Przyszłe emigrantki :) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-12, 14:34   #31
kamilan
Raczkowanie
 
Avatar kamilan
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 270
Dot.: Przyszłe emigrantki :)

Cytat:
Napisane przez Baby_Spice Pokaż wiadomość
jak zabieralas sie do nauki jezyka przed wyjazdem, jaka byla to czestotliwosc:codziennie czy moze 3 razy w tyg??Masz jakis sposob ktory pozwolil Ci na opanowanie duzej ilosci materialu?? Lubie uczyc sie angielskiego,ale pare lat minelo,wiec troche pozapominalo sie,odswiezam sobie wiedze studiujac ksiazki od anglika z liceum,seriale po ang.Widze jednak ciagle swoje niedostatki wiedzy w tym zakresie,jak studnia bez dna,ucze sie ucze a przede mna tyle ze nie wiem czy zycia wystarczy
ja jechałam do uk z biegłą znajomością ang., ale zawsze dużo czytałam książek (nie do nauki, tylko powieści) po ang. i oczywiście bbc
kamilan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 14:39   #32
playboykaa77
Zadomowienie
 
Avatar playboykaa77
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 458
Dot.: Przyszłe emigrantki :)

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;26312897]Fajnie, że języki nie stanowią dla ciebie żadnego problemu.
U mnie np. Hiszpania odpada ze względu na język właśnie.
[/QUOTE]
jezyki moze i stanowia bo akurat hiszpanskiego nie znam ale mam ochote sie poprostu spakowac i juz mnie nie ma
playboykaa77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 14:51   #33
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Przyszłe emigrantki :)

Cytat:
Napisane przez playboykaa77 Pokaż wiadomość
jezyki moze i stanowia bo akurat hiszpanskiego nie znam ale mam ochote sie poprostu spakowac i juz mnie nie ma
No ale żeby żyć w jakimkolwiek kraju, to trzeba pracować, a co za tym idzie - znać język.


---------- Dopisano o 14:51 ---------- Poprzedni post napisano o 14:49 ----------

Cytat:
Napisane przez Baby_Spice Pokaż wiadomość
Polecam Włochy Pracowalam tam w sadzie na wakacje 2 lata temu, bardzo mili ludzie,inne podejscie do zycia- praca jest dla czlowieka a nie czlowiek dla pracy.Ja trafilam na dobrych Włochow,pieniadze dostalam papiery na legalna prace tez, choc to byly tylko zbiory gruszek. Pyszna kuchnia, przystojni zadbani faceci, zabawy jakies( mieszkalam w pipidowce a zalapalam sie na fajna potupajke we wsi obok) i co najwazniejsze jest tam cieplej niz u nas
Niestety wyjazd sezonowy znacznie różni się od wyjazdu na przynajmniej rok.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 15:00   #34
playboykaa77
Zadomowienie
 
Avatar playboykaa77
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 458
Dot.: Przyszłe emigrantki :)

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;26315957]No ale żeby żyć w jakimkolwiek kraju, to trzeba pracować, a co za tym idzie - znać język.


---------- Dopisano o 14:51 ---------- Poprzedni post napisano o 14:49 ----------



Niestety wyjazd sezonowy znacznie różni się od wyjazdu na przynajmniej rok.[/QUOTE]
hmm zgadzam sie ale niekoniecznie, ja jestem z tych osob ktorych nic nie zatrzyma i mam nadzieje ze jednak uda mi sie trafic na studia do uk bo ang znam juz bardzo dobrze
playboykaa77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 17:00   #35
DearAgony
Raczkowanie
 
Avatar DearAgony
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: 'murica
Wiadomości: 413
Dot.: Przyszłe emigrantki :)

