Walka o zdrowe i piękne włosy część VII - Strona 85 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-10-04, 17:59   #2521
_cornelia_
Zadomowienie
 
Avatar _cornelia_
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 098
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

mnie się zaczęły robić takie stronki z włosów. Olej raczej wypłukuje dobrze, bo podczas mycia masuję głowę kilka minut.

większość z was nie używa suszarki. Ile u was trwa wyschnięcie włosów? U mnie ostatnio strasznie długo. Włosy po obcięciu mam takie do połowy łopatek. Wstałam dzisiaj o 6, żeby je umyć. Wyjeżdżając o 7.30 miałam suche tylko koncówki, a o 9 nadal czułam chłód mokrych włosów, gdy włożyłam rękę między nie.
__________________
recenzje kosmetyczne, salonów kosmetycznych
dekoracje, moda i uroda
_cornelia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-04, 18:21   #2522
Haylee
Zakorzenienie
 
Avatar Haylee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 650
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

wyszłaś z domu z mokrą głową - pragniesz być chora ?

Mi schną dość długo, ale moje są grube i ciężkie... Ale zaczęłam również używać ręczniczka z mikrofibry, który chłonie wodę i czas schnięcia jest o wiele krótszy... Ale jeżeli jestem zmuszona rano umyć głowę (co mi się b. rzadko zdarza) to wtedy suszarka jest konieczna...

---------- Dopisano o 19:21 ---------- Poprzedni post napisano o 19:18 ----------

Cytat:
Napisane przez kamona Pokaż wiadomość
Ja używam silikonów(odżywki dove) tylko po basenie, bo wtedy jestem zmuszona suszyć włosy A właśnie, jak by można je ochronić przed chlorem? Po nim są fatalne włosy, suche i szorstkie
czepek moja droga tak.. ten silikonowy ale przed nałożeniem czepka, najlepiej naładować na włosy sporo odżywki, może być jeszcze siateczka jakaś tzn. taka reklamówka cienka
__________________
Haylee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-04, 18:26   #2523
pannanika
Zakorzenienie
 
Avatar pannanika
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6 541
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

ja słyszałam o tym, żeby pod czepek nałożyć olej kokosowy
__________________
Liliowy Zakątek || FB
pannanika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-04, 18:36   #2524
_cornelia_
Zadomowienie
 
Avatar _cornelia_
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 098
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

Cytat:
Napisane przez Haylee Pokaż wiadomość
wyszłaś z domu z mokrą głową - pragniesz być chora ?

Mi schną dość długo, ale moje są grube i ciężkie... Ale zaczęłam również używać ręczniczka z mikrofibry, który chłonie wodę i czas schnięcia jest o wiele krótszy... Ale jeżeli jestem zmuszona rano umyć głowę (co mi się b. rzadko zdarza) to wtedy suszarka jest konieczna...[COLOR="Silver"]
dojeżdzam samochodem, do niego miałam jakieś 30 sekund, a później do budynku 20 metrów

też mam z mikrofibry, tylko nie ręcznik a taki gruby turban. ale na głowie mam go maks.10min i później rozczesuje i mam rozpuszczone.
Myjąc wieczorem ciężko będzie mi nakładać oleje itd, bo bym z mokrymi chodziła spać

Cytat:
Napisane przez Heroldin Pokaż wiadomość
Ilu procentowy utleniacz zastosowałaś, bo kolor rzeczywiście interesujący.
6%. ale tylko dlatego, że taki tylko miałam w domu, bo myślalam nad 3
__________________
recenzje kosmetyczne, salonów kosmetycznych
dekoracje, moda i uroda
_cornelia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-04, 19:40   #2525
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

Cytat:
Napisane przez _cornelia_ Pokaż wiadomość
większość z was nie używa suszarki. Ile u was trwa wyschnięcie włosów? U mnie ostatnio strasznie długo. Włosy po obcięciu mam takie do połowy łopatek. Wstałam dzisiaj o 6, żeby je umyć. Wyjeżdżając o 7.30 miałam suche tylko koncówki, a o 9 nadal czułam chłód mokrych włosów, gdy włożyłam rękę między nie.
Mi włosy schną kilka godzin :/ Czasem nie zdążą wyschnąć przez noc. Ostatnio myję je rano i wychodzę z wilgotnymi, tylko trochę osuszam ręcznikiem (bawełnianym) i rozczesuję.

