"Saga o ludziach lodu" - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-04-20, 09:22   #61
Sunny Tiger
Wtajemniczenie
 
Avatar Sunny Tiger
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 813
Dot.: "Saga o ludziach lodu"

Cytat:
Napisane przez Laura2112 Pokaż wiadomość
Dla przypomnienia:
"6. Udostępnianie oraz prośba o udostępnianie nielegalnych materiałów objętych ochroną praw autorskich (muzyka, filmy, książki, gry itp..) jest zabronione. Dostęp do źródła takich informacji będzie kasowany, a użytkownik notorycznie łamiący ten regulamin i propagujący tego typu informacje podlega procedurze upomnień i banów."
Posty wskazujące na źródło oraz maile kasuję, proszę nie rozpowszechniać więcej e-booków na forum.
ups... już nie będę. Dziękuję za niewlepienie mi bana.

Cytat:
Napisane przez magi81 Pokaż wiadomość
A ja ostatnio pomyślałam sobie, że fajnie byłoby gdyby ktoś zekranizował Sagę Choć z pewnością byłoby to ogromnym wyzwaniem aby sprostać wyobrażeniom aż tylu czytelniczek A może porządna ekranizacja nie jest możliwa
Też kiedyś mi to przyszło do głowy Ale musiałby to być bardzo drogi serial Nawet się zastanawiałam kogo by obsadzili w głównych rolach
__________________
Sunny Tiger jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-22, 00:11   #62
joplin
Zadomowienie
 
Avatar joplin
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 668
Dot.: "Saga o ludziach lodu"

mam zamiar wybrać się na poszukiwania Sagi do biblioteki/antykwariatu, bo moja znajoma, która czytała Sagę powiedziała mi, że występuje tam dziewczyna, która ma takie samo imię jak mój pseudonim (nie, nie joplin, tylko Sol - tak mówią na mnie znajomi )
__________________
a traveller
joplin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-22, 07:32   #63
dominikinha
Raczkowanie
 
Avatar dominikinha
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 291
GG do dominikinha
Dot.: "Saga o ludziach lodu"

rany saga o ludziach lodu tez czytalam uwielbialam te ksiazki - moja siostra do dzisiaj nie moze uwierzyc ze przeczytalam tyle tomow hihi do dzis pamietam jaka byla radosc jak wychodzil kolejny tom - bylam stracona dla swiata na czas czytania w domu rodzicow mam pudlo ze prawie wszystkimi tomami - chyba z wyjatkiem pierwszego kolezanka nie oddala.
moja ulubiona byl samotny.
a sage mozna kupic na allegro
dominikinha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-22, 12:08   #64
ratlooksgirl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 92
Dot.: "Saga o ludziach lodu"

Cytat:
Napisane przez goldfish3000 Pokaż wiadomość
Ech, piękne to były czasy. Właściwie to dorastałam z tą serią Pamiętam jak pełna emocji, niecierpliwie czekałam na pojawienie się kolejnych części. A potem wałkowałam je po parę razy. Najbardziej podobały mi się: "Otchłań" - ta Sol - diablica , "Grzech śmiertelny" , Skrzydła kruka" - ależ ja się bałam, "Zęby smoka - no lubiła Solvego, hihihi... choć paskudnik jakich mało.
Niedawno wpadła mi w łapki jedna i z przykrością musze stwierdzić, że z biegiem lat cały czar prysł Już chyba nie uda mi się wyczarować ponownie tego klimatu, który mi towarzyszył, gdy wraz z Ludzmi Lodu przeżywałam ich niesamowite przygody. Ale spróbuje jeszcze raz.

Hmm Miałabym ogromną prośbę. Bardzo zalezy mi na sadze o królestwie światła. Więc jeśli jestes w posiadaniu (juz nie jestem taka poewna bo coś tu zaszło na tym forum:P) /edit/

Edytowane przez Laura2112
Czas edycji: 2007-04-22 o 12:24 Powód: naruszenie regulaminu
ratlooksgirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-22, 12:27   #65
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: "Saga o ludziach lodu"

Cytat:
Napisane przez ratlooksgirl Pokaż wiadomość
Więc jeśli jestes w posiadaniu (juz nie jestem taka poewna bo coś tu zaszło na tym forum:P) /edit/
Ano, coś zaszło, ostrzegałam i zaczynam wlepiać upomnienia
__________________
Cytat:
Napisane przez lomo
opm drze gębę pod blokiem jak jest pijana
pe pe pe pe pe pe bla bla bla i *uj wie o co jej chodzi.