Witam Otóż planuję wyjazd do usa już w maju/czerwcu, ponieważ mój ojciec tam mieszka i zaprasza mnie. Mam 18 lat lat i uczę się w zawodzie technik hotelarz, jednakże jestem rozczarowana kierunkiem, który wybrałam, jest nieodpowiedni dla mnie. Dlatego postanowiłam pojechać do usa do ostatniej klasy high school a potem do wymarzonego colleagu. Jeszcze nie wiem jak mi to wyjdzie, gdyż moja mama ma surowe obiekcje co do mojego wyjazdu oraz twierdzi, iż nie wyjadę zanim nie ukończę szkoły (ale wtedy byłoby już za późno). Również chcę ściągnąć mojego TŻ do stanów, ponieważ od zawsze marzyliśmy o życiu tam
DearAgony jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 17:15   #36
la vie en rouge
Raczkowanie
 
Avatar la vie en rouge
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 267
Dot.: Przyszłe emigrantki :)

Cytat:
Napisane przez Baby_Spice Pokaż wiadomość
Powiem Ci,ze sie zastanawialam nad lekcjami ang, ale jakos w codziennej bieganinie zapomnialam.Na studiach mam mila Pania od angielskiego,ktora zapoznaje nas z roznymi ciekawostkami nie tylko slowka ale tez gramatyka. Tylko studiuje zaocznie, wiec duzo nie wyniose z zajec... ale chwila moment i bd wakacje, wiec zaczne juz tak na powaznie rozgladac sie za kursami itp
Jeżeli poważnie chcesz wyjechać, to musisz... bez angielskiego to jak bez ręki.


Pytanie do dziewczyn, które chcą jechać na studia do UK / USA: z czego chcecie to sfinansować? Jesteście z bogatego domu czy kredyt? Ja bym chętnie poszła na podyplomowe w UK, ale za co to nie mam pojęcia. Jeszcze na utrzymanie może da się jakoś zarobić, ale czesne?
__________________
Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe - Albert Einstein
la vie en rouge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 18:03   #37
lucaa_rules
Wtajemniczenie
 
Avatar lucaa_rules
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Hawarden
Wiadomości: 2 459
Dot.: Przyszłe emigrantki :)

Cytat:
Napisane przez la vie en rouge Pokaż wiadomość
Jeżeli poważnie chcesz wyjechać, to musisz... bez angielskiego to jak bez ręki.


Pytanie do dziewczyn, które chcą jechać na studia do UK / USA: z czego chcecie to sfinansować? Jesteście z bogatego domu czy kredyt? Ja bym chętnie poszła na podyplomowe w UK, ale za co to nie mam pojęcia. Jeszcze na utrzymanie może da się jakoś zarobić, ale czesne?
ja tez podbijam pytanie marza mi sie studia w UK, ale chwilowo nie mam parunastu tysiecy do wyłożenia. niby sa te student loans, ale cholera wie jak to jest z przyznawianiem dla studentow z unii europejskiej.
ale potem to splacac cale zycie
__________________
Chciałby nad poziomy człek, a tu ciągle niż
nie pociągnie pusty łeb
ciężkiej dupy wzwyż
lucaa_rules jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-12, 18:30   #38
DearAgony
Raczkowanie
 
Avatar DearAgony
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: 'murica
Wiadomości: 413
Dot.: Przyszłe emigrantki :)

Cytat:
Napisane przez la vie en rouge Pokaż wiadomość
Jeżeli poważnie chcesz wyjechać, to musisz... bez angielskiego to jak bez ręki.


Pytanie do dziewczyn, które chcą jechać na studia do UK / USA: z czego chcecie to sfinansować? Jesteście z bogatego domu czy kredyt? Ja bym chętnie poszła na podyplomowe w UK, ale za co to nie mam pojęcia. Jeszcze na utrzymanie może da się jakoś zarobić, ale czesne?
Szczerze mówiąc jeszcze się nad tym nie zastanawiałam, mój ojciec prawdopodobnie wszystko mi sfinansuje xd heh czuję się jak jakaś córeczka tatusia :P
DearAgony jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 21:01   #39
123asia
Rozeznanie
 
Avatar 123asia
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 518
Dot.: Przyszłe emigrantki :)