A przy okazji zobaczcie całkiem fajna strone/blog o włosach http://sites. google.com/site/habioku/home

Edytowane przez 18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Czas edycji: 2011-10-04 o 19:41
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-04, 20:45   #2526
klada
Zakorzenienie
 
Avatar klada
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 16 740
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

Cytat:
Napisane przez kamona Pokaż wiadomość
Ja używam silikonów(odżywki dove) tylko po basenie, bo wtedy jestem zmuszona suszyć włosy A właśnie, jak by można je ochronić przed chlorem? Po nim są fatalne włosy, suche i szorstkie

Proszę, powiedźcie mi jak mierzycie włosy? Bo za każdym razem mi wychodzą inne długości ( oczywiście w tym samym czasie), ja przykładam do czubka głowy, ale czytałam, że od czoła trzeba mierzyć, tzn, linii jak zaczynają się włosy, i sama nie wiem w sumie
Mogłaby mnie któraś z Was oświecić proszę? Będę ogromnie wdzięczna
Ja używam czepka silikonowego plus pod to odżywka z Ziaji ta:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...od.html&next=1

__________________
Języki!
Angielski B1/B2
Francuski A1
Hiszpański A1


Włosomaniaczka


klada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-04, 22:01   #2527
pannanika
Zakorzenienie
 
Avatar pannanika
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6 541
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

Czy Jantar pomoże na wygładzenie włosów? Dostanę go w aptece prawda?
__________________
Liliowy Zakątek || FB
pannanika jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-04, 22:11   #2528
Kingulina2901
Raczkowanie
 
Avatar Kingulina2901
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 131
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość


bedzie dobrze, napewno kolor nie jest aż taki zły
Na czarne na szczęście wyglądały tylko jak były mokre. A normalnie to taki ciemny kasztan z mocnymi przebłyskami rudości, którą właśnie chciałam przykryć Ale i tak są za ciemne, mam nadzieję że to się szybko wypłucze i będę mogła położyć jakąś popiel i może wyjdzie chociaż troszkę to czego oczekuję

Cytat:
Napisane przez _cornelia_ Pokaż wiadomość
też na początku byłam załamana swoim przyciemnieniem z mroźnego do zadymionego blondu. Jeśli chcesz chłodny ciemny blond, to mogę ci polecić odcienie zadymionego blondu z Itely Aquarely
u mnie kolor jasny, ale możesz spróbowć zwykły lub ciemny blond
Jeeej nawet mnie nie łam. Kolor marzenie! Jak ja bym chciała taki mieć Powiesz mi gdzie kupujesz te farby? Bo na All jest tylko 1. O niegdzie nie mogę znaleźć ich palety

Cytat:
Napisane przez masija Pokaż wiadomość
Witam
Można się do Was przyłączyć??

Ostatnio zaczynam coraz intensywniej myśleć o tym, że moje włosy potrzebują porządnej kuracji-nie raz na jakiś czas odżywki ale porządnego dbania o nie.
Dlatego też chciałabym się motywować przy Was i w razie 'w' pytać..

Mam nadzieję, że można?

Pozdrawiam
Pewnie, witamy w gronie włosomaniaczek I powodzenia !


Cytat:
Napisane przez dilula Pokaż wiadomość
Poszłabym do tej kobiety z reklamacją i pokazała jej jak nie zna się na tym, na czy myśli, że zna się doskonale. Albo problem przedstawiłabym kierowniczce. No, ale tak zrobiłabym ja
Pozostaje nadzieja, że za parę dni czarny się trochę wypłucze i zostanie ciemny/średni brąz, a co z refleksami to nie wiem
Na początku chciałam, ale teraz widzę, że kolor nie jest taki najgorszy. Chociaż jak już pisałam wyżej-zdecydowanie za ciemny i i tak nie zrobił tego co miał zrobić i co obiecywała-nie przykrył rudego. I nie chcę też się za bardzo wykłócać bo to jedyny fryzjerski w okolicy, mają cudne odżywki i inne rzeczy do włosów jak i do paznokci. Więc wiem że jeszcze nie raz będę musiała tam wejść. Ale nie przepuszczę tego bez zdania, zwrócę jej uwagę przy następnych zakupach

A ja jutro jadę na wycieczkę 3-dniową i już mnie przeraża myśl o niekompletnym dbaniu o włosy i suplementowaniu się Nie będę mogła pić drożdżyków, pokrzywy, a i z olejami pewnie średnio i nie będzie czasu Myślicie że to właśnie nazywa się przesadą i nałogiem?
__________________
21.11.2008 <33

Włoski:

...
36cm=>luty '11
41cm=>wrzesień '11
...
60cm...