🌹14 lat z Wizaż.pl

Nie mogę chodzic, ale nie wolno mi prosic o pomoc...

Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-01, 11:45   #66
marli
Raczkowanie
 
Avatar marli
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 369
Dot.: "Saga o ludziach lodu"

i ja też czytałam w dawnych czasach. co miesiąc oczekiwanie aż się wreszcie pojawi kolejny tom... nauka w kąt i siedzenie do nocy. Ach to była jeszcze podstawówka. naprawdę kochałam tę serię. ale niestety tylko do pewnego momentu, dalsze tomy były jak dla mnie niestety już zbyt naciągane. I z tego też powodu nie dobrnęłam do końca sagi. Najlepszy był początek sagi!!!. Może do niej jeszcze wrócę i może tym razem doczytam do końca. Zobaczymy... W każdym razie były to moje pierwsze powieści fantasy.
marli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-02, 20:17   #67
ricca166
Wtajemniczenie
 
Avatar ricca166
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 430
Question Dot.: "Saga o ludziach lodu"

Znacie jakies inne książki autorstwa Margit Sandemo podobne do Ludzi Lodu .(Królestwo Światła i Czarnoksiężnika już czytałam).??Bardzo bym była wdzięczna za udzielenie info na ten temat .Dzięki
ricca166 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-05-07, 00:44   #68
karabelka
Raczkowanie
 
Avatar karabelka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: razturaztam
Wiadomości: 44
Dot.: "Saga o ludziach lodu"

Czesc wszystkim milośniczkom Ludzi Lodu! Och jaka to byla wspaniala lektura! to jeszcze czasy podstawówki... nic nie bylo w stanie oderwc mnie od książki, codziennie odwiedziny w bibliotece i nastepny tom! strasznie mi siadła na psyche wtedy ta książka a i dziś bardzo dobrze pamietam wiele wątków i postaci ( to bylo jakies 10 lat wstecz!!!), słynne kobiety o silnym charakterze: Sol, Vilemo, Vanja, Silje.... W tamtym czasie strasznie sie rozmarzylam o Norwegii i tak sobie myslalam ze pewnie tam wszyscy ludzie sa na ksztalt Ludzi Lodu Fakt faktem że Norwegowie maja duzy szacunek do przyrody...Poza tym zawsze podobaly mi się okładki do poszczególnych tomów (działały na wyobaźnie) ... Och gdyby tak ktos wydał album z nimi albo kalendarz... Naprawde piekne dziela sztuki...A co do filmu to zawsze ksiazka bedzie lepsza!!!
karabelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-07, 12:56   #69
Fraoch
Rozeznanie
 
Avatar Fraoch
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrzosowisko
Wiadomości: 784
Dot.: "Saga o ludziach lodu"

Cytat:
Napisane przez joplin Pokaż wiadomość
mam zamiar wybrać się na poszukiwania Sagi do biblioteki/antykwariatu, bo moja znajoma, która czytała Sagę powiedziała mi, że występuje tam dziewczyna, która ma takie samo imię jak mój pseudonim (nie, nie joplin, tylko Sol - tak mówią na mnie znajomi )
mhmm nawet w pierwszych tomach ... Sol znaczy słońce, a ta bohaterka jest chyba najbardziej wyrazistą i zapadającą w pamięć osobą z całej sagi. O jak to dawno bylo jak się zaczytywałam .... a raczej pochłaniałam te książki
Właśnie działały na wyobraźnie... Tylko ja zaczęłam od Sagi o Czarnoksiężniku. Też dobra. Najmniej podobała mi się ( i nawet nie skończyłam jej czytać ) Saga o Królestwie światła.
A coś mi się obiło o uszka i częsciowo o oczka, że powstała jakas kolejna jej seria? Coś o rycerzach ?

