Nauka samodzielnego zasypiania - od kiedy? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-02-10, 07:36   #31
hoany1
Raczkowanie
 
Avatar hoany1
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Oświęcim
Wiadomości: 42
Dot.: Nauka samodzielnego zasypiania - od kiedy?

Jednak obstaje przy swoim!!! Może poprostu miałam szczęście, że moj synek śpi sam i nie było z tym większych problemów.
Jednocześnie rozumiem Twoją postawę Marcelina73. Wiem że są dzieci które nie chcą spać same i potrzebują czuć mamę i tatę obok siebie zwłaszcza w nocy, do tego jeszcze takie maleństwa które ulewają albo często jedzą. Żadna z nasz nie jest chodzącą maszyną, którą da się zaprogramować.
Jeśli wszyscy jesteści zadowoleni ze wspólnego spania to nie pozostaje mi nic innego jak tylko pogratulować.

Tak jak pisałam wcześniej, we wrzesniu bedziemy mieli drugie maleństwo i czwórka ludzi w łózku o wymiarach 140cm... chyba jestem za wygodna
A jak każdy wie dzicko dziecku nie równe i nie wiadomo co nas czeka przy drugiej dzidzi. Może dam nam prawdziwą szkołe życia i przeorgamnizuje nam cały system wypracowany do tej pory.
Pamiętam pierwsz zdanie jakie wypowiedziała położna na spotkaniu w szkole rodzenia." Proszę państwa, jeśli myslicie że dziecko da się wychować , to jesteście w błędzie to ONO was będzie wychowywać"
i myśle że coś w tym jest...
hoany1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-10, 07:38   #32
joannap18
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Środa Wlkp.
Wiadomości: 168
Dot.: Nauka samodzielnego zasypiania - od kiedy?

Cytat:
Napisane przez isabellla
Aljenku jak zwylke masz rację. Patrycja ma 6 tygodni i 5 kg wagi, czyli jedt co nosic. Dośc mało śpi w dzień i nic nie daje zrobic. Marcin ma żal że zajmuję się przewważnie małą, no i ta ręka. Zmuszona byłam zatrudni pomoc bo z ubraniem się do południa był kłopot.

Pozdrawiam
Fabianka na początku też nosiłam dużo na rękach, później sam mniej potrzebował noszenia i samo to się "zredukowało". Fabianek urodził się dość duż (4600), w wieku 6 tyg. 6 kg ale daliśmy radę . Fakt, nie miałam, osłabionej ręki... w każdym razie powtórzę się, ale z biegiem czasu wszystko nabierze prawidłowego tempa... wszystko ułoży się prawidłowo... Na swoim przypadku mogę to potwierdzić. Pozdrawiam!
joannap18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-12, 14:32   #33
Alien
Wtajemniczenie
 
Avatar Alien
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 2 135
Dot.: Nauka samodzielnego zasypiania - od kiedy?

Isabellla jestem ciekawa jak powiodła się nauka samodzielnego zasypiania w przypadku Patrycji ? Mam nadzieje, że się udało
__________________

-------------------------------------------------------------------
11.09.2008 - spotkanie z Katesią
Alien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-12, 16:36   #34
isabellla
Raczkowanie
 
Avatar isabellla
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 75
Dot.: Nauka samodzielnego zasypiania - od kiedy?

Pogłaskam, dam misia i za chwilę spi. Nie jest już taka marudna w dzień. Zasypia na noc o 21, o północy karmienie przez sen i budzi się między 7 a 8 rano. Teraz aż sama sobie zazdroszczę hihi.

A jak tam pozostałe grudniowe dzieci?


Alienku co z twoim karmieniem?


Pozdrowionka
isabellla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-12, 19:32   #35
Alien
Wtajemniczenie
 
Avatar Alien
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 2 135
Dot.: Nauka samodzielnego zasypiania - od kiedy?

Cytat:
Napisane przez isabellla
Pogłaskam, dam misia i za chwilę spi. Nie jest już taka marudna w dzień. Zasypia na noc o 21, o północy karmienie przez sen i budzi się między 7 a 8 rano. Teraz aż sama sobie zazdroszczę hihi.
To może i ja za niedługi czas wyprubuje tą metodę, bo ksiązke mam tylko cały czas mi się wydaje, że moja mała jest na to za mała wiec póki co to mam kilka nocnych pobudek.

Cytat:
Napisane przez isabellla
A jak tam pozostałe grudniowe dzieci?