Hej ja w maju wyjezdzam do NYC. Studiowałam ale rzuciłam to.. Mam 19 lat i mysle ze to bedzie poniekad przygoda mojego zycia Mój angielski jest mocno komunikatywny, jak na warunki polskie -dobry, ale jak bedzie w obcym kraju nie mam pojecia. Studia w USA to świetna sprawa, ale wiza studencka, zakaz pracy w czasie nauki, perspektywa kredytu mnie osobiscie przerazaja. Bardzo wielu rdzennych Amerykanów musi sie zadluzac zeby studiowac, mimo że mają latwiej niż obcokrajowcy...
Dear Agony, widze sie jedziemy w podobnym czasie
123asia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 21:07   #40
Gosicaa
Raczkowanie
 
Avatar Gosicaa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: podkarpacie :)
Wiadomości: 284
Dot.: Przyszłe emigrantki :)

Cytat:
Napisane przez 123asia Pokaż wiadomość
Hej ja w maju wyjezdzam do NYC. Studiowałam ale rzuciłam to.. Mam 19 lat i mysle ze to bedzie poniekad przygoda mojego zycia Mój angielski jest mocno komunikatywny, jak na warunki polskie -dobry, ale jak bedzie w obcym kraju nie mam pojecia. Studia w USA to świetna sprawa, ale wiza studencka, zakaz pracy w czasie nauki, perspektywa kredytu mnie osobiscie przerazaja. Bardzo wielu rdzennych Amerykanów musi sie zadluzac zeby studiowac, mimo że mają latwiej niż obcokrajowcy...
Dear Agony, widze sie jedziemy w podobnym czasie
Hej, Ty wyjeżdzasz tam do kogoś, tak? Mogę wiedzieć jaka dzielnica? pozdro
__________________


Nie mów mi jak mam żyć bo nie będziesz za mnie umierać.

Gosicaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 21:30   #41
kamilan
Raczkowanie
 
Avatar kamilan
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 270
Dot.: Przyszłe emigrantki :)

Cytat:
Napisane przez lucaa_rules Pokaż wiadomość
ja tez podbijam pytanie marza mi sie studia w UK, ale chwilowo nie mam parunastu tysiecy do wyłożenia. niby sa te student loans, ale cholera wie jak to jest z przyznawianiem dla studentow z unii europejskiej.
ale potem to splacac cale zycie
pożyczka studencka to konieczność większości studentów w uk, dobre jest to że nietrudno o akademik i pomoc finansową uczelni (oczywiście za dobre wyniki), można też się nająć do pracy po godzinach... w tej chwili bardzo popularne są korki z polskiego. coraz więcej Anglików chce się nauczyć naszego języka - osoby procujące w biurach pośrednictwa pracy, sprzedaży nieruchomości, służbie zdrowia, czy urzędach. jeżeli więc dobrze mówisz po angielsku i znasz gramatykę j.polskiego- to może coś takiego Cię zainteresuje?
kamilan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-12, 21:44   #42
123asia
Rozeznanie
 
Avatar 123asia
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 518
Dot.: Przyszłe emigrantki :)

Cytat:
Napisane przez Gosicaa Pokaż wiadomość
Hej, Ty wyjeżdzasz tam do kogoś, tak? Mogę wiedzieć jaka dzielnica? pozdro
Cześć, tak do mojego chłopaka. A dzielnica to Queens Ty też się wybierasz do Stanów? Chciałabym sobie znalezc tam jakąs szkole weekendowa albo kurs angielskiego przynajmniej...
123asia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 21:55   #43
Gosicaa
Raczkowanie
 
Avatar Gosicaa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: podkarpacie :)
Wiadomości: 284
Dot.: Przyszłe emigrantki :)

Cytat:
Napisane przez 123asia Pokaż wiadomość
Cześć, tak do mojego chłopaka. A dzielnica to Queens Ty też się wybierasz do Stanów? Chciałabym sobie znalezc tam jakąs szkole weekendowa albo kurs angielskiego przynajmniej...
Kochana zazdroszczę! Queens to świetna dzielnica..przynajmniej mnie sie tam baaardzo podobało i chciałabym wrócić, ale na razie niestety nie mam możliwości.
__________________


Nie mów mi jak mam żyć bo nie będziesz za mnie umierać.


