 15:43   #2
moren
Wtajemniczenie
 
Avatar moren
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 264
GG do moren
Re: marsz

Ja słyszałam,że to niezłe "ćwiczenie" jest.A trzeba conajmniej 20min. dziennie w przewiewnym ubranku,wygodnych butach.Jak kto lubi,z walkmenem na uszach.I jest fajnie!!
moren jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-15, 06:22   #3
smoczek
Zakorzenienie
 
Avatar smoczek
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 049
Re: marsz

Zdecydowanie tak. Właściwie to najlepszy i najnaturalniejszy sposób treningu, nie tylko nóg, ale i całego ciała. Marsz najbardziej działa na nogi i pośladki, ale także na brzuch, mięśnie przykręgosłupowe...(trzeb a pamiętać o prostej postawie przy chodzeniu, nie chować głowy w ramiona, a wtedy także piersi na tym skorzystają i będą prezentować się ładniej) Marsze powinny być intensywne, szczególnie, jeśli mówimy o marszach na "nizinach" Trzeba trzymać dobre tempo. Optymalny trening, to 3-4 razy na tydzień po około godzine-jeśli dysponujesz taką ilością czasu.
smoczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-03, 20:25   #4
_Magda
BAN stały
 
Avatar _Magda
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 950
Dot.: Re: marsz

O bieganiu,przeróżnych ćwiczeniach jest du`żo wątków a o chodzeniu nie...Powiedzcie coś więcej niż to co jest powyżej-czy któraś praktykuje marsze,jak działają,po jakim czasie efekty?
_Magda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-03, 21:57   #5
sambrija
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: woj lubelskie
Wiadomości: 261
Dot.: marsz

ja uwazam ze marsz daje pewne rezultaty.przekonalam sie o tym.a mianowicie jak chodzilam do liceum co dziennie przez dwa lata(bo poczatkowo jezdzilam podmiejskimi autobuskami)chodzilam i wracalam pieszo.dystans ktory musialm pokonac to chyba ok 3,5km w jedna strone .po jakims czasie zauwazylam ze zmniejszyl mi sie celulit i nogo staly sie co prawda troch erozbudowane ale nie zaduzo.marsz byl troche w szybszym tempie bo zawsez sie spieszylam.zawsze przd szkola bylam dotleniona.hehe. pozdrawiam
sambrija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-03, 22:03   #6
_Magda
BAN stały
 
Avatar _Magda
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 950
Dot.: marsz

O kurcze,nogi rozbudowane??Myślałam,ze nawet mogą zeszczupleć...
_Magda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-03, 22:11   #7
sambrija
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: woj lubelskie
Wiadomości: 261
Dot.: marsz

ale nie sa rozbudowane az tak bardzo mocno.no fakt czuje sie ze sa troche inne ale na pewno ladniejsze.w kazdym badz razie polecam marsze.
sambrija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-04, 05:30   #8
Atram
xxyy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 037
Dot.: marsz

oo fajnie, bo ostatnio zamaist jezdzic do szkoly tramwajem chodze na nogach
__________________
Nie należy sie bać zmian , które powo...
Atram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-04, 06:16   #9
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: marsz

Ja bardzo lubię wszelkie formy spaceru, w tym również marsze. Zauważyłam też, że jak jestem zdenerwowana, to najlepiej wpływa na mnie właśnie intensywne przebieranie nogami Zresztą maszerowanie jest (podobno) dobrym treningiem przed rozpoczęciem biegów. Ja co prawda biegania nie cierpię, ale planuję wkrótce zacząć je praktykować (dla zdrowia i kondycji).
Co do nabierania masy - aeroby podobno raczej wysmuklają, ale i modelują. Z tego co słyszałam, maszerowanie nie powoduje jakiegoś intensywnego przyrostu masy mięśniowej - i całe szczęście. Łydki i tak mam już jak Terminator i nie chciałabym, żeby mi zmasywniały jeszcze bardziej.
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-04, 06:30   #10
Jota
Raczkowanie
 
Avatar Jota
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 449
Dot.: marsz