Czyli OSTRO dbamy, i OSTRO zapuszczamy
Włosomaniactwo od ~ kwietnia 2010


Kingulina2901 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-04, 22:26   #2529
gaga87
Zakorzenienie
 
Avatar gaga87
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 9 298
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

Pannoniko, tak, dostaniesz w aptece a jeśli będziesz mieć trudności ze znalezieniem tej odżywki, to na pewno dostaniesz w aptekach DOZ (można zamówić i odebrać osobiście bez dodatkowych opłat). Czy pomoże na wygładzenie? ciężko stwierdzić, może pośrednio, bo przecież włosy zdrowe są wygładzone. Ja używam od niedawna i to z innymi kosmetykami, więc nie mogę ocenić w tym zakresie.



Dołączam do Was Zależy mi by moje włosy były piękne, choć moja pielęgnacja jest jaka-taka

ostatnio moim odkryciem stał się olejek rewitalizujący firmy Himalaya Herals. Włosy mam po nim o niebo lepsze, lepiej się układają i wydają się być nawilżone. Poza tym używam szamponu i odżywki Isana z olejkiem Babassu. Poza tym od niedawna wcieram w skórę głowy i we włosy właśnie odżywkę Farmona - Jantar. Na półce w łazience stoi również nafta, ale nie zauważam, żeby działała na mnie jakoś zbawiennie, dlatego niechętnie jej używam... Czasem próbuję jakichś nowości, ale mało co się sprawdza na moich włosach grubych, sztywnych, niesfornych, gęstych, trudnych do przeciążenia.

Niestety używam suszarki, gdyż moje włosy wysuszone naturalnie wyglądają o-kro-pnie! Staram się ograniczać prostownicę do minimum.

Schodzę z cieniowania. Mam nadzieję, że to choć w jakimś stopniu sprawi, że będę bardziej zadowolona z moich włosów...
__________________


etorebkowy kod się zmył

Edytowane przez gaga87
Czas edycji: 2011-10-04 o 22:28
gaga87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-05, 04:08   #2530
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

Cytat:
Napisane przez _cornelia_ Pokaż wiadomość
6%. ale tylko dlatego, że taki tylko miałam w domu, bo myślalam nad 3
Dzięki ! Pocieszyłaś mnie tą " szóstką". Jam jest zagorzała i regularna farbowiczka . Od dłuższego czasu na brązy {6%}. Zamierzałam eksperymentować i pofarbować w domu . Kupiłam farbę { naturalny blond + ciemny blond}, a na butelkach utleniacza jak wół jest napisane : 9%. Wystraszyłam się . Teraz postanowiłam iść do fryzjera i kazać sobie pasemka. A że mam w zwyczaju patrzeć fryzjerce na ręce i kontrolować { }, widząc Twój kolor włosów, wiem, że można blond i "szóstką" uzyskać.
Raz jeszcze - dziękuję.
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-05, 07:44   #2531
caskada
Zakorzenienie
 
Avatar caskada
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: BXL
Wiadomości: 9 124
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

dziewczyny wiecie moze jak robi sie plukanke z miodu i cytryny w jakich proporcjach i na co ona dziala konkretnie?
__________________
dlugosc 74 /cel 80 cm
blond przyciemniony(7wn)
caskada jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-05, 09:00   #2532
atilav
Rozeznanie
 
Avatar atilav
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 603
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

Cytat:
Napisane przez Ainnel Pokaż wiadomość
Ja używałam go przed każdym myciem, czyli co drugi dzień.
Dzięki, właśnie tak zrobię
__________________
John Frusciante

atilav jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-05, 15:40   #2533
kamona
Zadomowienie
 
Avatar kamona
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 732
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

Cytat:
Napisane przez Haylee Pokaż wiadomość
wyszłaś z domu z mokrą głową - pragniesz być chora ?

