Co emigrantkom w duszy gra... - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-12-27, 23:33   #481
vanilla_sky
Zakorzenienie
 
Avatar vanilla_sky
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 3 039
Dot.: Co emigrantkom w duszy gra...

Cytat:
Napisane przez sunapee
moja mama leciala 2 razy LOTem-najgorsze linie lotnicze na swiecie.Pierwszy raz przesuneli godzine wylotu powrotnego i nawet nikt sie nie pofatygowal zeby nas zawiadomic.Poza tym z opowiadan wynika ze LOT z rodakami nie nalezal do najprzyjemniejszych.Towar zycho spilo sie chyba po 2 godzinach lotu,zaczely sie goralskie przyspiewki na pol samolotu,kolejki do toalety kilometrowe-wiadomo im wiecej alkoholu tym czesciej sie biega,wrzeszczace bachory.No i zepsute telewizory,czyli 10 godzin nudow w towarzystwie zapijaczonych polaczkow....nigdy wiecej
na szczescie az tak skrajnych przezyc nie mialam ale owszem, sprzet w naszych samolotach nie nalezy do najlepszych no i jedzenie jest nijakie.. ale za to wypadkow nie miewaja zbyt wiele
vanilla_sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-27, 23:39   #482
sunapee
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 283
GG do sunapee
Dot.: Co emigrantkom w duszy gra...

yyyyy Vanilka to chyba nienajlepszy moment na rozmowy o wypadkach samolotowych ja i tak juz mam schizy i szczerze powiem ze za kazdym razem jak lece to zawsze na prochach uspokajajacych
__________________
03.29---60
sunapee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-27, 23:52   #483
vanilla_sky
Zakorzenienie
 
Avatar vanilla_sky
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 3 039
Dot.: Co emigrantkom w duszy gra...

Cytat:
Napisane przez sunapee
yyyyy Vanilka to chyba nienajlepszy moment na rozmowy o wypadkach samolotowych ja i tak juz mam schizy i szczerze powiem ze za kazdym razem jak lece to zawsze na prochach uspokajajacych
hehe, serio? mnie czasem jakies mysli nawiedza, ale zwykle mam podejscie pt. co ma byc to bedzie. pocieszyl mnie kiedys zaslyszany fakt, ze wieksze ryzyko sie podejmuje wchadzac do samochodu, anizeli do samolotu, i tego sie trzymam, dla komfortu psychicznego
vanilla_sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-28, 00:30   #484
sunapee
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 283
GG do sunapee
Dot.: Co emigrantkom w duszy gra...

Cytat:
Napisane przez vanilla_sky
hehe, serio? mnie czasem jakies mysli nawiedza, ale zwykle mam podejscie pt. co ma byc to bedzie. pocieszyl mnie kiedys zaslyszany fakt, ze wieksze ryzyko sie podejmuje wchadzac do samochodu, anizeli do samolotu, i tego sie trzymam, dla komfortu psychicznego
swieta racja tez slyszalam ze jest wieksze prawdopodobienstwo zginiecia w wypadku samochodowym n iz samolotowym,ale ja i tak niecierpie latac.Troche to mi sie udziela od meza ktory wrecz jest chory jak musi wsiasc do samolotu....a pomyslec ze wlasciwie spedzil swoje dziecinstwo w samolotach...ech.
__________________
03.29---60
sunapee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-30, 06:40   #485
vanilla_sky
Zakorzenienie
 
Avatar vanilla_sky
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 3 039
Dot.: Co emigrantkom w duszy gra...