Alienku co z twoim karmieniem?


Pozdrowionka
Tutaj w tym wątku nie bede pisać, chyba z obawy przed kolejną kłotnią na temat karmienia, ale może by tak watek grudniowych mam odświezyć i tam co nieco napisać. Przydałoby się odświezyć
Pozdrawiam.
__________________

-------------------------------------------------------------------
11.09.2008 - spotkanie z Katesią
Alien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-12, 19:39   #36
isabellla
Raczkowanie
 
Avatar isabellla
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 75
Dot.: Nauka samodzielnego zasypiania - od kiedy?

Opiniami lepiej wiedzących (czytaj nawiedzonych) się nie przejmuj. W końcu to TWOJE dziecko. A co do wąteku rzeczwiście mi z pola widzenia znikną.
isabellla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-15, 08:29   #37
marciszonek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 456
GG do marciszonek
Dot.: Nauka samodzielnego zasypiania - od kiedy?

Cytat:
Napisane przez isabellla
Witam

Kupiłam książkę "Uśnij wreszcie" i nigdzie w niej nie pisze od jakiego wieku można zastosowac tą metodę.

Moja Patrycja to "kolkowe" dziecko. Wiadomo, uspakajanie na rączkach. Wyjątkowo szybko "załapała" jak wymuszac zasypianie na rekach. Godzina kołysania 15 minut spania. Ręce mi nie wytrzymują, tym bardziej że lewą mam 1,5 roku po operacji .

Opiszcie swoje doświadczenia.

Pozdrawiam
im wczesniej tym lepiej. nie ma takiego wieku, w ktorym mozna powiedziec ze od teraz. im pozniej tym gorzej, noworodek uczy sie samodzielnego usypiania w 3 dni a niemowlak to juz 2-3 tygodnie. ja za pozno sie za to zabralam, marysia skonczyla 7 miesiecy i mamy problem. ale staramy sie ja tego nauczyc, zaluje ze nie robilam tego do poczatku.
marciszonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-03-15, 09:05   #38
KATESIA
Zakorzenienie
 
Avatar KATESIA
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 4 251
GG do KATESIA
Dot.: Nauka samodzielnego zasypiania - od kiedy?

ja mam chyba naprawde cudownego dzidziusia!!!! moja Agacia na rekach mi nie uśnie, jest wtedy marudna, przysnie na minutke i zaczyna marudzic, dopiero jak ja włoże do łozeczka wtedy zasnie na dobre. Czasem biore ją do nas do łozka, jak ma niespokojny sen ale to są sporadyczne wypadki i wtedy jest tak słodziusio jak słysze jej oddech przy twarzy....ale ona i tak najczesciej usypia sama (ze smoczkiem) w swoim łozeczku.
__________________
przepraszam za niedoskonałość....,
gdybym była doskonała zanudziłabym Cię na śmierć....



16.10.2009-start
79,8-> 78,2 ->76,8 ........do 55





KATESIA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-15, 09:06   #39
Alien
Wtajemniczenie
 
Avatar Alien
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 2 135
Dot.: Nauka samodzielnego zasypiania - od kiedy?

Marciszonek to co napisałaś zaczeło mnie zastanawiać.
Bo ja ciągle myśle, że mam taką malutką córeczkę i jakoś cięzko mi się pozbierać i zacząć ją nauki samodzielnego zasypiania, ciągle mi się wydaje, że mam jeszcze na to czas i że ona jest za malutka na takie ppczynania. I to pewno jest mój bład, bo z tego co widze, z czasem bedzie mi coraz trudniej.

U mnie noce wyglądają tak, że córcia budzi się co dwie godziny, chwile possie pierś a potem albo zasypia czy cycku albo nie śpi i trzeba ją usypiać co czasami zajmuje godzine lub dwie, a czym dłużej nie spi tym trudniej ją uśpić. Czasami to mam wrażenie, że wiekszą część nocy nie spie niż spie.

Isabelllo a jak uczyłaś swoją Patrycję zasypiania to postepowałaś dokładnie i zgodnie ze wszystkimi wskazówkami zawartymi w książce, bez zmian i ustepsw, czy troche robiłaś po swojemu ??
__________________

-------------------------------------------------------------------
11.09.2008 - spotkanie z Katesią
Alien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-15, 16:56   #40
isabellla
Raczkowanie
 
Avatar isabellla
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 75
Dot.: Nauka samodzielnego zasypiania - od kiedy?

