Samoligaturujący aparat ortodontyczny - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-08, 10:27   #1
Alice in Wonderland
Wtajemniczenie
 
Avatar Alice in Wonderland
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 2 093
Exclamation

Samoligaturujący aparat ortodontyczny


Wątek ten zakładam, aby osoby które planują mieć swojego złomka na zabkach miały jasność co to aparaty ortodontyczne samoligaturujące, sama kiedyś podzukiwałam informacji na ten temat i ciężko było, stronki www bez problemu się znajdzie, ale jednak fajnie mieć wszystko w jednym miejscu i popatrzeć jak to u innych wygląda i jak oceniają.

Odrazu zakładam z góry, iż jest to wątek INFORMUJĄCY, ponieważ zauważyłam, że na forum dotyczącym jedynie systemu Damona (jest więcej, ale o tym później), wciąż powstają jakieś niepotrzebne kłótnie, osobiście uważam że jest to każdego indywidualna sprawa jaki chce założyć aparat, a wiadomo każdy "przed", chce wiedzieć więcej i mieć jasność w temacie, zapytać itp.




A więc:

na początku wspomnę, że należy wiedzieć, że są różne firmy, które posidają system samoligaturujący

np. zamki firmy: SmartClip, Clarity SL; T3 ;Damon; Empower : Vision LP


(a nie tylko Damon- prawde mówiąc ta firma, zrobiła sobie bardzo dobry marketing, dlatego przeważnie kojarzymy owe zamki z nimi, co jest błędem, ale nic złym jednak nie można mówić, że system samoligaturujący to Damon- nie, nie - poprostu jest to jedna z firm)



teraz o samym systemie:

Systemy samoligaturujące to nowoczesne systemy stałych aparatów ortodontycznych stwarzające nowe, niezwykłe możliwości terapeutyczne leczenia wad zgryzu.

Dzięki unikalnej budowie zamków, leczenie przebiega znacznie szybciej. Możliwe jest skrócenie czasu leczenia nawet o wiele miesięcy (nawet 12-stu) a wizyty kontrolne odbywają się rzadziej (nawet co 3miesięce) w porównaniu z metodami tradycyjnymi. A zatem w krótszym czasie możliwe jest uzyskanie idealnego uśmiechu.

W technice samoligaturującej nie stosuje się ligatur elastycznych „gumeczek”, łuki bowiem utrzymywane są dzięki specjalnym klapkom wbudowanym w zamki. Pozwala to na zminimalizowanie tarcia, które w metodzie tradycyjnej jest efektem ubocznym powstającym przy przesunięciu zębów wzdłuż łuku aparatu stałego. Można zatem w tej metodzie leczenia generować mniejsze siły i w związku z tym ograniczyć w znacznym stopniu objawy bólowe i dyskomfort towarzyszący zwykle leczeniu ortodontycznemu.

Metoda samoligaturująca sprzyja również utrzymaniu idealnej higieny jamy ustnej.
Udowodniono klinicznie, że podczas leczenia systemem samoligaturującym, odkładanie się płytki bakteryjnej, powodującej próchnicę i zapalenie dziąseł jest o 40 % mniejsze w porównaniu z tradycyjnymi metodami ortodontycznymi z zastosowaniem ligatur elastycznych.

Również aspekt estetyczny jest tu nie bez znaczenia. Zamki w metodzie samoligaturującej są mniejszych rozmiarów, a zatem są mniej widoczne w ustach pacjenta.

Leczenie może być prowadzone zarówno u dzieci jak i osób dorosłych, bez ograniczeń wiekowych.
Zamki samoligaturujące występują także w wersji metalowej i estetycznej.


troszkę WWW

system Damon /z lewej strony macie zakladki/ --> http://www.polorto.com.pl/pl/index.p...ja+dla+lekarza

Smart Clip --> http://www.ortho-max.pl/ortho-max/in...d=16&Itemid=42

Clarity SL --> http://www.ortho-max.pl/ortho-max/in...d=13&Itemid=41

Vision --> http://www.ortho-max.pl/ortho-max/in...id=6&Itemid=69

Empower /www zagraniczna/ --> http://www.americanortho.com/

T3 /www zagraniczna/--> http://www.americanortho.com/self-ligation_t3.htm

/powyzsze dwa www zagraniczne, ale obecne w Polsce, widzialam, ze u nas strony w budowie/
http://www.ortho-max.pl/ortho-max/in...d=28&Itemid=61


z wątków polecam mój ulubiony o aparatach orto
---> na dany moment Aparaty ortodontyczne cz. IX /a bede kolejne czesci na 100% )--> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=419232
polecam zapoznac się tam najpierw z aparatowym faq


na koniec może coś ode mnie
dlaczego założyłam samoligaturujący? otoz:


moj stomatolog, polecil mi, ortodontke - leczyla sie u niej jego corka i zadowolona /jak i sam stomatolog /- wiec podreptalam w sumie zielona, zaklada tylko system samoligaturujacy, spr jak cenowo u innych i wyszlo ze podobnie, jedyna roznica w cenniku wizyt kontrolnych (nizsza)
poczytałam wczesniej w internecie, popytałam