Edytowane przez Gosicaa
Czas edycji: 2011-04-12 o 21:57
Gosicaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 22:11   #44
123asia
Rozeznanie
 
Avatar 123asia
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 518
Dot.: Przyszłe emigrantki :)

Mam nadzieję że mi też się bedzie podobać Przy okazji mam pytanie wiesz może czy polski sprzęt (suszarka, prostownica) będą działać w USA? Czy powinnam sobie kupić nowe już na miejscu? Ahh byłaś u rodziny ?
Nie wiem jak przeżyje tyle godzin w samolocie, mam lot transferowy przez Helskinki hehe czyli jeszcze dłużej niż z Polski...
123asia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 22:17   #45
Gosicaa
Raczkowanie
 
Avatar Gosicaa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: podkarpacie :)
Wiadomości: 284
Dot.: Przyszłe emigrantki :)

Cytat:
Napisane przez 123asia Pokaż wiadomość
Mam nadzieję że mi też się bedzie podobać Przy okazji mam pytanie wiesz może czy polski sprzęt (suszarka, prostownica) będą działać w USA? Czy powinnam sobie kupić nowe już na miejscu? Ahh byłaś u rodziny ?
Nie wiem jak przeżyje tyle godzin w samolocie, mam lot transferowy przez Helskinki hehe czyli jeszcze dłużej niż z Polski...
Tak, byłam u rodziny. Wzięłam swoją prostownicę z Polski, zapominając całkiem o tym, że tam przecież są inne gniazdka I miałam kupić przejściówke, ale w końcu kupiłam nową prostownice. A taka przejściówka (nie wiem jak to sie fachowo nazywa) to koszt chyba około 20-30$.
A powiedz, wybierasz się na parę miesięcy.. na tyle ile Ci wbiją na lotnisku.. czy masz zamiar przekroczyć wizę?
Queens to spokojna dzielnica, dużo ładnych domów.. trochę zieleni.. i mam tak wielki sentyment , że chce mi się płakać jak sobie przypominam tamte okolice. Na pewno Ci się spodoba.
__________________


Nie mów mi jak mam żyć bo nie będziesz za mnie umierać.

Gosicaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 22:24   #46
2018070520180950
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 58 878
Dot.: Przyszłe emigrantki :)

Cytat:
Napisane przez Baby_Spice Pokaż wiadomość
Co do filmow ogladam gossip girl staram sie bez napisow, slucham wdszystkich komercyjnych piosenek i probuje jak najwiecej zrozumiec.Ostatnio zainteresowal mnie serial brytyjski keeping up appearances To nie jest trudny jezyk,ale ilosc zwrotow , slowek jest od groma, mam juz doswiadczenie zawodowe od 1.5 roku pracuje w kfc, myslalam o tym czy mozna sie przeniesc,ale wtedy moj jezyk musial by byc perfect poki co mysle o au pair lub sprzataniu. Bardzo chcialabym mieszkac w UK, bo mam nadzieje ze moj TŻ zmieni zdanieDzieki za rady wzielam sobie gleboko do moze ktos jeszcze mi udzieli wskazowek , chetnie poznam istotke majaca podobne rozterki

Cytat:
Napisane przez la vie en rouge Pokaż wiadomość
A wiem, uczyć się trzeba, nie?