Alienku dokładnie jak w książce, jednak niektóre dzieci to wchodzenie bajrdziej rozdrażnia, wtedy nie przychodzi się wogóle.

Acha, bardzo przydaje się discman, dużo, dużo łatwiej.
I bez żadnych ustpstw, bo cała "praca" na marne.

Życze cierpliwości.

Pozdrawiam
isabellla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-16, 14:18   #41
marciszonek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 456
GG do marciszonek
Dot.: Nauka samodzielnego zasypiania - od kiedy?

[QUOTE=Alien]Marciszonek to co napisałaś zaczeło mnie zastanawiać.
Bo ja ciągle myśle, że mam taką malutką córeczkę i jakoś cięzko mi się pozbierać i zacząć ją nauki samodzielnego zasypiania, ciągle mi się wydaje, że mam jeszcze na to czas i że ona jest za malutka na takie ppczynania. I to pewno jest mój bład, bo z tego co widze, z czasem bedzie mi coraz trudniej.

U mnie noce wyglądają tak, że córcia budzi się co dwie godziny, chwile possie pierś a potem albo zasypia czy cycku albo nie śpi i trzeba ją usypiać co czasami zajmuje godzine lub dwie, a czym dłużej nie spi tym trudniej ją uśpić. Czasami to mam wrażenie, że wiekszą część nocy nie spie niż spie. [QUOTE]

u mnie bylo idento!! marysia budzila sie co 2 godziny, pozniej juz co godzine a skonczylo sie na 30-40 minutach, bo juz nie wytrzymalam i postanowilam cos z tym zrobic. dzisiaj w nocy np miala przerwe w karmieniu 5,5 godziny. uwazam to za sukces, swoj oczywiscie. w ciagu tych 5,5 godz przebudzila sie 2 razy, podeszlam, poglaskalam, zmienilam jej boczek i spala dalej.
marciszonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-16, 17:41   #42
Marisa
Raczkowanie
 
Avatar Marisa
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 404
Dot.: Nauka samodzielnego zasypiania - od kiedy?

Mój starszy synek domagał się mamusi do zasypiania do ok 4 lat i prawdę mówiąc wcale mi to nie przeszkadzało a młodszy 1,5 roku oczywiście zasypia przy mamusi i aby to jeszcze trochę potrwało naprawdę nie widzę w tym problemu.
__________________
Marisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-17, 15:28   #43
She is Minx
Rozeznanie
 
Avatar She is Minx
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 502
Dot.: Nauka samodzielnego zasypiania - od kiedy?

__________________

Edytowane przez She is Minx
Czas edycji: 2006-03-17 o 15:51
She is Minx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-17, 15:38   #44
She is Minx
Rozeznanie
 
Avatar She is Minx
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 502
Dot.: Nauka samodzielnego zasypiania - od kiedy?

moja mala ma 10 miesiecy i zasypia tylko przy piersi,w nocy budzi sie do niej dwa,trzy razy,a ja nie spie.Meczy mni to i nie wiem jak sobie poradzic,pomocy!!!


to pisała moja siostra z mego konta mi do dzidziusia jeszcze daleko ..jednak bardzo prosimy o pomoc
__________________
She is Minx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-17, 19:22   #45
She is Minx
Rozeznanie
 
Avatar She is Minx
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 502
Question Jak nauczyc malenstwo zasypiac samemu.??

Coreczka mojej siostry ( pisze w imieniu siostry) ma 10 miesiecy i zasypia tylko przy piersi,w nocy budzi sie do dwa,trzy razy gdy chce mleka,a ja nie spie. Jest tak od poczatku, a ja coraz czesciej widze jak odbija to sie na jej zdrowiu. Nie wiemy jak sobie poradzic,pomocy!!!
__________________
She is Minx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-17, 20:08   #46
iwonamysza
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 775
GG do iwonamysza
Dot.: Jak nauczyc malenstwo zasypiac samemu.??

A jak córeczka twojej siostry jest karmiona? Jeszcze piersią czy już tylko sztucznym mlekiem?
Bo jak piersią to może już czas najwyższy przejść na mleko modyfikowane? A jak sztucznym to może za mało zjada i się nie moze najeść?
Bo moja córka ma dopiero 2 miesiące, w dzień je co 3-4 godziny, a noce przesypia już całe.
__________________
Moja córunia Kasiunia

iwonamysza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-17, 21:07   #47
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Jak nauczyc malenstwo zasypiac samemu.??

moze to pomoże :https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=97484
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-20, 21:58   #48
kotka psotka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1
Dot.: Nauka samodzielnego zasypiania - od kiedy?