*przemawia do mnie dzialanie systemu samoligaturujacego
*nie musialam zakladac dolu
*brak ligatur/tylko zamki i drucik/

i najwazniejsze - w sumie decydujace

*super ze wizyty co 3miechy, mega komfort, nawet gdy sie gdzies wyjezdza, nie trzeba sie martwic, plus mniej wizyt- mniej kosztow, jak to orto mowila- zwraca się kasa wczesniej zaiwestowana w aparat
ja płacilam 2800 za kosmetyczny, 2500 metalowy /tego systemu/

jednak i tak wiadomo, ze wszelkie to bardzo indywidualne--> wada zgryzu

i sądze ze lepiej zawsze powiedziec wiecej czasu jaki macie nosic, a potem byc mile zaskoczonym - tak mowiłam moja orto, mi powiedziala 1,5 -2 (bo to lepiej wlasnie dla psychiki mojej ) bo po co mam sie nastawiac,
ale miała u siebie przypadek, ze jednej osobie za 11 miesiecy sciagnela, WOW, bo tak dobrze szlo- ale tak jak pisalam jest to indywidualne


Ja nosze od lutego 2010 mam wersje kosmetyczna smart clipa i jestem naprawde zadowolona, ząbki się prostują i jak to ostatnio na mojej pierwszej kontrolnej orto powiedziala "ladnie to idzie" wiec ok, dala mi mocnijeszy drucik, zalozona mi tez jeden pierscien (ale przy tej metodzie nie trzeba, bo sa "rurki", jednak ze wzgledu na moja wade, bo kurde odpadal mi tam zamek, dolne stykaly sie z gornymi i wybijal, wiec zapobiegawczo- pierscien)
co do brudzenia się zamkow kosmetycznych - nic się nie odbarwiło, na poczatku się bałam, aaale teraz jem wszystko co kolorowe i nie ma żadnego problemu

dodaje fotki

i zaznaczam na koniec, aby nie bylo niepotrzebnych słow, że jest to wątek INFORMUJĄCY gdzie można dodawać opinie, pytania, jak i swoje postępy,
a nie który aparat lepszy, bo nie uznaje czegoś takiego, poniewaz, kazdy sam decyduje jaki zakłada aparat, a mi nigdy nie pszyszlo do głowy, aby robic jakis podział, jednak jak wszedzie sa jakies innowacje, tak i w ortodoncji, a wiec systemy samoligaturujace, czemu osobny wątek? bo tu są informacje tylko o wspomnianym wyzej systemie
__________________
23.12.2014
23.04.2016

Edytowane przez Alice in Wonderland
Czas edycji: 2010-06-12 o 10:45
Alice in Wonderland jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-11, 08:30   #2
Lousie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 305
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

__________________

Aparatka

góra: 8.05.2010
dół: po dwóch miesiącach
~
Lousie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-11, 14:27   #3
karton
Zakorzenienie
 
Avatar karton
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 028
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

to ja też się melduję
__________________
instagram: @uttterly
karton jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-11, 19:34   #4
kompaktowa
Raczkowanie
 
Avatar kompaktowa
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 58
Talking Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Mi właśnie dzisiaj założyli taki aparat z Damona. Póki co zęby trochę bolą i ledwo jem, ale i czekam z niecierpliwością na efekty.
kompaktowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-11, 20:57   #5
Lousie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 305
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Cytat:
Napisane przez kompaktowa Pokaż wiadomość
Mi właśnie dzisiaj założyli taki aparat z Damona. Póki co zęby trochę bolą i ledwo jem, ale i czekam z niecierpliwością na efekty.
który Damon? ja mam Q. zrób zdjęcia
__________________

Aparatka

góra: 8.05.2010
dół: po dwóch miesiącach
~
Lousie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-12, 10:51   #6
Alice in Wonderland
Wtajemniczenie
 
Avatar Alice in Wonderland
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 2 093
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Cytat:
Napisane przez kompaktowa Pokaż wiadomość
Mi właśnie dzisiaj założyli taki aparat z Damona. Póki co zęby trochę bolą i ledwo jem, ale i czekam z niecierpliwością na efekty.
hehe ja tak mowilam, na poczatku, ze mam "taki na zasadzie Damona", aczkolwiek wiedzialam, ze to jest inny, poniewaz orto mi mowila, ale jako gapa zapomnialam, zmienila bo jakies lepsze zamki, czy cos, a przy kolejnnej wizycie, musialam wpasc po taka nakladke relaksujace, zapytalam sie "jaki ja mam ten aparat, bo zawsze zapominam, a przyjaciolka sie pytala, planuje zalozyc" i wtedy zapisalam sobie na karteczce i tez odrazu zapamietalam


a bolec Cie beda na poczatku, mimo wszystko, poniewaz jednak jest to sila, ktorej wczesniej Twe zabki nie czuly, ale po tygodniu, powinno wszystko wrocic do normy, ja jadlam eem.. a raczej pilam koktajl, banan, jogurt, kulka lodów i jakies platki - zmiksowane jajecznica tez jest miekka
__________________
23.12.2014
23.04.2016