Mi schną dość długo, ale moje są grube i ciężkie... Ale zaczęłam również używać ręczniczka z mikrofibry, który chłonie wodę i czas schnięcia jest o wiele krótszy... Ale jeżeli jestem zmuszona rano umyć głowę (co mi się b. rzadko zdarza) to wtedy suszarka jest konieczna...

---------- Dopisano o 19:21 ---------- Poprzedni post napisano o 19:18 ----------



czepek moja droga tak.. ten silikonowy ale przed nałożeniem czepka, najlepiej naładować na włosy sporo odżywki, może być jeszcze siateczka jakaś tzn. taka reklamówka cienka
Ależ oczywiście, że używam czepka Ale to nic nie daje.. włosy i tak się moczą.. A jaka odżywkę jeszcze polecacie dziewczyny poza Ziaja z miodkiem?
__________________

24.08.2009

kamona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-05, 15:58   #2534
Haylee
Zakorzenienie
 
Avatar Haylee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 650
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

Cytat:
Napisane przez Kingulina2901 Pokaż wiadomość
A ja jutro jadę na wycieczkę 3-dniową i już mnie przeraża myśl o niekompletnym dbaniu o włosy i suplementowaniu się Nie będę mogła pić drożdżyków, pokrzywy, a i z olejami pewnie średnio i nie będzie czasu Myślicie że to właśnie nazywa się przesadą i nałogiem?
Oo... trzy dni, tragedia jeżeli pisałaś to poważnie - to tak, jest to wielka przesada

Cytat:
Napisane przez kamona Pokaż wiadomość
Ależ oczywiście, że używam czepka Ale to nic nie daje.. włosy i tak się moczą.. A jaka odżywkę jeszcze polecacie dziewczyny poza Ziaja z miodkiem?
no to dziwne, raczej źle zakładasz ten czepek i po prostu daj jakąkolwiek odżywkę na włosy, potem siatka-reklamóweczka i na to czepek silikonowy
__________________
Haylee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-05, 17:44   #2535
mckabi
Zadomowienie
 
Avatar mckabi
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 1 111
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

Moje włosy w końcu zaczynają jakoś wyglądać, a dopiero zaczynam
- Od 3 dni piję pokrzywę (na pewno za krótko - więc to raczej nie dzięki niej)
- wczoraj zrobiłam sobie płukankę z octem ryżowym - myślę, że to jest sprawca dzisiejszego wyglądu mojej (coraz mniejszej ) szopki
- powoli odstawiam silikony - od razu wyrzuciłam olejek Kerastase jak tylko zerknęłam na skład (na pierwszym miejscu Cyclopentasiloxane! czyli tak jak doczytałam w słowniku, jeden z najgorszych silikonów. A używałam tego "poprawiającego kondycję włosa" specyfiku przez jakieś 4 lata, po każdym myciu ). Zostały mi jeszcze szampony Wella i Pantene Restoratives i odżywka Dove - ale z racji tego, że strasznie ekonomiczny ze mnie typ i nie są już tak straszne, zużyję je do końca
- kupiłam sobie za to dzisiaj szampon i odżywkę Alterra - oba morelowe
- no i jeszcze jedno, chyba też dość istotne - rzuciłam palenie

Nie mogę się napatrzeć na te moje włosy dzisiaj - oczywiście szału nie ma, ale dla mnie nawet taka malutka poprawa jest mega motywacją do dalszego działania. Mam włosy ciemny blond z jaśniejszymi refleksami - nie rozjaśniam, tylko farbuję dobrymi farbami u sprawdzonego fryzjera. Prostuję bardzo rzadko - grzywkę zawsze, bo nie wyszłabym z domu. Suszyć niestety muszę - bez suszarki, w mojej szopie, jakieś ptice mogłyby sobie gniazdo uwić ale zaczynam od zimnego nawiewu i podsuszam średnim.