Poza tym wydała chyba troche opowiadań ale to już raczej takie typowe romansidła bez tej magii którą miały Sagi...
Kiedyś szukałąm podobnych książek (właśnie po skończeniu sagi i niedosycie ^^) ale nic nie znalazłam, moja kuzynka miała podobnie hyhyhy ale może właśnie ktoś tu trafił i ma fajne tytuły do polecenia ?
__________________
Braon de dhrúcht na bhflaitheas,
Is deach de thobar na ngrás,
Go mbronna Dia ar d`anam
Is ar ár n-anam féin...

Fraoch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-14, 10:58   #70
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Dot.: "Saga o ludziach lodu" w Fakcie :)

Dobra wiadomośc dla wszystkich wielbicielek, a także tych, którzy chcieliby poznać Ludzi Lodu - dziś, 14 maja, razem z "Faktem" można kupić pierwszy tom Sagi. Kolejne tomy w każdy piątek (od 18 maja). Pierwszy tom jest bezpłatny, każdy kolejny będzie kosztował 8,90zł.
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-14, 12:17   #71
aneczka_1984
Wtajemniczenie
 
Avatar aneczka_1984
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 2 814
Dot.: "Saga o ludziach lodu" w Fakcie :)

Cytat:
Napisane przez BabciaWeatherwax Pokaż wiadomość
Dobra wiadomośc dla wszystkich wielbicielek, a także tych, którzy chcieliby poznać Ludzi Lodu - dziś, 14 maja, razem z "Faktem" można kupić pierwszy tom Sagi. Kolejne tomy w każdy piątek (od 18 maja). Pierwszy tom jest bezpłatny, każdy kolejny będzie kosztował 8,90zł.
Miałam nadzieję, że tańsze będą Kiedyś czytałam chyba wszystkie części, fajne czytadło
__________________
You're only given a little spark of madness. You mustn't lose it.
aneczka_1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-14, 12:55   #72
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: "Saga o ludziach lodu" w Fakcie :)

Swego czasu zaczytywałam sie Sagą - przeczytałam wszystkie tomy po kolei. Praktycznie się od książki nie odrywałam, jak tylko skończyłam jedną, to od razu siegałam po kolejną (w bibliotece koło mnie mieli akurat całą serię).

Szczerz mówiąc najbardziej podobały mi się początkowe tomy i te, w których jeszcze panowała aura "historyczości"; te w ktorych akja toczyła się juz w coraz bliższych nas czasach - juz mniej mnie pociagały.

Chyab muszę sobie Sage odświeżyć
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-14, 20:27   #73
karabelka
Raczkowanie
 
Avatar karabelka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: razturaztam
Wiadomości: 44
Dot.: "Saga o ludziach lodu" w Fakcie :)

Cytat:
Napisane przez BabciaWeatherwax Pokaż wiadomość
Dobra wiadomośc dla wszystkich wielbicielek, a także tych, którzy chcieliby poznać Ludzi Lodu - dziś, 14 maja, razem z "Faktem" można kupić pierwszy tom Sagi. Kolejne tomy w każdy piątek (od 18 maja). Pierwszy tom jest bezpłatny, każdy kolejny będzie kosztował 8,90zł.
Widzilam wlasnie w sklepie ten egzemplarz do gazety...Niestety zmienili okładke ;( a mnie sie te stare podobały....
karabelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-14, 21:15   #74
Germini
Zakorzenienie
 
Avatar Germini
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 079
Dot.: "Saga o ludziach lodu" w Fakcie :)

Mam zamiar kupować, o ile wciągnie mnie I tom
Fajny zbieg okoliczności, bo ostatnio akurat gadałam o tej serii z kumpelą - że chciałabym ją przeczytać. A dowiedziałam się o niej od Was - wcześniej nie wiedziałam, że coś takiego istnieje
I mimo że za fantasy nie przepadam, to tutaj spróbuję swoich sił; tyle Wizażanek nie może się mylić
Germini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-14, 22:53   #75
Zmijka
Zakorzenienie
 
Avatar Zmijka
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 8 686
Dot.: "Saga o ludziach lodu" w Fakcie :)