juz dolecialam, kochane emigrantki moje podroz byla wyczerpujaca, tym bardziej ze bylam niedospana, wiec znioslam ja tym gorzej (nie ma to jak pakowanie sie na ostatnia chwile, w ostatnia noc). Lecialam zamolotem northwest z Bostonu do Amsterdamu (ale wielkie lotnisko tam maja!) a potem KLM do wwy. Northwest srednio mi sie podobalo, bo obsluga taka sobie i tylko obiad dali a potem juz nic, poza jakims marnym granola bar (jestem przyzwyczajona do dwoch posilkow ) a dla mnie jedzenie to podstawa, bom lakomczuch, a juz jak sie leci to czlowiek sie nudzi, wiec jedzenie staje sie wielka rozrywka
za to filmy mieli super - personalny ekranik i z 50 filmow w bazie, mozna sobie bylo puszczac, stopowac, przewijac, dlatego nawet w samolocie sie nie wyspalam bo byly dosc dobre filmy wiec ze 4 obejrzalam
wczesniej spodziewalam sie, ze jak juz bede w Polsce to bede czula wielkie emocje, a tymczasem czulam sie bardzo spokojnie, jak dolecialam. nie wiem, czy to zmeczenie, czy choroba (troche sie rozchorowalam na samolocie, cos z gardlem, juz wczesniej sie odzywalo, ale podroz mnie dobila) - ale czulam wielki spokoj i taka normalnosc, kiedy dolecialam do Polski. dziwne, ale czuje sie po prostu jakbym nigdy nie wyjezdzala. wszystko jest takie normalne, moje...
pierwsza noc jestem u taty. dzis jade do przyjaciela i tam spotkam sie z cala swoja zgraja. troche mam treme przyznaje. nie wiem czemu ale ja zawsze tak... bedzie jakas imprezka wiec, rozgrzewka przed sylwestrem. nie wiem jeszcze gdzie bede na sylweatra, pewnie domowa impreza u przyjaciela.
przyznam jednak, ze odzwyczailam sie troche od tego jak tu jest, uderzyla mnie polska bieda, szarosc, polscy taksowkarze czyhajacy na lotnisku jak sepy, panowie rwacy sie do "pilnowania samochodziku" gdy tylko sie zaparkuje w jakims przypadkowym miejscu. czuje sie taka biede, beznadzieje. tata opowiadal mi o tym co sie dzieje w polityce, w zakladach pracy (korupcja, mobbying), o lepperze, o rydzyku. niby to wszystko wiedzialam, ale uderzylo mnie to jakos. takie przypomnienie dlaczego nie chcialabym jednak tu wrocic na stale..
vanilla_sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-30, 06:49   #486
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Co emigrantkom w duszy gra...

Vanilka przypominaj przypominaj mow wszytko bo ja sie wlasnie wpisalam na dusznym w watku o tesknocie ze tesknie a polowa to za Polska.

O tak panow taksowkarzy pamietam takze bym sie nie zdziwila- panow pilnujacych samochodow tez-pamietam jak moj TZ sie temu dziwil jak byl w Polsce
Moj Tz napisal do prawnika-chcemy zalatwiac wize turystyczna dla mojej siostry bo ja juz nie moge tu sama.
Ciekawe ile nam zaspiewa i czy to wogole jest mozliwe do zrealizowania.

My do Polski sie chyba wybierzemy po Nowym Roku-ciagle mamy nadzieje ze bilety stanieja-ale na to sie nie zanosi-szukalismy tez przez agencje -ale gdzie tam-nic tanszego nie znalezli.
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-30, 23:19   #487
sunapee
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 283
GG do sunapee
Dot.: Co emigrantkom w duszy gra...

Cytat:
Napisane przez vanilla_sky
uderzyla mnie polska bieda, szarosc, polscy taksowkarze czyhajacy na lotnisku jak sepy, panowie rwacy sie do "pilnowania samochodziku" gdy tylko sie zaparkuje w jakims przypadkowym miejscu. czuje sie taka biede, beznadzieje. tata opowiadal mi o tym co sie dzieje w polityce, w zakladach pracy (korupcja, mobbying), o lepperze, o rydzyku. niby to wszystko wiedzialam, ale uderzylo mnie to jakos. takie przypomnienie dlaczego nie chcialabym jednak tu wrocic na stale..
az tak zle???? chyba az takiej biedy i szarosci to nie widac co Vanilka? Ja co prawda w Polsce bylam ostatni raz 4 lata temu,ale pamietam ze duze miasta (Wawka,Poznan) wygladalay jak normalne miasta europejskie.Duzo eleganckich sklepow,restauracji,odpac ykowane i zadbane babki na ulicach....hmmmm wiadomo sa dzielnice biedniejsze,ale chyba nie jest az tak,ze idac ulica w centrum miasta widac biede....no nie wiem.
Taksowkarze? hmm to chyba traki zawod,tutaj w Miami tez mi sie zdazalo bardzo czesto ze zatrzymywali sie na ulica jak szlam chodnikiem.Niestety jak ktos chce zarobic to musi sie starac szczegolnie w tym zawodzie.Polityka i rzad jakie w Polsce sa wiadomo,mnie sie to tez bardzo nie podoba.Za kilka miesiecy tez lece do Polski,zobaczymy jakie ja bede miala wrazenia))))
__________________
03.29---60
sunapee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-12-30, 23:22   #488
sunapee
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 283
GG do sunapee
Dot.: Co emigrantkom w duszy gra...

