Problem z kocimi bobkami :/ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-09-24, 08:13   #1
smileofangel
Zakorzenienie
 
Avatar smileofangel
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 162

Problem z kocimi bobkami :/


Witam, mam 4miesiecznego (no juz 4,5) kotka dlugowlosego - a konkretnie kotke... od jakis 3 dni zauwazylam za malej co chwile dynda kolo pupy bobek... jest cala biala wiec nie trudno to zauwazyc... problem polega na tym ze nie zdarza sie to po wyjsciu z kuwety a tak po prostu w ciagu dnia... zastanawiam sie czy ona 'popuszcza'? nie zauwazylam zeby jej z brzuszku jezdzilo czy cos takiego... nie wiem co na to poradzic a w domu co chwile trafiam na jakis bobek... moja kota wchodzi do lozka i ostatnie co chce to znalesc kocia kupke w lozku... a juz pomijam ze latam za nia z papierem a jak sie przyklei czasem cos to jest i mi i kotu nie milo... pomozcie

kicia pije wode mineralna i je orijen rybny wymieszany z koncowka royala dla malych persow, kuweta jest uzywana mimo tych wpadek wiec to nie wina zeby jej smierdzialo czy cos w tym stylu - zwirek uzywam Pigwy drewniany taki z jakiego korzystala jak jeszcze ze swoja kocia rodzinka mieszkala
__________________
.
smileofangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-24, 08:31   #2
sunshain
Wtajemniczenie
 
Avatar sunshain
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 179
Dot.: Problem z kocimi bobkami :/

czasami jest to wina karmy, odstaw RC

przy kotach z dłuzym futrem tak się zdarza czasami

jesli to nie kot wystawowy to podetnij jej futro na dupsku i po problemie

a czasami jest to wina "jakości" futra, wystarczy kąpiel z dobrym szamponem, dobra odżywka i po kłopocie (u mnie był taki przypadek kosmetyki zastosowane spowodowały, że do futra wszystko sie łapało)
sunshain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-24, 09:05   #3
smileofangel
Zakorzenienie
 
Avatar smileofangel
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 162
Dot.: Problem z kocimi bobkami :/

nie jest wystawowa i o tym podcieciu przy ogonie futerka juz tez myslalam, wiec mowisz ze samo to ze ona 'popuszcza' to wina karmy moze byc? dziwne bo byla na royalu od 2tyg i nic nie bylo a Orijen je od soboty... dziwne zjawisko ona nie czuje ze chce jej sie kupke i bobkuje? wolam na nia kroliczku moze jej sie cos pomieszalo z tej okazji i przejmuje krolicze nawyki

wypiore ja jak tylko w mieszkaniu zrobi sie cieplo - pewnie w przyszlym tyg bo nie chce jej zaziebic
__________________
.
smileofangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-24, 09:20   #4
sunshain
Wtajemniczenie
 
Avatar sunshain
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 179
Dot.: Problem z kocimi bobkami :/

Cytat:
Napisane przez smileofangel Pokaż wiadomość
nie jest wystawowa i o tym podcieciu przy ogonie futerka juz tez myslalam, wiec mowisz ze samo to ze ona 'popuszcza' to wina karmy moze byc? dziwne bo byla na royalu od 2tyg i nic nie bylo a Orijen je od soboty... dziwne zjawisko ona nie czuje ze chce jej sie kupke i bobkuje? wolam na nia kroliczku moze jej sie cos pomieszalo z tej okazji i przejmuje krolicze nawyki

wypiore ja jak tylko w mieszkaniu zrobi sie cieplo - pewnie w przyszlym tyg bo nie chce jej zaziebic

skoro dzieje sie tak w momencie jak zaczeła jeść Orjena (chyba, że nie podchodzi jej rybny a mięsny bedzie OK) to może tą karmę odstaw a w jej miejsce proponuję TOTW

RC to nie jest dobry wybór ale lepsze to na jakiś czas niz kupy pod ogonem

najpierw zmień karmę a potem ewentualnie pomyśl o kapieli (jesli nie była prana do tej pory to nie jest to wina kosmetyków)

a z mokrego co je ....