Edytowane przez Alice in Wonderland
Czas edycji: 2010-06-12 o 10:55
Alice in Wonderland jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-12, 20:20   #7
kompaktowa
Raczkowanie
 
Avatar kompaktowa
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 58
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Cytat:
Napisane przez Alice in Wonderland Pokaż wiadomość
a bolec Cie beda na poczatku, mimo wszystko, poniewaz jednak jest to sila, ktorej wczesniej Twe zabki nie czuly, ale po tygodniu, powinno wszystko wrocic do normy, ja jadlam eem.. a raczej pilam koktajl, banan, jogurt, kulka lodów i jakies platki - zmiksowane jajecznica tez jest miekka
Dzięki za informacje. Jutro muszę wybrać się do sklepów i zaopatrzyć w coś miękkiego na najbliższe dni.

Dołączam zdjęcie, aparat na razie mam tylko na górne ząbki.
kompaktowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-12, 21:04   #8
Andzara1111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 10
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Cześć od sierpnia wkraczam do grona metalowców i zastanawiam się nad zamkami, czy ktoś mi może doradzić jakie wybrać? Moja ortodontka doradziła mi zamki metalowe bezligaturowe carriera ale nie mogę znaleźć konkretnych informacji na ich temat. Czy są one lepsze od damona a może gorsze?
Andzara1111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-12, 21:18   #9
Alice in Wonderland
Wtajemniczenie
 
Avatar Alice in Wonderland
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 2 093
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Cytat:
Napisane przez kompaktowa Pokaż wiadomość
Dzięki za informacje. Jutro muszę wybrać się do sklepów i zaopatrzyć w coś miękkiego na najbliższe dni.

Dołączam zdjęcie, aparat na razie mam tylko na górne ząbki.
Tak, tak miekkie

ee no spoko metalek jest , rob sobie zdjecia co jakis czas, zobaczysz efekty i bedzie pamietka na pozniej

---------- Dopisano o 22:18 ---------- Poprzedni post napisano o 22:15 ----------

Cytat:
Napisane przez Andzara1111 Pokaż wiadomość
Cześć od sierpnia wkraczam do grona metalowców i zastanawiam się nad zamkami, czy ktoś mi może doradzić jakie wybrać? Moja ortodontka doradziła mi zamki metalowe bezligaturowe carriera ale nie mogę znaleźć konkretnych informacji na ich temat. Czy są one lepsze od damona a może gorsze?
A ma jakies inne? czy tylko te? Zamki carriere są jednymi z najbardziej popularnych samoligaturujących w Polsce - właśnie obok damona i smart clipa.

Filozofia jest ta sama - zamki samoligaturujące, system niskiego tarcia.
Inni producenci, troszkę inne specyfikacje zamków.
__________________
23.12.2014
23.04.2016
Alice in Wonderland jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-13, 10:16   #10
kompaktowa
Raczkowanie
 
Avatar kompaktowa
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 58
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Cytat:
Napisane przez Alice in Wonderland Pokaż wiadomość
ee no spoko metalek jest , rob sobie zdjecia co jakis czas, zobaczysz efekty i bedzie pamietka na pozniej
tak właśnie zrobię ortodontka również robiła zdjęcia moim zębom, ciekawa jestem czy mi je później pokaże.
nie sądziłam że ten aparat tak szybko działa, mam go dopiero od piątku a już zaczyna mi się robić szpara, której wcześniej nie było
kompaktowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-13, 11:11   #11
Alice in Wonderland
Wtajemniczenie
 
Avatar Alice in Wonderland
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 2 093
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Cytat:
Napisane przez kompaktowa Pokaż wiadomość
tak właśnie zrobię ortodontka również robiła zdjęcia moim zębom, ciekawa jestem czy mi je później pokaże.
nie sądziłam że ten aparat tak szybko działa, mam go dopiero od piątku a już zaczyna mi się robić szpara, której wcześniej nie było
aby nie sklamac, bo to kazda wada jest czyms indywidualnym, ale w ciagu 3miesiecy - do pierwszej wizyty kontrolnej- zaszly najbardziej spektekularne efekty, ja najbardziej cierpialam z powodu wystajacego kla- teraz nie pamietam co to jest, jest juz w luku i ladnie sie prostuje, w ogole wszystkie zabki sa w takim luku tylko 6tka nie, bo ona stracila zamek i w sumie miesiac czekalam na zalozenie pierscienia-nie mialam jak przyjechac do domu, a tam zakladalam aprat- teraz tez tak obserwuje, co by to bardziej sie wszytskie zrownywaly i prostowaly
__________________
23.12.2014
23.04.2016
Alice in Wonderland jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-13, 11:21   #12
Lousie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 305
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Cytat:
Napisane przez kompaktowa Pokaż wiadomość
Dzięki za informacje. Jutro muszę wybrać się do sklepów i zaopatrzyć w coś miękkiego na najbliższe dni.

