Jak sobie organizujecie dzień ślubu żeby ze wszystkim zdązyć? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ślubny wizerunek

Notka

Ślubny wizerunek Ślubny wizerunek jest dla ciebie ważny? Zadaj pytanie na temat sukni ślubnej, makijażu, fryzury oraz dodatków ślubnych. Czuj się wyjątkowo w tym dniu.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-03-16, 14:10   #1
sreberko
Raczkowanie
 
Avatar sreberko
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 265

Jak sobie organizujecie dzień ślubu żeby ze wszystkim zdązyć?


Szukałam i nie znalazłam, więc zakładam nowy wątek.
Ślubowanie czeka mnie w sierpniu, najważniejsze sprawy załatwione (kościól, sala, wodzirej, kamerzysta, fotograf..) ale cały czas zastanawiam się jak zdążyć w dniu ślubu z wszystkimi przygotowaniami! Przeciez fryzura (prawdopodobnie będę się czesać w Warszawie, a ślub będzie w moim rodzinnym miejscie 80 km od Warszawy), makijaż, kosmetyczka (choćby tylko manicure), bukiety, dekoracje auta, jakaś mini sesja zdjęciowa (dużą sesje planujemy już po ślubie) - tyle tych spraw do załatwienia, a jest na to tylko kilka godzin.
Pochwalcie się jak sobie organizujecie swój dzień ślubu, żeby zdążyć ze wszystkim?
__________________
Poznać można tylko to, co się oswoi.
sreberko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-16, 14:58   #2
marticia
Zakorzenienie
 
Avatar marticia
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 3 045
Dot.: Jak sobie organizujecie dzień ślubu żeby ze wszystkim zdązyć?

Tez slubuje w sierpniu. Ja postanowilam za bardzo sie nie stresowac tym wszystkim, a ze wzgledu na to, ze slub mamy na 15 musze sie szybko uwinac. Na pewno bede chciala sie wyspac, wiec nie ma mowy o wstawaniu o g. 5 czy 6. Uwazam, ze to z lekka przesadzone. Wiec najwczesniej to o 8 sie zwleke i wykapie. Gdzies na 9 umowie sie z fryzjerka i wizazystka. Panzokcie moze zrobie sobie dzien wczesniej juz pod wieczor. Nie wiem, chyba 2 h im wystarczy na zrobienie fryzury i makijazu. Pozniej zajma sie swiadkowa. A ja juz powolutku bede sie ubierala.
Jesli chodzi o dekoracje to zostawiam to innym. Roznica w cenach nie jest znaczna, a ja naprawde nie zamierzam latac jeszcze do kosciola i sprawdzac czy wszystko ok. Tak wiec umowilam sie juz z kierowca, ze o okreslonej godzinie podjedzie pod kwiaciarnie i udekoruja samochod. Zreszta, to tylko bedzie jeden bukiet do przymocowania.
No i tak sie zastanawiam, na ktora zrobic blogoslawienstwo. Jesli slub jest na 15, chyba pol godziny trzeba byc wczesniej, albo i 45 min. blogolawienstwo ile moze trwac? 15 min max? To chyab ustalimy przyjazd pana mlodego na 13. Mysle, ze spokojnie sie wyrobimy
marticia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-16, 18:36   #3
Paaulinkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 17
Dot.: Jak sobie organizujecie dzień ślubu żeby ze wszystkim zdązyć?

hej, ja wychodzę za mąż 28.07 ślub jest o 17.00 tak więc: do fryzjera jestem umówiona na 10.30, jednocześnie będę czesana ja i świadkowa, na 12.30 ma przyjechać do mnie wizażystka, świadkowa zdecydowała, że chce się malować sama, więc malowanie też mamy jednocześnie. makijaż zajmie ok. 1 godz. tak więc przed 14.00 powinno być po wszystkim. ponieważ z moim narzeczonym mieszkamy razem z moimi rodzicami, kiedy ja będę się "malować" on będzie się juz ubierał ze świadkiem - już będzie nagrywał go kamerzysta. potem przyjeżdża po nich auto 14.30 (auto wynajmujemy razem z salą weselną - właściciel sali zapewnia pełną dekorację i sali i auta, więc będzie już udekorowane). chłopaki jadą po kwiaty, a ja w tym czasie ubieram się ze świadkową - jest już fotograf i kamerzysta. na 15.00 zaplanowaliśmy błogosławieństwo. potem jedziemy z fotografem na plener (nie uznaję fotografowania się na drugi dzień, poza tym na pewno będę poprawiny - jak my nie zorganizujemy, zorganizują się same bo mamy dużo przyjezdnej, biesiadnej rodziny). na 16.40 musimy być w kościele. i potem to już uroczystość, życzenia i wesele.
Paaulinkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-16, 19:47   #4
k-iwka
Raczkowanie
 
Avatar k-iwka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 150
Dot.: Jak sobie organizujecie dzień ślubu żeby ze wszystkim zdązyć?