a my dzis przewiezlismy czesc rzeczy do nowej chatki...hmmmmm jest piekna w koncu na spokojnie moglam zajrzec w kazdy kat.Jutro bierzemy materac i pierwsza noc nowego roku mamy zamiar spedzic w nowym domu,zapowiada sie ciakwie
__________________
03.29---60
sunapee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-30, 23:32   #489
svenja
Wtajemniczenie
 
Avatar svenja
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Deutschland/Slovenija
Wiadomości: 2 802
Dot.: Co emigrantkom w duszy gra...

Czy ja wiem, Vanilka? Troche mnie zdziwily Twoje odczucia Choc w Wawie nie bylo mnie juz dlugo, ale we Wrocku jestem czesto, w Krakowie i w centrum miasta biedy nie widac. Budyneczki cacy, ludzie zadbani, zebrakow na ulicach niewielu. Bieda jest wszedzie, to prawda, ale nie widze jej w tych miastach, a raczej w centrach. No i kurcze na ulicach przede wszystkim - te odpicowane autka to ma byc bieda? Ja za kazdym razem mam coraz wieksze problemy ze znalezieniem miejsca do zaparkowania przed domem, bo sasiedzi coraz to nowe i wieksze bryczki sprowadzaja...
Choc moze Wawa jest inna, ale przeciez tam sa wyzsze pensje niz w innych miastach w Polsce.
Nie wiem, w koncu tez powinnam przezywac jakis szok, za kazdym razem jak tu jestem, bo przeciez w metropolii mieszkam, ogromnym, bogatym miescie, gdzie, zeby zobaczyc biede, naprawde trzeba chyba detektywa wynajac... a jednak Polska nie wydaje mi sie trzecim swiatem , wrecz przeciwnie. Jasne, jest pewna beznadzieja, wsrod mlodych ludzi, widze jakie tlumy odlatuja tanimi liniami do Anglii, sami mlodzi Polacy, w swiat za chlebem. To jest smutne. Ale moim zdaniem przejsciowe, a i wielu moich znajomych dobrze sobie w Polandzie naszym zapyzialym radzi

Ech, a mnie sie marzy taki roczek we Wrocku, na studiach podyplomowych. Zanim wyladuje na dobre w Slowenii. Bardzo tesknie za moim miastem, za krotko tu mieszkalam A wyjezdzam juz za tydzien
__________________
Potłuczydło.
svenja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-30, 23:40   #490
sunapee
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 283
GG do sunapee
Dot.: Co emigrantkom w duszy gra...

popieram Svenja generalnie "mowi sie" ze jest bieda,spoleczenstwo nie ma pieniedzy,jest szaro i ponuro,ale na dobra sprawe zima kazde miasto jest bure i ponure,no moze z wyjatkiem Times Square w NY,ktore jest rozswietlone kiczowatymi neonami .No dobra jest jedno miasto,ktore dla mnie jest ponure o kazdej porze roku----Lodz


Svenja a jak tam sprawy? zalatwione pomyslnie? mam nadzieje,ze o mnie nie zapomnialas
__________________
03.29---60
sunapee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-31, 00:09   #491
svenja
Wtajemniczenie
 
Avatar svenja
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Deutschland/Slovenija
Wiadomości: 2 802
Dot.: Co emigrantkom w duszy gra...