W brytyjskim angielskim są dziesiątki akcentów, btw.
wlasnie gossip jest amerykanskie

slang jest brytyjski inny, moj TZ jest anglikiem akurat, wiele wyrazow jest innych nas w PL ucza amerykanskiego angielskiego raczej a tu inne wyrazy sa.

akcenty tez racja niektore ciexko zrozumiec

ale brytyjski akcent jest sexy

heh

tak mi sie przypomnialo
http://www.youtube.com/watch?v=dABo_DCIdpM
2018070520180950 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 22:36   #47
123asia
Rozeznanie
 
Avatar 123asia
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 518
Dot.: Przyszłe emigrantki :)

Mam bilet powrotny na koniec wrzesnia. Chce zaczac studia w Polsce od pazdziernika wiec nie mam wyboru Pracowalas moze w czasie swojego pobytu? Wiem ze nie mamy pozwolenia na prace, ale wiekszosc ludzi stara sie troche zarobic..

Edytowane przez 123asia
Czas edycji: 2011-04-12 o 22:38
123asia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 22:50   #48
Gosicaa
Raczkowanie
 
Avatar Gosicaa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: podkarpacie :)
Wiadomości: 284
Dot.: Przyszłe emigrantki :)

Cytat:
Napisane przez 123asia Pokaż wiadomość
Mam bilet powrotny na koniec wrzesnia. Chce zaczac studia w Polsce od pazdziernika wiec nie mam wyboru Pracowalas moze w czasie swojego pobytu? Wiem ze nie mamy pozwolenia na prace, ale wiekszosc ludzi stara sie troche zarobic..
Nie pracowałam..Wyjazd typowo wakacyjny. Zwiedziłam Waszyngton, Atlantic City.. Niagara.. przepiękne wspomnienia. Jeśli miałabyś możliwość to jedź nad Niagarę.. polskie biuro podróży się tym zajmuje.. w tamtym roku kosztowała taka wycieczka 180$. Obiecałam sobie, że kiedyś tam wrócę.
__________________


Nie mów mi jak mam żyć bo nie będziesz za mnie umierać.

Gosicaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 23:00   #49
123asia
Rozeznanie
 
Avatar 123asia
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 518
Dot.: Przyszłe emigrantki :)

A miałaś jakieś problemy z dogadaniem się? Twój angielski jest na dobrym poziomie ? Sorry że tak Cię męczę, ale w sumie nie znam osób w moim wieku które były w USA, więc nie mam się kogo zapytać Poruszałaś się sama po NYC? Słyszałam że jest tam bardzo rozwinięta sieć metra, nie wiem czy mam aż tak dobrą orientacje w terenie. A jak oceniasz ludzi? Byli sympatycznie nastawieni ?
123asia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-12, 23:08   #50
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Przyszłe emigrantki :)

Cytat:
Napisane przez playboykaa77 Pokaż wiadomość
hmm zgadzam sie ale niekoniecznie, ja jestem z tych osob ktorych nic nie zatrzyma i mam nadzieje ze jednak uda mi sie trafic na studia do uk bo ang znam juz bardzo dobrze
Zweryfikujesz to na miejscu.

Cytat:
Napisane przez 123asia Pokaż wiadomość
Hej ja w maju wyjezdzam do NYC. Studiowałam ale rzuciłam to.. Mam 19 lat i mysle ze to bedzie poniekad przygoda mojego zycia Mój angielski jest mocno komunikatywny, jak na warunki polskie -dobry, ale jak bedzie w obcym kraju nie mam pojecia. Studia w USA to świetna sprawa, ale wiza studencka, zakaz pracy w czasie nauki, perspektywa kredytu mnie osobiscie przerazaja. Bardzo wielu rdzennych Amerykanów musi sie zadluzac zeby studiowac, mimo że mają latwiej niż obcokrajowcy...
Dear Agony, widze sie jedziemy w podobnym czasie

Powiesz jaką wizę dostałaś? Work & travel na 3 miesiące?
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 23:11   #51
Gosicaa
Raczkowanie
 
Avatar Gosicaa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: podkarpacie :)
Wiadomości: 284
Dot.: Przyszłe emigrantki :)