Cytat:
Napisane przez karabelka Pokaż wiadomość
Widzilam wlasnie w sklepie ten egzemplarz do gazety...Niestety zmienili okładke ;( a mnie sie te stare podobały....
a mnie właśnie ciekawią te nowe okładki, choć te stare bardzo mi msię podobają
Zmijka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-15, 08:40   #76
magi81
Zadomowienie
 
Avatar magi81
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 181
Dot.: "Saga o ludziach lodu"

Powrót Ludzi Lodu Super
Musz się nad tym zastanowić z chęcią odświeżyłabym sobie ich dzieje ale w domu i tak czeka już na mnie sporo nieprzeczytanych książek z nadzieją, że wreszcie uda mi się znaleźć na nie troche wolnego czsu
magi81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-16, 11:03   #77
Germini
Zakorzenienie
 
Avatar Germini
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 079
Dot.: "Saga o ludziach lodu"

Zaczęłam czytać I tom i już mnie troszeczkę wciągnął

Boję się tylko, że wciągnę się na maxa, a Fakt przestanie wypuszczać te książki w połowie serii, bo nie będą im schodzić. I wtedy zonk
Poza tym niepokoi mnie wzmianka o prenumeracie, która jest na ostatniej stronie książki - jest tam mowa o 15 tomach
Germini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-16, 12:24   #78
doduŚ
Rozeznanie
 
Avatar doduŚ
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 781
Dot.: "Saga o ludziach lodu"

taaaaaaaaaaaaakk.... przeczytalam pierwszy tom jednym tchemi chce wiece,cuuudowna ksiazka,pieknie napisana,ajj...normalnie nie moge sie doczekac nastepnych tomow

Germini mam tak samo....boje sie ze przestana wydawac ksiazke a ja bede musiala biegac i szukac dalszych tomow dalej,dlatego zastanwiam sie nad prenumerata i taniej wychodzi i pewniejsze ze w polowie serii nie zostana z taka mina......

jak myslicie zaprenumerowac Sage

dobra napisze teraz moja wrazenia....

UWAGA !!! maly spoilerik
coz...Salije(dobrze??) wspania bohaterka silna,odwazna(wybrazam ze piekna) no i Tengel,taki jakich ja lubie,inny na zewnatrz w srodku istna dobroc i milos,tzn przynajmniej w tej pierwszej czesci ;p wspanieale sa dla mnie opisy ich wuobrazen o sobie,nawet byla lekko zawidziona po ich pierwszym bardzo bliskim zblizeniu ze juz to sie skonczylo,ze nie bedzie tych przlotnych spojrzen pelnych namietnosci,tych przypadkowych musniec skrwkiem ciala drugiego ciala....aj...noo...i ta Hanna!!!!!co ona wyczytala w tym ogniu,chyba nic dobrego skoro "stara zamarla" i nic nie pwoiedziala na ten temat...tu mnie bierze niepokoj a zarazem ciekawosc....

pozdrawiam
__________________


"Największym więzieniem jest przeszłość"



"należy kochac rzeczywistość, a nie urojenia... "

Edytowane przez doduŚ
Czas edycji: 2007-05-18 o 13:29 Powód: dodany spoiler
doduŚ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-16, 13:27   #79
Germini
Zakorzenienie
 
Avatar Germini
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 079
Dot.: "Saga o ludziach lodu"

Cytat:
Napisane przez doduŚ Pokaż wiadomość
pieknie napisana
Tu bym akurat polemizowała, bo styl jest wg mnie raczej bardzo przeciętny i sztucznie wystylizowany na poetycko-głęboki
Ale nie zmienia to faktu, że mam zamiar czytać "Sagę"


Cytat:
Napisane przez doduŚ Pokaż wiadomość
Germini mam tak samo....boje sie ze przestana wydawac ksiazke a ja bede musiala biegac i szukac dalszych tomow dalej,dlatego zastanwiam sie nad prenumerata i taniej wychodzi i pewniejsze ze w polowie serii nie zostana z taka mina......
Prenumerata chyba nic nie zmienia, skoro jest tylko do 15 tomu Pewności nie ma żadnej, że Fakt wypuści wszystkie 46 tomów.