A ja bym chciała umięśnić nogi, ale jakoś wolno to idzie. Dziennie chodzę ok 1h do i z pracy i mogę powiedzieć, że widocznych zmian w nogach nie ma. Gdzieś słyszałam, że człowiek poprostu ma we krwi chodzenie i od tego mięśnie się nie budują, no chyba, że będzie to marsz na granicy biegu
Pozdr. wszystkie oszczędzające na biletach
__________________
O nadziejo przedziwna...
Jota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-04, 07:37   #11
PaLLitQa
żona
 
Avatar PaLLitQa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 7 817
Post Dot.: marsz

ja mam umięsnioną tylną czesc nóg hehe
ja zawsze chodze szybko, poprostu nie moge isc wolno kazdy na mnie krzyczy ze ze mną nie nadąza, ale tez wiele osób odemnie nauczyło sie tak chodzic i to własnie ze ide szybko umiesniło mi tylną czesc nóg, bo jak stawiam noge to tylnia czesc nogi sie napina ehhh pogmatwane, ale własnie ostatnio próbowałam do tego dojsc jak to jest ze tylnią czesc nogi mam umięsnioną
PaLLitQa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-04, 08:43   #12
_Magda
BAN stały
 
Avatar _Magda
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 950
Dot.: marsz

Cytat:
Napisane przez PaLLitQa
ja mam umięsnioną tylną czesc nóg hehe
ja zawsze chodze szybko, poprostu nie moge isc wolno kazdy na mnie krzyczy ze ze mną nie nadąza, ale tez wiele osób odemnie nauczyło sie tak chodzic i to własnie ze ide szybko umiesniło mi tylną czesc nóg, bo jak stawiam noge to tylnia czesc nogi sie napina ehhh pogmatwane, ale własnie ostatnio próbowałam do tego dojsc jak to jest ze tylnią czesc nogi mam umięsnioną
Też tak mam,że normalnioe chodze szybko i nikt za mną nie może nadąży ć.Nawet mój TŻet Tylko mój tata chodzi jeszcze szybciej
Super,że chodzenie jest dobre przef bieganiem bo właśnie zamierzam zacząć niebawem biegać więc
_Magda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-04, 08:46   #13
Cytrynka_Wawa
Zakorzenienie
 
Avatar Cytrynka_Wawa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 6 953
Dot.: marsz

Cytat:
Napisane przez _Magda
O kurcze,nogi rozbudowane??Myślałam,ze nawet mogą zeszczupleć...
spalasz tluszcz a budujesz miesnie
__________________
Cytrynka_Wawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-04, 11:30   #14
nebraska
Zakorzenienie
 
Avatar nebraska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: cozy place
Wiadomości: 4 996
Dot.: marsz

Ja też słyszałam, że marsz jest świetny. Trzba chodzić dość szybko, mając prawidłową postawę no i w równym tempie, tak wiec godzinne cjodzenie po sklepach nie da wiele ( chociaz pewnie i tak więcej niż spędzone na kanapie). Dobrze jest też podczas chodzenia mieć napięte mięśnie pośladków, ładnie je to kształtuje.
No i marsz jest mniej obciążający dla stawów niż bieganie, nie wpominając juz o tym, że przyjemniejszy.
__________________
Pielęgnujmy przypadkową życzliwość i piękne czyny pozbawione sensu.


Fragrantica








nebraska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-04, 13:27   #15
Takietam
Zadomowienie
 
Avatar Takietam
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Brolly Works
Wiadomości: 1 084
Dot.: marsz

Dwa lata temu w wakacje przeszłam 550 km na piechotę wzdłuż północnego wybrzeża Hiszpanii, zajęło mi to 3 tygodnie - i moje nogi nie rozrosły się przez to
Nie zeszczuplały też może jakoś niesamowicie, ale mięśnie bardzo ładnie się zarysowały.