Planuję zakupić jeszcze jakiś olej i naftę - na razie to chyba wszystko, żeby nie przedobrzyć.
mckabi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-05, 17:55   #2536
Scarrabeo
Zakorzenienie
 
Avatar Scarrabeo
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 4 068
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

Cytat:
Napisane przez mckabi Pokaż wiadomość
Moje włosy w końcu zaczynają jakoś wyglądać, a dopiero zaczynam
- Od 3 dni piję pokrzywę (na pewno za krótko - więc to raczej nie dzięki niej)
- wczoraj zrobiłam sobie płukankę z octem ryżowym - myślę, że to jest sprawca dzisiejszego wyglądu mojej (coraz mniejszej ) szopki
- powoli odstawiam silikony - od razu wyrzuciłam olejek Kerastase jak tylko zerknęłam na skład (na pierwszym miejscu Cyclopentasiloxane! czyli tak jak doczytałam w słowniku, jeden z najgorszych silikonów. A używałam tego "poprawiającego kondycję włosa" specyfiku przez jakieś 4 lata, po każdym myciu ). Zostały mi jeszcze szampony Wella i Pantene Restoratives i odżywka Dove - ale z racji tego, że strasznie ekonomiczny ze mnie typ i nie są już tak straszne, zużyję je do końca
- kupiłam sobie za to dzisiaj szampon i odżywkę Alterra - oba morelowe
- no i jeszcze jedno, chyba też dość istotne - rzuciłam palenie

Nie mogę się napatrzeć na te moje włosy dzisiaj - oczywiście szału nie ma, ale dla mnie nawet taka malutka poprawa jest mega motywacją do dalszego działania. Mam włosy ciemny blond z jaśniejszymi refleksami - nie rozjaśniam, tylko farbuję dobrymi farbami u sprawdzonego fryzjera. Prostuję bardzo rzadko - grzywkę zawsze, bo nie wyszłabym z domu. Suszyć niestety muszę - bez suszarki, w mojej szopie, jakieś ptice mogłyby sobie gniazdo uwić ale zaczynam od zimnego nawiewu i podsuszam średnim.

Planuję zakupić jeszcze jakiś olej i naftę - na razie to chyba wszystko, żeby nie przedobrzyć.
Generalnie w internecie można znaleźć dwie wersje- pierwsza, że silikony cykliczne są najgorsze z możliwych i druga, że należą do kategorii tych odparowywujących z włosa po pewnym czasie. Ja skłaniam się ku tej drugiej wersji.

Co do suszenia- jak z ostatnim płukaniem- na koniec zimno, by domknąć łuski włosa.

Edytowane przez Scarrabeo
Czas edycji: 2011-10-05 o 17:56
Scarrabeo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-05, 18:03   #2537
SoBitterSoSweet
Zakorzenienie
 
Avatar SoBitterSoSweet
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 906
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

Cytat:
Napisane przez mckabi Pokaż wiadomość
Moje włosy w końcu zaczynają jakoś wyglądać, a dopiero zaczynam
- Od 3 dni piję pokrzywę (na pewno za krótko - więc to raczej nie dzięki niej)
- wczoraj zrobiłam sobie płukankę z octem ryżowym - myślę, że to jest sprawca dzisiejszego wyglądu mojej (coraz mniejszej ) szopki
- powoli odstawiam silikony - od razu wyrzuciłam olejek Kerastase jak tylko zerknęłam na skład (na pierwszym miejscu Cyclopentasiloxane! czyli tak jak doczytałam w słowniku, jeden z najgorszych silikonów. A używałam tego "poprawiającego kondycję włosa" specyfiku przez jakieś 4 lata, po każdym myciu ). Zostały mi jeszcze szampony Wella i Pantene Restoratives i odżywka Dove - ale z racji tego, że strasznie ekonomiczny ze mnie typ i nie są już tak straszne, zużyję je do końca
- kupiłam sobie za to dzisiaj szampon i odżywkę Alterra - oba morelowe
- no i jeszcze jedno, chyba też dość istotne - rzuciłam palenie

Nie mogę się napatrzeć na te moje włosy dzisiaj - oczywiście szału nie ma, ale dla mnie nawet taka malutka poprawa jest mega motywacją do dalszego działania. Mam włosy ciemny blond z jaśniejszymi refleksami - nie rozjaśniam, tylko farbuję dobrymi farbami u sprawdzonego fryzjera. Prostuję bardzo rzadko - grzywkę zawsze, bo nie wyszłabym z domu. Suszyć niestety muszę - bez suszarki, w mojej szopie, jakieś ptice mogłyby sobie gniazdo uwić ale zaczynam od zimnego nawiewu i podsuszam średnim.