Dołączam zdjęcie, aparat na razie mam tylko na górne ząbki.

o masz, Q - tak jak ja
mnie nic nie bolało w ogóle od początku , a szpara - dokładnie, dzień po założeniu mi się zrobiła, pomiędzy dwojka, a trojka lewa, potem się zeszła i zrobiła po drugiej stronie
__________________

Aparatka

góra: 8.05.2010
dół: po dwóch miesiącach
~
Lousie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-13, 23:21   #13
Andzara1111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 10
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Aha czyli samoligaturowy aparat to to samo co bezligaturowy? Myślałam że to kolejny rodzaj... Ciężko to wszystko ogarnąć w kilka dni.
Wciąż nie wiem czy podejmuje słuszną decyzje ale zdecyduje się na te zamki co ortodontka zaproponowała. Mam nadzieje że to dobry wybór . Wielkie dzięki za pomoc.
Andzara1111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 23:13   #14
Lousie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 305
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

nie, nie, nie !
to nie jest to samo.
i nie samoligaturowy, a samoligaturujący, lub bezligaturowy.
aparat nie zawierający ligatur to aparat stosujący niskie tarcie, czyli delikatne siły.
__________________

Aparatka

góra: 8.05.2010
dół: po dwóch miesiącach
~
Lousie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-15, 21:00   #15
Alice in Wonderland
Wtajemniczenie
 
Avatar Alice in Wonderland
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 2 093
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

jak nie to samo, jak to samo, tylko takie potoczne słówko

też na początku pisałam/mówiłam bezligatur, beligaturowy - bo bylo mi łatwiej

ale nauczyłam się i bez zadnych problemow stosuje wlasciwe sformuowanie czyli-->
samoligaturujący
__________________
23.12.2014
23.04.2016
Alice in Wonderland jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-15, 21:42   #16
mazia23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 36
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Witajcie, ja w piątek miałam zakładany aparat Damona, ale nie pytajcie mnie jaki konkretnie bo sam ortodonta nie wiedział wkurzyło mnie to... od piątku ząbki bolą, ale powoli zaczyna być trochę lepiej na razie na jedynce jak widać nie ma zamka, ale to dlatego że nie ma miejsca w łuku oczywiście mam pierścienie... pozdrowionka
Mam prośbę, wie może ktoś jaki Damon to może być? byłabym wdzięczna

Edytowane przez mazia23
Czas edycji: 2010-06-15 o 21:51
mazia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-15, 21:51   #17
marryme21
Zakorzenienie
 
Avatar marryme21
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 159
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Mam zwykły aparat,ale z chęcią poczytam ten wątek.
Przeraziła mnie jedna rzecz,którą zresztą wyczytałam na wizażu-że podobno tylko samoligaturujące potrafią ,,wyczarować,, szeroki,hollywodzki uśmiech.
Mam na myśli takie uśmiechy,gdzie widać zęby nawet do 6-tek.
I teraz mam zagwozdkę,bo na dzień dzisiejszy-po 3 miesiącach z aparatem-widać mi tylko do 3-ek.(patrząc z przodu twarzy).Nie podoba mi się to.
Chce mieć szeroki łuk.
Czy ten mój zwykły druciak będzie potrafił to zrobić?Czy Wasi lekarze coś wspominali na ten temat?
marryme21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-15, 22:14   #18
Alice in Wonderland
Wtajemniczenie
 
Avatar Alice in Wonderland
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 2 093
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Cytat:
Napisane przez mazia23 Pokaż wiadomość
Witajcie, ja w piątek miałam zakładany aparat Damona, ale nie pytajcie mnie jaki konkretnie bo sam ortodonta nie wiedział wkurzyło mnie to... od piątku ząbki bolą, ale powoli zaczyna być trochę lepiej na razie na jedynce jak widać nie ma zamka, ale to dlatego że nie ma miejsca w łuku oczywiście mam pierścienie... pozdrowionka
Mam prośbę, wie może ktoś jaki Damon to może być? byłabym wdzięczna
mnie sie wydaje, ze to tenn z malymi zamkami, ale nie wiem dokladnie jaki to

ząbki będą Cie bolec przez moment- az sie przyzwyczaja, ze dziala na nie siła, tak jak pisalam, radze zaopatrzyc sie w miekkie jedzonko

---------- Dopisano o 23:14 ---------- Poprzedni post napisano o 23:12 ----------