Cytat:
Napisane przez sunapee
Svenja a jak tam sprawy? zalatwione pomyslnie? mam nadzieje,ze o mnie nie zapomnialas
Nie, nie, nie zapomnialam , czekam tylko az dotre do Niemiec i zaraz zajmiemy sie nasza wymiana (tu Weledy nie znalazlam )
__________________
Potłuczydło.
svenja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-12-31, 00:23   #492
sunapee
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 283
GG do sunapee
Dot.: Co emigrantkom w duszy gra...

spox Svenja tak tylko sie przypominam,a w Polsce i tak weledy nie oplaca sie kupowac tylko bede musiala przeslac Ci nowego adresa bo za kilka dni sie przeprowadzam,ale to juz na PW
__________________
03.29---60
sunapee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-31, 00:31   #493
nineczka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: CA, USA
Wiadomości: 2 385
Dot.: Co emigrantkom w duszy gra...

mnie sie wydaje, ze na odczucia Vanilli wplynela pewnie pogoda.. pewnie jest szaro i zimno i dlatego ma takie wrazenie jakie ma.
nineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-31, 08:36   #494
vanilla_sky
Zakorzenienie
 
Avatar vanilla_sky
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 3 039
Dot.: Co emigrantkom w duszy gra...

hehe, widac zle sie wyrazilam, nie chcialabym, zeby zabrzmialo, ze odbieram Polske jak kraj trzeciego swiata bez przesady... nie jest tak zle, a na moje odczucia wplynela tez na pewno rozmowa z moim tata. w kazdym razie nie chcialam, zeby to zabrzmialo az tak tragicznie.

Edytowane przez vanilla_sky
Czas edycji: 2005-12-31 o 09:15
vanilla_sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-31, 09:14   #495
vanilla_sky
Zakorzenienie
 
Avatar vanilla_sky
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 3 039
Dot.: Co emigrantkom w duszy gra...

Cytat:
Napisane przez sunapee
az tak zle???? chyba az takiej biedy i szarosci to nie widac co Vanilka? Ja co prawda w Polsce bylam ostatni raz 4 lata temu,ale pamietam ze duze miasta (Wawka,Poznan) wygladalay jak normalne miasta europejskie.Duzo eleganckich sklepow,restauracji,odpac ykowane i zadbane babki na ulicach....hmmmm wiadomo sa dzielnice biedniejsze,ale chyba nie jest az tak,ze idac ulica w centrum miasta widac biede....no nie wiem.
Taksowkarze? hmm to chyba traki zawod,tutaj w Miami tez mi sie zdazalo bardzo czesto ze zatrzymywali sie na ulica jak szlam chodnikiem.Niestety jak ktos chce zarobic to musi sie starac szczegolnie w tym zawodzie.Polityka i rzad jakie w Polsce sa wiadomo,mnie sie to tez bardzo nie podoba.Za kilka miesiecy tez lece do Polski,zobaczymy jakie ja bede miala wrazenia))))
nie jest tak zle. takie po prostu pierwsze wrazenia, ale nie mowie, ze to tylko w Polsce jest tak, np jak bylam w San Francisco to mialam podobne odczucia. zaraz ide do Wola Parku w wwie, wiec dla odmiany pewnie zaraz mnie uderzy bogactwo i przepych macie racje, ze w duzych miastach na calym swiecie jest podobnie pod tym wzgledem.
vanilla_sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 21:50   #496
sunapee
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 283
GG do sunapee
Dot.: Co emigrantkom w duszy gra...

Hej dziewczyny Juz po przeprowadzce,3 dni ostrej charowki przy pakowaniu i rozpakowywaniu,ukladaniu sprzataniu daja sie we znaki
Na szczescie juz po wszystkim,teraz siedze sobie przy kominku,za oknem bialutko (az wstaie zdjecia jutro bo jest tak pieknie ze musze sie tym z Wami podzielic),popijam Cappuccino i nadrabiam zaleglosci wizazowe))
__________________
03.29---60
sunapee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 22:11   #497
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Co emigrantkom w duszy gra...

Cytat:
Napisane przez sunapee
Hej dziewczyny Juz po przeprowadzce,3 dni ostrej charowki przy pakowaniu i rozpakowywaniu,ukladaniu sprzataniu daja sie we znaki
Na szczescie juz po wszystkim,teraz siedze sobie przy kominku,za oknem bialutko (az wstaie zdjecia jutro bo jest tak pieknie ze musze sie tym z Wami podzielic),popijam Cappuccino i nadrabiam zaleglosci wizazowe))
Super
Wlasnie sie zastanawialam gdzie jestes
U nas sniegu nie ma-wogole nie czuje ze zima-super pogoda jest
Wstaw zdjecia
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 22:39   #498
sunapee
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 283
GG do sunapee
Dot.: Co emigrantkom w duszy gra...

wrocilam i to na dobre Elfiku wlasnie zainstalowalismy stale lacze chociaz musze przyznac ze maz mial opory,bo boi sie ze teraz to juz wogole od netu sie nie oderwe..heh
__________________
03.29---60
sunapee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 23:27   #499
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Co emigrantkom w duszy gra...