witam
ja ślub mam 28.09.2007 na godzine 16 i też niewiem jak to wszystko zorganizowac zeby zdazyc na czas, poniewaz chcialam wiazanke zrobic sama musze liczyc na to z godzinke, zdjecia chcialabym zrobic w plenerze juz wczesniej znaczy sie w tygodniu poprzedzajacym ślub bo w październiku niewiadomo jaka bedzie pogoda akurat w dziń ślubu i niechcialabym aby się okazało że pada dzeszcz i jak tu zdjęcia w plenerze robić?
chętnie poczytam wasze plany dnia dotyczące dnia ślubu bo sama boję się tego wyjątkowego dnia
k-iwka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-17, 15:18   #5
sreberko
Raczkowanie
 
Avatar sreberko
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 265
Dot.: Jak sobie organizujecie dzień ślubu żeby ze wszystkim zdązyć?

Wiecie co, coraz bardziej wydaje mi się że to niemądre czesac się w Warszawie, a potem jechac 80 km do mojego rodzinnego miasta (gdzie jest slub). Chyba że przed dniem ślubu zanocuję w Warszawie i umówię sie tu do fryzjera i na makijaż na raniutko na 8.00, a potem śmigniemy szybko do mojego miasteczka - slub mamy o 17.00.
Niestety w mojej rodzinnej miejscowości żadnemu fryzjerowi nie ufam i nie znam żadnej makijażystki Gdyby było inaczej - miałabym problem dojazdów z głowy :-(
Zastanawiam się też nad tym ile czasu trwa błogosławieństwo. To chyba zalezy co się w tym czasie planuje - czy tylko błogosławienstwo i wyjście do kościoła, czy tez powitanie pana młodego, dekorację auta, przebranie się w suknię slubną (u mnie jest zwyczaj że panna młoda wychodzi do pana młodego na przywitanie w sukience wizytowej, a po przywitaniu dopiero się przebiera w suknię slubną) i na koniec błogosławieństwo. Ja - poniewaz wszyscy (narzeczony, przyszli teściowie, moja mama i ja) zaczynamy cały ceremoniał w moim domu - zaplanowałam że jednoczesnie obydwoje ubieramy sie, a potem spotykamy się w dziennym pokoju i tu od razu przechodzimy do błogosławieństwa, a potem jedziemy do kościoła. Wtedy to potrwa z 20-30 minut. W ubieranie auta chyba brata zaanagażuję ;-)
__________________
Poznać można tylko to, co się oswoi.

Edytowane przez sreberko
Czas edycji: 2007-03-18 o 12:45
sreberko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-24, 22:35   #6
ola_ma_kota
Raczkowanie
 
Avatar ola_ma_kota
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poland
Wiadomości: 116
Dot.: Jak sobie organizujecie dzień ślubu żeby ze wszystkim zdązyć?

mieszkam na śląsku, a tu taki zwyczaj, że ślub jest koło południa i lekko po południu, ale napewno nei o 16tej. więc, zeby zdążyć na 12tą, zamierzam wstać koło 8.00, lekkie śniadanie, o 9tej fryzjerka, zajmie to gdzieś z godzinkę (tak zakładam), potem makijaż - robię sama, wystarczy mi 30 minut spokojnie, będzie gdzieś koło 11tej, zakładam kieckę, buty i o 11.45 jesteśmy w Kościele. Co sądzicie? acha - mój TŻ, gdy ja będę się fryzować, pojedzie ze świadkiem po kwiaty. Powinno być okej
ola_ma_kota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-25, 14:16   #7
Meg9
Raczkowanie
 
Avatar Meg9
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Mysłowice
Wiadomości: 244
Dot.: Jak sobie organizujecie dzień ślubu żeby ze wszystkim zdązyć?

Cytat:
Napisane przez ola_ma_kota Pokaż wiadomość
mieszkam na śląsku, a tu taki zwyczaj, że ślub jest koło południa i lekko po południu, ale napewno nei o 16tej. więc, zeby zdążyć na 12tą, zamierzam wstać koło 8.00, lekkie śniadanie, o 9tej fryzjerka, zajmie to gdzieś z godzinkę (tak zakładam), potem makijaż - robię sama, wystarczy mi 30 minut spokojnie, będzie gdzieś koło 11tej, zakładam kieckę, buty i o 11.45 jesteśmy w Kościele. Co sądzicie? acha - mój TŻ, gdy ja będę się fryzować, pojedzie ze świadkiem po kwiaty. Powinno być okej
Ja też mieszkam na Śląsku i ślub mam na 12:00
U mnie powinno wyglądać tak:
7:00 - pobudka,
8:00 - fryzjer,
9:30 - makijaż,
10:30 - ubieranko suknisi,
11:15 - mój przyszły mąż przyjeżdża i będzie błogosławieństwo,
11:45 - jesteśmy w Kościele

Ciekawe czy sprawdzi się mój plan Mój ślub dopiero 15.09.2007
__________________
26.06.2007 - obrona pracy magisterskiej - od teraz Pani mgr inż.

http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/200109082441.png

Nasze zaręczyny
http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/200402030926.png

15.09.2007 - żoncia to ja
http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/20070915060114.png
Meg9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-03-25, 21:00   #8
ola_ma_kota
Raczkowanie
 
Avatar ola_ma_kota
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poland
Wiadomości: 116
Dot.: Jak sobie organizujecie dzień ślubu żeby ze wszystkim zdązyć?