Cytat:
Napisane przez marryme21 Pokaż wiadomość
Mam zwykły aparat,ale z chęcią poczytam ten wątek.
Przeraziła mnie jedna rzecz,którą zresztą wyczytałam na wizażu-że podobno tylko samoligaturujące potrafią ,,wyczarować,, szeroki,hollywodzki uśmiech.
Mam na myśli takie uśmiechy,gdzie widać zęby nawet do 6-tek.
I teraz mam zagwozdkę,bo na dzień dzisiejszy-po 3 miesiącach z aparatem-widać mi tylko do 3-ek.(patrząc z przodu twarzy).Nie podoba mi się to.
Chce mieć szeroki łuk.
Czy ten mój zwykły druciak będzie potrafił to zrobić?Czy Wasi lekarze coś wspominali na ten temat?
Hmmm nie wnikałam i nigdy nie szukałam takowych informacji, szczerze mowiac nie wiedzialam o istnieniu czegos takiego
tak sie zastanawiam o co kaman, ze jak sie usmiecham to jak widac ząbki?? czy jak?
__________________
23.12.2014
23.04.2016
Alice in Wonderland jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-15, 22:31   #19
marryme21
Zakorzenienie
 
Avatar marryme21
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 159
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Cytat:
Napisane przez Alice in Wonderland Pokaż wiadomość

Hmmm nie wnikałam i nigdy nie szukałam takowych informacji, szczerze mowiac nie wiedzialam o istnieniu czegos takiego
tak sie zastanawiam o co kaman, ze jak sie usmiecham to jak widac ząbki?? czy jak?

Wiem,że napisałam to trochę na zasadzie masło maślane.
Postaram się wytłumaczyć lepiej.
Chodzi mi o taki uśmiech,żeby było widać wiele zębów.
U mnie obecnie,podczas uśmiechania,stojąc naprzeciwko mnie nie zobaczysz moich 4-ek czy 5-tek,o 6-tkach nawet nie mówiąc.Tylko kończy się na 3kach,a reszta zębów jest niewidoczna i wklęsła.Mam tak jakby kwadratowy łuk.
Może lepiej posłużę się zdjęciem,co mam na myśli:
marryme21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-15, 23:40   #20
Alice in Wonderland
Wtajemniczenie
 
Avatar Alice in Wonderland
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 2 093
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Aaaaaa łapie, łapie - teraz ale nigdy nie myslalam o czyms takim, myslalam ze to wrodzone
przez Ciebie jutro zwroce na to uwage

kurde Hally Berry jakie ma biale zebusie
__________________
23.12.2014
23.04.2016
Alice in Wonderland jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-16, 10:54   #21
bartek1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 40
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Nie czytałem całego tematu , więc z góry przepraszam jeśli się powtórzę.

Czym się różni aparat samoligaturujący od zwykłego aparatu z gumkami? Od czego zależy czy ortodonta założy mi aparat samoligaturujący czy zwykły na gumki? Jaka jest różnica w cenie?
bartek1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-16, 12:12   #22
Alice in Wonderland
Wtajemniczenie
 
Avatar Alice in Wonderland
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 2 093
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Cytat:
Napisane przez bartek1991 Pokaż wiadomość
Nie czytałem całego tematu , więc z góry przepraszam jeśli się powtórzę.

Czym się różni aparat samoligaturujący od zwykłego aparatu z gumkami? Od czego zależy czy ortodonta założy mi aparat samoligaturujący czy zwykły na gumki? Jaka jest różnica w cenie?
Bartku! wszystko masz we wstepie na samej gorze!

od czego zalezy jaki Ci zalozy? od Ciebie, chyba ze orto pracuje jedynie na jakis konkretnych zamkach, np. tak bylo u mnie orto pracuje tylko na samoligaturujacych smart clipach wersja metal/kosmetyczny cena 2500/2800 - u mnie,
pierwsza reakcja moze byc "o kurde" ale zwraca sie potem w wizytach poniewaz przy takim apracie jesli nie wymaga to co 3miesiace- u mnie 70zł kontrolna, no i przemawia do mnie system samoligaturujacy, dlatego zdecydowalam sie na takowy, acha i przy tym systemie nie nosi sie gumek - ale wszystko masz we wstepie - nie bede sie powtarzac
__________________
23.12.2014
23.04.2016

Edytowane przez Alice in Wonderland
Czas edycji: 2010-06-16 o 12:15
Alice in Wonderland jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-16, 12:52   #23
kasia07g
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 6
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