Planuję zakupić jeszcze jakiś olej i naftę - na razie to chyba wszystko, żeby nie przedobrzyć.
Tak mi się nasunęły dwie rzeczy po przeczytaniu tego posta:
po pierwsze uważam, że powinnaś zmienić kolejność przy suszeniu, czyli najpierw średni nawiew a potem zimny, zimny sprzyja zamykaniu łusek, powinny być wtedy bardziej błyszczące
po drugie cyklopentasiloxane jest silikonem, który odparowującym z włosa, z tego co wiem to w słowniku jest błąd i do jego usunięcia nie trzeba silnych detergentów

powodzenia w dalszym dbaniu o włoski

---------- Dopisano o 19:03 ---------- Poprzedni post napisano o 19:01 ----------

Scarrabeo widzę że mamy podobne wnioski
SoBitterSoSweet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-05, 18:45   #2538
Scarrabeo
Zakorzenienie
 
Avatar Scarrabeo
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 4 068
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

Cytat:
Napisane przez SoBitterSoSweet Pokaż wiadomość
Scarrabeo widzę że mamy podobne wnioski


Piąteczka!




Zwinęłam właśnie mamusi ćwierć flaszki Kasztelana. Jak jutro strzelę sobie z niego płukankę to będę miała przez cały dzień włosy jak z reklamy.
Scarrabeo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-05, 18:49   #2539
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

Cytat:
Napisane przez Kingulina2901 Pokaż wiadomość
Na czarne na szczęście wyglądały tylko jak były mokre. A normalnie to taki ciemny kasztan z mocnymi przebłyskami rudości, którą właśnie chciałam przykryć Ale i tak są za ciemne, mam nadzieję że to się szybko wypłucze i będę mogła położyć jakąś popiel i może wyjdzie chociaż troszkę to czego oczekuję



Jeeej nawet mnie nie łam. Kolor marzenie! Jak ja bym chciała taki mieć Powiesz mi gdzie kupujesz te farby? Bo na All jest tylko 1. O niegdzie nie mogę znaleźć ich palety



Pewnie, witamy w gronie włosomaniaczek I powodzenia !




Na początku chciałam, ale teraz widzę, że kolor nie jest taki najgorszy. Chociaż jak już pisałam wyżej-zdecydowanie za ciemny i i tak nie zrobił tego co miał zrobić i co obiecywała-nie przykrył rudego. I nie chcę też się za bardzo wykłócać bo to jedyny fryzjerski w okolicy, mają cudne odżywki i inne rzeczy do włosów jak i do paznokci. Więc wiem że jeszcze nie raz będę musiała tam wejść. Ale nie przepuszczę tego bez zdania, zwrócę jej uwagę przy następnych zakupach

A ja jutro jadę na wycieczkę 3-dniową i już mnie przeraża myśl o niekompletnym dbaniu o włosy i suplementowaniu się Nie będę mogła pić drożdżyków, pokrzywy, a i z olejami pewnie średnio i nie będzie czasu Myślicie że to właśnie nazywa się przesadą i nałogiem?

pokrzywa w termos i w droge
Cytat:
Napisane przez gaga87 Pokaż wiadomość
Pannoniko, tak, dostaniesz w aptece a jeśli będziesz mieć trudności ze znalezieniem tej odżywki, to na pewno dostaniesz w aptekach DOZ (można zamówić i odebrać osobiście bez dodatkowych opłat). Czy pomoże na wygładzenie? ciężko stwierdzić, może pośrednio, bo przecież włosy zdrowe są wygładzone. Ja używam od niedawna i to z innymi kosmetykami, więc nie mogę ocenić w tym zakresie.



Dołączam do Was Zależy mi by moje włosy były piękne, choć moja pielęgnacja jest jaka-taka

ostatnio moim odkryciem stał się olejek rewitalizujący firmy Himalaya Herals. Włosy mam po nim o niebo lepsze, lepiej się układają i wydają się być nawilżone. Poza tym używam szamponu i odżywki Isana z olejkiem Babassu. Poza tym od niedawna wcieram w skórę głowy i we włosy właśnie odżywkę Farmona - Jantar. Na półce w łazience stoi również nafta, ale nie zauważam, żeby działała na mnie jakoś zbawiennie, dlatego niechętnie jej używam... Czasem próbuję jakichś nowości, ale mało co się sprawdza na moich włosach grubych, sztywnych, niesfornych, gęstych, trudnych do przeciążenia.