Jak na polskie warunki mój angielski jest w porządku. Ale wyjazd wszystko pokazał.. I miałam taką blokadę okropną.. rozumiałam wszystko to, co do mnie mówią.. a jak ja miałam się odezwać to nagle brakowało słów. Znajomi mówili, że taka bariera językowa jest normalna. Z czasem się rozkręciłam, ale już trzeba było wracać do PL . Autobusami jeździłam sama, z tym nie najmniejszego problemu.. łatwo załapać. Metro tak samo.. Tam jest wszystko bardzo logiczne.. Trzeba się po prostu tylko odważyć. Z resztą właśnie - zawsze możesz liczyć na czyjąś pomoc. Ludzie tam są jakoś tak inaczej nastawieni do życia, do siebie nawzajem. Na ulicy, w sklepie.. zawsze ktoś zagada, powie coś miłego, uśmiechnie się. Zupełnie inna mentalność. Brakuje mi tego bardzo tutaj. Jak pytałam o drogę to niektórzy byli skłonni zaprowadzić mnie w dane miejsce. Taka zwykła, ludzka życzliwość. Mówią, że Nowy Jork można albo pokochać, albo znienawidzić. Ja pokochałam.
__________________


Nie mów mi jak mam żyć bo nie będziesz za mnie umierać.

Gosicaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 23:48   #52
la vie en rouge
Raczkowanie
 
Avatar la vie en rouge
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 267
Dot.: Przyszłe emigrantki :)

Cytat:
Napisane przez Kachaaa Pokaż wiadomość
slang jest brytyjski inny, moj TZ jest anglikiem akurat, wiele wyrazow jest innych nas w PL ucza amerykanskiego angielskiego raczej a tu inne wyrazy sa.
Taa... przez dwa i pół roku kariery w szkołach językowych i drugie tyle korków ani razu na oczy nie widziałam amerykańskiego podręcznika do angielskiego. Wszystkie co do jednego są brytyjskie. Zresztą jak w całej Europie.
Tylko podręcznikowy angielski jest "wyczyszczony" ze slangu.
---
ETA: kariery w charakterze prowadzącej zajęcia, nie ucznia . Oj naczytałam się książek do angielskiego .
__________________
Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe - Albert Einstein

Edytowane przez la vie en rouge
Czas edycji: 2011-04-12 o 23:49
la vie en rouge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 05:49   #53
DearAgony
Raczkowanie
 
Avatar DearAgony
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: 'murica
Wiadomości: 413
Dot.: Przyszłe emigrantki :)

Cytat:
Napisane przez 123asia Pokaż wiadomość
Dear Agony, widze sie jedziemy w podobnym czasie
Fajnie Byłam w usa rok temu na wakacjach, wrażenia niesamowite, wszyscy są otwarci do rozmowy, nie tak zaściankowi jak w Polsce ;/ Mam do ciebie pytanie: co zadecydowało o tym, że chcesz studiować w Polsce?
DearAgony jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 10:08   #54
201604280909
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 854
Dot.: Przyszłe emigrantki :)

Cytat:
Napisane przez Kachaaa Pokaż wiadomość
wlasnie gossip jest amerykanskie

slang jest brytyjski inny, moj TZ jest anglikiem akurat, wiele wyrazow jest innych nas w PL ucza amerykanskiego angielskiego raczej a tu inne wyrazy sa.

akcenty tez racja niektore ciexko zrozumiec

ale brytyjski akcent jest sexy

heh

tak mi sie przypomnialo
http://www.youtube.com/watch?v=dABo_DCIdpM
CZesc Kachaaa Tak na wstepie czekalam kiedy wejdziesz na ten watek, kojarze Cie z forum o dziewczynach z Londka, czytalam "namietnie"ten watek bo planujemy na kilka dni przyjechac z kolezanka(ona byla juz rok temu na 2tyg). Widzialam,ze bylas bardzo aktywna i mysle ze moglabys dac mi kilka cennych wskazowek,podzielic sie doswiadczeniem itp, jesli oczywiscie masz ochote Ja przezywam kryzys mojej edukacji,jestem na 2gim roku,a teraz zaluje moglam isc na kosmetyczke,po co komu urzedas. Ty studiowalas filologie ang tak??czemu z tego zrezygnowalas
201604280909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 10:51   #55
2018070520180950
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 58 878
Dot.: Przyszłe emigrantki :)

daj gg na pw czy msn i pogadamy
2018070520180950 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 11:09   #56
201604280909
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 854
Dot.: Przyszłe emigrantki :)