czesc, wreszcie znalazłam miejsce gdzie moge sie dowiedziec wszystkiego o tych aparatach mam mnostwo pytan. Otoz kiedys w podstawowce nosilam juz aparat ale taki zdjemowany,mialam duza przerwe miedzy jednykami,ktora oczywiscie zniknela niestety jakis czas temu zaczely mi sie wyrzynac ósemki na ktore nie bylo juz miejsca wiec zęby sie stłoczyly zarowno na gorze jak i na dole. Dwie gorne poszly do wyrwania niecaly rok temu,zostala tylko jedna dolna ktora nie jest jescze wyrznięta i na wyrwanie czeka w lipcu. Najgorsze ze własnie zauwazylam ze przez usunięte gorne ósemki wlasnie zaczely mi sie rozchodzić jedynki!! nie jest to jakas ogromna przerwa ale juz jest,a wczesniej jej nie bylo!!! czyli nie dosc ze te zeby stloczone to jescze ta przerwa:/ no i wlasnie dlatego zdecydowalam sie na aparat,tylko problem w tym ze jestem obecnie za garnica i wlasnie szukalam czegos gdzie wizyty kontrolne bylyby jak najrzadsze,a co 3 miesiace to dla mnie bomba czytalam juz ze ceny mniej wiecej sa porownywale,ale ciekawi mnie w jakich miastach je zakaladalyscie. Najblizej mam do olsztyna bo pochodze z warm.-mazur. ale oczywiscie w tej dziurze nic nie moge znlezc w necie.czy ktos jest z olsztyna,kto moglby polecic kogos kto zaklada te aparaty ?kogos dobrego? jesli nie to moze ktos z warszawy,znalazlam taki gabinet www.ortodonta-warszawa.pl (cena za jeden łuk 2000zl). Chcialam tez wiedziec czy myslicie ze byloby mozliwe(przy jakiejs ewentualnej doplacie) ekspresowe zalozenie aparatu,czyli przykladowo bede w Polsce 12lipca i do 1sierpnia chcialbym juz go miec, ewentualnie w jakim innym najszybszym czasie oczywiscie najpierw musze uporac sie z ósemka wyrywanie mam 16 lipca w moje urodziny :/ acha no i mam 23 lata. Prosze olsztynianki i warszawianki piszcie jak najwiecej na temat dobrych specjalistow! ja nawet nie wiem czy w tym olsztynie to takie rzeczy robia:p bardzo chcialabym zalatwic juz chociaz jakies formlanosci w lipcu reszte ewentualnie przy mojej kolejnej wizycie czyli gdzies wrzesien /pazdziernik pozdrawiam
kasia07g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-16, 12:59   #24
Lousie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 305
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Cytat:
Napisane przez Alice in Wonderland Pokaż wiadomość
mnie sie wydaje, ze to tenn z malymi zamkami, ale nie wiem dokladnie jaki to

ząbki będą Cie bolec przez moment- az sie przyzwyczaja, ze dziala na nie siła, tak jak pisalam, radze zaopatrzyc sie w miekkie jedzonko

---------- Dopisano o 23:14 ---------- Poprzedni post napisano o 23:12 ----------



Hmmm nie wnikałam i nigdy nie szukałam takowych informacji, szczerze mowiac nie wiedzialam o istnieniu czegos takiego
tak sie zastanawiam o co kaman, ze jak sie usmiecham to jak widac ząbki?? czy jak?
Damon Q
no, ja tam wiem tylko, że Damon wlasnie ma niby w swojej kompetencji właśnie rozszerzanie uśmiechu.. obejrzyj:
http://www.youtube.com/watch?v=rllrBkDpSuA
__________________

Aparatka

góra: 8.05.2010
dół: po dwóch miesiącach
~
Lousie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-16, 13:42   #25
bartek1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 40
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Cytat:
Napisane przez Alice in Wonderland Pokaż wiadomość
Bartku! wszystko masz we wstepie na samej gorze!

od czego zalezy jaki Ci zalozy? od Ciebie, chyba ze orto pracuje jedynie na jakis konkretnych zamkach, np. tak bylo u mnie orto pracuje tylko na samoligaturujacych smart clipach wersja metal/kosmetyczny cena 2500/2800 - u mnie,
pierwsza reakcja moze byc "o kurde" ale zwraca sie potem w wizytach poniewaz przy takim apracie jesli nie wymaga to co 3miesiace- u mnie 70zł kontrolna, no i przemawia do mnie system samoligaturujacy, dlatego zdecydowalam sie na takowy, acha i przy tym systemie nie nosi sie gumek - ale wszystko masz we wstepie - nie bede sie powtarzac
No pierwszy post akurat przeczytałem, ale nie znalazłem tam informacji o różnicy między aparatem samoligaturującym i zwykłym.

Nie wiem czy ja to dobrze zrozumiałem, ale widzę to tak, że mamy aparaty stałe samoligaturujące i na gumki. Mi chodzi o zasadniczą różnicę między jednym a drugim rodzajem aparatu.
bartek1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-16, 14:13   #26
mazia23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 36
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

LOUSIE wg Ciebie to Q? mnie jakoś nie wyglądał i wolałam się zapytać wkońcu tyle tu aparatek dziękuję za odpowiedż
mazia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-16, 16:28   #27
Lousie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 305
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Cytat:
Napisane przez mazia23 Pokaż wiadomość
LOUSIE wg Ciebie to Q? mnie jakoś nie wyglądał i wolałam się zapytać wkońcu tyle tu aparatek dziękuję za odpowiedż

aaaa, Maziu, nie zauważyłam Twoich zdjęć
to nie jest Q, to mi wygląda na Carriera
Alice, małe to ma mój Q, Carriere ma właśnie większe zameczki..