Niestety używam suszarki, gdyż moje włosy wysuszone naturalnie wyglądają o-kro-pnie! Staram się ograniczać prostownicę do minimum.

Schodzę z cieniowania. Mam nadzieję, że to choć w jakimś stopniu sprawi, że będę bardziej zadowolona z moich włosów...

ja nie lubie himalai
ale jantra i owszem


a ja dzis dalam pierwszy raz żel aloesowy na skalp przed mciem, dobrze zrobilam prawda?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-05, 18:53   #2540
ewcia1807
Zakorzenienie
 
Avatar ewcia1807
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Białogard
Wiadomości: 11 587
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
pokrzywa w termos i w droge



ja nie lubie himalai
ale jantra i owszem


a ja dzis dalam pierwszy raz żel aloesowy na skalp przed mciem, dobrze zrobilam prawda?
No pewnie
__________________
CG od 30.09.2011
Olejowanie od 11.11.2011


28-...-36-37-38-39-40-41-42-43-44-45-46 -47-48-49-50 ... 60

Zapraszam na mojego kosmetycznego bloga: www.kosmetyczny-raj.blogspot.com
ewcia1807 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-05, 19:12   #2541
201605090956
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 157
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

Ja to będę musiała sobie jakies pojemniki znaleźć na II sniadanie i obiad (późno wracam) - zaczynam dietę od piątku. - mój dietetyk ją ułożył.
201605090956 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-05, 19:35   #2542
_cornelia_
Zadomowienie
 
Avatar _cornelia_
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 098
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

Cytat:
Napisane przez Kingulina2901 Pokaż wiadomość
Jeeej nawet mnie nie łam. Kolor marzenie! Jak ja bym chciała taki mieć Powiesz mi gdzie kupujesz te farby? Bo na All jest tylko 1. O niegdzie nie mogę znaleźć ich palety
kupiłam w sklepie internetowym u radka. niestety ciężko je dostać, ale zamierzam podzwonić po okolicznych hurtowniach, bo nie mam inncyh potrzeb, żeby je zamawiać.
Paletę można znaleźć na stronie itely. można też tam złożyć zamówienie, jednak ceny nie są niższe.

Cytat:
Napisane przez Heroldin Pokaż wiadomość
Dzięki ! Pocieszyłaś mnie tą " szóstką". Jam jest zagorzała i regularna farbowiczka . Od dłuższego czasu na brązy {6%}. Zamierzałam eksperymentować i pofarbować w domu . Kupiłam farbę { naturalny blond + ciemny blond}, a na butelkach utleniacza jak wół jest napisane : 9%. Wystraszyłam się . Teraz postanowiłam iść do fryzjera i kazać sobie pasemka. A że mam w zwyczaju patrzeć fryzjerce na ręce i kontrolować { }, widząc Twój kolor włosów, wiem, że można blond i "szóstką" uzyskać.
Raz jeszcze - dziękuję.
Każdy mi mówił, że mi nie wyjdzie, ale stwierdziłam, że spróbuje, a może. Bardzo wiele koleżanek, które farbowały się na jasny blond miały robione 12%. Widząc ich zniszczone włosy, chciałam tego uniknąć
__________________
recenzje kosmetyczne, salonów kosmetycznych
dekoracje, moda i uroda
_cornelia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-05, 19:49   #2543
mckabi
Zadomowienie
 
Avatar mckabi
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 1 111
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

Cytat:
Napisane przez Scarrabeo Pokaż wiadomość
Generalnie w internecie można znaleźć dwie wersje- pierwsza, że silikony cykliczne są najgorsze z możliwych i druga, że należą do kategorii tych odparowywujących z włosa po pewnym czasie. Ja skłaniam się ku tej drugiej wersji.

Co do suszenia- jak z ostatnim płukaniem- na koniec zimno, by domknąć łuski włosa.
Cytat:
Napisane przez SoBitterSoSweet Pokaż wiadomość
Tak mi się nasunęły dwie rzeczy po przeczytaniu tego posta:
po pierwsze uważam, że powinnaś zmienić kolejność przy suszeniu, czyli najpierw średni nawiew a potem zimny, zimny sprzyja zamykaniu łusek, powinny być wtedy bardziej błyszczące
po drugie cyklopentasiloxane jest silikonem, który odparowującym z włosa, z tego co wiem to w słowniku jest błąd i do jego usunięcia nie trzeba silnych detergentów

powodzenia w dalszym dbaniu o włoski

---------- Dopisano o 19:03 ---------- Poprzedni post napisano o 19:01 ----------