Cytat:
Napisane przez doduŚ Pokaż wiadomość
(...)
A to już chyba podchodzi pod spoiler Wolałabym się na takie nie natykać. Można zaznaczyć tekst na biało i napisać, że to dla tych, które już czytały

Edytowane przez Germini
Czas edycji: 2007-05-18 o 13:33
Germini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-16, 14:25   #80
kinnka
Raczkowanie
 
Avatar kinnka
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 382
GG do kinnka
Dot.: "Saga o ludziach lodu"

To ja też się podłączę jako kolejna fanka Sagi

Pochłaniałam każdy tom w klasie maturalnej. Zamiast uczyć się do egzaminów czytałam kolejne tomy Sagi, co wieczór jeden, i nie odrywałam się od lektury, dopóki nie zatrzymała mnie okładka... A fascynacją tą serią zaraziła mnie moja babcia

Niestety, nie dotrwałam do końca. Wkurzyło mnie, jak umarła Villemo. Przeczytałam 22 tomy.

Teraz z chęcią wróciłabym do lektury...

Wiecie może, czy można gdzieś dostać tomik z zeszłopiątkowego wydania Faktu? Wiedziałam, że będzie i czekałam cały tydzień, a w piątek zapomniałam
kinnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-16, 14:50   #81
Germini
Zakorzenienie
 
Avatar Germini
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 079
Dot.: "Saga o ludziach lodu"

Kinnka, po prostu popatrz w kioskach. A tomik wyszedł w poniedziałek, następne będą co piątek.
Germini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-16, 15:04   #82
foxina
Rozeznanie
 
Avatar foxina
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 908
Dot.: "Saga o ludziach lodu"

Mnie też zdziwiła ta ilość tomów w fakcie i ani słowa o ciągu dalszym.
Nawet sprawdzałam ile tomów jest w tomie W tym pierwszym niestety tylko jeden.
foxina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-16, 15:05   #83
kinnka
Raczkowanie
 
Avatar kinnka
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 382
GG do kinnka
Dot.: "Saga o ludziach lodu"

Cytat:
Napisane przez Germini Pokaż wiadomość
Kinnka, po prostu popatrz w kioskach. A tomik wyszedł w poniedziałek, następne będą co piątek.
Niestety, prasa codzienna jest codziennie zdawana i nie ma jej już w sprzdaży następnego dnia
Patrzyłam w kilku i nigdzie nie było...
kinnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-16, 15:12   #84
Fraoch
Rozeznanie
 
Avatar Fraoch
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrzosowisko
Wiadomości: 784
Dot.: "Saga o ludziach lodu"

ja właśnie powróciłam do czytania Sagi tylko że w wersji elektornicznej zastanawiałam się nad kupnem (właśnie dla starych okładek ) Ale skoro ich nie ma to nie chcę <foch> hyhyhy

No co do stylu to faktycznie zgadzam się z tobą Germini hehe ale ma to coś co wciąga i człowiek pochłania kolejne tomy żeby tylko poznać dowiedzieć co się dalej stanie ^^ I mam wrażenie, że Margit Sandemo ma dar obserwacji ludzi i ich opisywania, bo w zasadzie postacie są ciekawie ukazane i wydają nam się pomimo nierealności bardzo realne

A i spotkałam sie w óznych antykwariatach z możliwością kupienia starych tomów więc nawet jak fakt nie będzie wydawał to można dokompletować sobie potem z tamtych
__________________
Braon de dhrúcht na bhflaitheas,
Is deach de thobar na ngrás,
Go mbronna Dia ar d`anam
Is ar ár n-anam féin...