---------- Dopisano o 17:28 ---------- Poprzedni post napisano o 16:47 ----------

Cytat:
Napisane przez bartek1991 Pokaż wiadomość

Nie wiem czy ja to dobrze zrozumiałem, ale widzę to tak, że mamy aparaty stałe samoligaturujące i na gumki. Mi chodzi o zasadniczą różnicę między jednym a drugim rodzajem aparatu.
aparat z gumkami, czyli ligaturowy do leczenia używa wysokiego tarcia, czyli trochę mniejszy komfort noszenia i (chociaż jest to indywidualne), to zazwyczaj troszkę więcej i dłużej boli. tu minimum leczenia to ok 2 lata. ale masz zabawę z kolorem gumeczek

natomiast aparaty bezligaturowe, to takie, których drucik zamknięty jest w zamkach, a nie tak jak przy powyższych - nie trzyma się na gumkach. to jest niskie tarcie, czyli większy komfort użytkowania, rzadsze wizyty ( co ok. 2 miesiace ) , czyli też mniejsze koszty..
minimum leczenia - półtora roku, ale wiadomo, to już zależy od wady.
+ w większości przypadków nie stosuje się ekstrakcji, czyli wyrywania zębów.
__________________

Aparatka

góra: 8.05.2010
dół: po dwóch miesiącach
~

Edytowane przez Lousie
Czas edycji: 2010-06-16 o 16:29
Lousie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-16, 17:10   #28
Alice in Wonderland
Wtajemniczenie
 
Avatar Alice in Wonderland
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 2 093
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Cytat:
Napisane przez kasia07g Pokaż wiadomość
czesc, wreszcie znalazłam miejsce gdzie moge sie dowiedziec wszystkiego o tych aparatach mam mnostwo pytan. Otoz kiedys w podstawowce nosilam juz aparat ale taki zdjemowany,mialam duza przerwe miedzy jednykami,ktora oczywiscie zniknela niestety jakis czas temu zaczely mi sie wyrzynac ósemki na ktore nie bylo juz miejsca wiec zęby sie stłoczyly zarowno na gorze jak i na dole. Dwie gorne poszly do wyrwania niecaly rok temu,zostala tylko jedna dolna ktora nie jest jescze wyrznięta i na wyrwanie czeka w lipcu. Najgorsze ze własnie zauwazylam ze przez usunięte gorne ósemki wlasnie zaczely mi sie rozchodzić jedynki!! nie jest to jakas ogromna przerwa ale juz jest,a wczesniej jej nie bylo!!! czyli nie dosc ze te zeby stloczone to jescze ta przerwa:/ no i wlasnie dlatego zdecydowalam sie na aparat,tylko problem w tym ze jestem obecnie za garnica i wlasnie szukalam czegos gdzie wizyty kontrolne bylyby jak najrzadsze,a co 3 miesiace to dla mnie bomba czytalam juz ze ceny mniej wiecej sa porownywale,ale ciekawi mnie w jakich miastach je zakaladalyscie. Najblizej mam do olsztyna bo pochodze z warm.-mazur. ale oczywiscie w tej dziurze nic nie moge znlezc w necie.czy ktos jest z olsztyna,kto moglby polecic kogos kto zaklada te aparaty ?kogos dobrego? jesli nie to moze ktos z warszawy,znalazlam taki gabinet www.ortodonta-warszawa.pl (cena za jeden łuk 2000zl). Chcialam tez wiedziec czy myslicie ze byloby mozliwe(przy jakiejs ewentualnej doplacie) ekspresowe zalozenie aparatu,czyli przykladowo bede w Polsce 12lipca i do 1sierpnia chcialbym juz go miec, ewentualnie w jakim innym najszybszym czasie oczywiscie najpierw musze uporac sie z ósemka wyrywanie mam 16 lipca w moje urodziny :/ acha no i mam 23 lata. Prosze olsztynianki i warszawianki piszcie jak najwiecej na temat dobrych specjalistow! ja nawet nie wiem czy w tym olsztynie to takie rzeczy robia:p bardzo chcialabym zalatwic juz chociaz jakies formlanosci w lipcu reszte ewentualnie przy mojej kolejnej wizycie czyli gdzies wrzesien /pazdziernik pozdrawiam
pomimo iz jestem teraz w Polsce, mimo wszystko jedna z decydujacych spraw, byl wlasnie motyw wizyt co 3miechy, nigdy nie wiadomo kiedy sie nagle wyjedzie, albo nawet co do wakacji- nie musze sie martic o wizyte

chcialabys szybko zalozyc aparat, moim zdaniem, majac wyrwane juz 8, wyleczone ząbki - zakladaja jak to sie mowi - od reki

u mnie tak bylo, ale to na bank nie wyjatek, sama orto mi mowila, ze poprostu umawiamy sie na zalozenie i ... zakladamy - ale tak jak pisalam wyzej, 8wyrwane i zabki wyleczone

niestety nie jestem w stanie polecic kogos z olsztyna, czy tez warszawy, ale na bank nie bedzie to problem, w sumie najlepiej jak znajdziesz kontakt do ortodonty i zadzwonisz czy takowe zaklada - oraz wtedy wszelkie inne pytanka, terminy

---------- Dopisano o 18:03 ---------- Poprzedni post napisano o 17:57 ----------

Cytat:
Napisane przez bartek1991 Pokaż wiadomość
No pierwszy post akurat przeczytałem, ale nie znalazłem tam informacji o różnicy między aparatem samoligaturującym i zwykłym.