Edytowane przez sunshain
Czas edycji: 2009-09-24 o 09:25
sunshain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-24, 09:58   #5
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Problem z kocimi bobkami :/

mojej też czasem się przyczepi a ma średniej długości futro a potem gubi w różnych miejscach
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-24, 14:29   #6
smileofangel
Zakorzenienie
 
Avatar smileofangel
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 162
Dot.: Problem z kocimi bobkami :/

dziewczyny ale zebysmy sie napewno dobrze zrozumialy... kot robi kupke w kuwecie i jak wychodzi nic przy tylku nie ma, ale w ciagu dnia kiedy do kuwety nie idzie pojawiaja sie co jakis czas kolo pupy bobki wiec tak jakby w sposob nie kontorolowany troche jej 'wypadaly' kozystanie z toalety swoja droga a bobki swoja... kupie jej miesnego orijena i moze TOTW jak dostane... co do mokrego nie daje jej go regularnie, raz dostala mus z RC dla maluchow a tak je tylko suche i jakies miesko czasem w ciagu dnia ale staram sie jej nie przyzwyczajac do innego jedzenia niz sucha karma (w domysle mial byc tylko Orijen) je go dokladnie od soboty a bobki pojawily sie jakos 3 dni temu wiec sie to pokrywa dosc

martwi mnie to ze ona tego 'nie czuje'? przeciez koty to raczej czysciochy a ona nie leci z tym bobkiem do toalety bawi sie bawi az ja podchodze do niej sie bawic i znajduje niespodzianke... mieszkam sama z kotem i mam pelna kontorle nad tym kiedy sie zalatwia wiec jak mowie regularne wyproznianie i ta kwestia to dwie osobne historie

p.s. czy TOTW jest tylko od 2,5kg nie ma malych? nie wiem czy ten moj niejadek bedzie ja chcial
__________________
.

Edytowane przez smileofangel
Czas edycji: 2009-09-24 o 14:37
smileofangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-24, 16:10   #7
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Problem z kocimi bobkami :/

jeśli czasem robi kupę w kuwecie, to znaczy, że kontroluje zwieracze. Może czasem zapomina po prostu, jest jeszcze mała, to sie czasem zdarza czy kotka była odrobaczana? I napisz coś o samej kupie- czy jest zwarta, czy miękka itd.
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-24, 18:21   #8
Malaika85
Zadomowienie
 
Avatar Malaika85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 583
Dot.: Problem z kocimi bobkami :/

dlaczego Royal Canin jest niedobry? Moj psiak i kot to jedzą i jest super...
__________________
pij mleko
bedziesz wielki
Malaika85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-24, 18:50   #9
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Problem z kocimi bobkami :/

Bo podobno to taki podrasowany Whishas tylko.
Ale mój kot też to je i ma się całkiem dobrze. Przedtem ropiały mu oczy, a teraz, po RC, nie.
No i jeszcze Bezopet maść u weterynarza na kłaki mu kupiłam, bo się dusi czasem.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-24, 19:39   #10
sunshain
Wtajemniczenie
 
Avatar sunshain
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 179
Dot.: Problem z kocimi bobkami :/

Cytat:
Napisane przez Malaika85 Pokaż wiadomość
dlaczego Royal Canin jest niedobry? Moj psiak i kot to jedzą i jest super...
wejdx na watek o karmach

w skrócie bo ma jako wypełniacz zboże

poszperaj w
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=351529

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...=268254&page=6

oraz na tej stronie napisałam o RC http://www.wizaz.pl/forum/showthread...159455&page=11
sunshain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-25, 00:51   #11
milenka22
Rozeznanie
 
Avatar milenka22
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 921
Dot.: Problem z kocimi bobkami :/

Moim zdaniem powinnaś wygalać jej tyłek, tak jak to sie robi yorkom. Sama miałam długowłose kotki i brudziły sie po każdym wyjściu z kuwety, dlatego przycinałam sierść i problem zniknął. W dzień można było jeszcze kotka podmyć ale kiedy się załatwił w środku nocy a potem przyszedł do mnie do łóżka...
__________________
Płacz jest ostatnią deską ratunku - nie pierwszą!
milenka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-25, 20:03   #12
smileofangel
Zakorzenienie
 
Avatar smileofangel
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 162
Dot.: Problem z kocimi bobkami :/

kupki sa ciemne i zwarte... jak idzie do kuwetki zadko jej sie cos przykleja tylko wlasnie jak bobkuje podczas zabawy np... byla odrobaczona powtorke z odrobaczenia ma 10.10.2009r. dzis problem sie zmniejszyl moze sie przyzwyczaja do nowej karmy? a co do tego ze mala jest i moze jej sie zdarzyc to ok ale przez 2tyg problemu nie bylo i pojawil sie wlasnie razem ze mniana karmy... skroce jej wloski wkolo pupy bo dzis znow musialam ja myc :/ nie ze mi sie nie chce ale jest to uciazliwe rowniez dla kici
__________________
.
smileofangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-28, 08:45   #13
smileofangel
Zakorzenienie
 
Avatar smileofangel
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 162
Dot.: Problem z kocimi bobkami :/

wprowadzilam mokre puszki Animondy i zostaly przyitane cieknaca slinka

Orijen dalej jest w misce a problem bobkow zostal zarzegnany (moze sie przyzwyczaila) jak go zje sprobuje z Acana dla odmiany
__________________
.
smileofangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:18.