Scarrabeo widzę że mamy podobne wnioski


- zapomniałam dopisać, że kończę zimnym nawiewem ale dzięki dziewczyny

- czyli jednak ten silikon nie taki zły
a czy mimo to tak długie i częste stosowanie mogło mi wysuszyć włosy?

wklejam skład: Cyclopentasiloxane, Dimethiconol, C12-15 Alkyl Benzoate, Benzyl Salicylate, Linalool, Citronellol, Geraniol, Elaeis Guineesis/Palm Oil, Shorea Robusta/Shorea Robusta Seed Butter, Eugenol, Fragrance.
mckabi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-05, 19:59   #2544
Scarrabeo
Zakorzenienie
 
Avatar Scarrabeo
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 4 068
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

Cytat:
Napisane przez mckabi Pokaż wiadomość
a czy mimo to tak długie i częste stosowanie mogło mi wysuszyć włosy?

wklejam skład: Cyclopentasiloxane, Dimethiconol, C12-15 Alkyl Benzoate, Benzyl Salicylate, Linalool, Citronellol, Geraniol, Elaeis Guineesis/Palm Oil, Shorea Robusta/Shorea Robusta Seed Butter, Eugenol, Fragrance.
Ja bym tak nie panikowała na jego widok, ma całkiem ładny skład jak na serum silikonowe i myślę, że raczej wysuszać nie powinien.
Scarrabeo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-05, 20:06   #2545
mckabi
Zadomowienie
 
Avatar mckabi
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 1 111
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

to może po prostu moje włosy się za bardzo do niego przyzwyczaiły. W każdym razie odstawiam, bo lepiej mi bez niego
mckabi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-05, 20:37   #2546
pannanika
Zakorzenienie
 
Avatar pannanika
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6 541
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

Ryzykuję! Nałożyłam odzywkę morelową alterry jak maskę i trzymam pod ręcznikiem. MYślę że z pół godzinki potrzymam. Ciekawe jak zadziała :P
__________________
Liliowy Zakątek || FB
pannanika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-05, 20:50   #2547
lacrimachristi
Zakorzenienie
 
Avatar lacrimachristi
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 193
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

dziewczyny co sadzicie o olejku himalaya rewitalizujacym??
__________________
lacrimachristi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-06, 07:35   #2548
ewcia1807
Zakorzenienie
 
Avatar ewcia1807
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Białogard
Wiadomości: 11 587
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

pannanika jakie efekty?
__________________
CG od 30.09.2011
Olejowanie od 11.11.2011


28-...-36-37-38-39-40-41-42-43-44-45-46 -47-48-49-50 ... 60

Zapraszam na mojego kosmetycznego bloga: www.kosmetyczny-raj.blogspot.com

Edytowane przez ewcia1807
Czas edycji: 2011-10-06 o 07:37
ewcia1807 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-06, 08:33   #2549
emka12345
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 18
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

Cytat:
Napisane przez slodka_kicunia_17_wera Pokaż wiadomość
Ja to będę musiała sobie jakies pojemniki znaleźć na II sniadanie i obiad (późno wracam) - zaczynam dietę od piątku. - mój dietetyk ją ułożył.

A możesz zdradzić jakie Ci menu ułożył.. myślę że dieta też dużo wpływa na kondycje włosów i dlatego pytam
__________________
emka12345 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-06, 11:53   #2550
masija
Zakorzenienie
 
Avatar masija
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 7 989
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

Dziewczyny tak Was czytam i nie mogę się na razie połapać..
Nie znam się na składach, nawet nie mam czasu żeby przeczytać dokładnie cały wątek..ech

Jak na razie to piję pokrzywę.
Ale to od dobrego roku, z przerwami. Zresztą piję ogólnie dużo ziół

Szukam obecnie idealnego szamponu-moje włosy okropnie się przetłuszczają, myję je niestety codziennie. Nie używam żadnych żeli, spray'i,gum. Po myciu nakładam tylko na końcówki odżywkę z Apteczki Babuni.
Obecnie zapuszczam włosy. Nigdy nie farbowałam.
Powinnam iść za niedługo podciąć końcówki ale strasznie mi szkoda..
masija jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:50.