Nie wiem czy ja to dobrze zrozumiałem, ale widzę to tak, że mamy aparaty stałe samoligaturujące i na gumki. Mi chodzi o zasadniczą różnicę między jednym a drugim rodzajem aparatu.
Bartku toć przecież masz we wstepie informacje, na temat systemu samoligaturującego, wiec jak nie dostrzegasz rożnicy?


skopiuje-->

teraz o samym systemie:

Systemy samoligaturujące to nowoczesne systemy stałych aparatów ortodontycznych stwarzające nowe, niezwykłe możliwości terapeutyczne leczenia wad zgryzu.

Dzięki unikalnej budowie zamków, leczenie przebiega znacznie szybciej. Możliwe jest skrócenie czasu leczenia nawet o wiele miesięcy (nawet 12-stu) a wizyty kontrolne odbywają się rzadziej (nawet co 3miesięce) w porównaniu z metodami tradycyjnymi. A zatem w krótszym czasie możliwe jest uzyskanie idealnego uśmiechu.

W technice samoligaturującej nie stosuje się ligatur elastycznych „gumeczek”, łuki bowiem utrzymywane są dzięki specjalnym klapkom wbudowanym w zamki. Pozwala to na zminimalizowanie tarcia, które w metodzie tradycyjnej jest efektem ubocznym powstającym przy przesunięciu zębów wzdłuż łuku aparatu stałego. Można zatem w tej metodzie leczenia generować mniejsze siły i w związku z tym ograniczyć w znacznym stopniu objawy bólowe i dyskomfort towarzyszący zwykle leczeniu ortodontycznemu.

Metoda samoligaturująca sprzyja również utrzymaniu idealnej higieny jamy ustnej.
Udowodniono klinicznie, że podczas leczenia systemem samoligaturującym, odkładanie się płytki bakteryjnej, powodującej próchnicę i zapalenie dziąseł jest o 40 % mniejsze w porównaniu z tradycyjnymi metodami ortodontycznymi z zastosowaniem ligatur elastycznych.

Również aspekt estetyczny jest tu nie bez znaczenia. Zamki w metodzie samoligaturującej są mniejszych rozmiarów, a zatem są mniej widoczne w ustach pacjenta.


Leczenie może być prowadzone zarówno u dzieci jak i osób dorosłych, bez ograniczeń wiekowych.
Zamki samoligaturujące występują także w wersji metalowej i estetycznej.

---------- Dopisano o 18:03 ---------- Poprzedni post napisano o 18:03 ----------

plus dodam, ze sa podane linki i tam rowniez mozna sie dowiedziec o systmie oraz konkretnych zamkach o ktorych wspomnialam, ze mamy zamki firm SmartClip, Clarity SL; T3 ;Damon; Empower : Vision LP

kiedys tez bylam zielona na temat tego systemu i szukalam, szukalam, dlatego postanowilam zgromadzic to w jedno miejsce, jak i wlasnie rozmawiac, wymieniac doswiadczenia

---------- Dopisano o 18:10 ---------- Poprzedni post napisano o 18:03 ----------

faktycznie przydatny jest tez filmik akurat systemu Damona, podany przez Lousie /pamietajmy, ze sa rowniez inne firmy/

http://www.youtube.com/watch?v=rllrBkDpSuA
__________________
23.12.2014
23.04.2016

Edytowane przez Alice in Wonderland
Czas edycji: 2010-06-16 o 17:11
Alice in Wonderland jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-16, 17:19   #29
kasia07g
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 6
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Alice,dzieki bardzo za odpowiedz, wlasnie gore mam calkowicie wyleczana osemki usuniete wiec nie powinno byc chyba problemu,zreszta i tak najpierw chcialam zakladac gore dopiero za jakis czas dół. Znalazlam juz wlasnie fajna klinike i moze jesli dobrze pojdzie to na poczatek lipca umowie sie na konsultacje i juz pod koniec lipca bede miala aparat

Jescze chcialam ci napisac Alice ze widzac twoje zdjecia czuje sie podbudowana,bo moja wada przypomina twoja, wiec efekty po 3miesiacach sa super!!! nie ukrywam ze zęby to moj odwieczny kompleks,wada nie jest duza a mimo to zle sie z nimi czuje( mimo ze aparat ruchomy w podstawowce zlikwidowal mi szpare pomiedzy jedynkami,to nigdy zęby nie byly calkowicie proste;/ ) takze super jest ogladac twoje szybkie postepy pozdro
kasia07g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-16, 17:28   #30
Lousie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 305
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Jeśli chodzi o mnie - poszłam na jedną wizytę, zrobiłam wyciski, a dwa tygodnie później założyłam aparat bez separacji, ekstrakcji, niczego
tyle dobrego
__________________

Aparatka

góra: 8.05.2010
dół: po dwóch miesiącach
~
Lousie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-02-14 12:41:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:40.