Fraoch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-16, 15:46   #85
Germini
Zakorzenienie
 
Avatar Germini
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 079
Dot.: "Saga o ludziach lodu"

Cytat:
Napisane przez kinnka Pokaż wiadomość
Niestety, prasa codzienna jest codziennie zdawana i nie ma jej już w sprzdaży następnego dnia
Patrzyłam w kilku i nigdzie nie było...
Oj, zapomniałam
Ale na Allegro sprzedają właśnie to wydanie z Faktu, porozglądaj się


Cytat:
Napisane przez Fraoch Pokaż wiadomość
No co do stylu to faktycznie zgadzam się z tobą Germini hehe ale ma to coś co wciąga i człowiek pochłania kolejne tomy żeby tylko poznać dowiedzieć co się dalej stanie ^^


Cytat:
Napisane przez Fraoch Pokaż wiadomość
A i spotkałam sie w óznych antykwariatach z możliwością kupienia starych tomów więc nawet jak fakt nie będzie wydawał to można dokompletować sobie potem z tamtych
No niby można, i w Merlinie też są niektóre tomy, ale jednak fajnie jest mieć komplet z jednej serii No ale lepszy cyc niż nic, jak to mówią
Germini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-16, 17:40   #86
karabelka
Raczkowanie
 
Avatar karabelka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: razturaztam
Wiadomości: 44
Dot.: "Saga o ludziach lodu"

Szkoda tylko że na nowej okładce jest logo faktu i ta kobieta na okładce bynajmniej nie przypomina mi Silje żyjącej w XVI wieku....Jakoś ta twarz jest taka niewpasowana w klimaty...Co o tym myślicie?
karabelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-17, 17:27   #87
Germini
Zakorzenienie
 
Avatar Germini
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 079
Dot.: "Saga o ludziach lodu"

Karabelka, szczerze mówiąc mało obchodzi mnie okładka Ale to dlatego, że zazwyczaj nie spodziewam się wiele po tego typu wydaniach z brukowców No ale jakby się skupić, to faktycznie - twarz w ogóle nie pasuje

A tak odnośnie stylu, w jakim książka jest napisana, to chyba znalazłam trafne określenie: harlequinowy
(Ale i tak się wciągnęłam )
Germini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-18, 13:25   #88
doduŚ
Rozeznanie
 
Avatar doduŚ
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 781
Dot.: "Saga o ludziach lodu"

Cytat:
Napisane przez Germini Pokaż wiadomość
Tu bym akurat polemizowała, bo styl jest wg mnie raczej bardzo przeciętny i sztucznie wystylizowany na poetycko-głęboki
Ale nie zmienia to faktu, że mam zamiar czytać "Sagę"
moze i sztucznie wystylizowany ale dla mnie najwazniejsze ze do mnie przemawia i czyta mi sie z przyjemnoscia


46 tomow???!!! a to bedzie czytania


a co do spilerow,masz racje,juz poprawiam
__________________


"Największym więzieniem jest przeszłość"



"należy kochac rzeczywistość, a nie urojenia... "
doduŚ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-18, 13:43   #89
Germini
Zakorzenienie
 
Avatar Germini
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 079
Dot.: "Saga o ludziach lodu"

DoduŚ, luz

Dzisiaj TŻ dowiedział się w kiosku od bardzo miłej pani, że Fakt musi wypuścić 20 (czy coś koło tego) tomów. A co dalej - nie wiadomo



Zaczęłam drugi tom, to może podzielę się z Wami moimi odczuciami odnośnie pierwszego

SPOILER!
Jak dla mnie za dużo jest w książce o pożądaniu - przez cały tom chodzą i napalają się na siebie, aż w końcu udaje im się bzyknąć Mam nadzieję, że w następnych tomach fabuła będzie trochę bardziej rozwinięta, bo nie tylko w związku ze stylem mam wrażenie, że czytam Harlequina
Poza tym denerwowała mnie Silje po rozmowie z Hanną. Dlaczego nagle aż tak zaczęło jej zależeć na spłodzeniu dziecka z Tengelem? On tego nie chciał, a ona zachowywała się, jakby była mądrzejsza od niego, mimo że tak naprawdę jeszcze zielonego pojęcia nie ma o konsekwencjach posiadania tej silnej, "złej" mocy.
A niektóre dialogi mnie zabijały. Rozmowa w stylu:
- Mogę popatrzeć?
- Nie, ale możesz potrzymać.
Rozwala



To tyle

Germini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-20, 16:10   #90
Germini
Zakorzenienie
 
Avatar Germini
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 079
Dot.: "Saga o ludziach lodu"

Ekhm, jest tu kto? Jakieś wrażenia po II tomie?
Germini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-30 19:52:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:05.