Cytat:
Napisane przez Kachaaa Pokaż wiadomość
daj gg na pw czy msn i pogadamy
wyslalam ci na pw moj nr gg
201604280909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 11:15   #57
2018070520180950
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 58 878
Dot.: Przyszłe emigrantki :)

ja tez
2018070520180950 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 14:23   #58
123asia
Rozeznanie
 
Avatar 123asia
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 518
Dot.: Przyszłe emigrantki :)

Cytat:
Napisane przez DearAgony Pokaż wiadomość
Fajnie Byłam w usa rok temu na wakacjach, wrażenia niesamowite, wszyscy są otwarci do rozmowy, nie tak zaściankowi jak w Polsce ;/ Mam do ciebie pytanie: co zadecydowało o tym, że chcesz studiować w Polsce?
Studia w USA to świetna sprawa, inny,podobno łatwiejszy system nauczania, a z dyplomem amerykańskiej uczelni wszędzie znajdziesz pracę
Moje powodu czemu jednak Polska ? Moi rodzice wywieraja dużą presję jeśli chodzi o polską uczelnie- studiowałam pół roku na Uniwersytecie Warszawskim ale nie podobało mi się więc zrezygnowałam- bardzo źle to przyjeli.. Poza tym mam tylko polską maturę, a z tym dokumentem nikt nie przyjmie mnie na studia w USA Trzeba by zdać dodatkowy egzamin do którego niektórzy przygotowują nawet z rok. Ja nie mam na to czasu.. Poza tym koszty, to jest największą przeszkodą. W USA nie ma państwowych darmowych uczelni, za każde zajęcia musisz płacić, a koszty są naprawdę ogromne. Dodatkowo jako student zagraniczny nie masz pozwolenia na pracę, co utrudnia sprawę. Pisałaś chyba wczesniej że Twój tata jest Amerykaniniem tak? Może postaraj się w takim przypadku o zieloną kartę Poza tym obawiam się jeszcze bariery językowej, specjalistycznych pojęc, prac domowych(których w USA jest dużo), zakazu ściągania() myśle że te czynniki utrudniły by mi pomyśle zakończenie studiów. A nie chciałabym się obudzić za 4 lata, bez żadnego dyplomu, ani polskiego ani amerykańskiego...
Interesują Cie jakies konkretne uczelnie? Słyszałam że aplikacje trzeba to załatwiać grubo przed rozpoczęciem roku szkolnego.

Paranoja, mam wizę B1/B2 Nie będę pracować.

Edytowane przez 123asia
Czas edycji: 2011-04-13 o 14:27
123asia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 15:06   #59
DearAgony
Raczkowanie
 
Avatar DearAgony
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: 'murica
Wiadomości: 413
Dot.: Przyszłe emigrantki :)

Dla sprostowania: mój ojciec jest polakiem, wyjechał do stanów po rozwodzie z moją matką i teraz ma żone polke z podwójnym obywatelstwem, co sprawia, że mimo wszystko mam szanse na zieloną kartę. Z rozmowy z ojcem wynika, że musiałabym ukończyć ostatnią klasę high school i wtedy składać aplikację na studia, nie myślałam jeszcze o żadnym konkretnym collegu :P
DearAgony jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-28, 14:55   #60
even_number
Raczkowanie
 
Avatar even_number
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Edinburgh
Wiadomości: 188
Dot.: Przyszłe emigrantki :)

Ja też planuje wyjechać, dokładnie za rok po maturze ; )
Szkocjo witaj <3
even_number jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:53.