Cytat:
Napisane przez sunapee
wrocilam i to na dobre Elfiku wlasnie zainstalowalismy stale lacze chociaz musze przyznac ze maz mial opory,bo boi sie ze teraz to juz wogole od netu sie nie oderwe..heh
heheh skad ja to znam-u mnie to juz totalne uzaleznienie-nawet do ross dress for less mi sie dzisiaj nie chcialo jechac-ja jak zasiade przed komputerem to nic mnie nie oderwie chyba ze glod
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-07, 00:25   #500
jenn
Rozeznanie
 
Avatar jenn
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Wyspy Bergamuta
Wiadomości: 725
GG do jenn
Dot.: Co emigrantkom w duszy gra...

Cytat:
Napisane przez sunapee
wrocilam i to na dobre Elfiku wlasnie zainstalowalismy stale lacze chociaz musze przyznac ze maz mial opory,bo boi sie ze teraz to juz wogole od netu sie nie oderwe..heh
Stale lacze to podstawa, co tam maz ! Witaj po przerwie!
__________________
Never give up. Under any circumstances, never give up.
jenn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-07, 16:35   #501
bzyku
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 796
Dot.: Co emigrantkom w duszy gra...

[QUOTE=sunapee]...no moze z wyjatkiem Times Square w NY,ktore jest rozswietlone kiczowatymi neonami .

A mnie tam te neony bardzo się podobają
Wszystkiego najlepszego w nowym roku dziewczyny
bzyku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-08, 13:23   #502
vanilla_sky
Zakorzenienie
 
Avatar vanilla_sky
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 3 039
Dot.: Co emigrantkom w duszy gra...

Cytat:
Napisane przez sunapee
Hej dziewczyny Juz po przeprowadzce,3 dni ostrej charowki przy pakowaniu i rozpakowywaniu,ukladaniu sprzataniu daja sie we znaki
Na szczescie juz po wszystkim,teraz siedze sobie przy kominku,za oknem bialutko (az wstaie zdjecia jutro bo jest tak pieknie ze musze sie tym z Wami podzielic),popijam Cappuccino i nadrabiam zaleglosci wizazowe))
super, ze wrocilas, brzmisz na zadowolona, fajnie tak przy kominku, snieg za oknem, brzmi bajkowo i spokojnie
vanilla_sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-09, 01:28   #503
sunapee
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 283
GG do sunapee
Dot.: Co emigrantkom w duszy gra...

Cytat:
Napisane przez vanilla_sky
super, ze wrocilas, brzmisz na zadowolona, fajnie tak przy kominku, snieg za oknem, brzmi bajkowo i spokojnie
yhm Vanilka puki co jest bajkowo i spokojnie,ale pewnie niedlugo ta cisza zacznie mi bokiem wychodzic A Ty lepiej pisz co slychac w Polsce,co porabiasz ,co kupujesztylko o tej biedzie juz nie pisz
__________________
03.29---60
sunapee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-09, 08:24   #504
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Co emigrantkom w duszy gra...

A ja się zgadzam z Vanilką co do Polski! Jeżdżę tam dosyć często ale za każdym razem z wielką ulgą wracam do mojej bawarskiej wsi. W Polsce ludzie na ulicach nie mówią do człowieka tyko warczą i od razu każdy ma tysiąc pretensji o wszystko. Między świętami a Sylwestrem byłam we Wrocławiu, wybacz Svenja ale koszmar. W centrum miasta brodziłam w śniegu do kostek! Znowu drogowców zima zaskoczyła.
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-09, 10:21   #505
vanilla_sky
Zakorzenienie
 
Avatar vanilla_sky
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 3 039
Dot.: Co emigrantkom w duszy gra...