Hej dziewczyny... Ja mam taki problem z moja 1,5 roczną NIunia... niestety musze ja usypiac noszac na rekach... powod- Jak sie urodzila wykryli u niej wade serca i do operacji nie mogla plakac za duzo... wiec jak tylko plakala na rece i tak w kolo... jak miala kolki to byla tragedia plakala strasznie... i usypialam ja zawsze na raczkach- po operacji jest oki ale ona niestety przyzwyczaila sie do noszenia na raczkach jak idzie spac, teraz mam juz dosyc noszenia 12 kg codziennie... kupilam ksiazke pt"Kazde dziecko moze nauczyc sie spac" sprobowalam ten ich sposob, ale nic nie daje... Mala placze strasznie, wiec odstawilam ten pomysl.. macie moze jakies inne pomysly ???

pozdrawiam Ania
kotka psotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-07, 21:49   #49
kotikaa
Raczkowanie
 
Avatar kotikaa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: UK / Kraków
Wiadomości: 244
Dot.: Nauka samodzielnego zasypiania - od kiedy?

Cytat:
Napisane przez kotka psotka Pokaż wiadomość
kupilam ksiazke pt "Kazde dziecko moze nauczyc sie spac" sprobowalam ten ich sposob, ale nic nie daje... Mala placze strasznie, wiec odstawilam ten pomysl.. macie moze jakies inne pomysly ???
Czy ktos stosował metody z tej ksiązki? Z jakim rezultatem? Właśnie zaczęłam ją czytac i zastanawiam się ile w tym prawdy...
kotikaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-24, 10:20   #50
Malika27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 38
Dot.: Nauka samodzielnego zasypiania - od kiedy?

Czesc,

moja Hania ma 9 miesięcy. Od początku mamy z nią problem jeżeli chodzi o kwestię zasypiania. W nocy jest nawet ok, budzi się raz, nie raz dwa razy na mleko i zasypia. Ale w dzień to dramat. Jakiś czas ją bujalismy na rekach aby zasneła i nawet to pomagało ale były momenty, ze i na rekach się szarpała jak opetana. Za jakieś 5 miesiecy musze wrócic do pracy. I tu już się martwie, że nie będą ją chcieli w żłobku bo ona nie potrafi sama zasnąc. Potrafi zrobić koncert na 3 godziny po czym wstać i się śmiać. Potrafi zedrzeć gardło a i tak spać nie chce. Jak takie dziecko nauczyć zasypiac samemu skoro nic na nią nie pomaga i stawia wielki opór.
Malika27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-25, 12:20   #51
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: Nauka samodzielnego zasypiania - od kiedy?

Cytat:
Napisane przez Malika27 Pokaż wiadomość
Czesc,

moja Hania ma 9 miesięcy. Od początku mamy z nią problem jeżeli chodzi o kwestię zasypiania. W nocy jest nawet ok, budzi się raz, nie raz dwa razy na mleko i zasypia. Ale w dzień to dramat. Jakiś czas ją bujalismy na rekach aby zasneła i nawet to pomagało ale były momenty, ze i na rekach się szarpała jak opetana. Za jakieś 5 miesiecy musze wrócic do pracy. I tu już się martwie, że nie będą ją chcieli w żłobku bo ona nie potrafi sama zasnąc. Potrafi zrobić koncert na 3 godziny po czym wstać i się śmiać. Potrafi zedrzeć gardło a i tak spać nie chce. Jak takie dziecko nauczyć zasypiac samemu skoro nic na nią nie pomaga i stawia wielki opór.
a może malutka nie potrzebuje snu?
moja córeczka ma właśnie 9 miesięcy i naprawdę śpi niewiele w trakcie dnia a jeśli już to wyraźnie to sygnalizuje i widać,że chce spać
za dwa tygodnie idzie do żlobka (domowe) i panie już wiedzą jak sytuacja wygląda,
wiem,że nikt nie zostawi mojej córeczki samej w łóżeczku żeby się wypłakała, myślę,że musisz zapytać jak u nich wygląda usypianie takich maluszków

moja młoda przy mnie też robi cyrki podczas zasypiania, gryzie po piersi, wygina się itp
natomiast u mojego TZ czy tesciowej zasypia piorunem na rękach
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-25 13:20:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:51.