Gorąco polecam marsz, a już szczególnie marsz po górach
Nie jest to oczywiście pomysł na codzienny trening na miasto, ale dla mnie perspektywa wyjazdów trekkingowych jest zawsze dodatkową motywacją do trenowania w ciągu roku.
Takietam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 18:37   #16
alternatywa
Rozeznanie
 
Avatar alternatywa
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 535
Dot.: marsz

a czy przy maszerowaniu mogę obciążyć ręcę, tzn. trzymać ciężarki w każdej dłoni i pracować nimi jak podaczas biegania??
alternatywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 18:34   #17
Nastka_
Raczkowanie
 
Avatar Nastka_
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 90
Dot.: marsz

Ja chodze codziennie do pracy 6 km w jedna strone, zajmuje mi to 45 minut w szybkim tempie , a ze zawsze boje sie ze nie zdaze wiec maszeruje szybko.Nogi sie wysmuklaja .Zeby sie rozbudowaly nie widze za bardzo , choc miesnie sie zarysowuja ;-) A czy spala sie tluszcz to nie wiem , ja mam ciagle wrazenie ze nie , a moze juz jestem przewrazliwiona.
__________________
Spełnienie przyjdzie , gdy osiągnę cel
Nastka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 20:52   #18
Żorzet
Raczkowanie
 
Avatar Żorzet
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 101
Dot.: marsz

ja chodze codziennie od 8 lat codziennie 5 km.
Nie widze różnicy
mozę dlatego ze jak zaczęłam byłam malutka
BTW.ja wszedzie chodze pieszo
__________________
Niesmiało...
Żorzet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-25, 02:03   #19
Nastka_
Raczkowanie
 
Avatar Nastka_
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 90
Dot.: marsz

Cytat:
Napisane przez Żorzet
ja chodze codziennie od 8 lat codziennie 5 km.
Nie widze różnicy
mozę dlatego ze jak zaczęłam byłam malutka
BTW.ja wszedzie chodze pieszo
To tak jak ja... zimą troche gorzej bo łatwo sie przeziebiam, ale jak juz jest wiosna to wszedzie dojde pieszo )))))
__________________
Spełnienie przyjdzie , gdy osiągnę cel
Nastka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-25, 10:27   #20
mądrala
Zakorzenienie
 
Avatar mądrala
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: świat
Wiadomości: 8 165
GG do mądrala
Dot.: marsz

Cytat:
Napisane przez Nastka_
To tak jak ja... zimą troche gorzej bo łatwo sie przeziebiam, ale jak juz jest wiosna to wszedzie dojde pieszo )))))
Ja juz pare razy czytałam, że marsz działa tak samo, albo nawet i lepiej niż bieganie i do tego mniej obciąża wszelkie stawy Też chciałam zacząć sobie robić takie "spacerki", ale jakoś czasu brak, albo sie nie chce
__________________
61-60
SB, dam rade


mądrala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-25, 10:31   #21
krokus_krokus
Raczkowanie
 
Avatar krokus_krokus
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 146
Dot.: marsz

Jesli moge cos polecic to marsz jest lepszy niz bieganie. Biegi obciazaja za bardzo kolana latwo o kontuzje. W marszu inaczej ukladasz noge i mozesz maszerowac smialo po twardych powierzchniach. Marsz w szybkim tempie minimum 30 minut dziennie. Najlepiej codzienie nie jest to trening intensywnie meczący miesnie po ktorym trzeba odpoczywac np 2 dni.
krokus_krokus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-25, 13:17   #22
alternatywa
Rozeznanie
 
Avatar alternatywa
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 535
Dot.: marsz

ja właśnie niedawno zaczęłam maszerować i przyznam, że już widzę efekty tyłeczek mi się podniósł i ładnie ukształtował tak samo nogi. maszerowanie po mieście może nie daje takiego efektu, ponieważ robimy to inaczej. jest to poprostu szybki chód. ja maszerując wiczorem skupiam się na marszu i włanczam w niego wszystkie możliwe kończyny kontroluję swoją postawę i oddech, więc myślę, że dlatego daje on szybsze i widzialne efekty, których nie widzimy po zwykłym chodzeniu po mieście.
alternatywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-25, 16:35   #23
Żorzet
Raczkowanie
 
Avatar Żorzet
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 101
Dot.: marsz

Cytat:
Napisane przez Nastka_
To tak jak ja... zimą troche gorzej bo łatwo sie przeziebiam, ale jak juz jest wiosna to wszedzie dojde pieszo )))))
co ja mam powiedzieć.pod mój domek nie ma Asfaltu nawert wiec w zimie czasem śnieg po kolana jak nie przejedzie jakiś spych
__________________
Niesmiało...
Żorzet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:14.