ech, ale jak ja juz wczesniej wspomnialam, zle sie musialam wyrazic, bo wcale nie uwazam Polski za kraj trzeciego swiata, nie mysle, ze tu bieda jak nigdzie indziej i ludzie glodem przymieraja raczej chodzilo mi o takie jakby wrazenie, ze wiem, czemu nie chce wracac, ze ciagle sa rzeczy, ktore ciezko przeskoczyc i chodzilo mi glownie o opowiadania mojego taty o jego problemach w pracy. ale oczywiscie, sa tez dobre strony, o tym nie nalezy zapominac, i wcale nie przezylam szoku, ale tak pewnie wyniklo z mojej wypowiedzi, coz, bylam zmeczona jak to pisalam, wiec pewnie zabrzmialo naprawde tragicznie. ja na przyklad super sie w Polsce czuje, w warszawie jak najbardziej sie moge odnalezc, ale dlatego, ze mam jakies tam pieniadze, gdybym tu zostala to nie wiem, czy bym sie potrafila utrzymac, z moimi zdolnosciami humanistycznymi i brakiem znajomosci.
ale mialam nie pisac o tej STRASZNEJ BIEDZIE i o Polsce jako kraju trzeciego swiata ogolnie bawie sie super, chociaz oczywiscie sie troche pochorowalam i do tego kregoslup mnie boli - starosc nie radosc! ciagle spotkania towarzyskie, w sobote bylam w klubie Lustro, polecam - swietnie zbudowany, fajna atmosfera i muzyka. spotkalam sie z dawno niewidzianymi znajomymi. dzis jade odwiedzic wujka, jeszcze tyle do zrobienia, boje sie, ze nie uda mi sie dobrze zagospodarowac czasu.
na razie nie obkupilam sie bardzo, jest tak zimno, ze nawet nie chce mi sie jezdzic na zakupy do sklepow z ciuchami boje sie wchodzic bo nie powinnam wydawac za duzo pieniedzy, a wiem, ze jak juz wejde to ciezko sie bedzie powstrzymac. za to kupilam juz sporo kosmetykow, przede wszystkim apteczne, to dopiero poczatek, bo chce zrobic porzadny zapas
vanilla_sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-09, 12:06   #506
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Co emigrantkom w duszy gra...

Ja też wcale nie uważam Polski za kraj biedy i ubóstwa. I jak jadę do rodziny, znajomych bawie sie świetnie i aż żal wyjeżdżać. Mnie chodzi bardziej o stosunek obcych ludzi do siebie nawzajem. Cały czas cos maja za złe, coś lub kogos krytykują. A już w różnych urzędach dostaję ciężkiej nerwicy.
Bardzo lubię jeżdzic do Polski do rodziny i przyjaciół ale nie chciałabym już tam mieszkać.
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-10, 03:29   #507
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Co emigrantkom w duszy gra...

Wohooo lece do Polski za 4 tygodnie-moj Tz wlasnie kupil bilety-jestem happy
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-10, 12:13   #508
svenja
Wtajemniczenie
 
Avatar svenja
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Deutschland/Slovenija
Wiadomości: 2 802
Dot.: Co emigrantkom w duszy gra...

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf
Wohooo lece do Polski za 4 tygodnie-moj Tz wlasnie kupil bilety-jestem happy
Nooo, to masz urodziny Znowu sie obkupisz, tym razem polskie mazidla
__________________
Potłuczydło.
svenja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-10, 16:52   #509
czarownicagosia
Zakorzenienie
 
Avatar czarownicagosia
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: brooklyn,ny
Wiadomości: 7 760
GG do czarownicagosia
Dot.: Co emigrantkom w duszy gra...

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf
Wohooo lece do Polski za 4 tygodnie-moj Tz wlasnie kupil bilety-jestem happy
Ale Ci fajnie
__________________
moje zdjecia

czarownicagosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-15, 03:31   #510
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Co emigrantkom w duszy gra...

Cytat:
Napisane przez czarownicagosia
Ale Ci fajnie
No ja tez sie ciesze

A tak wogole to juz nie moge wysiedziec i odliczam juz te 4 tygodnie-bardzo sie ciesze i zycie we mnie wstapilo-jakas dzika energie mam do wszytkiego
Ale z drugiej strony nie moge sie za bardzo skupic bo mysle ciagle jak to bedzie i mi sie Polska sni co noc teraz hihihi
Moja mama uradowana jak niewiem-juz tam przygotowania robi.
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:35.