Cytat:
Napisane przez Meg9 Pokaż wiadomość
Ja też mieszkam na Śląsku i ślub mam na 12:00
U mnie powinno wyglądać tak:
7:00 - pobudka,
8:00 - fryzjer,
9:30 - makijaż,
10:30 - ubieranko suknisi,
11:15 - mój przyszły mąż przyjeżdża i będzie błogosławieństwo,
11:45 - jesteśmy w Kościele

Ciekawe czy sprawdzi się mój plan Mój ślub dopiero 15.09.2007
To ja Ci opowiem, Meg9, czy zdążyłam z moim planem ale wiesz co? masz rację, wstanę o 7ej !!! a nie o 8ej! z resztą, znając moją mamę, to już mnie obudzi o 6tej....ech no i oczywiście jeszcze błogosławieństwo rodziców przed Kościołem - ale myślę, że nie dłużej jak 10 minut pozdrawiam!!!!
ola_ma_kota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-26, 07:55   #9
Meg9
Raczkowanie
 
Avatar Meg9
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Mysłowice
Wiadomości: 244
Dot.: Jak sobie organizujecie dzień ślubu żeby ze wszystkim zdązyć?

Cytat:
Napisane przez ola_ma_kota Pokaż wiadomość
To ja Ci opowiem, Meg9, czy zdążyłam z moim planem ale wiesz co? masz rację, wstanę o 7ej !!! a nie o 8ej! z resztą, znając moją mamę, to już mnie obudzi o 6tej....ech no i oczywiście jeszcze błogosławieństwo rodziców przed Kościołem - ale myślę, że nie dłużej jak 10 minut pozdrawiam!!!!
Oczywiście czekam na Twoją relację z tego Wielkiego Dnia
Jestem pewna, że zdążysz się wyrobić ze wszystkim i że obejdzie się bez stresu
__________________
26.06.2007 - obrona pracy magisterskiej - od teraz Pani mgr inż.

http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/200109082441.png

Nasze zaręczyny
http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/200402030926.png

15.09.2007 - żoncia to ja
http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/20070915060114.png
Meg9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-26, 08:29   #10
inka1980
Zadomowienie
 
Avatar inka1980
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Knurów
Wiadomości: 1 225
Dot.: Jak sobie organizujecie dzień ślubu żeby ze wszystkim zdązyć?

Ja mam taki plan:

pazurki dzień wcześniej

a w dniu ślubu:

pobudka 7.00
kąpiel w pachnacej pianie 7.30
śniadanko 8.00
fryzjer 9.00
makijaż 11.00
ubieranie się 13.00
błogosławieństwo 14.00

ślub jest o 15.00, w kościele mamy być o 14.45, bo u nas podpisywanie dokumentów odbywa się przed mszą
inka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-26, 12:11   #11
bassienkaw
Zakorzenienie
 
Avatar bassienkaw
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: wcześniej Mysłowice, teraz Jaworzno
Wiadomości: 12 812
Dot.: Jak sobie organizujecie dzień ślubu żeby ze wszystkim zdązyć?

dziewczyny ze śląska... jeśli oczywiscie nei zamierzacie malowac sie same. Macie do polecenia kogos kto pomaluje? sprawdzonego? wyprobowanego? kto dojedzie do domu i pomaluje profesjonalnie? by makijaz po kilku godzinach mi nie spłynął?
__________________
Mama: Łucji i Julii

90 - 86 - 82- 78 - 74 - 70 -66 -61 - 60

Moja historia odchudzania






bassienkaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-18, 08:34   #12
memka87
Raczkowanie
 
Avatar memka87
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Manchester/Śląsk
Wiadomości: 432
Dot.: Jak sobie organizujecie dzień ślubu żeby ze wszystkim zdązyć?

jak tak czytam te posty to zastanawiam sie czy ja zdaze o 9.30 chyba bedzie fryzurka na 11 mam juz umowiony makijaz, ok 12 ubieranko a 0 14 mam slub (tylko dojazd do kosciola to conajmniej 0.5h...) blogoslawienstwa nie bedziemy mieli bo mamy zamiar zobaczyc sie dopiero w kosciele (moj tata doprowadzi mnie do polowy kosciola a droga polowe pojde z przyszlym mezem....)
memka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ślubny wizerunek


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:53.